K-report
 

Archiv do 23.srpna 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Staré archivy » Archiv do 23.srpna 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 11. srpna 2006 - 22:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex: světové ceny rud byly nižší...to asi jo, ale nebyla třeba těžba ekonomicky rentabilní (i přes tu "levnost" rud z dovozu) ? nebylo spíš lepší moderní důl zakonzervovat než úplně zlikvidovat ? Nevím, tohle se mí zdá spíš jako záměrná likvidace konkurence, než ekonomická výhodnost a ekologie dolování.
Ty Libkovice byly opravdu zbourány kvůli následům hlubinného dolování Kohinooru (vlastně se začaly vysídlovat a likvidovat až po ustavení ekolgických limitů v roce 1991). Ale s tím se počítalo už za komančů. Poté ovšem mělo být celé území přetěženo fungl novým povrchovým dolem Kohinoor, který měl zlikvidovat tyto obce: Mariánské Radčice, Louku u Litvínova a spodní část Lomu u Mostu. Smysl (hlavně ten ekonomický)přetěžení sloje, ve které bylo dobývaáno nákladnou hlubinnou těžbou (překopy mezi doly, větrné jámy-ještě v půlce devadesátek byla nákladně rekonstruována "luftšachta" na severním okraji Libkovic, která byla zanedlouko zlikvidována), nákladnou povrchovou těžbou (likvidace těch starých hlubinných zařízení- obrovské problémy při těžbě) mi opět zcela uniká Ale za komančů to asi bylo jedno
z jakých podkladů při tvorbě databáze vycházejí... asi z emerických špionážních map z 50. let (?)
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Orlí_spár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 8-2004


Odesláno Pátek, 11. srpna 2006 - 22:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak teď sem přidám něco k tématu-výřez z jedné těsně poválečné pohlednice (roky 1945-1948). Možná podle té značky poznáte víc. Mě by celkem zajímalo, co je to za firmu, které patřilo to benzinové čerpadlo. A taky to auto (co je to vlastně zač ?, sanitka ? )

 

Až se za 14 dní vrátím z dovolené, tak pošlu další zajímavé fotky
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3576
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 11. srpna 2006 - 22:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Orlí spár: Takových nákladných (a zbytečných) investicí v hornictví bylo víc - pamatuji si, jak v roce 1997 byl po roce a půl výstavby dokončen téměř 5 km dlouhý překop mezi doly Schoeller a Tuchlovice v kladenském revíru - umožnil uhlí vyvážet přes Schoeller a odstavit na Tuchlovicích třídírnu uhlí a vůbec dopravu uhlí odtud po vlečce. Ani ne za 5 let šlo vše pod kytky...

Jinak Louce u Litvínova se to asi mělo částečně vyhnout, protože už za socialismu se tam začla stavět obrovská opravna nákladních vozů (nikdy nedokončená), což by ve stavební uzávěře nebylo možné...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4564
Registrován: 1-2005


Odesláno Sobota, 12. srpna 2006 - 11:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V neděli 20.8. proběhne II. rallye pravidelnosti historických vozidel Z lázní do lázní. Start je plánován na 10:00 v Lázních Skalka, trasa povede přes Výšovice, Určice, Alojzov, Krumsín, Soběsuky, Plumlov, Ohrozim, Lešany, Zdětín, Hluchov do Čech pod Kosířem, kde bude půlhodinová pauza. Poté se jede dále přes Pěnčín, Ludéřov a Drahanovice do Slatinic. Očekává se účast asi stovky historických automobilů a motocyklů.

P.S. Budu tam, takže fotky pak dodám
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 6-2002
Odesláno Sobota, 12. srpna 2006 - 13:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Orlí spár - fotka:
Ma sanitku mi to připadá moc nízké, navíc ta zadní část je nezasklená. Je to spíš nějaká menší dodávka.
Značka Č-MO 5094 je samozřejmě mostecká
Na další zajímavé fotky se budu za 14 dní těšit (budu též na dovolené)
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 3-2005


Odesláno Pondělí, 14. srpna 2006 - 22:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco z naší domácí kuchyně:
Naše ex-rodinné auto
 
 
A otcův miláček:-):
  zacinajici GO
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Karbonyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 11-2003


Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 14:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No hochu to je dobrý mazel!
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 14:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zlín 24 Tr: S tím se snad ani nechlub, že s tímhle jezdíš po silnici...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Vlastimil Leška
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.44.188
Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 16:32:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jo, chlapec trochu tunil, až přetunil. Ale kdyby jezdil tím červeným, napůl rozebraným, tak by to bylo horší.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 22:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sem nasranej že bych vzaždil .
Večer zaparkuju Julču čumákem na strk ke zdi jako vždy.
Ráno koukam z vokna a z auta čumí přední nárazník. Vyběh sem k tomu a zjistil že se ho někdo v noci pokoušel ukrást. Ale páč to bylo na těsnu u zdi tak se mu nepodařil vytáhnou a tak ho tam nechal. Okolo rozházený matky jedna mlhovka na sračky vedle auta a druhá vypadlá pod autem a prasklej plast..takže sou v prdeli. Nárazník odřenej a prasklej o hodně víc než byl.
Zavolal sem poliše tak asi po 15 minutách přijel jeden s fotoapátem a udělal slovy 3 fotky:
1.- Ze zadu celková
2.- Z boku celková
3.- polodetail na čumák
A se slovy že se mi kolega ozve odjel.
V poledne so ozvali, napsali si adresu odhadovanou škodu a to bylo vše.
Odpoledne sem dostal na stanici papír že sem podal trestní oznámení ohledně poškození nárazníku a mlhovek.
Toť vše!
No uvidíme jak se vyjádří v pojšťovně...

Kua kua kua a kua!!!!
Dotat toho zmrda do ruky tak du sedět za vraždu 1. stupně s použitím tý největší brutality.


btw mam felicii kombíka model 2000
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 22:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco z naší domácí kuchyně:
Naše ex-rodinné auto

Sice je to lir (kilo by bylo lepší) ale řek bych že to neni asi žádnej votuzing.
Tuto vypadá dosti nadupaně...takže bych řek že hurá na závody.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 15. srpna 2006 - 22:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to naštve, ale nic si z toho nedělej, pod naším barákem to je taky síla, 3x nám vybrali rádio, jednou nám urvali ožralci zadní spojler a 2x nám auto ukradli (ještě že jsme pojištění) a aby toho nebylo málo, týden co jsme se radovali z nové Felcky (psal se rok 2002), tak nám nějaký hrdina objel celou pravou stranu klíčem. Takové lidi na místě vraždit kulí mezi oči.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3591
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 08:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin100: Běžná věc (bohužel). Co si pamatuji, tak u našich rodinných IGK každé bylo nejméně 2x napadeno zloději.
Sám vlastním nového Mégana - v únoru jsem ho měl týden a někdo z něj v noci ukradl originální poklice. Začátkem července za bílého dne někdo rozbil přední okénko a patrně pak byl vyrušen nebo si všiml, že Mégane nemá zapalování na klíček, ale na kartu, takže s tím jen tak neodjede - nicméně střepy byly po celém autě... Takže tvoje pocity dobře znám...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 14:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takové lidi na místě vraždit kulí mezi oči.
Ne to je moc rychlý.
Já bych takový grázly přivázal pevně ke sloupu a pomalu bych ho mlátil železnou trubkou a pak polil benzínem a upálil. Zbytky bych tam nechal s příslušnym popisem pro výstrahu ostatnim.
Věřim že pokud by takhle vypadaly ofiko tresty dle zákona tak by kriminalita rapidně klesla.
Páč nějaký středověký sekání rukou by pro stát zanmenalo sociální krizi páč by bylo tolik bezrukých že by neměl kdo pracovat.
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 5-2005


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 14:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale to je nehumánní názor. Stačí rozhlásit, že máme k dispozici Golema, a pak už jenom diktovat podmínky...
No a?
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 3-2005


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 15:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex: Modré sloužilo jako rodinné do r.2000 /kdy se koupil zánovní forman - kerým jezdíme dodnes/. Potom se s ním akorát popojíždělo a válelo se po garáži, potem /cca 4měs. z5/ se prodalo známému. A ten s z toho udělal to co udělal. Bude k vidění i na "historické vložce" Barum Rally.
Červené je v naší rodině nástupce modrého, nyní se vyvařuje a přemýšlí se jak moc do původní podoby půjde.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 18:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale to je nehumánní názor
A snažit se někomu ukrást nárazník z auta a rozmrdat mlhovky je humální?
Upalovat ty šmejdy za živa pro výstrahu ostatním!!!
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 19:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jedu z výletu s pro Martina tragickým obrázkem a on je už ve stresu teď... Tak já nevím, jestli sem vůbec tohle:
 
mám dávat, aby úplně nevypadl z konceptu...

A k tomu ještě jedno auto - takováhle kufrová Corsa a ještě v dýzlu, to teda není moc běžný auto a nebylo ani když bylo ještě mladý. Nebo se pletu?
 
Museum MHD a železnice v Rosicích je otevřeno každou sobotu od 10 do 17 hod. Přijímám připomínky, kritiku a udání k webům:
trolejbus.cz * pshzd.wz.cz * dpmp.cz * autobusy-bartos * ICQ 269-400-981
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 1-2006


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 21:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ta Corsa asi bude původem španělská, tam jich je takových plno.
www.fotodoprava.com
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 12-2005


Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 21:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tadyk je článek a nějaká ta fotka ohledně mýho nárazníku
http://tupavacka.wz.cz/view.php?cisloclanku=2006081601
nebojte se tam vložit komentář...ty stránky nekoušou}
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 23:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin 100: Chápu a taky mi zůstává rozum stát, že v naší v něčem přece jen tak civilizované zemi je pořád tolik vandalů a krade se úplně cokoliv co není přivázaný třema řetězama... známým ukradli i úplně nepojízdnou stodvacítku, to museli přijet s odtahovkou...

Mně ze služební Felicie v noci na sídlišti ukradli obě loga škodovky a kryt mlhovky, přední logo jim asi nešlo, takže je urvané jen tak napůl - myslel jsem, že takovou věc už všichni "obírači" aut musí dávno mít doma... nemluvím o tom, že fakt moc nevím, k čemu jim to asi tak je...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. srpna 2006 - 23:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

353 a Gromit: Ony jsou přece všechny Corsy španělské, ne?

Ale fakt je, že kufrové Corsy i další sedany nižší a nižší střední třídy jsou typické pro Španělsko a země dál na jih, případně i na východ... Kdežto u nás je to pěkná rarita.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 08:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jef: kufrové Corsy i další sedany nižší a nižší střední třídy jsou typické pro Španělsko a země dál na jih, případně i na východ...

U nás se teď pěkně prosadil alespoň Renault Thalia - mně se náhodou líbí sedany v této třídě...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 09:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, Thalia se u nás pěkně prosadila, ale dál na východ ještě mnohem víc - nemusíme chodit daleko, na Slovensku byla před pár lety skoro národním vozidlem a i dneska jich tam z nových aut člověk potká hned po škodovkách nejvíc.

Jinak je to ale v Evropě fakt úpadková kategorie - Opel už nedělá nejen kufrovou Corsu, ale ani Astru, Fiat nedělá sedany vůbec a z celého koncernu PSA mají pro Evropu stupňovitou záď jen velké Peugeoty 406 a 607... i mnoho dalších sedanů jsou spíš popelky, ostatně jako Fabie, která do budoucna v sedanu už ani nebude. Jak to vlastně je s Polem sedan současné generace, v Německu se to snad prodává nebo nedávno prodávalo, aspoň jsem to asi dvakrát potkal - to se dováží odněkud z Jižní Ameriky nebo co?

A mně se ty malé sedany někdy taky docela líbí, i když teda moc praktická varianta to v téhle třídě není...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 09:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Konkrétně jsem měl na mysli, že jsem v Německu asi dvakrát viděl toto, z toho jednou, když jsem míjel prezentaci jakéhosi dealera v Sasku poblíž našich hranic:

http://auta5p.car.cz/katalog/volkswagen_za/polo_01.htm
Karlos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 09:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zrovna včera jsem potkal Thalii a koukám co to má napsaný na kufru, a hle bylo tam Symbol. Až potom jsem si všimnul, že to má rumunskou SPZ...
Čus bus Karlos
Vlastimil Leška
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.44.188
Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 09:50:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hlavně v západních státech není moc zájem o malé sedany. Ty se prodávají v zemích s nižší kupní sílou obyvatelstva, kde lidé mají pouze na malé auto, ale současně potřebují velký kufr. Proto třeba Renault svoji Thalii např. v Německu vůbec nenabízí. Sedan od novějších cors určitě existuje, jezdí např. v Jižní Americe.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3595
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 10:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je to tak, Thalia se myslím prodává jen na Východě. Ale např. Logan se nabízí i na Západě - ale zase je přeqapivě řazen (na rozdíl od Thalie) do nižší střední třídy. U Fabie je celkem škoda, že se sedanem nepočítají - ale fakt je, že za stejnou cenu dostanete praktičtější kombi.
Jinak ze sedanů střední třídy se mi moc líbí Renault Mégane - sám bych si ho koupil, ale qůli rodině jsem nakonec upřednostnil verzi Grandtour (kombi), přece jen do kufru sedanu se kočárek nenarve...
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 18:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kde lidé mají pouze na malé auto, ale současně potřebují velký kufr.

Hm, spíš mají jen na malé auto, ale chtějí, aby vypadalo trochu "hogo fogo", k čemuž v těch končinách světa pomůže ten kufr... naopak malých a středních kombíků (které by těm s nižší kupní silou nabídly ještě mnohem větší kufr) je v zemích jihu a východu mnohem menší procento než třeba u nás a se sedany stále jasně prohrávají (i když se časy poslední dobou trochu mění). Kombi je tam pořád spíš něco jako dodávka, co mají spíš živnostníci, i větší rodiny jezdí v různých Suzuki Swift sedan apod.

O Corse sedan v Jižní Americe vím, psal jsem jen o Evropě. O novém Polu sedan nikdo nic nevíte (kde se vzalo v Evropě)?

Quex - souhlas s Méganem sedan.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7066
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 19:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle se už v současnosti moc nevidí. Dnes ve Středoklucích .

 
 
 
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 20:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rozhodl jsem se potěšit zdejší škodofandy a tak přikládám nějaké náhodné fotky z dneška:

 
 

Omluvte moji tematickou neznalost, takže to první je Popular? Stojí před autodílnou, asi bude probíhat repase. Stejšn vypadá provozně, stojí ulici vedle. I to se dá najít v Brně v zapadlých uličkách.

Na závěr hádanku. Můžete hádat typ auta, poznám to i já, čili je to jednoduchý.

 

Tento vrak mi vzdáleně připomněl jeden nedávný inzerát v Inzert - Expresu:
"Prodám Škodu 120 nebo vyměním za prase."
No a?
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 1-2006


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 21:38:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: Ten zbytek auta je z Moskviče (přesný typ nevím, moc se v nich nevyznám)
www.fotodoprava.com
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 3-2005


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 21:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bych to tipl na 408ku.

Přihodím taky nějaké fotky:
 
správné funebrácké auto - naštěstí zde nebylo zrovna "služebně"
 
Kdo má Opel Omega - jeden bezprizorní /s odepsaným předkem stojí ve Zlíně na Cigánově/.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 22:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zlin__24tr: A nějaké fotečky se starým GT, GV by nebyly?
Kubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 9-2004


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 22:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: ta prvni skodovka je sedan, ciselne 1200 nebo 1201, to nepoznam.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 23:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: To první auto je Š 1201, lidově zvaná Sedan. Více na http://auta5p.car.cz/srazy/slavkov_2002/slavkov_171.htm
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 23:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle jsem viděl v jedné ulici v Přerově dnes.

 
 
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 17. srpna 2006 - 23:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kubrt byl rychlejší (já se do katalogu začetl). Spíš to ale bude Š 1200. Na přesnější určení bych musel vidět zblízka a motor :-)
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 3-2005


Odesláno Pátek, 18. srpna 2006 - 08:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bart: Takýmto warťasem /v modrém/ jezdí jeden dědula odnaproti... Má ho stále jeko nový. Pokusím se ho vyfotit - auto, ne dědulu

Rul: Podívám se do archivu a snad něco najdu. Tady ta Omega tu stojí už cca 1/4 roku. Poté co 100 m od tohoto parkoviště se připletla do "řetězovy".
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4608
Registrován: 1-2005


Odesláno Pátek, 18. srpna 2006 - 10:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když jsme u těch Wartburgů, tak taky jeden velmi často jezdící:

 
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 18. srpna 2006 - 12:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doporučuji navštívit stránky http://www.barkas.de

(Barkasy jsou moje nejoblíbenější dederoňácké auta).
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 12-2005


Odesláno Sobota, 19. srpna 2006 - 10:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Spíš to ale bude Š 1200. Na přesnější určení bych musel vidět zblízka a motor :-)
Možná se pletu ale 1200 se do 1201 liší prahy nebo ne?
1200 má dveře překrývající svým spodním oktajem práh vozu kdežto 1201 má sporní hranu dveří až nad prahem jako je tomu u dnešních aut.
Pokud se pletu tak mě někdo opravte ať tu nejsou pro neznalce zbytečný bludy.
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 17:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gottw_24Tr-tak, abys jasně pochopil, proč stále a pouze používám jen Gottwaldov. Toto je důvod. Kdyby někdo nepoznal, tak je to 64, ale po mírných úpravách původním majitelem a snad to mělo dokonce nehodu, takže. Jank SPZ začínala GT.
Martin 100-No chlapi v práci mi říkali, že 100 byla línější než 1000MB, takže Tvoje věta je lehce pro mne irelevantní. Sice v něčem mohly být lepší, přecijenom vývoj, že, ale 1000 malých bolestí je 1000 malých bolestí (pak odstraněných
 )
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 21:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Historické foto ...

 
 
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 21:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 21:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

 
 
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 21:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jo teď jsem si vzpomněl, neexistoval na vozech VB (1201, Volha 21 a pod) i nápis Sbor národní bezpečnosti, ne jen veřejná bezpečnost?
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 21:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No chlapi v práci mi říkali, že 100 byla línější než 1000MB,
Tak to bych netvrdil...
několikrát sem se svou stovečkou spraskal litra.
Jednou třeba mezi Plzní a Třemošnou. V tý době byla taková vyšísovaná a flekatá od kytu. Začal se na mě už v plzni lepit chlapík s nablyštěnou tisícovkou.
(pozn.:Ta cesta se dosti vertikálně vlní a nepatrně pořád stoupá) Dokonce za městem vyhodil blinkr že by jako předjel. No zkrátím to, při 115 km/h už jaksi nestíhal tempo :-)
A jednou se mi podařilo cestou ze školy (Křinice) ujet s plně obsazenou hundrtkou spolužákovi co měl 1100MB po renovaci a chlubil se jak to jede. On jel sám a já v 5 lidech. Do 110 km/h se držel předemnou ale když sem ho ve 130 km/h s plnym autem přejížděl tak taky celkem rychle mizel v dáli za náma.

Já měl 100L rok 1975 najeto cca 70tkm bez úprav co se podvozku, hmotnosti a motoru týká.
Ale co bratranec měl 110L a víc jak 110 nedokázal pak už se mu dusila. Asi sem měl nějakou lepší páč měla štítek v němčině
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 22:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pozor, nemluvím o rychlosti konečné, ale o rozjezdu a nějakém počátečním zrychlování. No ale i o době 1964-1975, takže auta po těch 42-31 letech mají své, že
na 1000 ale nedám dopustit, moje púrvní a cestovní vozidlo. Další kavilitní byly Tatra 603 a 613/1(ač korodovala)
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 22. srpna 2006 - 22:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na rozjez nebyl problém udělat třeba i kadetta...Machroval na světlech tak sem ho vokouřil
Evoluci nezastavíš...
Tak jako člověk pochází z tupý a smrdutý opice, tak pochází ŠKODA 100 z odfláknutý a šeredný 1000 MB
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 448
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 09:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pravda, se stovkou se na rozjezd machruje dobře, mít ve favoritu takhle krátkou šaltpáku, tak machruju taky.

Jinak, co se 1200/1201 týče, tak obecně se tvrdí, že 1200 měla dveře až na práh, ale na netu jsem nenašel jedinou fotku z novější doby, kde by to tak bylo. Proto je opravdu lepší se mrknout do motoru a zjistit, jestli to má horizontální nebo spádovej karbec, nebo sloupnout příslušnou část laku a zjistit, jestli to nemá zakytované díry po packách :-)
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2165
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 09:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

100 versus 1000 MB: Pro mě bylo Embo designově krásnější, Škoda 100 je takový faceliftový paskvil něco jako nyní Citelis nebo nový Peugeot 207. (Trochu k světu vypadalo aspoň Erko...)

U Š 105/120 se nedá už o nějakém designu ani mluvit... Evoluce u škodovky prostě nefungovala...
Co si dala těm králikum? ...leži tam... nafouklí...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 10:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vcelku souhlas s 3260 ohledně Citelisu, 207, i MB - ona má Š 100/110 mít jednoduché „čisté“ linie, ale tím pádem má pochopitelně pro dnešního nostalgika větší půvab embéčko… pro mě osobně to nejstarší s "hřbetní ploutví" a velkým zadním oknem. 105/120 náhodou nebyly v době vzniku ošklivé, i když tvarům byl trochu podřízen vnitřní prostor.

Bart: co to je za „fotopříběh“, ty poslední dvě fotky? A co to je vůbec za auto, stařičký Ford Taunus? Nebo dokonce Ford Eifel?
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 10:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

co to je za „fotopříběh“,

Ten film je mi nějaký povědomý, na poslední fotce je myslím mladý Kodet po nějaké nehodě. A co ta fotka vlevo - (železniční) nadjezd nad nějakým náměstím??
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 13:40:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcbain: a co železniční most přes vltavské rameno u karlínské vozovny?
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7105
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 13:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jasně, to bude on! Pěkné zákoutí to tedy bývalo.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 16:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není to ještě nakonec film "probuzení", který jsem viděl kdysi dávno a který teď tuším někdy měli opakovat...?
Čmelda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.213.60.20
Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 17:22:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestliže je to fakt Probuzení, tak pak se mi Barte, prosím, ozvi na mail. Budu žebrat. Ten film musel koncem padesátek působit jako zjevení...
Díky
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 10-2004


Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 17:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcb 17.8.:
Jednoho vídám celkem pravidelně v Karviné a okolí.
Bohužel zatím nemám pořádnou fotku .
 
ICQ: 202 888 377
Vlastimil Leška
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.44.188
Odesláno Středa, 23. srpna 2006 - 19:32:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na řadě 105/120 byly použity designové prvky z původně připravované řady škodovek s motorem vpředu. Tu navrhoval sám Giugiaro a pokud by se její výroba zrealizovala bylo by to na svoji dobu auto schopné konkurovat tehdejší světové produkci. ¨
K té akceleraci. Když máte krátké převody, tak na rozjezd se dá "natrhnout pr..." kdekomu. Já také na semaforech s fabii HTP trumfnu kdekoho. Ale když přijde na lámánaní chleba v rychlosti 80 a výše, tak mám smůlu. Holt objem a výkon ničím nenahradíš. Třeba HTP je do města díky svému nízko položenému kroutícímu momentu a krátkým převodům daleko příjemnější auto, než Fiat Punto s motorem 1.2 59 Kw. To má maximum točivého momentu až kolem čtyřech tisích otáček a dlouhé zpřevodování. A po městě se s tím nejezdí úplně ideálně.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace