K-report
 

Archiv do 12. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 12. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martyk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.193.72
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 21:48:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle názor sem zastával i jako aktivní švec.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8284
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 22:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halas: Existuje ta Lazarská pro tramvaje. Jenže pak jsou tu ještě busy, a ty na sebe čekaj na IPP a mezi busama a tramvajema je to zejména to Nám. Republiky. Paxe ještě některý noční linky tramvají párkrát cestou potkaj a když to jde (=když to na odd. tvorby JŘ neposerou) tak maj taky čekat (typicky Śtross, Anděl, asi i Otakarova, Průběžná, kdysi Hradčanská). Brněnský způsob mi imponuje (jsem to už párkrát psal, jaxe během 5 minut objeví 18 busů, stojej kde se dá a úderem půlnoci najednou zmizej - u nás se tramvaje do Lazarský docourávaj deset minut, pak 5 čuměj a pak se odcourávaj dál - takovou maji vatu), ale v Praze to díky tomu že jsou tramvaje i busy nejde úplně udělat, navíc řada dalších busů navazuje jen na jednu linku tramvaje (busy 6XX mimo Prahu), ale ty čekaj, protože vědi, že bez tramvaje nemaj smysl.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8285
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 22:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad ukradená tramvaj: Pro mě je prioritní průser nezajištěné vozidlo. Co kdyby ho ukradla třeba Olga Hepnarová?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 642
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 23:27:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Aha, uz vidim v cem je problem. Piseme kazdy jinym jazykem. Definujte co je volne pristupna kabina a co neni volne pristupna kabina.
Podle me je kabina bez dveri volne pristupna :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 01:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KáeM:
A co kdyby zítra do Zeměkoule vrazila planetka? Ty jsi vážně stylem myšlení typickej socan, všechno naplánovat a nedejbože aby něco zůstalo na náhodě ...

Btw, chceš mi říct, že na Zárubově místě by´s s tím ujel taky? OTAZNÍK. Odjel nebo neodjel?

Ta krysa s tím odjela ne proto, aby něčemu zabránila, ale proto, že chtěla ublížit. Tak tu nežvaň o příčině a následku a nevymýšlej si dodatečně, co všechno se mohlo stát, ostatně kvůli druhé Hepnarové s tím taky nemusel hned
odjíždět, stačilo pohlídat, že ano?

Btw, možná by se u dveří do tramvají měly dát bezpečnostní rámy jako na letišti, co kdyby tam někdo pronesl bombu? Kam by se pak hrabala Hepnarová ...

Byla to jasná šikana, jen si kladu otázku, zda Záruba jednal a) iniciativně nebo b) to dostal úkolem od někoho, kdo potřeboval na toho řidiče něco sehnat. Byť ani v tom druhém případě by nebylo nutné odjet, umožnit tomu řidiči nalákat média byl projev blbosti, ergo sázím na variantu a). Ale být jeho nadřízený, tak začnu hledat něco na Zárubu, dřív než udělá nějaký další průser (myslím mediální).

J_p:
Tak jest. Pro McBaina je přístupnou kabinou kabina, do které se úředně SMÍ, pro Tebe kabina, která není opatřena závorou. Čili správně ten argument měl znít, že dřív se tramvaje zajistit nedaly, neb nebylo čím.
Si non confectus non reficiat.

Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3124
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 10:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Patří mi celé město včetně tramvají :-)
To nejlepší nás teprve čeká.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 10:57:53    Odkaz na tento příspěvek  

Logicky, když Absolut.
Ovšem být jeho nadřízený, tak začnu hledat něco na Zárubu .. no homeopati to sice taky tvrděj, že se má stejný léčit stejnym, ale v takový firmě bych nedělal. Podle mě to má motivaci za c) dát tomu tu publicitu (takže žádná "chyba", ale záměr), aby se to vrylo pod omyvatelnej povrch. Jestli z iniciativy nebo rozkazu, to se poptejte Záruby.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 12:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Podle mě to má motivaci za c) dát tomu tu publicitu (takže žádná "chyba", ale záměr

Ale prd.Do novin to dal ten nakupující řidič,jinak by se to nikdo nedozvěděl,já se přikláním k Lordově verzi,tedy radost ze škodění.

Medializace tomuhle škodí-každý si akorát řekne,jaký maj ve firmě bordel,že si tam každý dělá co chce a já bejt nadřízený toho kontrolora,tak je to žlutá karta s výstrahou-takhle se prostě kontrolor nesmí chovat.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 12:40:27    Odkaz na tento příspěvek  

To je přece jedno, kdo to dá do novin. A kdo je skutečně jeho nadřízenej, a co na to říká, to nevíte?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8290
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 13:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: Ty vole , jestli máme takovýhle právníky všude tak potěš. To snad radši aby vládla mafie. Mě je celkem jedno, co udělal Záruba, mě znepokojuje, že může každej odjet s tramvají a řidič nezasáhne. No, řeknu ti, byl bych v moc velkym pokušení to udělat taky tak. I když počkat a chladně říct - tak a máte průser, by bylo účinnější, protože řidič by ze sebe nemoh dělat chudáčka a oběť a prostě by byl služebnim postupem potrestán a nikdo by se o tom nedozvěděl. Já zamykám auto u pumpy když jdu platit.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2332
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 15:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona má každá mince dvě strany. A často se stává, že podle momentální osobní potřeby se nám líbí buď jedna, nebo druhá. Dřív se neřešilo, když řidič někomu přibrzdil mimo zastávku, odskočil si pro noviny nebo pro pivko ke svačině.

V normální lidské atmosféře, která se ale stále víc vytrácí, bych vozil lidi ze Strašnické až k voz. Strašnice, protože i těch 400m někomu pomůže, nechával je přestupovat na přestupních bodech způsobem tramvaj tramvaj, aby nemuseli mezi nima pobíhat, atd. Leč jak je vidět i z diskuse, tolerance stále víc ubývá (když se nám to momentálně hodí, jsme schopni být úžasně tolerantní a myslící, v opačném případě se odvoláváme na striktní znění vyhlášek a zákonů, což předchozí dlouhá diskuse dokonale ilustruje). Tady by mohl nejspíš LV říci, proč tomu tak je. Zda je to díky společenské poptávce vše stále víc sešněrovávat předpisy a zákony, nebo zda ji někdo uměle ve společnosti generuje. Zkrátka odkud se ten fenomém strachu, podezírání, nedůvěry, kontrol, zákazů a příkazů bere, a pro koho je z jeho profesního hlediska výhodný.
Já chápu, že někde mezi obcemi řidič zastaví lidem mimo zastávku, když tam mají dům. Oni chtějí vystoupit a řidič jim lidsky vyhoví. Kdo ale přišel s tím, že pak zodpovídá za případný úraz při výstupu mimo zastávku řidič? Ten, komu vadilo normální sousedské jednání a mezilidské vztahy do toho začal vnášet nějaké právnické kličky? A proč, co tím získal jiného, než práci pro soudy? Ten, kdo s tím přišel, vlastně nikomu nepomohl - cestujícím tím znepříjemnil cestování a řidiči vypadají jako nemyslící nabobové, protože mají strach z nějakého přiblblého předpisu. Proč máme pořád ten připitomělý a všudypřítomný strach nechat lidi normálně lidsky jednat?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 15:26:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen dodám, že z lidí, co rádi škoděj, z té nejubožejší lidské špíny, se za všech režimů rekrutovali ti nejhorší práskači, za Hitlera stejně jako za Gottwalda. Btw, největší machři na předpisy byli a jsou Němci. Předpisy jsou jen forma alibismu, aby se nemusela používat hlava a a bylo se za co schovávat.

KáeM: Ty vole , když budu Hepnarová a budu chtít zabíjet, tak si vždycky najdu způsob a žádný předpis mi v tom nezabrání. Svět se nikdy nebude točit podle předpisů.
Si non confectus non reficiat.

prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 15:41:12    Odkaz na tento příspěvek  

Milky: co když to "zodpovídá za případný úraz při výstupu mimo zastávku řidič" neni vůbec extra výmysl, ale plyne z nějakýho obecnějšího předpisu (kterých jsou plný šanony, takže se v tom nikdo normální nevyzná, jen obratnej právník ví do kterýho šáhnout)? Tzv. objektivní odpovědnost provozovatele, třeba .. no a pak někdo "z lidí co rádi škoděj", abych parafrázoval, si při takovym "nelegálnim" výstupu zláme hnátu a pak si takovýho šikovnýho právníka najde .. a provozovatel to hodí na šoféra, má to přece ve foršriftu. Kdepak svobodný jednání.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 15:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak si ještě tradičně rýpnu. Cítíme se, nebo bysme strašně rádi byli, Zápaďáky, ale jsme stále hluboko na Východě. Anglie, typický to představitel Západu, má nejnižší úmrtnost na silnicích v Evropě, nebo jednu z nejnižších. Přitom toleruje alkohol za volantem. Někdo možná ví i přesné číslo. U nás je nula, ale s nehodovostí jsme jedni z nejhorších. Proč s tolerancí stále váháme? Vždyť ve světě je trend přesně opačný, jak jsem již několikrát na k-repu psal., Západ, na rozdíl od Východu, ví, že lidi nevychovávají zákazy, ale osobní zodpovědnost.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2334
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 15:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag, LV: Proč má ale stát (nebo justice, není-li to to samé) potřebu dobrou lidskou vůli řešit soudně? Není takový zákon, nebo jak píšeš obecná právní úprava, ve společnosti spíš škodlivý?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 16:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě si dodám, že normálně se lidsky chovat vyžaduje v současné společnosti čím dál větší osobní statečnost.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 16:30:37    Odkaz na tento příspěvek  

Milky: určitě je kontraproduktivní mít na každou blbost předpis. Ale nějakej arbitr a pravidla tu bejt musej, když z tý "dobrý vůle" je pak třeba najednou malér a spor. A nařízenim nestavět mimo zastávku se jen minimalizuje tohle riziko, pro cestujícího, firmu i šoféra.

K toleranci, bych to položil opačně, až se budeme zabíjet tak málo jako angláni, a budeme stejně zodpovědný, bude na čase si to malý pivo povolit, ale dřív ne.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 17:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale člověk se nenaučí plavat, dokud nevstoupí do vody. Na břehu se to nikdy nenaučí.

Co se týče výstupování mimo zastávku, není mi jasné, v čem by ten spor mohl nastat, pokud to vystupování nebude někde na papíře zakázané. Ale o tom to právě celé je. Proč to má být někde napsané a pak se tím někdo ohánět, když v případě umožnění výstupu cestujícímu mimo zastávku to bude učiněno na jeho žádost, nebude k tomu tedy nikým nucen, a řidič mu to umožní. Tak mne ale napadá, že pokud by měl pro pořádek být nějaký předpis v takovém případě, tak by v něm mělo stát, že řidič umožní cetujícímu po vzájemné dohodě výstup na jeho vlastní žádost, jak to ostatně namnoze k oboustranné spokojenosti funguje.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 17:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se zeptám, protože nejsem právník, proč by z přirozené vzájemné dohody měly v takovém případě vyplývat nějaké právní nároky, když jde jen o dobrou vůli, nikoli o majetek, notabene, když si dotyčný sám vybere, kde mu výstup bude vyhovovat a řidič na to jen přistoupí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 20:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Proč váháme s tolerancí alkoholu? Protože netolerance 0 znamená, že se chlastá běžně do 1 promile. Tolerance půl promile bude znamenat, že se bude běžně chlastat do 1,5 promile a spoléhat, že se to nějak ukecá. Zvlášť když aktuální rozpětí těch dechových přístrojů je +-0,3 promile. Sám si to vysvětluješ. Jde o nějakou kulturu. V cizině je nějaký strop, u nás znamená kulturně, je-li něco povoleno, že je to povoleno komplet... Aneb, když pak pojedu, tak je skoro to jedno pivečko povinný...

Když jsme tak nevyspělí, že se zabíjíme i střízliví, tak opravdu nevidím cestu se k lepším zítřkům opít....
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 21:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože netolerance 0 znamená, že se chlastá běžně do 1 promile. - to je dost účelový výklad. Takovej policejně důležitej. Mnohem závažnější argument je, že to okolo nuly nelze spolehlivě diagnostikovat (nechci-li řidiče vláčet do vzdálené nemocnice za jeho čas). A on je i zajímavej závěr soudu, že jedno pivo (desítka a méně!) není opilost, kdy by bylo vůbec nutné uvažovat změnu schopností řidiče - vše spíše ukazuje na fašistický stát. Přísnost tady teda musí bejt.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 21:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přísnost tady teda musí bejt.
Tím Švejkem jsi to vystihl naprosto přesně. Ta idiotská přísnost tu má kamuflovat ten neskutečnej bordel.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 21:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: To je asi jako, stejně každý jede 20 nad, tak tady dáme 30, aby se tady jelo 50. Ale idiotským nastavením pravidel se započtením koeficientu nedodržování se k jejich dodržování asi těžko propracujeme, že... a vlastně ani nechceme, protože tam přece neměli jet 30, ale vlastně 50.

Pravidla se musí nastavit a dodržovat, jejich dodržování vymáhat. Cokoliv jiného, včetně pravidel implicitně zapracovávajících předpokládané nedodržování, je jenom potvrzování nebo dokonce vytváření špatných návyků.

Jedno pivo se mnoho lidí dá, protože: a) je to k jídlu kulturně běžné; b) to česká kuchyně svou povahou prakticky vyžaduje (zapíjet pečenou kachnu vodou opravdu není nic moc). Takže bych si troufnul tvrdit, že pár těch, co si teď to jedno pivo nedá (jako třeba já, když mám jet autem), by si ho mohlo v klidu dát. Ti, co si to jedno pivo dají si ho dají i nadále. A na silnicích kvůli tomu nebude zaznamenatelně více nebo méně bezpečno.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 21:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On je to totiž i po víc jak dvaceti letech od pádu totality stále pozůstatek pokrytecky paternalistického státu a nesvéprávného jedince, který je "sice hloupej, občas zlobí", ale v jádru "dobrák", a je rád, když ho voděj za ručičku. A na tom prosím stále trváme napříč celou společností i v době několikáté pravicové vlády.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 22:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Nemůžu než souhlasit, přesně sepsaný.
Tohle sebemrskačství (mi češi jsme tak nezodpovědný, proto na nás musí bejt přísnost...) už by sakra jednou mělo skončit.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 00:12:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad a)Češi nejezdí zas tak hrozně (to ale neznamená, že není co zlepšovat). Ale spíš máme na mnoha místech infrastrukturu hodnou tak 60´s. Ne nadarmo je nejvíc kde už dávno má stát dálnice nebo rychlostní silnice.

ad b) kdo to nevydrží a musí si prostě k obědu dát pivo a pak řídíit existuje přece dávno alternativa - nealko pivo. Možná to není uplně ono, ale u nás stejně lidi ochotně konzumují zejména jedno "echt české" pivo, jehož část produkce pochází z polska

sry za ot...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3169
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 07:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

existuje přece dávno alternativa - nealko pivo - no když to ještě vyráběl pivovar v Mostě (pitoMost) a často u některých značek i dnes (hlavně co se vozí ze zahraničí)tak to zase taková alternativa "přece dávná" není.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 09:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Ale ono už obecně, když přístroj ukazuje do 0,3 - tak to směřuje k pokynu, nikam netahat. Tudíž tolerance generovaná možnou chybou přístroje. Když dáme toleranci 0,5 promile do zákona, rázem máme tu přístrojovou na 0,8 a tam už jsou o dost složitější debaty... Takže ta výhrada opravdu nesouvisí s hranicí 0.

Hnidopich: Pokud jde o rychlosti, s námitkou souhlasím. Pokud jde o alkohol, tak nikoliv. Máme rozptyl měřícího přístroje. Ten nechť je tolerancí přičtenou k nule. To je vše. Na tom není nic složitého a 0,3 není neobvyklá hranice tolerance ani v Evropě. Já jen nechci lidem u nás říct: "Když jdete do auta, MŮŽETE SE NAPÍT. někdo jedno, někdo dvě piva." To není o dodržování a trestání, to je o povaze lidí. Spousta by to skoro brala jako povinnost se pak napít... Je to spíš psychologická rovina. Přísnost skutečně vede většinou jen k porušování a nesmyslům.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 10:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na Milkyho a jeho vození kaštanů před strašnickou vozovnu: Nebyla tam náhodou dřív ve směru od M Strašnická manipulační zastávka,kde se vysypali cestující před zatažením ? Já si to matně pamatuju,ale kdy to bylo už nevím,dávno tomu.

Do diskuse o C2H5OH se zapojím až budu mít kdy.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8296
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s MŠovým vysvětlením 0 promile, dtto i 50/90/130km/h a podobně.
Milky: Mě by pro začátek stačilo ty předpisy dodržovat. Mám napsáno čekat, tak čekat.
Btw. Milky, myslím že je chyba, že máš tak málo nočních. Přesně to totiž potvrzuje to co mi říkal ten autobusák: Voni to jezdí pokaždý někdo jinej a tak to neznaj. Vsadím se že kdybys dostal dnešní 59, že zabloudíš. A jinak pravděpodobnost nějaké chyby (neúmyslné) když máš nočních jen pár do roka je vysoká...
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
008
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.152.5
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 13:17:49    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, slavná Velká Británie ze západu je v současnosti nejregulovanějším státem západní evropy. Britský režim je režimem téměř komunistickým. Takový počet regulací, nařízení a předpisů by mohl závidět i SSSR. Kontrola a nechutné špehování vlastních občanů je opravdu výkvětem západní inteligence. Jejich nízká úmrtnost na silnicích nijak nesouvisí s nějakou bristkou morálkou, ale se strachem. Zjistěte si, co všechno musíte mít vy a vaše vozidlo splňovat, než vyjedete na bristké silnice, nejlépe do center měst. U nás už byste se z toho pos***i.

Samozvaní Němci (v Německu) nejsou rozhodně slušní ze svého rozmaru, ale z velmi přísních zákonů. Jejich na první pohled slušné chování na silnicích nemá se slušností obyvatel nic společného. Za to jsou zodpovědné přísné německé zákony, kontroly a nařízení. Respektive, zákon není to, co kontroluje německého řidiče, je to strach ze zákona. Vyjedou-li němci z Německa, můžou se rovnou zařadit k největším prasatům v evropě a to nejen na silnicích.

Situace na českých silnicích není zdaleka tak hrozná, jak se uvádí. Ale pokud budete cestovat sockou, nebo sedět doma u TV Nova a číst Blesk, tak realitu opravdu neuvidíte. Společnost je různorodá a proto jsou zde i tzv. piráti silnic. Sebelepší zákon je nikdy neodstraní. Budou tady vždy. Tak to funguje ve skutečném světě skutečné společnosti. To jen stát nám nařizuje, že musíme být dokonalou společností ovcí. Naopak stav českých silnic je mnohem nebezpečnější, než pár splašených aut.

Pro ty mimo realitu: Poslední dobou jezdí na silnicích čím dál tím víc lidí jak připos****ch. V obci 45, mimo obec 70, na dálnici 100 a ještě zaclání v prostředním, nebo levém pruhu...Inu strach funguje na plné obrátky.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 15:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V obci 45, - to je logická rychlost, pokud radary hlásí na policii již rychlost 53 km/hod. Když budu sledovat auto v pruhu před sebou, tak opřesně 50 neudržím. Ano pokud budu trvdý, tak se to odloží. Ale kdo se má tím otravovat.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 16:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mne k Milkyho názoru na přestupy v noční dopravě:

Např. velice jednoduchý způsob, jak se vyhnout nekompetentnímu rozhodnutí řidiče v případě vzájemných přestupů, je stanovení povinnosti pro řidiče před odjezdem z každého přestupního bodu volat na dispečink dispečerovi řídícímu noční provoz o povolení k odjezdu...

A co bude dispečer dělat, když zjistí, že řidič zapoměl/nevěděl o přestupu a odjel? To ho nechá na přestup zacouvat nebo jak? Tento "velice jednoduchý způsob" stále počítá s tím, že řidič zná přestupová místa a nebude zapomínat zavolat. V praxi by to tedy bylo nezavolal, přestup se neuskutečnil a vyníkem je řidič - stejně jako teď. Jen by na to byl vytvořen aparát v duchu jeden dělá a tři ho hlídají.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 20:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:

Civilizovaných 0,2 - 0,3 promile je přesně to, po čem volám. Pokud jsou pochybnosti stran přístroje (kdosi kdesi halasil, že dnes již mají certifikaci a krevní zkouška ani není nutná), tak hezky z krve.

Já bych si to pivo k jídlu rád a opravdu jsem si jistý, že při svých 105kg a průběžném tréninku bych nepředstavoval na silnici nebezpečí v podobě podnapilého řidiče. Své pak musí stejně znát každý sám a to platí i třeba pro den po oslavě a slavné nulové toleranci (každý na tom bude jinak).

Kolik tedy mám jezdit podle zákona v obci, když radary mají také svou toleranci? Já myslel, že 50, stejně jako si teď nedám to pivo. Ale podle Vás to skoro vypadá, že existují nějaké nepsané metazákony, které jsou tím, co bylo zamýšleno a čím se člověk má řídit.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 21:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik tedy mám jezdit podle zákona v obci, když radary mají také svou toleranci? Já myslel, že 50...

Ne, do 50 (pokud není místní úpravou stanovena jiná maximální rychlost). Pouze případná kontrola neprokáže překročení rychlosti, když se vejde do tolerance přístroje. Tedy 53 na radaru může být v toleranci, ne na rychloměru ve vozidle. Tady jsme v diskuzi o tramvajích a jistě se mnou budete souhlasit, že v případě v případě sporu bude důležitější záznam z tachografu ve vozidle než ten radar.

To samé s alkoholem, před jízdou a během jízdy jednoznačné ne. Při kontrole do hodnoty tolerance přístroje neprokazatelné. Mmch. tady nejde jen toleranci přístroje, ale i o látky jež máme v krvi celkem přirozeně a které mohou být přístrojem hodnoceny jako alkohol - maximální hodnoty jsou známé a lze je k toleranci přístroje přičíst.

Shrnuto: Určité překročení rychlosti nelze prokázat, stejně tak možná to jedno pivo se může stát stejně neprůkazné. Prostě já jedu podle zákona do 50 a kontrola mne bude postihovat až od od 53, alkohol mám 0 a průkazné že to tak nebylo bude až od 0,20 promile.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2340
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 12:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Když řidič zapomene, tak zapomene. Co byste chtěl řešit? Řidič zapomene a projede i obyčejnou zastávku. Lidé zkrátka zapomínají, tedy i řidiči. Mně jde o něco jiného než obyčejné biologické procesy, které snad odbourají až automaty - ty snad nezapomnou. Mně jde o případy, kdy řidič není ve vizuálním kontaktu se svým přestupovým protějškem, nebo kdy přijede na přestupový bod a čeká a čeká, protějšek nikde, a řidič neví, zda již odjel, teprve přijede, nebo nepřijede vůbec.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 12:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

008: Asi to tak bude. Lidé sekají dobrotu jen když se bojí. Strach je tak nejúčinnější korektor našeho chování. V muslimských zemích je minimální zločinnost, protože funguje strach z drastických trestů. Podobně je to i v západních státeh, co se týče tolerance alkoholu za volantem. Ta sice existuje, ale případný postih za nehody je tak odstrašující, že si málokdo dovolí něco prošvihnout. A podobně je tomu i ohledně naší nekonečné, a naprosto bezzubé, diskuse ohledně jízd načerno v MHD. Zamezí jim až odstrašující tresty.

Vkrádá se pak otázka, kde je člověk vlastně šťastnější. Zda paternalistickém socialismu, jenž skutečně trestá jen odpůrce lidového režimu, nebo v kapitalismu, kde jsme čím dál víc napínáni jako špagát. My bysme nejspíš rádi, podle naší švejkovské povahy, od každého něco. Symbióza ale není bohužel možná.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 12:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tvoje přání si odporuje. Na jezdění samotných nočních má podnik lidí dost, dokonce jsou i čekatelé. Většina turnusových řidičů o noční zas nemá zájem. Jezdí je tedy jen okrajově při výpadcích specialistů.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8305
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 13:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: ano souhlas, že jsme švejci. Kapitalisticky žít, socialisticky pracovat. Víšco, mě by pro začátek stačilo, a už jsem to tu psal několikrát, kdyby fungovaly standardní situace. A to na tom Nám.rep., který tu diskusi rozpoutalo, byla standardní situace.
No tak supr, pokud je lidí dost, tak jen dobře. A pokud jsou dokonce čekatelé, lze zvyšovat náročnost na výkon služby a trestat a trestat, no ne?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 19:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Samozřjmě, ale až bude sníženo zatížení řidičů. A když už trestat, tak ne jen řidiče. Za nedostatky nemohou jen řidiči, ale je trestat je asi nejpohodlnější. Pochybuji proto, že toto jednostranné trestání něco skutečně zlepší. A pokud se týče "nadbytku" řidičů tramvají, tak toho jsem si nevšiml ani náhodou. Spíš bych se podíval po okolních zemích, jak se jim podařilo dosáhnout mnohem kultivivanějších vztahů než v DPP.

Mladějov: Zastávka tam byla ještě docela nedávno - asi před třemi roky. Důvod zrušení budou nejspíš vědět na MÚ Prahy 10, protože to museli lidem, zvyklým na tuto zastávku, určitě vysvětlovat. To totiž není věcí řidičů ani náhodou.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 20:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Když zapomene, tak zapomene ...

Ano, to je ono. Takže by to vlastně muselo být tak, že dispečer bude sledovat pohyb vozidla a jakmile řidič ohlásí přestupní zastávku, tak mu zavolá. Ten dispečer totiž jistě stihne zároveň sledovat i to jak jsou na tom ostatní a proto ho bude ihned informovat. Sice nevím jestli ten dispečer nějak pozná jestli už všichni přestoupili, ale asi nějak jo. Vždyť pak ještě bude muset zavolat řidičům, že mohou už jet.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Na co vlastně odpovídáte? Vy jste vůbec nepochopil smysl mého příspěvku:
Když řidič zapomene, tak zapomene. Co byste chtěl řešit? Řidič zapomene a projede i obyčejnou zastávku. Lidé zkrátka zapomínají, tedy i řidiči. Mně jde o něco jiného než obyčejné biologické procesy, které snad odbourají až automaty - ty snad nezapomnou. Mně jde o případy, kdy řidič není ve vizuálním kontaktu se svým přestupovým protějškem, nebo kdy přijede na přestupový bod a čeká a čeká, protějšek nikde, a řidič neví, zda již odjel, teprve přijede, nebo nepřijede vůbec.
Čekal jsem od vás nějaké řešení. Vy ale stále jen lamentuje na řidiče, jenž, jak si můžete znova výše přečíst, nemá o situaci přehled. Mně nejde o zapomínání, za to ať si každého potrestají, mně jde o to, že noční MHD v Praze není oddělením řízení nočního provozu MHD v Praze dobře řízena. Navrhněte tedy vy lepší řešení, když moje se vám z nějakého důvodu nelíbí, místo opkování hloupostí.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735:

Ne, do 50 (pokud není místní úpravou stanovena jiná maximální rychlost).

Já myslím, že jste mě velmi dobře pochopil a jenom to hrajete, ale pokud mi přece chcete lézt do zelí a hnidopišit, tak vězte, že to máte také nepřesně/neúplně a tedy samozřejmě zcela špatně a vše, co jste řekl, je tím zcela zneplatněno a ztratil jste veškerou důvěryhodnost na věky věků.... Záleží na okolnostech (a zdaleka nejen místní úpravě), ale pokud na 50 pojedete bezdůvodně 20, dopouštíte se i jízdou do 50 rovněž přestupku.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Navrhněte tedy vy lepší řešení,

Jedno bych měl: Skončit denní provoz tak do 0:30 spolu s Metrem,kdo chce někde popíjet či se bavit déle,tak existuje v Praze už asi 150 let vymoženost zvaná taxi.

Tramky nebudou tak poblity od bezdomovců,složitými přestupy se nebudou přetěžovat řidiči ani dispečink,ubude útoků na řidiče i cestující a brzy si všichni zvyknou a DPP a město ještě ušetří.Stejně v noci jezdí všichni zadarmo a revizor nevystrčí nos.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 22:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Člověče, jezdíte někdy v noci?
Taková divočina jak popisujete totiž noční doprava zdaleka neni. A revizory jsem v nočce potkal už několikrát, většinou za doprovodu policie. To bysme byli hezky civilizovaný město, zrušit noční dopravu. Nehledě na to, že jí zdaleka nepoužívaji jenom lidi, co jedou někam popíjet, resp. se z popíjení vracej.
A navíc ta vymoženost jménem taxi je kapku dražší než veřejná doprava, že? A názor že kdo má na chlast, má i na taxíka, neberu, páč to je naprosto zcestný.
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 22:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Já jsem reagoval na to, že Káem-ovi ujel přípoj. Bylo to v místě, kde na sebe řidiči mohli vidět, přesto jeden z nich nepočkal. Ty jsi navrhnul řešení o kterém jsem zauvažoval, zda by bylo použitelné. A všiml jsem si, že povinnost řidiče volat, neřeší to zapomenutí. Tedy jsem na to poukázal. Odpovědí bylo "když zapomene, tak zapomene...". Tedy nevyřešení problému, který tady přednesl Káem. Zkusil jsem tedy tu Tvoji původní myšlenku rozvést, tak aby to bylo použitelné. Nepovedlo se, protože stále nevím jak zjistit, že opravdu všichni přestoupili.

Jednoduché řešení opravdu nemám. Prostě mi připadá, že nejlepší je to nechat na řidičích. Jen je potřeba jim připomínat specifika nočního provozu. Třeba: pokud na toho druhého opravdu nevidím, tak se dojdu postavit na takové místo, abych viděl (samozřejmě zajistím vozidlo, aby mi s ním snad nějaký trouba neodjel).

A nebo, že bych přeci jen měl řešení a bez vystupování z kabiny? Sice zatím nevím jak to realizovat u tramvají, ale v autobuse by to šlo. Místo volání přes dispečink, zavolat přímo kolegu na kterého čekám. Autobusová vysílačka má tzv. otevřený kanál (používá se při mimořádných dopravách), na kterém slyší všichni všechno. Pak stačí jen přímo kolegovi zavolat, např. "511/54 na I.P.Pavlova, volám 504/53" a odpovědí může být "504/53 u Muzea, do dvou minut přijedu na přestup". Stejně se pak můžu i domlouvat tom, že "jde k tobě asi pět cestujících".

Teď to můžeš rozcupovat Ty, protože i já tam mám určitě slabá místa (předně vím, že volat z jedné tram do jiné tram v tuto chvíli nejde a o volání z tramvaje do autobusu si mohu nechat zdát).
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 23:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich: Já reagoval jen na tu horní hranici. Protože původní dotaz byl: "Kolik tedy mám jezdit podle zákona v obci, když radary mají také svou toleranci? Já myslel, že 50". Bezdůvodně pomalá jízda je jistě přestupek, ale zcela určitě za to nebude považováno 47 (při horním limitu 50).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 07:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov nikdy asi nepřijel vlakem, nepřiletěl letadlem do Prahy po 24. hodině. Ale i v noci jezdí v tramvajích a autobusech převážně lidé.
Halas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 08:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: mohu se zeptat, jak to tedy s těmi vysílačkami funguje? Já myslel, že to je pořád podle principu "všichni slyší všechno", takže když jeden řidič volá dispečink, slyší ho všichni, a naopak...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 09:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov jezdil nočníma tramvajema tak dvakrát do týdne skoro 20 let a chce říct,že to cestování bylo postupem doby stále horší a horší aniž to kohokoli z DPP či policajtů zajímalo,že už pak jezdil radši co nejméně a autem.Krátké + to bylo v době zavedení jezdění měšťáků.
Jinak jsem za ty léta nepotkal v noci ANI JEDNOHO REVIZORA ,zato bezdomovce,kterým tekly sra-ky z nohavic nejednou.

A na pojízdnou noclehárnu bezdomovců je peněz škoda.
Já nejsem žádný cimprlich,ale jezdit střízlivý noční tram třeba ve 3 ráno na Spořilov je prostě hrůza.Tam jede 1-2 do/z práce,jinak samí řvoucí turisti a bezdomáči.Řidič ubedněnej,v tramvaji se devastuje-co taky má ten chudák dělat.
Jo,jet 4 zastávky v centru je něco jiného..

A těch napadení řidiče či cestujících bylo málo ?
Když teda šetřit,tak na tomto.Kdo má na to popíjet do čtyř,tak má i na taxi.Mmćh dřív se taky platil v noci trojnásobný tarif v MHD.

Když se bude udržovat pořádek,tak OK. Takhle je to socka nejhoršího kalibru zdarma a furt samý problémy,které nechce a neumí nikdo řešit (viz KMovo přestupování).Mně už se taky stalo,že "jako čekal" na Otakarce a pak ujel.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18286
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 11:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle je to socka nejhoršího kalibru zdarma a furt samý problémy,které nechce a neumí nikdo řešit

S tímhle hodnocením souhlasím. A jen připomínám, že ve druhé polovině 90. let jsem se nočním ševcováním docela úspěšně živil, takže vím co je noční P.T. obecenstvo zač . A dost pochybuju, že se situace nějak výrazně změnila k lepšímu.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 11:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky, sám jsi napsal, že na noční řidiče jsou čekatelé. Pokud se i noční řidiči cítí přetíženi, tak ať to proboha nedělaj. Jinak úspěšně děláš z obyčejné povinnosti, kterých každý máme desítky, problém a z komára velblouda. To co se stalo byla, potisící to opakuju, standardní situace na kterou jsou standarní postupy, který ten řidič neznal.
Mladějov: nesouhlasil bych s tvým názorem na noční dopravu. Používám jí prakticky denně a nejhorším problémem opravdu bývá práce lidí od DP. Nikdy jsem nezažil drama v podobě rvačky opilců, kromě smardu z bezďáka mě bezďáci jinak neobtěžovali, často potkávám policisty a revizory aspoň na Lazarské (ale tudle i v 54 od Hloubětína!!!) ale prostě největší napětí prožívám při sledování, co zas kterej řidič nezná nebo na co sere a já místo ze Strossu půjdu na Kamenickou v lepším případě z Vltavský. Vaděj mi řidiči nedobytně zavřený v kabinách, se staženou roletou proti slunci (v noci!!!) až k pultu, se sluchátkem v uchu a při stanicování odmítající otočit hlavu vpravo. Obávám se, že zlepšování noční dopravy (a to ta pražská je i přes to co tu píšu na velmi vysoké úrovni rozsahem, cenou i intervalama) je plně na bedrech DP a jeho zaměstnanců. Že na to není třeba dát ani korunu navíc. A považuju noční dopravu za standard velkoměsta.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8311
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 11:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

20/8 v 19,00 je sraz pražské tramvajové šotosekce K-r v hospodě Na pekařce v P4 - Podolí (horní část podolí, bus 148 a 188 na Krkavčí hory , pak asi 300 metrů směrem dolů podél toho vykousnutýho baráku). Vaří se tam do 21,30, otevřeno do 24,00, pokud bude hezky tak zahrádka, pokud ne, tak uvnitř.

Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Honza_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 11-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 14:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší nějaké foto z Prahy především ze Smíchova a pak Vyšehradu...
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 15:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: Když to chceš řešit mermomocí bez spoluúčasti určené osoby z oddělení řízení nočního provozu MHD v Praze (ale proč proboha; máš s nimi tak špatné zkušenosti nebo nevěříš, že by to zvládli?), tak tvůj návrh přichází v úvahu, pokud budou moci řidiči tramvají spolu přímo komunikovat. To nyní není možní, vždy může jen jeden řidič komunikovat s dispečinkem, i když existuje i možnost hromadné komunikace dispečera se všemi řidiči (např. při informování řidičů), ale ta se nepoužívá ke vzájemné komunikaci. Řidič tramvaje tedy musí vždy volat přes dispečink.
Dále existuje služba přes mobil, kdy si řidič tramvaje může zjistit svoji službu na 4 dny, a pak si může ještě přes mobil zjistit polohu tramvaje (např. když má střídat a chce vědět, jestli mu přijede kolega na čas). Mobily ale řidiči používají pouze k soukromým účelům, protože, na rozdíl od jiných zaměstnanců DPP, mobily nemají služební, a dále pak mnou uvedené služby si řidiči platí ze svého soukromého tarifu. Takže při dobré vůli podniku by tudy cesta snad vedla.

Káem: Milky, sám jsi napsal, že na noční řidiče jsou čekatelé. Pokud se i noční řidiči cítí přetíženi, tak ať to proboha nedělaj. Jinak úspěšně děláš z obyčejné povinnosti, kterých každý máme desítky, problém a z komára velblouda.
Zkus to navrhnout vedení DPP. Iniciativě se meze nekladou. Co se týče mne, tak píšu jen své zkušenosti. Jinak mne to zajímá jen jako technický problém. Tvé stesky ať si řeší, kdo je za to placen. Já si také své stesky řeším sám, protože nemám koho bych zaúkoloval :-).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 16:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: A jak to děláš ty, když na něco zapomeneš v osobním životě, pracovním životě...(?); určitě se nejdeš oběsit. Zapomínání k životu bohužel patří, jako mnoho jiných dobrých i špatných věcí. A čím více lidí na něco myslí, tím je pravděpodobnost zapomenutí menší. Takže v podstatě jde o to, abychom zapomínali co nejméně. Uznávám ale Káemovy vývody, že když bych věděl, že za zapomenutí mne čeká třeba smrt, tak bych si asi dal sakramentský pozor, abych zapomenul. Kdo z nás by ale chtěl v takové atmosféře pracovat a žít? Já tedy ne.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 19:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Ano i vnoci se dají potkat revizoři, ale ti jsou dost na baterky. Někdy loni v zimě se mi stalo, že jsem přejížděl z baru na diskotéku s kámošem, asi 3 stanice, tudíž na taxi nevhodné, a když se dají ušetřit podrážky, proč ne. Ooo jaká chyba. Byla zima a tramvaj napěchovaná spícíma somrákama. Dva seděli za oním kamarádem. Najednou, kde se vzal tu se vzal revizor, já ukázal sockartu, kámoš lístek na zprávě, ale kterému propadla jízdní platnost asi o 10 minut dříve. No chyba se stala, souhlasim. Kámoš na revizora, "no dobrá zaplatim, moje blbost, ale ty dva za mnou kontrolovat nebudete, smrděj tady?" Odpověď: "Ty ani nevzbudim, navíc z nich nic nevyrazim". Odpověď: "Když je to takhle, tak z nás taky nic nevyrazíš." No a zahráli jsme si na jamajské sprintery... Protože, jak jinak na takovouhle drzost reagovat. Pokud to bude fungovat takhle tak noční socka bude vždycky jen noční sockou a každej, kdo má trochu rozum, není postižen šotoušismem a není vyloženě švorc, pojede taxíkem.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 21:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud to bude fungovat takhle tak noční socka bude vždycky jen noční sockou a každej, kdo má trochu rozum, není postižen šotoušismem a není vyloženě švorc, pojede taxíkem.

UNTERSCHRIFT !!!!

Jinak dotaz na Milkyho nebo jiného řidiče tram:Ad vysílačky- Proč se opustil jednoduchý systém "všichni slyší všechno"+selektivní volba pevných stanic na vozidlových VR 20/50 a používá se ovládání přes počítač (poloduplex),takže se tramvajáci neslyšej a nemůžou se ani domluvit třeba u toho rozjezdu ?
Jen kvůli varování "na Karláku měřej" ?
Mi to připadá silně nepraktické.

Prosím o obšírnější výklad.Díky.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18289
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 22:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kámoš na revizora, "no dobrá zaplatim, moje blbost, ale ty dva za mnou kontrolovat nebudete, smrděj tady?" Odpověď: "Ty ani nevzbudim, navíc z nich nic nevyrazim". Odpověď: "Když je to takhle, tak z nás taky nic nevyrazíš." No a zahráli jsme si na jamajské sprintery... Protože, jak jinak na takovouhle drzost reagovat.


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18290
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 22:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se opustil jednoduchý systém "všichni slyší všechno"+selektivní volba pevných stanic na vozidlových VR 20/50 a používá se ovládání přes počítač (poloduplex),takže se tramvajáci neslyšej a nemůžou se ani domluvit třeba u toho rozjezdu ?

No jasně, v noci zapnutá "hvězdička" a bylo to (skoro) bez problémů.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici