K-report
 

Elektrizace tratí Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Elektrizace tratí « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyMike_shunt780 14   
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Ojin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 06. prosince 2006 - 11:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky si myslím, že dvě koleje by stačily do Zastávky. Přece jenom je v ní přestupní uzel IDSJMK a zastávka ve Vysokých Popovicích slouží jen pro obsluhu obce. Navíc si nedovedu představit, že od Zastávky nahoru by se přidávala druhá kolej ve stávající stopě s těmi malými oblouky, a modernizace s napřímením by zas byla neúměrně drahá.
Tex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.141.0.146
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 13:58:12   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stahovačky - přežitek nebo nutnost?

Tak jsem si přečetl článek e střídavé soustavě 25 kV 50 Hz a napadla mne jedna věc co kdyby se pouříval třífázový trasormátor pak se to usměrnilo - všechny váze a znovu rozsekalo. Mohlo by se vesele rekuperovat a zatěžovali by se všechny fáze. V dnešné době IGBT tranzistorů už by to neměl být takový problém.
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:22:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak pár fotek z elektrizace Šatov-Retz. Omlouvám se za sníženou kvalitu, ale bylo opravdu hnusně a blbnul mi foťák.
 
 
 
 
 
 
 
 
Tex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.141.0.146
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:24:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Krásné Mapa sítě ČD na jejich webu

http://www.cd.cz/index.php?action=section&id=187
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tex
no šlo by to, nakonec v Německu a Rakousku to tak dělají, ale bylo by to o dost dražší a s vyššími ztrátami. Těžko říct, jestli zisk z rekuperace vy vyvážil tyto nevýhody. Podle mého názoru je zatím stále jednodušší je dohodnout s dodavatelem energie na nesymetrii. Ale rozhodně by to stálo za diskuzi. A vzhledem k tomu, že hledám námět na diplomku......
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On se do Znojma obnovoval i svršek?
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 14:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mike shunt: Co je to za vagónky v tom dlouhym červenym vláčku?
Tex
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.141.0.146
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 15:08:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzasl: Ty moderní impulzní měniče budou při těchto výkonech velmi účninné
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 15:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To: Honzasl:Svršek se obnovoval od státní hranice a nový končí u vjezdového návěstidla do Šatova (od Znojma)
To Iiii: to je přece vlak trakčního vedení, který obsahuje klasické montážní vozy.Normálně bývá odstaven v Modřicích.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 15:39:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Odkud se budou troleje do Znojma napájet? Bude nová měnírna, nebo budou tr. proud kupovat od OeBB?
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2003


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 15:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale koukám, že ta 50 tam zůstala. Dál v Rakousku už je pak 80 nebo 90 km/h.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 16:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Qěci: Napájet se bude 15kV/16 a 2/3 Hz z napáječky z Zellendorfu až do Znojma a to do té doby než se přitáhne 25kV od Brna (ale to je hooooodně vzdálená budoucnost a to ještě kdoví). Elektrickou vozbu bude provozovat OBB tak nevím komu a jak budou platit, ale ujednání je hotovo, jenže jsem ho viděl jen v němčině a asi na půl minuty, takže nevím.
To Nuts: ta padesátka je asi 10m před státní hranicí směrem do Rakous a tam se svršek neobnovoval a nevím kam až vede
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 9-2003


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 17:08:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mike_shunt: Ano, ta 50 byla kus u nás a kus v Reichu. Takže naše zmizela, ale oni to tam nechali. Taky to Rakušáci mohli obnovit ...

Jinak díky za info o Šatovu.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 17:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mike Shunt: Díky vypadaj hodně zajímavě. Ježto nejsem z Moravy tak sem je nikdy neviděl. Měl jsem za to, že to jsou nějaké předělané starobylé osobní vozy. Rád bych je někdy viděl zblízka.
TOMBOY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.117.24
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 19:22:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Qěci: Napájet se bude 15kV/16 a 2/3 Hz z napáječky z Zellendorfu až do Znojma a to do té doby než se přitáhne 25kV od Brna (ale to je hooooodně vzdálená budoucnost a to ještě kdoví).

A není mnohem pravděpodobnější,že se tam ta elektrika přitáhne mnohem dřív od Jihlavy?
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 20:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

TOMBOY:Tomu bych teda při současným provozu nevěřil.A to bydlím ve městě okolo kterého trať od Jihlavy na Znojmo prochází,tak že ten provoz znám...Leda by si to nějak vydupal Rakušák a nebo zázračně vzrostla nákladní doprava(o osobní radši ani nemluvím).Prostě jedním slovem-NEMOŽNÝ
M_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 6-2002


Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 22:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mike_shunt: Celou znojemskou elektrizaci budou dělat ČD? Měl jsem pocit, že nové elektrizace se dělají hlavně kvůli zájmu EŽ o zakázky.

Prostředek toho neutrálu (čtvrtá fotka) je natvrdo uzeměný?
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. prosince 2006 - 22:08:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

TOMBOY
Hm. Spíš nikdy.....
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 05:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To M_v: ano prostředek je natvrdo ukolejněn. K tomu prvnímu řeknu jen tolik, že elektrizaci Šatov-Retz dělá EŽ, ale je to pro ně tak malá zakázka, že to zadala dráteníkům z ČD. Od příštího roku to asi nepůjde, neb SDC mají přecházet pod SŽDC.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5653
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 10:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tex - i o této možnosti bude pojednáno, má to však řadu úskalí - vyčkej pokračování článku :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 11:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě bych se vrátil k těm drátenickým vozům, jaká je jejich historie? Jsou někde na netu fotky?
Taky bych se zeptal, po hypotetickém dovedení 25kV z vnitrozemí bude styk s 15kV na státní hranici nebo v žst. Znojmo?
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 9-2003


Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 11:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slyšel jsem, že na st. hranici.
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 13:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Iiii: Historie je naprosto normální. Byly vyrobeny nástavby na klasický rám s nápravami pro tehdejší elektroúsek jako ucelený nehodový vlak. Takže tam máme vůz kancelářský, skladištní, laníčkovací, agregátový, nářaďový a dílenský. Vlak se využívá např. pro odstraňování poruch TV, na velké akce typu Rekonstrukce Sokolnice-Chrlice nebo třeba Šatov. Další fotky vlaku jsou třeba v sekci nehody. Další podrobnosti a historii musím zjistit v Modřicích.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 13:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mike: asi budu vypadat jako blbec, ale mě zajímala by mě vozová skříň, ze kdy to je a kdo to vyráběl. Na první pohled to vypadá jako osobní vozy z 19. století...
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 14:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To Iiii: Jasný, ale to mohu zjistit až příští týden, tak mi kdyžtak pošli adresu a já zkusím nějaké plány ofotit.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 08. prosince 2006 - 15:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díky moc, plány nepotřebuju, stačí jenom výrobce a ze kdy to je.
Pikehead
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.7.16
Odesláno Sobota, 09. prosince 2006 - 18:35:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

osobni vuz z 19. stoleti ani nahodou. Je to spis podobne modernejsim maringotkam z 80. let, coz bude zrejme i doba jeho vyroby.

Zda se mi, ze podobny vlak v modre verzi vlastni nejmene jeden i EZ, jeho fotky budou na 4koridor.kvalitne.cz nebo thread 4.koridor zde...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.82.135
Odesláno Sobota, 09. prosince 2006 - 18:49:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zábřeh - Šumperk (Kouty) startuje na jaře?
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 09. prosince 2006 - 19:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Klasickým rámem pro elektrizační vozy se zřejmě myslí rám pro vozy Gbs. Na těchto rámech je dnes postaveno více konstrukcí a zejména rekonstrukcí, např. Kils ČD.
J_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 10. prosince 2006 - 20:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vyráběli to v Popradě v +- 80-tých letech minulého století. EŽ jich vlastní nebo si pronajímá mnohem více...
TOMBOY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.117.24
Odesláno Pondělí, 11. prosince 2006 - 14:06:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já bych trať 241 nezavrhoval.
Nikdo neví,co se po liberalizaci v nákladní dopravě může stát.
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 10:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Tomboy: Ani já bych ji nezavrhoval. Už kvůli nákladům - ty tam stále jezdí.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 10:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vono hlavně do Znojma vede z Břeclavi i HBrodu trať s tr. třídou D4. Po výměně svršku a spodku mezi Znojmem a Retzem by měla být D4 i tam a proto je tento hraniční přechod nákladní dopravou používán a to zejména při odklonech. Jinač trať do HB je trakčně hodně náročná, což dopravu hodně zdražuje (i kdyby tam byla elektrická vozba).
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. prosince 2006 - 12:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A z Břeclavi přes Brno a (Třebovou/HBrod) D4 není?
punktum
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.228.226
Odesláno Pátek, 15. prosince 2006 - 12:58:41   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z MF Dnes 12.12.06
Šatov a Retz spojil ekologický vlak
ELEKTRIFIKOVÁNO

Šatov - Elektrifikovaná železnice mezi obcí Šatov a rakouským Retzem je v provozu. Od neděle tudy jezdí vlaky napájené elektrickou energií. Skončila výluka, jež kvůli modernizaci trati trvala řadu týdnů. Trať je součástí důležitého železničního spojení Znojma s Vídní.

Elektrifikace zbývajícího úseku ze Šatova do Znojma začne příští rok.
Zeman1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.96.173.68
Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 11:09:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Qěcy
11 promile se vám zdá trakčně hodně náročná?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 1-2005


Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 11:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na takom stúpaní by jedna elektrika mala vytiahnuť okolo T 1000 t !
tom.475
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.111.9.41
Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 13:07:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jak to vypadá s elekrifikací tratě 303 kojetín-hulín-val.meziříčí????
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 15:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zeman:
Nejde o promile, ale o celkový součet stoupání a klesání - tedy ta trať je náročná na spotřebu energie. A to u žel. dopravy hraje daleko větší roli, než u silniční.
Beneš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 11-2003


Odesláno Pondělí, 18. prosince 2006 - 15:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tom.475: Elektrizace se možná někdy dočká "spojka" Kojetín-Hulín a pak po etapách Valmez-Ostrava, ale víc nic.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 10-2006


Odesláno Středa, 20. prosince 2006 - 13:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

první opravdu mají elektrifikovat Kojetín-Hulín ve stejnou dobu jako Otrokovice-Zlín,aby udělali přímé vlaky Brno-Zlín.
Na 323 si půjdou dráty Z Ostravy i Valmezu naproti, ale o elektrice z Valmezu přes Holešov do Hulína jsem ještě nikde nečetl,tak pochybuji jestli to bude v blízké budoucnosti...ona není ani jistota dodělání i těch výše uvedených plánů...sám jsem zvědavý, kdy zadrátují Beskydy (323)
řešení to má...v nedohlednu (svinovské plato)
TOMBOY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.78.146.122
Odesláno Pátek, 22. prosince 2006 - 14:51:22   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rk_kn
Na takom stúpaní by jedna elektrika mala vytiahnuť okolo T 1000 t !

To víc.751 tam měla T 850 t,230 si myslim takovejch T 1200 t,no a třeba někdy do budoucna 1116/1216 tak T 1600 t(stejně jako na trati Retz-Wien). }
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.82.135
Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 10:42:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ať tu pořád neprobíráme pro mě skoro neznámé tratě.

http://www.bludov.cz/ou_bludov/uredni_deska/dokumenty/elektrizace_trati.pdf
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 7-2002
Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 13:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vypadá to že se bude něco dít.Není mi jasné jak se mohla prosadit táto elektrifikace,když na Lichkov se stále nic neděje.
Payus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 10-2006


Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 15:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alešl: Z Letohradu do Lichkova a pak do PL přece už dávno proběhly na elektriku přípravy a dokonce i nějaké terénní úpravy...docela jsi mě šokoval,že se tam nic neděje...zajímalo by mě, kde soudruzi z SŽDC(či ČD) udělali chybu

http://domino.datis.cdrail.cz/normis/tisk.nsf/ViewReports/16B220879C69B1EDC1256C3A00485F5D?OpenDocument
http://search.seznam.cz/searchScreen?w=elektrizace+trati+Letohrad-Lichkov&mod=f

(Příspěvek byl editován uživatelem Payus.)
řešení to má...v nedohlednu (svinovské plato)

Payus - patriot z Ostravy-Poruby
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 7-2002
Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 20:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli myslíš ty výluky které tam probíhaly letos,tak tam si myslím že šlo pouze o odstranění havarijního stavu žel.spodku a svršku.Je to tosamé jako byla oprava ostravského zhlaví ve Štítině.Tady určitě nejde o nějaký postoj SŽDC nebo ČD,ale o to který politik či zastupitel si co prosadí.O Lichkově se debatuje už dlouho a elektrifikace se stále odsouvá,o Velenicích se nediskutovalo vůbec a už se elektrifikuje.Jinak tomu šumperku to docela přeju.Vlaky Olomuc-Šumperk asi budou smysluplnější,než vlaky Olomouc-Mun
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 1-2005


Odesláno Sobota, 23. prosince 2006 - 22:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomboy : u nás je na podobnom stúpaní, 12 promile, na trati 140 Podhájska - Beša pre lv série 240 určená norma T 1000 t , rýchlosť 80 km/h. S postrkom T 1800 t.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28722
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 24. prosince 2006 - 00:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

o Velenicích se nediskutovalo vůbec a už se elektrifikuje

To není pravda.
U této akce probíhala dlouhá a důkladná kampaň směřující k úplnému vymytí mozků, včetně propagačních ideologických akcí, za které by se nemuseli stydět ani ti největší manipulátoři světových dějin. Na chybějící špagát na kolejí byla sváděna málem i nízká dojivost krav ve stokilometrovém okolí tratě.
Někde by se ty blitky jistě ještě nechaly najít.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 24. prosince 2006 - 17:24:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vážení diskutéři,
podívejte se na následující tabulku. Měla by vás zajímat neb jsou tam všechny projekty financované z EU v následujícím sedmiletém období.(rekonstrukce,elektrifikace). Koneckonců i na ty Velenice tam došlo.
application/vnd.ms-excel
Příloha-OP doprava.xls (41.0 k)


Hezké Vánoce...
Stranger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 17:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

700 miliard na 7 let... kulata sumicka
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2006


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 17:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

koukám, že se tam vešla i 331. 3,3 mld. není špatné
Uvezu to, pane Lorenc?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 6-2005


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 20:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dají se někde najít bližší podrobnosti ke stavbám, jež jsou v programu navrženy k financování? Zajímalo by mě více především o tratích 190, 225 a 180.
Ono to jednou půjde, jen za tím jít a hlavně VYTRVAT!
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 4-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 11:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zvláštní, že je tam souběžně Praha - Všetaty - Ml. Boleslav a Praha - Lysá - ML. Boleslav...nevypadá to na nějaký závažný/závazný dokument...
Bohumil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.207.2
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 14:20:41   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takových projektů už bylo víc. Připadá mi to jako utopie.
Zghk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 7-2002
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 19:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aby si tady někdo nedělal plané naděje. V tomto "dokumentu" je páté přes deváté napsáno všechno, o čem se kdy byť jen uvažovalo v souvislosti s modernizací železniční sítě. Zvláště pěkně je to vidět na těch cifrách, které si někdo vycucal z prstu (např. průjezd uzlem Brno:-))
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 6-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 22:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po důkladnějším prostudování to vidím podobně. Nejspíše je zvolena filozofie: nacpeme tam všechny stavby, které by v následujícím časovém období mohly přicházet v úvahu* a díky tomu, že jsou stavby na seznamu, tak si pro ně nezavřeme dveře k evropským penězům.

*) a dáme tam i stavby, za které někdo lobbuje, to proto, abychom od lobbystů měli pokoj a mohli říci, že jsme udělali vše pro úspěch.
Ono to jednou půjde, jen za tím jít a hlavně VYTRVAT!
Mira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 00:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak pozor pánové, jedná se o Operační program doprava přijatý vládou. tam je nutno dopředu "nalajnovat" projekty, které budou financovány z EU. V ostatních programemch obecně platí pravidlo že se napíše projekt, předloží a hodnotí. Tady jsou dopředu známy projkty které budou podpořeny. Viz. tabulka. Jinak nepopírám že některé úseky házeli od boku ale museli dostat nějakou konečnou částku, která byla na program alokována. Mě by třeba zajímalo to Jesenicko, co s tím tam chtějí dělat. Jinak zatím projekty nejsou napsané, bude to dle potřeby v horizontu 2007-2013. Také se tam neuvádí jestli bude provedena elektrifikace či ne.
Zghk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 7-2002
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 12:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Mira: kdepak. To, ze neco schvali nase "nevlada", jeste neznamena, ze se to bude delat.
V tom "dokumentu" je uvedená jakási základní představa o tom, co by se všechno mohlo udělat. Nikde však není řečeno, že pokud v tomto seznamu něco není, tak že by to v budoucnu nemuselo EU prachy dostat.
V OP doprava totiž více než jinde platí, že evropské peníze dostanou ty projekty, které se povede připravit (EIA, územko, pozemky, stavebko atd.). Pro šotouše je dobrá zpráva v tom, že u dráhy jsou tyto procesy podstatně jenodušší a rychlejší než u silnic, tedy dráha by mohla dostat více peněz.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace