K-report
 

Tramvaje v Brně Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyWolawka1980 33   
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Vláďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 22:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes byla 1018 na d-3.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 23:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mateřinka je zajímavá služba, to jsem nevěděl, že to je i u tramvají - u trolejbusů už myslím nyní není. Al v živé paměti mám řidiče, nyní v důchodě, který měl každý všední den odpoledne linku 134 s tehdy ještě komínským vozem 3197. Jen vyjímečně, když vůz nebyl z nějakého důvodu vypravitelný, měl podobný stroj, třeba 3195. O letních prázdninách jezdil zase jenom odpolední 136tku. To musí být s prominutím služba ke zblbnutí, mám pocit, že tu 134 jezdil snad už poslepu.
Bára!
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5586
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 23:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není náhodou v invalidním? :-O
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 23:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čoveče, to nevim. Takovej vyšší, štíhlej, s brejlema, stále usměvavej a bez vyjímky s každným protijedoucím vozem MHD se zdravil poměrně nápadným máváním.
Bára!
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5587
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 23:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná, kdybych ho viděl, tak si vzpomenu. Ale vzpomínám na pravidelné služby na a-53 koncem 90. let. Tam taky ranní a odpolední jezdili vždy stejní řidiči. Od té doby jsem je neviděl...

(Příspěvek byl editován uživatelem bobyk.)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Wolawka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2006


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 23:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad mávání: To já jsem již několikrát viděl na Pisáreckých kurzech řidiče, kterej i při jízdě se nakloní ze sedadla a mává jako vo život a něco si v kabině mumlá a a pak se dlouho směje i když ten řidič naproti jenom kývne a jede dál...:D Řidiče už jsem však dobrej půlrok neviděl :-((
ICQ: 249-193-349 , Wany forewer!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 9-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 00:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jste mi připoměli - já jednou zažil ještě za časů trajfů 15Tr jezdících do slatinských končin a šlapanické enklávy zajímavý průběh gestikulace řidičů mezi sebou. Jeda právě v jedné z patnáctek za tehdy ještě trolejbusem 9Tr z Hlavňáku do Slatiny, ve stoupání do slatinského kopce, kde jak víme je dvoupruh, naše patnáctka vystartovala velmi směle vpřed. Řidič kloubáku se zařadil do levého pruhu, a začal předjíždět devítku způsobem, který naznačoval manévr dokončit, bidla nebidla. Řidič se však srovnal se na dištanc kabina - kabina a cosi si s řidičem devítky mohutně gestikuloval. Samozřejmě pro pasažery obou trajfů to bylo velké haló. Nutno dodat, že v takovém dvojstupu jsme dojeli společně až na kopec, pak se řidič patnáctky zařadil zpět. Co bylo předmětem gestikulace si už nepamatuju...
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Trolejbusák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 1-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 06:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobyk: jj, vím které myslíš, jeden ještě určitě jezdí....
ICQ:192-449-432
mail: Trolejbus.3259@seznam.cz
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 7-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 08:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad janatak : To sem zazil vicekrat :-)
S trpělivostí učitele zvláštní školy dojdeš nejdál .
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5589
Registrován: 1-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 11:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já vídám jen jednoho z druhé posádky (jeho kolega nastoupil ke žluťákům), z té dvojice, která měla stále služby, jsem od té doby nepotkal ani jednoho
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 5-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 14:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Janatak - podobný způsob jízdy jsme zatím nezkoušeli ani jako otrlí najížděči zkušebních kilometrů, leč například při zastavení kloubáku (křižovatky, zastávkové zálivy) na úroveň nebo i před sólo vůz lze pravidelně vysledovat zděšení ze strany cestující veřejnosti v sólo voze. Na druhou stranu byly i případy, kdy řidič trolejbusu napravo od tramvaje rozhodl se tuto tramvaj objet zleva, či tebou popisované dokončení objezdu trolejbusu trolejbusem. Procenta úspěšnosti při tomto objíždění hovoří ve prospěch předjížděného vozu, ten většinou zůstane nasazený a netknutý, zatímco u předjíždějícího vozu je velká pravděpodobnost destrukce čehokoliv, co stojí sběračům letícím vzhůru v cestě. Vyjímku z tohoto pravidla potvrzuje kdysi předjížděná 3043 - dodnes jezdí s dobře viditelnou skoro dírou uprostřed zadního okna, zjevně byl Railtech stahovák velmi mrštný

Ad zdravení - autobusáci si mávají, trolejbusáci si mávají, a tramvajáci na sebe blikají levým blinkrem . No leč viděl jsem už úsměvný případ, kdy řidič tramvaje vstal, postavil se do pozoru a protijdoucímu kolegovi v okamžiku míjení souprav zasalutoval
Bára!
Mira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 23:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad řidiči 53: sice to až tak do této kategorie nepatří ale - linka 53 měla ve své době osobité kouzlo: naprosto ostřílení řídiči + nesmrtelný Ikarus + zatáčka+zhup (pod dálničním přivaděčem) + úzká cesta s výhybnami + "specifický" substrát - to dávalo dohromady někdy nepakovatelné zážitky - naražené záda, Ikarus navrchu na točně na Palačáku zabořený do škarpy pod okny Jachtu ap. Zlaté časy....Pak se začal dělat technologický park, ostrá zatáčka se vyrovnala, udělala klasická cesta, obměna vozového parku Karosy za Ikarusy a konečně to nejdůležitější řidiči se vyměnily...čo bolo to bolo
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 23:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale i teď to pořád ještě stojí za to. Sice už většinou bez kloubáků a esíčko pod Hradeckou se projíždí jenom směrem dolů, ale krásnou vzpomínkou může být spoj a-93, který jede od nádru 23:53. Ten je pořád ještě s kloubákem a někteří řidiči to stíhají opravdu v rekordních časech...
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 23:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tade, Wolawka: Ta 5/9 není matka, je to trhačka "za dekádou", jejíž ranní i odpolední část jsou pod jednou službou. Ten řidič snad opravdu jezdí jen onu 5/9, též s ní často jezdívám do školy.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 9-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 23:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: To předjíždění trolejbusu trolejbusem bylo vědomé? A ve střízlivém stavu?
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 00:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

janatak - samozřejmě. Občas se někdo zapomene. Někteří řidiči mají trolejbus brigádně třeba jen jednou za měsíc a třeba jezdí stále s autobusem. To si pak holt člověk v půlce směny neuvědomí, že má ze střechy klacíky. V lepším případě zapomene na Chironově odbočit směrem ke smyčce Kamenný vrch a zůstane s trolejbusem až dole nad smyčkou tramvají ve Starém lískovci - taky už se to prý jednou stalo
Bára!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 9-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 09:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V lepším případě zapomene na Chironově odbočit směrem ke smyčce Kamenný vrch a zůstane s trolejbusem až dole nad smyčkou tramvají ve Starém lískovci

To si pak dovedu představit to hlášení na dispečink s prosbou o odtah a následný výraz dispečera, esi se mu to nezdá.... No vraťmež se k tramvajím, ví někdo, na kterou dekádu je plánovaná oprava tratě na Hybešové a na Minské? Obě tratě již vykazují parametrů značně křivolakých. Stejně tak trať Pisárky - Vozovna Komín by už snesla nejedno podbití...
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 12:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha - ten pán se jmenoval Rudolf a odešel do důchodu asi před třemi lety. Byl moc super , prostě takovejmoudrej člověk ... pamatuji si že také se v létě objevoval tehdy ještě na 137 a 146 ... byl to člověk díky němu mě teď zajímají trolejbusy atd. jinak jezdí ještě 3197???
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 12:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD Režný: 3197 ??? Jasně že jezdí a ještě dlouho bude , některé vozy této série právě nabíhají do další SO , před vánoci byla do dílen přistavená 3200 , v hale je připravená 3198 a další projdou tímto typem prohlídky postupně , čímž se jejich plánovaná životnost prodlouží minimálně o rok a půl . Až se otevře MUK Hlinky , bude potřeba každý kolo ...
...I KDYBY JSME PADLI VŠICI, VSTANOU NOVÍ CHAOTICI :-) ....
..." Do Pekla Máme Blízko "...
Šotouš Kuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.212.115
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 18:56:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes na K2 na d-1, 1037 na 19/1.
Důkaz zde.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 9-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 19:57:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Anti: to znamená, že za Husovice by se do provozu mohly podívat i vozejky 3208, 3209 a 3211?
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 20:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To nemohly, všech 7 odstavenců půjde do šrotu. Jejich zprovoznění je po mnohdy dvou letech stání již témeř nemožné, a to jednak papírově, a hlavně fyzicky. Dílčí části na vozech fungujou, ale jak jsme se včera shodou okolností přesvědčili na 3213, vůz opravdu není pojízdný, ani nebyl schopen se dočerpat a nakonec nám vyrazil jističe.
Bára!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 9-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrá tedy, chápu, nejely by hned. Ale za předpokladu, že budou potřeba vozy po dostavbě Hlinek na znovuzprovozněné linky 37, 35, 25, nestála by za úvahu zatím akademická otázka reko těchto vozů na 14 TrR? Fyzicky a hlavně jestli to legislativně jde (to jsi myslel tím "papírově?), někde jsem četl, že je potřeba u starších vozidel dělat defektoskopii rámu při takto zásadní rekonstrukci -> vysoké náklady?
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 9-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi se přesuňme do trolejbusové komory
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 21:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ano, přesuneme se, dále -> viz trol. v Brně
Bára!
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 17:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak hlavně aby nám v novém roce ty naše šalinky nikdy nezamrzly ...
 
 
...I KDYBY JSME PADLI VŠICI, VSTANOU NOVÍ CHAOTICI :-) ....
..." Do Pekla Máme Blízko "...

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace