K-report
 

Tramvaje na pražském Václavském náměstí  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Tramvaje na pražském Václavském náměstí « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 03. 02. 2013Iiii60 03-02-13  23:20
Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 20. 03. 2013Dali60 20-03-13  12:53
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 14:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali, s některými myšlenkami se souhlasit dá, ale stejně pochybuji o tom, že po zprovoznění Blanky dojde k "odlivu" aut z magistrály ... Pražáků, kteří ji využívají, je příliš moc. I když na druhou stranu to asi není 95 %, jak kdysi spočítalo ÚDI (koukal jsem chvíli na I.P.P., jak o víkendu, tak ve špičce a vždy mi vyšla tak čtvrtina aut se mimopražskou značkou, z toho většina "S").

(ne)zavést uvnitř MO "nízkoemisní zónu
Zkuste se podívat na skladbu vozového parku v centru Prahy - Favoritů je minimum (přitom ty poslední už splňují benzinovou zelenou nálepku), dotklo by se to pár obyčejných lidí s diesely (ti "lepší" mění auto tak často, že by je zóna možná dotlačila k obměně auta o měsíc dřív než chtěli) a hlavně by se to dotklo obyčejných obchodníků - protože jejich transity a podobné dodávky by se do zeleného limitu nevešly (takže zase vliv na obyčejného občana - místo u číňana nebo paní Novákové na rohu budou muset nakupovat v delvitě za 3 rohy).
V zóně s hranicí MO navíc zůstanou uzavřeny nemocnice na Karláku/Slupi/Karlově, všechny v Praze 1, ale taky Vinohradská.

Když to funguje jinde, tak proč ne v Praze
Kde to funguje? Mýtné mají v Londýně, kde je placená zóna proti ploše města minimum a ten, kdo uvnitř pracuje (a nebydlí), tak má jak na zaplacení mýtného a parkovného, tak na nízkoemisní auto. Další mýtné je ve Stockholmu, který dálkovou dopravou není vůbec dotčený.
Ekologické zóny jsou v Německu - třeba v Berlíně kopíruje S-Bahnový okruh a platí totéž, co o Londýnu - kdo tam potřebuje vjet, protože tam má práci nebo kšeft, tak má na auto, splňující jakékoliv požadavky.

Bohužel omezení vnitřního centra Prahy pro IAD přinese jen jeho další odumírání - firmy už tam moc nejsou (kvůli placenému parkování, obtížnému hledání parkoviště, komplikovanému průjezdu), jen státní úřady. Rozšíření o Karlín, Smíchov atd odrovná i tyto čtvrtě, tak jak už vyhnal řadu lidí a malých firem z Vinohrad a Žižkova.

Ale pořád mi nikdo (od 15.3., 13:32) neodpověděl, co na Václavskému náměstí vylepší tramvaje a změní ho na "použitelnou zónu bez zadku"?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5165
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 14:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V roce 2014 se neotevře Blanka. Jednak město nemá peníze a jednak není vůbec řešeno, že stavební povolení obsahuje dovětek, že současně MUSÍ být otevřena severní část dálničního obchvatu Prahy. To, co město díky dost podivně improvizujícímu vedení vymýšlí, je šílené. Vůbec neslibuje ani další pokračování stavby MO směr Balabenka a místo toho se zabývá jakýmsi slibovaným zahloubením naprosto auty přetížené ulice V Holešovičkách (a tam bude jádro protestů proti spuštění). No to je stavba na pár let vyloučeného provozu po tamní komunikaci!!! Tedy řidiči z Blanky budou moci na Pelc Tyrolce to jen otočit na stávající severojižní magistrálu - jo ne tak lehce,příslušné rampy chybí a snad je nahradí nový most. Takže to asi k poznámce Když to funguje jinde, tak proč ne v Praze.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 15:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arj: Ovšem rozmezí 5-12% tranzitu po magistrále je přes celou Prahu, od hranic na hranici a ven. 12% je v noci, 5% ve špičkách. Kdokoliv ze středních Čech, případně z kteréhokoli místa v republice může jet třeba na Florenc a není to žádný tranzit, ale cílová cesta do centra. RZ v tom případě není indikátorem typu cesty.

Pro mě je odpověď jasná. Zatímco dnes bydlím na Pavláku a pracuju v Revoluční a na Václavák se podívám 2x ročně, při Václaváku s tramvajemi bych tam byl asi 200x ročně. Zcela spolehlivě. A protože takových lidí by denně bylo cca 50 000, domnívám se, že by dílčím způsobem došlo ke změně spektera obchodů, objevil by se tam noční přestupní bod, víc lidí by si tam dávalo sraz, protože by to byl průsečík více dopravních cest apod. Patří k tomu i vhodné řešení celé plochy nám, ale povrchová doprava hraje větší roli.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3005
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 17:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatímco dnes bydlím na Pavláku a pracuju v Revoluční a na Václavák se podívám 2x ročně, při Václaváku s tramvajemi bych tam byl asi 200x ročně. Zcela spolehlivě.
Zase bys pak logicky nebyl třeba na Karláku nebo na Florenci, takže centru jako takovému by to příliš nepomohlo. Na Václavák by se přesunul hlavně "ruch" z Vodičkovy, Vinohradské, Míráku, Karláku, ale centrum jako takové by asi zůstalo plus mínus na nule (z pohledu cíle cesty).

víc lidí by si tam dávalo sraz, protože by to byl průsečík více dopravních cest
Na jednu stranu by to bylo logické, na druhou stranu, "pod vocasem" nebude zrovna dobré místo ke srazu, když tam budou koleje.
Navíc tolik cest tam zase nepřibude: vlastně hlavně "z 11" do centra, a ti tam už částečně jsou - pěšky; z druhé strany centra skoro nic, to už je moc daleko (max. třeba Letná-Bělehradská atp.?)

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 19:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Myslím, že určitě by došlo k přesunu. nicméně na některých místech se sám dnes vyskytuju moc, ač se mi to nelíbí. Půl cest přestupuju na Hlaváku a neproduktivně běžím do Revoluční, nebo vlezu do tramvaje, totéž z Florence. Nuceně tam večer občas využiju nějakej obchod, ale rozhodně ne proto, že bych musel, spíš, že tudy jedu. Určitě bych své cesty rozprostřel. A hlavně, asi bych každý den víc šel pěšky, kdybych věděl, že o zastávku dál můžu chytit v pohodě další tramvaj domů.

Nejde o sraz pod vocasem, byť i s tramvají obousměrně u Domu potravin by tam dokonce bylo víc místa než dnes. Cílem by měly být srazy po celé délce náměstí. Porto tam také preferuji spíše pobytové prostory než jen prosté rozšíření chodníků pod alejemi. To pak tu funkci náměstí moc neplní. Ono se to nezdá, ale cíle Bělehradská, vinohradská, kOrunní, Francouzská, Spořilov, Letná, Újezd, Malá Strana...to je hodně velký bonus navíc k tomu současnému metru. Najednou by Václavák byl zase odevšad a všemi směry dostupný. Potkáte se a každý může vlastně přímo svým směrem.

Pokud přijde nějaká regulace magistrály, dalších cca 30 000 cest do té oblasti centra přibude v podobě MHD. Ani to není zanedbatelné. le berte t jen jako můj názor ;-).
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 20. března 2013 - 22:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Š: asi bych každý den víc šel pěšky, kdybych věděl, že o zastávku dál můžu chytit v pohodě další tramvaj domů.

Bydlel jsem dlouho u Jiřáku, tedy v místech, odkud jezdily k muzeu 3-4 linky a přes Václavák 2-3 z nich. A mohu říct, že jsem mnohokrát šel pěšky - ne jen "kousek" k tržnici, ale až na ten Václavák, protože tramvaje buď nejely nebo byly obsazeny na "5N".

Nejde o sraz pod vocasem ... Cílem by měly být srazy po celé délce náměstí

A stávajicí dopravní obsluha tomu brání? Já, pokud se na Václaváku s někým potkávám, tak v místě, kam pro partnera není problém se dostat = může to být u koně pro lidi jedoucí Céčkem, Můstek pro smíchováky (Béčko) a střed náměstí pro ty, kdo přijedou tramvají.

Hlavně ovšem se Praha od dob zavedení metra a zrušení tramvají na Václaváku trochu rozrostla, takže Martinovi by tramvaj z Tylova nám (2 bloky od "centra") asi vyhovovala, ale lidé z Pankráce asi s nadšením nevymění pár minut metrem za 20-minutovou prohlídku Nuslí a Vinohrad (dotaz na řidiče linky 18: kolik lidí se veze z Pankráce až k Máji?.
No a lidi z Krče a Jižáku (těch je 5x víc než lidí na Vinohradech) jsou právě ti, kteří se rozhodují mezi metrem a gumokolem.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 20. března 2013 - 23:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arj: Bydlel jsem dlouho u Jiřáku, tedy v místech, odkud jezdily k muzeu 3-4 linky a přes Václavák 2-3 z nich. A mohu říct, že jsem mnohokrát šel pěšky - ne jen "kousek" k tržnici, ale až na ten Václavák, protože tramvaje buď nejely nebo byly obsazeny na "5N".
A jakou souvislost to má s dnešním stavem? Abyste věděl, tak na Jiřáku jsem rok prakticky bydlel taky a dát to pěšky až na VN už není žádná sranda. To se chodí jen když člověk má hodně času.

ale lidé z Pankráce asi s nadšením nevymění pár minut metrem za 20-minutovou prohlídku Nuslí a Vinohra
A to se m-C se zavedením TT na VN zruší? On Pankráčáky někdo bude nutit do té tramvaje?

She's got a ticket to ride (Beatles)
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are (Pink Floyd)
I am man who drives a local bus (The Who)
Pressed to the wall of the rail station hall is the Venus de Milo (Transatlantic)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 08:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arj: Pokud vím, tak jaksi metro ze Želivského, Flory a Jiřáku vyjelo až po zrušení tramvají na Václaváku v podélném směru... Ovšem nepochybuji, že aktuálně by byly plné taky ;-).

Samozřejmě, že pro dojezd do centra je v drtivé většině případů vhodnější metro. Jedu z daleka, vylezu a i 10 minut jsem ochoten jít pěšky. Navíc metro bude stahovat další lidi lačné cesty do centra. Podstata problému je ve vhodnosti cest po centru, kde cca 75 000 lidí denně jede nevhodně, buď ve své cestě má moc velký podíl pěší cesty (i několikrát denně nuceně), nebo moc krátkou cestu metrem. A obsluha centra gumokolem je i pro tyt případy výhodnější a rychlejší, i přes zasmyčkování.

Pro spoustu cest jsem na Václaváku jako beznohej. Buď vím, že to je na 10-20 min pěšky, nebo na 10-15 minut metrem a pěšky s dobou reálné jízdy třeba 4 minuty. A když takových cest má někdo 6 denně... Ale právě tyto cesty dělají život v centru. Lidé ze sídlišť zmizí odpoledne a pak...nic. Zůstávají maximálně nějaké běhy k a z divadel a pár kin a auta do Palladia ;-).
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.75.56
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 18:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Borovička - Pokud bude investor Blanky chytrý, tak hodí zahájení provozu na § 124 Stavebního zákona (zkušební provoz). Ten lze donekonečna prodlužovat, pokud se vždy najde důvod. Už vidím ty krásné nekonečné spory mezi ekologisty dupajícími ohledně "severní části PO" a magistrátem jakožto stavebním úřadem, který provoz povolí, bude to sranda. JE Temelín byla ve zkušebním provozu x let, reaktory jely na plné kule, zelení prostetovali až se hory zelenaly, ale bylo jim to prd platné - technologie a stavba se přece musí vyzkoušet a doladit. Problémem spíš mohou být peníze i když na druhé straně nepoužívat prakticky hotovou stavbu je ještě větší ekonomický nesmysl.
Ad Martin Šubrt - Skladba obchodů na VN a okolí je dána jednak skladbou obyvatel a návštěvníků a taky samozřejmě obecně politikou příslušné samosprávy. Pokud obecně P1 chce jen rýžovat peníze, tak tam budou bordely, casina atd. do té doby, dokud se najde zákazník. Nic jiného to nezruší.
Dneska ráno jsem se prošel po VN a okolí. Pominu-li s prominutím ten bordel v okolních ulicích (odpadky, psí hovna atd.), příšerné reklamní štíty atd., tak co tam má lidi přitáhnout?? Předražené hospody, hampejzy, kasina??
Ještě si pamatuji, jak jet na VN byla svým způsobem událost. Byly tam "lepší" obchody, kina, atd. Co tam je dnes?? Proč by tam lidi měli jezdit? Tady je v zásadě problém v místní politice, kdy zastupitelstva a konečně i příslušné úřady nejsou schopny jednak nastavit pravidla a jednak nemají jasno v tom, co vlastně chtějí (pominu-li pravděpodobně všimné pro některé jedince).
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 20:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediné, co mě na Václavském náměstí přiměje k pravidelným návštěvám, je knihkupectví Academia, občas též Neoluxor - tam též mají slušný sortiment knih. Pokud by na Václaváku tato dobře zásobená knihkupectví nebyla, už nemám sebemenší důvod tam vkročit.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5168
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 20:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Je tady precedens soudních rozhodnutí na SJM a Spořilově, které Praha musela respektovat, a to přesto, že ty stavby už nějaký rok stály a opatření byla málo účinná. No myslím, že pokud ulice v Holešovičkách bude nasávat "nezákonnou" dopravu, bude provoz tunely soudně omezen nebo zakázán, dokud Praha neuvede stavbu do souladu. A to bez dalších miliard nepůjde.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3992
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. března 2013 - 21:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Naprostý souhlas. Pokud jde o Blanku, ten, kdo vymyslel tu podmínku s dokončením severního obchvatu města jednak provedl skutečně medvědí službu obyvatelům Holešoviček, kteří těžko budou moci protestovat proti zkušebnímu provozu, který může m.j. zkoumat oprávněnost jejich námitek o dalším nárůstu provozu a jednak umožní magistrátu ještě chvilku lavírovat se zaplacením (stavba nebude kolaudována). Nakonec to skončí u soudu, který řekne, že neexistence severního obchvatu není zaviněna dodavatelem Blanky, ale investorem a město zaplatí i s úroky. A pak si to zkolauduje.

A pokud jde o ten Koňský trh: tam není nic, co by turisty zaujalo. Taková nějaká budova stojí v každém městě. Luxusní podniky se přesunuly do Starého Města a Josefova, protože jejich zákazníci jezdí taxíky a střední třída nakupuje v hypoškách a galeriích na okraji města, protože tam se dá zaparkovat. A Václavák je to, co ulice na okraji center velkých měst. Ani ryba, ani rak. Bohužel.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5169
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 07:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Pletete tu 2 věci dohromady (neproplácení resp. předražení a stavební povolení), i když obě mohou oddálit dokončení stavby. Ale rozhodně nepůjde o jednu případně i soudní kauzu.

A myšlenkový vývod, že obyvatelé Holešoviček nebudou moc protestovat proti provozu kvůli podmínce, že jim tam nemá jezdit tolik aut, už vůbec nechápu.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 08:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: No já zase nechápu, proč se odvoláváte (příspěvek 5168) na "precedenty", které Ústavní soud zrušil pro zásadní vadnost. Nějak v těch sporech máte hokej.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/160013-spor-o-magistralu- se-vraci-na-zacatek-us-zrusil-rozsudky/
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 09:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Co má lidi na Václavák přitáhnout? No nic, nic tam není. A zpočátku ani nebude. Jen já mám pocit, že tam nic dnes není, protože tam nejsou ty lidi, pro které by to bylo. Jsou dole v díře, nebo od díry někam běží ke svému cíli. Bontonland se stahuje na netu, dům knih zmizel a zůstaly jen ty jknihy uprostřed nám. A večer Lucerna + pád divadel okolo. To je fakt málo. nemyslím si, že tam zase může NĚCO být, aniž by tam byli lidé. A pokud tam budou lidé na povrchu, dá se vydělávat slušně i na nich. Běžnými službami. Samozřejmě to není samospásné a automatické řešení. Je to jen pozitivní střípek, který může prostor nějak zlidštit. A samozřejmě k němu patří i politika městské části, výše nájmů, struktura a zájmy vlastníků budov apod. Řadu věcí povrchová doprava neovlivní, jen může maličko otočit kormidlo a pak se třeba přidají další věci.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 10:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co má lidi na Václavák přitáhnout?

Martine, sám sis odpověděl, že něco, co by bylo pro lidi atraktivní. Jenže existuje ještě něco, co už není jinde?
Václavák před rokem 1990 (bez ohledu na to, zda tam jezdily tramvaje+trolejbusy/autobusy, tramvaje+metro nebo jen metro) byl atraktivní třeba mnoha "speciálními" obchody, nabízejícími zboží, které nebylo jinde: sám mluvíš o Bontonlandu - tehdy Divadlo hudby + Supraphon v budově ČTK; Pragoimpo se zahraničními lyžemi a tenisovými potřebami (výhrada: trvale mělo jugoslávské Elany, ale zda mají Fišerky, se tam muselo jezdit ptát 2x denně ... takže to byla z dnešního pohledu naprosto zbytečná mobilita); lékárna na Můstku měla léky, které jinde ve Středočeském kraji nebyly k sehnání. To všechno nakoupí občané Vršovic, Strašnic, Hostivaře v několika obchodních centrech v "docházkové vzdálenosti" od domova.

Ale třeba v místě bydlící a pracující museli pro pořízení obyčejného denního nákupu obejít několik obchodů a odstát několik front - dnes je supermarket v bývalém Domě potravin (do něj se taky jezdilo pro lahůdky, které dnes nabízí i půlka číňanů), v podchodu uprostřed a na Můstku v tržnici (ta byla před 25 lety naprosto nepoužitelná velkoprodejna zahnívající zeleniny, občas protkaná frontou na pomeranče).
Restaurace na oběd pro místního pracujícího byly taky problém - na Václaváku skoro vše v II.cenové skupině nebo naopak bufety "čtyřky" - takže v tom snad plus pro tramvaje - jezdili jsme jednu zastávku do Italské, kde byly ceny normální.

Snad jedině té kultury tam bylo víc - ale za rušení kin nemůže neexistence tramvaje, ale vynález videa, DVD a multikin; za odstěhování SEMAFORu pak majitel paláce Alfa.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5170
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 10:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Já si nemyslím, že to lze srovnat se SJM, kde byly navíc původní obyvatelé bytů odsunuti. V případě Blanky jde o jasně stanovenou podmínku, se kterou soud už tak lehce nezamete, pokud nežijeme opravdu v banánistánu.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 11:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali 21.3., 18:44: Ještě si pamatuji, jak jet na VN byla svým způsobem událost. Byly tam "lepší" obchody, kina, atd. Co tam je dnes?? Proč by tam lidi měli jezdit? Tady je v zásadě problém v místní politice, kdy zastupitelstva a konečně i příslušné úřady nejsou schopny jednak nastavit pravidla

A jak mohou místní úřady nastavovat pravidla? To se ptám, protože nevím. Jedině snad mne napadá, že mohou omezit (?) provozní dobu restaurací a barů - jenže ty jsou zrovna to málo, co na Václavák táhne (aspoň cizince) a zakázat bordely - žádný z těchto podniků ovšem tak není deklarován a jediný úspěch se tak obvodnímu úřadu povedl přes "nepovolené stavební úpravy". A přikazovat, že tento obchod bude prodávat tyto druhy potravin nebo toto oblečení, to se dostáváme víc než do restrikcí za -ismu v jeho poslední fázi.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 12:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: pokud nežijeme opravdu v banánistánu

Takže zprovoznění rozestavěné silnice (resp. napojení její fyzicky hotové stavby na již dávno existující silnici) je banánistán, zatímco budování dráhy v místě, kde ji místní občané nechtějí (zastoupení svými "poslanci"), tak to je co?

(Příspěvek byl editován uživatelem arj.)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3996
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 12:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Seznamte se s fakty. Ve sporu, který řešil Ústavní soud nešlo o nějaké "odsunuté" obyvatele, ale o vlastníky nemovitostí na Karlově a Pankráci, kteří tvrdili, že provoz na magistrále poškozuje jejich vlastnictví hlukem, smradem a bůhvíčím ještě a domáhali se odstranění "závadného stavu". Oproti nim budou na tom vlastníci v okolí Holešoviček ještě hůře: tam se se čtyřproudou výpadovkou (s tramvají uprostřed) počítalo už v době, kdy se ty domy stavěly, což o Karlově a Pankráci tak zcela neplatí.

Martin Šubrt: "Jen já mám pocit, že tam nic dnes není, protože tam nejsou ty lidi, pro které by to bylo"

Jenomže tyhle lidi nedostanete na Václavák jen proto, že tam pojede tramvaj. Praha není takové velkoměsto, které by dokázalo zaplnit luxusními podniky prostor od Vltavy až k novoměstským hradbám. A podniky střední třídy jsou dnes po celém městě, dokonce pro toho obyčejnějšího člověka dopravně dostupnější. A kdo chce to nejlevnější, pojede do SAPY a ne ke koni. Mám dojem, že Praha jen ve velkém objevuje to, co menší města poznávala v minulých dvaceti letech.
Když se na okraji městečka postavil Kaufland s parkovištěm, zkrachovala zaplivaná sámoška na náměstí. A když se to náměstí ještě uzavřelo pro dopravu, tak zkrachovalo i místní železářství, protože v sousedním městě se objevil Baumax, samozřejmě s parkovištěm a člověk nemusel koupená kamna nosit ručmo půl kilometru k zákazu vjezdu. Chvíli to ještě zachraňovala pošta, spořitelna a lékárna, ale ty se pak přestěhovaly k tomu Kauflandu, trhovce se zeleninou nahradil na náměstí trávník a mrtvola byla na světě. Jo, a hotel taky zkrachoval, nedalo se k němu zajet autobusem. A teď se za drahé peníze plánuje "revitalizace".
Thriller
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 2-2011
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 13:09:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tady popisujete to chřadnutí václaváku, mám z toho takovou depku, že si představuju už jen uzavření všech přístupovách cest na VN ohradou a nechad Václavák jen tak, vyprázdněný, mrtvý, časem zakrytý tlustou vrstvou prachu a popela.

thriller.borec.cz
pár mých fotek hlavně tyrystorek
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5171
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 13:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Ulice v Holešovičkách byla vybudována před válkou, nevím co s tím má dělat případné vyvedení obou severojižních magistrál po 80 letech od výstavby navíc ignorující platné povolení. Ale samozřejmě už ve 30. letech byl plánován i průtah přes Karlov a Pankrác, dokonce dobové materiály hovoří o dálnici Drážďany - Vídeň. Jen se tehdy předpokládal trochu jiný provoz, třeba pro náklady se začala budovat v Praze síť nákladových nádražích.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14042
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 14:08:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2014 na jaře se otevře Blanka, protože velký volby a na podzim metro A, protože městský volby. To jen tak na okraj pro Borovičku. Nějaký technický a názvoslovný peripetie jsou vedle toho jen pouhé prdění.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 2., busy P4):
196 přes Starý Spořilov, 106 Bráník-Kačerov, 114 Krč MBÚ-Kačerov-Buděj.-Zemanka, 193 Nádr.vrš.-PP-ČT-Pankr-Krč.hřb.-Ryš.-Bud.-..., 148 PP-Podolí, 205 zruš.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4921
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 17:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaměňujete příčinu a důsledek. Že na Václavák žádnej normální člověk neleze, páč tam chcíp pes je pravda, ale to je jen důsledek toho, že tam už nějakej pátek neni smysluplná doprava.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 22. března 2013 - 20:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káemku, jo voni budou volby, ach nevšiml jsem si. No to pak bude avšak tóčo. To si opozice nenechá ujít - stavba za 50 miliard a nepůjde otevřít, protože Bém a tak to nezvládli... Ano pražští voliči možná pořád budou tleskat doprava, ale to bude vše. no já bych radši viděl volby kmotři - nekmotři, jen nevím jak to rozproztřít na kandidátku - kmotr/nekmotr napříč stranám - jo i opozičním, to nemůže projít.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 00:15:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KSČM žádné kmotry nemá.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.75.56
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 12:56:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Káem - Bingo!!
Ad Borovička, 3xH. Vážení, patrně žijete v jakémsi idealistickém světě. Vzhledem k tomu, že dnes jsou úředníci stavebních úřadů (odborů živ. prostředí atd., atd.) de facto (i když ne samozřejmě de iure) zaměstnanci místních samospráv a tudíž pod jejich jasným vlivem (i s hrozbou vyhození z práce, pokud nesplní politické zadání i kdyby bylo na hraně zákona - ne-li za ní), tak jestliže bude POLITICKÉ ZADÁNÍ ze zastupitelstva Prahy Blanku uvést na jaře 2014 do provozu, tak bude uvedena i kdyby tisíc iniciativ v Holešovičkách protestovalo i třeba ve Vatikánu. Když se chce, tak se stavební zákon vždy nějak "ohne". Naopak, vhodnou mediální masáží budou tito jedinci prohlášeni za sabotéry akce, na kterou čekají desetitisíce řidičů a za ty, kteří chtějí vyhazovat peníze daňových poplatníků (dalšími vícenáklady). Nakonec jim doporučí, ať nemovitosti prodají (když je tam tak skutečně neúnosné prostředí) a nebo jim magistrát nechá vyměnit pár oken do ulice. Tím celá legrace skončí. Výsledkem bude další nasranost ostatních lidí na tyto kverulanty a tzv. "zelené", zařadí se v očích veřejnosti vedle těch sabotérů, co brzdí D8, severní část PO a další podobné stavby. Vzhledem k tomu, že desítky let pracuji v investiční výstavbě, tak vím o čem mluvím.
Nedávno padl návrh, aby byly stavební úřady zcela odděleny od místní správy a samosprávy, aby byl vytvořen nejvyšší Stavební úřad (jakýsi inspektorát) a místní a regionální stavební úřady (obecní, krajské) byly de facto i de iure zcela nezávislé na místních úřadech a samosprávách, resp. podřízené vládě (čímž by byly odseknuty místní vazby a závislosti, úředník by byl přímý zaměstnanec státu a přímo placen státem, nikoliv místní správou). Tento návrh se s pochopením ze strany měst, obcí a krajů příliš nesetkal, proč asi????
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 23. března 2013 - 20:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali plkáš tu naprosté voloviny. I kdyby se stavební úřad přetvořil není poslední instancí. A politické zadání - to si nech do učebnic a už vůbec se směju sousloví "politické zadání ze zastupitelstva" (to jako opozice s koalicí? - ty si to akorát rozdaj o to, kdo se zadlužil). Žiju holt v idealistickém světě úředníků stavebních úřadů (odborů živ. prostředí atd., atd.) No já dokonce vím, že tak nazvaně odbory ani nejsou a denně se tam pohybuji...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14046
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 07:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovičko, jak obvykle říkám - uvidíme. A už jsem si zvyk, že se mi to upře, jako vývoj u švejků a s metrolinkama a s rušenim busů 123 a 218. Když se podíváš na posledních 20 let a srovnáš data řádných voleb s otevřením významných staveb všeho druhu, korelaci najdeš. Klidně se vsadim o jedno-dvě piva (a připomínám, že jej dlužim nejméně jistému Sirkovi a ještě někomu).
3Honzík: Kmotry nemaj, protože nemaj na nic vliv. Až budou ve vládě, budou mít kmotry.
D3: Nemyslim si to. Myslim, že je to docela normální vývoj centra města, tak jak to vidíme u všech vyspělých západních metropolí. A neni pravda, že tam normální člověk nemuže žít. Jde jen o to, co kdo považuje za potřebné k životu. Mě centrum nijak zvláštní nepřijde. A znova - TT na VN JE!!! A pod VN je dokonce metro a nahoře a dole další dvě metra. Lanoffku a přívoz bys tam nechtěl?

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 2., busy P4):
196 přes Starý Spořilov, 106 Bráník-Kačerov, 114 Krč MBÚ-Kačerov-Buděj.-Zemanka, 193 Nádr.vrš.-PP-ČT-Pankr-Krč.hřb.-Ryš.-Bud.-..., 148 PP-Podolí, 205 zruš.
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 12:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší připomínka:jestli správně chápu tak toto vlákno patří TT na Vencaplacu tak proč sem cpete nějakou úchylku typu Blanči a spol. pání pacienti!!!
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 13:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč sem cpete nějakou úchylku typu Blanči

Protože město podmiňuje omezení provozu na magistrále tím, že bude Blanka jako alternativní silniční trasa.
Což možná lze "přeložit" tak, že vlastně ani velký magistrát tramvaj na Václaváku nechce, ale na rozdíl od malého magistrátu (ÚMČ Praha 1) to neříká tak přímo.

Ale spíš to vidím tak, že po dokončení Blanky a metra A se radikálně osekají všechny městské dopravní investice (resp. budou se splácet dluhy), takže celé toto vlákno jsou jen úvahy "co kdyby náhodou".
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14049
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 17:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arj: Taky bych to tak viděl. Ono vlastně neni moc co stavět. Kam dál s A se neví, most přes Vltavu Suchdol nedovolí a nedovolí a koneckonců problém má z toho středočeskej kraj na R7 a I/16, tak co, ať si to rudoši řešej, frekvence Déčka se furt vodveze Céčkem a busama, Nuselák zdá se že stále stojí, takže se bude tak jako pomalu malovat D a připrdne se tu 150 tu 50 metrů nové tramtrati a bude to. Betonová lobby se vrhne na žel.koridory, zejména na 170,220 a na D3. Tak co by se dělo v Praze. Všechno hotovo.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 2., busy P4):
196 přes Starý Spořilov, 106 Bráník-Kačerov, 114 Krč MBÚ-Kačerov-Buděj.-Zemanka, 193 Nádr.vrš.-PP-ČT-Pankr-Krč.hřb.-Ryš.-Bud.-..., 148 PP-Podolí, 205 zruš.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5180
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 19:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme - ti tuneloví bumbrlíčci mají také svou fixní režii. Takže čím později je město spustí, tím lépe, ale zase je finančně značně sporné stavby úplně na dlouho zakonzervovat. Kdyby ne, už by dávno padlo rozhodnutí o oddálení termínů a ušetření peněz (podobně nelze oddálit megalomanské Bémovy objednávky tramvají)

Jo s Václavákem ty finance taky souvisí - prostě si Praha a Praha 1 mohou vyměňovat názory dokola a dlouho, teda pokud někdo z nich nestřelí Václavák investorovi, jako tudle někdo zkusil Karlštejn.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14058
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 20:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička - ale to odložení u Blanky už proběhlo, ta měla být 2012 a zpomalila se právě zpomalením přílivu peněz. Čili druhý odložení už nebude. To už by to bylo jako za komunistů A o rozložení dodávek tramvají na delší dobu se snad stále jedná.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 2., busy P4):
196 přes Starý Spořilov, 106 Bráník-Kačerov, 114 Krč MBÚ-Kačerov-Buděj.-Zemanka, 193 Nádr.vrš.-PP-ČT-Pankr-Krč.hřb.-Ryš.-Bud.-..., 148 PP-Podolí, 205 zruš.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3925
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 11:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Já jen že při reportáži o Trojském mostě pán stavbyvedoucí hovořil o tom, že tramvaje v prosinci 2013 a auta spolu s Blankou tak v květnu 2015... Ale mohl se přeřeknout...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14067
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 13:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: To sedí, hovořil o propojení blanka - most. Pod mostem budou už půl roku svištět auta.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 2., busy P4):
196 přes Starý Spořilov, 106 Bráník-Kačerov, 114 Krč MBÚ-Kačerov-Buděj.-Zemanka, 193 Nádr.vrš.-PP-ČT-Pankr-Krč.hřb.-Ryš.-Bud.-..., 148 PP-Podolí, 205 zruš.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 13:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevidím jediný důvod, poč by se Blanka neměla v květnu 14 otevřít. Vše z hrubé stavby je prakticky hotovo, zbývá dodělat technologie a položit asfalt.

KM - podpis: Tvoje nápady nic neřeší a už vůbec nic neušetří. Věnuj se radši linkovému vedení tram na P7. P4 tvé nápady odmítá.

She's got a ticket to ride (Beatles)
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are (Pink Floyd)
I am man who drives a local bus (The Who)
Pressed to the wall of the rail station hall is the Venus de Milo (Transatlantic)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5183
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 15:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

položit asfalt a taky zaplatit a oblafnout stavební povolení...
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 10-2012

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 15:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůže to dopadnout tak, že se Bláňa před volbama zkušebně otevře a po volbách zase zavře?
Thriller
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 15:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako cyklostezka za Hlavákem? A jestlipak taky řidiči IAD budou svoje autíčka přenášet přes betonové zátarasy?

thriller.borec.cz
pár mých fotek hlavně tyrystorek
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4167
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 15:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Betakaroten:
No jasně, oni lidi snesou hodně a většině z nich je většina věcí úplně jedno, hlavně když vysílá televize a moc nezdraží pivo a vepřový, ale otevřít Blanku a pak zase zavřít by podle mě byla opravdu sebevražda. Aspoň teda na Praze 7.

Jakmile to jednou spustí a každej uvidí, že je to hotový, tak bude nějaké "ukončení zkušebního provozu" s odkazem na technické doladění a získání chybějících papírů opravdový výsměch. Jen si představte, že by někdo pár týdnů po nedávném triumfálním uvolnění Jižní spojky řekl, že mosty u Lahovic zase uzavře a poslal všechnu dopravu zpátky na Barrandov a do Braníka...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 17:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak můžu podepsat vše, co se v tomto videoklipu říká. Ta blbost umístění přestupních stanic mě již taky napadla, ale co s tím, fakt nevím :-)

http://www.stream.cz/gebrianvs/806435-gebrian-vs-praha-hlavni-nad razi

She's got a ticket to ride (Beatles)
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are (Pink Floyd)
I am man who drives a local bus (The Who)
Pressed to the wall of the rail station hall is the Venus de Milo (Transatlantic)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 9-2004
Odesláno Neděle, 26. května 2013 - 04:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hudeček mj. o TT na Václaváku v Hyde parku (k přehrání dole na stránce)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/228795-kdo-je-tomas-hudec ek-provizorni-vladce-prahy-i-naplava-po-povodni/

Mluví naprosto perfektně.

Established 1962: Rolling Stones, T3 v Praze. 50 and counting!
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.204.115
Odesláno Pondělí, 27. května 2013 - 01:18:53    Odkaz na tento příspěvek  

Rozumný názor a pohled.
S chybějící tramvajovou tratí v centru a nesmyslným trasováním metra v Letňanech a v Motole jedině souhlasit.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6226
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 12:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje se na Václavské náměstí nevrátí. Budou jezdit „Sherwoodem“
Jak je tohle zase vymyšlený? To by ty tramvje uhnuly do Opletalovy ulice, nebo jely těsně kolem odbavovací haly? No a jak a kde by byly napojené stávající trať?

Slepeckou holí se golf nedá hrát!

10 let na K-Reportu
2. 8. 2003 - 2. 8. 2013
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14698
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Okurková sezóna. Klid. crazy

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 20:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Ono je to úplně jedno, pokud Praha 1 nechce tramvaje, protože to asi není v zájmu zřejmě zpřízněných tzv. "Develotrů", nebo jak se na plzeňsku říká "Develovepřů". A navíc je celý Václavák zasviněný drogovejma jinostrancema z oblasti bývalé Jugoslávie a okolí.
Tak "VO CO GO" ??
Jiří_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 20:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Úplně ideální by pro tuto oblast byla podpovrchová tramvaj, nikoliv metro, ale jen tramvaj vedoucí kousek pod zemí. V tomto řešení mi chybí větší propojení trati s Václavským náměstím, ta horní půlka by to snesla," domnívá se odborník na hromadnou dopravu Vladimír Návrat.
Zajímalo by mně, jestli je to jméno, nebo pseudonym někoho ze zdejších diskutujícíchhappy
Jinak tramvaj sherwoodem by určitě byla ok. Dokonce by se před nádražní halou krásně vyjímala nějaká Kotasovina. Ale trať na VN by prostě měla bejt. Opravdu nechápu tu zabedněnost, když se prostě ví, že trať tam chybí a přinesla by x pozitiv, ale jeden plešoun jí tam prostě nechce, a tak dup a dup a tramvaj tam nee a nebude...crazy
Smasska
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 10-2009

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 20:48:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lépe zrealizovat nejdříve méně konfliktní projekty a pak se pustit do ostatních. Raději toto řešení než v dalších hádkách mezi MČ a magistrátem dočkat v naprosté nule konce dalšího volebního období. TT Washingtonova a TT Václavák se přece nevylučují, nebo ano? Za pár let situace může být úplně odlišná a stát budou třeba obě.
asi utopie, já vím...
Jiří_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 20:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě lepší aspoň Washingtonova, než nic, ale ideálně by to ty tratě chtělo oběhappy
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 22:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smasska: Ty tratě se rozhodně nevylučují. Vemte si, jak by bylo ideální vést linku 9 z VN na Muzeum u Koně a pak k Hlavnímu nádraží místo přes Jindřišskou, kde "není nic."

Established 1962: Rolling Stones, T3 v Praze. 50 and counting!
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 22:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když se prostě ví, že trať tam chybí a přinesla by x pozitiv, ale jeden plešoun jí tam prostě nechce

Tak Káem ještě není plešatej, ne?

happy

I am the passenger, and I ride and I ride...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14701
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mousere!!! kladivobiggrin(přečti si hlavně muj podpis)
Jinak Václavák je dopravně PŘEDIMENZOVÁN. Nahoře tramvaj, veprostřed tramvaj, nahoře kolmo metro, dole kolmo metro, podélně pod celym VN metro, 5 minut od koně největší nádraží v Praze. Takže pokud něco dodělávat na VN, tak maximálně lavičky a zelěň

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 10:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co podzemní garáže-parkoviště?
Správný cunik pravicový politik Prahy 1 by měl prosadit takové jejich řešení, aby měly slabý strop, aby se tam už tramvaj nikdy nemohla zavést. ko
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14704
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 11:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nadzemní dráhu byste tam nechtěli? biggrin
Já vám povim, co tam maximálně bude: Pidibus 299.

Sraz tramvajové sekce K-reportu bude v restauraci BOŘISLAVKA (P6, Kladenská ul.7, kon.st. 131 a 216 Bořislavka) v tradičním datu 21/8 2013 od 18,00. V restauraci se vaří, otevřeno je do 22,00.Cestou se svezete NAD X20 a X26 a uvidíte rozkopanou Evropskou. Speciálně jsou zváni a vítáni ti, kdož ke mě mají jakékoliv výhrady.
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 30. července 2013 - 13:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ještě nevím, jestli dorazím. Ale dík za pozvání. happy

I am the passenger, and I ride and I ride...
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 31. července 2013 - 21:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak tramvaj sherwoodem by určitě byla ok.
Stejně je to akorát výplod okurkový sezóny. I kdyby ten pán z P1 upadl na pleš a změnil názor, jak u HN tak na VN žádná TT v dohledný době rozhodně nebude. Není na to.

Dokonce by se před nádražní halou krásně vyjímala nějaká Kotasovina.
Šmarjápanno to snad ne, už takhle je to tam dost strašidelný i ve dne...biggrin

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7145
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. srpna 2013 - 07:10:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no mozna by to prospelo okoli hlavaku. Uz to v parku vypada jak pred reko-particky popijecu a porvavacu po lavickach i travnikach. Zda se ze mesto zcela rezignovalo.

Vaclavak skutecne predimenzovanej je-z hlediska povrchu s cilema pro fetky a turisty. Jako prestupni uzel v modelu "vsichni metrem pres centrum" z minulyho zari ale moc ne...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. srpna 2013 - 12:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parkem ta TT jet nemusí ne? Může jet tou ulicí okolo parku. Nač kácet stromy v centru. Může se to napojovat, jak jsou zbytky té bývalé tratě. Ten park tak hrozný není. Je tam i dětské hřiště.
Ad. tzv problémoví lidé. Zrušte kapitalismus, zruště Bakaly, Rotschildy a spol. Ti lidé budou mít práci, sociální problémy zmizí a drogové problémy této planety se rozplynou jako pára nad hrncem.
Při současném kapitalismu bude jen růst podíl nezaměstnaných a zároveň růst počet multimiliardářů a miliardářů. Jsou to spojité nádoby. Čím více miliardářů, tím méně pracovních míst a tím více sociálně vyloučených chudáků.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 01. srpna 2013 - 15:13:55    Odkaz na tento příspěvek  

Václavák je dopravně předimenzovanej asi tak stejně jak Wilson .. vždyť odtama taky můžete jet vlakem kamkoli, tak proč byste chtěli mít dostupnou MHD, rozežranci lol
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7147
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. srpna 2013 - 17:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No obávám se že Opletalkou a Washingtonovou jet nemůže. Ne že by to nešlo - ostatně tak v posledním tažení ta trať vedla - ale metrák lidí by se posral že v centru zmizelo něco parkovacích míst a dvě ulice vypadaj normálně a ne jako parkplac....
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 01. srpna 2013 - 20:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by to asi fakt chtělo, jak jsem už psal výše, aby nějaký cunik pravicový politik silou prosadil stavbu opravdu velkokapacitních, několikapodlažních podzemních garáží-parkoviště pokud možno pod celým Václavákem (všude tam, kde nejsou vestibuly + technologie metra). Ale aby měly slabý - málo únosný strop, aby ta tramvaj na Václaváku už nikdy nešla postavit.
satan
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 02. srpna 2013 - 07:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No obávám se že Opletalkou a Washingtonovou jet nemůže....
S tím souhlas lol, ovšem napadá mě, že by to víceméně bylo k prdu z jinýho důvodu to tudy vést. Kolik by se od zastávky k hale ušetřilo oproti současnosti? 100m max? A za jakou cenu? Ty ulice jsou už tak dost frekventovaný a ještě se tam motat tramvaj. To už ta trať může zůstat kde je. Proč by to nemohlo jezdit parkem na zatravněný TT mimo jakejkoliv ostatní provoz, stavět rovnou před halou a klidně s omezenou rychlostí? Na Republice je poměrně dlouhá pěší zóna s rychlostí 20km a tram se tam s lidma krásně snesou. Proč by to nešlo i tady?

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7151
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 02. srpna 2013 - 08:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale šlo, jen by tu a tam musel někdo odtáhnout ze šín ožralu nebo fetkulol.

Pořád ale je tu ten průser s parkovacíma místama mezi parkem a kobylou...
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 02. srpna 2013 - 09:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvědomuji si, že ty podzemní garáže na Václaváku, opatřené slabým stropem - to by taky nebylo dobré řešení. V takovém případě by totiž nemohly přijet na Václavák tanky - přísně zakročit na lid, srocený na protirežimní demonstraci pod vedením rudého agitátora 3xHonzíka. rofl

Pro eliminaci protirežimních demonstrací a zároveň "konečné řešení" problému s tramvajemi by asi bylo nejlepší postavit na Václaváku ty vícepodlažní velkokapacitní garáže-parkoviště nadzemní, v místech nynějšího "zeleného" (dříve tramvajového) pásu - a opatřit je zrcadlovou fasádou. Václavák by se tím pádem stal městskou ulicí běžné šířky, nevhodnou pro pořádání manifestací - ale "zdánlivě" by to byl stále široký bulvár.

Pěkná "trefa dvou much jednou ranou", ne? biggrin
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 18:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jiří T (1065)
"...odborník na hromadnou dopravu Vladimír Návrat.
Zajímalo by mně, jestli je to jméno, nebo pseudonym někoho ze zdejších diskutujících..."

No, člověk věnující se dopravnímu projektování s tímto jménem existuje:
https://lupin.cz/#detail:44740069
Ale nevybavuji si významný dopravácký počin, na který by s láskou vzpomínala dopravácká komunita.
Ssc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2011
Odesláno Pondělí, 14. října 2013 - 23:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska se konala zajímavá debata v paláci u Stýblů o budoucnosti Václavského náměstí, byl tam starosta P1 Lomecký, člověk od magistrátních památkářů, ÚRM, Cígler s vítězným návrhem a jeden magistrátní radní.
Lomecký chce václavák oživit za naše peníze výstavbou podzemních garáží (nechápu jestli to má být modrá zóna nebo komu to bude sloužit a za kolik). Tramvaj nechce, ale nevysvětlil proč. Ještě jsem se dozvěděl, že žijeme ve 21. století, kdy už lidé nechodí pěšky/nejezdí na kole, ale všichni chtějí/musí mít auto. Asi by mu měl někdo vysvětlit, že ty desítky tisíc lidí denně co se tam pohybují tam prostě autem dojet nikdy nemůžou. Pokud chce řešit parkování pro rezidenty v modré zóně, ať tlačí na Hudečka ke změně parkovacího systému, aby P1 mohla omezit parkování abonentů, to by bylo najednou místa. Na P1 je kromě toho asi 5 tisíc soukromých stání, většinou poloprázdných.
Chválím Martina Šubrta za vyslovený odborný názor, který se tam ale neměl šanci příliš uchytit a prostoru na debatu bylo poměrně málo.
Ssc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 2-2011
Odesláno Úterý, 15. října 2013 - 12:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5543
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. října 2013 - 08:55:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku mimo téma jedna aktualitka

7.11. má Zastupitelstvo HMP projednávat bod - zrušení organizace Útvar rozvoje (ÚRM) resp. jmenuje se to transformace v akciovou společnost.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5596
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 08:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nakonec asi někdo pochopil, že akciovka by byl velký problém nebo rovnou prů... a tudíž se jedná jen o přejmenování organizace a reorganizaci s příslušnou personální obměnou.