K-report
 

Archiv do 3. srpna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 3. srpna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 18:32:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Tak jsem si včera přečet článek o informovanosti na zastávkách při krátkodobejch výlukách, a dneska jsem to viděl v praxi. Od 9 do 15 se brousilo v úseku Kubáň-Kohinoor, což hlásaly letáky na zastávkách. Ovšem bez provozu byl logicky i úsek Kubáň-Průběžná. U Slavie a hlavně u Kohinoorky byly ostrůvky plný kaštanstva, přestože jim za zády jezdil bus X-22, na kterej někteří z nich nechápavě zírali. Krom informací na sloupku (chytře pověšený z boku, takže ani nebyla pořádně vidět) nikde nikdo a nic, takže lidi opravdu asi vystáli důlek. Navíc na Čecháči nikdo nevěděl, kde mu která tramvaj staví. Přitom by stačilo dopsat na ten žlutej leták jedinou větu: "Všechny tram linky mají výstupní i nástupní zastávku v Minské ulici, společně s linkou NAD X-22". Dalších komentářů asi netřeba. Světová MHD
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15985
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 19:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel, Demon3 - o kauze Sbehn Berlín se můžeme bavit, až budou známy výsledky oficiálního vyšetřování. O šotospekulacích typu "kravaťáci-vrazi" se tu odmítám bavit. U Eschede zněl taky konečný verdikt soudu vada materiálu, a nikdo konkrétní za to nemohl .
Navíc tady z toho tak trapně a nápadně číší útok proti bývalému šéfovi DB Mehdornovi, že to až hezké není .

Demon3 - Mimochodem, po letošnim požáru plzeňský (to takový jedno město na západ od nás, jeden by řek, že se nás to ani nemusí týkat) nízký kachny byly v té tvé smradlavé historické MHD nařízený důkladný prohlídky všech pražských kachen se zaměřenim na kabeláž v přechodech a na podvozcích, při zjištění prasklin v kloubech v Brně (to takový jedno město na východ od nás, jeden by řek, že se nás ani tohle nemusí týkat), došlo na plošný prohlídky a provádění defektoskopie dotčených partií.

Co tím chceš prosím pěkně říct? To je snad naprosto v pořádku - nebo ne?

No nic, nechám tě snít tvůj sen o nejlepší MHD na světě.

Ten sen se zdá tobě, Demone3...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15986
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 19:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří t - Přitom by stačilo dopsat na ten žlutej leták jedinou větu: "Všechny tram linky mají výstupní i nástupní zastávku v Minské ulici, společně s linkou NAD X-22". Dalších komentářů asi netřeba. Světová MHD

Myslím, že když už sem někteří zatáhli Berlín, tak by si z něho měli spíš vzít příklad, jak tam tu nepříjemnost organizačně zvládli, než tu řešit technickou stránku věci, které zjevně nerozumí .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 20:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Co tím chceš prosím pěkně říct? To je snad naprosto v pořádku - nebo ne?"

Ano, u nás je to v pořádku, ale jak je vidět jinde to tak běžné není...

"Ten sen se zdá tobě"

No když myslíš.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 21:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří T:
Dnes jsem si dobrovolně zvolil, že pojedu do Edenu, ale výluka mi došla teprve, když na Karlově náměstí přijela 14T s orientací Čechovo náměstí. Na konečné zastávce v Minské byl pak totální bordel - zvláště při ukončení výluky, kdy se částečně ještě točilo a částečně už jezdilo, až na 22 která raději nejezdila vůbec... Prostě absolutní bordel, pak jsem nasedli do SU na 22, kde se zřejmě řidič snažil o počtu nášlapů za minutu a můj přítel následně proklel celý pražský dopravní podnik tolik asi z pohledu běžného cestujicího...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15987
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 28. července 2009 - 23:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demone (a KáeMe ráno ), k té berlínské kauze vám řeknu (napíšu) dvě věci:

1. hypertrapně z toho stříká (předvolební) politická kampaň vůči Mehdornovi a jeho lidem - zlým kravaťákům - kteří v rámci odporné honby za ziskem vydali v šanc zdraví a životy slušných nicnetušících cestujících berlínského esbánu. Kdyby zítra odvolali Žaludu a pozítří se někde panťáku nezavřely dveře, taxtoho naši "investigativci" vyrobí úplně stejnou kauzu .

2. i kdyby tento problém v Berlíně byl sebezávažnější, tak mě se až tak moc netýká. Já se berlínskou (mnichovskou, pařížskou, atd.) MHD svezu maximálně párkrát ročně. Mnohem víc se mě dotýkají problémy Prahy. Například čím dál víc zhovadilé trasování nových tratí metra, objednávání dalších tramvají bez klimatizace (čímž jsem ve svém věku již zřejmě do odsouzen jezdit v propoceném smradu a s deštěm na hlavu), debilní jízdní řády a proklady linek atd atd.

P.S. přečtěte si, co tu píší Jiří T. a Prox o plánované výluce tramvají ve Vršovicích, a pak prosím srovnávejte s Evropou a světem.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 08:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: TV Prima přinesla poměrně dlouhou reportáž o tom, že opravy začnou v září, protože nejen tramvajová trať, ale hlavně samotný most je v katastrofickém stavu, i když se to Šteinerovi nelíbí. Ekologové však řvou, neboť most se má rozšířit a natáhnout do Libně a Holešovic další auta. Sám nechápu, proč nový Trojský most má být i pro auta, kam tam pojedou od Blanky? Zase pod most v Partyzánské a pak Strojnickou a Veletržní na Letnou? Nebo to snad bude propojení přes Argentinskou, Dělnickou a Libeňák na Rohanské nábřeží?
Pokud by však Libeňák byl od září zavřený, tak flikování v srpnu jsou vyhozené peníze!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 08:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve smyčce Špejchar jsou už nainstalované pevné tramvajové sloupky.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6267
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 09:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Berlín sem zatáhl mekbajn svým příspěvkem 15969, takže kdo zasel vítr, že... Čili plně souhlasím s tím, že tvé odkazy na Berlín se pražské MHD příliš netýkají. (Podobně jako tvé odkazy na to, že se nikde ve světě na letiště nejezdí vlakem). Jinak kdyby v Berlíně sledovali dění ve světě motorových vozů 843, jistě by se praskání kol vyhnuli. Článek na ŽP jsem ani nečetl, informovalo o tom i dost jiných čistě zpravodajských médii bez jakéhokoliv zaujetí. Nejsem si jist, jestli "spolehlivě provozovat vozidla strá 70 let" je právě přednost mekbajne. Jezdíš rád vozy M262?
Výluka Vršovice: Už při čtení letáku v neděli mi bylo jasné, že to nedopadne dobře - ten popis byl značně chaotický.
Libeňský most: Ukazuje se , že most ještě chvíli vydrží, že peníze je třeba dát na Blanku, že zavřít most a současně zavřít tramvajovej most v Trojský nepůjde a že tedy opravdu bude stačit vyměnit pár metrů panelů,které se nedovyměnili v roce 2002 když se rychle obnovoval provoz při povodni, jak ostatně laici říkají už od roku 2003. Rozhodnutí o krátkodobé rekonstrukci jest toho důkazem a přiznáním. (a bodem pro mě).
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15989
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 10:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek - TV Prima přinesla poměrně dlouhou reportáž o tom, že opravy začnou v září

Co jsem si to dnes ověřoval u insiderského zdroje , tak by to skutečně 14.8. mělo začít. Ale bude to pochopitelně jen látání nejhorších míst.

KM - Berlín sem zatáhl mekbajn svým příspěvkem 15969, takže kdo zasel vítr, že...

Berlín (a Londýn) sem zatáhl Demon svým příspěvkem 2419... Asi tam byl poprvé, tak byl plný dojmů...

spolehlivě provozovat vozidla strá 70 let" je právě přednost mekbajne

Já netvrdím, že je to přednost. Já tvrdím, že je to fakt. Ono jim v tom Berlíně (resp. jistý čas dvou Berlínech) nic jiného ani nezbývalo. Nevím, jestli sis toho někdy všiml, ale zrovna tohle město to mělo ve 20. století docela pestré, a měli tam řadu jiných starostí. A tak na nová vozidla pro Sbahn došlo až po roce 1990. Celkem logicky. Měli kliku, že předválečné německé vagonky vyrobily všechny ty "Stadtbahny", "Wannsee" a "Olympie" robustně a zároveň jednoduše, že mohly přežít všechno.

informovalo o tom i dost jiných čistě zpravodajských médii bez jakéhokoliv zaujetí

Všechna média informují se zaujetím. To bys jako mediální praktik měl vědět . Nebo jsi snad četl nějaký německý odborný zdroj? Můžeš sem na něj dát odkaz?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 10:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Jistě, vše je připraveno. Ale rozhodnutí leží na odboru dopravy a přijde mi, že reportáž vznikla na objednávku a je tlak na to, aby se Libeňák od září/října zavřel úplně. Třeba to bude jako s křižovatkou u Letenského tunelu - taky se "musela" udělat před kompletní rekonstrukcí Štefánikova mostu a samozřejmě došlo i na nové přeložení "opravené" křižovatky.
O Vyšehradském tunelu snad psát nemusím.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 11:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: Ano v Londýně jsem byl poprvé a byl jsem tamější MHD upřímně zděšen. V Berlíně jsem byl několikrát a tamější MHD považuju za srovnatelnou s Prahou. Stačí ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6272
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 12:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak tos demone střelil hodně vedle s tim londýnem.
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15990
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 12:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Berlíně jsem byl několikrát a tamější MHD považuju za srovnatelnou s Prahou.

Já ne. V žádným ohledu.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 15:56:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bez sarkasmu: sjíždějí se v Berlíně metrolinky?
"Wenn ist das Nunstück git und Slotemeyer? Ja! Beierhund das Oder die Flipperwaldt gersput."
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 16:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: nový Trojský most má být pro auta, protože u mostu Barikádníků zmizí směr centrum - Troja. Ekoteroristi ať drží zobáky, co už stihli nápachat za škody v silniční dopravě, to se vedle u silničářů řeší drahnou dobu.
McB,Demon3: Londýnskou MHD jsem uzřel jen z rychlíku a pokus jí použít dopadl neúspěšně (nepochopil jsem dostatečně rychle jejich tarify, zóny a vůbec trasování)... A ano, metro tam supluje funkci zrušených a vyházených tramvají.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Anku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 16:47:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Že by se sjížděli tramvajové metrolinky jsem zatím nezpozoroval u autobusů se tak bohužel děje. Osobně celkem často pozoruji sjíždění hlavně u M48, ale také u běžných linek 100, 200 a TXL.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 29. července 2009 - 19:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: megabagr M4 se občas sjíždí :-) ... během necelého týdne viděno snad dvakrát. ale pohoda, během pobytu (a to jsem musel všude možně, protože jsem hledal nový bydlení) jsem používal výhradně S/U/M s luxusními intervaly a připrcávky nebyly zapotřebí.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2427
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 29. července 2009 - 21:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Hodně vedle ? Neřikej že je ještě horší než jsme mohl za prodlouženej víkend vysledovat ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Tom_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 00:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty,co se nudí a nemůžou spát:dnes v noci probíhají zkoušky vozu 14T a 15T v oblasti Špejcharu.
Všechno je jednou poprvé..

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6277
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 09:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Právě že to neni tak zlý jaxe za ten víkend muže zdát. Vážně. Navíc já mužu srovnávat horizont 20 let (poprvé jsem tam byl dost dlouho v r. 1989).
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 15992
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 12:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jsem se dověděl, tak ta srpnová výluka a "oprava" Libeňského mostu bude asi opravdu na dlouhou dobu poslední .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6284
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. července 2009 - 12:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co sem říkal? A kdyby to udělali už v roce 2003 mohlo se jezdit rychle.
Budoucnost patří bagrům!
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 06:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že to bohužel patří i sem, protože nevím nakolik tu kdo navštěvuje vláčky - odkaz na železniční diskuzi

R.I.P
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 08:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na křižovatce Dělnická x Na Maninách se objevily nápisy v zebře: Pozor tramvaj! Jsou vyvedené v žluté barvě.
Chválím zastávkou službu, neboť už i zastávka Dělnická od Pražské tržnice má správně označenou 12 (na žlutém podkladě).
McBain: Tak to není dobrá zpráva, ale aspoň nebudeme odříznuti od Libně.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 08:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: A do pr*ele
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6286
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 08:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: Ano, stejná kombinace domalované zebry a žlutého nápisu je i na Miladě H. Minimálně neuvážené vybroušení původní zebry bych nechal někomu k náhradě a běda, jestli někdo přijde s tím, že žlutej nápis Pozor tram není v žádném zákoně uveden.
Budoucnost patří bagrům!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 09:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek, KM: Ano, podařilo se mi připravit pro 36 původně vybroušených přechodů podklady a MHMP a jednotlivé Prahy začaly vydávat stanovení. Nápis POZOR TRAM bude vyveden ve žluté barvě. U nových přechodů bude mezi prvním a druhým pruhem zebry po vstupu do vozovky, když budou hned u chodíku koleje, tak před tím. U přechodů, co existují a nebyly jen na kolejích, tam se nápis dá tam, kde to půjde, v Praze 7 je tam často dlažba, tak se může dát i na chodník. Obnova zeber čeká i dolní Korunní ulici, Nábřeží Edvarda Beneše. Opět se oběví přechod u zastávky Karlovy lázně, dva, možná tři přechody na Náměstí Bratří Synků. Pak dva přechody v Zenklově, u zastávky Vosmíkových a kousek před Bulovkou. Pak dva přechody v Nuslích pod mostem, u Ostrčilova nám. a kousek před zastávkou Svatoplukova. U zastávky zatím nebude, tam se řeší větší přestavba. Obnoví se též přechody na Tylově nám. a u Londýnské.

Žlutý nápis není uveden v žádném zákoně, neb nemusí, je to pouze doplňková informace pro chodce, jiank chování chodce na přechodu je dáno zákonem o pozemních komunikacích a tam je jasně dáno, že před tramvají nemá "přednost".

Z celkových 79 nějak zrušených přechodů, zbývá dořešit něco přes 20, kde budou asi větší stavební úpravy. Jinak přechody v Seifertově (v kopci) a Táboritské (před zast. Lipanská dc) nechtěla P3 obnovit, tak ty nebudou.

Příběh pražských zeber případně poodkryji 21. 8., bude to veselé povídání :-)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6292
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 10:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já myslim, že by na všechno měl bejt předpis. Copak si já můžu namalovat na ulici co chci? Žlutá je navíc barva výluková a teď se s ní maluje trvalej stav. Je to matoucí a někdo to do švestek napadne.
To je supr, že by zaúřadovala krize a ty ses pravidelně v srpnu nedovolenkoval?
Budoucnost patří bagrům!
Vareckaj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 10:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ať žije IAD, ale stihnul ujet...

MHD v ČR a SK
Jabber: vareckaj@jabbim.cz
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 11:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ony ty nápisy jsou vlastně skutečně dočasné, neb vyhlášku a zákon bude MD teprve upravovat. Já v srpnu neměl dovolenou nikdy, vešinou jsem byl zdravotně na dně a přesto musel do práce :-). Díky krizi budu mít naopak asi volno :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6293
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 12:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Buď kua konzistentní. Minules mi napsal - V lednu se vzpamatovávám po vánocích a v srpnu se dovolenkuju, když sem ti psal, že si lidi na šotosrazech myslej, že seš jen virtuální
Budoucnost patří bagrům!
Vratislav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 1-2004
Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 12:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Copak si já můžu namalovat na ulici co chci?
Naštěstí můžete, je to velmi užitečné, když potřebná věc v zákoně není (např. http://doprava.praha-mesto.cz/default.aspx?id=80744&ido=7693&sh=- 496656808 ).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 13:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Minulej srpen jsem určitě dovolenou neměl, ale bylo mi proklatě zle, což jsi komentoval, že je mi v tvých dvou setkávacích obdobích zle pořád :-).

Vratislav: Ovšem v tomto případě už je to průšvih. Protože "cyklopitomeckoridor" je přímo na vozovce stejně jako ty cyklopruhy a tváří se, že zajišťuje nějaký vztah mezi řidiči a cyklisty. Což nezajišťuje. To je jako ta modrá plocha kdysi na přechodech. Takováhle značení, co si hrají na něco, co nejsou a zajišťují něco, co nemohou, protože to není ve vyhláše upraveno, jsou velký problém. Nápis POZOR TRAM jen zdůrazňuje jinak zákonně danou skutečnost a nezavdává žádný pocit ani právo dělat něco, co upraveno není. A ani nazajišťuje nějaký bezpečnější pocit nějakého účastníka provozu, to je velký rozdíl. Mělo by být dodáno, že cyklopiktokoridory jsou chápány pro rychlou cyklistickou dopravu, tudíž je velmi nebezpečné po nich jezdit s dětmi a nechat jezdit děti samotné, protože přes vyzančení se šířkové parametry komunikace nezměnily, vedle parkují blízko auta a "slušně a bezpečně" tudy opravdu mohou jezdit jen velmi zdatní cyklisté. Což se ovšem těžko dostane k široké veřejnosti...

Definice: "Opatření, jehož vyznačením je možné řešit průjezd místy, kde legislativa bezproblémově jiné opatření pro cyklisty neumožňuje, například při průjezdu světelně řízenou křižovatkou."

To zní jako, že tam kde by byla s vyznačením práce, nebo problémy, tam se vyznačí tohle a problémy se nechají na cyklistech... Tedy těch zdatných z rychlé ranní dopravy. Co ten zbytek...?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 14:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: Já jsem se dozvěděl, že na dva roky. Pak by měla přijít rekonstrukce mostu a trati. Nicméně je to dost dlouhá doba, protože sníženou rychlostí se tam bude kvůli stavu mostu jezdit pořád i po této opravě.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 00:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: A co brání třeba vyznačení regulerní zebry přes koleje na Palackého náměstí, když je tam SSZ? V tom případě přece zebra být může, ne?
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 08:51:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Nevypouštěj džina z láhve :-). To je problém b, že se začaly nevyznačovat zebry i na SSZ. Ano, může tam být, ale poslední dobou se začíná objevovat výklad, že co jako se stane, když SSZ nejde a že je to pak neřízený přechod a pak je lepší tam zebru nemít. Což je pitomost, neb ve vyhlášce se požaduje světla osadit, ne provozovat :-). Ale myslím, že obecně je to snaha šetřit barvu a náklady. Pro mě to znamená ve fázi b ověřit stav cca 330 přechodů se SSZ a další jednání se stanovením pravidel, jak že se to bude dělat. Vidím to na další rok činnosti :-). Ještě jednu souvislot to má, když tam je zebra, tak město vyžaduje 24 hod provoz SSZ, tak je skoro lepší, když tam není :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6295
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 12:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MŠ: To je nejhorší, tahle úřední lidová tvořivost, jak to tady popisuješ a trochu i předvádíš. Jak je popsán přechod, pokud tam je SSZ - přeci něco musí být namalováno na zemi, ne? Nebo platí že přechod se SSZ je nejbližší cestou hurá k panáčkovi? Pokud SSZ nefunguje a zebra není, pak tedy lze přecházet i úhlopříčně, protože prostě přechod neni? Já myslim že tim přehnanym filosofovánim nad zákonem v tom děláte jen bordel. Jasně že pokud SSZ nefunguje, jedná se o neřízenou křižovatku. Tak by to mělo bejt analogicky i pro přechod.
Budoucnost patří bagrům!
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 20:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paani, videli jste tu reklamu na Chalupare, co ted davaji na Nove? Tak uzasne civilni zabery z takoveho mista jsem nikdy nevidel.. :


(Pripada mi, ze ta magistrala musela byt tehdy ohnuta nejak vic k muzeu, pokud se o ni da tehdy tak mluvit. anebo mela jan 1 pruh?)
XLS Brno-Praha 2009  Html KNIHA JÁZD rušňov radu 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 20:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomas_palyza: Seriál je z roku 1975 a váš dotaz zodpovídá tato věta :-) "SJM byla uváděna do provozu po etapách (1973 úsek Nuselský most – Rumunská ulice); 1978 úsek Rumunská ulice – Hlávkův most; 1980 nový most Barikádníků)."

KM: S touhle úřední tvořivostí projektant nepřetržitě naopak bojuje, neb ten, co na to dá razítko, může při nějakém rozporu jít sedět především. Proto je opatrný, hledá alibi a projektant mu musí často vyhovět. Musí se tak pohybovat v rámci toho, co se učil ve škole, v určitém normovém rámci, v rámci logiky, v rámci užitku pro chodce, v rámci ne moc velkých nákladů, v rámci bezpečnosti provozu atd. Je to jako být přikovanej ke skále a řešení hledat formou mírných pohnutí malíčku na levé noze :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 21:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_Šubrt > Pěkně! Diky za precizni odpoved.
Tusim jsem nekde slysel i info, ze "v roce 1975 byl premosten Tesnov".
XLS Brno-Praha 2009  Html KNIHA JÁZD rušňov radu 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 23:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Zase objevuješ již objevené, protože již pěkných pár let máme u zastávky Chaplinovo náměstí semafor přes zrušený přechod, protože o kousek dál už se jeden průser stal a stál život 10letou Anetku...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6303
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 06:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Nechápu. Jakkoliv to byl průser veliký, vina byla myslím zcela jasná.
Budoucnost patří bagrům!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 12:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Taky nechápu. V jakém smyslu zrušený přechod? Jako že na něm není zebra, nebo že je vypnutý a musí se na zastávku Chaplinovo nám. mimoúrovňově? A jak to souvisí s druhým koncem podjezdu a zmíněným případem?
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 21:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Chaplinově náměstí byl zprvu vyznačený přechod pro chodce přes tramvajovou trať a zabezpečený semafory. Po neštěstí u Polikliniky byly všechny přechody na barrandovské trati předlážděny do černé barvy. Takže na Chaplinově náměstí dnes přechod oficiálně není, ale semafory pro chodce zůstaly.
Pokud se nemýlím, tak je to tedy stejná schizofrenie jako na Palackého náměstí...
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 22:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Ale takových "přechodů" je v Praze spoustu. Jde o místa, kde jedou jen tramvaje, tudíž by tam hypoteticky nemusely být přechody žádné. Viz Plzeň a spousta západních měst, kde je přechod jen třeba na ostrůvek z obou stran a přes tram. trať třeba jen něco bliká, když tramvaj jede, nebo tam není vůbec nic. V Praze toto neprošlo, proto jsou světla i samostatně jen přes koleje. Většinou právě pro větší "bezpečnost" chodců, byť snad jen na tom Chaplinově nám. to má opodstatnění. Ale jinak je na Hostivařské přes koleje semafor a na kolejích modrá plocha. Totéž na Děkanské vinici. A to jsou poměrně nové realizace. Též 2 přechody u Pražského hradu a jeden na Pohořelci. Nyní nově u zastávky Střelničná. Stejně tak u Radlické školy. Pak to Palackého náměstí. Dále ten nový přejezd u Třebenickém kde je SSZ od jara ještě před rekonstrukcí. Pak pochopitelně několik dalších SSZ na Barrandovské trati. 2 u křiž. s ulicí Do Klukovic a 2 SSZ u Geologické. Dále zastávka Biskupcova před Jeseniovou. Palačák i v křižovatce ve směru od Moráně. Myslím, že i Sídliště Červený Vrch. A budou i další, tyhle mě napadly jen z hlavy. Nikde zebra není. Obecně je to důsledek něčí snahy, žekdyž světla nejdou, přechod tam prostě není a chodec dává přednost tramvaji. Takže se zebra nedává. Bohužel, jaksi se zapomíná, že pak není definován prostor, v němž se na semaforu má chodec pohybovat.

Jinak právě přibývá i neznačení zeber na kolejích i na neděleném SSZ. Vinice, Olšanské náměstí a některá další. Tyhle věci budou tématem jednání a mých snad, hned jak vyřešíme ty nesignalizované přechody. Musí se sjednotit všechno, jinak je to hrozná divočina.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6314
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 22:31:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvláštní, že se tyhle problémy vyskytují až v posledních letech. Myslím že někdo někde z nedostatku práce blbne nebo si jí uměle vytváří. Nevím, proč je v rozporu vyznačení přechodu s tím že před některými vozidly na něm chodec přednost má a před jinými ne.
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 16015
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 23:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhleten pokrok... Na Francouzský (Jana Masaryka) nám ve směru od Míráku nainstalovali před ostrůvkem dvousvětlový semafůrek pro . Zajímalo by mě, čím je ovládán - protože logikou "tramvaj v zastávce ano/ne" to tedy rozhodně není. červená tam svítí, když tam žádná tramvaj není, naopak bliká žlutá, když tam tram je...

Doufám , že je to jen nějaký nevychytaný zkušební provoz.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 08:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Napadá mne, jestli vůbec pak takový semafor musí být chodci respektován, když není vymezen prostor, pro který platí? A co na to zákon o drahách?
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 09:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CVR -SHOCK- na sv.T3SUCS ev.čísel 7100-7101

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6318
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 11:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dva šotouši na Špejchaře (vlastně tři...)
Budoucnost patří bagrům!
Vratislav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 1-2004
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 11:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ (pátek, 1187, OT):
Jo, cyklopruhy podél parkujících aut i ty piktokoridory jsou jen pro zdatné a skutečně nejsou pro děti. Na druhou stranu, předtím tam nebylo nic. Hlavní je, že řidiči jedou sami od sebe víc vpravo, takže to má i jistý reálný efekt.
Vy jste na rozdíl ode mne odborník, takže si dovedete představit, na jaké překážky naráží projektant, když chce protáhnout světelnou křižovatkou vyhrazený pruh pro cyklisty, který by cyklistům jistou ochranu zaručil. "Malůvky" jsou řešení odpovídající současnoti, až se změní zákon, tak tam třeba bude možné namalovat něco jiného.

Zda teď v Praze stavět spíš oddělené stezky, nebo se "vlamovat" do provozu, tak nějak řešíme tady, v reálu je to ale stejně jedno, protože prakticky se staví jen to, co stihne připravit cyklokomise a nenarazí přitom na odpor městských částí.

(end of OT)
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 12:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Super nečitelná fotka, nemůžeš to dát jako přílohu?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6320
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 13:06:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: nemůžu, nebere mi to ta věc nebo co. prostě se to načítá neúnosně dlouho aby se to nakonec nenačetlo. vem si brejle.
Budoucnost patří bagrům!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 13:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tak se pochlub, koho jsi to vyfotil. Když už neumíš zmenšit fotku a dát ji jako přílohu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6322
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 14:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dva šotouše, přeci, to je jasný, ne? Bože to je řeč jak rozprávka.
Budoucnost patří bagrům!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 14:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Opravdu, řeč jak s ekonomem! Co tě vedlo k tomu, abys tak nekvalitní fotku dal na df?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 15:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho naděláte s fotkou ...

Zpět k přechodům apod.: Kdypak se dočkáme nějakého jištění u Čechova mostu? Až tam někdo sejme někoho vystupujícího z tramvaje?
Si non confectus non reficiat
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 16:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vratislav: Já souhlasím, jen nesouhlasím s principem, nejdřív maluju, pak měním zákon... tedy v případech, že malování může založit jistý dojem práv nebo povinností. Zároveň pochopitelně vím, že se zákony je to na dlouhé lokte, takže aktuální snahu chápu, byť v některých místech z realizace nadšen moc nejsem.

Obecně na cyklisty není moc místa, tudíž ještě je dělit na ty rychlé a rekreační mi připadá poněkud kontraproduktivní. Příklad Rohanského nábřeží jsem taky nepochopil. Proč není stezka na Sokolovské, proč nejsou sem tam šikmé stezky z té na nábřeží přes SSZ (signalizovaně) směrem do Karlína? Proč jsou jen na kouscích čtyřpruhovky... Investice do značek, vyznačení, už první obnovy... Za to se dalo pořídit dost jiné cyklomuziky. A řadíci cyklopruhy u Švábek, dost mě zde představa pohybu dítěte na kole děsí. Jak mu ale zakázat, aby tam jelo? Když to má pro cyklisty vyznačené. Obecně považuju za problém vyznačovat v ulicích něco, na co musím mít vysvětlující manuál. Cykloinfrastruktura by měla být maximálně jednoduchá a pokud vzniká, být trvalou součástí řešení...

Lord: Píšu si, zkusím zajistit :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2009 - 18:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o přechodech..
http://zpravy.idnes.cz/praha-maluje-zpet-zrusene-prechody-chodce- varuje-napis-pozor-tram-100-/praha.asp?c=A090803_125607_praha_itu
Nésu žádné šotouš!