Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Corporate design aneb firemní image « předcházející | další »

Corporate design aneb firemní image

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
   autor příspěvek
Středa, 31. srpna 2011 - 19:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 12-2007
Zdravím, měl bych dotaz
Jak je to s reklamami na autobusech s pohonem na CNG ? Platí nějaké zvláštní předpisy ? Jde mi hlavně o to, zda je povoleno reklamou polepit i plynové nádrže (většinou na střeše), nebo musejí zůstat netknuté.

Děkuji za odpověď
Spoustu mých fotek můžete najít na webu http://jihlavskymhd.ic.cz/, případně na mém Rajčeti
Neváhejte mě kontaktovat s dotazy ohledně Jihlavy a její MHD
Neděle, 09. října 2011 - 18:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 8-2009
Proč by si lepil nádrže reklamou, když nejsou vidět? Trochu logiky.
Neděle, 09. října 2011 - 20:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7128
Registrován: 4-2006
ad Depemeje a proč by nebyli jako vidět? Koukni se na Cng Sorky od Ekobusu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Neděle, 09. října 2011 - 21:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 3-2005
Tak třeba táborské plyňáky mají na nádržích, přesněji na jejich krytech reklamu "E-on - jezdím na zemní plyn"
Neděle, 09. října 2011 - 22:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 8-2009
Ještě jsem na žádném autobuse CNG neviděl nádrže CNG. A mohu říci, že jsem toho viděl hodně.
Dokonce jsem koukal i na ty Sorky, bohužel, plynové nádrže jsem na nich nikde nezahlédl.
Neděle, 09. října 2011 - 22:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7130
Registrován: 4-2006
aD Depemeje pokud chceš takto slovíčkařit tak jistě. Ale uživatel se asi nevyjádřil přesně. Možná by to chtělo všeobecný rozhled. Ono zajímavé je že jsme jej s R-b pochopili. Ale pokud je u tebe to přeřeknutí tak zásadní tak prosím.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Pondělí, 10. října 2011 - 17:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 788
Registrován: 8-2009
Uživatel se asi nevyjádřil přesně. Uživatel se vyjádřil úplně blbě. Tak nevím, proč to komentuješ. Ten všeobecný rozhled by byl potřeba od všech uživatelů, ne jen od některých.
Středa, 12. října 2011 - 16:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 12-2007
Ares1 a r_b pochopili. No comment.
Spoustu mých fotek můžete najít na webu http://jihlavskymhd.ic.cz/, případně na mém Rajčeti
Neváhejte mě kontaktovat s dotazy ohledně Jihlavy a její MHD
Úterý, 01. listopadu 2011 - 23:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2007
No k tym nadrziam si myslim ze s tym neni ziadny problem. Prilozim par linkov na fotky nasich bratislavskych Solarisov:
http://www.imhd.zoznam.sk/ba/index.php?w=2b2f3a2132222fef25293225 2c2127ef1f&id=73785&gi=0&gn=1000&gs=c&gsd=&ghv=6087
http://www.imhd.zoznam.sk/ba/index.php?w=2b2f3a2132222fef25293225 2c2127ef1f&id=72939&gi=0&gn=1000&gs=c&gsd=&ghv=6091
Středa, 02. listopadu 2011 - 08:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 8-2009
Měl bych dotaz. Jde mi hlavně o to, zda je povoleno reklamou polepit i naftové nádrže (většinou na boku vozidla), nebo musejí zůstat netknuté.
Středa, 02. listopadu 2011 - 15:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7153
Registrován: 4-2006
ad Depemeje Proč by si lepil nádrže reklamou, když nejsou vidět? Trochu logiky.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Středa, 02. listopadu 2011 - 16:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 8-2009
Ares1:Pokud chceš takto slovíčkařit tak jistě. Asi jsem se nevyjádřil přesně. Myslel jsem tím bok autobusu, za kterým je nádrž.
Středa, 30. listopadu 2011 - 12:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 6-2007
Zdánlivě to sem nepatří, ale je to zajímavý nápad:
odkaz

Svého času zůstávala jedna tramvaj T3 (č. 131?) v Olomouci v retronátěru. Jiný druh retronátěrů jsou pražské nízkopodlažní T3 nebo také brněnské Crosswaye. No a nyní se podobný "fígl" objevil i u ČSA. Líbí se mi to!
Středa, 30. listopadu 2011 - 19:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2703
Registrován: 3-2005
Něco podobného praktikuje i americké námořní letectvo, kdy před časem v rámci myslím že nějakého významného výročí (podrobnosti se mi nechce hledat) byly jednotlivé typy současných letounů oděny do retro kamufláží používaných v různých obdobích, tak jak se postupně měnily předpisy. Např F/A-18 Hornet v kamufláži a s výsostnými znaky používanými na Wildcatech, Avengrech atd. v době útoku na Pearl Harbor apod.
Čtvrtek, 01. prosince 2011 - 01:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 6-2010
V Budějovicích jezdí v retro nátěru dva trolejbusy 15Tr. Jeden (27) v žlutozeleném "Teheránu" a druhý (02) v klasickém vínovo-krémovo-červeném nátěru. Jedná se o plně modernizované vozy, vždy poslední GO své série. Fanoušci sice slintají blahem, ale já osobně raději vidím retro nátěry pouze na historických muzejních vozidlech, nikoli na běžně provozních.
Úterý, 20. prosince 2011 - 15:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 9-2008
ten Boeing je exelentn !! opravdu skvělý nápad, jina se mi moc líbí i zmíněné brněnské crosswaye !! mám prostě rád pruhy :-)
www.skodahome.cz www.octaviaclub.cz www.vw-club.cz
Čtvrtek, 23. května 2013 - 00:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 6-2010
Rok a půl to tady spí. BUDÍČEK!!!!
Zaujalo mě grafické provedení tohoto vozu. Nápadně se to podobá bývalému píseckému schematu meziměstských vozů z devadesátých let. Myslíte, že je to náhoda, nebo se Spejbl s Hurvínkem inspirovali v Písku?

Bývalý písecký nátěr:

Neděle, 16. června 2013 - 22:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2013
Venca21: Myslím že se inspirovali a u toho druhého akorát zmněnili barevnou kombinaci na fialovo. Mohu se zeptat co je na fotkách za vůz (vozy)?
oblíbenci: 6360, 4E7 2256
Pondělí, 17. června 2013 - 01:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 6-2010
První černobílá fotka je z brožurky s jízdními řády ČSAD Písek 1995/96. Bohužel nevím, co je to přesně za vůz, pravděpodobně by to mohl být PI 60-88, PI 64-14, nebo PI 64-58. Druhý je PI 63-75, který do GO v roce 1995 jezdil v klasickém modrobílém unifiku, doplněným o tmavě modrý pruh nad spodním pruhem (viz nákres). Nejčasěji byl na lince Písek - Blatná, a ve 14:10 hodin jezdil ze Strakonic do Písku. Občas jsem s ním jel ze školy. Vyřazen byl kolem roku 2000.
Čtvrtek, 20. února 2014 - 18:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 6-2010
Pokračování z jihočeské diskuze:

U toho Berouna / Králova Dvora a Hořovic je sice viditelná snaha o zvýraznění městských prvků, ale ten červenobílý unifik to dokonale zabíjí. [ko] Dovolil jsem si udělat náhledy, jak bych to viděl já, při maximálním zachování původních grafických prvků, ale s pruhy, které vychází z jednotlivých městských vlajek. Je to aplikované na 700 Karosy, což je dneska už trochu mimo mísu, ale pro představu to snad stačí. [wink]

Čtvrtek, 20. února 2014 - 19:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 7-2013
OK. Zdá se, že asi nemáš moc v oblibě nátěr a lá čsad.
Co se týká tvého návrhu, možná by to stačilo i bez těch barevných pruhů, pouze se znakem a nápisy (i když ta „fádní“ bílá)... Nebo nechat pouze červený pruh po celém obvodu busu, aby to ladilo s barvami města (červená+bílá) [happy]. Každopádně cokoliv je lepšího než pouze celý bílý bus bez ničeho... Prostě to chce pestrost, ale ne zase moc. Prostě tak, aby se od sebe daly autobusy různých firem na první pohled jasně odlišit
Čtvrtek, 20. února 2014 - 20:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4416
Registrován: 6-2007
A kam nalepíš reklamy?
Čtvrtek, 20. února 2014 - 21:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2013
přece na autobus [crazy] [happy]

Ale teď vážně. Myslel jsem to obecně a na na příměstě se CVR moc neuplatňují [wink]. Prostě by se vyčlenil určitý počet vozů, který by byl určen pro CVR a který by nebyl v laku. Ale, když je nějaká malá reklama na boku, tak to přece ničemu nevadí, když je vůz v laku, ne?
Čtvrtek, 20. února 2014 - 21:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 6-2010
Jirka R.: Nátěr a lá ČSAD naprosto nesnáším. Když jsem byl malý kluk, tak skoro nic jiného nebylo a jakýkoli jiný nátěr byl vzácností. Čeho je moc, toho je příliš. Navíc ČSAD státní podnik je již dávno minulostí, tak nevím, proč by měl v dnešní době existovat nátěr neexistujícího podniku.

Nebo nechat pouze červený pruh po celém obvodu busu, aby to ladilo s barvami města (červená+bílá)
Právě že jsem se snažil, aby to ladilo s barvami města, vycházel jsem z vlajek jednotlivých měst:



Kdyby se Berou nedělil o MHD s Královým Dvorem, docela bych si uměl představit využití toho medvěda, jako symbolu města, na vozech MHD. Ale nepřeháněl bych to s pestrostí a mnoha grafickými prvky, myslím si, že vozy MHD by měly být výrazné a jednoduché, aby byly snadno a na první pohled rozeznatelné od ostatní dopravy a nepůsobily dojmem CVR.

S umístěním případné reklamy je vždy problém - v případě CVR se dnes stejně polepuje celý vůz, takže tam je to celkem jedno, malá reklama na bocích se prostě někam plácne. Bohužel často přes stávající grafiku, nebo nápisy a vůbec nekoresponduje s celkovým grafickým ztvárněním vozu. Jak se to řešilo v Písku u meziměstských vozů v 90. letech je krásně vidět o několik příspěvků výše. Bývalý nátěr ČSAD Písek umožňoval umístit reklamu elegantně mezi modré firemní pruhy, jako v tomto případě reklama na firmu Kočí. Takových vozů bylo tehdy v Písku 17 a většina z nich měla reklamu právě takto sladěnou s firemním nátěrem. [wink] Toto elegantní řešení dnes bohužel mnoho firemních nátěrů neumožňuje a reklama je na vozech aplikována necitlivě až násilně.
Čtvrtek, 20. února 2014 - 22:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2013
Venca21:
Já netvrdím, že jsi se to nesnažil vše sladit. Jenom říkám, že mi takto ty pruhy připadají takové useklé a kdyby byly vcelku po celém buse, bylo by to krásně celistvé a čela by nezůslala fádně bílá a nevypadalo by to že tomu něco chybí. Další řešením by bylo nechat to tak, jak uvádíš v nákresu a na čela dát znak(y). to už by šlo [happy]

Pestrostí jsem nemyslel lak „pojízdný cirkus“, ale nějaký jeden výrazný (grafický) prvek, který by odlišil jednoho dopravce od druhého, třeba Veolií „čípek“. No, kdo jiný vozí(l) na autobusech čípky? [biggrin].

Taky nemůžu skousnout, když jsou v jedné firmě odděleny vozy různých trakcí jiným lakem (např. toto versus toto. Já bych si uměl představit na všech vozidlech tu grafiku „šmouhy“ [jidlo])

Ale nepřeháněl bych to s pestrostí
Tak tohle by si měli vzít k srdci ve Zlatovánku...
Lc_736__c_954
Čtvrtek, 20. února 2014 - 22:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5278
Registrován: 6-2006
On se vůbec způsob ztvárnění CVR za posledních 10-15 let dost změnil. Dříve byly hlavními prvky reklamy logo a velký a stručný nápis popisující, co firma dělá. Jako krásný příklad poslouží Vencova reklama na firmu Kočí nebo například toto či toto. S vývojem technologie v oblasti polepů (např. poloprůhledné polepy přes sklo, ale o tom by jistě mohl povyprávět Venca21) také roste množství informací, obrázků a grafiky na jednotlivých CVR, a to mnohdy na úkor kvality. Na těch dnešních reklamách má člověk někdy problém poznat, na co vlastně reklama je, protože informací je tam až moc. Pro příklad nemusím chodit daleko.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Čtvrtek, 20. února 2014 - 22:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2013
A ještě něco podobného jako v Písku, dříve bývalo taky ve Žďáru n. S. foto. Sedmá fotka ze zhora. Sice ten znak města není tak výrazný + by se tam náramně hodila silueta Zelené hory, jako „symbolu“ města, ale shana se cení [happy]...

Musím říct, že bych za CVR někoho nakopal... Rád se dívám z okna ven a když se snažím dívat se těmi malými dírkami, tak se mi dělá šoufl... [kladivo]
Čtvrtek, 20. února 2014 - 23:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 6-2010
Pruhy na návrhu jsou "useklé", protože je to jenom nástřel, jak by to mohlo přibližně vypadat a není to dotažené do definitivní podoby. Proto jsem ani neřešil čela. Samozřejmě, že bych to ve finální verzi vyřešil tak, aby vše pěkně navazovalo, nebo aby byly pruhy ukončené nějak elegantně (zkosení, zaoblení apod.)

Kladenské fialové šmouhy se mi taky moc líbí, ale mám pocit, že dnes se používá už jen ta verze s červeným pruhem. [uhoh] Mimochodem - znáš nátěr, co míval Záruba, než jeho autobus koupilo ČSAD ČB? http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/64247?vuz16647#fotka

Žďár na Sázavou to má pěkný, líbí se mi i linkový vozy, trochu víc ta starší "cirkusovější" verze http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/33304?vuz30200#fotka, ale i ta novější http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/95702?nove#fotka je pěkná, jen ty zadní nárazníky bych udělal modré, ty bílé jsou tam jako pěst na oko.

A hodně dobrý nátěr je taky P - transport http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/80084?vuz19365#fotka to je paráda!
Pátek, 21. února 2014 - 00:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 6-2010
Ještě k těm "useknutým" pruhům - jelikož pracuju v reklamní agentuře, mám občas možnost i nějakou tu grafiku navrhnout. Pokud to jen trochu jde, snažím se, aby pruhy, či jiná grafika plynule navazovala z boků na čela vozu, abych právě předešel tomu nehezkému useknutí. Viz třeba zde:




Na svém "Golfánovi" jsem se dost vyřádil, (bohužel už je rok a půl v automobilovém nebíčku - http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2673552) Zde je také vidět, že žádný pruh není nikde násilně ukončen, ale prochází plynule tu do střechy, tu do masky... [happy] (všimněte si podložky pod RZ) [biggrin]




A když už se tu řeší firemní nátěry, tak sem dám pár fotek, sice to nejsou autobusy, ale kamiony, které jsem měl tu čest graficky navrhnout a polepit:


Lc_736__c_954
Pátek, 21. února 2014 - 09:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5279
Registrován: 6-2006
ale mám pocit, že dnes se používá už jen ta verze s červeným pruhem
Kdepak, "dálkový" nátěr stále žije. Na voze 1S3 3231 byl po plechařině obnoven, na 1S3 3292 byl obnoven bez plechařiny (poslední foto z března 2013).
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Pátek, 21. února 2014 - 15:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 6-2010
Lc_736__c_954: Já jsem spíš myslel, jestli se používá i na nové vozy, nebo jen opravy a obnovy starších. A je nějaký důvod, proč jsou někdy šmouhy fialové a někdy modré?
Lc_736__c_954
Pátek, 21. února 2014 - 21:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5280
Registrován: 6-2006
Na nové dálkové vozy se používá "flekatý" nátěr. Proč je více barevných kombinací, netuším, ale kromě fialové a modré existovala také zelená nebo modro-červená.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Sobota, 22. února 2014 - 00:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2013
Venca21 (1067):
OK. Jaksi jsem si myslel, že to už je definitivní podoba tvého návrhu... Ano, Zárubův nátěr znám. Trochu podobný kladenskému, ale hódně pěkný. Všechny tyto nátěry, které jmenuješ, naplňují to, o jsem psal. Obsahují výrazný grafický prvek nebo ztvárnění nátěru, který činí v celkovém vnímání lak nezaměnitelný. Sice se, narozdíl od tebe, trochu více kloním k pruhovaným nátěrům, ale i tyto jsou velice pěkné. A u toho Zdarského nátěru mi vadí, že většina grafik jev zadní části a předek je bílý, takže mi připadá prázdný, že tam něco chybí...

Venca21 (1068):
Nó tomu říkám „tuning“. Působivé [ok]. To se můžou jít tuneři, kteří lakují svůj auťák padesáti nebo kolika vrstvama barvy a perletí nebo jakýma blbosma, jít zahrabat. Je to úplně zbytečné. Stačí nápaditý vzor, který připoutá pozornost. A o to právě u reklam jde. Toto tvůj Golf splňoval bez problémů. Takhle by mohla vypadat služební auta [happy]. A mimochodem, firma ti mohla dávat za propagaci, k platu příplatky... A je poznat, že jsi písecký patriot [ok]. P.S. Ani jsi nemusel mít RZ, když jsi měl auto označené nickem [happy]
Sobota, 22. února 2014 - 01:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2013
Mimochodem, jsem zastáncem pruhovaných nátěrů, protože Karosy si přímo volají o podokení pruh (jako u laku ČSAD). K tomuto názoru mě vede prostor (schod) u zadních dveří, které nejsou v rovině s hranou oken (tak jak je to u Axera). Snad je to srozumitelné. Takže prostě aby se tento vzniklý prostor něčím opticky vyplnil, u Karos řad 700 - 950 preferuju lak s podokenním pruhem a k tomu ať je tam jakýkoliv motiv
Sobota, 22. února 2014 - 18:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 6-2010
Jirka R.: Se schodem u zadních dveří se zrovna Záruba vypořádal s noblesou: http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/64250?vuz16648#fotka [happy]
A žádný podokenní pruh není třeba. A mě osobně ten schod ani nevadí, u nových vozů (Crossway) jsou prosklené zadní dveře až k podlaze a tam by ti nepomohl žádný pruh.
Ten Zdar má sice vzadu hodně grafiky a jinak jen ten proužek, ale aspoň je tam místo pro případné reklamy. A ten červený pruh to aspoň propojí od předku dozadu, na rozdíl třeba od Karlových Varů http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/87718?vuz8839#fotka, nebo ČSAD Kyjov http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/71720?vuz479#fotka, kde jsou pruhy pouze vpředu a vzadu a jinak prázdná plocha.

A mimochodem, firma ti mohla dávat za propagaci, k platu příplatky... [nene] Já jsem byl samostatná jednotka na živnosťák, nebyl jsem změstnanec této firmy. Ona ta firma byl vlastně jen můj kolega, takže dohromady jsme byli jen dva. A auto jsem si polepil, protože se mi prostě líbí počmáraný auta, dodávky, autobusy, prostě všechno, co má čtyři kola. Před Golfem jsem měl Škodu 105 L, tabákově hnědá barva, a taky jsem ji měl polepenou jako blázen. [biggrin]
Sobota, 22. února 2014 - 23:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2013
Tak toto řešení by Záruba není úplněn nejhorší, ale dveře jako jsou u Axera se mi líbí mnohem, mnohem víc [happy]. Tak u Crossužádnej schod nevidím, takže no problem [biggrin].
Ano tyto tebou jmenované nátěry mi připadají taky takové nedotažené, jako kdyby tam něco ještě schézelo. To využití pro reklamu u Kyjováku je krásně vidět zde. Pro reklamu je tento nátěr geniální, ale bez ní působí jako kdyby ty pruhy nebyly (v prostředku) dolepené [sad]

Takže se dá říct, skoro, sám sobě šéfem [ok]. Mimochodem, byla by, prosím, fotka té Škůdky? Ale ono je polepená a polepená. Nějaký mírný tuningový motiv (např. šachovnice) OK, ale něco jako toto už je extrém [ko]. Jasně, sice je to bus, ale u aut to platí stejně. Takže všeho s Mírou...

Jinak, dříve jsi se pokoušel vyvolat anketu o nejlepší náter. Samozřejmě toto je velice subjektivní, ale já osobně bych hlasoval pro jakýkoliv nátěr, který má ten podokenní proužek... (bez něj pro mě C954 není C954...) V tomto žebříčku by se u mě také objevily velmi vysoko nátěry Záruby, tento od Tourbusu nebo tento. A nakonec i Veolií červeno-šedá kombinace má něco dosebe [happy]. A jakýkoliv modrý.

P. S. modrá je dobrá + modro-žlutá kombinace v jakékoliv podobě taky

Edit: ještě jsem zapomněl uvést do oblíbených nátěrů Písek. Toto možná bylo jasné z předchozích příspěvků, ale aby byl výčet kompletní, píšu to znova [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka_r..)
Neděle, 23. února 2014 - 01:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 6-2010
Fotky Škodovky bohužel nemám, respektive mám, ale ty jsem pořídil, když už byla u nového majitele. Prodal jsem ji totiž i s kompletním polepem takovýmu staršímu "strejdovi" z Orlíka, co s ní jezdil na ryby a pěkně ji zhuntoval. [sad] Jednou jsem na ni náhodou narazil v Písku a tak jsem ji vyfotil, ale to už měla většinu polepu odstraněnou, takže zůstaly jen zbytky. Původně na bocích dominovalo velké modré logo Alkor, umístěné šikmo přes oboje dveře a část zadního bočního okna. Logo bylo i na přední kapotě a na zadním okně, podobně jako u Golfa. Pak ještě drobné texty - adresa, telefon a webovky, to vše nový majitel odstranil. Pruhy na zadním blatníku byly původně zaobleny a protaženy až do zadního sloupku, majitel je uřízl ve výši oken. Tady je vidět zbytek polepu:



A takhle holka po pár letech chudák dopadla (foceno mobilem v Ostrovci u Písku:

dotaz
Středa, 02. července 2014 - 18:21:05  
Neregistrovaný host
Kolegové, tušíte někdo, který Dopravní podnik v devadesátých letech jako první opustil předpřevratové červenobílé zbarvení autobusů?
Předem děkuji za informace.
Středa, 02. července 2014 - 22:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3595
Registrován: 3-2005
Mariánské Lázně?

Nevím, ale 9Tr ještě stihly přelakovat do městských barev.

edit. Aha, teď koukám, že dotaz směřuje asi jenom na autobusy.

(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
Petr_k
Středa, 02. července 2014 - 23:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10022
Registrován: 4-2003
Autobusy v ML byly bíločervený až do příchodu citybusů... který byly bílý...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
"Questa battaglia è la cosa nostra."
dotaz
Čtvrtek, 03. července 2014 - 17:04:30  
Neregistrovaný host
Ty autobusy jsem napsal proto, že je provozují všechny dopravní podniky a víceméně jsem předpokládal, že změna barev mohla postihnout všechny trakce u daného dopravce zhruba současně v podobě vzorových vozů.
Mezi prvními DP byly M.Lázně Teplice, Liberec, Ostrava, Zlín. Ale kdo byl první a kdy....?
Čtvrtek, 03. července 2014 - 21:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 6-2010
Ještě bych ještě zmínil České Budějovice. Trolejbusy byly v červeno-fialovo- krémovém unifiku jen 01 - 15 z první série (1990), další série z roku 1991 (ev. č. 16 - 40) už byly zeleno - žluto - bílé "Teheráni", ale to ani tak nebyl záměr, jako spíš náhoda. Ale další dva vozy v roce 1992 (41, 42) už byly dodány bílé na přání DP, kvůli vhodnějšímu podkladu pro CVR. Autobusy se v bílém začaly dodávat až v roce 1995.
dotaz
Pátek, 04. července 2014 - 12:26:24  
Neregistrovaný host
No, Venco, dík! [ok]
Ti Teheráni z Budweisu patří k jedněm z prvních vozů v ČSFR, kde se provozovatel rozhodl pro něco jiného než celostátní unifik!
Pátek, 04. července 2014 - 14:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 9-2005
kde se provozovatel rozhodl pro něco jiného než celostátní unifik

Je ovšem otázkou, zda to bylo cílené rozhodnutí DP ("abychom trolejbusy odlišili") nebo náhodné-estetické ("jé, to hezky vypadá, to chceme taky") nebo se ta série vyráběla někde "uprostřed" výroby pro Teherán, takže z rozhodnutí Škodovky ("jestli ty vozy chcete ještě tohle čtvrtletí, tak musí být zelené; červené se budou lakovat až příští kvartál")
Pátek, 04. července 2014 - 19:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 6-2010
Arj: Ta poslední varianta je pravdě asi nejblíž. Prý to byla nějaká dodávka původně pro Teherán, která se nakonec z nějakého důvodu nekonala, tak ty vozy prostě "nafasovaly" Budějovice. Ale Budějovice tento nátěr nikdy nepovažovaly za svůj městský, na rozdíl od Žiliny, kam se podobně nějaké tyto vozy také dostaly a Žilina posléze tento nátěr přijala za svůj i s ohledem na shodnost s městskými barvami. Takže u Žiliny platí spíš ta varianta "Jé, to hezky vypadá, to chceme taky" [happy]
Pondělí, 10. července 2017 - 22:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 12-2007
Venca21:
"Arj: Ta poslední varianta je pravdě asi nejblíž. Prý to byla nějaká dodávka původně pro Teherán, která se nakonec z nějakého důvodu nekonala, tak ty vozy prostě "nafasovaly" Budějovice. Ale Budějovice tento nátěr nikdy nepovažovaly za svůj městský, na rozdíl od Žiliny, kam se podobně nějaké tyto vozy také dostaly a Žilina posléze tento nátěr přijala za svůj i s ohledem na shodnost s městskými barvami. Takže u Žiliny platí spíš ta varianta "Jé, to hezky vypadá, to chceme taky" [happy]"

Žilina. Toť trošku složitější. Vzorem pro budoucí městský nátěr byly budějovické vozy. DPMŽ měl k dispozici fotografie (jedna se objevila i v aršíku "Doprava do kapsičky 1994"). Ale než byl nátěr použit na trolejbusy, tak byl vyzkoušen na autobusech. Původní tmavou zelenou měl jen vůz b.č. 42, všechny ostatní už pak byly světlejší. A stejně světlé byly i všechny cedulové trolejbusy. Až na emkách (v žilinských podmínkách byly coby nové také cedulové) byl zvolen poněkud sytější odstín, ale stále světlý v porovnání s Budějovicemi, resp. Teheránem.
Úterý, 01. ledna 2019 - 17:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 6-2010
Ještě k těm budějovickým Teheránům - kdysi jsem kolem toho roku 1991, jako kluk četl v nějakých novinách, že je nějaká soutěž na grafické ztvárnění budějovických trolejbusů, které bude propagovat, že jde o ekologický způsob dopravy. Nějak tak to bylo prezentováno, už si to přesně nepamatuju, je to už dávno. [wink] Tenkrát jsem do Budějovic zavítal tak cca 1x do roka a když jsem tam pak viděl ty žlutozelené vozy, myslel jsem si, že je to výsledek té soutěže a že ta zelená symbolizuje to "eko". [biggrin] Že je to všechno jinak a že je to teheránský nátěr jsem se dozvěděl až o mnoho, mnoho let později díky internetu.
Úterý, 01. ledna 2019 - 23:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5673
Registrován: 6-2005
Možná to bude nějaká nedodana část do Teheránu. Teherán snad nezaplatil půlku vozů.
Makrelu neumeješ.
Sobota, 05. ledna 2019 - 23:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 3-2005
Venca21:
Tak to máme podobné vzpomínky. Někdy v té době byla vyhlášena ve spolupráci s JČE soutěž na návrh celovozové reklamy na trojebus propagující JČE a elekrický eko provoz. Všechny soutěžní návrhy pak byly vystaveny při nějaké oficiální slavnosti na Lannovce před budouvou JČE. Jestli pak byl vítězný návrh skutečně realizován a v jaké podobě už netuším.

K těm "teheránům" pokud vím jsou dvě varianty. První, že jde o neodebrané vozy původně určené pro Teherán. Druhá verze, je že vozy pro Teherán se vyráběli ± ve stejné době jako vozy pro ČB a tak to v Ostrově prostě stříkli všechno do stejných barev, aneb "nebudem si komplikovat práci, jakýpak s tim fraky" [happy]
Čtvrtek, 14. března 2019 - 19:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 1-2009
Přátelé, kamarádi...
Scháním čepici ČSAD, chtěl bych to jako dárek pro kamaráda..
Děkuji zda nabidnete...
Pondělí, 01. července 2019 - 10:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 1-2005
Dobrý den. Mám dotaz, je pravda, že v únoru letošního roku prý údajně vyhořel výstrojní sklad oděvů fy XENA Praha, a tudíž fy XENA nyní nedodává jednotlivým dopravcům a DP, ale i jiným nasmlouvaným organizacím, výstrojní součásti stejnokrojů? [wink] Dále se zeptám, zda fy XENA je přímo výrobcem stejnokrojů, nebo jen prodejcem/distributorem jiné oděvní firmy, která je přímo výrobcem? [wink]

Děkuji! [happy]
Pondělí, 01. července 2019 - 21:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5845
Registrován: 6-2005
Pánové, dohady nad neodebranými vozy Teheránem možná rozřeší jaké mají napětí v trolejí. Jestli 600,tak v ČB nejsou vozy pro Teherán.
Makrelu neumeješ.
Xolid
Pondělí, 01. července 2019 - 22:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 4-2003
Mají 750 V, jsou to skutečně vozy původně určené pro Teherán.
AntiDepemje
Pondělí, 23. září 2019 - 21:14:10  
Neregistrovaný host
Depemje: Ty přechytračelej imbecile, napiš mi sem e-mail a rád tě poučím o tom, jak se chovat na k-reportu, mimo jiné i osobně bych ti to rád vysvětlil. [happy]
Pajzák
Úterý, 24. září 2019 - 09:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 6-2015
Osm let po posledním příspěvku dotyčného, tomu říkám blesková reakce.
Pondělí, 03. srpna 2020 - 18:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1873
Registrován: 6-2010
Vozy PID budou mít nové barevné schéma.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-region ech-praha/220411000140803-udalosti-v-regionech/video/782014 (od cca 0:48)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-region ech-praha/220411000140803-udalosti-v-regionech/video/782015

"Střecha nebude tmavě modrá, jako je dnes a tím budeme šetřit naftu" [biggrin] Jo, to je naprosto logické.
Mimochodem ten Kotas to má v hlavě v pořádku?
Čtvrtek, 06. srpna 2020 - 15:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9353
Registrován: 6-2006
Pondělí, 26. dubna 2021 - 01:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 6-2010
Po dlouhé době opět CVR, která mě opravdu zaujala a mile překvapila. Je to přesně podle mého gusta - relativně jednoduché, jasné, ale zároveň nápadité a nenudné. Polepy přes okna mi nevadí když se to nepřehání a okna nejsou polepena jen proto, aby byla polepena.
A v tomto konkrétním případě se navíc i povedlo díky způsobu grafiky udělat z nehezkého "hrbáče" docela koukatelný autobus. Jediné, co bych tomu vytknul, je ten zelený nárazník bez jakékoli návaznosti, což působí dojmem "pěst na oko". [happy]

https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/247869?searchParameters%5 BcarId%5D=7551&searchOrders%5B0%5D=date&searchOrders%5B1%5D=carLi stingOrder&searchOrders%5B2%5D=whenPublished&listUrl=https%3A%2F% 2Fseznam-autobusu.cz%2Fvuz%2F7551#photo
Pondělí, 31. května 2021 - 20:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2030
Registrován: 6-2010
Zdravím, nátěr, který Valenta nově používá si mám vysvětlovat jak? Je to výsměch, či parodie na avizovaný nový šedočervený PID nátěr, nebo to nemá až na tu nápadnou podobnost nic společného?
Za sebe tedy mohu říct, že se mi to líbí více, než současná PIDí červeno - bílo - modrá trikolóra, ale na druhou stranu původní Valentův nátěr v několika odstínech modrých vln se mi líbil asi tak 100x víc.
Občasný pozorovatel
Pondělí, 31. května 2021 - 23:10:11  
Neregistrovaný host
Venco, Valentí nátěr si dovolím interpretovat takto:
Je to pididesign (tedy hnus), ale s modrou barvou místo červené. Tedy echt regionálka v čé-es-áďácké modři. Jak za bolševika.
Středa, 09. února 2022 - 19:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 6-2007
Nemá někdo k dispozici data k nové identitě PID? Alespoň font PID Grotesk by se mi hodil.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.