K-report
 

Nehody Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Nehody « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyJka20051800 30   
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5584
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 14:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle je docela drsné:

Tři Rakušané odstraňovali z kolejí mrtvé tělo, zabil je rychlík
Tři lidé přišli o život při železniční nehodě na západě Rakouska. Dva policisté a zaměstnanec pohřební služby u města Lochau odstraňovali tělo oběti jiného neštěstí, při práci v kolejišti je však srazil projíždějící vlak Intercity mířící do Švýcarska.
29.12. 2006 13:56
VÍDEŇ - Tragédie se stala krátce po desáté hodině ráno poblíž města Lochau ve spolkové zemi Vorarlbersko. Informoval o ní rakouský deník Der Standard.
Dva policisté a zaměstnanec pohřební služby na trati mezi Lochau a Bregenzem odstraňovali z kolejiště mrtvolu muže, o kterém se neví, zdali spáchal sebevraždu, nebo jestli šlo o nehodu.
Všechny tři osoby, mezi nimiž byla i mladá policistka, srazil švýcarský rychlík Intercity, který mířil z Mnichova do Curychu.
Podle rakouské policie zemřeli všichni na místě. Strojvůdce prý v momentě, kdy uviděl osoby v kolejišti, už nebyl schopen snížit rychlost.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 15:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle je tak blbá náhoda, že to snad ani není pravda.Kdyby mi to někdo vyprávěl, tak ho budu mít za blázna. Těch lidí je mi dost líto. Nicméně by mne zajímalo, kdo je viníkem té situace? Jak to,že tam jel vlak, když jiní odklízeli tělo z kolejiště? To o nich žádný dispečer nevěděl,aby nechal vlak zastavit?
Trainster
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 1-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 16:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tohle je fakt ulet, dost pech.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5585
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 16:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z originálního článku http://derstandard.at/?url=/?id=2710701 jsem vyluštil, že trať je v úseku Bregenz-Lochau jednokolejná a že po dohodě s policií bylo během vyšetřování povoleno projíždění vlaků pomalou rychlostí. Jestli jel vlak rychlostí 100 km/h, která je tam v normálním provozu, nebylo zatím jasné. A strojvedoucí byl v šoku, neschopen vypovídat.

Zpráva je také na iDNES.cz

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 9-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 01:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdyby to bylo jak u nás tak strojvedoucího musí přinejmenším výpravčí upozornit, že tam někoho přejeli že se tam budou pohybovat lidi, tak at dává návěst pozor houkačkou...stejně jako tenkrát při cestě z Nexákem z Brna do ČT u Svitav a to byla tma...i tak nehezký pohled:-(
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 09:25:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zjevně se jednalo o práci neželezničních pracovníků na nevyloučené koleji a bez bezpečnostní hlídky. Toto snad nikde na světě povoleno není.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3397
Registrován: 9-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 13:10:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dyt je to stejně kravina, pokud se jednalo o jednokolejku, provoz měl být přerušen do doby odstranění těla, myslel sem si že češi jsou myšlením oproti západním zemím pozadu, ale jak je vidět, tak v některých případech se mi zdá že je to spíše naopak...:-(
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5587
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 14:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oni tam to tělo teprve hledali, strojvedoucí v noci nahlásil, že asi někoho srazil, brzo ráno to tam prohledávali policajti, ale nic nenašli, tak se tam vrátili dopoledne a hledali dál a našli ho. Po tu dobu měly vlaky dovoleno projíždět nízkou rychlostí (předpisy to prý dovolují), ale strojvedoucí toho vlaku, který je srazil, pravděpodobně nebyl o tomto zpraven. Druhá věc je právě ta, jak byl vůbec zabezpečen pohyb těch lidí v kolejišti, ale o tom se článek nijak nezmiňuje.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 9-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 17:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prostě je to přinejmenším divný...aby vlaky jezdili přes přejeté či roztoušené tělo po trati, to mají opravdu zajímavé předpisy...škoda slov...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 18:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já spíše nechápu proč ty co chodily po kolejích nekoukaly kolem sebe. Když už slyšim vlak a sem na kolejích tak se kurna asi hnu někam stranou ....
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 28905
Registrován: 4-2003


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 19:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

On vlak občas slyšet není, stačí novější (a neobuté) podvozky, případně vrstva sněhu, což ale nejspáš není tento případ.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kirk_james_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 20:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes asi o deváté hodině byl přejet neznámý člověk v Hradci Králové.Přímo na severním zhlaví stanice.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5589
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 20:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nějaké další info k tomu Rakousku je zde: http://www.bahnforum.info/smf/index.php?topic=41870.0
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 7-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 20:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

k Hradci,reportáž z novy odkaz
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 9-2002


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 12:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak David má myslim že prvního přejetýho k dnešnímu dni...sem zvědavej na detaily...nemaj tam co chodit a když tak dávat sakra pozor...vždy vyhraje vlak, ne člověk!!

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace