K-report
 

Archiv do 2. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 2. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5x větší brzdná dráha? Vy opravdu chcete být k smíchu? Případ na Karlových lázních atd. Kolik tam jedete 25-30: Pochybuji, že to valíte 50 i když při Vašich příspěvcích bych se nedivil. Pak ta brzdná dráha je trochu někde jinde.

Demon k zabrzdným zkouškám. Vzpomínám si na i am gooda jak řekl, že při brždění co tam předvedl bus by tam snad měl i mrtvé... Základní problém je, že pokud brzdíte, tak lidi padají při totožném zpomalení
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3354
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 21:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: Ale u tramvaje a busu prostě za běžných podmínek NELZE dosáhnout totožného zpomalení, pouze u finálního dobrždění tramvaje se hodnoty k sobě blíží.
A test probíhal tak, že do plný brzdy šel zároveň bus i cvička. Že měl bus samozřejmě podstatně vyšší hodnotu zpomalení, je nasnadě.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense Psychotesty: přál bych každému zde diskutujícímu, aby si je mohl zkusit. Možná by pak byl mnohý překvapen jak jsou náročné a jaká je při nich úmrtnost. Nadruhou stranu ani sebelepší psycholog nemá šanci odhalit vše a hlavně mnoho toho je v "ordinaci" úplně jinak než v reálu. Zajímavý je třeba počítačový test na reakční doby. Mačkání stejně barevného tlačítka jako právě svítí na obrazovce je ještě celkem brnkačka. Když se k tomu přidají ještě různé tvary (kolečka, trojúhelníčky ...) tak už je to složitější. A pak ještě přidání dvou různých tonů (houkaček) a zvyšující se četnost podnětů. Ze začátku je ještě šance chybu opravit, pak už ani náhodou. Samozřejmě se kromě rychlosti reakce sleduje i četnost chyb. Člověka, který se na práci řidiče tím sice odhalit lze, ale ten kdo testem úspěšně projde stále nemusí být i úspěšný v terénu. Další testy zjišťují třeba i velikost rizika zkratového jednání. Ani tady nikdo s jistotou neřekne, že uchazeč nebude mít v praxi "zkrat" (to je myslím i případ toho kačerovského řidiče, který jezdil už hodně dlouho a bez problémů a pak vyrobí něco co ani sám není schopen vysvětlit).

A jak je to s řidičema autobusů: ti musí mít při nástupu mimo lékařské prohlídky i vstupní psychologické a EEG vyšetření. Dále každé dva roky kontrolní psychologické vyšetření a při dosažení věku 50 let opět EEG vyšetření (a dále vždy po pěti letech). Takže i o ně je řádně postaráno. Ostatně tohle by měli mít všichni řidiči-profesionálové.

Proč však nemusí mít psychologické vyšetření i řidiči-amatéři? Vždyť i oni v jsou úplně stejnými účastníky provozu a přitom jim stačí "jen" si udělat řidičák.

Mpenc A jak by dopadla situace na Bořislavce, kdyby ...
Myslím, že by stejně nedopadla. Tramvaj i auta by se rozjížděla ve stejný okamžik, přičmž by tram jela hned pryč a auta až potom. A pokud ne, tak teprve pak je na místě ten zvonek (jen prosím ne ze vzdálenosti 10cm).
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4434
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Koukam, že ve vaší zaslepenosti už ani nepobíráte myšlenky. Reagoval jsem na vaše posuzování vzájemný ohleduplnosti tramvajáků, to jest věci, který nerozumíte opravdu, ale opravdu ani zbla."

Samozřejmě. Jsem slepý, a nic nevidím. Nikdy jsem například neviděl tramvaj, která protipředpisově zablokovala křižovatku proto, aby mohla projet i tramvaj z protisměru. Nikdy jsem neviděl jednoho tramvajáka pustit druhého, nikdy jsem neviděl popojíždění na točně. Hlavně máte pravdu v tom, že tato a další ohleduplnost je zcela ojedinělá a dopouští se jí jen pražští tramvajáci. V příbuzných dopravních prostředích si jdou řidiči z jedné firmy zásadně po krku.

"pokud jste tam opravdu vykysal nejen po dobu příjezdu tramvaje do stanice, jejího odstanicování, ale i po další cyklus křižovatky, jediným a pro všechny nejlepším řešením by bylo, kdybyste dobrovolně odevzdal papíry a už vícekrát se nesnažil páchat, tímhle zvlášť odporným způsobem, další násilí proti nezanedbatelné části obyvatel tohoto města."

Samozřejmě máte pravdu. V situaci, kdy stojím a kdy kvůli zaclonění výhledu a oslnění nic nevidím, je samozřejmě nejlepší co nejdřív a co nejrychleji vyrazit vpřed. Omlouvám se všem čtenářům fóra, že mě to nenapadlo dřív, a že tady takhle prudím.
Samozřejmě že taky uznávám, že šlo o další cyklus křižovatky. Zelená na hlavní je samozřejmě první cyklus, a zelená z vedlejší je druhý cyklus.
Konečně mi došlo, že ráčíte mít ve všem úplnou a bezvýhradnou pravdu. Ještě jednou se hluboce omlouvám, že jsem si dovolil mít na pražské ševcovské bohy vůbec nějaký názor.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoune, než se tram rozjede, je odbočující auto už dávno na kolejích.
Prosím, při těchto názorových střetech zachovejte alespoň soudnost a nepiště zde blbosti, že tram brzdí stejně jako autobus a podobně.

Protipředpisově zablokoval křižovatku.
Není to trochu už extrém?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4435
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bručoune, než se tram rozjede, je odbočující auto už dávno na kolejích."

Psal jsem něco jiného? (O jiných případech psali jiní, tak to prosím adresujte jim.)

"Prosím, při těchto názorových střetech zachovejte alespoň soudnost a nepiště zde blbosti, že tram brzdí stejně jako autobus a podobně."

Proč to adresujete mně?
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: 1) V první části komentujete zřejmě někým jiným popisovaný skutky. Pokud ne, říká se tomu stihomam.
Každopádně k tomu nemam co dodat.
2) 99,9 % řidičů se v podobný situaci ocitá dnes a denně (myšleno v situaci, kdy zastaví na místě, odkud nemají potřebný výhled) a nepřijde jim proti srsti popojet k hranici jízdního pruhu tak, aby měli do křižovatky náležitý výhled. Nicméně chápu, že se opravdu může najít někdo, pro koho to představuje nepřekonatelný problém, ale to už je úkol pro někoho jiného, aby takové co nejrychleji eliminoval.

Ale vaše omluva je každopádně na místě. Děkujeme.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A sry, to patří 5735.
Bručoun pouze píše, že vidí nepředpisové zablokování křižovatky.
K tomu patří moje poznámka o soudnosti.
O své dnešní zkušenosti ohledně toho samého mezi IAD píšu dnes v nehodách. Řidič IAD se zachoval úplně stejně jako u Vás řidič tramvaje. Je mi líto.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"99,9 % řidičů se v podobný situaci ocitá dnes a denně (myšleno v situaci, kdy zastaví na místě, odkud nemají potřebný výhled) a nepřijde jim proti srsti popojet k hranici jízdního pruhu tak, aby měli do křižovatky náležitý výhled."

Po Vašem laskavém vysvětlení je mi úplně jasné, že skutečný profesinál dokáže najet čumákem do jakékoli křižovatky tak, že okolo té tramvaje vidí, a přitom ten čumák nikomu nepřekáží. Ještě jednou se velmi omlouvám, že mě to nenapadlo hned, a dovolil jsem si nařknout ševce z úmyslného překážení a oslňování.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Bručoun pouze píše, že vidí nepředpisové zablokování křižovatky" ....
.... a nebýt názorů některých pánů a chování jiných pánů, tak bych to i chápal.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 22:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No super. A mohl by jste se nad názory a chování trochu povznést a chápat dále?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 23:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Ty vrať řidičák ty šílenče... To nemá cenu, je to asi jako vysvětlovat něco veverce v tvém případě. Tahle debata mě už docela omrzela, pokud to nejsi s to pochopit, co udělalo to švícko blbě. Jdi si radši prohlížet fotky tramvají, to ti udělá "dobře". Víc k tomu nemám co říct. Tramvajáci, jsou ti nejspravedlivější na světě a do zákona navrhuji zanést § nějakého čísla znění zhruba: Kdo se neposere z tramvaje velikostí stolice o minimálních rozměrech x y(vyberte si jednotku) se dopouští dopravního přestupku, neboť švec je ten nejspravedlivější, je v práci od tří hodin od rána, měl to daleko do práce, je špatně zaplacen, ve vozidle má 60 lidí, dlouhatánskou brzdnou dráhu a možná má i maturitu.

Žádná práce nedává důvod se chovat jako hovado, a švec je ten poslední. Já napsal o přestupcích na Moráni o vykrývání vlaků a jedniné na co si se zmohl, zamektat cosi o toleranci. Tolerance musí fungovat všude, ne že tady někdo obhujeje, že řidiči MHD se můžou chovat jako kreténi, když na to nemají, být alespoň trochu tolerantní, tak tam nemají co dělat. A nemá cenu se o tom bavit.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3357
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 23:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: Dávám ti poslední šanci aby jsi vysvětlil, v čem vidíš porušení zákona při puštění protijedoucí tramvaje na Moráni, byť ta tramvaj přednost nemá.
Nebuď srab a buď konkrétní.
Jo a nezapomeň si vzít prášek...

Bručoun: "Skutečný profesionál" do té křižovatky v první řadě nenajede, pokud si není jistý, že bude moci dostát svým povinnostem vyplývajícím ze zákona. Pokud tam najede jen tak na blind s vírou, že to třeba stihne, nebo ho někdo pustí, není pro mě profesionál.
Takže pokud se vrátíme k případu "Bručoun", tvrdil jste, že najel do křižovatky v okamžiku, kdy se teprve tramvaj blížila do zastávky před křižovatkou. Tramvaj stihla odstanicovat a ještě vás, dle vašich slov, "ohrožovat" varovnými světly a zvonkem (můj ty bože...), a to po celý další cyklus křižovatky, protože vy jste nemohl dokončit manévr pro špatný výhled.
Špatný výhled vám ale zcela určitě nemohla způsobit tramvaj, protože napravo od ní (tedy v místě vašeho eventuálního výhledu) je ještě více než metrový (ale spíš tak dvoumetrový) nástupní ostrůvek a až pak protisměrné jízdní pruhy. Z téhož plyne, že vás ani nemohla oslňovat, protože při vašem správném najetí do výhledu (když už jste tedy nutně musel blokovat provoz), by vám varovná světla svítila do kufru.
Prostě příště prosím vymyslete lepší povídku, už to začíná být trapné...

Tím bych tuhle debatu ukončil, celkem zbytečně tu podněcuje některé "diskutující" k slovní ejakulaci, nakonec viník se už omluvil.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Démon 3: Ještě naposledy, třeba pochopíš tohle.
§ 22 odst. 3:
Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinnosti podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.


Bručoun najel na koleje, kde zastavil, aby dal přednost protijedoucím vozidlům, v tu chvíli se blíží velmi zdálky tramvaj, zastaví na stanici a rozjede se do křižovatky.

-pokud mezitím stojí tramvaj na stanici, je to asi jako dávat přednost zaparkovanému vozidlu, tudíž žádná přednost neexistuje

-tramvaják zavře dveře, rozjede se do křižovatky, kde vlastně páchá dopravní přestupek, jelikož situace mu nedovoluje-li pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce
(opět odstavec tři a ten porušuje, jelikož neodbočuje, nýbrž jede přímo)

Dále komentovat svícení do auta to nemá cenu už, to je debil non plus ultra, a pokud ho obahujeješ jsi blázen taky. Tečka víc nemá cenu se o tom bavit, tohle říká zákon.


http://www.novapravidla.cz/files/=3859/%c3%9aZ+361+pro+novapravidla+od+1.%c4%8dervence+2010+nov%c3%a9.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A fakt máš řidičák, jo ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Ty se ptáš, v čem je porušení zákona vykrývání vlaků na Moráni???? Si cvok, nebo jen od dopravního podniku. To se mi snad zdá

§ 27 odst. 1:
h) Řidič nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru „T“ na protější straně vyúsťující pozemní komunikace

A řečti si ten zákon sám, nemůžu Ti to tady hledat všechno do rána.
P.S. Díky za ten prášek mám anginečku, tak si musim vzít antibiotika.

Tohle je taky šikovná stránka, přečti si ji...
http://www.zakruta.cz/
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:29:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: A jeje argumenty došly, co?? Nebo nejsi s to přečíst ani ten zákon?? Nechme toho, když nechápeš ani znění zákona.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákon cituješ dobře, jen si ho špatně vykládáš. Tohle se většinou v autoškole probírá, proto se ptám.
Doporučuju nastudovat definice termínů jako "zastavit", "stát", "omezit", "ohrozit". Jsou to sice základy, ale právě v tom máš největší mezery.
Argumenty nedošly, sám mi je přihráváš, zřejmě aniž jsi schopen si to uvědomit...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v okamžik nárazu jsem už několik vteřin stál a jen zvonil jak o život aby do mě nenacouval a stejně mi to bylo prd platné.

Jestli v tom nebude zakopaný pes. Kdyby každý nezvonil a netroubil, aby si léčil svého Napoléona, ale místo toho, aby zabránil nehodě, jak zákon káže, tak by to ostatní tolik neignorovali (no jo, někomu zase ujíždějí nervy). To je jako z voláním o pomoc na plovárně (viz mj. Rychlé Šípy), desetkrát si někdo tropí žerty a pojedenácté se někdo skutečně topí, ale to už to každý ignoruje.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

No hlavně zdejší ševcovská klika (i když nejsou jediní) nezná definici pojmu "dát přednost" a taky je to v tom zákoně hned na začátky ve výčtu pojmů.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon to nemá cenu se už musim smát... Skutečně nevím, v čem jsem si špatně vyložil termín zastavit a stát... Ani jedno v křižovatce nemůžeš a tramvaje od Moráně to v odbočovacím manévru udělá... A omezit a ohrozit jsem snad nikde ani necitoval. Udělej si cvičně testíky, schválně kolik by si získal bodů, tipnu si, že by ti to nestačilo ani na bantamové kolečko Jdu spát tahle debata s dopravním Kromaňoncem mě moc už nebaví...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4440
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 01:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: "Špatný výhled vám ale zcela určitě nemohla způsobit tramvaj, protože napravo od ní (tedy v místě vašeho eventuálního výhledu) je ještě více než metrový (ale spíš tak dvoumetrový) nástupní ostrůvek a až pak protisměrné jízdní pruhy. Z téhož plyne, že vás ani nemohla oslňovat, protože při vašem správném najetí do výhledu (když už jste tedy nutně musel blokovat provoz), by vám varovná světla svítila do kufru.
Prostě příště prosím vymyslete lepší povídku, už to začíná být trapné...
"

Samozřejmě máte pravdu jako vždycky. Kdybych byl takový profesionál jako Vy, tak bych do křižovatky samozřejmě najížděl s vědomím, že tam zkysnu, že na mě tramvaj najede, a že na mě bude šajnit dálkovkami. I když bych byl přesvědčený, že přes to zábradlí vidím díru mezi auty, a předpokládal, že to projedu dřív než se tramvaj přiblíží (natož než se rozjede ze zastávky), tak bych samozřejmě najížděl z takového úhlu, jako bych o tom přesvědčený nebyl.
Navíc, po Vašem trpělivém vysvětlování mi konečně došlo, že je tam tolik místa, že bych mohl stát úplně mimo koleje, a nepřekážel bych ani tramvaji ani protijedoucím autům. Dokonalý profesionál samozřejmě vidí i skrz zábradlí na ostrůvku, a nepřekáží ani když stojí na přechodu pro chodce kde je tento přejezd nejširší. Chápu, že jako věčný amatér tyto úžasné vlastnosti nikdy nezískám.
Nyní, po Vaší nejdobrotivější péči už chápu, že se Vaší profesionalitě se nemůžu ani přiblížit, natož dojít k takové dokonalosti jako Vy. Ještě hlouběji se omlouvám, že jsem si jako naprostý amatér dovolil vstoupit do debaty těch nejdokonalejších profíků.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4441
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 01:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

""Jestli v tom nebude zakopaný pes. Kdyby každý nezvonil a netroubil, aby si léčil svého Napoléona, ale místo toho, aby zabránil nehodě, jak zákon káže, tak by to ostatní tolik neignorovali (no jo, někomu zase ujíždějí nervy). To je jako z voláním o pomoc na plovárně (viz mj. Rychlé Šípy)"

Souhlasím. Bohužel.

"navrhuji zanést § nějakého čísla znění zhruba: Kdo se neposere z tramvaje velikostí stolice o minimálních rozměrech x y(vyberte si jednotku) se dopouští dopravního přestupku, neboť švec ...."

Tak nějak

Dávná momentka z autoškoly, řešily se křižovatky:
"Kdo má přednost na téhle křižovatce?"
"Tramvaj!"
"Proč?"
"Je velká a má radlici s hákem."
(Dotazovaná spolužačka se domnívala že žertuje.)

Jinak, můj předchozí příspěvek č.4440 nemíním nijak vysvětlovat. Kdo občas musí přejíždět koleje na podobných místech to snad pochopí, a kdo ne, stejně nepochopí.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 07:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bručoun: Mohl by jste konečně prosím napsat (alespoň odhadem) jak daleko byla ta tramvaj od hranice křižovatky v okamžik vašeho manévru. Osobně tvrdím (již poněkolikáté) že nemohla být dál než 60m s ohledem na to že stihla ještě odjet n astejné volno a odstanicovat.
Asi jsem z jiného světa.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8558
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tý Bořislavce se dá postavit tak, že lze vidět do protisměru a stát rovnoběžně s kolejema tak aby tramka projela. Je to jen o řidičském umění, předvídavosti a ohleduplnosti. (pro nezasvěcené - na Bořislavce vlevo od Horoměřické na Písky odbočuji od té doby co mám řidičák, to kdyby někdo měl pocit, že nevím o čem mluvím)
DJ: Vaše neznalost rozdílu pojmu zastavení a zastavení vozidla je tragická a zralá na přezkoušení. Nepište sem na toto téma více, neb se zhovaďujete nezkutečným způsobem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:36:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl prodloužen denní provoz MHD v pondělí 27. 9.? Nebo se to vztahuje jako SONE+ pouze na určené dny (pá, so)?

Káem: Já někdy dokonce i tuším, co píšeš!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4442
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Při naskočení zelené tramvaj byla kousek nad křižovatku se Starodejvickou. To je určitě daleko dál, než Vašich 60 m. Hádám 100-200 m. Zkrátka tramvaj byla z hlediska přednosti ještě dost daleko a jela do kopce, takže by řidič měl dost času reagovat i kdyby v zastávce nestavěl.
Vjel jsem do křižovatky s tím, že tramvaj v žádném případě nemůžu ohrozit, a hádal jsem že ji ani neomezím. S tím neomezením to byl blbý odhad, ale to už jsem několikrát výslovně uznal. O ohrožení a nedání přednosti nemohlo jít ani náznakem.

"Osobně tvrdím (již poněkolikáté) že nemohla být dál než 60m s ohledem na to že stihla ještě odjet n astejné volno a odstanicovat"

Co furt máte s těmi 60 metry? To je nějaká magická vzdálenost nebo co? Chcete snad tvrdit, že ze vzdálenosti 100 m už se nikdy neodstanicuje? Nebo chcete tvrdit že při 50 m je to vždy ohrožení a nedání přednosti bez ohledu na rychlost a spád? Nenechte se vysmát. Když je méně lidí, tak se na Evropské na stejnou zelenou odstanicuje i ze třetiny mezistaniční vzdálenosti, a brzdná dráha je při rychlosti okolo 20-30 km/h a při jízdě do kopce kratší.

Musím říct, že už mě tyhle debaty přestaly bavit. Tramvajáci si stejně budou mlít svou, stejně budou dál "školit" řidiče osobáků kteří někde zkysli. Kromě mé snížené chuti příště někde dát dobrovolně přednost tramvaji se stejně nic nezmění.

Tak sem ševci hoďte ještě nějakou závěrečnou smeč, kterou ve vašich očích bude dokonale vyvráceno všechno co vaši oponenti napsali, a budete mít pravdu na věčné časy a nikdy jinak.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4443
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Na tý Bořislavce se dá postavit tak, že lze vidět do protisměru a stát rovnoběžně s kolejema tak aby tramka projela. Je to jen o řidičském umění, předvídavosti a ohleduplnosti."

Tak to Vás pane chci vidět, máte nějaké rozostřené vzpomínky. Někdy si to vyzkoušejte. Při troše štěstí se Vám ani autu nic nestane.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoune, už nebruč. Prostě nastala situace, kdy jsi očekával, že Ti tam tramvaják nechá místo abys viděl a tramvaják dojel až k Tobě.
Jestli byl od Tebe 100, 200 nebo 700 metrů v dané situaci je úplně fuk.
Stalo se to více lidem, někteří při omezení od tramvajáka hází tágo do Vltavy (osobně spatřeno), jiní ničí zrcátko.
Školí všichni, mě třeba školí okolní gumokolisti, když jedu po městě 50. Když jsem měl Audi tak mě školily škodovky na dálnici (ale za 170 do kopce už jim to nějak nešlo). Snažím se předvídat a takovýmto *** se jenom smát.
PS: 60m je délka zastávky
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Jestli v tom nebude zakopaný pes. Kdyby každý nezvonil a netroubil, aby si léčil svého Napoléona, ale místo toho, aby zabránil nehodě
Tak tady se musím zastat řidičů MHD, zejména tramvajáků, protože jak píše Bručoun, "kdo nezažil, nepochopí", což platí pro obě strany. Přidám čerstvou včerejší zkušenost: Šel jsem kolem 10 hod. na zast. Voz. Strašnice zc. vystřídat na svačinu l.26. Souprava stojí v zadní části ostrůvku, tak jdu po ostrůvku a najednou vidím ležet člověka s nohama (naštěstí celýma) mezi obrubníkem a kolejema, s tělem na ostrůvku. V tramvaji ošetřovali lidé křičící dítě, naštěstí jen s odřenou hlavičkou a šokem. Ten nešťastník šel s dítětem v náručí přes koleje, přičemž se tam míjejí tramvaje, a skočil před přijíždějící soupravu (alespoň tak si to vysvětluji, protože vlastní průběh ani vznik nehody jsem neviděl. Takže ano, my tramvajáci všude zvoníme "jako šílenci", protože to je první, na co se vyšetřovatelé ptají, zda jsme dali výstražné znamení, a běda tomu, kdo by ho nedal. Dáváme ho tak ve vlastním pudu sebezáchovy preventivně, protože, po 11 letech na kolejích, opravdu nelze s jistotou nikdy říci, co dotyční v našem výhledu, ale i mimo něj (např. zpoza rohu, tramvaje či automobilu) v příštích okamžicích udělají.

Musím potvrdit, že Káem má pravdu. Rovnoběžným nebo skoro rovnoběžným najetím ke kolejím někteří řidiči řeší odbočení vlevo, aby mohla tramvaj podél nich projet. Musím také konstatovat, že řada řidičů a řidiček nemá odhad, protože si před čelem automobilu nechává od projíždějících aut velkou mezeru, přičemž blokují tramvaj. Nutno dodat, že zbytečně, protože IAD má volant a může svůj směr korigovat, kdežto tramvaj nikoli a musí zůstat "čučet" na místě.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4444
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: "Školení" za cokoli je samozřejmě svinstvo, o tom žádná.
Na druhé straně, kdo chce při jízdě mít 50 na tachometru, jede ve skutečnosti zhruba 45, protože prakticky všechny tachometry nadměřují. Je tedy dobré, když se takový řidič zbytečně necpe do levého pruhu, a zbytečně nevyvolává nervozitu mezi těmi, kteří chtějí jet o trošičku rychleji. Jedna věc je, že ve ve městě smíte jet v jakémkoli pruhu, na druhé straně je slušnost necpat se tam s pomalejším vozidlem, aniž byste se v předstihu řadil do potřebného pruhu. Projet půl města v levém pruhu s 50 na tachometru, čili 45, je sice bezpochyby povoleno, ale příliš slušné to není. (To píšu obecně, nemám tušení proč konkrétně jste byl nějakým blbem "školen".)

V Německu i Rakousku je mimo jiné dobrým zvykem, že na padesátce skoro všichni jezdí 55-60 na tachometru, čili 50-55 ve skutečnosti. Téměř tam nejsou piráti jedoucí na padesátce osmdesát, ale zároveň je tam i daleko méně vyplašených šneků, kteří pro jistotu mají na tachometru 45, a tudíž jedou 40. Když jsou skoro všichni zvyklí jezdit o půlku tolerované hodnoty rychleji a jen málokdo jede jinak, tak se jezdí daleko lépe, protože odpadá důvod k předjíždění a ubývá tím spousta potenciálně nebezpečných situací.
V ČR by to hlavně chtělo razantně postihovat ty co jezdí výrazně rychleji. Současně s účinnější represí za velké přestupky a za bezohlednost by to ale chtělo příliš neblbnout se zbytečnými omezeními rychlosti, a nehrát si na žádné "absolutní nuly". Zatímco v Německu běžně bývá ve všech bočních uličkách v celé čtvrti 30 a jen na hlavní ulici se smí 50, tak v Česku se dá 30 na hlavní, a v bočních uličkách se klidně nechá 50 i když se tam touto rychlostí nedá bezpečně jezdit. Obdobně, v ČR se na každý výjezd ze stavby dává automaticky 30 aniž by se řešily konkrétní podmínky. V Německu se při dobrém výhledu vyjíždějícího klidně dá 50 nebo jen výstražná značka, zkrátka nedělá se ze všeho zbytečně dopravní hřiště. Taková ta omezení "dám na hlavní 30", aby nikdo nejel rychleji než 50" jsou sice lokálně účinná, ale celkově vzato se tím snižuje respekt většiny lidí k dopravním značkám. V civilizovanějších zemích se tyto metody raději příliš nepoužívají. Spíš je snaha účinně postihnout ty nejdrzejší provinilce, co jsou skutečně nebezpeční, a ne co nejvíc narejžovat na pokutách. V tuzemsku už dávno vzniknul začarovaný kruh, z kterého je těžká cesta ven.
Ale to jsme poněkud mimo téma.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8560
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Pane, i s těma novejma ostrůvkama to jde. Nabízím zkoušku zítra kolem 18,00.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:20:11    Odkaz na tento příspěvek  

No na tý bořislavce /stačí kouknout na fotomapu/ to dva metry je, ale od hranice "rychlýho pruhu" k vnější kolejnici. Čili pokud tam někdo stojí na odbočení, aby čumákem nevyboulil pruh a někdo mu ho neurazil, má hlavu přesně na úrovni tý kolejnice a nad ní je u tramvaje akorát reflektor co šajní do ksichtu. Voni asi ševci zapomínaj, že auta mívaj kapotu, někdy i dost dlouhou .. prostě odlišnej živočišnej druh
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:23:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: s druhým odstavcem souhlas, k prvnímu bych podotkl že nemám problém jezdit podle rychlosti kterou udává navigace (kvůli úsekovému měření se to docela doporučuje, jen navigace v tunelu rychlost neukazuje, tam ale zas stačí tempomat).

Na ulicích typu Slánská mezi Plzeňskou a Karlovarskou, Plzeňská od Kotlářky nahoru, Evropská tam kde je 50 a není měření jezdí běžně 70+ a není problém potkat borce co jedou 100. To pak s reálnou 50 dost překážíš.

U nás ve městě je u školy zóna 20 a všichni na to *** a MP stojí opodál a dělá že nic nevidí, můj názor je, že se prostě jezdí tak, jak se každý cítí a ne podle značek. Nejlepší je to o víkendu na dálnici, když jedou chalupáři, šetří a jedou 90. Na úsekovém měření se zas jede jak má kdo nastavený tachometr. Jízda s očima na tachometru je dle mne nebezpečná, ale asi Policie ví co dělá.

Nejsou to stížnosti, jen prostě postřehy. Kolikrát si říkám, že je škoda, že nemám v autě kameru a nenahrávám to. Sousta lidí předjiždí tak, že jen doufá, že proti nic nepojede. A taky mnoho z nich pak končí mimo silnici.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaj, když stanicuje se jedná o zastavení, páč se vykladá a nakládá přepravní substrát.
§2
o)zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou
k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo
k neprodlenému naložení nebo složení nákladu,
Svícení dálkovejma schválně do auta:
§4
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví
nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani
neohrožoval život zvířat...
Šílené zvonění, když nejde o odvrácení hrozícího nebezpečí(když s osobakem nemam kam odjet a stojím na kolejích víc jak 60 m od příjíždějící tramvaje:D)
§ 7
(1) Řidič nesmí
b) obtěžovat ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích ani jiné osoby
zejména nadměrným hlukem...
Moráň a vykrejvání vlaků v křižovatce:
§14
(2) Řidič nesmí
a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost
provozu na pozemních komunikacích,
b) omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně
pomalou jízdou a pomalým předjížděním.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 14:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem za vola. Úplně jsem zapoměl že Bořislavka prošla rekultivací. Ano nyní je možné že tramvaj se nacházela dále než 60 metrů (došlo k prodlužení fáze zelené pro tram při jejím nároku). Ještě před rekultivací to prostě nebylo možné již při středním obsazení tramvaje.

Ano většina řidičů zůstavá stát souběžně na té volné koleji, čili v tomto případě DC.
Asi jsem z jiného světa.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 17:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scoffer: Tak popořadě...
O §2 tu snad ani řeč nebyla, jen jeden vševěd se ho snažil napasovat na běžné pouštění protijedoucího vozidla. Evidentně zcela mimo.
Ke svícení a zvonění:
§ 31 (1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení.
(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel.
Proč uvádíte §14 nevim, ale pouštění protijedoucího vozidla na něj napasujete těžko.

§ 13 (2) ... Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj.
§ 21 (5) Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, ... tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen. (Kde je tam něco o tom, že se nemusí dávat přednost tramvaji vjíždějící do zastávky ?)
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 19:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: Tak si ještě jednou zkuste prostudovat, co znamená dát přednost. Třeba až si dáte to opáčko ze zákona, jak Vám zde někteří doporučují, tak pochopíte, že zrovna tahle souvislost tam je. Prostě si nastudujte základní pojmy, třeba co se v zákoně rozumí takýmto pojmom dát přednost. Mohu se dopustit přestupku, když tam vjedu, nemůžu odjet a zacláním. Ale není to nedání přednosti v jízdě. Tramvaj která bude stanicovat nebo stanicuje nelze dost dobře přinutit, aby "musela náhle změnit směr nebo rychlost jízdy", tedy nedat ji přednost v jízdě.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 21:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok, § 2 m) nesmět omezit znamená povinnost řidiče počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nijak nepřekážel.
Vidím že máte svojí vlastní pravdu a dost na ní lpíte, ale shodneme se alespoň na tomhle ?

A ještě jednou - narozdíl od těch vašich "některých", kteří se tu pokouší ohýbat paragrafy tak, jak se jim to zrovna hodí, si dávám opáčko ze zákona pravidelně každý rok.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 21:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Myslíš to razítko

Tady už nikdo nepochybuje o omezení tramvaje IAD(to uznal i bručoun), ale o chování řidiče tramvaje, který ani neodvracel nebezpečí a tím pádem zneužíval světelné výstražné znamení a ještě ho nepoužil podle zákona přešušovaně. Neoprávněným použitím došlo k oslnění řidiče IAD.

Kdo tu hraje na to, že řidič tram je svatoušek, který zabrání nehodám. Není sám, akorát já nepíšu o tom, že jsem dneska na 15 km cesty po Praze autem zabránil dvou sraženým dětem a jedné velké nehodě. Chtějí metál, za to, že dělají svoji práci?
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 21:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

Pro pána krále... přednost definuje §2, q). "dát přednost v jízdě znamená..." Nebo se tam vykládá, co to znamená silniční vozidlo a přednost se definuje jinde, třeba v bodě m)?

Pro ty pomalejší mezi námi. Neříkám, a nikdy jsem neřekl, že najet do křižovatky a pak tam zůstat viset (tramvaji, autobusu, mopedu v cestě nebo jenom tak) není přestupek. Ale přečtěte si prosím všichni, co se v zákoně rozumí pojmem "dát přednost v jízdě", než budete pindat svoje dojmy, jak by to podle Vás asi mělo být. Přezkoušení (a ne formální) na Vás, bando jedna.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 21:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:

Myslím, že Vám unikla pointa, která shodou okolností nebyla pouze o tramvajácích, kterých jste se jal zastat, kdybychom my ostatní jenom rozuměli...

Zákon definuje, kdy a jak používat výstražná znamení a není to vskutku špatné ustanovení. Problém je, že v různé míře všichni účastníci (to ostatně může být i cyklista se zvonkem) výstražná znamení používají k tisíci a jedné věci, mj. často k vyjádření svého názoru na řidičský odlišný styl nebo přímo i přestupky jiného účastníka silničního provozu atp.

Toto (nezákonné) nadužívání vede k inflaci výstražných znamení a tomu, že je lidé mnohem více ignorují... a to bohužel i v situacích, kdy se skutečně v souladu se zákonem snaží jejich uživatel zabránit střetu.

V tomto případě jsem reagoval na příspěvek s dodávkou, co nejela do tramvaje a pokusil se nabídnout vysvětlení, proč třeba v tomto úkonu pokračoval... Prostě zase slyšel (zde) zvonek a nenapadlo ho, že tentokrát opravdu hrozí nehoda.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 22:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: když něco zastaví, tak mu přece nemusím dávat přednost, to bych mohl dávat přednost parkujícím autům proto §2. To neznamená, že jsem ho neomezil, ale určite jsem se nedopustil nedání přednosti.
§ 4 a 7 svícení dálkovejma a šílený zvonění i když nedochází k ohrožení, kdyz tam auto uz stálo a k nešlo tedy o odvrácení hrozícího nebezpečí.
§14 - vykrejvání křižovatky tramvají, aby mohla jet tramvaj, která nemá přednost.
Já osobně tramvaje i autobusy pouštím, snažím se nevykysnout na kolejich, ale na ty Bořislavce si dokažu představit, že by se mi to nepovedlo. Tramvaj daleko a dlouhá zelená v hlavním směru.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 22:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Scoffer:

Já osobně tramvaje i autobusy pouštím...

Myslím, že to je tady ostatně to, co celou řadu lidí čílí. Jezdí autem, snaží se jednat ohleduplně, pouští tramvaje a busy (ostatně já to taky dělám, i když je to třeba de jure špatně)...

A pak by jednou na oplátku trochu toho pochopení potřebovali pro odbočení vlevo, ale nějaké pako za kniplem se rozhodne se ho vyškolit... a jeho stájoví kolegové z DPP, místo aby řekli, "no jo, je to vůl", je lépe, aby spolu lidé vycházeli a my se taky raději snažíme, se tu div nezačnou hecovat, že ho měl raději proškolit kuplem nadurch.
Scoffer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2010
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 22:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: jo vystihl jste to presne.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3367
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 22:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: To fakt nemá smysl, pokus o osvětu vzdávám. Žijte si dál ve svém paralelním nespravedlivém světě zlých tramvajáků...
I když aspoň náznak polepšení vidim v prvním odstavci příspěvku 1130. Že by moje snažení nakonec padlo i u vás na úrodnou půdu ?

9001: Jaký razítko zase ?
Z citace zákona jasně vyplývá, že k použití výstražných znamení došlo oprávněně. Pokud došlo k nějakému oslnění, vzniklo výhradně z viny Bručouna. To už jsme si přece dávno vysvětlili.

Scoffer: §24 na to prostě nenaroubujete. Jednak k tomu obvykle není třeba náhle zastavovat nebo snižovat rychlost a jednak to právě zvyšuje plynulost silničního provozu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.67.225
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 22:59:07    Odkaz na tento příspěvek  

No, když se tak dívám na formulaci "Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj. " je to, že se hovoří o situaci "při vjíždění".

Nepíše se tam, že "Po celou dobu pobytu na tramvajovém pásu ... nesmí ohrozit ani omezit". Píše se "Při vjíždění".

Ono to má svoji logiku. Řidič nemůže tušit, zda tam náhodou nevykysne 2 minuty, a zda mezitím nepřijede tramvaj, která původně nebyla ani viditelná.

Proto si myslím, že by Bručoun mohl úspěšně argumentovat, že při vjíždění nikoho neomezil, a o minutu později, když ta tramvaj konečně přijela až k němu, už to nebylo "vjíždění", ale "zastavení vozidla".
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

Ale ne. Na rozdíl od Vás si uvědomuji, že pár špatných zkušeností třeba s ševcem (zaměstnancem DPP) neznamená, že všichni ševci (zaměstnanci DPP) jsou magoři, byť by to bylo lákavé zjednodušení (a je mi jasné, že ne všichni nejsou jednoduší). Stejně jako několik prasat na silnici nedělá ze všech řidičů svině. Takže klidně těch pár hlasitých pánu tady, ať jsou si dál hovada (snad na ně taky dojde) a já budu doufat, že jich je jenom viditelná menšina (ostatně i Milky se tu vyjadřoval proti rožnění na kuplu, takže to by mohl být příklad, že to jde slušně i z kokpitu tramvaje.).

Příspěvek 1130 je stav před touto debatou. Ta bohužel vede k tomu, že někteří začínají pochybovat, jestli jejich slušné chování není jenom házení perel sviním. A už mě ne... bo opravdu začnu důsledněji uplatňovat pravidla, ať se ten plný bus z vedlejší přes tu plynulou šňůru aut vyjede jak chce podle všech předpisů.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.67.225
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:18:27    Odkaz na tento příspěvek  

Domnívám se, že v Praze je provoz natolik hustý, že bez občasného se vzdání přednosti by se určitými místy nedalo vůbec projet.

Obecně mám snahu plánovat případné jízdy tak, aby po cestě bylo odbočování doleva apod. co nejméně, ale úplně se tomu nevyhnete. Tudíž se takové situace stávat budou.

Také se snažím dávat přednost řidičům, kteří jsou zjevně v situaci, z níž mají problém se hnout.

Když někdo odbočuje doleva a uvízne tam, asi to nedělá proto, aby vás naštval... a minimum, co lze udělat, je nenaložit mu další stres.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.67.225
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:25:07    Odkaz na tento příspěvek  

PS Jen tak pro pobavení. Jednou jsem málem "při vjíždění" zablokoval tramvajový provoz, aniž bych za to mohl.

1. Převzal jsem si v servisu v Ďáblicích (žádná pokoutní firma) "opravený" vůz, a nechal tam adekvátní hromadu peněz.

2. Ze servisu se vyjíždí na vedlejší ulici, která pak o kousek dál kříží tramvajovou trať. Před křížením jsou semafory. Tam byla červená. Stál jsem před ní.

3. Naskočila zelená, tak tedy spojka, plyn, a přesně v tom okamžiku rozjíždění "opravené" auto chcíplo. Ne, nejsem blondýna... Později se ukázalo, že jde o poruchu čidla, která se interpretuje jako závada vstřikování, žádná legrace, docela komplikovaný "softwarově-hardwarový" problém. Nastartovat už nešlo. No zkrátka, místo vozu jsem měl v rukou setrvačnou hmotu, která se rychlostí cca 10 km/h hýbala vpřed. V takové situaci neuděláte nic... kdybyste zamáčkli brzdu, tak na těch kolejích skončíte jistě. No, měl jsem "štěstí" a dojel jsem až metr za koleje. Díky tomu jsem "jenom" dočasně zablokoval výjezd z vedlejší ulice do značně frekventované křižovatky.

4. No, a kdybych to štěstí neměl? Tak to si umím představit, že by mne naštvalo, kdyby ke mně někdo dojel spřáhlem na doraz a případně zvonil...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3369
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.K.: Odůvodňování něčeho takového už je ale opravdu balancování na hraně. To obhájit prostě nejde.

Hnidopich: Narozdíl ode mě ? To sotva, já rozhodně nejsem ten, co by na cokoliv uplatňoval kolektivní vinu. Navíc a to už poněkolikáté opakuju, jsem stejně jako vy, mimo jiné převážně řidič OA, jen nesdílím váš názor na správný postup v téhle věci a oproti vám to mám navíc podložené i provozními zkušenostmi.
Nejen z toho důvodu tak na slušné chování ani nadále nerezignuju a dál budu pouštět chodce na přechodu, stejně jako auto, tramvaj nebo autobus z vedlejší, pokud usoudim, že je to vhodné.
To bude asi ten rozdíl mezi námi...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.67.225
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:29:13    Odkaz na tento příspěvek  

D3: Jak dlouho trvá "Při vjíždění"? Asi déle než pár vteřin, a asi méně, než hodinu. Někde mezi tím je ta hrana. Fakt je, že řidič nemůže realisticky vidět do vzdálenější budoucnosti. V konečném gardu je asi vyhodnocení na PČR, zvlášť kdyby se něco stalo.

Když si představíte, že by ten řidič odbočoval doleva, ale tramvaj stanicovala za rohem, a on by tedy neměl šanci ji při vjíždění vidět - je to podle vás ještě pořád "na hraně"?

Umím si představit ještě pitomější situace, např. že v protisměru jedou jen dvě auta, a za nimi mezera, takže máte veškeré důvody se domnívat, že projedete - a následně se ta dvě auta srazí přímo před vámi a zablokují vám směr - náhoda je blbec.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 6-2004
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 23:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouštět chodce na přechodu není jenom slušné chování. To je zákonný požadavek. Fakt, přezkoušet.

Ne, ten rozdíl je v tom, že já se chovám slušně a neschvaluji prasárny jenom na základě stavovské příslušnosti.

Já to to u Vás vidím na příklad: podle sebe soudím Tebe. Ale ne všichni jsme jako Vy a my ostatní umíme být i vzájemně ohleduplní (dokonce i tam, kde to zákon nevyžaduje). Což samozřejmě nepochopíte.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 06:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Mohu se zeptat jak řidič na Bořislavce odvracel nebezpečí? On stál v zástávce a pak se rozjel proti překázce. Tady neřeším proč tam někdo stál. Nevidím důvod proč potřeboval vystražné znamení. Překážku viděl i řidič IAD o něm věděl.

To se může vrátit k mé starší myšlence. Kdyby tam spadla velká cihla taky na ni bude zvonit a svítit dokud neuhne???
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 18:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Pouštět chodce na přechodu není jenom slušné chování. To je zákonný požadavek. Fakt, přezkoušet."

Boha jeho vy si snad musíte sedět na vedení, ne ?
§ 5 h) s výjimkou řidiče tramvaje umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky...
§ 54 (3) ...Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. Chodec musí dát přednost tramvaji.

Když přezkoušení, tak pro všechny...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 21:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že je doprava v přeplněných městech stále větší stres, o tom se nemusíme nikdo přesvědčovat. Pohybovat se v takových podmínkách s několikatunovým kolejovým vozidlem denně mnoho hodin, je stres o to větší. Každému občas rupnou nervy, zvlášť když má pocit, že někdo nejedná fér a řeší situaci na můj úkor. V náročných situacích je jen otázkou času a psychické odolnosti, kdy komu rupnou nervy. Proto jsem velmi zvědav, jak se bude doprava v Praze vyvíjet se zprovozňováním stále dalších a dalších dopravních staveb. Řidiči jsou "dojná kráva", zároveň se likviduje stále víc veřejného prostoru pro dopravní účely (podívejte se, jak jsou čím dál víc mrzačeny zelené plochy v oblasti Vypichu), tak by mě docela zajímalo, kdy se to konečně odrazí v plynulosti a bezpečnosti dopravního povozu.

PS: Ono je zajímavé sledovat, jak se na motorismu a dopravě snaží přiživovat stále víc lidí (lidí, kteří nic nevybudovali, ničím nepřispěli, jen za veřejný kousek země, jenž je tu odnepaměti, vybírají). Ohradí se kdysi veřejný prostor a udělá se "hlídané" parkoviště, a motoristo plať! U Pražského hradu se pohybuje "maník" v reflexní vestě s culíkem a tmavými brýlemi, a řidiči turistickýh autobusů plaťte!

(Příspěvek byl editován uživatelem milky.)
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 6-2004
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 21:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3:

Huh? Já myslel, že Vy (naštěstí jenom, s ohledem na Vaši neznalost příslušných předpisů) jezdíte s automobilem a ne s tramvají. Psal jste, co děláte Vy. Tak proč tam citujete něco o tramvaji.

Takže vězte, že pokud pouštíte chodce na přechodu, necháte vyjet autobus ze zastávky, necháváte řadit se na zúžení do "zip", dáte z vedlejší přednost vozidlu na hlavní..., tak nejste kavalír a paragon vstřícného chování, ale plníte nezbytné minimum uložené zákonem.

Naopak, pokud tak neděláte, tak jste nejenom hulvát, ale také přestupník.


Milky:

Ale jo. Tak dobře, ať kolegové neříkají: "to je ale vůl," ale třeba, "no jo, nejednal správně, asi mu ujeli nervy, už toho měl zřejmě za ten den dost." Pořád by to bylo mnohem lepší, než "rožnit všechny gumokoly na spřáhle třeba, jak jen se naskytne trochu příležitost."
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 21:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Nenechme to sklouznout jak jsou řidiči tram chudáci a jak se jim ubližováno. Co má říkat řidič sanitky, který se musí přes půlku Prahy prohoukat( ten narozdíl o vás z 99% opravdu pospíchá pokud se bavíme o ŽLUTÝCH sanitkách) a spousta řidičů mu udělá koninu včetně těch tram. Je úplně jedno jestli jednají v nejlepším umyslu a nebo ne, ale pro toho řidiče to je stres.

Bohužel rupnutí nervů u profesionálů by stávat nemělo a popřípadně ho náležitě "ohodnotit".
Co by jste třeba psali o tom autobusákovi kdyby namol někoho sejmul. Co by jste psali o tom z Motola kdyby ta ujetá 14T vlítla v plné rychlosti do kachny. Osobně mi nevadí když řidič nadává do píp a tím si ulevuje, občas i já za volantem IAD vypustím takhle ventil, ale je naprosto špatně omlouvat chování řidiče z bořislavky, tím že je ve stresu. Má si ho vybít jinak.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 7-2006
Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 22:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě, když vybírali kosmonauty, tak vybírali ty nejodolnější z nejodolnějších. Tramvaják, ale i autobusák, je jen obyčejný, průměrný smrtelník.

Diskuse o záchrankách sem nepatří, tak jen malou poznámku: kdesi jsem četl, že na rychlosti až tak nesejde. V uvedené stati se konstatovlo, že prioritní je odbornost a kvalit vybavní zasahujících, takže hraní si na Fitipaldiho za každou cenu může napáchat víc škody, než užitku.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 02. října 2010 - 22:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Nepochopil jste podstatu. Když řidiči IAD jako tramvaják budu nadávát do čů, de, kre tak to je celkem neškodné. Když svůj stres nezvládnu a vozidlo použiji jako zbran, tak už někde problém je. Naprosto narovinu, takovýhle člověk nepatří za cokoli at je to tramvaj i auto. Natož aby se tím živil profesionálně.

Záchranky sem opravdu nepatří, ale když už jste to začal rozvíjet. Já se ale naprosto nebavil o rychlosti. Já se bavil o tom, že se musí zasekanou Prahou prokousávat za daleko obtížnějších podmínek, než Vy a přitom mu udělají řidiči ještě více konin. Jinak pokud si dobře pamatuji, tak sice mají přednost, ale když do něčeho vlítnou, tak je to jejich... To vám skoro nehrozí...