K-report
 

Archiv do 17. června 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Liberci a trať do Jablonce » Archiv do 17. června 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5340
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 08. června 2009 - 15:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míním tím skutečně zcela logické a prozíravé umístění sjezdu obou kolejí přesně do silnice u Plauditu. Možná bych za tím viděl typicky libereckou honbu za co nejvíce prostavěnými miliony.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. června 2009 - 15:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, ale loni se kopal terminál - kudy by jezdily busy, kdyby se zároveň rozkopal přejezd u Plauditu?
Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet...

Provozovatelem zdroje hluku je Statutární město Liberec.

MHD Liberec
Kocovnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 08. června 2009 - 15:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: Kdyby se měl dělat ten přejezd dvoukolejnej už minulej rok, tak by se muselo opravit zároveň koryto potoka a kopat dál k Mlýnský, což by nebylo žádoucí...z hlediska finančního ani časovýho...takže to co řikáš je totální nesmysl...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 08. června 2009 - 15:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo říkal, že by bylo lepší ho rekonstruovat hned? Před ním místo na sjezd (sic trochu ostřejší) bylo. Totální nesmysl je to, co mi tady vkládáte do úst.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Kocovnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 08. června 2009 - 17:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je sice možný ale vzhledem k celkový ceně toho projektu - jako přestavby terminálu - to asi nebyla nějak závratná částka...
Trainz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. června 2009 - 05:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...kdy se už konečně ten Sergei stane primátorem Liberce, aby nás to všechno někdo konečně naučil dělat správně?... I když má v mnohém, bohužel, pravdu
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 09. června 2009 - 14:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až naprší a uschne :-) Vést Kocourkov není žádná . Co bych to byl za lokálního záporňáka, kdybych jen neprskal z povzdálí?

Kocovnik: To je pravda, v tomhle městě se jde pouze po velkých rybách...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Editor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 09. června 2009 - 19:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fakt pravda, mohl by být Sergejlbc primátorem Liberce.Že je líný a nedojde z Mlýnský do Fügnerovy ulice na tram do Průmyslový školy, by tak nevadilo, jezdil by v Superbu, ale zase je CHYTRÝ až běda, on by dopravu v našem, rozpory zmítaném, městě vyřešil bravurně a z nadledme.Děkuji všem, kteří přišli na tak skvělý nápad - SERGEJLBC NA RADNICI - BRAVO, VIVAT
- tak už se brácho neskrývej za sergeje.......
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 09. června 2009 - 19:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, upřímně vám všem děkuji za projevenou loajalitu, neskutečně si toho vážím.
Editore, jen poznámku... že na Fügnerovu nechodím z Mlýnské, ale odjinud, a to denně, se můžeš přijít přesvědčit sám. Můžeš mě třeba přijít i povzbudit s vlaječkami nebo tak, to už nechám na tvé kreativitě.
PS: Autogramy rozdávám pouze po předchozí domluvě!
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 09. června 2009 - 20:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluku zvládá dopravní podnik lépe než před rokem

Lépe než před rokem zatím zvládá výluku tramvajového provozu mezi terminálem MHD ve Fügnerově ulici a Vratislavicemi Dopravní podnik města Liberce.

Zatímco loni byly stížnosti cestujících na přeplněné spoje náhradní autobusové dopravy v době rozsáhlé rekonstrukce terminálu na denním pořádku, letos takové zaznamenal dopravní podnik zatím pouze dvě.

„Šlo o tradiční stížnosti na přeplněnost spoje, kdy dvě minuty za prvním autobusem jel další vůz, který nebyl zaplněný ani z poloviny,“ vysvětlila mluvčí dopravního podniku Martina Poršová. Podle ní Dopravní podnik města Liberce využil svých zkušeností z minulého roku a přistoupil k provozním změnám, které vycházejí cestujícím vstříc.

Tyto změny se týkají především posilových spojů, jejichž nasazování během loňské výluky společnost podcenila, což nedávno přiznal i ředitel dopravního podniku Ondřej Veselka.

„Na provoz linky X11 byla vyčleněna nízkopodlažní vozidla s prodejním automatem jízdenek a v pracovní dny jsou od 6 do 19 hodin vypravovány pravidelně posilové spoje před každým vozem linky X11. Dále jsou vytypovány časy dalších posilových spojů. Například v 5,18 z vratislavické výhybny,“ potvrdila Deníku Martina Poršová.

„Opravdu se snažíme, aby lidé mohli cestovat kulturně, ale často se i městská hromadná doprava dostane do neplánované dopravní situace a odezva pak na sebe nenechá dlouho čekat. Cestujících si vážíme a věříme, že všichni zvládneme období výluky se zdviženou hlavou,“ dodala mluvčí.Liberecký deník - 9.6.09
Kamery Liberec:
NAD VOZOVNOU
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
KŘIŽOVATKA RYBNÍČEK
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 12:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozy MHD sleduje moderní dispečink

Dvě nová dispečerská stanoviště, vybavená systémem sledování vozidel městské hromadné dopravy, v reálném čase využívá od počátku letošního roku Dopravní podnik města Liberce.

Komplexní systém za 3 miliony korun, jehož zkušební provoz bude ukončen v srpnu, přispěje podle ředitele dopravního podniku Jiřího Veselky především ke zvýšení spolehlivosti městské hromadné dopravy v Liberci.

Práce na systému pro sledování vozidel městské hromadné dopravy v reálném čase byly zahájeny v roce 2008 spolu s druhou etapou změny odbavovacího systému, kdy byl postupně do vozidel instalován přijímač družicové navigace. Ten informuje dispečery nejenom o stávající poloze vozidla, ale také o časových odchylkách v jeho jízdním řádu.

„Získaná data jsou na dispečinku sledována a archivována pro další použití. Umožňují nám tak nejenom lépe řídit provoz a dbát na dodržování stávajících jízdních řádů, ale také tyto jízdní řády optimalizovat v závislosti na hustotě silničního provozu v různých dnech a časech,“ vysvětlil Deníku vedoucí útvaru řízení provozu městské hromadné dopravy v Liberci Oskar Zappe.

Díky novému systému dokáže dopravní podnik také mnohem lépe a především objektivně řešit případné stížnosti cestujících. Díky archivaci dat se dá totiž zpětně dohledat, jestli vozidlo dodrželo na své trase časy, které jsou uvedené v jízdním řádu.

Do budoucna navíc podle své tiskové mluvčí Martiny Poršové počítá dopravní podnik také s realizací automatizovaných zastávkových systémů pro cestující, které budou informovat přesně o tom, za jak dlouho přijede požadovaný spoj do stanice. „Po doplnění příslušných snímačů budeme navíc získávat i mnoho dalších údajů o provozu vozidla. Například o jeho spotřebě, rychlosti či počtu cestujících. Tyto informace nám poslouží k optimalizaci našich nákladů,“ dodala Martina Poršová.
Liberecký deník - 12.6.09
Kamery Liberec:
NAD VOZOVNOU
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
KŘIŽOVATKA RYBNÍČEK
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 12:02:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje podraží

Od 1.července se zvýší cena jízdného mezi Libercem a Jabloncem

Liberec - Na změny se musí od 1. července připravit cestující v městské hromadné dopravě mezi Libercem a Jabloncem. Upraví se ceny jízdného - do Jablonce se pojede nyní místo šestnácti za dvacet korun - a vzniknou nová pásma.

„Tarifní zóny jsou podobné pásmům, které platily dříve,“ říká Tomáš Krebs z dopravního podniku. „Vzniknou zóny Liberec a Jablonec. Do té liberecké spadají všechny linky městské hromadné dopravy kromě tramvaje do Jablonce, kde končí liberecká zóna v zastávce Proseč výhybna.“

Jablonecká zóna platí v celém městě a v tramvaji do Liberce do zastávky Vratislavice kyselka. „Takže mezi Prosečí a Vratislavicemi se obě pásma překrývají,“ upozorňuje Krebs. Beze změny zůstává cena nepřenosné jízdenky pro zónu Liberec, v případě třicetidenní jízdenky je to pět set korun.

Kdo často cestuje do Jablonce, musí si zakoupit časovou jízdenku za šest set korun. S ní však mají lidé možnost jezdit i autobusy v Jablonci. „Navíc si cestující můžou vybrat, jestli do Jablonce pojedou tramvají, autobusem či vlakem,“ upozorňuje Krebs.

V platnosti zůstávají i papírové jízdenky, čtyřicetiminutová stojí 16 korun. „Změna je pouze na tramvajové trati do Jablonce, kde bude papírová jízdenka stát dvacet korun,“ upozorňuje Krebs. „Všem, kteří mají zakoupené předplatné na delší období, jízdenka platí za podmínek, za kterých ji zakoupili. Takže i po prvním červenci se na ni dostanou až do Jablonce,“ vysvětluje ředitel dopravního podniku Jiří Veselka. Připravuje se také možnost zakoupit si jízdenku pomocí SMS.

„Chtěli jsme to rozjet už od července,“ říká Veselka. „Z důvodů komplikovaných jednání s telefonní společností nastalo zpoždění. Do dvou až tří měsíců však chceme tuto službu cestujícím poskytnout.“.

Dopravní podnik také dokončil vybavení svých vozidel moderními elektronickými zařízeními.

Jejich součástí je i navigační systém GPS, díky němuž mohou dispečeři sledovat své autobusy či tramvaje. „Mohou tak lépe řídit provoz, sledovat dodržování jízdních řádů a vylepšovat je,“ popisuje Martina Poršová, mluvčí dopravního podniku.

„Zařízení budujeme druhým rokem, postupně jsme jím osadili všechna vozidla,“ upřesňuje Veselka. Za nový systém dle jeho slov zaplatili tři miliony korun.

„Podobné systémy využívá zhruba polovina dopravních podniků v České republice. „Na centrálním dispečinku libereckého dopravního podniku pracuje patnáct dispečerů,“ sděluje Oskar Zappe, vedoucí útvaru řízení MHD.

„Díky systému GPS vidí dispečer na monitoru každý vůz amůže pružně reagovat na každý problém, který se vyskytne.“


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj - 12.6.09
Kamery Liberec:
NAD VOZOVNOU
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
KŘIŽOVATKA RYBNÍČEK
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5358
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 13:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak moderní trend odjezdových tabulí snad dorazí i k nám. Kéž se dočkáme i automatizovaného hlášení zastávek pomocí GPS, jaké již funguje v České Lípě...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 14:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé plány, ale realita asi bude o něco chudší. I tak
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 16:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pozdrav z Vratislavic

K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Sad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 16:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to spíše z Rybníčku?

(Příspěvek byl editován uživatelem Sad.)
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5359
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné záplavy :-)
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
aaaaad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.209.200.200
Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:10:22    Odkaz na tento příspěvek  

v jablonci to hlásí podle gps
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 12. června 2009 - 17:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samé místo ve Vratislavicích, akorát o cca 1,5 hodiny dříve:
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 08:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Orlí spár 961:
Když se dívám na fotku a na linkovou orientaci, tak mě napadá: Rybníček? Právě do něj vjíždí.
Velmi povedené photo. :-)
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 09:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budoucí vchod stanice metra Fugnerova


Práce v okolí...


Vestibul stanice Mlýnská se zatím potýká s menší vlhkostí


(Příspěvek byl editován uživatelem dílna.)
www.dilna1.webzdarma.cz
www.tudpml.webzdarma.cz
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.9
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 16:06:26    Odkaz na tento příspěvek  

A co bude tady? Další naleziště ropy (zemnío plynu, uranu, zlata,...) nebo pohyblyvé schody do stanice Fučnerova (podle nového sloganu "Poklusem klus, autobus fuč").
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.9
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 16:08:43    Odkaz na tento příspěvek  

No fuj, teď vidím, že mně ze zemního plynu emigrovalo "h" a u pohyblivých schodů převexlovalo měkké i po l za ypsilon.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 18:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam nebude nic, tam byla kolize.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.9
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 19:10:49    Odkaz na tento příspěvek  

Ale barva je to úplně stejná, jako tam, co se kopalo.
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 19:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na co jinou barvu, nejdřív spotřebujeme jednu
Píšalina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 20:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka: Je mezi Vratislavicemi a Jabloncem uvězněna i dvojice T2R 19+18? Díky!
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 21:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Píšalina: Není.

Pár dnešních snímků z odříznuté trati:


VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 22:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůz č.82 je v současnosti něčím unikátní...
Kdo uhodne čím?
www.dilna1.webzdarma.cz
www.tudpml.webzdarma.cz
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 3-2009

Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 22:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediná Plzeň na úzkým? Jedinej "ceduláč" na výluce? Vůz lakovanej v terénu? Je toho poměrně dost, čím je unikátní...
Kotelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. června 2009 - 22:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dílna: Nejstarší původní T3 skříň v pravidelném provozu?
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.9
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 05:01:13    Odkaz na tento příspěvek  

82 s tou pyramidkou vypadá jako nosorožec (nebo jako Tedom), jestli se dobře pamatuji, tak třeba 18 a 19 ji mají na střeše podstatně dál (asi jako Citybusy) od čela. Na Sergeiových fotkách u 39 není pyramida na čele vůbec vidět.
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 06:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je toho v pravdě víc, no tomu co se myslel já je zatím nejblíže Davelbc...

Umístění "pyramidky" (kryt antény GPS) je dáno podle konstrukce vozu, respektive podle umístění Integrovaní Skříně odbavovacího systému...
www.dilna1.webzdarma.cz
www.tudpml.webzdarma.cz
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 11:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dílna: Jsem nejblíže, ale zatím stále nikdo neví, co máš na mysli Tak alespoň malá nenápadná nápověda?
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 13:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělní stav prací:


- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
KubaPET
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.108.105.111
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 15:46:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, chci se zeptat, nevíte někdo jestli bude na nové trati nějaká bližší smyčka než na dobiášce, nebo třeba provizorní triangl? A taky objevil se už někde odhadovaný plán vytížení, nebo návrh linek, které budou trať obsluhovat (čísla linek a orientační grafikon..) díky za info..
Dr.T
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.36.118
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 19:43:18    Odkaz na tento příspěvek  

ad 82 : Nebude to tím že má 82 polopantograf a cedulky ?
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5365
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 20:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádná bližší smyčka v plánu není, proč také... Na odpověď na ostatní otázky je ještě brzy, kromě snad toho, že linka bude nová a padlo zde, že ponese číslo 6.

Dr.T: V tom není sama. 59, 60, 63, 64...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 20:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dr.T: Co je unikátní na polopantografu? To je unikátní asi jako červenej meloun... A o těch cedulích jsem psal...
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 20:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo jo... Měl jsem na mysl, že je momentálně jediná cedulová T3M v pravidelném provozu. A s ohledem na plížící se prázniny, možná i celkově...
Vím, někomu to příjde jako blbost, mě ale jako zvláštnost...

edit: v.č.78 na SP, v soupravě jí nahradí v.č.27

(Příspěvek byl editován uživatelem dílna.)
www.dilna1.webzdarma.cz
www.tudpml.webzdarma.cz
Kocovnik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 20:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sergeilbc: A proč zrovna 6 to se 4 nechává do zálohy???
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5366
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 21:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kocovnik: Na to už mi nebylo zodpovězeno.

Dílna: Prosím Tě, měl bych dotaz. Na svém webovém přehledu uvádíš, že práce na třicítce byly zastaveny. To se s ní čeká na to, až budou všechna zbývající emka opravena a vybavena digitálními transparenty, nebo to má jiný důvod? Přeci jen, dokud se nepřekope 82, nebylo by to s čím skuplovat...
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Dílna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 21:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Sergeibc: Jiný důvod...

ad linka 6: Možná z historického důvodu, linka 4 tu už byla...
www.dilna1.webzdarma.cz
www.tudpml.webzdarma.cz
dave.xy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.171.81
Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 23:12:25    Odkaz na tento příspěvek  

ad Dílna : Předpokládám, že na 30 nejsou "LOVE". Zbylé peníze jsou potřeba na provozní potřeby (ND a atd.) A co "šikanzeny" 59+60,63+64 s těma se něco provede, nebo se "rozpadnou" na traťi?

Chtěl jsem se zeptat ohledně výluky: Zaslech jsem informaci, že dvojkolejka má být kousek za ulici Klicperova, někam k parovodu ..... podle snešeného TV by to tak odpovídalo. Dále pak zrušení výhybny Textilana - výhybky jsou v havarijním stavu, rozlámané jazyky a vaření - takže bych to viděl na zjednokolejnění. Na konec, úsek Nová ruda - U lomu zdvojkolejnění, která by sloužila jako vyrovnávací úsek pro křižování, časově by to vycházelo! Neni to nic ofiko, spíš JPP
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 15. června 2009 - 14:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikde žádné zjednokolejnění nebude, výhybna Textilana úplně zanikne, jejímu místu se nová dvoukolejná trať díky absenci esíčka při ul. Na Bídě vyhne.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Tramwaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 12:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat jestly někdo ví kdy se bude pokračovat dál se zdvoukolejnění po dokončení na mlýnský???
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 12:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejspíš příští rok.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Denny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 18:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím kolegy z Liberce, smím se zeptat co to bylo za soupravu na na této fotce? Proč stála na odstavné ve Vratislavicích a ještě v takovém stavu?
www.helax.cz dance music radio
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 19:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zeptat se můžeš, ale nejsem si jistej, zda-li ti někdo odpoví podle tvých představ... Je to už dost dávno a já osobně o tomhle vůbec nic nevím... A to ev.č. se mi zdá nějaké divné, nepamatuji si, že by tu někdy bylo na tramvaji takhle vysoké číslo (nepočítám ty pracovní)... Pokud vím, tak na běžné tramvaji pro cestující, je i historicky nejvyšší číslo 85... Pokud to tak není, opravte mě někdo
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můžu se zeptat, proč má ta T2R ev. č. 19? Myslel jsem, že máte 26 a 27, tohle je pro mě novinka, nejsem znalec poměrů a prosím o vysvětlení
RT6N26 - modernizace známé RT6N1, tentokrát ten pokus o ůspěšnou modernizaci určitě vyjde!
omfg- Oh my Forrest Gump!
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Golf je hloupá hra, jejímž cílem je dopravit velmi malý míček do ještě menší jamky nástroji k tomu nevhodnými.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedná o uvolnění původních ev. č. vozů T3 jenž byly nahrazeny vozy T2 po GO. V knize k 100 DP je i fotka T2 32 po GO vedle vraku 32 T3 než je takto přečíslovali. Fotografie zachycuje T3 těsně před šrotací.

(Příspěvek byl editován uživatelem Brejšín.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Brejšín.)
Asi jsem z jiného světa.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.209.9
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:47:25    Odkaz na tento příspěvek  

Denny:
Nevím, číslo neodpovídá provozu s cestujícími, mám za to, že tento typ číslic byl naposledy použit u č. 69, možná kecám a někdo mě opraví. V provozu s cestujícími jsem zaregistroval tento design nátěru střech v prostoru čel pouze u prvních T3 série 29 - 34 (krémová končila hned na čele), ostatní měly krémovou protaženou dále někde k prvnímu/poslednímu oknu za/přede dveřmi. Odpovídá také modré sklo oddělující řidiče od salonu pro cestující (bednění s dveřmi měly 49 a vyšší). Odpovídá i nárazník, vždy jsem záviděl pražákům, jaké mají na tramvajích krásné ozdobné lišty a u nás jenom rezavé traverzy. Možná by byl zajímavý i zadní vůz, čelo se mi zdá dost kulaté a odhadnul bych to na nějakou T2, ale nezdá se mi velikost oken, mám za to, že T2 měly okna vyklápěná dovnitř a a ta vyklápěcí část byla podstatně nižší, tohle posuvné otevírání sui uvědomuji jen u T3 (ale nikdy jsem nebyl zaměstnancem DP a nejsem ani odborníkem na tramvaje, mohu se docela dobře mýlit). Nicméně tyto vozy (29 - 34) byly vyřazeny v době výkonu mé branné povinnosti.
Davelbc:
Historicky nejvyšší číslo v provozu s cestujícími je T 3 s nějakým čtyřcifeným pražským číslem.
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 20:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LK: Ta prazska myslim byla 8106.
Jerry Butr..... již brzy ve vašich počítačích
Davelbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 3-2009

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LK a Zxs91: Já myslel zcela liberecký vůz, T3M ev.č. 8106 byl zapůjčen z Prahy na ukázku použití nové výzbroje TV1, která měla nahradit staré TR37. Nakonec se stejně nepoužila a použila se TV8 a to pouze do jediného vozu - T3G ev.č.54, který s touto výbrojí dojezdil v prosinci 2001 :-)
pd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.206.217
Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 21:52:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Denny - zdravím do Ostravy.
Vůz ev.č. 106 byl na odstavné koleji ve Vratislavicích dlouhodobě odstaven (resp. čekal na sešrotování) kvůli nedostatku místa ve vozovně pravděpodobně po dodání některé ze sérii nových T3SUCS z konce 80. let. Jinak je to původně vůz ev.č. 30 z roku 1965, 1974 byl na VP v DP Brno (odtud ta úprava laku na čele), od roku 1983 byl veden jako služební, v roce 1984 dostal ev.č. 106 a vyřazen 1986 a někdy potom sešrotován.
Robokubo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 01:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim Vas a posilam par odkazu na Libereckou dopravu v polovine osmdesatych let minuleho stoleti. Rob
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3569360151/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3570172612/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3569360745/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3570333250/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3571205648/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3570396457/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3571206016/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3606289761/sizes/l/in/set-7 2157619053984049/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3604154110/sizes/l/
Denny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 07:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pd: díky za vyčerpající odpověď, tak nějak mě to napadlo, že se jednalo o nějaké dlouhodobé odstavení, protože stav vraku evidentně napovídá na vandalismus a né nějaké provozní opotřebení nebo šrotaci. V podstatě se není co divit když se nechá vůz dlouhodobě mimo vozovnu, v dnešní době by tam pravděpodobně nezbylo vůbec nic,sběrači kovu by DP ušetřili za šrotaci,oni by byli schopni to odtáhnout na zádech. Apropo, jak dlouho tam ta souprava 106+105 stála?
www.helax.cz dance music radio
Kotelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 09:59:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robokubo: Díky za VELMI raritní fotky! Kdyby jich bylo víc, tak neváhej ještě něco přihodit. Myslím, že dobře dokumentují stav, v jakém byla tram doprava na konci 80-tých let. Ty odstavené T3 ve Vratislavicích museli být dobrá prezentace DPML...a koukám, že vandalismus kvetl i za totáče..
Robokubo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2008
Odesláno Středa, 17. června 2009 - 12:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeste nejaky ten odkaz na Liberec. A diky za odezvu. Rob
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3603437539/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/robokubo/3634706791/sizes/l/
P.S Jeste jeden odkaz na takovy mix :-)
http://www.flickr.com/photos/robokubo/sets/72157619053984049/
Píšalina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 15:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se mi to, nebo ta vrokojidní T3 106 má za "6" umazané jedno číslo? Vím, že tov Liberci nedává smysl, ale když se podívám na vzdálenost od reflektorů, tak to tak fakt vypadá!