K-report
 

Tramvaje na pražském Václavském náměstí Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje na pražském Václavském náměstí « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2006


Odesláno Pátek, 02. února 2007 - 18:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dlouho se tu nic nedělo, až dnes v jedněch pražských novinách toto (pozor - pdf dokument) !

A zas bude dlouho ticho...

Nebo ne ?
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 5-2003


Odesláno Pátek, 02. února 2007 - 18:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Demon3: Klasika. Jednou za půl roku článek o tom, že tramvaje na Václaváku budou co nevidět a nic nepokročí. další článek očekávám na přelomu července a srpna uprostřed okurkové sezóny.
Práce je důkazem toho, že pro peníze udělá člověk cokoliv...
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 3-2004


Odesláno Pátek, 02. února 2007 - 19:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jsem si v tom článku všimnul malé drobnosti, že podmínkou k vyčištění Václavského náměstí od aut je výstavba podzemních garáží - jenže první městské části na to chybí malý pakatel: cca jedna miliarda korun
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 30132
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 02. února 2007 - 23:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já si tam hlavně (napřed) všimnul té fotky vlevo. Asi jsem ztracenej případ.

PS:
Demone - dopsal jsem do příspěvku upozornění, že se jedná o pedofilní formát, občas přímé otevření v prohlížeči nadělá psaku... Doufám, že nevadí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 2-2006


Odesláno Sobota, 03. února 2007 - 22:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: No problem !
Beyoncé ? To chápu...
AktronZWikipedie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.133.240
Odesláno Sobota, 03. února 2007 - 23:19:16   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podzemní garáže budou... I když mě se stejně líbil nejvíc ten obrázek z 80. let, Václavák bez aut i bez tramvají jen s pěší zónou
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 03. února 2007 - 23:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Demon & MZ: A co taková Tereza Pokorná... Lásky mezi kapkami deště...:-)
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 26. února 2007 - 13:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A v dnešním Pražském deníku článek o magistrále kolem muzea a o variantě "tunel za muzeem". Přímo se píše, že bez tunelu by nebyla zachována TT Vinohradská-Škrétova, ovšem tunel bude za 560 mil, pouhá přeložka za 250. Zajímavý je i výrok primátora: " S parkovištěm nebude problém, u TT musí být ještě vedena širší diskuse" Chicht.
Už jste četli Týden? Pak víte odpověď na otázku, co se stane, až umře poslední pankrácký řidič...
Budoucnost patří bagrům!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 26. února 2007 - 14:19:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Téma "Tramvaje na Václavském náměstí" tak dlouho úspěšně spalo, až přišel Káem a oživil jej. Jak už bylo řečeno výše, na Václaváku jde hlavně o výstavbu velkokapacitních podzemních garáží a parkovišť, aspoň pro 800-1000 aut. Neboť "bez nich to nejde" a zhodnotí se tím ostatní nemovitosti. Následná "povrchová úprava" - to už je jen "třešnička na dortu" - ať už s tramvají jen v horní části, nebo v celé délce, nebo zcela bez tramvají. Ta tramvaj je tam pro investory asi stejně důležitá, jako jestli na povrchu bude stromořadí s 3 nebo 4 řadami stromů, či jestli obrubníky budou z posázavské žuly nebo lochkovského mramoru. Ono ani není podstatné, jestli pro tu povrch. úpravu bude použit "vítězný projekt" od Cígler-Mariani architects, nebo nějaký jiný. Podstatné jsou ty podzemní garáže a parkoviště: dle dosavadních projektů pod horní částí Václaváku zhruba pro 500 aut, pod spodní částí zhruba pro 300 aut.
Bylo opravdu velmi úsměvné listovat v knize návštěv na loňské předvolební výstavě "Budoucnost a přítomnost Prahy 1" s výkřiky Návrat tramvají na Václavák ANO či NE, přičemž problematika podzemních stání pro auta byla zcela pominuta (resp. i na těch výstavních panelech zamlčena).
Očekávám, že výstavba podzemních stání pro auta na Václaváku bude ještě využita pro zvýšení averze Pražanů vůči tramvajové dopravě: Že totiž asi postupně většina plochy Václavského nám. (všude, kde to jen trochu půjde a kde už nejsou zařízení metra či kolektory) bude alespoň po dobu 10 let ohrazena a vybagrována pravoúhlými jamami o hloubce aspoň 20 metrů. Přičemž na ohradách bude velký nápis "OBNOVA TRAMVAJOVÉ TRATI" (a o podzemních garážích nic nebo jen malým písmem). A všechna zdůvodnění zdlouhavosti stavby, prašnosti a jiných nepříjemností (metrem se ta rubanina určitě odvážet nebude) budou začínat slovy: "Jó, když tam chtějí zase tu tramvaj...".
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 26. února 2007 - 14:23:02   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P.S.: Objekt KB (Korupční banky) na Václavském n. už určitě nějaké (neveřejné) podzemní garáže má. Ví někdo jejich kapacitu? V ročence ÚDI to není. Mimochodem, počítala někdy před 3 lety zpracovaná studie M. Šubrta s nějakými významnými podzemními garážemi na Václ. n.?
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 26. února 2007 - 17:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

O garážích se tu mluvilo už před několika lety, trochu mě překvapuje ta kapacita 800, myslel sem, že to má být méně
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.79.2
Odesláno Pátek, 09. března 2007 - 23:59:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč by měly být ty garáže přímo pod Václavákem. Já bych je dal trochu stranou pod dnešní magistrálu.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2006


Odesláno Sobota, 10. března 2007 - 14:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Václav: A kam byste hodlal dát garáže pro 800 aut? Od Muzea na sever se nevejdou (stanice Muzeum). Magistrálu kvůli dvouleté výstavbě přerušit nemůžete. Navíc se pod ní nevejdou (kus tunelů metra, něco kolektorů a rampy pro sjezd SJM za Muzeum, když už).
Doprava nebo cizí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely...
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.136
Odesláno Neděle, 18. března 2007 - 13:52:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kalanis: No tak to asi jinak nepůjde.Každopádně 800 aut je hodně. Ještě mne napadlo, dát milé zlaté garáže na Opletalovu, pod Vrchlického sady, tedy blíže k hlavnímu nádraží a dále od Muzea.
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 17:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám pocit, že při stavbě trasy metra A byl Václavák, mezi Můstkem a Jindřišskou vykután a obehnán "Milánskými stěnami". To stačí znova vyhrabat a je hafo místa na garáže. Pod Šervůd bych nic nedával, zlikviduje to stromy. Uvědomte si ale stejně, kolik náklaďáků zeminy, bude nutno odvézt! Stejně se do těch garáží natáhnou papaláš-fára, kdo z normálních lidí bude mít na stojný?

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace