K-report
 

Archive through 11.leden 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Staré archivy » Archive through 11.leden 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 5-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 19:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin-J - Jo mimochodem, když už vidím ty nákladní bicykly - nemáte něco podobného i ve vozovně? My totiž vzhledem k rozložitosti našeho skleněného pekla používáme ku dopravě po areálu několika sofistikovaných vozidel. Na lehké údržbě jsou k dispozici dvě skládačky, z toho jedna teda spíš "rozkládačka", kanibalizovaná ve prospěch té druhé. Nákladní plocha provozní skládačky spočívá v nosiči na zadním kole a kyblíčku připevněného na řídítkách. Do skladu je to od LÚ asi tak přes celou vozovnu, tak cca 200 metrů. není to tak dávno, co nejmenovaný turnusový pracovník vezl na nosiči měch pružení pro 14Tr a vodící tyč k nápravě, v ruce pak spojovací tyč řízení a v kyblíčku dalších asi pět kg rozličného tovaru (žárovičky, ventily apod.). Na TÚ je pak k dispozici velice zajímavá skládačka s nápisem "BALKAN", dle sdělení majitele se jedná o stroj bulharské výroby. Využití je obdobné. Pak ještě výhradně pro pohyb po vozovně mají na TÚ takovou tu malinkou koloběžku. V případě odvozu věcí, kkteré se nevejdou na kolo, máme i vozík BalkanCar r.v. 1997 na akumulátory (80V), sloužící alternativně i jako startovací vozidlo pro trolejbusy s chcíplými baterkami přes odbočku 24V. Traduje se, že jednou se celej turnus sebral a jel balkankárem na večeři do blízké pizzerie
Existují i jiné způsoby dopravy po vozovnách?

editace přýzpjefqu z důvodu otzdraňeňý pravopysné chibi ve slovje bytsiql

(Příspěvek editován uživatelem verusha leden 05, 2006)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 19:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: Vyfotil, zavřel dveře, zakroutil volantem a jel. A večer se mě pak ve vozovně přebírači ptali, proč jsem to fotil - policajti si totiž zavolali do DP a ptali se, co to mělo znamenat. Dostali odpověď, že se ptají na špatné adrese, v DP o tom nikdo nic neví, že je to moje věc.

V tu chvíli jsem pochopil, proč dnes odpoledne každou chvilku jelo za mým autobusem nějaké policejní auto - ale měli smůlu, předpisy dodržuju.
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 3-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 19:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Martin_j: Tak to je opravdu vrchol drzosti. Po několika zkušenostech z této oblasti s městskou policií (se státní ne, ti jsou alespoň u nás rozumnější - klep, klep na dřevo) bych se postaral, aby pánové přšli o nějakou korunku z prémií.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemáte někdo potuchy, kolik těchto krasavic ještě existuje? Několik let jsem žil v domnění, že u nás není žádná, ale jak vidno... (Myslím přímo tento původní model, ne T 603-2)

fg dfs
ICQ: 321725091
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hm, kde se na ně dá stěžovat? Že auta stojící v zastávkách ignorujou, budiž. Že se občas u teska zaparkujou sami, trolejbus pak stojí v silnici, další vozy ho objíždějí protisměrem - budiž. Ale když si z toho udělají záchytné parkoviště... Ostatně, mám pocit, jak zastavili na zastávce v Dašické kamion, to byl taky tenhle pán.
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nojo, městská policie, to je kapitola sama pro sebe...

1) Jeden policajt mi chtěl dát pokutu, že jezdím po stezce pro chodce a cyklisty na kole...
2)Oblíbený trik je, že zaparkují v Pcích za Sokolovnou přes 3 parkovací místa a napomínají cyklisty, že jezdí jednosměrkou...
3) Jdou 2 policajti, jeden s cigaretou, na trolejbusové zastávce se zastaví a začnou vysvětlovat lidem, že tam nemají kouřit
4) Úplně největší zábavou je dávání botiček na civilní auta PČR...
Šotouš je taky člověk, i když na to nevypadá.
Kdyby škola začala hořet, tak bych ještě přikládal!!!
Nové stránky o pardubické MHD
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 10-2004


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Naprosto souhlasím se založením této diskuze ...
Absolutně nechápu jak to někomu může vadit. Hlavně se podívejte jak je K-report prezentován, K-REPORT, Český dopravní server, takže nikde ani zmínka že o MHD, vlacích atd. A do dopravy auta patří ať se Ti to líbí nebo ne ....

Jinak mé první autíčko byla taky Hundrtka (Škoda 100) a prostě to je legenda českých silnic. Moc mě mrzí že jsem se jí zbavil ...
Nesa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 9-2003


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jak se vám líbí tenhle stovkový meďour? :-)ps. Vzadu má i přítlačné křídlo :-)
http://fotogalmhdhk.unas.cz - fotogalerie všech -1 vozů v Hradci Kr.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 20:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A když potřebuju jednou do roka odvézt něco velkého a těžkého, co se nevejde ani na kolo, stačí zvednout telefon a zavolat někomu, kdo to auto má.

Já to teda vozím podstatně častěji - stačí si koupit např. jakýkoliv kus nábytku apod. A nedovedu si třeba vůbec představit, jak bych šel bez auta nakupovat - to bych jako měl táhnout např. balík 6 minerálek v autobuse nebo co? A proč?
Je to skutečně tak, jak říká Vlasta Leška - většinou u dětí z rodin, které žádné auto nevlastnily a obešly se bez něj, žádná potřeba vlastnictví auta neexistuje, ale to není obecná norma. U nás to tak nebylo a i kdybych se bez auta v případě nutnosti musel obejít, prostě nechci, nedovedu si to ani představit.
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 21:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha, já jsem zapomněl dodat, že to máme do prodejny asi 5 minut a velký nákup v pohodě dovezeme na nějakém vozíku. Nábytek - když je to něco skladného (polička, židle apod.), tak MHD, jinak taky auto.

Pokud bysme bydleli na samotě u lesa, je asi jasné, že to bez auta nepůjde. Jenže my bydlíme na sídlišti.
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Karbonyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 11-2003


Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 22:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím, jestli je to ještě aktuální, nebo zda už došlo k nápravě, ale říkal mi kdosi o jednom z frků vyhlášky o provozu na pozemních komunikacích. To, že je zákaz zastavení motorového vozidla v zastávce MHD zakázán, je všeobecně známo. Ale moc lidí neví, že tam není vyjímka pro autobusy, pročež každe zastavení busu v zastávce je de facto taky trestné Osobně jsem to nestudoval, ale nedivil bych se, kdyby to byla pravda...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. ledna 2006 - 23:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MJ vy jste specificka asi cela rodina
nakladni kolo je zajimavy, ale tuje bych si na nem vozit netroufnul, bal bych se, ze prijdou k uhone :-)
vezt je napr. 30kou busem z borskych poli na druhej konec mesta, taxi pripadam jak socka, co nema ani na benzin, zvlast kdyz IGK treba schovavas v garazi:-)

s tema policajtama v zalivech mhd je to docela smutna komedie. zazil jsem to v plzni uz nekolikrat, muzou byt jedine radi, ze nesedavam za volantem. autobus specialne by mohl mit docela nepreslechnutelnej klaxon

kdbych chtel byt hodne moc drzej, navrhoval bych nasledujici postup: vyfotit, vylezt, opsat sluzebni cisla a zeptat se jich na jmeno nadrizenyho

jednou jsem jel s kamaradem-soferem trolejbusem. zmercil jsem vuz mestsky policie v centru v zastavkovym zalivu v opacnym smeru, kde je navic znacka zakaz zastaveni. vytocil jsem 156 a mestsky slive na druhym konci jsem nadiktoval RZ toho spatne odstavenyho vozidla

kdyz jsme jeli z5, dotycnej IGK uz stal na opacnym konci zalivu v zakazu stani :-)
chtel bych videt kysely xichty ty hlidky, co prijela obouvat sluzebni vuz kolegu
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 00:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mam radikálnější návrh-stojí-li vozidlo Bengošů v zálivu,po vystoupení a nastoupení substrátu,se dám k odjezdu.Přičemž (dle šikovnosti) Bengofeldě urvu zrcátko případně odřu celej bok.Jelikož v zastávkovym zálivu jakýkoli auto nemá co pohledávat,nepředpokládám proto že by tam nějaký stálo a tudíž ho ani nevidím (kde by se tam přeci nějaký vzalo)
jináč vozit cokoli objemnějšího na kole je dosti úchylný (neříkám nemožný) ale i vyhláška na tutu situaci pamatuje-Náklad na kole se smí vézt jen tehdy pokud neomezuje řízení a jízdní vlastnosti kola.A tůje je ovlivňujou tím že se jako každá rostlina natáčejí za sluncem a tudíž sou jako pohybujícíse předmět nebezpečné k přepravě na velocypédu
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ]
Minibox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 01:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky přidám jeden s městskýma
Pravidelně u nás stávají asi sto metrů za křižovatkou se semaforama a vybírají tam ty, co jedou na červenou. To je v pohodě. Ale nedávno přímo na semaforech zůstal stát bus MHD kvůli poruše, za ním se začala dělat kolona (hned za autobusem je křižovatka a před ním semafor a přechod pro chodce) a tak všelijak se to krkolomně objíždělo (do protisměru to nešlo, je tam ostrůvek uprostřed, takže po kraji, auta ze tří směrů... a do toho přijel ještě odtah pro autobus... A kluci se na to dívají a dívají a ani je nenapadne jít to tam trochu řídit. Až jeli kolem státní (tak po 15 minutách zrovna když přijel ten odtah), tak ti tam udělali pořádek jedna dvě. A měštští jenom shora koukali jestli při objíždění autobusu projede někdo na červenou i když přes ten autobus skoro semafor nebyl vidět...
www.minibox.webz.cz

ICQ 262 816 345
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 07:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem šotouš a zároveň mám rád auta. Ukamenujte mě! Auto je běžná věc a i já osobně jezdím do práce autem, ačkoliv bydlím i dělám v dosahu MHD. Bohužel na protilehlých koncích města. Ježdění autem má několik zásadních důvodů:
- mám na to /dražší než MHD to samozřejmě je/
- můžu vstávat o víc než půl hodiny později /a to je pro mně naprosto zásadní/
- odpoledne cestou domů můžu obsloužit nákupy, školku a podobně, aniž by to trvalo tři hodiny
- a taky jsem línej ...
Samozřejmě vím, že se chovám neekologicky a neekonomicky, ale prostě standardní MHD mi nevyhovuje. MHD jsem schopnej jet do centra města nebo na nádraží, ale jinak jsem automobilista. Příklad: od našeho domu do Chrudimi je to 10 kilometrů a jsem tam tedy za pár minut. Pomocí VHD je to půl hodiny na nádraží, skoro půl hodiny vlakem a potom MHD v Chrudimi (pokud něco vůbec jede). Používám vlak pro cesty po koridorech, tam je to pro mne výhodné. Pokud bych ale nebydlel v Pcích a musel k hlavní trati dojíždět, tak bych asi přemýšlel, jestli raději nevzít auto na celou cestu. Takhle je ale samozřejmě Praha, Brno, Ostrava lépe dostupná vlakem. A pokud bych musel někam dálkovým autobusem, tak to také jedu raději autem. Právě proto, že jsem řidič, tak se v autobusu necítím ale vůbec bezpečně.

A doplněk - bez auta bych se obešel v minulosti - rád bych se vrátil do dvacátých let, kdy po Ostravsku kusové zboží (ale třeba i uhlí) rozvážely tramvaje, do doby kdy bylo běžné, že cesta Praha - Chotěboř a zpět byla na dva dny s přespáním v hotelu atd. To už je ale opravdu pryč.
Vědomosti je třeba bezpodmínečně dostat do vojáka v to.
MHD: http://353.hamradio.cz - železnice: http://pshzd.wz.cz - ICQ 269-400-981

Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 08:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale moc lidí neví, že tam není vyjímka pro autobusy, pročež každe zastavení busu v zastávce je de facto taky trestné

To je samozřejmě nesmysl. Zastávka autobusu je určena pro zastavování autobusů, takže pro ně nemusí být stanovena nějaká výjimka ze zákazu zastavování, protože je již fakticky obsažena v úpravě zastávky autobusu - aneb uplatní se obecná právní zásada lex specialis derogat generali.
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 08:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minibox: A kluci se na to dívají a dívají a ani je nenapadne jít to tam trochu řídit. Až jeli kolem státní (tak po 15 minutách zrovna když přijel ten odtah), tak ti tam udělali pořádek jedna dvě. A měštští jenom shora koukali jestli při objíždění autobusu projede někdo na červenou i když přes ten autobus skoro semafor nebyl vidět...

Tam jde o to, že obecní (městská) policie nemá dle zákona pravomoc řídit dopravu pokyny policisty - to je dle zákona č. 361/2000 Sb. vyhrazeno jen Policii ČR, Vojenské policii a pořádkové službě Armády ČR. Takže jim v podstatě ani nic jiného nezbylo, než se na to koukat, jinak by překročili svoji pravomoc se všemi důsledky, které by z toho vyplynuly...
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Vlastimil Leška
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.45.98
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 09:34:32   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S policisty mám díky své práci také své zážitky. Potkávám je jako fotoreportér regionálních novin dost často. Velká část z nich je slušná a dá se s nimi domluvit. Pak je druhá skupina, která je přesně opačná.
Ale samotná policie má v každém větším městě oddělení, které řeší přestupky a přehmaty Policie. Jeden z uniformovaných strážců zákona o mně při focení přepadené banky prohlásil, že jsem zas.....novinář. No pak přišel o prémie.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 10:31:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mam radikálnější návrh-stojí-li vozidlo Bengošů v zálivu,po vystoupení a nastoupení substrátu,se dám k odjezdu.Přičemž (dle šikovnosti) Bengofeldě urvu zrcátko případně odřu celej bok.Jelikož v zastávkovym zálivu jakýkoli auto nemá co pohledávat,nepředpokládám proto že by tam nějaký stálo a tudíž ho ani nevidím (kde by se tam přeci nějaký vzalo)

Martin 100: Tvůj návrh je bohužel nepoužitelný. Kolega odřel s autobusem auto, stojící v křížovatce. On dostal tisícovku pokuty plus náhradu škody, řidič auta dvě stovky za špatné parkování

A pokud jde o městskou policii: Stalo se mi jednou, že mi v relativně úzké ulici (jeden jízdní pruh tam, jeden zpět - pro pardubické: mezi Masarykovo n. a zastávkou 17.11.) po zastavení zdechnul autobus (automat - takže nechci slyšet nic o spojce, Vlasto!), a to tak, že dokonale, kromě vysílačky nefungovalo nic, ani otevírání dveří nebo výstražné blinkry. No a tak jsem otevřel zadní víko motoru, aby řidičům za mnou došlo, že nestojím v zácpě, ale že tam stojím kvůli poruše (služební trojúhelníky jsme do autobusů dostali až minulý měsíc a tohle se stalo v červnu), pak jsem si vzal oranžovou vestu a šel jsem řídit dopravu, ono kolem čtvrté odpoledne jedou touhle ulicí v každém směru jeden souvislý proud aut, takže objet stojící autobus protisměrným pruhem je docela problém. Kupodivu, nikdo si nestěžoval a nikdo neřešil, jaké mám a nemám pravomoci, dokonce ani městská policie, která asi za 15 minut dorazila a šla řidit dopravu místo mě.
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Řidič vozidla, které tvoří překážku silničního provozu, ale je oprávněn dávat pokyny ostatním řidičům k usměrnění provozu v tomto místě.
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 12:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když mi onehdá zdechl trolejbus také na dost blbém místě a pokoušel jsem se usměrňovat řidiče, kteří přes trbus vůbec neviděli dál, tak jsem byl úspěšný tak na 50%. Polovička pochopila (a případně poděkovala) a druhá nechápala nic. Jedna řidička (ale mohl by to být i řidič) zastavila za trolejbusem stojícím úplně mimo zastávky, se staženými sběrači, varovnými blinry a trojúhelníkem rozsvíceným na transparentu (obyčejný ještě nebyl) a asi tři minuty doufala, že ji uhnu. Až když jsem jí ŘEKL, že to nejede, objela trolejbus tak šikovně, že další dvě auta musela na trávník. A k řidičům IGK - spolu s neschopností zastavit na červenou pozoruju čím dál víc také neschopnost rozjet se na zelenou. Od volantu busu je u většiny IGK vidět mezi sedačky na šaltpáku a většinou to vypadá takhle:
červená ... žlutá ... zelená ... chvíli nic ... ruka se pohne ... ruka řadí ... zase pauza ... rozjezd
Ačkoliv to čekám, přece jen dost často se musím rozjíždět na dvakrát, třikrát (nejdřív na zelenou a potom přibrzdit a počkat, než se IGK rozhejbou).Ti samí řidiči vzápětí jinde projedou přes 5 vteřin svítící červenou... Pozorujete to taky?
Vědomosti je třeba bezpodmínečně dostat do vojáka v to.
MHD: http://353.hamradio.cz - železnice: http://pshzd.wz.cz - ICQ 269-400-981

Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 12:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A k řidičům IGK - spolu s neschopností zastavit na červenou pozoruju čím dál víc také neschopnost rozjet se na zelenou.

Je to tak, např. v Itálii, kdo by se nerozjížděl již na červenou spolu se žlutou, vyslechnul by si troubení desítek klaxonů... Taky se tam auta na zelenou rozjedou všechna současně, ne jako u nás, líně jedno za druhým a navíc šíleně pomalu. Tohle mi skutečně začíná vadit, když se rozjedu a hned musím brzdit, abych nenajel do nějakého idiota, co ještě nemá ani zařazenou rychlost.
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Pes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 1-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 14:04:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Itálii např. vůbec nepoužívaj blinkry a troubí neustále...

Vůbec je to šílená země
České Nezávislé Dopravní Sdružení
_________________________________________________________________

ICQ : 221-908-090 - Budu rád za veškerý kontakt fandů MHD.

Jak se cestující chová k řidiči, tak se řidič chová k němu.
Jak se řidič chová k cestujícímu, chová se cestující k němu. Jednoduchá rovnice! ;)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 14:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K tomu oprávnění dávat pokyny ostatním řidičům: Mohu já jakožto zaměstnanec DP, oblečen do fosforové výstražné vesty a montérek, dávat pokyny řidičům v případě zapeklité situace (dejmetomu odstavení trolejbusu v zálivu, kde je jediná možnost předejetí protisměrným zálivem (zálivy odděleny zábradlím)? Nebo toto může pouze řidič dotčeného vydechlého vozidla?

Mimochodem nevěřili byste, jaký je problém nasadit sběrače trolejbusu, stojícímu u krajnice, na dráty vedoucí nad vedlejším pruhem, plným souviislé jedoucí kolony aut. Mohu i zde jakožto obyč. dílenský pracovník zastavit provoz a nasadit sběrače?
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 15:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem byl vloni v září v Turecku a v této zajímavé zemi, o které nemáme zas až tak dobré mínění je docela pravidlem, že na světly řízených křižovatkách mají indikátor, ktarý odpočítává, jak dlouho ještě bude čevená nebo zelená svítit. Doprava je tak mnohm plynulejší a neviděl jsem tam tolik zamrzlíků.... (zato nás málem přelej jeden ichtyl, co si to jen tak ohnul s dodávkou do pravého úhlu na chodník a zastavila ho až kamenná zídka)


Řidič se pozná podle toho jaxe rozjíždí do kopce 12% ze "stopky" odbočujíc doleva na hlavní.
Pavel_reiser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 15:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A když už jsem zabrowsil sem : kdo mi poradí, co je tohle zač :

Vlastimil Leška
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.45.98
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 16:20:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je to jenom domněnka, ale v šedesátých letech se do Pákistánu a dalších zemích vyvážely podvozky octavií nebo snad i škodovek 1202, na které si montovali vlastní karosérie.
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2004


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 16:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pavel, Vlastimil: tak tak, turecka verze S 1202, pozrite http://auta5p.car.cz/katalog/skoda_tr/skoda.htm , pod obrazky je text. Na stejne strance o uroven vys se daji najit podobne vozy produkovane v Pakistanu a na Novem Zelandu. Autora te stranky neznam, ale jeho dilo je obdivuhodne, tisice zaji,avych fotek a udaju o
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2911
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 18:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mohu já jakožto zaměstnanec DP, oblečen do fosforové výstražné vesty a montérek, dávat pokyny řidičům v případě zapeklité situace

Samozřejmě ne, i když se občas nějaký aktivní dispečer v Praze pokouší o řízení dopravy...
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 19:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex - takže se vlastně i s kolegy pohybujeme v případě takových situací na nelegální bázi . No to je krása...zase mám nějakou tu ilegální činnost. Hodlám si trochu zjednodušit situaci instalací nějakého dramatického nápisu na výstražnou vestu, třeba "Pohotovost DP - trolejbusy Komín"
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 19:24:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je to sice opožděná raekce ale mě to napadlo až dneska- Jak zde někteří šotouši nadávali na gumokolisty tak si asi navidí do pusy protože trolejbus a autobus mají kola asi z čeho?!? Kamený asi nebudou
Jináč k tomu rozjíždění to je tragédie.Já jezdim denně s pikapem po Plzni a okolí skoro celou šichtu a to je vo nervy.Vždycky gdyž vidím padne zelená,telefonující řidič se vesele vykecává,po půl minutě si vzpomene že nemá automat a přemejšlí na jakej qalt se rozjede,gdyž si nějakej konečně vybere přemýšlí co se sešlápnutou spojkou,zkusí jí pustit a ejhle ono se to rozjelo.A mezi tím padne červená a my ostatní můžem vyletět z kůže vztekem.Je to naprosto běžná věc a večer mě pak bolí v krku od věčnýho řvaní xobě a dopředu (pro anti IGK tam je jednička) a další moje obvyklé vyřvávky sou nepublikovatelný.
Já se snažim jak padne žluto-červená zařadit a jak padne zelená zmizet z křižovatky ale gdyž přede mnou stojí nějaký pako který při řazení z 1 na 2 skoro zastaví tak sem rád že mi auta brzdí celkem obstojně.Většinou sou to milimetry.

