| Autor |
Příspěvek |
Kuťas
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629 Registrován: 6-2004
| | Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 15:09:24 |
|
Petrpes: PARÁDA! |
T4440276
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645 Registrován: 9-2009
| | Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 13:12:34 |
|
|
Pepík
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2418 Registrován: 4-2005
| | Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 22:17:03 |
|
Jena : Přesně tak, T 444.0070 určitě papíry má, když se docela často prohání po štrece Zlaté Moravce - Kozárovce. A abych neplevelil v tématu 830 a 831, přidávám jednu téměř aktuální fotku stroje 830.084
|
Redakce
Moderátor
Číslo příspěvku: 40 Registrován: 4-2001
| | Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 14:24:26 |
|
Tak, diskuze na téma Vinařičák a spol. byla zlikvidována. Tohle vlákno má sloužit jako zdroj informací a fotek pro naše čtenáře, takže si pro příště tyhle flamy odpusťte. |
Jena
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7960 Registrován: 11-2002
| | Odesláno Sobota, 18. prosince 2010 - 14:42:52 |
|
Redakce: nic proti, ale diskuzí "mimo téma" se najde i jinde nespočet, to by jste nedělali nic jiného, než mazali. Zdejší diskuze sice byla částečně "mimo" (aspoň ty 714 nebo nekonečný příběh s názvem T444.0078), ale nemám pocit, že by nějak vybočovala z obvyklých mezí či slušnosti. A dalo se z ni i něco vyčíst. Jakkoli mohu s Vinařičákem a kol. nesouhlasit, nevidím důvod mu nedat prostor se vyjádřit. Co bylo špatného třeba na zcela konkrétním dotazu, co hodlali dělat s 830.012, aby dopadla lépe, než je současný stav? Navíc to odnesl i další regulérní dotaz a odpověď na téma přívěsné vozy 020 od PP, které s ř. 830/1 dost úzce souvisí. |
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 10:08:21 |
|
Tak jelikož se nelítostně pomalu blíží přehoupnutí roku 2010 na rok 2011. Tak Všem přeju krásný Nový rok 2011
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 10:18:02 |
|
No snad trošku sentimentálně, ale snad pravdivě
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Karkule
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44 Registrován: 12-2010
| | Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 13:44:57 |
|
Ahoj všichni,můžu se zeptat jak se říka této řadě 830,831 a řadě 860 ? Díky. |
830026
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647 Registrován: 10-2005
| | Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 14:22:29 |
|
Karkule: Už to tu letos bylo - https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1689216 |
Hanák Neregistrovaný host Odeslán z: 77.242.93.34
| | Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 22:29:33 |
|
Karkule: 860 je chrochtadlo. |
neznámý Neregistrovaný host Odeslán z: 178.17.94.4
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 06:30:42 |
|
Petrspk Registrovaný uživatel ...No snad trošku sentimentálně, ale snad pravdivě... Petře 23.12.2010 bude na webu vlaky.net report z loučení za účasti Tvých foto! Pošlu Ti odkaz! |
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 07:02:52 |
|
Neznámý Klidně ještě fůru fotek přihodím. Mám toho hodně hlavně zešumperské stanice i depa. Potom něco z výluky Bludov Šumperk to zpracuju a namrskám to semka
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 11:40:03 |
|
Tak teda když budou ty Vánoce tak to tady pomalinku začnu skládat. něco z 10.12.2007 7.1.2008 6.3.2008 31.3.2008 To byla první várka
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Laďuša
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67 Registrován: 3-2006
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 12:03:58 |
|
Tak mam takový tušení, že s příchozí zimou musí velký motory zachraňovat dopravu za ty modernější pozlátka :D Teď vídam v KT osumsetjednatřicítky skoro pokaždý, co jsem na nádraží. Naposled včera večer jsem měl tu čest potkat se s 831.168. |
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 12:11:22 |
|
Tak druhá vlna 15.12.2007 25.1.2008 16.2.2008 13.3.2008 20.3.2008 23.3.2008
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 15:31:41 |
|
28.3.2008 1.4.2008 7.4.2008 26.4.2008
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Petrspk
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554 Registrován: 6-2007
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 15:38:37 |
|
Snad aspoň touhle troškou přispěju do mlejna. Fotek je dost. Za nekvalitu některých snímků se omloüvám v roce 2007 sem začínal fotit digitálem takže sem to ještě moc neuměl. No snad mě za to nikdo neukamenuje, že jsem semka fotky dal. Myslím že v dnešní době je to už cená fotodokumentace. Já tuto řadu mám velice rád je to jak já říkám moje krevní skupina a srdeční záležitost.
s M120.417 a M131.101 na věčné časy a nikdy jinak!!! www.kolejistesumperk.wbs.cz KPKA o.s ,, Klub přátel kolejového autobusu,, icq: 449359737 skype: petr.gajdos1 |
|
Bafy
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391 Registrován: 9-2006
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 19:35:56 |
|
Když se tu objevují ty fotky - přidám i já svoji trošku |
Duš
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1819 Registrován: 2-2005
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 19:53:41 |
|
Bafy: ty poslední dvě jsou Špk 831.199 a Pars 830.122 |
Karkule
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45 Registrován: 12-2010
| | Odesláno Pondělí, 20. prosince 2010 - 20:02:29 |
|
Hanák : Díky. |
262 Neregistrovaný host Odeslán z: 89.103.30.171
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 10:34:34 |
|
Pánové...hezké obrázky,které se rychle mění v historii.Dřevák,kredenc,dvaašedesátka nebo loďák v neodmyslitelné dvojici s Balmíčkem,co se houpe jako husička na procházce...Jezívali prakticky po celé naší železniční síti.Hlavně po tratích,kde jezdívali rychlíky.Nepohrdly však ani kozinami.Naštěstí jsou lidé,kteří na ně nezanevřeli a pár kousků se bude po kolejích prohánět i v době nadcházející.Ty ostatní se budou prohánět v tom železničním nebi a v archívech,či knihách.Jiné budou žloutnout na fotografiích.Kredence udělaly skutečně velký kus práce.Bohužel vše jednou skončí.
|
Deka Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1497 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 10:57:15 |
|
262: Nepodceňujte sílu vzpomínek. Dodnes, i po více než 30 letech cítím jisté pohnutí při vzpomínce na pohled na tříramennou mechaniku na vjezdu do Zdic, kterou jsem vídal coby pětiletý capart z nízko položené horní hrany okna ve dřeváku při cestě za prarodiči. Měl jsem je rád právě pro to okno na kliku (ty dřeváky, ne prarodiče ).
| ...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ---- |
|
262 Neregistrovaný host Odeslán z: 89.103.30.171
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 11:27:56 |
|
Deka:Nepodceňuji sílu vzpomínek.Ty budou jediné co nám zbude...a je naco vzpomínat.Třeba sna tu tyč u okna,když člověk usínal a jaksi trochu překážela...ta klika pod oknem,které se dalo stahnout až k té tyči odkud byl tak nádherný výhled do kraje...kraje který nebyl zdaleka tak zaneřáděn odpadky jako je tomu v době současné. Pohledem z okna na různé hrady a zámky v dáli,kam se jeden chtěl často podívat a také se podíval...bylo to nádherné.Mladí jsou o to bohužel ochuzeni. Stejně tak byla nezapomenutelná jízda hurvínkem.Okno stažené až dole a v sedě hezky pozorovat utíkající krajinu.Povykloněním se nehrozilo vypíchnutí oka křovinami.Všude bylo čisto,tráva posekaná a kolejiště upravené...Co potom takové závody vlaků...ze Železného Brodu si s hurvínkem rozdávala pražský 296ka...jo to byly časy.Časy kdy to stálo za H..o.Teď je již vše lepší a kvalitnější...dokonalejší,zdravější a lidé jsou snad jen blbější. |
sab simplex
Neregistrovaný host Odeslán z: 82.145.210.140
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 14:58:47 |
|
Skoro mě ukápla slza Rád vzpomínám na přímou M262 z Prahy na Jedlovu. Do Bakova v závěsu za M296+3xBnp+M296 a další výkony kde jsem je zažil. Budou mě chybět... Posláno z mobilu. |
Maus Neregistrovaný host Odeslán z: 195.91.55.219
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 20:37:04 |
|
Vedel by tu niekto korektne napísať, ako jazdia 831-ky na Klatovsku v GVD 2010/11? |
Lerrs
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2 Registrován: 12-2010
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 21:16:56 |
|
Ahoj,nejsem ucastnik techto stranek,ale nejde,abych i ja nenapsal svuj,upozornuji nektere,ze jen muj nazor na tyto stroje,jsem moc rad,ze se nekdo o 296 jeste zajima a fandim vam vsem,verim,ze hodne lidi tady maji toto jako svuj konicek a na draze nikdy nedelali,proto ty nazory na tuto radu mot.vozu vozu,ja sam jsem mnoho let delal v praze libni mechanika na techto vozech a muzu rict,ze je opravdu znam,jak jejich velke slabiny,tak jeste vetsi jejich klady,dle meho nazoru to byly nadcasove vozy co se tyce prenosu vykonu,ovsem to bylo vse a pro cestujici jeste krasne topily,ale co se tyka mechanicke casti a jeho oprav a pristupnosti je jiz horsi(savice,vodni pumpa,povolovani hlav v zavazanem stavu)zasveceni jiste vedi o cem mluvim,nehlede o povolovani mezi nama zvane hadry spojky ,presto jsou to krasne stroje a preji vsem co se o tyto stroje zajimaji vas zajem zustal a fandim vam. |
Lakro
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877 Registrován: 8-2006
| | Odesláno Středa, 22. prosince 2010 - 21:36:22 |
|
|
Wartg
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 627 Registrován: 5-2006
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 00:15:53 |
|
|
Jtb
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 16:08:53 |
|
Z jiného soudku: v klipu k už skoro kultovní písni Moniky Načevy se mihne pod Vyšehradem nějaká 830. Klip je točený buď v roce 1994, nebo 1995 a hodně mě překvapilo, co tam dělá. Netušíte někdo? http://www.youtube.com/watch?v=aZjV1LWaZ50&feature=related Aby těch záhad nebylo málo, tak se na začátku někde u hlaváku zase mihne silueta štokra nebo albíka, ale to si přece jenom vysvětlit dokážu. Ta kredenc je v čase 2:20.Snad se to tu už neřešilo, ale to by mě fakt překvapilo, protože hudební alternativě nikdy moc šotičů neholdovalo... |
Škoda_7_tr
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536 Registrován: 12-2005
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 16:32:51 |
|
|
Jnd
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4904 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 16:51:17 |
|
Jtb No co by tam dělala,v te době tam projela několikrát denně na hrbatou do Berouna. Jinak Načeva je ulet,ale tahle věc je super.  |
Jtb
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 18:13:46 |
|
Jnd: měl jsem za to, že na tomhle výkonu byly v 90. letech jen 820. Kdy se tam ty řady vystřídaly? |
T4783363 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653 Registrován: 2-2006
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 18:28:23 |
|
Jtb: Pokusím se něco vylovit z paměti (jenom 90. léta), snad to někdo upřesní: Pražské 830 zajišťovaly na hrbaté téměř veškerou dopravu (několik vlaků měly 852/853 a zpočátku i 751) do r. 1997 nebo možná 1998, pak nastoupila kombinace 810 a zdických 831 (asi jenom jeden grafikon), zhruba v té době se objevila také ta kralupská (resp. kladenská) 820. Ta ovšem, pokud si dobře pamatuju, vozila na hrbaté jen jeden pár vlaků (+ ten okružní vlak Praha - Hostivice - Rudná - Praha), těžištěm jejího působení byly pendly Hostivice - Zličín. 820 skončila s GVD v prosinci 2002. Maus: S příchodem zimy se to trochu zvedlo, aspoň jedna je venku prakticky denně, ale např. včera jezdily tři. Přes léto se třeba 14 dní neukázala žádná. |
Jtb
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1453 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 19:06:52 |
|
.363: Super, dík. Fotky M262 z konce 80. let na hrbatý si samozřejmě vybavuju, ale měl jsem za to, že to střídání přišlo mnohem dřív. My mladší a z venkova holt začali vnímat Prahu až na konci devadesátek. |
Jnd
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4906 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 19:17:34 |
|
V roce 97 se dala v Rudné fotit 830+831+820 vedle sebe. Bohužel mam jen dvě fotky a to ještě nic moc ... |
Jnd
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4907 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 19:24:07 |
|
Nebo v 98 ted nevím a jsem línej to hledat  |
T4783363 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654 Registrován: 2-2006
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 19:59:05 |
|
Jnd: Máš pravdu, dík, takže ty zdické vozy se tam začly motat o nějaký grafikon dřív ... |
749.241 Neregistrovaný host Odeslán z: 213.129.151.202
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 20:30:21 |
|
No a před nimi tam řádily pražské 830, s poměrně značným zastoupením vozů 1. a 2. série... |
Jnd
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4908 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 21:11:23 |
|
Je to teda děs a bída. 820 035+830 049 nebo ta druhá z Libně +831 183
|
Atmák
Moderátor
Číslo příspěvku: 2598 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 21:18:40 |
|
Pražské 830 skončily s aférou "drobivých" monobloků na nové řadě 843 (které byly ze dne na den všechny odstaveny) a byly "darovány" tehdejším přednostou DKV Praha (jméno i s přezdívkou jistě dobře známé) do Děčína a Krnova, kde s nimi až na výjimky velmi rychle zatočili (v Dc vydržely o dost déle). Na Hrbaté jezdily vcelku běžně, pamatuji den z jara roku 1998, kdy se tam vystřídala pražská 830.072, zdická 831.082 a ještě nějaká 820, vše mám foceno ještě na černobílý film u Zbuzeran, takže se to shoduje se vzpomínkami Jnd . V Prokopáku bylo v druhé polovině devadesátek i poměrně velké vykolejení hned dvou 830 na jednom vlaku po nájezdu do kupy šterku naskládané nějakými zmetky. Fotka dvou spojených motorů v Prokopáku byla kdysi i v 830/1 kalendáři snad od PP (?), v čele s ještě "totalitní" 830.049. Jinak mnoho dnes až překvapivých informací lze nalézt při listování staršími čísly časopisu Dráha.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
|
|
Jnd
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4909 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 21:47:07 |
|
Jo jasně ,to si pamatuju že odešly z Pha z duvodu KO řady 843. Ten zbořenej motor mam v depu na Libni taky. Byl nějak zrovna po dílnách nebo tak .... |
Adam Št. Neregistrovaný host Odeslán z: 217.195.163.74
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 22:00:25 |
|
Ta zbořená v Prokopáku byla 830.141 čerstvě po dílnách. |
Duš
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1824 Registrován: 2-2005
| | Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 22:42:47 |
|
Když už je řeč o pražských .. nevíte někdo kde a kdy vyhořela 830.101 ?? |
Bobo Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9938 Registrován: 5-2002
| | Odesláno Pátek, 24. prosince 2010 - 16:09:30 |
|
nejezdili zdický 830 via rudná už za ksč? si je vybavuju z berouna....
kolisti = piráti chodníků neosvětlený cyklista = žádný cyklista jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno http://www.stopkoureni.cz/ |
|
sab simplex
Neregistrovaný host Odeslán z: 82.145.210.41
| | Odesláno Pátek, 24. prosince 2010 - 23:05:45 |
|
JJ a v létě tahaly i osmidveřový bajky Nebo jako čtyřbob s Balmama, frekvenčně silné vlaky vezl asi zdický brejlovec nebo pražská mráča s Bpjo. Posláno z mobilu. |
_mf_
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49 Registrován: 5-2007
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 00:13:02 |
|
|
Matej
Neregistrovaný host Odeslán z: 94.142.235.220
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 01:34:49 |
|
Vydavam se na tyden do Jeseniku a rad bych se mistnich znalcu zeptal, jestli muzu potkat nejakou 831 jako nahradu... mate nekdo prosim cerstve informace? Pokud takove nahrady probihaji, na kterych vlacich nejcasteji? Diky predem! |
T4440276
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686 Registrován: 9-2009
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 01:45:15 |
|
|
Saxiradim
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 951 Registrován: 11-2005
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 15:42:12 |
|
Duš pokud si nepletu 830 dohromady (vyhořelo jich tam více) v 93 jsem 101 fotil v plné síle (v Prokopáku) a chvili na to měla údajně schořet (94/95...??? - asi také někde mezi Smíchovem a Rudnou) Pak jsem ji fotil už vyhořelou v Libni. Je možné, že na to byla právě tehdy muzejní 052 (ex Zdice) vytažena z kopřiv a v Šumperku opravená... Ale prosím, neberte to za 100%, možná má starší pamět klame...Prostor pro diskusi...
 Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz
VÝTOPNA ZDICE - Muzeum se odebralo k zimnímu spánku, pro veřejnost se otevře až 2. a 3. dubence 2011 s nemalým víkendovým programem -   |
|
Saxiradim
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952 Registrován: 11-2005
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 16:04:27 |
|
Duš nedalo mi a našel jsem tu poznámky k dávným fotkám... Omlouvám se, ale psal jsem o 830 100... ani mi nedošlo, že v Libni jezdila 100 a 101.. A 100 mi vjela do záběru ještě v květnu 95 a za to 52 byla zprovozněna na jaře 94...(focenou ji mám v dubnu 94 v Nučicích zářící novotou) V poznámkách tu ani nemám zmíňku o 101, takže je možné, že ani jsem ji nefotil- pouze si to spletl s tou 100... Ale nějaké dva vraky v polovině 90tých let jsem v Libni fotil...možná to byla 070 a ???
 Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz
VÝTOPNA ZDICE - Muzeum se odebralo k zimnímu spánku, pro veřejnost se otevře až 2. a 3. dubence 2011 s nemalým víkendovým programem -   |
|
Adam Št. Neregistrovaný host Odeslán z: 217.195.163.74
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 18:26:51 |
|
Když čtu zdější příspěvky, tak se mně osobně dost z té doby vybavuje 203 s modrým proužkem kolem. Mám ji i vyfocenou někdy kolem roku 1995. Vypomínám si taky na jízdu jednou v zimě v roce 1993 ráno (tuším 8:38) z Berouna s tímto vozem (203) a Balmem. Ze Závodí jelo ve vlaku asi 10 lidí a k tomu vlakoš, průvodčí, fíra a nějaký "strojník", který za jízdy s kýblem vody chodíl pořád sem a tam přes salón v motoráku Celou cestu na Smíchov. Nebyla tehdy moc v kondici, ale pak tuším ještě dostala dílny, ale o proužek přišla. Mám dojem, že z Libně pak šla zase do Děčína zpět. Další vozy si krom 141 a 203 vybavuji ještě právě 052 a 049 (v UNI88) ty tam také byly často. Pak ještě 075 která dostala někdy kolem 1996 dílny a byla dle mého svezení někdy v roce 1996 v perfektním stavu (například skoro nevibrovala v malém salónu ve výkonu při té typické rychlosti 45-55 km/h). Pak také 087 a 072 na hrbaté si vybavuji. Jako patnáctiletý Smíchovák jsem občas chodil na nádr. v 1.půlce 90-tých let tyto vozy očumovat a také trochu ušmoulaně fotit. Tu závěrečnou éru "kredenců" ve formě zdických na hrbaté si ale už skoro nevybavuji. To už pak spíš singrovky. |
262 Neregistrovaný host Odeslán z: 89.103.30.171
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 21:35:09 |
|
Když jste u té htbaté...a soupravy s bertami a patrami...to bylo,co?A jezdilo to takto denně...potkávaly se tam na trati hezké soupravy... |
bejenicek Neregistrovaný host Odeslán z: 89.176.30.88
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 21:54:46 |
|
3.2.2005 Špičák na Šumavě...
|
Petrpes Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580 Registrován: 8-2005
| | Odesláno Sobota, 25. prosince 2010 - 23:08:30 |
|
PF 2011, tak šťastný a veselý 
|
Laďuša
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68 Registrován: 3-2006
| | Odesláno Pondělí, 27. prosince 2010 - 19:26:45 |
|
Ježíšek mi udělal radost mmj. tutim dývkem: http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/cs/17416/motorove-vozy-rad y-830-a-831.aspx Pěkná podívaná to je. |
Panťák
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43 Registrován: 4-2010
| | Odesláno Pondělí, 27. prosince 2010 - 22:57:10 |
|
|
Atmák
Moderátor
Číslo příspěvku: 2611 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 00:19:25 |
|
Klatovské 831 jezdí o106, a tady ani ťuk. Dneska ráno -20, přes den nejvýše -14, jasno, v boji za socialistickou vlast všechny 3 provozuschopné 831 (043, 167, 187), a šotouši žádní. Nojo, ono se vlastně musí vždy jet sterilně na ZRudu na Brejloffce.. Edit: Omluva za úklep v (c), pochopitelně foceno 30.12.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
|
|
T4783363 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659 Registrován: 2-2006
| | Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 01:15:54 |
|
Nojo, ono se vlastně musí vždy jet sterilně na ZRudu na Brejloffce... Holt musí, když tam teď "fotitelně" nic jinýho nejede. Ono to s tím o106 taky není na denním pořádku, včera byla venku asi jenom ta "standartní" 043. Copak dneska odvezly 167 a 187? Abychom příště nedostali vynadáno, zkusím to zachránit "půlnočkou", mezi svátky mimořádně bez vozu. Pilsen Krankenhaus v čase t - 2h:
|
Atmák
Moderátor
Číslo příspěvku: 2614 Registrován: 10-2006
| | Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 01:42:47 |
|
Včera (tedy 29.12) ještě jezdila 187 (17505)/17508 a 17511 atd., tedy tradiční výkon místo 810. Dneska na ranní části oběhu ta samá, odpolední 17511 vzala nakonec 043. Na 17513 překvapivě Regiošxx. 167 jela dnes (30.12.) ranní Zrůdu 7540/43 a pak poslána na Domažlice 17544/547 (místo 810 asi). Nebýt 831, tak se ten dnešní mráz nevyjezdí a bude NAD, jak tomu bylo jinde. 831.168 asi padla, jak se objevilo v příslušné diskuzi, dnes se neobjevila.
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
|
|
262 Neregistrovaný host Odeslán z: 89.103.242.163
| | Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 08:19:12 |
|
Chlapí.Tak ještě k té nádherné a proklínané řadě kredenců.Je vidět,že i v době,kdy by měli jít do důchodu,(stejně jako všichni železničáři,kteří makají nonstop v noci ve stresech z různých přezkoušek...) slouží poctivě za ty různé nováčky.(těm bych dával na výkony bryndáčky). Nádherná je fotka od Atmáka...mrazík by jásal,jak se mu to povedlo v klatovsko - kredencové domovině vyzdobit   a noční fotečka brejlovcvčíka T478.3363 z Plzně...je vidět,že řada dřeváčků aliass dvaašedesátek má na kolejích stále zelenou. A stále si na výkonech poctivě v mrazech poradí. Inu to nemakací rozmazlené mládí... Nebýt těchto starců,tak jsme nechali asi cestouše na "chmelu". Že asi padla 168?A nemá už nato nárok?V tomhle počasí jsou už i lidi na mrtvici... |