K-report
 

Archiv do 12. května 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 12. května 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirka Breník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.243.40
Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 01:35:44    Odkaz na tento příspěvek  

Zamyšlení o provozu NP tramvají po pražské síti.Většina měst v Česku Brno,Liberec,Olomouc,Ostrava a Plzeň)má už provoz NP vozů na svých linkách poměrně slušně vyřešen,ne tak Praha.V současnosti se má dbát,aby postižení cestující nebyli diskriminováni.Když si představím,že v Praze se vozíčkáři na většině pražských zastávkách vůbec nedostanou do tramvají,i když wany,NP kačeny a 14T tam jezdí.Co jsou pak platné vyklápěcí plošiny,když nemohou nedosáhnou na vozovku,kde nejsou ostrůvky.Navíc a ostrůvky nemají šikmý nájezd a jsou úzké,tudíž nebezpečné.O víkendech jezdí na mnohých linkách sóla (4,7,11,16,19),na ně nejsou žádné NP vozy vypravovány - proč tedy ne alespoň sólo wany,když už jich má Praha skoro 20 ? Některé wany by se mohly přesunout do jiných vozoven než Vokovice,např.Pankrác nebo Žižkov ? Znízkopodlažňování KT8D5 nějak zamrzlo.O víkendech ve většině měst v ČR je poměrně navýšen počet NP vozů na linkách vůči p.d.,např.trolejbusy ve Zlíně.Vzhledem k babyboomu přibývá kočárků,teď na jaře i vozíčkářů a o víkendech i důchodců oproti mladším.Neexistence NP vozů na l. č.7,10,11,16,18 a 19 je zvláště o víkendech nehoráznost,to by si měli zodpovědní činitelé DPP uvědomit.Vokovická vozovna by mohla vypravovat wany (vč.souprav) na garancie linek č.2,22 a při brzké výluce na 20.Na l.č.11 a 18 wany z Pankráce,na l.č.10,16 a 19 soupravy,resp.sólo wany ze Žižkova.L. č.1,3,8,19 v p.d.a 24 vozy 14T z Hloubětína.Na l. č.7 by se snad mohly vypravovat i o víkendech na garancie vozy 14T z Motola s prodlouženým intervalem,vždyť v Plzni mají NP Astry nebo krátké NP trolejbusy zkrácený interval oproti soupravám či kloubům.Linky č.2,3,9,12,14,17,20,22,24,25 a 26 snad vyhovují tak jak jezdí,pouze by mělo být řazení NP vozů rovnoměrněji rozloženo.Linky č.4,5,6,13,21 a 36 se bez NP vozů celkem obejdou,i když sóla na čtyřce a pětce bývají o víkendech přeplněná.Ta linka č.5 by si možná nějaký NP spoj zasloužila.Měly by být více využity vozy 14T,o víkendech jich větší část stojí a vzhledem k postupnému příchodu vozů 15T ForCity by se měl uskutečnit "radikální řez",což znamená úpravu nástupních ostrůvků,urychlené úpravy kolejiště a tratí v kritických místech /např.ploužení na zdevastovaném Libeňském mostě je hrůza/ atd.Měla by se zajistit i lepší průjezdnost s preferencí před IAD,např. vymezením značení na vozovce,aby auta nezasahovala do profilu tramvají.Na úzkých komunikacích zabránit kvůli průjezdnosti parkování aut.Je zapotřebí získat peníze hlavně na ty opravy,lidé by se jistě sehnali i z regionů z velkou nezaměstnaností.Ještě k výluce linek č.4,6,9,12,13 a 20 od 8.5. do 4,6.2009:na l.č.12 a 20 nebudou moci 14T ? Naopak na l.č.6 a 13 by se 14T hodily s větším intervalem místo sóláčů.Zvláště o víkendech odpoledne bývají linky č.12 a 22 přeplněné,málem nepobírají cestující,zvláště ta 12 má dlouhé intervaly.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 06:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většinou souhlasím, jen doplním pár detailů.
Znízkopodlažňování KT nezamrzlo, jen letos díky Letné pokračuje pomaleji než bychom chtěli.
Že by většina pražských zastávek neměla ostrůvky je samozřejmě taky nesmysl, byť pár takových se taky najde.
Radikální řezy třeba v podobě opravy Libeňského mostu jsou plně v kompetenci magistrátu o jehož podpoře MHD víme své a neexistence NP spojů na některých linkách, nevhodně použitá sóla i dlouhé intervaly jsou dány z 99% žábou na prameni jménem Ropid, potažmo opět MHMP...
Jinak asi souhlas.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 09:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastávky bez ostrůvků: Zlíchov, Na Knížecí, Arbesovo náměstí, Malostranská (na nábřeží), Čechův most, Kamenická, Dělnická DC, Maniny, Ortenovo nám. DC, Divadlo pod Palmovkou, Stejskalova, Vosmíkových, Ke Stírce, Březiněveská, Líbeznická, Hercovka, Zborovská, Újezd (v ulici Újezd), Karlovy lázně, Právnická fakulta ZC, Myslíkova, Lazarská, Botanická zahrada DC, Ostrčilovo nám., Svatoplukova DC, Divadlo na Fidlovačce DC, Nuselská radnice, Na Veselí, Horky, Plynárna Michle, Chodovská, Nuselské schody ZC, Bruselská, Vinohradská vodárna DC, Perunova DC, Orionka DC, Ruská, Nad Primaskou, Lipanská. Většina jich sice není, ale pár taky ne.
Pak taky spousta ostrůvkových zastávek nemá bezbariérový přístup (Pražská tržnice), nebo některé nemají vyznačený vůbec žádný přístup (Veletržní DC)
Kapitalismus nás zadluží u přírody, socialismus u lidí, s enviromentalismem se vrátíme zpátky na stromy a teď babo raď!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 09:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin: Divadlo po Palmovkou však má zastávku vyřešenou tak, že chodník je ke kolejím! A i některé další z tvého výčtu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2287
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 11:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Syverin: 40 z kolika, kolik to dělá v procentech ? Prostě je jich pár, no...

Jonášek: Nuselské schody ZC tušim taky.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 13:02:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jirko Breníku, Demone3 atd.
Dneska je v oblibě nadávat na MHMP (upozorňuji že nejsem zaměstnancem této instituce) atd. jak to s tou dopravou špatně vede (oblíbené zejména šotoušů v rámci diskuzí kudy která tramvaj jede a "ekologů" na téma proč vlastně "vyhazujeme" peníze za Blanku atd.).
Dnešní problémy mají kořeny v historii, jednoduše nedokážeme za pár let vyřešit problémy které se kupily 40 let. Velká města na Západ od našich hranic prožila po "oklepání se" z válečných škod obrovský ekonomický, technologický i společenský vzdestup kterému následně odpovídaly investice do infrastruktury. Problém masového automobilismu řešila v 50., 60. létech, ne v 90. jako v Praze atd. A díky standardní ekonomice se také vytvářely normální vztahy a potřeby, většinou (až na vzácné vyjímky) se problémy neřešily direktivně jako u nás. Praha po válce díky "plánované" ekonomice zažila úpadek, předmost měly tzv. stavby socialismu, mnohdy dnes k ničemu, kapitál ani pracovní síly se nealokovaly na základě skutečné potřeby ekonomiky nýbrž na základě rozhodování soudruhů (viz předimenzování těžkého průmyslu a úpadek spotřebního). Když se konečně koncem 60. a počátkem 70. létech začala životní úroveň zvedat a lidé začali používat více IGK, začalo se stavět metro ale současně nějaký pitomec na ÚV KSČ či kde rozhodl, že tramvaje musí pryč, následně se tedy do nich nic moc neinvestovalo. Když jiný soudruh rozhodl, že vlastně tramvaje budou pokračovat, přišly BKV jako nejrychlejší, i když technicky zcela stupidní řešení "udržení" tratí v provozu, "vyspělý socialistický průmysl" však dále dodával vozy konstrukčně pocházející z doby před II. světovou válkou. To samé se týká výstavby hkavního komunikačního skeletu - velká huba po mnoho let a žádné výsledky, např. dnešní Blanka se plánovala snad už někdy v pol. 70. let, koplose až o 30 let později kdy je objektivně pozdě. To samé R1 atd. Takže naopak je zázrak, že tak obrovské investice je Praha, potažmo celá ČR schopna zvládnout nyní v realativně krátké době.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 16:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

40 asi ze 600, to je nějakých 7%, většina v centru.
Nevím jak je to řešené u divadla S. K. Neumanna, ale třeba na Lipanské je kolej sice u chodníku, ale pořád je tam nějaká 30 cm mezera, která tvoří ještě větší bariéru, než kdyby se nastupovalo přímo z vozovky. Tuším, že pod nuselskými schody je to podobné.
No a hlavně mě vždycky dostává ta Veletržní, kam se nejde de iure vůbec dostat.
Kapitalismus nás zadluží u přírody, socialismus u lidí, s enviromentalismem se vrátíme zpátky na stromy a teď babo raď!
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 21:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jsme se od většiny dostali k nějakým 7%...
Je-li mezera mezi prahem vozu a obrubníkem opravdu jen 30 cm, v pohodě jí dorovná vyklopená plošina.

Ad Veletržní: O co tam jde ? Že na zastávku nevede přechod ? To přece vůbec nic neznamená, možná to neni úplně v souladu se současnými normami, ale žádný zákon chůzi přes PK mimo přechod nezakazuje.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 23:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali, s mnohým se sice dá souhlasit, ale nevím, jaké máte konkrétní zkušenosti se "Západem". Třeba zrovna dneska jsem si pročítal jeden docela pěkný šotoušsko-modelářský časopis holandské produkce. Popisuje problém metra a souběžných tramvají v Amsterdamu a Rotterdamu - stručně řečeno "po 40 letech magistráty konečně pochopily, že funkce podzemní dráhy a tramvaje jsou někde jinde (konkrétně v AMS na společné trase má tram 10 stanic, metro 3)". Nebo se mrkněte na plán Bruselu z r. 1975 (metro zahájilo 1976), plány kdykoliv potom a plány z r. 2002 versus po předposledním prodloužení.

A to, že "vyspělý socialistický průmysl" však dále dodával vozy konstrukčně pocházející z doby před II. světovou válkou, je sice asi taky pravda, ale on nějaký "ne/vyspělý kapitalistický výrobce" dodával něco lepšího? Respektive jinak - kromě DUWAGů v NSR, malosériové výroby v IT a BE a kusové výroby v Rakousku, Holandsku a Švýcarsku se vůbec nějaké tramvaje v letech 1970-1985 vyráběly?
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 04. května 2009 - 23:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka Breník: třeba včera -> 3.5.2009 bylo v provozu devět wanoidů a to :
3x d-1
3x d-22
2x d-8
1X d-20

a nějaké -> Prašný most a okolí(Příspěvek byl editován uživatelem nin.)
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 00:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kterej stylozločinec vypravil wanu s klimou bez wlka?
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 06:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis : a není jediná v provozu je ještě sv. ev.čísel 8265-8178
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4934
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 08:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis:
Největší (stylo)zločinec je ten, kdo wanu do Prahy vůbec dostal.
Jsem anděl, co tě dostal na povel, ale mám-li tě vzít do nebe, chci z toho něco pro sebe
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 10:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bkp
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 15:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: Zlatá wana. Radši bych tu 60 wan než 14 téčka. Můžu mít jen otázku ? Když jsem si četl na pražských tramvajích článek o Astře 301 která tu byla zapůjčená tak je tam toto : Přesto zástupci Dopravního podniku již tehdy odmítli myšlenky na nákup vozidel s ohledem na jejich konstrukci s pevnými podvozky, tehdy vysokou pořizovací cenu a omezené finanční prostředky na nákup a obnovu vozového parku,Mám pocit jako by se to tlouklo dohromady. Proč teda ted takové vozy tady jezdí ?
Moje icq 271-046-957
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4935
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 15:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlatá wana? Na to jsem příliš velkorysý.
A co se od té doby změnilo. Holt, každý ví, čaasyy měěěnííí. Kdysi některé DP odmítaly třeba kloubové tramvaje, nebo třeba ČD odmítaly řídící vozy. A hele, obé již jezdí.
Jsem anděl, co tě dostal na povel, ale mám-li tě vzít do nebe, chci z toho něco pro sebe
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 15:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlatá wana ve smyslu toho že je v ní pomalu více místa v nízkopodlažním prostoru než v porche.
A kdyby se za sebe daly takové wany 2 tak je to určitě s místem lepší jak u porche.
A nemluvně o pořizovací ceně, koncepci podvozků.
Ale chápu jak by to vypadalo kdyby tu jezdili jen wany bylo by to nepolitické a zastaralé.
Já bych osobně bral radši tu troj wanu než 15T. Myslím že by to bylo uplně to samé. Akorád o pár milionů levnější . Ale politiku DP prostě normální jedinec nikdy nepochopí.
Moje icq 271-046-957
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5680
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 15:50:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapienc:
Já bych osobně bral radši tu troj wanu než 15T. Myslím že by to bylo uplně to samé.
Tak to tedy opravdu nebylo. Sockizujete MHD, místo toho vám lidi časem utečou do audin a béemwáků. Trojwana je supr, ale supr kompromis, tam kde nemají peníze na něco lepšího. Do moderního vyspělého tramvajového provozu vozidla jen s částečnou nízkou podlahou prostě nepatří. Stejně tak já bych mohl s argumenty zajít ještě dál a tvrdit, že 100% kloubové Citaro je ještě mnohem lacinější než trojwana a proč už tedy rovnou nevytrhat koleje? Možná vám to přijde jako fór, ale toto se opravdu děje...například v Rumunsku a v bývalých zemích SSSR.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 15:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, teoretická 2xWana má NP prostoru 32 %, zatímco 14T 50 %, což jak každý ví, je méně.
(Jiná věc je samozřejmě to, jak onen NP prostor je využit.)
Aneb milí a zlatí, když už ty wany chcete adorovat, tak proboha nějak chytřeji
Na zbytek regovat raději nebudu, neb tady nechci rozvíjet další kolo nekonečné debaty wany vs. tramvaje.
Jsem anděl, co tě dostal na povel, ale mám-li tě vzít do nebe, chci z toho něco pro sebe
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 18:28:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapienc: "Přesto zástupci Dopravního podniku již tehdy odmítli myšlenky na nákup vozidel..."
Ale vždyť je to tam napsáno jasně - zástupci Dopravního podniku odmítli, což je narozdíl od nákupu 14T (i 15T) úplně jiná situace.

Bkp: Ať čtu jak čtu, řeč byla opravdu o místě v NP prostoru, nikoliv o nepříliš důležitých procentech.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 19:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano Demone děkuji za upřesnění :-) byl myšlen prostor a ne procenta. Kdyby se v 14T v N článcích udělali sedačky alá T3 ( žádný dvojsedačky ) tak by to bylo fajn a myslím že by se tam vešlo o něakejch 30-40 lidí víc .
Moje icq 271-046-957
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 20:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasný, jenže na to ti tady zastánci 14T odpoví, že by se tím zvýšil podíl stojících a MHD by se tím ještě víc sockizovala.
Že ale absence osobního prostoru přispívá k sockizaci MHD ještě víc (nehledě na typ a vzhled vozidla), to už jim ovšem nevadí.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 20:34:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obávám se, že problémem je hmotnost vozidla a ne pohodlí cestujících
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 20:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém s hmotností už poněkud vyšuměl. Teda teoretickou hmotností pro výpočet nápravových tlaků, kvůli který výrobce vymejšlel vyfikundace jako byly 1,5 sedačky.
Dneska už je dáno, že 14T je na tom s nápravovými tlaky zdaleka nejhůř z našeho vozovýho parku a pár kaštanů víc nebo míň na tom nemůže nic moc změnit.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 21:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

par kastanu ?
dejme tomu, ze co zidle ven tak 3 kastani dovnitr, kazdy 3/4 metraku ...
Ano, papirove nemuze, ale fyziku smerem ke kolejim tim sakra ovlivnis
I kdyz reci, ze tramvaj za nic nemuze, ze mame spatne koleje ... tak to potom jo
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2298
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 21:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co židle ven (taky něco váží), to 3 kaštani dovnitř platí právě jen v tý papírový teoretický hmotnosti (teda ještě hůř, co židle, to cca 5 kaštanů...).
Budem-li počítat s úbytkem 10 sedaček po 20 kilech (všude 1 sedačky) a jejich nahrazenim dvaceti 75 kilovými kaštánky, pak nárůst hmotnosti bude "závratných" 1300 kg. Navíc teoreticky.
Ve skutečnosti to ale tomu vozu pomůže na prostornosti, bude vzdušnější a průchodnější.
Já bych do toho rozhodně šel...

A koleje ? To je zas jiná pohádka. Budou 100 milimetrový kola a bezžlábkový kolejnice, pak si můžem popovídat o tom, jestli to něčemu pomohlo.
O tomhle zase já přesvědčenej rozhodně nejsem.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 05. května 2009 - 22:53:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My jsme se zase teď učili že dle norem Eu je opravdu dáno že ve vozidle MHD musí být více míst na sezení. Prý že to zvýší komfort :D pche kdo to zase vymyslel :D Myslim právě že ty sedačky jsou tam kvuli těmto normám to samé u 15T pač u té kdyby se odebraly sedačky a byla jenom jedna tak tam bude místa jak na tanečním place :D A právě všechny tyto dojmy mě jenom dále utvrzují v tom že 14T je špatná tramvaj.Osobně bych řekl že by bylo možná i lacinější namontovat pod tramvaj trysky ( alá stíhačka harier) které by tramvaj nadnášely a všechno by bylo ok :D:D :D Kolikrát jsem si povídal už aby tu byla doba kdy se budou prodávat 14T na Ukrajinu nebo do Severní koreje kde určitě také nepotěší a radši budou dál používat osvědčené T3.
Moje icq 271-046-957
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 10:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O víkendu po Seifertově také BUSem...
Důvod: snesení železničního mostu „Malá Hrabovka“ v křiž. ul. Husitské a Trocnovské

U Památníku (133, 175, 509) od 7.5.20009 (22:00) do 10.5.2009 (15:00)
Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Adam_r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 13:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My jsme se zase teď učili že dle norem Eu je opravdu dáno že ve vozidle MHD musí být více míst na sezení. Prý že to zvýší komfort :D pche kdo to zase vymyslel :D Myslim právě že ty sedačky jsou tam kvuli těmto normám

Je pak zajimave, ze panove v EU vubec pripustily vyrobu a provoz napr. vozu Alstom Citadis majici v nesenem clanku zavratny pocet 4 sedacky (Grenoble/Pariz), pouze 4 sklopne (Dublin - zelena linka), ...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 06. května 2009 - 16:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapienc: Opravdu velice by mne zajimalo, podle jakych norem EU....
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 06. května 2009 - 17:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli ono to nebylo jako u těch nebalených koblih...
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 06. května 2009 - 18:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš zapracovala známá agentura JPK (jedna paní kecala)
osvědšenost je jiný termín pro zastaralost....
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 06. května 2009 - 18:47:56    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ty normy se myslim spíš týkaj požadavků na bezpečnostní vybavení, tedy tuhost skříně, a z toho plynoucí hmotnosti kastle .. T3 by byla dnes jako novotvar z bezpečnostních důvodů neschvalitelná, stejně jako žabotlam. Mmch včera to švec na nábřeží od Palackýho k Výtoni rozpálil s duo T3 na neuvěřitelných 47 a jen jsem se držel a čekal, kdy ty kola ze žlábků vyskočej .. zlatá porška.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 06. května 2009 - 18:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pár z míst, která se brzy změní

Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 12:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to s budováním zastávek v oblouku? Kdysi nás poučili na školení, že nové zastávky nesmí být podle směrnic EU dělány do oblouku. Proto jsem se velice podivil, že na rekonstruované trati Vypich - BH je nová a o několik desítek metrů přesunutá zastávka Malý Břevnov dc "vystřižena" do krásného oblouku, dokonce je v zastávce umístěno i zrcadlo pro lepší přehlednost ostrůvku. Jak to tedy je? Týká se snad tato směrnice jen úplně nových tratí, a nových či posunutých zastávek na rekonstruovaných tratích nikoli?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 12:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Wana/ měl jsem možnost na ní zatím asi 2x na l.22 střídat, a musím souhlasit s Martinem. Možná vypadá líbivě, ale jízdní vlastnosti velmi mizerné. Je to tedy možná líbivý, ale stále o 30 let návrat zpět. Je to tedy takové flikování. Možná uspokojí, ale v žádném případě nenadchne. V žádném případě nejsem pro jejich hromadné zavádění.

Dali: My nyní doháníme, podle tvých slov, 40 letý komunistický výpadem v budování dopravní infrastruktury. Možná jsme se ale vydali na "slepou kolej". Možná jsme propásli jedinečnou příležitost vydat se poněkud jiným směrem, než jen kopírovat.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 7-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 12:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Je to tak, většina tratí v Praze je pohodlně průjezdná tak do 40 km/h. I na dálku je to krásně vidět a už předem vím, kde to jak bude házet. Zatím se dobře jede jen v novém úseku od Vypichu (nebýt tam omezení na 20). Pak tam ale bude nová zastávka, takže zase nic.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok.
Rhomosapienc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 17:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne jestli je můj učitel zdroj JPP tak v tom případě ano ale učili sme se že je dáno kolik má být míst na metry čtvereční. Dával nám příklad u citybusu. Proč mají první ciťáky více místa za řidičem díky tomu že tam nejsou ty sklápěcí sedačky. A v zádu je veliká plošina kde se dá stát.Ano nové citybusy mají už i zadek beze schodu ale i tak by tam šla udělat ta plošina. A z jakého duvodu se to změnilo ? no JE to jen tak čírá náhoda podle vás. ?
Moje icq 271-046-957
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 18:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapiens: Da se zjednodusene rict, ze minimalni pocet a zakladni umisteni sedacek je dano konstrukci vozidla - kde nejsou sedacky a je prostor k stani, tam se musi pocitat se zatizenim (podle pouzite normy) az 8 osob na m2. Takze problemy s tezistem a celkovou hmotnosti. Dalsi pridane sedacky a pripadne upravy v ramci mozneho si zpravidla nadiktuje zakaznik, napriklad na zaklade standardu kvality predepsanych MHMP - typickou ukazkou je usporadani sedadel u prvni a druhe serie T6A5 pro Prahu. Takze nahoda to rozhodne neni, ale tajemne modre muzicky se zlutou hvezdou na cele je z toho zbytecne podezrivat... Mimochodem, ktery vzdelavaci ustav navstevujete?
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 20:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapienc: když mluvíš o těch Ciťákách, viděl jsi už někdy zevnitř brněské kloubové? Kdyby se toho pohledu dostalo tvému učiteli, asi by ho omývali. Pokud takové ustanovení existuje, tak určitě není závazné.
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje
Fandaprudič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 21:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Andělu se něco dělalo, ale nevím, zda to souviselo s připravovanou výlukou.

Forogafie VHD

! 35 LET METRA V PRAZE !
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5688
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 22:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhomosapienc:
Citybusy Euro II mají vzadu plošinu, protože nejsou 100% nízkopodlažní. Citybusy Euro III již jsou, proto je tam ten stupínek, pod který musíš napcpat například kardan. Citybusy a sklápěčky uprostřed vozu jsou čistě a jen na přání provozovatele. Pokud jsi viděl vozy 3599 a 6599, můžeš se přesvědčit, že mají rozmístění sedadel jako v citybusech 3005-3086.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. května 2009 - 23:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tento týden byly zařazeny do provozu další nové vokovické wany a to ev.čísel 8268 a 8269
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 08. května 2009 - 22:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

učili sme se že je dáno kolik má být míst na metry čtvereční ... kde nejsou sedacky a je prostor k stani, tam se musi pocitat se zatizenim (podle pouzite normy) az 8 osob na m2

Pro výpočet hmotnosti vozidla (celkové i na nápravu) má smysl počítat 8 os/m2. To nemá nic společného s Bruselem (EU), ale se Ženevou (EHK OSN).

Pro výpočet kapacity linky je ovšem rozumné počítat tak s 3 stojícími cest/m2. To sice není žádná norma EU, ale realita evropského západu. Obsazenost 4 stojící os/m2 se brzy vrátí na 3, spíš ještě méně, protože ti lidé se vrátí do aut. Výjimkou je metro - tam i na západě lidé "přežijí" občasné přeplnění a některé úseky "moderních tramvají" - když se to strašně moc zpropaguje, tak jsou lidi ochotni jet i delší kus na stojáka a tlačit se spolucestujícími.
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 10-2002

Odesláno Pátek, 08. května 2009 - 23:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky - k zast. v oblouku: nejsem znalec ale tipuji, že to co uvádíte se týká především nových tratí. V případě rekonstrukcí (což je i zmíněný úsek Vypich - B.Hora) to snad není závazný - t.j. je to na DP zdali udělá zast. na rovině, nebo ji nechá v oblouku.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 10. května 2009 - 23:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak včera bylo v provozu 13 wanoidních sv.a to:

na d-1

8257-8574
8260-8575
8262-8570

na d-8

8266-8568

na d-20

8254-8576
8256-8569
8261-8566
8263-8178

na d-22

8253-8573
8255-8567
8258-8565
8259-8564
8268-8571

a ještě volaké

Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 10. května 2009 - 23:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se píše místo l-20 d-20? Nějak mi to nedochází.
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 00:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože d- jako dráha. Starý jak k-rep sám.
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 08:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám Palačák ráno praskal ve švech...

Jinak asi by se mělo něco udělat s hodinami vpředu, které ve vozech 14t s novým tyčovím nejsou viditelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hhoonnzzaa.)
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 09:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pojízdné šablony

Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 16:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaký zvohejbaný...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 19:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je, ale divný
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 22:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výluka újezd-anděl: po (při) bitvě je každý generál, ale stalo se přesně to, před čím jsem tady varoval - neúnosné zahlcení lidické a křižovatky pal.nám. Jel jsem kolem půl šestý z anděla d-9 do myslíkovy a bylo to zcela na h..., takže příště už jedině metrem. prostě typicky zpackané výlukové vedení, které odskáčou nejvíc lidé na pravidelných (neodkloněných) linkách, které jsou zdržovány odkloněnými. a když jsme u těch odkloněných - nebylo vyjímkou vidět za sebou dvě devítky nebo čtrnáctky. dvanáctka čekala jedna na mostě dc, zatímco ta před ní byla sotva u tančícího domu ... apod.

stejnou s odpuštěním srágoru předvedli plánovači např. loni v 1.fázi uzavření letné, kdy se do chotkovy krom pravidelných linek a odkloněných 1+8 nacpaly ještě 25+26. naštěstí pak někdo pochopil, že tudy cesta nevede. "převlíkací" varianta by přinesla na palačák jen jednu linku navíc, což by se oproti třem zvládlo jistě snáz.

p.s.: zdržujícím faktorem je díky střídáním i 13, která podle mých pozorování ve směru od sm.nádr. zewluje v zastávce klidně minutu dvě. výsledkem je zdržení všech linek za ní, a že se jich tam stihne sjet dost (včetně X20).

(sorry že kopíruju z t-f, ale nedá mi to..)
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 1-2006
Odesláno Pondělí, 11. května 2009 - 23:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nin: cool avatar..
Nésu žádné šotouš!
Ondrazach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 06:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se za (asi)hloupou otázku, ale:
1)za druhým podvozkem to je také šablona?
2)jak řidič (obsluha) pozná že se to někde potkalo s překážkou? To má nějaký bzučák či co?
Dík předem...
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 07:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Nemyslím si, že je zpackané výlukové vedení linek, ale na přeshubu je neschopnost přeprogramovat křižovatku! A nebo, co by bylo ještě horší, nezažádání o přeprogramování!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 07:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo musí řídit křižovatku "příslušník VB" jako to bývalo běžně dřív. Dokonce dnes policie aktivně na křižovatkách opět světla řídí na Praze 6 v okolí staveb Blanka.
Urbino12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 08:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A projede 15T na nejake trase aby mohla jezdit zkusebni a cvicne jizdy (v Praze)?
Posláno z mobilu.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 08:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

příslušník VB alespoň cca ve 12:30 včera křižovatku řídil
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 12. května 2009 - 11:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: No, on je Palačák s dynamikou, takže tam ani tak není problém v tom, že není přeprogaramováno, ale v tom, že je tam současně moc kolizních nároků. Prostě strašně přibývá mezičasů při změnách fází, a to se projevuje na na tom, že ač se signalizace snaží tramvaje pouštět, časem stojí skoro vše všude. Stejného výsledku se doáhne i s příslušníkem :-). Tramvaje jezdí v pěti směrech, z nichž 4 jsou kolizní s přímou pro auta, všechny navzájem a 4 se silným levým odbočením na most. Na Palačáku už opravdu nejde moc kouzlit... Takže Pawel má pravdu, kouzlit se má spíš s LV. Dnes ráno jsem zásadně na Seifertce potkával zcela prázdné 20 v závěsu za 9 a směrem dolů se do 26 cpaly davy, které 20 nechaly ujet...

Jen drobnost. Při první výluce Letné (oprava i Milady Horákové a stavba přejezdu) nejezdila 26 Chotkovou, ale jezdila na Výstaviště. Takže navíc oproti dnešku tamy byla jen 25. Vzhledem k tomu, že náhradka za celý úsek Hradčanská - Stross. spolehlivostí a kapacitou zrovna oplývat nemůže, moc na vybranou tehdy nebylo a ta 25 jakousi logiku tehdy měla.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)