Nemáte někdo z Plz a okolí PZ dveře na emkovou 120?
Krapet sem ty svoje pošmajchloval o složený panely.
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 20:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K příhodám s policisty mě napadla ještě kratičká, ale velice zajímavá z hlediska zákonů. Dávno tomu se mi svěřoval spolužák, že ho policisté zastavili s vozem na zákazu zastavení, načež ho chtěli pokutovat za to, že zastavil na zákazu zastavení. Co si o tom mám myslet, nevím. Ani naštěstí nepamatuju, jak to dopadlo.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 6-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 21:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad verusha- V Jihlavě má mistr autobusové dílny nějaké pofidérní kolo, asi skládačka, na trolejbusové je to taky, ale tam to používají zase všeci, kromě mistra, pak je tu dvoukolový vozík, 4-kolový vozík na velmi těžké věci a eventuelně vysokozdvižný vozík ev. Multikráva(jak někdo nazval).
Jinak k řidičáku u šotoušů. A co ti, co řídí trolejbust, resp vozidlo MHD, ty mají dělat co?
Jo a pokud bude nějaká akce v ÚnL, tak určitě z Jihlavy pojedu pomocí VHD, to bych se tam dostal tak ve 12 při výjezdu v 5 ráno.
Časem se přijde na to, že odporová regulace je lepší než tyristorová
Segodnja, zavtra, Škoda
Víme i to, co není pravda. Váš TASS.
Budováním trolejbusů spějeme k lepším zítřkům
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 22:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bože můj, to je zas blbejch keců typu "šotouši nemaj řidičák" atd. Jeden člověk sem napíše, že nemá rád IGK a všichni strašně dotčení fandové MHD se z toho můžou posrat (CHA to je snad moje první sprostý slovo na k-repu za těch 5-6 let,ale poslední dobou je to tady fakt těžký se udržet). Mně tahleta diskuze nevadí, dokonce jsem se divil, že tu tyhle gumokoly ještě nejsou. No nic.
Martin_100: Nezapomněls na bicykly ? No ale vem si, že ortodoxtramšotouš snad přeci neuznává ani busy a tr-busy.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2005


Odesláno Pátek, 06. ledna 2006 - 22:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo vidíš bicykly sou taky gumokolní...
Jinak doufam že sem potěšil šotouše svojí neschpností.Sem na sebe dost nas... páč ty dveře (viz můj příspěvek č.170) sou moje 1. mnou zaviněná nehoda od doby co mam řidičák.
Nepočítam to že sem svou 1. 105-úzkou postavil na louce na bok ale to byla mladická nerozvážnost

(Příspěvek editován uživatelem martin_100 leden 06, 2006)
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 00:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha a doprava po areálu vozovny: Vím o tom, že existuje nějaké malé vozítko typu "zametač", pak se po areálu pohybuje úklidová sestava "pán + kolečko + lopata + smeták" a pak tu máme tohle:A aby toho nebylo málo, přikládám jednu fotku z ... (ale na to určitě aspoň někdo přijde sám )


A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
UIX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.71.129.172
Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 12:03:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...z vozovny Komín.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 13:02:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesně tak, a sluší se dodat, že tato ještěrka je schopna utlačit na rovině i kloubáček 22Tr (standartní situace -> průraz tyristoru zadního pohonu, takže nemožno couvat, a odstavit nahoru na stání vyžaduje trochu couvání před jiné zdechlé vozy.... nárazník na nárazník a už to jede - mimochodem nevěřili byste, jakým problémem je pro 22Tr na prostřední pohon vyjet za mokra točenou rampu z přízemí do patra vozovny)
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 13:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_J - mimochodem, copak provedl vůz na pozadí fotky s Destou (vidím že to je asi nějaký zbytek 14TrM), že dopadl takto?
Jinak vysokozdvih Desta tu máme taky (menší a akumulátorový - většinou využíváme k vyndávání měničů z 21Tr a pod., a ještě tu máme dvě jezdítka sloužící k čištění naší úžasné "protiskluzové" podlahy - něco podobnýho, jako občas jezdí po supermarketech.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 6-2005


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 13:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taková podobná desta je i V Jihlavě a jak to po vozovně dokáže valit, seděl jsem vedle mistra mysle, že se to převrátí, samozřejmě v očích smrt
Časem se přijde na to, že odporová regulace je lepší než tyristorová
Segodnja, zavtra, Škoda
Víme i to, co není pravda. Váš TASS.
Budováním trolejbusů spějeme k lepším zítřkům
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 17:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vůz v pozadí provedl to, že nedal přednost silnějšímu. Jak známo, není důležité, kdo jede podle předpisů, důležité je to, kdo je větší.

http://353.hamradio.cz/14-369.html
http://www.sm11.cz/cernakronika-04.html (30.9.04)
http://www.ustecketramvaje.com/cr/pu/pro/25.htm
A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 18:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin Y. - díky za osvětlení hádanky... skoro se divím, že vůz nedostal novou kasli za použití starých komponentů.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 12-2005


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 18:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Moje IGK (Adélka) se mi před očima mění v papouška.Sehnal sem sice nový (docela libový) dveře leč bohužel sou červený.Zadní čelo mam modrozelený a přední nárazník bledě modrej.
Tady to má ještě celkem jednotnou barvu-minulost

Uvažuju že bych ten přední feldovej nárazník sundal ale von tam plní docela dobře funkci ohebnýho krytu toho plechovýho spojleru.
Poraďte SUNDAT/NECHAT.
(anketa je jenom pro mě orintační vžádným případě nemůžu slíbit že se výsledkem budu řídit)
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 19:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin 100 - nárazník sundat a nechat bez něj, i vzadu - viděl jsem takto upravenou 120 (díry po šroubech pečlivě zadělány a + ještě trochu vyspojlerováno) a vypadalo to celkem líbivě, nevím ovšem, jestli to nějak neporušuje nějaký vyhlášky.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 1-2005


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 22:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podobně "vyfešákované" jezdilo po PV i nějaké tmavomodré erko. Blinkry byly zapraveny na hladko do kastle (a la soutěžák), vypadalo to zajímavě. Jezdilo to celkem dlouho (asi do STK...)
ICQ: 321725091
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2005


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 22:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No tuty nápady sem gdysi taky míval ale já už sem na větší úpravy tutoho auta tak trochu rezignoval.Chci si ušetřit na feldu a tak do Adély budu cpát peníze jen za to nejnutnější abych jí udržel v provozu a s STK.
Jinak tuty úpravy sou samo proti předpisům.O technickou ani tak nejde (stačí vědět gdo to umí zařídit) projde ledacos ale gdyž tě pak zastaví švestky na silnici taxi smlsnou.A já fakt nemam náladu jim přispívat na vejplaty za kraviny.
Vono udělat auto je pěkná věc ale aby to za něco stálo tak to stojí hooodně českokreditů,proto Adéla vypadá jak vypadá.Hlavně že je na tom dobře po stránce technický a neni to prorezlý-LAK NEJEZDÍ. (dřív sem o změně barvy uvažoval-už mě to pustilo)
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 12-2005


Odesláno Sobota, 07. ledna 2006 - 22:41:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo a sundat zadní nárazník je kravina páč je tam tažný a to já občas potřebuju.
TUPÁ VAČKA team_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Zdeněk_sláma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 09. ledna 2006 - 18:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dovolím si přisypat něco veteránů..
Aero 30
aero 30
Tatra 57 A
Tatra 57 A
Škoda 1100 MBX
Škoda  1100 MBX
a na závě pokus o infiltraci dalším typem dopravního prostředku který jsem zde zatím nenašel
Motocykl Norton
Norton
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. ledna 2006 - 20:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Bobyk 5.leden 20:03:

To mě taky příjemně překvapuje, že původních "šestsettrojek" se třemi světly se pár dochovalo. Kromě těch tvých přidávám ještě tuhle: http://auta5p.car.cz/srazy/roztoky_2005/roztoky_67.htm

V běžném provozu si totiž nevybavím snad žádnou, a to koukám po autech od útlého dětství - to znamená cca od začátku 80. let, kdy se ještě občas vyskytla T 603-2 (čtyři světla, ale blízko u sebe), nejčastěji jako polovrak, kdežto T 603-3 (poslední verze, která se občas potká i dnes) bylo ještě všude mraky. Když jsem poprvé viděl na obrázku trojsvětlovou, myslel jsem, že to byl jen nějaký prototyp.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 10. ledna 2006 - 23:32:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha Odesláno Pátek, 06.leden 2006 - 20:27:
Řekl bych, že pokyn orgánu PČR jest nadřazen dopravnímu značení. Quexi, potvrď nebo vyvrať, já jsem odchován jen na zákoně č. 79/1997.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 18556
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 10. ledna 2006 - 23:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor:
A jak by se pak řešilo, když vjedeš do "Průjezd zakázán", kde je zároveň "Zákaz zastavení" a příslušník Tě zastaví? Porušíš tak vlastně značku "Průjezd zakázán"?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 10. ledna 2006 - 23:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já spíš nechápu kombinaci značek "průjezd zakázán" a "zákaz zastavení". Tuto kombinaci jsem viděl jen na jednom místě a doteď mi to hlava nebere (byť tam již tyto značky dávno nejsou). "Tam, kde je umístěna značka č B28 - zákaz zastavení - nesmí řidič stát, ale ani zastavit" x "... Užije-li se nápisu 'Průjezd zakázán', nesmí řidič projet označeným úsekem v plynulé jízdě; může tam vjet, pokud jízdu přeruší". Tak a teď babo raď!
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 00:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třeba tam byl vjezd do garáže pro nějakého řidiče IGK, nebo vjezd nějam do dvora nebo na zahradu (více). Pokud by to byla ulice (bez žádného vjezdu, nebo parkovací plochy) tak by do této ulice neměl vjet nikdo.
MHD na Hané - www.mhdnahane.net - poslední aktualizace 9.ledna 2006, ICQ #277-439-754
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 00:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kombinace těchto dopravních značek byla svého času v ulici Lazaretní při vjezdu z ulice Zábrdovická - toť vše v Brně.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 18558
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 00:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V ČB existuje stále, nyní ještě rozšířená o značky další. Snad se mi podaří ošotit :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova

World Jumping Day: www.worldjumpday.org
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 08:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor: Samozřejmě, pokuta je v tomhle případě nesmysl, a dost pochybuji o tom, že se to vůbec odehrálo...
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 08:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já spíš nechápu kombinaci značek "průjezd zakázán" a "zákaz zastavení".

Podle mého názoru to není nepochopitelné - prostě to znamená, že se smí jen zajet např. k vratům, na parkoviště, na místo ležící mimo silnici apod., ale nesmí se zastavit přímo na silnici - kombinace sice zdánlvě nelogická, ale přesto možná.
...bude třeba zvládnout zákony po našem...
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 14:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex - odehrálo, bohužel, byli na to dva svědci (totiž další dva spolužáci). Tenkrát jsme na to v celé třídě vedli dosti živou diskusi, ve které převládal názor, že pokyn policisty je nadřazen značce. Totéž jsem si myslel taky, ale zdálo se mi to na naše české poměry až příliš logické, proto jsem to hodil sem - čímžto děkuji za vysvětlení.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 17:44:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Před chvílí jsem viděl u škodovácký zdi zajímavou feldu.Byla podle MPZ z Velké Británie,SPZ - N73 ESP.
Pěkný udržovaný kousek.Nejvíc mě na tom nesedělo pravostrannné řízení a obrácené stěrače,je to tim že na to prostě nejsem zvyklý.Vzadu měla klasické označení FELICIA (na levé straně) ale na pravé straně,kde se označuje motorizace,byl plastový nápis BOHEMIA!
Bohužel fotka není.(nemám digit.foťák a klasiku jsem sebou neměl)
TUPÁ VAČKAteam_Škoda tuning racing a piving grupa
[PLZEŇ] I love IGK
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 11. ledna 2006 - 18:02:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už se probírají britské značky, dokážete určit, odkud je tenhle autobus?


A bus station is where a bus stops.
A train station is where a train stops.
On my desk... I have a work station.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace