K-report
 

Archiv diskuse Osobní vozy do 30. 04. 2014  

Diskuse K-report » Archiv 2014 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 30. 04. 2014 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.81.239.174
Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 00:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3: Ano, to jsi pochopil špatně [happy] Právě že výhledový okýnko v BDs je jediný okno, ze kterýho se může souhlas dávat.
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 09:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panoramatické okénko v BDa
Tak dříve existovalo něco jako vlakopis, kde vlakvedoucí psal průjezdy stanicemi, důvody zastavení jak v nich, tak na širé trati, musel dokonce být v okýnku při průjezdu stanicemi a sledovat zda není dávána návěst k zastavení vlaku výhybkářema, resp. signalistama potažmo výpravčím, na širé trati hláskařema, hradlářema a opačně oni zas museli dávat pozor, zda není vlakvedoucím dávána návěst s tabulkou "V" . Existovalo i nařízení v D2, že služební vůz musí být řazen 1. za lokomotivou, právě kvůli těm obloukům, toto nařízení přestalo platit někdy kolem roku 1977. A když pršelo, sněžilo, byla fujavice, tak abys nemuselo otvírat okénko, vymyslelo se toto vypoulení, ale toto už bylo vymyšleno za 1. republiky.
Vlakvedoucí měl i u vlaků vedených motorovým vozem, el. jednotkou určeno místo vedle strojvedoucího, pokud nebyl pomocník. Vlakvedoucí dříve taky nekontrolovali jízdenky, neprováděli manipulaci s balíkama, poštou, k tomu měl k sobě, průvodčí, starší průvodčí, vlakového manipulanta. Vlakvedoucí dříve vyplňoval i paušálku strojvedoucím, podepisoval paušálku průvodčím, sestavoval vlak, svěšoval/rozvěšoval vozy, tvořil vlakovou dokumentaci, vyplňoval (vypočítával) v příp. potřeby snížení rychlosti vlaku z důvodu nedostatečného brzdícího procenta, vyplňoval a odevzdával zátěžovou hlášenku. Jak šla doba dopředu a omezují se finance na dráze, vlakvedoucí je dnes holka pro všechno, takže má kumulovanou funkci
- vlakvedoucí
- průvodčí
- manipulant
- posunovač
- vozmistr
Je mi líto, že funkce vlakvedoucího byla za poslední léta tolik degradována, kdy už je na vlaku sám a v příp. MU není čas věnovat se cestujícím, nebo i v tak banálním případě při poruše KBS - E jde na stanoviště fíry a ve vlaku už neni nikdo, kdo by byl nápomocen cestujícím, protože vlakvedoucí je na stanovišti a průvodčí není. Nehledě na to, že ty nový lidi, co chodí na dráhu ze školy z 99% neví co je záklopka, šroubovka, neví jak se postupuje při vyplňování ZOBky a to jim ta POPka vše vypočítá, jen ji dodat správné informace, prostě technika, doprava jim opravdu nic neříká a zdá se mi, že je jen učí prodávat jízdenky a nic víc. Jistě nějaké to minimum ze SŽDC, D1, 2 maji, je škoda, že už není klasická škola pro nový personál. Když se těchto dětí ptáte na základní věci, jako právě postup při stržení záchranky, co dělat při tom, když vůz při JZB neodbrzdí, když se vůz při cestě přibrzdí, co to je návěstní vůz a jaké podmínky musí splňovat, jaké režimy brzdění se nesmí kombinovat atd., nebo nedej bože, když se jich zeptáte na odstavování vozu na dopravní, manipulační koleji a na širé trati (uváznutí vlaku) tak na vás koukají jak bacil do lékárny a z těchto lidí se hned dělají vlakvedoucí, já si musel tuto funkci tehdy poctivě vyšlapat a šel jsem i ke zkouškám na vlakvedoucího. Jak říkám, snad se zas dočkám toho, že to bude funkce za odměnu.

(Příspěvek byl editován uživatelem EM475.1.)

(Příspěvek byl editován uživatelem EM475.1.)
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 10:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EM475.1: Nabídka / poptávka, není to asi úplně lukrativní práce, takže jestli není poptávka po tom místě dost vysoká (a poptávka po studiu na těch školách), tak se podmínky snižují. Ostatně nedělám si iluze o podmínkách na těch SŠ, na čtyřku stačí dorazit do školy apod., protože škola potřebuje vykazovat dost žáků, aby dostala dotace a nezavřeli ji. Pak z toho leze, co leze.
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 10:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nechic:
Jistě kolego, ale ono udělat zmetek v továrně, je něco jiného, než podělat něco na dráze, kdy už máte v rukách lidské životy a hodnoty. Obdivuji v dnešní době strojvedoucí, kdy musí na vlaku přežít i fakt jelita a tahat je z průšvihu a většinu tíže zodpovědnosti dnes leží na nich. Já osobně už zácviky moc nechci, protože ono to je fakt někdy o poukázku k léčbě v jednom nejmenovaném ústavu nebo k pobytu v nápravném zařízení.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7498
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 12:13:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EM475.1: Vlakvedoucí dříve taky nekontrolovali jízdenky, neprováděli manipulaci s balíkama, poštou, k tomu měl k sobě, průvodčí, starší průvodčí, vlakového manipulanta. Vlakvedoucí dříve vyplňoval i paušálku strojvedoucím, podepisoval paušálku průvodčím, sestavoval vlak, svěšoval/rozvěšoval vozy, tvořil vlakovou dokumentaci, vyplňoval (vypočítával) v příp. potřeby snížení rychlosti vlaku z důvodu nedostatečného brzdícího procenta, vyplňoval a odevzdával zátěžovou hlášenku. Jak šla doba dopředu a omezují se finance na dráze, vlakvedoucí je dnes holka pro všechno, takže má kumulovanou funkci
- vlakvedoucí
- průvodčí
- manipulant
- posunovač
- vozmistr


A dovedeš si představit, kdo by všechny tyhle lidi dneska živil? Nehledě na to, že doba a technika už fakt pokročila jinam.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 12:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zapa:
Pane kolego, já ale nevolám o zpětném zavedení některých funkcí, např. já sám uznám, že třeba manipulant by byl v dnešní době luxus na vlaku, když se přeprava zásilek ČD Kurýr omezuje, spěšniny se už nevozí a noční rakety jsou již také zrušeny. Spíš by mě udělalo radost, kdyby funkce vlakvedoucího bylo pět za odměnu a ne jako houska na krámě. Např. i to, že jsme na vlaku bez průvodčího je smutné, nepíši o osobácích, u těch to jde, ale takhle na R to mi někdy vadí. Jak jsem psal výše, představte si situaci, kdy pro poruchu KBSky budete muset na stanoviště strojvedoucího a v tu chvilku na vlaku nikdo nebude, dojde k tam ke zdravotní indispozici cestujícího, výtržnostem.. a cestující se nebude mít na koho obrátit, protože vlakvedoucí je na mašině a uznejme, že lidi, tedy ti normální, mají ještě ze záchranné brzdy respekt, proto by bylo dobré, kdyby tam byl s námi průvodčí, nebo MU, střetnutí s autem, nebo s člověkem, vy musíte jít ohledat událost, být k dispozici, telefonovat a mezi tím, byste měl informovat cestující, kteří pak budou mít xy dalších dotazů a když jim řeknete jen to nejnutnější s tím, že na ostatní neni čas, tak si na vás ještě stěžují.
Nebudu tu už dál rozepisovat, protože to nesouvisí s vláknem.
dd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.16.121.135
Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 12:40:47    Odkaz na tento příspěvek  

EM 475.1: Tak vozmistra vlakvedoucí dělá asi těžko...[crazy]
To že někdo dělá někde zkoušku brzdy z něj ještě automaticky nedělá vozmistra[pozor]
Vozmistr je odborně způsobilý zaměstnanec k posuzování technického stavu tažených vozidel, to dnes vlakvedoucí a ani nikdo jiný není - krom strojvedoucího tam kde vozmistr se nenachází a je nutné co nejdříve rozhodnout o dalším postupu s vozem se závadou.
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 12:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad dd:
kolego, neberte to doslovně [nene]
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 13:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EM475.1: Škoda že sem nedorazil jistý pan T.H. - ten by vám to socialistické přemýšlení rychle vymlátil z hlavy. Budete pěkně dělat všechno co se po vás bude chtít, včetně roznášení vody a novin a ne vpomínat tady s láskou na doby komunismu kdy na každém vlaku jelo 5 lidí od matičky dráhy [rofl]
(příspěvek obsahuje sarkasmus)

EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 14:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ghost:
Mě by stačili na R 3 lidi [happy]:
- strojvedoucí
- vlakvedoucí
- průvodčí

Doby socíku pamatuji, právě proto vzpomínám, co jsme museli vše dělat a že ze SOUŽ chodila mládež připravená pro provoz a ne prodavači lístků. Mimochodem u konkurence panuje v tomto směru socik do dneška, když vidím kolik jich na tom vlaku je, zamáčknu slzu v oku.<- Pro hnidopichy, neberte do až tak vážně
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 16:41:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dd: Vozmistr v pravém slova smyslu to samozřejmě není, ale i on by měl umět posoudit jestli je na voze vše OK, odhalit závadu, dokázat si poradit při obsluze brzd a případně si umět za jízdy s lecjakou závadou prostě nějak poradit.

krom strojvedoucího tam kde vozmistr se nenachází a je nutné co nejdříve rozhodnout o dalším postupu s vozem se závadou
Ano, a proto jsem si celkem nedávno postavil hlavu, že s vozem, ze kterého trčí urvané obložení rámu okna prostě nikam nepojedu, ať se fíra staví třeba na hlavu a tancuje u toho breakdance [wink]

Jo, že jsou mezi námi tací, kteří ani neumějí nahodit záchranku po stržení, je věc jiná a bohužel celkem smutná.
zkoušející
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 18:16:50    Odkaz na tento příspěvek  

EM475.1: Vy jste asi neviděl současné testy pro zkoušku O-04, viďte? Jinak by jste nemohl psát to co jste napsal.
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 18:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad zkoušející:
Nejde o to co je v testech, ale to co DVI, vpustí do provozu se zkouškou O 04, promiňte mi, ale když řeknu zaměstnanci těsně po zkoušce, aby mi na voze ukázal jak je označena záklopka záchranky, co to je náběžník, jak se provádí JZB, nebo ať mi řekne vzoreček pro výpočet skutečného brzd. procenta a on na mě kouká jak zjara, tak je to právě vaše vizitka.
Dělal jsem teď povinné přezkoušky a jsou to testy vesměs totožné, takže vím, že tam je techniky a dopravy obsaženo v nějakých 10%. Nebo jak mi vysvětlíte, že jsem měl kluka po zkouškách a on mi nedovedl sepsat vlak, nebo udělat doplatek do 1. tř.? Nebo mě dostal dotazem, kdo dává vlakům zelenou, když vyprávčí je na nástupišti. Když jsem s ním byl na Smíchově a ptal jsem se ho, co to támhle kmitá za bílé světlo a co to je za návěst, tak neví. Takže neni to o tom co je obsaženo v testech, ale v tom, co pustíte do provozu, pokud jste teda doopravdy zkoušející.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7502
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 19:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EM475.1: To co píšeš je sice blbý, ale pokud ti přijde člověk z ulice (ne všichni vyučení železničáři ti půjdou dělat vlakoše), tak sebelepší teorií kterou do něj na DVI nahustí, se z něj nádražák nestane. Chce to praxi a ta se dneska provádí až po zkouškách, takže to chce pevné nervy a vysvětlovat a ukazovat jak to v provozu skutečně chodí.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
zkoušející
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 19:17:17    Odkaz na tento příspěvek  

Zkoušející naštěstí nejsem, musel bych se stydět za to, co někteří pustí do provozu. Pouze dělám konzultace před zkouškama z dopravy, takže přeprava je mi [zadnice], to ať si řeší ti co to mají na starost a můžete věřit že bez toho aby sepsat psanou bržděnku, neuměl návěstidla (o spádovištích se zminuji okrajově), režimy brzdění (které lze kombinovat apod.), tak takovýho člověka se snažim před zkouškou tohle naučit. A věřte že za cca 6 hodin do nikoho D1, D2, V15 nenacpete, to se ten člověk taky musí učit sám. A když ho u zkoušek pustí, co já s tím? Můj problém to není, můj podpis v papírech není.
EM475.1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2012

Odesláno Středa, 23. dubna 2014 - 20:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to vypadá, že jsem nějaký pes, ale nejsem, i já udělal na počátku u Č(S)D mnoho bot, ale ty základní věci by vědět měli, co by je pak na těch železničních školách ty 4 roky učili. No nic, nechme to, je fakt, že ta praxe dneska chybí. Hezký večer.
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2014 - 11:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Bob bez bobka: Už vozy přitažené od JANOZY zasáhli do provozu?

Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2014 - 11:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, chci si ujasnit: 6 ex ÖBB Bmz vozů s klimou a zalamovacími dveřmi je v provozu. Jsou pro rychlost 200 Kmh. Kolik jezdí z 32 Bmee234? Kolik jich šlo do Janozy na revitalizaci? Mají vakuové WC a jaká je jejich maximální rychlost po Janozovi? 160? Díky moc!

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2014 - 12:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud vím do Janozy šlo 16 Bmz/Bmz234/Bmee234, udělaly se 4 kusy a pak ČD vypověděly smlouvu. Vmax stále 160 a vakuový hajzlík [nene]
16 těchto vozů by mělo být v provozu.

Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2014 - 18:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozy od Janozy nejezdí - nebyly převzaty, i když jsou již ze Zličína dole.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.3
Odesláno Čtvrtek, 24. dubna 2014 - 23:04:33    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes k nám do Podkrušnohoří zavítal neobvyklý host z dálného východu. Na Excelsioru přijel B 20-41 622 domovské stanice Košice. A odpoledne Svatavou zase zmizel. Nevíte co to bylo za mimořádnost? Budou se další podobné návštěvy opakovat?
Rikin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 25. dubna 2014 - 23:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ű: obyčejná náhrada vyřazeného českého vozu a Svatavou jel, protože je v oběhu.
Párař
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 27. dubna 2014 - 11:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento vůz saského původu by měl stát v areálu bývalého depa Turnov. Dokázal by mi někdo potvrdit, zdali je to pravda?
kilanziom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 27. dubna 2014 - 11:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Česká Třebová a odstaveny Bautzeny,

M152_0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 27. dubna 2014 - 12:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Turnově je velice podobný ne-li stejný... [happy] Číslo ovšem neznám. Ale nejspíš je to on.
Emppu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 500
Registrován: 10-2011

Odesláno Neděle, 27. dubna 2014 - 17:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tratě kolem Hradce Králové na Facebooku
Papouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2010
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 12:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

České dráhy koupily od rakouských ÖBB dalších 34 klimatizovaných vozů. Celkem jde o 25 oddílových vozů druhé třídy Bmz 21-91 0 pro rychlost 200 km/h a 9 lehátkových vozů Bcmz 59-70 0 pro rychlost 160 km/h. Vozy budou po nutných úpravách ihned nasazovány do provozu.(Zdroj Fb)

(Příspěvek byl editován uživatelem papouch.)
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 10-2006
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 12:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 844
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 13:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď ČD na zaslanou petici:

Dobrý den,

Váš návrh na modernizaci vozů řad Bdmtee s kódy 275 a 281 s ohledem na jejich stáří a konstrukční vlastnosti má racionální základ. Zároveň uvádíte počty vozů, které by bylo vhodné modernizovat s ohledem na turnusové potřeby v GVD 2011/12. V další části textu zmiňujete provozní zálohy, takže je patrné, že problematika dopravní technologie Vám není neznámá. Z uvedených počtů vozů ale plyne, že navrhovaný počet vozů k modernizaci (cca. 40) je vlastně provozní záloha. Turnusová potřeba (TP) je celkový počet vozů, které jsou potřeba pro zajištění provozu v rámci všech provozních konceptů. K tomu je potřeba určitý počet vozů navíc, tj. provozní záloha, aby bylo možné vozy udržovat.Vzhledem k počtu vozů řad Bdmtee (více jak 220 vozů) je provozní záloha ve výši několika desítek vozů, tj. cca. 40. Vozy jsou nyní používány v regionální dopravě a často též v příměstské dopravě v okolí Brna. Vozy sice nejsou nízkopodlažní, ale jejich výhodou jsou široké dveře díky nimž probíhá nástup a výstup cestujících rychle. Dokud nebudou nahrazeny jinými vhodnými vozidly nebo snížen rozsah regionální dopravy, nelze uvažovat o jejich modernizaci pro dálkovou dopravu.

Zhotovitel modernizace 32 ks vozů řady Bmz přestal plnit podmínky smlouvy a proto bude kontrakt zrušen. Následně bude vypsána nová zakázka na modernizaci vozů. Rozsah modernizace nyní připravujeme.

Děkuji Vám za zájem o služby Českých drah, a.s. spolu s návrhy na další zlepšování služeb pomocí zvyšování kvality vozidlového parku.

Ing. Jiří Ješeta
ředitel odboru obchodu osobní dopravy
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 9-2007

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 13:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kruci, škoda, že to nejsou Bmz 21-91 od stovky výš. [proud] Z nich vycházejí naše Bmz245, dle mě nejlepší vozy v Evropě. Už se ví, kam budou nasazovány?

Jinak k těm Bcmz, to asi znamená konec klasických Bc, ne?

NORTHSHOOT
Můj cestovní blog[happy]
OBB vozy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.103.46
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 14:48:29    Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to na konec klasických Bc:
2 Praha-Budapest
2 Praha-Krakov
2 Šírava(Bohemia)
2 Slovakia od prosince 2014
1 záloha

Takže celkově:
42 Bmz: 25+6 ČD, 11 kinderů regiojet
27 Ampz: Vše Regiojet
12 Bcmz: Nakonec pouze 9 ČD
Xx Bbmvz: Nic(Zřejmě pouze šoto nebo ČD sen)
Xx WRmz: 5 Regiojet, ČD 0

A pak tu máme těch 32 Bmee234. Podle informací, které se tu na káčku objevily, by měly projít kompletní rekonstrukcí i s klimou.
Můj typ:
10 Bdmpz pro Hamburg
22 Ampz jako náhrada za ty, které ČD vyfouknul RegioJet
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3905
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 14:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Henry, jediný kdo tu má šotosny jsi ty. Počkej a uvidíš jak to nakonec všechno bude. [wink]
Henry Blake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.103.46
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 14:54:13    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:
Máš nějaké další pozitivní informace?
Henry Blake¨
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.32.103.46
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 14:55:04    Odkaz na tento příspěvek  

které zatím nevypluly na povrch?
loophole
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.118.74
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 15:23:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ježíši, hoďte na něj deku. Už tu zase spamuje[crazy]
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 16:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty Bmz 21-91 mají podvozky FS Y a docela dobře jsou vidět zde. Konstrukčně jsou stejné/podobné jako už naše Bmee234.

Web a fotogalerie
Koženka je fuj[pozor]
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 18:27:43    Odkaz na tento příspěvek  

Z těch 32 Bmz bez klimy se dá udělat v pohodě 9-10 vozů místo těch Bbmvz, které asi nebudou a ze zbytku se dá udělat Bmpz. Pak by se pro Hamburg daly dělat soupravy, které mají v části druhé třídy místo současných 5 Bmz dva velkoprostory jeden servisní vůz pro kola, vozíčkáře, cestující s dětmi atd. a dva Bmz. Dlé mého optimální sestava. Ale jak se říká "uvidíme, řekl slepý hluchému"[happy]
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6298
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 18:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 19:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...odebraly jen šest osobních vozů druhé třídy a valníky pro automobily určené pro autovlak...

Docela dobré [proud]

Web a fotogalerie
Koženka je fuj[pozor]
Bdmtee
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.96.39
Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 20:15:39    Odkaz na tento příspěvek  

Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 13:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem nějak cenově zanalyzoval všechny ex-OBB nákupy z úředních věstníků veřejně dostupných na webu a je to zatím nějak takto:

a) 32 ks Bmz 21-70 a Bmz 21-90...57 812 EUR na 1 ks a celkem zaplaceno za celou dodávku 1 850 000 EUR - viz *
b) 6 ks Bmz 21-90...200 000 EUR...1 200 000 EUR
c) 9 ks Bcmz 21-70...250 000 EUR...2 250 000 EUR
d) 25 ks Bmz 21-90...300 000 EUR...1 750 000 EUR

Celkem výdaje ČD, a.s. prozatím dosáhly 12 800 000 EUR

* - soutěžená revitalizace 32 ks Bmz plánována ve finální ceně 68 150 272 Kč (bez DPH) = 2 129 696 Kč na vůz (bez DPH)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 16:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaká je vůbec celková turnusová potřeba klasických vozů v dálkové dopravě? Abychom si udělali hrubou představu, co těch celkem 65 "secondhandů" (bez lehátek) a 49 (?) díky RJ nově uvolněných vozů asi tak může znamenat za pokrok v likvidaci koženek. Samozřejmě, část toho celku již dnes řeší Xmz nebo Xee apod., a právě proto si říkám, že by situace v příštím GVD mohla být i podstatně lepší, než dnes.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 16:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

49 (?) díky RJ nově uvolněných vozů
Á nesmyslné šotodogma už je tu zase [happy]

1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 1-2010
Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 16:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím si, že všechny ex-OBB vozy vyjedou v příštím GVD...

Ani u koženek bych nebyl tak optimistický, protože vozy B by se mohly přesunout na Os, kde by nahradily Bt.

Web a fotogalerie
Koženka je fuj[pozor]
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 18:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: No to je mi jasné, že to nemusí být zcela 1:1 (např. dnes může být jiný podíl vozů ČD, jiná délka souprav, jiná efektivita oběhů). Proto ten otazník.

Takže jaký tedy bude celkový přírůstek "lepších" vozů v důsledku nasazení RJ?
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 20:56:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TZ: jestli se nemýlím tak na vídeň jezdí jen dvě české soupravy, takže odhadem celkem 12-14 vozů které uvolní RJ.

www.khkd.cz, https://www.facebook.com/KHKD.CZ
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 21:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14 vozů to je dost. Pokryje to celé rameno Praha - Hradec - Trutnov a ještě zbyde [proud].

Každý má právo na můj vlastní názor.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 21:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendular: Jasně, ale taky jsou tam nějaké zahraniční, které odvádí u nás nějaké km výkony. Ty by tedy měly asi jezdit jinam, kde dojde taky ke zlepšení (třeba přes nějakou třetí stranu), popř. tamní dnes nasazované ČD-vozy budou moci jít "do vnitra", nebo ne? Či se změní ten poměr vozy ČD/ÖBB na převahu ČD-RJ, a naopak to budou vyrovnávat rakouské Taurusy = k "uvolnění vozů" skutečně nedojde ani v důsledku jinak uspořádaných vyrovnávek?
ČD Railjet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.218.126
Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 22:15:54    Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba:

7 ČD Railjetů bude přesně vyrovnávat 10 Taurusů + 3 OBB Railjety. [happy]
Takže žádné další vyrovnávání bych nečekal.. [nene]
Trpaslík_ludvík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 22:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Vídeň jezdí 5 souprav ČD, ovšem je to i se závlekem Břeclav - Bohumín a zpět, takže bych jako úsporu bral 4, záleží, jak budou vypadat oběhy příští rok.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 23:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čili rámcově tak +30 "nehnusných" vozů? Tak to máme spolu s ohlášeným nákupem cca 90-100 celkem.

Ví tedy někdo, kolik potřebuje dálkovka v ČR dohromady?
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 23:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tyhle spekulace považuji už za zbytečné. Uvidíme co nám příští GVD přinese. Po minulých letech plných marných nadějí a nesplňených slibů jsem spíše skeptikem. Nechme se ale překvapit. Jestli něco, tak maximálně očekávám kočkopsové soupravy, ve kterých budou B, byť v mírně zmenšeném významu, figurovat pořád a to nejméně pro příštích 10 let.

Jirka_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 07:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba:

Neklade si to nárok na 100% přesnost, je to plusmínus pár kusů, ale pro přehled to stačí.
Vysvětlení k turnusové potřebě - vozy označené jako pravidelné jsou nasazovány po celý týden, posilové zpravidla (čtvrtek) pátek - neděle (pondělí), mimořádné pár vybraných dní v roce.
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 11:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B 249, B 256, Bd a BDs 449 a 450 jsem napočítal turnusovou potřebu 318 vozejků :-) to se hnedtak nezmění..

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1872
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 12:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úpa: No, na druhou stranu přes týden je to pokud umím číst 245. A zde je náhrada 100 ks (tj. 2/5) něčeho lepšího již poměrně dost znát. Já bych ten efekt úplně nepodceňoval, zvlášť pokud dojde k náhradě prioritně na těch linkách, které jedou dlouho (a lidi v nich dlouho sedí). Plus časem patrně pokles turnusové potřeby díky zrychlení zejména na Budějovice.

Jakmile budou mít Ex a R na koridoru "aspoň srovnatelné" soupravy, bude taky možné oběhově mezi nimi přecházet. Tím by se zkrátily prostoje zejména v Praze, a opět pokles turnusové potřeby = při stejném množství "nehumusů" jejich větší podíl.
Takže se z toho dá podle mě udělat závěr, že pokud dojde během cca 2-3 let k nákupu dalších 100-150 ks "šrotů" (obsahujících ale i hytláky a aspoň nějaké jedničky), kritická situace v dálkovce by vlivem tohoto + lepších oběhových možností mohla pominout (tj. základ by jezdil "lepší", posilové vozy/vlaky aspoň hadráky). A lze začít uvažovat o zahájení postupného nákupu novostaveb ne stylem "honem něco", ale třeba pomalu dle peněz, zato opravdu kvalitních.
Malý_fotograf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 13:49:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych jen poznamenal, že v těch sumách vozů B, BDs nejsou pouze koženkové, ale i humanizované vozy... Jako největší bolest mi ale na současném systému obnovy přijde absence kvalitních vozů první třídy.

Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 14:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad T. Z.:

...pokud dojde během cca 2-3 let k nákupu dalších 100-150 ks "šrotů"...

Při těchhle debatách je mi vždycky trochu mdlo, když si vzpomenu na to, kterak v únoru tohoto roku v Drážďanech zástupci DB Fernverkehr brečeli, že jejich vozový park je pomalu na hranici životnosti a že pokud se ihned nenakoupí mnoho desítek ICx za mnoho miliard EUR, tak bude v dálkové dopravě v Německu krize. Já bych jim ukázal, co je to krize. Béčka na ně! Koneckonců je to (východo)německý produkt... :-)
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 16:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

+ čd na tom finančně nejsou nejlépe a letos dodané rakouské vozy budou možná na 3-5 let poslední (možná ještě ta 5 let plánovaná rekontrukce bp - která ale jediné béčko neuvolní). hlavně aby zmizely ty koženkové
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 17:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že konce Bček se nedožijí ani moje děti, toho času ještě ani nenarozené.

Hlavně, že ty rakouské Bmz jezdí tam, kam je ČD před lety ve vlastním plátku slíbily, že...

Dost by mě zajímalo, co se (zase) děje v Plzni - za poslední dva měsíce zmizelo snad 90 % humanizací (klatováky komplet žloutenka, totéž posily mnichováků, na chebácích potkávám max. jednu humanizaci). Kam to k sakru mizí?

Aspoň na koridorech by si ČD v roce 2014 už koženku prostě dovolit neměly.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 17:30:20    Odkaz na tento příspěvek  

Já teď viděl 354 dvakrát a pokaždý B humanizované....