K-report
 

Archiv do 7. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Odstavené stroje, vraky a torza hnacích vozidel » Archiv do 7. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.24.147.202
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 11:27:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco k debatě o Modrých šípech a přípojných vozech z nich:
M273.006 z Hranic na Moravě odjel do depozitáře NTM v Chomutově v červnu 2007 a takhle vypadal asi týden před odjezdem


Mluvilo se tu i o Modrém šípu M275.0 přestavěném na vůz BDalm. Zajímaly by mě podrobnosti o tomhle vozidle. V minulosti jsem se snažil zjistit pro spolek Zubrnická musejní železnice jakékoli informace o voze BDalm (ex M275.0), který byl na zubrnické železnici krátce v provozu (zatím se podařilo doložit jeho nasazení jen v měsících únor a březen 1965). Nepodařilo se mi však zjistit nic kloudného.
Jediné co se mi podařilo vyčmuchat je, že v listopadu 1956 bylo u ČSD devět vozů řady BDalm a to :
BDalm 4-7412 a BDalm 4-6992 až 4-6999

BDalm 4-7412 domovská stanice Praha hl.n.
BDalm 4-6992 domovská stanice Praha hl.n.
BDalm 4-6993 domovská stanice Praha hl.n.
BDalm 4-6994 domovská stanice ???
BDalm 4-6995 domovská stanice Praha střed (1957 na BDalm 6051)
BDalm 4-6996 domovská stanice Praha střed (1957 na BDalm 6052)
BDalm 4-6997 domovská stanice ???
BDalm 4-6998 domovská stanice ???
BDalm 4-6999 domovská stanice Praha střed
(bohužel nevím jak moc je pramen mého poznání věrohodný)

Ale napadlo mě, jestli série osmi vozů BDalm 4-6992 až 4-6999 není původně všech osm vozů M275.0 ! Nevíte o tom někdo něco ? Případně který z těchto vozů se mohl na začátku roku 1965 zatoulat na zubrnickou lokálku, tedy trať Velké Březno - Verneřice s odbočkou do Úštěka horního nádraží?
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 19:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Později se dva vozy ř. M 475.0 přestavěly pro potřeby zdravotní služby. Byl o tom i kdysi dávno článek v časopise Železničář (asi rentgen plic, atd.). Na fotografii ČTK je jeden z těchto vozů. Tyto dva vozy měly později čísla jiná. Předtím vozy patrně dostaly čísla, které asi zapadaly do toho Vašeho seznamu. Jenže jaké čísla měly nevím.
.
Foto: ČTK

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 19:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Podle podivné logiky by měly ty dva vozy zdravotní služby původně spadat do čísel BDalm 4-6992 až BDalm 4-6994. Je to ovšem nejisté, ale zatím to naznačuje, že se to číslovalo sestupně. Tedy opačně, než bylo provedeno vyřazení.
K.T.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.18.121
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 20:44:50    Odkaz na tento příspěvek  

jo, tuberkulóza je svinstvo

Pom 83140 ?
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 21:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.T.: To je ono. To číslo částečně souhlasí (č. 93140 ex M 275.007).

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
Theo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 00:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden Modrý šíp si pamatuji z Plzně jako dílnu údržby VKV. Stával vedle nástupiště 2a. Bohužel byl nahrazen novějším vozem a kde pak zkončil nevím. Nemáte někdo o něm zprávu?
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9191
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to byl M273.001. odvezen do zlonic, kde se asi rozpadl.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem kdysi v Kojetíně blikl tyto dva vagónky:
Minimálně první z nich taky mohl být původně motorákem, ne?


www.prototypy.cz - Stránky, které vytváříte Vy všichni!

Další stránky, na kterých pod hlavičkou KMD, o.s. dělám:
www.prototypy.cz/sergeje a www.prototypy.cz/tovacovka
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťa kolmix : obávám se, že nikoli, leda by prošel větší úpravou čel, což není příliš pravděpodobné... motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
vojtěch suchan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.82.87
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 16:21:27    Odkaz na tento příspěvek  

Já si myslím že mohl být motorákem protože na střeše je patrný velký dodatečný svár (v dílně by to tak neupatlali).
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 16:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký "dodatečný svár"???
Oba dva to jsou bývalé poštovní vozy.
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 17:24:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten první je rakouský nebo prvorepublikový Fa 5-2000 až 5-2084, možná mu chybí k dokonalosti jen brzdařská budka, ale také nemusí - neměly jí všechny vozy. Tři vozy z této řady stávaly donedávna v Nymburce, Libni a na Masaryčce (5-2027 pokud mě hlava ještě slouží) v depech, ale už budou asi v pánu.

Ten druhý je kořistní od Říšské dráhy, relativně kompletní.
Foto modelu od Pika: http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=&par ent_id=&child_id=&id=53229 . Zbytek si vygůglete sami. Podobný vůz stával donedávna v Bubnech.
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 22:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Ten M273.001 ve Zlonicích byl. Ale když se zjistilo, že je za něj třeba zaplatit, tak byl vrácen. Patrně jde o jediné výdaje, které tehdejší pan předseda Jaroslav Wagner ze "zisku" z členských příspěvků s prominutím neprožral. Jo, i takhle vypadá historie.
Rosta kolmix: U obou vozů jde opravdu o pošťáky.
Petr barchánek: Tu budku opravdu všechny neměly. Ale máte důtku za chybějící nástřešek. To snad měly všechny. Nechť nás rozsoudí pan Mahel.
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Honza Prchal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.153.75
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 08:25:25    Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: už to tu bylo sice kdysi probíráno, ale i tak se zeptám, protože tehdejší diskuze zde byla poněkud ne zcela jednoznačná. M273 001 je tedy skutečně sešrotován?
Petr_barchánek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 21:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale máte důtku za chybějící nástřešek. To snad měly všechny

Ok, ok, budku neměly z výroby jen poslední tři, nástřešek se světlíkem měly všechny. Ale stejně se ke konci provozu sundaval spolu s boudama.
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 22:58:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza Prchal: Nevím. Poslední věrohodná info byla o přepravě do Kralup, kde byl vrácen. Zbytek jsou pivní řeči. Možná by věděl víc zmíněný Wagner. Prý jezdí s tramvají v Liberci a občas něco dělá pro pana Malkuse. Já ho hledat nebudu...
Petr barchánek: Tak to jsem zas nevěděl já. Dík. Mám ale víc než tři fotky, kde je vůz s plošinkou a nástřeškem. Namátkou TGM, Bubny, Olomouc, Margecany, Kralupy předm. Omlouvám se, jsem úchyl na pracovní vlaky a občasné perly v nich. Takže v tom rušení budek asi nebyla jednota. Žel, nelze zoomovat takové detaily, jako je nýtované, nebo vařené zábradlí. Škoda. Opět prostor pro pana Mahela.
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: Budky poštovních vozů se určitě snímaly v dílnách v rámci periodických oprav; protože v dobách minulých byla údržba vozů řešena územně, příslušely do různých dílen a je dost pravděpodobné, že každá dílna tu úpravu řešila podle svých možností (malou historickou záhadou je, proč se na nich ty budky vůbec používaly, když se obsluha ruční brzdy dala řešit jinak a jejich obsazení brzdařem za jízdy nebylo ve vlacích se samočinnou brzdou potřebné).
Nástřešky se obvykle snímaly později (existují fotky bez budky, ale s nástřeškem) a některé vozy s nástřeškem dosloužily.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 17:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü, Kuřil_p: Ten druhý M 275.0 přestavěný v roce 1958 pro zdravotnické účely byl zřejmě M 275.006, který pak obdržel číslo 93141. Oba vozy byly účetně zrušeny v roce 1975.
Pravděpodobně z modrých šípů byly v roce 1968 zahrnuty do přečíslování vozy BDalm 6050 až 6054 (82-09 000 až 004), jen malou záhadou je, že u vozů 6052 - 6054 se jako rok výroby v evidenci ČSD uvádělo 1936...
Vůz číslo 4-7412 měl vzniknout přestavbou německého M 150.002.
Jinak jako BDalm jsem na vlastní oči viděl vůz s původním číslem 4-9002, později 5-0027 a 70 54 28-05 001-1, a to v roce 1993, kdy fungoval jako sklad v depu Chomutov. Šlo o bývalý řídicí vůz DR.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 20:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

malou historickou záhadou je, proč se na nich ty budky vůbec používaly, když se obsluha ruční brzdy dala řešit jinak a jejich obsazení brzdařem za jízdy nebylo ve vlacích se samočinnou brzdou potřebné

Nebylo to pro případ zařazení vozu v "raketě"? Pak by bylo třeba někam umístit návěstníka (vlaková četa 1/1) a ten nemohl jet v poštovním voze (převážel i cenné zásilky a zapsané zásilky, za které měli poštovní úředníci hmotnou odpovědnost).
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těžko říci, ale pošta se vozila hlavně ve vlacích osobní přepravy a navíc čtyřnápravové vozy byly určeny hlavně pro rychlíky. A dvounápravové poštovní vozystejného stáří budky neměly...
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 10. ledna 2010 - 23:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: To máš tak. Ten vůz byl přátelsky deponován ve Zlonicích. V té době tam fungovali "různí" (šrotatelé), se specifickými přístupy. Nedokázali se dohodnout o nějakém smysluplném postupu. Po uplynutí dostatečně dlouhé doby dospěl tehdejší celkem rozumný vedoucí mechanizace EÚ k názoru, že o zmiňované vozidlo není žádný zájem a že je výhodnější vrátit hutím, co jim patří. Vozidlo bylo přetaženo do Kralup, kde bylo na EÚ slovenskými paliči rozloženo. Měli poměrně pozitivní vztah, tak se zachovaly dva firemní štítky ze vstupních dveří do salonu a kastlík - bedna na baterky, který dnes je pod jedním hist. vozidlem.
Jen pro doplnění, vůz byl tvarově zcela nepřekopaný a kompletní, ovšem úplně bez interiéru. Podvozky s původním vypružením doplněné betonovým balastem. Dal by se tehdy zasklít a natřít, doplnit galanterii svítilen a tabulek, vznikl by tak přepravitelný výstavní prostor. A později možná i ...........?
Čest jeho památce!
P.S. Zlonickou činnost tehdy nespojujte se současností T.Č.
Z historie se zachoval pouze odborný terminus-technicus : " Renovace zrychlenou zlonickou methodou", což značilo bohapusté jednovrstvé naštětkování, nejlíp Balakrylem, nebo podobným sajrajtem, bez jakýchkoliv přípravných prací a oprav. "Vystavitelné" za jedno odpoledne. Někteří z těchto specijálistů fungují v tzv. péči o histórii dodnes. Fuj!!
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 00:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, hlavně, že se to našlo a není třeba zmíněného Wagnera hledat. Kdybych ho našel, mohl bych být následně stíhán za týrání zvířat ().
P.S. Kdyby to EÚ neudělal sám, fiklo by to ACHP z důvodu neplacení téměř směšného stojného výše uvedeným Wagnerem. A jeho slečnou vybrané členské příspěvky jejich KPHSKV, právě na výdaje obdobné, ty už vůbec nehledejte
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 21:45:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brčál: Ctihodný Greenhorne, děkuji za upamatování. Člověk zapomíná. Ale proč já? Jsi starší. Za tohle u mě máš nějakou píšťalku.
ŽMZ: Taky jsem rád. Ale zrzavé vepře neznám. Třeba mě poučíš. Co se s(v)lečny týká, aspoň byla hezká. Ale osobně bych taky radši živil třeba Hektora (720). Bylo by to levnější...
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já samozřejmě nemyslel samce, nýbrž samici. Dobře si pamatuji ten transformační výkřik: "Renda mi sežral vejce!", tak jakejpak vepř. Navíc i ta slečna měla ke konci ptáka (v kleci). Prostě Sodoma&Gomora
A stačilo vlastně jen napochodovat s ověřenou plnou mocí od skutečného nájemce řka: "Za chvíli se stmívá, tak by bylo dobré pomalu začít balit."
Jdem od toho, je to mrtvá věc
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 11. ledna 2010 - 22:48:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, je. Víš, co všechno Renda sežral? Škoda mluvit. Nemám rád bezpohlavní bytosti. Renda, Nikola, Saša. A tak trochu i Jarda... Propříště je třeba založit jiný spolek. Ne nějaký klub přátel blablabla. Režie a provoz jardy W a spol.
Udělej něco činnorodějšího. Co takhle M234.0 v Mansf-brtu? Zatím nemá eko-okna.
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 23:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že do Zlonic by se hodil spolek "Podřipský motoráček, občanské sdružení", který by dovezl vrak M131.1. Ten by pak opravil a občasně provozoval v trase zahrnující úsek Slaný - Říp (Ctiněves/Vražov). Motoráček by mohl stát ve výtopně na jedné z kolejí, jakmile bychom přemístili exponáty tam, kam patří. Taky by mělo Impérium uši na to, nechat na nádraží nějaký ten vagón, aby bylo v čem vozit cukr, možná i melasu
Značka: DOHODA JISTÁ

(Příspěvek byl editován uživatelem Žmz.)
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 12. ledna 2010 - 23:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá idea. Po někom se poptám.
Jen bych to slovo "občasně" nepřekládal do angličtiny. Aby se Ti nam nenastěhovali z Libčic...
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Žmz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 12:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale zmiňovaným occasionally-stům chybí occasionality Když nemaj vrak, nemaj ani příležitost. Nesmíš věřit všemu, co o sobě nechají napsat
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 13. ledna 2010 - 21:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz: Děkuji za reakci, jinak se rádo stalo. Jinak v píšťalkách moc nejedu. To více v trumpetkách, to je moje parketa.
Pro upřesnění: jeden štítek je v Zu, druhý na Letné, ten jednou asi poslouží v Modrém šípu. No a ta bedna je taky v Zu, pod D-éčkem.
Jinak mě to dost mrzí, protože jsem se kolem toho vozu dost angažoval po převozu ze Vš do Zl aby mu byla dána šance. A speciálisti, renomovaní šrotatelé ho vlastně poslali do !!!
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 00:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brčál: Trumpetky... Můžem dát do trumpety, pokud Ti to doma schválej. Jako zasloužilý muzejník bys to mohl vydupat. Víkendová seance v Lovo... Skutečně užitečné trumpety jsem Vám dodal na překrásnou T212.094. Doma mám teď jen dvě: vlakvůdcovskou mosaznou a chromovanou dvouhlasou. U rodičů by se našla ještě ta děsná troubel určená na rušení posunu, bohužel s ulomeným jazýčkem, a tudíž de facto němá. Pak bych (ale velmi nejistě) učinil pokus o získání dvouklapkové, údajně hasičské trubky. Vím, kdo jí má, bohužel jí už... nevídám. První zvuk odpovídal vlakvůdci, a ten druhý byl do tercie, jakožto klasické hó-ří... Fakt nevím, odkud to je. Kdybys ji měl, tak asi nemám čím překvapit a musíš se spokojit s tím, že jsi vlastníkem jediné, mnou vlastnoručně vyrobené píšťalky. No, vlastně by ještě byla fujara z Pielsticka. Ale to se hubou nedá. Dáma je zvyklá na 6-8 atm... Jinak děkuji za snahu, které jsem tehdy nešéfoval. Má vize byla mít ex- motoráky jako vozy v soupravě a zároveň jako výstavu umu předků. Otázka je, co by tomu říkal DÚ. Tehdy to bylo nadšení.
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na počátku jsem měl představu o tom, že se využije existence schválené přestavby na SV xxxx vůz. Ten měl schválení. Kdyby .......... tak po opravě vzhledu, byť už jako by skutečného motoráku, to mohlo občas někam na výstavu. Další podobnou následnou pěšinkou by býval návrat do mezistavu přestavby Calm. To už by muselo mít sesle. Ale to už by pak mohl s lidmama, co by přívěšák. To všechno bylo nanečisto kozultováno s několika slušnými lidmi z DÚ.
Podobně byl vyjednán nejmenovaný motorák s el. přenosem z nejmenované muničky na Moravě, ke kterému byla k mání většina výzbroje, kterou sundali údajně na plánovanou samo-domo stavbu posunovadla. Do toho se ofšem angažoval nejen výše jmenovaný dobrák ale v tom škodil i jeden soudruh z Polabí. No nakonec ho v té fabrice šrotli.
Čest jeho památce!
Brčál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2010 - 21:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Na tu privátní akci nějakou lumpačinu vymyslíme. Jen toho času je nějak pomálu . Páč ale povezu do Lo nějaké věci, tak to s Bdlm nějak dohodnem. Hezký den.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12464
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 08:37:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věděl by někdo, co to je?



Výskyt: DKV Plzeň
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 12:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Další otázka?

M133.005 snad IMC odkaz

Jó, bylo by pěkné kdyby se výsledky některých zajímavých diškus převedli do klasické stránky s obrázky, které by se dali i po letech zvětšit... a navíc by se v tom dalo rychle najít odpověď (než prohrabávat mraky arcichlívů)...

Já mám na tebe taky jeden dotaz Více email.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vladimír_B.)
Stranky (nejen) o zápodočeské železnici Dva nové články!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12475
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 13:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, další fotka, stejná otázka:



(Abys chápal - po osmileté pauze jsem zavítal do DKV Plzeň a nostalgicky jsem zaslzel při spatření důvěrně známých vozidel, která jsem tam prolejzal před 15 lety coby 15-letej kluk. No a protože už dneska máme K-Report, mám možnost zeptat se znalých, co to je. Tenhle motorák jsem někde viděl na netu, měl jsem za to, že na webu Plzeňské dráhy, ale tam je sekce Vozidla nedostupná. Tak se ptám tady.)

K mailovému dotazu - odpověď dodám mailem. Podobnou otázku mi poslední dobou položilo víc lidí a odpověď zatím neznám.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 15:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Martin j**
433.025 (ČKD 2422/1948), majitel IMC.
Jana Gutterová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.252.33
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 23:30:02    Odkaz na tento příspěvek  

ahoj,prosím všechny co je to baví, hledám dost dlouho motorovou jednotku M 296.0 je to konfiskátní mororák od výrobce Wumag. Jezdila tady ve dvou dvoudílných jednotkách a to číslo SVT137289-290 a SVT137291-292, snažím se zjistit barevné provedení v době,kdy jezdila u nás (vyřazena v roce 1959)Od 1.12.1963 používána po přestavbě na opravu trolejí M264.0.
Prosím kdo najde nějaké foto nebo popis barev ,moc dík Jana
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 22:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jana Gutterová: Psal jsem Vám na mail.
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 06:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Motorovou jednotku M 296.002 opravovaly tehdejší "Českomoravské strojírny, a. s., Praha" v roce 1945. Bylo to na objednávku č. 8006/45. Zde jednotka zřejmě obdržela nátěr a ostatní doplňky dle požadavků ČSD. Oprava této jednotky stála 144 444,- Kčs. Byla zde opravována i jednotka M 296.001. Opravy byly dokončeny na konci roku 1945.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 07:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janek lemoch: se divím, že tu páru nechá její majitel takhle reznout.
ICQ: 249-523-014
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 23. ledna 2010 - 07:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 296.001 (a/b) by měla být původně jednotkou VT 137 289 (a,b) vyrobenou v roce 1938 u WUMAG Görlitz pod výrobním číslem 2 (a/b) /8454. Tahle jednotka jezdila od 25. února 1938 u Bw Dortmund Bbf. Později u Bw Trier (5. 1. 1939), a nakonec u Bw Dresden-Pieschen (7. 12. 1939). Druhá M 296.002 (a/b) by měla být původně jednotkou VT 137 292 (a/b) [WUMAG, 5 (a/b) /8454, 1938]. Byla rovněž prvně zařazena u Bw Dortmund Bbf (od 12. 4. 1938). Později byla u Bw Trier (1939). Zda byla i u Bw Dresden-Pieschen, nevím. Je to ovšem bez záruky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuřil P..)
krovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 13:54:35    Odkaz na tento příspěvek  

Dá se něco dělat pro záchranu této mašinky? -433.025-
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.22.62
Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 15:40:52    Odkaz na tento příspěvek  

Zeptejte se přímo majitele: http://www.imcplzen.cz/cz/
kategorix
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.157.4
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 14:06:17    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Jana Gutterová: Zde je fotka M 296.002. O barevném provedení nic netuším.
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 03. února 2010 - 14:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" mraky nad ní stažené"

Č.Třebová 21.8.1999 121.057
Polabský
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.182.84
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 18:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

krovi: To nevím ale už se něco dělá pro její sestru 433.015.,zeptej se Bdlm-a. Ten shání další ruce (rozuměj pomoc)
Míra5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 10-2009

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 09:56:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zážitek z lokodepa Ústí nad Labem

http://6872.rajce.idnes.cz/ ....... Mercedes-Benz Trolinno 18m "To je moje volba"
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 10:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jana Gutterová : Tady ještě bokorys M 296.0. Barevné řešení by mělo vypadat takto :

Použil jsem foto od kategorixe (snad se nebude zlobit).

(Příspěvek byl editován uživatelem svecS.)
mail : svecS@seznam.cz / ICQ : 392411680
Kratochvíl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.132.96
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 14:10:54    Odkaz na tento příspěvek  

ad: 433.015 a 433.025

Situaci ohledně železničního muzejnictví asi příliš nerozumím, ale nebylo by lepší místo oprav lokomotiv řady 433, kterých se zachovalo celkem 8, soustředit pozornost na něco, co se zachovalo v počtu mnohem menším a ještě ani jeden kus nejezdí? Např. 365.024?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3525
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 15:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý stroj o kterém mluvíte patří někomu jinému,takže je i jiný přístup a názor.Takže zatímco 433.015 byla umístěna pod střechu a několik let se pomalu kompletuje aby byl docílen vystavovatelný stav,433.025 hnije pod širým nebem a nic se s ní nedělá.Rozebrané lok.365.0 v Českých Velenicích mají nedořešené majetkové vztahy a na tom co už z nich bylo opraveno s cílem udělat jednu kompletní provozní lokomotivu vázne léta finanční dluh..takže dokončení opravy je nejspíš story na léta..asi tak.Každá parní lokomotiva je dnes už historický unikát a zaslouží si renovaci alespoň do vystavovatelného stavu..že se tak vždy neděje není jen o penězích.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Jarda Wagner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.84.249
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 19:02:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jana Gutterová a Pavel Kuřil: Ještě drobné doplnění k jednotkám M 296.001a/b a 002 a/b (původní čísla jak správně uvádí Pavel VT 137.289 a 292 /Wumag t. č. 2/8454/55/56/1938 a 5/8454/55/56/1938/) byly přeznačeny k 13. 9. 1945 a do stavu je dostala výtopna Praha Masarykovo nádraží. Po otevření motorového depa Libeň pak přešly sem. Vůz 001 vykonal TPZ na trati Praha - Kolín a dosáhl rychlosti 135 km/h. Jednotka 002 vykonala TPZ 29. 5. 1945 a rovněž jela max. rychlostí 135 km/h. Nasazovány byly ponejvíce na elitní výkony do Brna, Ostravy nebo Bratislavy /R 1 a 2 - tam nejvíc/ - řídili je strojvedoucí Pořádek, Smeták, Jenšík, Becher, Löffelman a řada dalších. Jezdily po hlavních tratích ale i jinde, zejména po dodávkách novějších vozů M 495.0 Ganz. Měly 98 míst k sezení v 1. a 2. třídě. Jednička byla zrušená k 5.5.1969, předtím ale ještě dne 1. 12. 1963 došlo na její úpravu a přečíslování na prohlídkový vůz a ten v druhém obsazení ozn. jako M 264.001 a předán elektroúseku. Dvojka zrušena 27. 5. 1959 (čj. 18191/59), přešla k EÚ Pardubice a upravena na prohlídkový vůz trakčního vedení EL 53 752 bez možnosti vlastního pohybu. Pokud jde o barvy byly u ČSD nalakovány v kombinaci červené a krémové s bílým dělícím proužkem, černým pojezdem a světe šedou střechou. Tak byly natírány všechny tzv. Bleskové vlaky, jen M 494.001 byla tmavě modrá. Určitě by se k tomu dalo najít více. Každopádně jednotky typu "Ruhr" VT 288 - 295 se na českém území objevovaly už v letech 1939/40, kdy zajížděly na odstoupené území z Drážďan do Liberce, tedy stejně jako jednotky 612 DB dnes. Existují jejich snímky v Hrádku /Grottau/ a Chrastavě /Kratzau/.
Jarda Wagner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.84.249
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 19:28:22    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ale na tom obrázku z Hrádku v roce 1939 je jednotka typu Stettin, což u nás reprezontovaly vozy M 493.001 a 002 (Westwagon 1939) - u DRB VT 137. 283 - 287. Rozdíl byl v podstatě "jen" v druhu přenosu (hydrodynamický měnič-měnič-měnič) a v počtu hnacích náprav. Oba tyto vozy byly v 24. 1. 1956 v pohraniční stanici Rumburk vyměněny s DR za nákladní vozy. O tři roky dříve k 10. 11. 1953 byly v Libni zrušeny. Zajímavé je, že jednotce M 493.002 u ČSD chyběl vložený vůz a tak jezdila jen jako dvojdílná. Našel jsem fotku jednotku M 296.002 kde je vidět lépe i nátěr, tak tady je. Střecha byla ve 40. letech po GO v ČKD světlá /asi 1010/, pak jí natírali tmavší - asi tak jako na známém snímku M 297.006 v Ružomberku.
Jarda Wagner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.84.249
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 19:48:53    Odkaz na tento příspěvek  

Foto bude později, nechce se nahrávat
kategorix
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.157.4
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 20:19:06    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Svecs: Ne nezlobím se. Máš to hezky vybarvené, ale typoval bych, že jestli ten spodek skříně byl opravdu červený, tak to asi byl tmavší odstín. Ta šedivá střecha u tvé druhé varianty by asi seděla.
Jarda Wagner
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.84.249
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 20:48:19    Odkaz na tento příspěvek  

Tak už: foto M 296.002 a M 297.006. To snad informacím k barvám pomůže.
kategorix
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.157.4
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 13:57:00    Odkaz na tento příspěvek  

Když už tady běží řeč o teutonských motorácích, přidám taky ještě jeden kořistní. M 494.001, elektrický přenos výkonu, rok výroby 1935, výrobce Linke-Hoffman, Breslau. (Nyní Wroclav, Polsko)
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:06:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Wagner: Děkuji za doplnění. Ten odlišný modrý nátěr jednotky M 494.0 byl záměr nebo to souviselo s opravou skříně a vnitřního vybavení u leteckých závodů Aero v roce 1946, tedy netypického opravovatele kolejových vozidel?
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 14:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda Wagner: Ten strojvedoucí p. Pořádek. Nejezdil on už s motorovými vozy M 290.0?
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 16:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak u popisu fotografií ČTK (1946) mot. vozu M 494.001 je uvedeno "Modrý blesk".

Foto:ČTK
Kuřil_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 16:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to on?

Foto:ČTK (1936)