K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 19. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 19. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 02:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu proč zastávka Palouček není bezbariérová a nemá sjezd na přechod. Zas tak velké úpravy nejsou třeba. A nechápu proč zastávka Pražského Povstání není posunuta k bezbariérovému přechodu, který se tam nově vybudoval, byl by i lepší přestup na metro C. apod.
Tak nasadí autobusy, můžou už dnes.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2530
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 08:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Na Paloučku prostě nikdo nedal na bezbariérovost prachy. ten přechod níž jsem dělal já. Vydupal jsem si jeho obnovu poté, co ho v rámci akce "ne přechodům přes koleje" zrušili. Jenže ani na něj nebyly peníze, tak je udělaný jen provizorně se citybloky. Udělat bezbariérovou zastávku není legrace. DP nemá moc peněz, na tohle mu nikdo nic nedá a věc TSK to vlastně není. Pak přijsou na řadu normy, zastávka je třeba moc úzká, v případě bezbariérovosti by se měla rozšířit po celé délce, ale to se tam zase třeba vedle nevejdou auta. Takže se ukáže, že by se muselo zasahovat do chodníku, možná dotknout i nějakých sítí. Pak se objeví jiná priorita a kdekoliv je to s problémy a dražší, tam se čeká, až se bude dělat celá trať okolo. I když pak se zas dělá trať (viz Újezd) a přechod se neobnoví stejně, protože dle normy nesmí být v poloze přes zastávku, vedle jsou kanály, tam být taky nesmí, citybloky nechtějí památkáři, protože nepatří do centra, na prodloužení zastávky DP nemá, vykopat bumlíky nikdo nechce a výsledek je, že na Újezdě se kreslí už 2 roky řešení, které se dokončí po třech letech a to ještě jen tehdy, když někdo vezme peníze z něčeho jiného a usoudí, že tohle je důležité...

V souhrnu, každá organizace má málo peněz a ve městě není nikdo, kdo by dbal na investice, aby šly logicky dohromady. Proto máme myslíkovu s auty na kolejích, Výstavišstě s kostkami podél kolejí, staré zastávky u nových tratí apod.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 20:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já vím, ale u toho Paloučku by šlo snad jen skosit zastávku do přechodu na straně k PP. Oficiálně by to byla stále bariérová zastávka, ale defacto by vozíčkář v pohodě sjel a najel na zastávku. Jen to skosit a dělat, že nic. Vozejk má problém protože tam je obrubník, takževyndat obrubníky a skosit to z jedné a druhé strany a je to. Takto jsem viděl zastávky mezi Kotlářkou a Andělem, kdy jsou ve směru na Sídliště Řepy bariérové, ale jsou skosené, takže se vozejčkář dostane i tam, i když podle normy je to moc úzké a nemůže tam, ale je to skosené, takže tam projede. Vozíčkářům mnohdy stačí jednoduchá řešení stojící cca "10 kč".
Jinak zastávka PP by klidně mohla bejt přiblížena k bezbarierovému přechodu, bylo by to lepší i pro cestující než takhle tamvolně přecházet ulici mimo přechod s velkou frekvencí dopravy. A navíc by se zastávka lehce též stala bezbariérovou.
Lukáš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 9-2008

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 20:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam takovej dotaz, jestli někdo nevíte kdy a na jaké lince bude jezdit T 6, č. 8675 - 8676 nová reklama Galerie Harfa. Předem díky za odpověd.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2535
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 20:59:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Tady by asi odpověděl povolanější, ale ono i snížit obrubu je snad prý na stavební povolení a složité řízení. Ano, dříve se to takhle sem tam nenápadně dělalo, dnes máme všechny normy a legislativu tak bezpečné, až je to nebezpečné.

Navíc na Paloučku je to složitější. Ty přechody jsou ne za zastávkou, ale oba do zastávky. Vlastně přes obě zastávky. To se už dle normy striktně nesmí. A to proto, že přechod nemá být mezi potenciálně stojícími tramvajemi, má být před či za zastávkami. Ale i kdyby to šlo, snížit obrubu na obou dlouhých stranách zastávky široké 1,40 m jde taky těžko, to by znamenalo odstranit v tom místě ostrůvek zcela.

Směr zc za zastávkou navíc začíná už řadící pruh vozidel. Ale i kdyby se zkrátil, to by asi šlo, naproti je už zase výjezd z ulice, takže tam by se musel rozšířit chodník, aby tam mohl ústit přechod, kde zase nikdo neví, jak je to se sítěmi.

Myslím, že dc je zas i svítící konec zastávky, takže ten by se musel vykopat a terčík pak dát na stranu. Opravdu to není jednoduché. Tohle je přesně zastávka, která čeká na kompletní rekonstrukci TT a posun zastávek do vstřícné polohy a pak na možnost na obou koncích udělat ty přechody. Dneska se do toho prostě nikdo nepustí. Taky mě to mrzí, byl bych nakloněn více ústupkům z norem, taky se mi jich pár při obnvách přechodů podařilo zařídit, ale vždycky je to hroznej boj.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 21:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Normy pěkně na hovno. To snad není možný, že kvůli "skosení" musí být nějaké povolení. To snad není pravda a s těma přechodama, jako kdyby 1-2 metru mělo spasit chodce před nebezpečím automobilů. Já si naivně myslel, že na to skosení stačí ve středu rohzodnout skosíme a ještě večer jentak přijít skosit a jen tak odejít aniž by bylo třeba razítka či omezovat provoz. V důsledku to poškozuje obyvatele.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2542
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 22:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Já si vybavuju, jak jsem se rozčiloval, že se nezkosilo při opravě Olšanské a dostalo se mi té odpovědi, co jsem tu napsal. Do obruvb nešlo v režimu rekonstrukce Olšanské šahat. Sám v tom mám hokej, co je oprava, rekonstrukce apod. Nejsem stavař a často se dost divím, co všechno kdo po kom chce a co kdo nemůže. Samozřejmě, že takovéhle věci dříve šly, jenže dnes je na vše třeba stanovení, aby byl papír, kdyby na tom zkosení někdo ujel do vozovky, něco ho přejelo a hle, to tu být nemělo. Všichni se sichrují a popravdě, občas se jim už nedivím. Když se motáte okolo, často propadáte už trudnomyslnosti. To je jako s Myslíkovou. Nesmělo se šahat do obrub, takže máme vybočení tramvají do jízdního pruhu po rekonstrukci zas značené velkou tabulí...
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 22:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Extrémně předražená administrativa vzniká kvůli těmto nesmyslným předpisům. Ale raději než řešit tuto věc, tak sebereme peníze tělesně postiženým lidem. No hnus.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9863
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 07:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ2529: Kdo jiný by si měl více rozhodovat co bude na jejím území než příslušná radnice???
MŠ2542: A to je právě pro tebe pole neorané. A l.v. nech na pokoji.
Žádám zřízení diskusní skupiny "Organizace dopravy" a v ní jednotlivá vlákna pro jednotlivé oblasti a druhy dopravy, když muže mít každej koridor svý vlákno!!!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 08:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nad olšanskou jsme dva co se podivovali proč není bezbariérová.Minimálně to NNŽ kvůli poště.Jak mi napsal Absoult. Praha 3 má s ulicí velké plány a ještě k tomu na bezbariérový přístup je potřeba více razítek než normálně.

K D: Samozřejmě by bylo smysluplnější aby končilo rovnou na náměstí Míru, ale zase musíme brát v potaz peníze a i to, že v době největšího boomu se postavilo max 7 stanice. Viz I.B a to se k tomu ani nestavělo depo. I tak mi to přijde hodně předčasné, že buh ví co bude po Blance to samé platí o metru. Jestli vyhraje prodloužení až na letiště, tak D bude opravdu hodně hodně daleko.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 12:44:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Prodloužení na letiště se doufejme konat nebude. Už sám primátor oficiálně prohlásil, že to metro tam tahat je hloupost. Takže D se snad po půlce chalupoidy snad začne realizovat.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4579
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 13. března 2011 - 12:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: No, co politik, to názor. Jenom aby v dalším období nevládl Praze starosta z Dubče. :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3294
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 19:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík:

NIKDY neporovnávej skutečný stav s nějakou původní vizualizací. Budeš mít mnohem lehčí život. Vizualizace jsou na koukání. Reálnému projektu nemusí odpovídat. Ty stromy ještě pár let lze přesadit. Až budou na to moc vzrostlé, tak je lze pokácet a vysadit v téže lokalitě náhradní výsadbu. Přesně tak to ostatně uvažuje aktuální studie TT Smíchov - Pankrác z roku 2007. Tento dokument sloužil jako podklad ke konceptu ÚP. Jeho autorem NENÍ Martin Šubrt, tak ho s tím nech na pokoji.

Při opravě na stavební ohlášení nelze zřizovat nové bezbariérové přístupy a přechody, neboť tyto věci podléhají stavebnímu povolení a to je vydáno stavebním úřadem pouze pokud dotčený orgán dopravní policie i stavební úřad s navrženým řešením souhlasí, což většinou znamená "podle normy", ale může to znamenat i odůvodněnou vyjímku. Na Paloučku je ostrůvek šířky 1,70 metru narvaný na vzdálenost 1,30 m od osy koleje = na umístění přechodu ČSN nemožné. Musela by se tam udělat nějaká prasečinka typu zastávky Pod Jezerkou do centra - schválně se tam běž podívat, co tam na konci ostrůvku je.
To nejlepší nás teprve čeká.
X291
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 20:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel s výklady některých pojmů a norem je to hodně "divoké".

Například pojem "rekonstrukce křižovatky". Dle jednoho názoru je za rekonstrukcí křižovatky považován takový zásah, kdy se mění tvar křižovatky, počet ramen, počty jízdních pruhů, posouvají se obruby nebo osa některých ramen apod. Druhý názor považuje za rekonstrukci i to, když se vymění sloupy SSZ za nové, které se umístí přesně do poloh těch původních, a na základě tohoto výkladu striktně požaduje zkrácení přechodů pro chodce podle hodnot z norem, na což potom kdekdo nadává.

Dalším příkladem mohou být výše zmíněné délky přechodů pro chodce. Dle mého výkladu příslušné normy se tyto hodnoty vztahují pouze na přechody neřízené SSZ a ještě k tomu pouze v mezikřižovatkových úsecích. Podle jiného názoru mají být tyto hodnoty dodrženy i na křižovatkách, což znamená více stavebních úprav a tím pádem prodražování staveb.
X291
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 20:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak píše Absolut, i blbé sklopení obruby pro dosažení bezbarierového přechodu znamená nutnost stavebního povolení. Jestli se ale nepletu, tak bez stavebního povolení lze v rámci opravy povrchu chodníku vydláždit signální a varovné pásy pro nevidomé.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 14. března 2011 - 21:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X291: Norma bohužel striktně uvádí i šířky přechodů se signalizací...loni jsme vyhádali tuším o půl metru širší, ale i tak jsme někde na 12,5 metrech. Což se projevilo např. při rekonstrukci křiž. Rumunská - Legerova, kde se pruhy zúžily na 3 m a teď fakt není kam sanitce uhnout. Normy jsou fakt tak bezpečné, až jsou nebezpečné.

Absolut: Jo jo, to je romantická prasečinka na té Nuselské ;-).

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 02:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Václaváku je přesně vidět, co šlo udělat pro bezbariérovost za pár korun v období porevolučního nadšení. V roce 1990 se vyndal u každého přechodu 1 obrubník a zřídil se nájezd pro kočárky a vozíčkáře. Podle normy to není, ale vozíčkář projede. Podotýkám ale, že toto řešení je nevhodné i z památkového hlediska, kdy obrubník by měl probíhat po celé délce nároží či okolo celého bloku nepřerušený. Pro invalidy je to však řešení vhodné.

Třeba v New Yorku se nájezdy pro vozčkáře dělají pouze v nezbytné šířce, i když je přechod širší.
Alpha 1983
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 08:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Ano, divoké úpravy na začátku 90. let se řídily zdravým rozumem.
To nejlepší nás teprve čeká.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 11:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://magistrat.praha.eu/86004_Stezejni-opravy-tramvajovych-trat i-v-letosnim-roce-trat-paterni-linky-cislo-17
Alpha 1983
aaaaad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.146.42
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 13:09:18    Odkaz na tento příspěvek  

kolik tramvají 15t lze zítra potkat po praze? díky
adsadd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 123.242.153.113
Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 13:29:01    Odkaz na tento příspěvek  

Být tebou, tak si spíše vyfotím nějaké staší vozy! Některým se rychle krátí čas :-(... 15T si tu vyfotíš i za 10 let ..
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2010

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 16:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik tramvají 15t lze zítra potkat po praze? díky
No mně se 15t pořád vyhýbají. Minulý týden dojedu na Staroměstskou, 17 ve které jedu dostane červenou a 15T si vesele odjíždí. Další den ta samá situace. Tak tedy dnes už jsem si dal fakt na čas a přijel jsem dřív a 15T nikde. Na spoji, kde předtím jela byla teď T3RP, potom na garantovaném NP spoji Poršetra Kde dneska ty 15T proboha vězí?
Jinak včera jsem viděl v Modřanech celou kolonu 15T. Asi 3 tramvaje v asi 5min odstupech, vše zkušebky. Náhodou mne míjely na mé každodenní cestě sedmnáctkou do Modřan.

(Příspěvek byl editován uživatelem martan2.)
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3252
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 17:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde dneska ty 15T proboha vězí?

Dnes např. 9209 na tradičním 401/18

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 17:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnes na d-18 -> 9203, 9209 a 9212. d-L -> 9202, 9206, 9213 a 9219.
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 15. března 2011 - 19:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Být tebou, tak si spíše vyfotím nějaké staší vozy! Některým se rychle krátí čas ...

Byl by tip na pondělí, kde jezdí nějaký ten starší ohrožený vůz .
Sedlakh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 16. března 2011 - 17:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9212 má poruchu prvních dveří na posledním článku.
ICQ 450034940
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9898
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 12:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dám to s dovolením sem, protože "optimalizace" je zaplavena bručounovými busy.
Předčasem Mekbajn uveřejnil fotku lidí na st. Jana Masaryka vyhlížející 22 nebo 4. Tedy na linky v průměrném int. něco málo přes 3 minuty.
Tak toto je situace na nábřeží kpt. Jaroše, dnes v 7,00 ráno. Lidé čekají na linky na Nám. republiky, 4 linky v průměrném int. 2 minuty. Dávám to sem jako ukázku efektivity prokladů. 17 a 12 odjížděly bez povšimnutí.

Žádám zřízení diskusní skupiny "Organizace dopravy" a v ní jednotlivá vlákna pro jednotlivé oblasti a druhy dopravy, když muže mít každej koridor svý vlákno!!!
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 22:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ano, o něčem to svědčí, otázka je o čem. Rozhodně to nechci ospravedlňovat.

Z jiného soudku:
Dnes na výboru dopravy se probírala studie humanizace SJM. Oficiální čísla potvrdila zde dlouhodobě uváděná čísla:
Tranzit vně MO - vně MO: cca max 25% (tranzit vně PO - vně PO lim->0%
Vně MO - uvnitř MO: cca 50%
Uvnitř MO - uvnitř MO: cca 25%

Tedy se potvrzuje, že MO bude mít na Magistrálu pouze omezený vliv.
Model dopravních vztahů ukázal, že magistrála funguje v území, jímž prochází jako hlavní obslužná komunikace. Tedy hlavně pro P4, P2, P1 a P7, ve kterých se nachází obrovská koncentrace pracovních příležitostí pro přilehlé oblasti města i pro region.

Studie humanizace tedy i po dokončení MO (I. SJM - I. ZVM - III. SJM - II.ZVM:-)), navrhuje zachovat 3x3 pruhy. Mýtus o možnosti omezení SJM po dokončení MO tedy definitivně padá. Pokud by se totiž II.SJM omezila na 2x2, projevilo by se to plošně nárůsty na komunikační síti širšího centra. Humanizace bude spočívat především ve vysázení zeleně, úpravě uličního parteru či zvýšení počtu přechodů, aby vypadala méně jako dálnice a více jako městské bulváry běžné v zahraničí.

Zajímavá bezesporu je oblast muzea, kde se po zjištění, že jakákoliv tunelová varianta pouze natáhne další dopravu navrhuje nechat magistrálu tam, jak je, tzn. z obou stran Muzea s tím, že co jsem stačil vidět, tak počet přechodů nezi VN a Muzeem se zvýší z 1 na min. 4 a počítá se i s úrovňovým křížením TT. Jiné oblasti bohužel moc prezentovány nebyly.

Každopádně to vypadá velmi slibně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Alpha 1983
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 23:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: Zajímavé. A jak se to srovná s existujícími rozsudky?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 23:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iiii: Jako myslíš ty, které říkají, že když zakážeme automobilovou dopravu, budeme všichni žít v tichu? Protože v této rovině lze zhruba interpretovat výrok soudu.
PS: Jak to dělají na Champs-Élysées, 5th Avenue, Kurfürstendammu? Tam taky vedou mnohapruhové frekventované komunikace a nikomu to - zdá se - nevadí.
Alpha 1983
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. března 2011 - 23:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srovnávat Legerovu s Kudammem, to chce hodně odvahy.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 00:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm Pařížská aglomerace má přes 11mil. obyvatel pražská cca 2 mil. Takže asi tak.
Je to šílenost a je vidět, že jsem měl pravdu, bohužel. Aby auta ubyla, musí se přijít s restrikcemi ve stylu. Nechceš jezdit MHD? Nezaparkuješ v širším centru, zblázníš se v kolonách, zaplatíš na vjezd do širšího centra a roupy ti přejdou a nasedneš do MHD. Tečka.
Přetížené C nestačí. Proto jsem navrhoval odlehčující bus linku pro nové cestující z aut.
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 01:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřímně, představa navždy zakonzervované dálnice mezi Muzeem a Václavákem mě docela děsí. Dobře, ať je na vstupech 3+3, ale když je 75% dopravy zdrojových/cílových, tak by se mělo právě někde okolo Muzea rozlít na okolní komunikace, a pro tranzit nejtranzitovatější skrz Muzeum musí stačit 2+2. Což už by se za Operu vešlo, kdyby se v nejužším místě rozšířila rampa (oproti tunelu za pakatel). Tomu ponechání mezi koněm a muzeem, ale v opřechodované verzi a s úrovňovým křížením s TT stejně nerozumím, to bude propustnost jak noha.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 02:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser: Zato 2x2 za Muzeem s úrovňovým křížením TT a s přechodem bude obrovská propustnost, že? Pokud by tam přechod nebyl, zachováváte dálnici a to je velmi nežádoucí. Radši tochu širší bulvár, než úzká dálnice. K tomu ty přechody budou jistě koordinované.
PS: Proč je vlastně magistrála před muzeem problém? Čemu tam tak vadí?
Dnes sem ale stejně hodlám hodit, jak bych tuto oblast řešil já. Coming soon.
Ad 75%: Jenže to není tak, že by auta jela vvšechna k Muzeu. Ona se podle těch modelů rozlévají velmi postupně...
Alpha 1983
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 09:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si nemyslím, že musí být 2+2 za Muzeem, stačí to mít jako dnes, ale jen 2 pruhy tam a 2 pruhy zpět a hnedka to pro lidi a život bude únosnější. Nemá cenu si lámat hlavu, jak udržovat naddimenzovanou dálnici centrem a pořád se vymlouvat, že to jinak nejde. Je nutné neulehčovat IAD cestu v centru a vnitřím městě. To co bych pro IAD udělal, tak to je vyprázdnění silnic od kamionů, které bych poslal na železnici jako ve Švýcarsku. Toto opatření by uživatelům IAD pomohlo daleko víc.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 13:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já musím souhlasit s 3xhonzík... v ústí byla jedna poměrně dlouhá komunikace v centru v minulosti jen pro MHD... pak někoho napadlo, aby se ulehčilo kolonám v okolním ulicím, otevřít ten úsek i pro IAD... a výsledek? okolním ulicím se neulehčilo... nově otevřená komunikace okamžitě do centra přitáhla mnohonásobně více automobilů, protože se centrum pro IAD zatraktivnělo takže kolony jsou na této komunikaci i v okolních ulicích... z bezproblémové křižovatky, která fungovala pouze jako kříž MHD x IAD se rázem stal špunt, který blokuje oba směry a ve výsledku dochází navíc ještě k značnému zpožďování MHD, kolikrát i 10 minut si T-busy postojí v kolonách... takže když to funfuje takto tak opačně by to fungovalo taky... pojedu metrem či busem který profrčí okolo kolony třeba v bus pruhu a nebo budu stát v koloně a v centru navíc nikde nezaparkuju, a ještě si za ten úsek do centra budu muset zaplatit.. myslím že dost lidí nechá auto před širším centrem někde na odstavném parkovišti a pojede do centra MHD, když by byli nastoleny takové podmínky...
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 16:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes seřazeny dvě 15T pěkně za sebou:
9212 - 401/18
9213 - 402/18

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 16:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Výpočty sice ukázaly, že únosné pro neodstřelení okolí auty jsou 3+3 pruhy, ale cílem města by mělo být redukovat tu cílovou dopravu, aby to přenesly ty 2+2 pruhy aklidně pod Muzeem. To ostatně je nyní zdá se dlouhodobý cíl. Zda se naplní bude věcí politické odvahy, ne projektantů. Ona je ta cílová doprava tak silná, že kdybych u Muzea přerušil magistrálu úplně, zatížení v okolí by vzrostlo cca stejně jako při 2+2 pruzích. Auta by mohl jen na Václavák a pak s s volbou na jih či sever, ale průjezdy ne. Třeba průjezd Smíchov - Ječná - Holešovice by musel na MO.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 17:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No možná už to tu někdě máte , leč se o tramvaje nezajímám, ale v Praze jsem jednu vyfotil no.


Zadaný jak to tak vypadá :-)
Přerov :-)
Elektromechoš DPOV Přerov
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 19:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jenže cílem by nemělo být odlehčit magistrále ale hlavně konečně vyrubat auta na Nábřežích skrz P1. A pro ty je Magistrála vlastně jediná náhradní trasa. A pak ni i při omezení cílové dopravy ten pruh bude chybět...
Alpha 1983
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2960
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 21:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

d-18......


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 21:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na nábřeží bych zakázal vjezd automobilům a bylo by vyřešíno.
Jva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 21:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak by se přesunuly jinam (a tam o to víc MHD blokovaly). Pro některé je auto symbolem společenského postavení, pro jiného nutnost (např. při použití MHD dvojnásobný čas cesty). Takovéhle radikání řešení vedou akorát k větší nesnášenlivosti. Tedy např. pokud pouštím MHD kdykoli to jde, pak se na ni zvysoka... (a jejím zpožďováním naženu další cestující do aut).
PS: jak kdysi prohlásila Železná lady "Kdo si do 26 let nepořídí auto, je neúspěšný člověk". Bohužel tahle radikální řešení "zakažme auta" mi připadají jako řev "neúspěšných". To platí i při obhajobě kdejaké lokálky vzniklé v době, kdy jedinou alternativou byly vlastní nohy či žebřiňák.
Dnes je doba, kdy musíme o zákazníka nalákat, nikoli mu diktovat.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 18. března 2011 - 22:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haha jsou i úspěšní, kteří nemají řidičák, naopak je i řada neúspěšných slabších, co řidičák i auto má. Není problém si pořídit auto, když v bazaru jsou i za 5000kč. Takže jsou to kecy. ZNám lidi bez auta, co jsou známí daleko v zahraničí ve svém oboru, automile.
Stát je suverén, obec je suverén. Takže tam, kde jede MHD můžeme vykázat automobilovou dopravu. POkud se to majitelům aut nelíbí, tak si musí za své náklady postavit tunel pro auta sami. V centru nemají auta, co dělat. Nežijeme v 60. letech, kdy auta jela do center. Dneska jsou v centrech pěší zóny a MHD. Je to ve vyspělém světě a já tam chci dostat i Prahu, takže na nábřežích nemá co IAD dělat, tečka.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 07:50:03    Odkaz na tento příspěvek  

pánové, zejména 3xhonzíku. Doprava autem, všeho druhu přes všechna ta omezení tady je a bude. Představy, že řemeslník pojede se štaflemi, jiný na nákup pojedu se síťovkou či s dítětem k doktorovi atd. metrem,tramvají či busem je výslovně hloupá. Největší problém Prahy je zanedbaná infrastruktura pro auta - okruhy, radiály, parkovací domy. Doprava autem je nejen pohodlnější a svobodnější, ale i levnější nežli MHD. S těmi všemi dotacemi dopláci každý Pražan na MHD 9000 Kč ročně (celkem 9 mld Kč, za to by se SJM modernizovala hned), aniž by kdykoliv MHD použil. MHD ano, ale jen tam, kde není možno jet levněji a pohodlněji autem, například v historickém centru. Absolutní podpora MHD je jen další drahý zelený nesmysl.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 08:27:24    Odkaz na tento příspěvek  

specielně pro Honzíka. Já si Prahu vlastně ještě bez aut v 50+60 létech pamatuju. Praha sama končila na Míčankách, ještě ani nebylo Kubánské náměstí. V centru se hodně chodilo pěšky, a jezdila pošta - vůz s koněm, pivo rozváželi pivovarští Valaši. (těch koňských koblížků a taky tetanu). Zboží stále dopravovali povozníci s dvoukoláky. Parkující auta v ulicích byla jen sem tam někde. Neděle lidé trávili na vltavském parníku cestou na Zbraslav či dále nebo jeli narvaným vlakem či narvaným busem s přívěsem někam na výlet či letní byt(viz film Rodinné trampoty oficiála Třísky)
Proč v tomto životním stylu většina lidí nechce pokračovat, si jistě každý umí odpovědět sám.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 09:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SJM se jistě má opravit a to stylem 2násobného snížení kapacity. Chceš transitovat? Tak si transituj, ale přec centrum se ti to nepovede, tečka. Na nákup autem? Na nákupy se chodí pěšky, lenochu. Jet síťovkou na nákup je nehoráznoust. Kdo chce něco speciálního nábytek a tak, jede do Ocentra na okraji města a nesmrdí ve vnitřním městě a v centru. Na letní byt si jeď čím chceš, klidně i autem, ale blokovat dopravu v centru nebudeš. Nelíbí se ti stát v kolonách? Nelíbí se ti, že nemůžeš zaparkovat? Používej MHD a nebudeš to řešit. Nelíbí se ti to? Jezdi na kole, nebo choď pěšky? Nelíbí se ti to? Tak si tu svojí podělanou kancelář zřiď na okraji města, nszdar.
Kdo nebydlí v centru, tak tam nemá auťákem, co dělat. Na chalupu se nejezdí do centra na ípák nebo muzeum, tak nevím o co ti jde.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 09:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Doprava autem je nejen pohodlnější a svobodnější, ale i levnější nežli MHD. Prvni cast vety je Vas nazor, to druhe ekonomicky nesmysl - tedy samozrejme, pokud nemate sluzebni auto u ktereho platite jen palivo. Absolutní podpora MHD je jen další drahý zelený nesmysl. Temer kazdy extrem je nesmysl, usnadnovat ovsem zamerne cestovani autem do centra (parkovaci domy, radialy atd.), je jeste drazsi nesmysl - to mesto proste neni nafukovaci a auta rozhodne neprispivaji ke kvalite zivotniho prostredi - a snad se shodneme, ze mesto je primarne misto pro zivot, ne dalnicni krizovatka s nakupni zonou.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 10:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

Raguaci - to jste vy, do opakuje propagandu a nesmysly, zkuste počítat. Ale především, co chtějí, lidé hlasují tím, čím jezdí.
Já neříkám, že MHD absolutně ne. Ale protože je to nejdražší varianta dopravy ( a diktuje, kdy jet, nedopraví z místa na místo atd), tak jen tam, kde není možno se dopravit jinak.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 10:51:08    Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík. Podle toho posledního průzkumu SJM už dnes moc neslouží tranzitu, ale obsluze centra města. To další, co píšete, si navzájem si odporuje. navíc, když omezíte SJM, zaplní se Italská, Bělehradská atd. ta doprava nikam nezmizí, protože je potřebou a ne nějakým rozmarem.
Jaké je asi % lidí, kteří jezdí do centra Prahy v kolonách jen tak bez důvodu ? Mimochodem, mně se nelíbí na silnicich cyklisté. Je to nebezbečné a zdržují. I ty cyklostezky jsou hodně drahé. Motocyklisty beru :-)
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Bylo by zajimave, kdyby jste napsal na zaklade ceho povazujete MHD za drazsi nez IAD. A z jakeho pohledu to posuzujete. Treba se dobereme k tomu, ze zadnou propagandu neopakuji.

Pokud napriklad uvazujete nakup rocni jizdenky s jejim vyuzitim pro celkem 3 jizdy v delce celkem 15 km oproti autu, kde cenu za tech 15 km pocitate z ceny vsech ujetych, dejme tomu 20000 km za rok, pak hrave dokazete nizsi cenu pri cestovani autem oproti MHD. Podobne nas erarni urad hrave dokazuje vyhodnost tarifu nasich mobilnich operatoru vuci operatorum u nasich zapadnich sousedu.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:08:14    Odkaz na tento příspěvek  

Raquaci - připočtěte k ceně jízdenky MHD ještě dotaci MHD - ta vychází na každého Pražana vč. nemluvňat, ještě dalších 9 tisíc Kč ročně, ať si jízdenku kupuje nebo ne.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr. O.K, takze to posujute z hlediska "obcana". Kolik pocitate, ze Vas stoji auto? Kolik pocitate ze Vas "statisticky obcan" (posuzovat to individualne nema vyznam, vhodnou volbou modeloveho prikladu lze dokazat prakticky cokoliv) ujede rocne v pripade MHD ci auta?
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 11:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V čem výhodné cestovat po Praze autem ? Já když už někam cestuji autem tak spíše delší vzdálenosti. Ale po městě bych na to nervy neměl. Nehledě na znečišťování prostředí a ucpávání ulic
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 12:19:08    Odkaz na tento příspěvek  

raquaci - vy jako občan neplatíte daně ? já ano.

Fkam - já po Praze jezdím kromě centra jen autem. Na nákup, za obchodem/prací, k lékaři, za kamarády. Bydlím na kraji ve vilové čtvrti na kraji Prahy 6. Konkrétně - třeba kdo by jel z Řep na Zbraslav MHD ?
Do centra skoro nejedu, nemám tam dnes co pohledávat, nejsem turista ani státní úředník.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 12:36:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr : no jo každému vyhovuje něco jiného. Já třeba jezdím MHD i úsek Modřany - Ruzyně nebo Hostivař - Radotín.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 12:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Uhybate pane kolego - chtel jste pocitat, pojdme pocitat. At vidime, jak je to s tou propagandou.

Dane samozrejme platim, tak prispivam nejen na provoz prazske MHD, ale i na infrastrukturu potrebnou pro IAD (vite kolik uz mesto jen za poslednich 15 let zaplatilo za stavbu meststkeho okruhu?). Mimochodem, Ti kteri nejezdi autem podporuji IAD take jaksi povinne.
A uzitek z MHD mate i tak - prinejmensim ten, ze Vam na silnici neprekazi Ti, co pouziji MHD.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 13:52:27    Odkaz na tento příspěvek  

No ona je magistrála neodstřelitelná zejména proto, že zbytek města byl záměrně zneprůjezdněn .. v sedmdesátých letech se ještě dalo projet po Příkopech, Vodičkovou .. stejnej problém jak s tramvajovýma trasama, zůstala jen jedna a ta je nutně přetížená a náchylná ke kolapsům. Další použitelnej průjezd sever-jih je v podstatě až na Želivskýho a je ucpanej taky. Co kdyby se místo toho zmařenýho déčka vyrubal pod žižkovem tunel ve směru Palmovka-Bohdalec, to by mohla automobilně-betonářská lobby podpořit ;-)
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 14:16:51    Odkaz na tento příspěvek  

raquaci - dotace jsou na provoz MHD. Na Vaši jízdenku, na provoz auta Vám nikdo nic nedá, naopak platíte v ceně IAD daně jak mourovatý. A nesměšujte dotace na provoz (bez dotace by metro, tram i bus zkolabovaly) s investicemi. I ty investice do vybudování třeba Blanky či části okruhu 512-514 jsou menší nežli na vybudování a vybavení jedné trasy metra.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 19. března 2011 - 14:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toť otázka. Možná kdyby se započítalo veškeré budování silnic a hlavně ta údržba, tak by třeba na IAD člověk prostřednictvím daní platil více.
Váš názor mě připadá typicky pravicový- mě se to nevyplatí,nebudu na to přispívat. Mě se ale zase třeba nevyplatí z daní přispívat na Blanku a okruhy, neb je nebudu využívat a ty se také staví. Navíc města obecně opravdu nafukovací nejsou.