Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse « předcházející | další »

Všeobecná neželezniční diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (210)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 1. 2020 Swariner 60 01. 1. 2020 14:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 1. 2020 Pavel_Večeřa 60 03. 1. 2020 20:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2020 Bram 60 17. 3. 2020 21:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 3. 2020 Pozorný_čtenář 60 18. 3. 2020 21:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 3. 2020 Pozorný_čtenář 60 22. 3. 2020 13:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2020 Ythomas_ct 60 26. 3. 2020 00:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 4. 2020 Miram 60 19. 4. 2020 23:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 4. 2020 RadekŠ 60 29. 4. 2020 14:45
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 5. 2020 Miram 60 02. 5. 2020 16:59
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 5. 2020 Mladějov 60 03. 5. 2020 11:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 5. 2020 Tom_L 60 04. 5. 2020 19:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 5. 2020 T_._H_. 60 05. 5. 2020 18:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 5. 2020 RadekŠ 60 07. 5. 2020 23:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 8. 2020 AllForOnepnzs 60 04. 8. 2020 02:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 8. 2020 RadekŠ 60 12. 8. 2020 18:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 10. 2020 honzaklonfar 60 04. 10. 2020 17:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 1. 2021 slovax 60 04. 1. 2021 23:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 1. 2021 Pajzák 60 20. 1. 2021 12:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 1. 2021 železniční_pacient 60 31. 1. 2021 12:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 2. 2021 RadekŠ 60 01. 2. 2021 16:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 2. 2021 železniční_pacient 60 03. 2. 2021 16:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 08. 2. 2021 Pikehead 60 08. 2. 2021 17:05
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 2. 2021 honzaklonfar 60 10. 2. 2021 19:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 2. 2021 Hajnej 60 12. 2. 2021 08:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 2. 2021 Hroch.R420 60 13. 2. 2021 22:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 2. 2021 Petr_vlček 60 14. 2. 2021 14:27
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 2. 2021 T_._H_. 60 15. 2. 2021 20:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 2. 2021 Tantin27 60 19. 2. 2021 12:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 2. 2021 Hajnej 60 20. 2. 2021 20:09
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 2. 2021 MaxVonBrün 60 21. 2. 2021 21:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 2. 2021 T_._H_. 60 23. 2. 2021 09:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 2. 2021 Quex 60 25. 2. 2021 19:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021 Bram 60 27. 2. 2021 09:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021 Miloš_jonák 60 27. 2. 2021 19:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 2. 2021 Petr_Šimral 60 28. 2. 2021 14:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 3. 2021 H_k 60 01. 3. 2021 14:31
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2021 Qěcy 60 02. 3. 2021 09:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2021 T_._H_. 60 02. 3. 2021 17:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 3. 2021 Qěcy 60 03. 3. 2021 13:26
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021 RadekŠ 60 04. 3. 2021 10:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021 honzaklonfar 60 04. 3. 2021 20:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 3. 2021 David 60 05. 3. 2021 17:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 3. 2021 honzaklonfar 60 06. 3. 2021 16:46
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 08. 3. 2021 Hajnej 60 08. 3. 2021 22:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 3. 2021 T_._H_. 60 09. 3. 2021 18:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2021 T_._H_. 60 11. 3. 2021 22:22
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 3. 2021 Quex 60 15. 3. 2021 13:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 3. 2021 Bram 60 16. 3. 2021 11:45
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2021 T_._H_. 60 17. 3. 2021 22:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 3. 2021 Mořepetr 60 19. 3. 2021 14:08
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2021 Saul_Goodman 60 26. 3. 2021 10:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 3. 2021 T_._H_. 60 28. 3. 2021 20:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 3. 2021 dědek_hank 60 29. 3. 2021 16:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 3. 2021 T_._H_. 60 30. 3. 2021 10:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 4. 2021 Velky_sef 60 03. 4. 2021 16:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 4. 2021 Desiro 60 05. 4. 2021 14:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2021 Bram 60 07. 4. 2021 09:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2021 Mladějov 60 07. 4. 2021 15:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 4. 2021 Bkp 60 09. 4. 2021 13:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 4. 2021 T_._H_. 60 18. 4. 2021 11:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 4. 2021 Bram 60 20. 4. 2021 11:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 4. 2021 Bram 60 22. 4. 2021 11:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 4. 2021 Viajero 60 23. 4. 2021 10:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 4. 2021 RadekŠ 60 24. 4. 2021 08:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 4. 2021 Fero 60 26. 4. 2021 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 4. 2021 Hajnej 60 30. 4. 2021 10:41
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 5. 2021 Libcha 60 02. 5. 2021 17:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 5. 2021 Petr_Šimral 60 06. 5. 2021 14:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 5. 2021 T_._H_. 60 09. 5. 2021 21:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 5. 2021 T_._H_. 60 12. 5. 2021 19:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 5. 2021 Hajnej 60 14. 5. 2021 21:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 5. 2021 Velky_sef 60 17. 5. 2021 12:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 5. 2021 Hajnej 60 19. 5. 2021 16:59
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 5. 2021 RadekŠ 60 27. 5. 2021 08:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 5. 2021 Mořepetr 60 28. 5. 2021 17:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 6. 2021 M_g 60 02. 6. 2021 16:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 6. 2021 Mořepetr 60 04. 6. 2021 20:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 6. 2021 Kočkopes 60 12. 6. 2021 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 6. 2021 Cisalpino 60 16. 6. 2021 12:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 6. 2021 Pezos 60 18. 6. 2021 07:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 6. 2021 Pikehead 60 20. 6. 2021 21:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 7. 2021 Petr_vlček 60 02. 7. 2021 18:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 7. 2021 Desiro 60 07. 7. 2021 13:50
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 7. 2021 Bobik 60 09. 7. 2021 19:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 7. 2021 RadekŠ 60 12. 7. 2021 10:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 7. 2021 754061 60 16. 7. 2021 21:26
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 7. 2021 Petr_vlček 60 21. 7. 2021 11:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 7. 2021 Hajnej 60 23. 7. 2021 08:47
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 7. 2021 RadekŠ 60 28. 7. 2021 10:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 8. 2021 Bobmaster 60 07. 8. 2021 10:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 8. 2021 Mirek_Zv. 60 13. 8. 2021 18:48
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 10. 2021 TMB 60 04. 10. 2021 19:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 10. 2021 dědek_hank 60 13. 10. 2021 17:22
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 10. 2021 Bram 60 25. 10. 2021 16:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 10. 2021 Desiro 60 31. 10. 2021 10:08
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 11. 2021 Petr_vlček 60 04. 11. 2021 09:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 11. 2021 MaxVonBrün 60 21. 11. 2021 18:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 11. 2021 Mouka 60 22. 11. 2021 21:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 11. 2021 Petr_vlček 60 26. 11. 2021 09:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 11. 2021 Petr_vlček 60 27. 11. 2021 23:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 12. 2021 Desiro 60 01. 12. 2021 16:11
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 3. 2022 Bram 60 09. 3. 2022 11:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2022 Bobmaster 60 11. 3. 2022 19:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 3. 2022 AllForOnepnzs 60 16. 3. 2022 00:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 4. 2022 Pikehead 60 09. 4. 2022 14:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 4. 2022 Doktor 60 21. 4. 2022 16:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 5. 2022 ROMMEL 60 21. 5. 2022 07:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 7. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 97 07. 7. 2022 18:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 7. 2022 Pikehead 60 09. 7. 2022 18:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 7. 2022 honzaklonfar 60 11. 7. 2022 14:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 7. 2022 Pikehead 60 14. 7. 2022 08:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 7. 2022 ROMMEL 60 17. 7. 2022 14:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 7. 2022 TMB 60 22. 7. 2022 10:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 8. 2022 Mirek_Zv. 91 18. 8. 2022 23:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 8. 2022 Pikehead 60 22. 8. 2022 09:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 8. 2022 Hajnej 60 24. 8. 2022 09:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 9. 2022 Pikehead 60 01. 9. 2022 15:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 9. 2022 Mirek_Zv. 60 07. 9. 2022 17:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 9. 2022 Quex 60 09. 9. 2022 13:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 9. 2022 Petr_vlček 60 26. 9. 2022 09:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 10. 2022 Bram 69 05. 10. 2022 07:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 11. 2022 Bram 76 10. 11. 2022 13:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 12. 2022 M_g 60 05. 12. 2022 16:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 12. 2022 RadekŠ 60 13. 12. 2022 11:46
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 12. 2022 Mirek_Zv. 60 17. 12. 2022 00:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 12. 2022 RadekŠ 60 19. 12. 2022 15:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 12. 2022 Mořepetr 79 26. 12. 2022 14:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 12. 2022 Velky_sef 60 28. 12. 2022 13:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 1. 2023 Mořepetr 60 09. 1. 2023 13:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 1. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 28. 1. 2023 14:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 4. 2023 Bobik 60 17. 4. 2023 09:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 4. 2023 Prag 60 26. 4. 2023 20:02
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 5. 2023 Mirek_Zv. 60 21. 5. 2023 08:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 6. 2023 TMB 60 21. 6. 2023 08:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 7. 2023 S4991023 60 11. 7. 2023 13:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 7. 2023 J.M. 60 24. 7. 2023 16:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 7. 2023 Quex 60 26. 7. 2023 10:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 7. 2023 Jirkaxxxl 60 28. 7. 2023 11:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 8. 2023 RadekŠ 60 09. 8. 2023 07:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 8. 2023 J.M. 86 12. 8. 2023 20:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 8. 2023 Bram 60 16. 8. 2023 08:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 8. 2023 J.M. 60 21. 8. 2023 10:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 9. 2023 BmbČ 60 16. 9. 2023 14:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 9. 2023 honzaklonfar 60 18. 9. 2023 10:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 9. 2023 BmbČ 60 19. 9. 2023 12:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 9. 2023 Hungry_bear 60 20. 9. 2023 12:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 9. 2023 honzaklonfar 60 20. 9. 2023 17:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 9. 2023 Jirkaxxxl 60 22. 9. 2023 19:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 9. 2023 Jirkaxxxl 60 26. 9. 2023 14:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 9. 2023 RadekŠ 60 28. 9. 2023 11:48
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 9. 2023 J.M. 60 30. 9. 2023 10:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 10. 2023 Paul2no 60 02. 10. 2023 09:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 10. 2023 Hajnej 60 02. 10. 2023 23:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 10. 2023 Jirkaxxxl 60 05. 10. 2023 14:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 10. 2023 Mladějov 60 07. 10. 2023 13:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 10. 2023 Bram 60 09. 10. 2023 16:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 10. 2023 honzaklonfar 60 12. 10. 2023 17:05
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 10. 2023 Mořepetr 60 14. 10. 2023 19:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 10. 2023 Bram 60 17. 10. 2023 16:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 10. 2023 Hungry_bear 60 18. 10. 2023 15:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 10. 2023 J.M. 60 24. 10. 2023 20:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 10. 2023 RadekŠ 60 26. 10. 2023 20:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 11. 2023 Mladějov 60 06. 11. 2023 13:28
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 11. 2023 Mirek_Zv. 60 09. 11. 2023 13:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 11. 2023 Doktor 60 12. 11. 2023 23:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 11. 2023 Bram 60 14. 11. 2023 15:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 11. 2023 Jirkaxxxl 60 16. 11. 2023 17:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 11. 2023 Hungry_bear 60 17. 11. 2023 23:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 12. 2023 Hajnej 60 02. 12. 2023 23:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 12. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 05. 12. 2023 14:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 12. 2023 Prag 60 06. 12. 2023 18:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 12. 2023 J.M. 60 14. 12. 2023 07:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 12. 2023 Prag 60 19. 12. 2023 18:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 1. 2024 Mirek_Zv. 60 01. 1. 2024 19:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 1. 2024 Miram 60 03. 1. 2024 12:31
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 1. 2024 Mladějov 60 05. 1. 2024 13:41
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 1. 2024 honzaklonfar 60 09. 1. 2024 20:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 1. 2024 Mořepetr 60 11. 1. 2024 18:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 1. 2024 Mladějov 60 18. 1. 2024 18:56
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 1. 2024 Hroch.R420 60 23. 1. 2024 13:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 1. 2024 Prag 60 25. 1. 2024 19:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 1. 2024 J.M. 60 27. 1. 2024 15:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 1. 2024 Ohl 60 29. 1. 2024 19:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 1. 2024 Ahmad_Šáh_Masúd 60 31. 1. 2024 12:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 2. 2024 RadekŠ 60 01. 2. 2024 13:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 2. 2024 Priapos 60 02. 2. 2024 22:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 2. 2024 Ahmad_Šáh_Masúd 60 06. 2. 2024 15:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 2. 2024 honzaklonfar 60 15. 2. 2024 17:09
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 2. 2024 Mořepetr 60 17. 2. 2024 21:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 2. 2024 J.M. 60 18. 2. 2024 21:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 2. 2024 Mladějov 60 20. 2. 2024 13:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 2. 2024 Mořepetr 60 24. 2. 2024 12:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 2. 2024 Miram 60 29. 2. 2024 08:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2024 Miram 60 02. 3. 2024 00:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 3. 2024 Doktor 60 03. 3. 2024 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 3. 2024 J.M. 60 06. 3. 2024 13:27
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 3. 2024 Mirek_Zv. 60 18. 3. 2024 19:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 3. 2024 Jirkaxxxl 60 23. 3. 2024 17:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2024 Trumbera 60 26. 3. 2024 20:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 3. 2024 Jirkaxxxl 60 30. 3. 2024 11:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 11. 2024 Mirek_Zv. 60 04. 11. 2024 00:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 11. 2025 Ahmad_Šáh_Masúd 60 29. 11. 2025 06:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 12. 2025 Hajnej 60 18. 12. 2025 16:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 1. 2026 J.M. 60 06. 1. 2026 13:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 2. 2026 Jirkaxxxl 60 06. 2. 2026 10:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 4. 2026 Johny11 60 05. 4. 2026 07:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2026 Jeník_H.. 60 07. 4. 2026 15:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 4. 2026 Hajnej 60 12. 4. 2026 00:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 5. 2026 Apollo_17 60 26. 5. 2026 16:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 6. 2026 Mladějov 60 03. 6. 2026 19:14
   autor příspěvek
Středa, 03. června 2026 - 19:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7163
Registrován: 12-2020
co je fčnil? Chtělo by to v Česku mluvit Česky.

Ne, tím myslím třeba jednoho celoživotního zabezpečováka nebo výpravčího a později dozorčího.
Středa, 03. června 2026 - 19:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16470
Registrován: 4-2003
Mladějo: Já s Tebou naprosto souzním, jen chci naznačit že každá mince má vždy dvě strany a už vůbec to není omluva pro vulgární jednání té druhé strany.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Středa, 03. června 2026 - 19:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27055
Registrován: 3-2007
Tak buďte příkladem - "česky" s malým č.
Jinak měl jste na škole vyšší matematiku? Funkce se zkracovalo fce, tak si RŠ vyrobil takovou legrácku fčnil = fungoval, pracoval. Vás nikdy nebavilo kreativně zacházet s češtinou? Asi ne.

Jinak jistě čtete, že s vámi souhlasím. I tak málo může ovlivnit dojem z celoživotní práce a ti, co tam pracují dál to pochopitelně vidí a třeba i toto může být kapkou k rozhodnutí raději jít jinam, kde není jen číslo.
Pezos
Středa, 03. června 2026 - 20:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 4-2014
Wokodobe:
"Takže v půl jedné ráno se napíše 12:30am? [coze]"
Ano. 11:59PM, 12:00AM, 12:01AM... 12:59AM, 1:00AM, 1:01AM...
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Středa, 03. června 2026 - 21:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7164
Registrován: 12-2020
Mladějov: Vás nikdy nebavilo kreativně zacházet s češtinou? Asi ne.

Hm, až na to, že tohle není žádná kreativita, ale prasečina a prznění jazyka[ko]
Mladějov
Středa, 03. června 2026 - 21:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27056
Registrován: 3-2007
To psát Česky jako trotl Trump taky.
Středa, 03. června 2026 - 22:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18550
Registrován: 5-2004
"Pokud ja i Vy máme na diplomu ing., tak máme magisterský typ vzdělàní. A smyslem JHMZ není sbírat data o diplomech, ale je hrubě zatřídit ID zaměstnance podle nějakých základních socioekonomockých chrakteristik. V opačném případě byste totiž musel v extrému mít kompletní číselník VŠ diplomů z celého světa a k tomu ohromnou bichli metodologie"

A přitom by úplně stačilo tam mít ještě variantu vysokoškolské. To je totiž na tom diplomu...

Mch k čemu tohle vůbec je respektive nač se totéž vyplňuje při sčítání lidu? Stát respektive ČSSZ tyhle informace o lidech už ostatně dávno má. Tahle akce je jen další buzerace kvůli lenosti ouřadů si předávat informace.
Středa, 03. června 2026 - 22:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6793
Registrován: 9-2003
Klomfar: Magistr v lékárně je PharmDr., předtím PhMr. Magistr inženýrského typu je Mgr.
NOBLE BRICKS
Středa, 03. června 2026 - 23:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5950
Registrován: 4-2003
Petr_vlček:
"A přitom by úplně stačilo tam mít ještě variantu vysokoškolské. To je totiž na tom diplomu..."
Až na to, že existuje několik typů vysokoškolského vzdělání.
S4991023:
"Magistr v lékárně je PharmDr., předtím PhMr. Magistr inženýrského typu je Mgr."
Magistr v lékárně je Mgr., před tím to bylo opravdu PhMr. PharmDr. je titul pro doktora farmacie získaný rigorózní zkouškou, dříve se uděloval titul RNDr. Z hlediska kompetencí není rozdíl mezi Mgr. a PharmDr.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 04. června 2026 - 07:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8609
Registrován: 6-2016
Když jsem se MUSEL do toho JMHZ "zapojit", tak mi vyšlo, že vysokoškolské vzdělání tam řeší podle DÉLKY (úspěšného) studia. Ale jen ve vysvětlivkách, v tabulce jsou už jen tituly.

Za mě je to provozní blbost...
Čtvrtek, 04. června 2026 - 08:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16471
Registrován: 4-2003
by úplně stačilo tam mít ještě variantu vysokoškolské.

Krom detailu že tahle skupina se jmenuje vyšší (terciální) a pojem "vysokoškolské" je mezinárodně nesrozumitelný (úplně stejně jako titul ing.) by to fakt nestačilo, viz Doktor.

je respektive nač se totéž vyplňuje při sčítání lidu?

Sčítání je snímek pořizovaný jednou za 10 let a ptá s na něco jiného, než JMHZ pořizované měsíčně. JMHZ ale povede k zjednodušení Sčítání v roce 2031 - pokud ho tada politici nezakážou.

lo, že vysokoškolské vzdělání tam řeší podle DÉLKY (úspěšného) studia.

Ano -představte si že máte ve firmě či instituci zaměstnance třeba z 20 různých zemí a z různých systémů. Jak by to na tom mzdovém/personálním asi řešili? To je prostě kompromisní řešení, které stačí na straně těch co ta data budou využívat.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 04. června 2026 - 08:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16472
Registrován: 4-2003
Mch k čemu tohle vůbec

Kromě toho že to ruší 27 různých dotazníků v mém případě a v případě mých kolegů takový zdánlivě banální věcem, abychom nepoužívali v digitální době data trhu práce vyrobená pomocí ruchadla bratranců Veverkových.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 04. června 2026 - 09:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35335
Registrován: 5-2002
Woko: Takže v půl jedné ráno se napíše 12:30am?
Ano.
A už bych to neřešil. Voni to tak chtěj´...

JM: Vlčounův popis je velmi přesný....
Ani bych neřekl. Viz Radek.
Reálnej svět je postavenej na tom, že je potřeba se pořád něco učit. Uměle vytvořené prostředí, kde to nutné není, sice vypadá lákavě, ale je předem určeno k zániku. A čím později ten zánik nastane, tím je dopad do reality bolestivější.
Takže já se v průměru co 10 let učím novej procesor a vůbec mi to nevadí. Možná je to i tím, že díky doc. Bílkovi mám z vejšky tak dobrý základy, že mi to jde líp, než některým mnohem mladším jedincům...

Firemní kulturu netvoří lidi, ale nadřízení a to lidi nejsou
Omyl. Firemní kulturu tvoří i ti dole - jako příklad časté volání Oldcerryho, aby někoho za něco střihli.

ML: Vás nikdy nebavilo kreativně zacházet s češtinou? Asi ne.
Tebe to překvapuje...?

Vlčoun: A přitom by úplně stačilo tam mít ještě variantu vysokoškolské.
Bakalářské, magisterské nebo doktorské...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 04. června 2026 - 11:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7166
Registrován: 12-2020
je postavenej na tom, že je potřeba se pořád něco učit.
Proti tomu nikdo neprotestuje. Ale ty změny mají mít hlavu a patu, být potřebné pro toho pracovníka i pro firmu a hlavně se to má člověk někde naučit ještě před zavedením nového. A ne, že prostě někdo něco změní a vy se to dozvíte až při konkrétním úkonu, přičemž vás to nikdo nenaučil a nic nevysvětlil.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 13:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35336
Registrován: 5-2002
JM: A ne, že prostě někdo něco změní a vy se to dozvíte až při konkrétním úkonu, přičemž vás to nikdo nenaučil a nic nevysvětlil.
No, už jsem taky párkrát nějaké změny dostatečně dlouho předem avizoval, a přesto se našlo dost divínků.
Ono to občas zamrzne někde na nejnižším managementu - třeba návody na AVV jsem posílal už nesčetněkrát, ale k fírům to (vyjma různých samizdatů domluvených na hubu) nedorazilo nikdy...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Čtvrtek, 04. června 2026 - 13:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27058
Registrován: 3-2007
J.M.:
"je postavenej na tom, že je potřeba se pořád něco učit.
Proti tomu nikdo neprotestuje. Ale ty změny mají mít hlavu a patu, být potřebné pro toho pracovníka i pro firmu a hlavně se to má člověk někde naučit ještě před zavedením nového. A ne, že prostě někdo něco změní a vy se to dozvíte až při konkrétním úkonu, přičemž vás to nikdo nenaučil a nic nevysvětlil."

Já bych tedy řekl, že to pánové míní obecně a ne u SŽ only. Jinak komentovat úroveň vašeho školení a školitelů teď nechci, ale na druhou stranu když u vás sebelepší lektor nakráčí do učebny, kde sedí třicet lidí, deset v pohodě, pět totál na šrot po noční, deset takových typů jako vy, co pičují úplně na každou novinku a změnu, další co si to pletou s odborářskou schůzí a další, co se prostě potřebujou pohádat, jako by ten lektor za to mohl, tak je to fakt těžké.

Ano, souhlasím s vámi, že mít poměr počítačových lekcí ku prezenční formě 80/20 není pro provozní zamce úplně optimum, na druhou stranu existuje vámi téměř nevyužîvaná možnost se leccos doučit samostudiem - jo, už slyším "a kdo mi to zaplatí". Takže ono to není tak černobílé, jak to tady líčíte vy.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 15:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35340
Registrován: 5-2002
ML: Já bych tedy řekl, že to pánové míní obecně a ne u SŽ only.
Přesně tak.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 04. června 2026 - 17:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 9-2015
@Pezos - 12:59, 1:00
To je pronárod.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 19:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7169
Registrován: 12-2020
Vidíte. A jak já má vědět, co znamená only? Bylo by fakt dobré mluvit v česku česky. Nebo myslíte, že třeba v USA se taky vkládají česká slova do angličtiny?
Priapos
Čtvrtek, 04. června 2026 - 20:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 10-2012
J.M.:
"Vidíte. A jak já má vědět, co znamená only?
"

only = pouze, jenom
staci_premyslet
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 2-2023
J.M.:
"Vidíte. A jak já má vědět, co znamená only? Bylo by fakt dobré mluvit v česku česky. Nebo myslíte, že třeba v USA se taky vkládají česká slova do angličtiny?"
Třeba použít internet a něco se přiučit? To není nikdy na škodu. Můžete se třeba i dozvědět, že pár českých slov se ujalo i v angličtině.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7171
Registrován: 12-2020
Jo, vy budete mluvit anglicky mezi našinci a já to pak budu překládat na gůglu a ztrácet na tom čas[ko]. Proč to dělat jednoduše, když to může být i složité, že?
Prosím, k čemu mi bude takový poznatek, že některá česká slova se ujmula v angličtině? To je jako, když vím, že některá slovenská slova se ujala v maďarštině a některá maďarská ve slovenštině. Je to sice zajímavé, nicméně pro pratický život to nemá žádný význam.
staci_premyslet
Čtvrtek, 04. června 2026 - 22:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 2-2023
Ptal jste se, jestli v USA vkládají česká slova do angličtiny, očividně ano, když některá běžně používají. Budete mít širší rozhled a třeba to někdy využijete. Třeba taky ne, ale určitě vám to nijak neuškodí narozdíl od vzteklých výplodů. Pro praktický život má dnes význam byť jen minimální znalost angličtiny. Může se vám to nelíbit sebevíc, ale neuděláte s tím nic. Buď se můžete přizpůsobit nebo kolem sebe vztekle prskat. Je to jen na rozhodnutí každého jedince.
Pátek, 05. června 2026 - 06:41:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7172
Registrován: 12-2020
Která česká slova se tedy běžně používají v angličtině?
staci_premyslet
Pátek, 05. června 2026 - 07:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2023
Když zvládnete plkat na k-reportu, tak jistě zvládněte napsat dotaz do internetového vyhledávače nebo se poradit s AI. Doporučuji vyhledat něco jako "česká slova v angličtině" nebo "english words of czech origin". Třeba se i něco přiučíte, to nikdy není na škodu.
Pátek, 05. června 2026 - 08:26:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7173
Registrován: 12-2020
Hledat to nebudu, jsem v rekonvalescenci a dělám jen to, co mi duševně a tělesně prospívá[proud]. Takže volím variantu b a budu vztekle prskat[proud]
staci_premyslet
Pátek, 05. června 2026 - 08:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 2-2023
Rozšiřování obzorů je duševně velmi prospěšné. Někdy to zkuste a uvidíte. Přeji rychlou a úspěšnou rekonvalescenci.
Pátek, 05. června 2026 - 09:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35344
Registrován: 5-2002
MZv: To je pronárod.
Kdo? Angličané...?

JM: Nebo myslíte, že třeba v USA se taky vkládají česká slova do angličtiny?
Ano.

Která česká slova se tedy běžně používají v angličtině?
Napřiklad slovo "robot".
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 10:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27061
Registrován: 3-2007
Jo Džem už zase netáhne [lol] Že by druhý Janoušek - do práce chodit nemůže ale 50 km v pracovních botách na výlet OK? [wink]

Vážně: Přeji vám brzké uzdravení a když se léčíte, tak si udělejte doma pár lekcí angličtiny a využijte čas lépe, než věčnou opozicí ve všem. Ono nebudete působit tolik jako nevzdělaný trotl, když se vás cizinec zeptá, kudy ke hradu, zámku, hospodě nebo nádraží.
Holt jste dělal střední ještě za bolševika a to se na řadě oborů učila ruština only [wink]

Ono to tady řekli i jiní - aspoň trochu se učit je potřeba celý život, jinak dopadnete jako starý kverulant. Ve vašich poměrech aspoň zákldy němčiny, angliny a nezapomenout tu rustinu, když už jste z ní maturoval. A samozřejmě odborné věci.
Mozek potřebuje trénovat úplně stejně jako svaly.

Edit: Pán stačí_premýšlet to řekl presně a shodné se nás na tom asi většina.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 05. června 2026 - 10:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 8-2011
když se vás cizinec zeptá, kudy ke hradu, zámku, hospodě nebo nádraží
Jste se zbláznil? Lidi, co neumí kváknout zásadně používají heslo " když chce jezdit k nám, tak ať mluví česky " . [lol]
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 11:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27063
Registrován: 3-2007
Očekávám dlouhou filipiku Džemovu [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 05. června 2026 - 11:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7177
Registrován: 12-2020
Hele, já se něco nacestoval a kupodivu v žádné cizí zemi nikdo nemluvil česky[lol]
Naopak, když jsem někam jel, vždy jsem se naučil alepsoň pár základů. Proč to neudělají ti jiní a mám se učit já? Oni by si tím taky rozšířili obzory[proud]
Krom toho dnes se nikdo na nic neptá, když všichni mají chytré mobily a mapy v nich, ne?[wink]
Pátek, 05. června 2026 - 11:54:20  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76325
Registrován: 4-2003
To je ale pak přesně ve stylu Francouzů, kde prostě i když se člověk snaží pár těch jejich slov použít, se většina (obvykle mimo přistěhovalců) tváří, že prostě jinak než fracouzsky neumí a nepoví ani slovo.
Je to samozřejmě jejich právo, stejně jako moje si pak o nich myslet, co já uznám za vhodné. (Líp se dá dorozumět i v Turecku nebo Íránu. [crazy])
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 05. června 2026 - 12:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35350
Registrován: 5-2002
JM: já se něco nacestoval a kupodivu v žádné cizí zemi nikdo nemluvil česky
No jo, já zapomněl - do svaté Heleny nikdy nevedly koleje, tak´s neměl potřebu tam jezdit... [biggrin]
(a je tam takovejch vesnic vícero)
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 05. června 2026 - 14:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9598
Registrován: 3-2006
No to mi připomínáte Maďary. Ještě za DBL jsem se chtěl dorozumět s vrátným na ředitelství MAV a po vyzkoušení všech možných jazyků, jsem s obavou že dostanu do držky zkusil Ruštinu. Ta fungovala.

Ad J.M.: Nedejte se ve sněmovně máte dlouholetého zastánce, který ještě píše tužkou na papír a o kryptoměnách se nic učit nebude.[biggrin][wink]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Pátek, 05. června 2026 - 14:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7178
Registrován: 12-2020
Hajnej: Děkuju za poučení pane učiteli. Já byl třeba v Ravensce (Rovensku). A došel tam pěšky z Resity přes Comarnic, Aninu a soutěskami Nery přes Sopotu Nou. Mimochodem je tam fakt krásně a jde to i bez auta[lol]
Ale to jste si vybral blbý příklad. To jsou totiž Češi co mluví česky mezi sebou normálně, tudíž se to nemusí učit a už vůbec ne kvůli cizincům. Holt slabý pokus[ko]
A taky vedly koleje do Eibentálu. NA trase důlní dráhy byl i tunel. Dnes je větší část trasy vyasfaltovaná silnice. Krom toho vedla dlouhá LŽ z Berzasca údolím k Bígru. Tam je to ale asi neprůchodné.
Ještě se musíte hodně učit žáku Hajnej[happy]

Mořepetr: Včera byl pěkný zážitek v ordinaci u chirurga. Neměl počítač a psal to do stroje. To bylo správné retro[ok]
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 15:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27064
Registrován: 3-2007
No to bylo super, je vidět že nepíšete na stroji. Překlep na počitači odstraním bez následků, na stroji se použîvaly bělící papírky, musel jste se vrátit o písmeno, vložit papírek, typovat tu ŠPATNOU klávesu znova, pak se zase vrátit a typovat tu správnou. Ano, to je rozhodně lepší než stisknout backspace (zase englický slovo [biggrin]) a napsat to správně.

Jo, jestli někdo píše jen recepty a žadnky a jen záznamy píše rukou, tak třeba jo, ale zas to po něm nikdo nepřecte, přečasto ani on sám. Měl jsem takového obvoďáka.
Stejně má počítač a ještě chytrý mobil, takže ušetřil houby.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 05. června 2026 - 16:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7026
Registrován: 6-2019
Ale J. M. nepsal, že by to bylo lepší.
Pátek, 05. června 2026 - 17:42:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 12-2020
Jen nevím proč to Mladějov vytýká mě. Ten počítač neměl ten doktor a asi věděl proč. A přesně jak říká Ahmad, já přece netvrdil, že je to lepší. Jen jsem si prostě užil ten retro pocit, když přes dveře byl slyšet klapot psacího stroje. A bez muzejního příplatku. To už jsem dlouho neslyšel[ok]
Ale Mladějov může být v klidu. Doktor prý za měsíc končí, tak určitě ten další už bude mít počítač a bude svět v pořádku[proud]
Pátek, 05. června 2026 - 18:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17502
Registrován: 4-2003
Mladějov:No to bylo super, je vidět že nepíšete na stroji. Překlep na počitači odstraním bez následků, na stroji se použîvaly bělící papírky, musel jste se vrátit o písmeno, vložit papírek, typovat tu ŠPATNOU klávesu znova, pak se zase vrátit a typovat tu správnou. Ano, to je rozhodně lepší než stisknout backspace (zase englický slovo [biggrin]) a napsat to správně.

Psát na psacím stroji umělo jen pár lidí ve společnosti. Strašnej voser, když si k psacímu stroji sedl někdo, kdo to neuměl. Přičemž umět psát na psacím stroji znamenalo psát všemi deseti a mít v tom praxi, aby bylo minimum překlepů a mělo to slušnou úpravu - jak bude text vypadat, to si bylo potřeba rozmyslet předem. Sám jsem musel napsat pro mámu něco na psacím stroji v době, kdy jsme doma sice už měli počítač, ale přestala nám doma fungovat tiskárna. To byl nějaký rok 1997 či 1998, to mělo počítač ještě málo lidí, potil jsem se u psaní na psacím stroji, ale nakonec jsem to po velkém úsilí zvládl. Jenže to, co bych vyřídil za pár minut na počítači, mi zabralo na psacím stroji čas v řádu hodin [crazy]. Bylo totiž nutné do kláves bušit patřičnou silou, jinak se písmenko buď nenapsalo, nebo bylo světlé a přes kopírák už se vůbec nepropsalo. Takže těch pokusů bylo docela dost, než to jakž takž vypadalo k světu [angry].

Fakt netuším, kde ten Džem žije, nejspíš na planetě minulosti [crazy].
Mladějov
Pátek, 05. června 2026 - 18:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27066
Registrován: 3-2007
Džem je hádavej magor.
Pátek, 05. června 2026 - 18:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35355
Registrován: 5-2002
JM: Ale to jste si vybral blbý příklad. To jsou totiž Češi co mluví česky mezi sebou normálně, tudíž se to nemusí učit a už vůbec ne kvůli cizincům.
Psal jsem to jako reakci na tvrzení s hned dvěma obecnými kvantifikátory - "žádné" a "nikdo". A tu jsem znegoval úspěšně, jakkoliv se to snažíš okecat.
A taky není úplně pravda, že to jsou (jen a pouze) Češi - část z nich je už míšená s místními.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 05. června 2026 - 18:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7182
Registrován: 12-2020
V Rovensku jsou jen Češi. A psát na počítači jsem uměl. Sice ne všemi deseti, ale jen čtyřmi. Naučil jsem se to u mámy v práci, kde jsem trávil před začátkem školy skoro hodinu času ráno. Tak vidíte jak jsem se snažil a dnes je mi to úplně k prdu, bo stroje už skoro vůbec nejsou...
Takže se budu učit jen to, co mi k něčemu bude a jen když budu chtít[wink]
Pátek, 05. června 2026 - 19:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 3-2010
Češi by v Česku měli mezi sebou mluvit česky, to je můj názor. Ale i zde se najdou tací, kteří se snaží do každého svého příspěvku za každou vecpat cizí slova, i když čeština má pro jimi použité výrazy bezpočet možností. Dělají to asi proto, aby ukázali svojí mentální nadřazenost nad ostatními, třeba nad drážními důchodci. Inu, někdo si své komplexy jinak léčit neumí....
Pátek, 05. června 2026 - 20:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7027
Registrován: 6-2019
Češi by v Česku měli mezi sebou mluvit česky, to je můj názor.
A jak je máme poznat? Já si třeba fotil hrobku Mahdího v Omdurmanu a kvokal anglicky s dalšími návštěvníky. Po nějaké době mi mladá dáma raději nabídla češtinu, že je z Prahy. [biggrin] A to se mi stává často i jinde.
Pátek, 05. června 2026 - 20:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 12-2020
Tím je samozřejmě myšleno v Česku. A plně souhlasím s názorem Jirkyxxxl. Ještě to pochopím u výrazů, pro které čeština nemá ekvivalent nebo je to slovo výrazně kratší. To ale v 90% není tento případ.
V ostatních případech je to zbytečnost a blbost. A obrozenci se musejí točit v hrobech[proud]
Pátek, 05. června 2026 - 21:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 837
Registrován: 8-2017
J.M.:
"Doktor prý za měsíc končí, tak určitě ten další už bude mít počítač a bude svět v pořádku[proud]"
Pozor jen aby nebyl z dovozu… [rofl]
Pátek, 05. června 2026 - 21:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7187
Registrován: 12-2020
Z dovozu budou asi oba, jak počítač, tak doktor. Soběstačnost už není v módě[proud]. Nicméně doufejmě, že bude fungovat. Většina lékařů je v pohodě - díky jim za to.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.