Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 22. 05. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 22. 05. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 01. května 2019 - 01:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8776
Registrován: 5-2007
Brr: Je to možné, jazdím s tým len zriedkavo (skôr potrebujem časovú polohu vlakov ČD, ale hlavne to nezastavuje v České Třebové [sad]) a plno býva. Ale plno býva aj vo vlakoch ČD, ktoré majú min. o tretinu viac miest, než obvykle vozí RJ. Ono to občas asi závisí aj na cenovej nálade rezervačného systému RJ. Z tých pár razov som totiž zažil už aj situácie, že cena lístka cez internet bola vyššia ako vo vlaku...
Středa, 01. května 2019 - 19:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 7-2017
Asdf: ono s těmi hordami vágusú kolem nádraží(uvnitř to už ani nekomentuju, tam je placená ochranka) je to také o tom, co proti tomu dělá policie a hlavně městská,ta spíš raději odtahuje auta, než řeší toto,takže spíš nic,čili stav je dlouhý leta jaký je. Při každé cestě z Vídně si sednu do venkovní zahrádky u Hbf. ale takový stav jako v česku sem tam nikdy kolem neviděl. Netvrdim, že sem tam někde není nějaký houmeles, ale to co je v Praze, nebo Brně, to je fakt síla. To můžete nádraží odstěhovat, nebo zrekonstruovat a je to furt prd platný.
Sobota, 04. května 2019 - 21:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6886
Registrován: 5-2002
Snaží se to zaplnit lidma jedoucí delší trasu a většinou se to zřejmě podaří, jinak by to nedělali.

Dobrý úmysl je jasný, to jo, zabíjí to ale ta automatizace. Takže to jako "plný" ukazuje třeba spoj z Budapešti do Vídně, protože jako linka to potom pokračuje do Bratislavy...
Neděle, 05. května 2019 - 11:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2017
No neviem, v Prahe mi príde, že sa ochranka občas zasije, čo umožňuje týmto ľuďom následne obťažovať cestujúcich, hlavne večer skôr chodia hore a medzi obchodmi je divočina. Navyše títo ľudia vedia, kde sú kamery a tak cielene otravujú mimo ich dohľad. Ďalšia exotika je fajčenie hneď pri vchode do budovy, pritom už aj v OC Nový Smichov dokázali namaľovať oblasť, kde je zákaz fajčenia. Polícia ľudi v Sherwoode alebo pred Smichacom kontroluje, ale pokiaľ nerobia bordel, tak ich myslím môže mať skontrolovať a nechať tak
Pikehead
Čtvrtek, 09. května 2019 - 13:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5036
Registrován: 3-2007
Měl Radim někdy odvahu odpovědět na tohle? Měl odvahu obhajovat Desiro ML, kde neplatí FIPka, proti poctivému zelenošedému Bymee? [biggrin]

(Po přečtení tohoto dopisu už naprosto chápu všechno, co Krtek se Štěpánem psali poslední dva roky do Modrého světa.)
Čtvrtek, 09. května 2019 - 14:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 9-2003
Aniž bych měl přečteno více, než prvních deset řádků, bylo mi jasné, kdo bude podepsán - a trefil jsem se.
NOBLE BRICKS
Pikehead
Čtvrtek, 09. května 2019 - 14:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 3-2007
Tak to je dobrý, já to měl až jako bonus na konec. [biggrin]
Čtvrtek, 09. května 2019 - 14:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8945
Registrován: 4-2003
[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 10. května 2019 - 09:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6172
Registrován: 9-2011
Bejt Jančurou, tak mu snad odepíšu, že In100 bych určitě uznával, kdyby ČD byly ochotný uznávat obdobnou RJ100, o které uvažuju, ale že režimku ani za boha! [proud]
A ještě bych se ho slušně zeptal, jestli mu na slevovou kartičku z Billy dají slevu i v Tescu. [jidlo]
Všichni jste volové. Servít
Pikehead
Pátek, 10. května 2019 - 10:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5050
Registrován: 3-2007
Asi takhle: já Krtka se Štěpánem bral jako lidi, kteří si připadají naprosto v prdeli a vědí, že se jim sakra vyplatí krátkodobě intenzivně vypouštět polopravdy, protože jim to ušetří spoustu nesnadné práce v každém kraji, který jim to zbaští. Až když jsem si přečetl ten liebesbrief, tak mi bylo jasné, že se pletu a že jsem modrogumní myšlení naprosto nepochopil.

Přijde mi neuvěřitelné, že v situaci, kdy nosné řady brněnského příměsta tvořily:
a) vysokopodlažní jednotky 560, hlučné, s nekomfortním nástupem, koncepčně zcela mimo už v době výroby v 70. letech
b) nevratné soupravy složené z lazaretních vozů se sedadly pro Pygmeje, v létě zcela nevětratelné
napíše seniorní expert/manažer z Nábřeží dopis Jančurovi, že Desiro je sračka a naprosto seriozně ho žádá o vyřešení nějakých tarifních marginalit typu Švýcar s EURailem...

Tohle ukazuje, že oni si nevymýšlí, nelžou, oni to opravdu myslí vážně!
Pátek, 10. května 2019 - 12:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6173
Registrován: 9-2011
seniorní expert/manažer
S tvrzením, že p. M.Z. je seniorní expert/manažer lze souhlasit jen potud, že je senior [proud].
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 10. května 2019 - 13:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8758
Registrován: 5-2002
Ale expert na využívání režimky a dalších jízdních výhod je taky [biggrin]
Slanour
Sobota, 11. května 2019 - 11:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 6-2008
Tak sem se zasmál jako už dlouho ne :D ten člověk o těch vozidlech zjevně moc neví(854 vyrobeny před 30 lety?-no maximálně rekonstruovány) a další nesmysly.
A další věc, v čem přesně sou 560 hlučné? Myslíte brzděním? Jak byly tyto vozidla mimo v 70.letech? Koncepčně jsou udělané špatně akorát vysokou podlahou, po technické stránce je to takové starší pendolino(myšleno hodně s nadsázkou pro nechápavce). Ano v dnešní době jsou hodně morálně zastaralé, ale kdyby úředníci JMK neutratili tehdy dotace za šaliny a jiné koniny, mohli se panťáky dávno vyřadit.
Slaňour
Sobota, 11. května 2019 - 13:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 9-2003
Pikehead: Nevím, zda máš představu o pozici Zikiho ale seniorním expertem / manažerem z Nábřeží nikdy nebyl.
NOBLE BRICKS
Sobota, 11. května 2019 - 13:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 9-2003
Slanour: SM488.0 nejsou žádnými Prapendoliny v sebevětší nadsázce.
NOBLE BRICKS
Sobota, 11. května 2019 - 14:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 8-2006
Laminátka: zřejmě to myslel z pohledu použité regulace na motorech a s tím spojenou možnost akcelerace, využití EDB, odpružení podvozků. To se s tehdejšími osobními klasikami, taženými laminem nebo plechovkou nedalo srovnávat. Píšu o době v "osmdesátkách".
Pikehead
Sobota, 11. května 2019 - 15:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5063
Registrován: 3-2007
S4991023: Ok, takže z něj nelze usuzovat na celek? [biggrin]

Slaňour: Prapendolino bylo tohle, časově se to potkalo s vývojem 560. A o pár roků později vzniklo první skutečné pendolino. Takže zatímco Taloši co se furt flákaj a hovno makaj vyrobili tohle, tady se vyrobila 560.
Sobota, 11. května 2019 - 19:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3441
Registrován: 9-2003
Vasekpetr: Stále tam nevidím nic prapendolinního. Ono totiž Pendolino bylo už tou dobou ve vývoji, takže ti líní Západobalkánci byli na přelomu šedesátek a sedmdesátek o míle napřed před tradiční průmyslovou zemí, tenkrát ještě jen čtvrt století devastovanou bolševiky.
NOBLE BRICKS
Úterý, 14. května 2019 - 11:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 5-2010
Bez nějakého velkého chlubení došlo ke změně menu ve vlacích. Od dubna je ve vlacích k dispozici nový průvodce palubním servisem, který je oboustranný, z jedné strany jsou kompletní informace v češtině, slovenštině, angličtině a němčině. Z druhé strany jsou stručně informace ve španělštině, ruštině, čínštině, korejštině, japonštině a maďarštině.

V menu je nově v nabídce jen jeden druh croissantu (šunka-sýr), z dortů přibyl makový. Dále ve spolupráci s Ugem budou k dispozici během roku sezónní saláty, totéž platí pro vína. Dále je nabízena jakási slanina a ovesná kaše.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Úterý, 14. května 2019 - 16:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 4-2018
Jeden sezónní salát a jedno sezónní víno... prostě jednu položku na 3 měsíce budeme mít s vyšší cenou a řekneme že to je sezónní. :-D
Komis
Úterý, 14. května 2019 - 17:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 2-2019
Na menu tolik nezáleží, hlavně že překlad je světový. [wink]
Středa, 15. května 2019 - 08:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6185
Registrován: 9-2011
Copak, maji tam "Wiener Schnitzel with potatoes and sky"?
Případně v záhlaví "Czech and international kitchen"? [proud]
Všichni jste volové. Servít
Středa, 15. května 2019 - 12:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2015
Nebo jako světový skiareál Špindl: "Bilden sie Gruppen von für".
Středa, 15. května 2019 - 12:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 9-2003
Teď si už nevzpomenu, kde přesně jsem to viděl, snad v Trutnově: Pommes-frites mit Catchup.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. května 2019 - 12:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2017
prostě jednu položku na 3 měsíce budeme mít s vyšší cenou a řekneme že to je sezónní. :-D

Je to bída, když už došly i argumenty co? [ko]
"S vyšší cenou" Tady mají přesně ty stejné saláty, letní prosciutto třeba za 119 Kč proti 75 Kč v RJ. Původní saláty zůstaly za původní cenu.

A že nesedí sezonnost? Tak lidem, kteří věří tomu že zelenina vyrůstá z regálu v supermarketu to tak asi může připadat. Já si třeba myslím že nabízet v zimě červenou řepu sezonní je, protože okurky nebo rajčata většinou v ČR v prosinci nesklízíme. [proud]
Středa, 15. května 2019 - 15:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 4-2018
Jééé, už jsem se bál, že čertík nevyletí z krabičky. Erníkovi zase někdo šáhl na jho Bůžka. [rofl]
Středa, 15. května 2019 - 18:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 7-2017
Klid, Ernie má vcelku pravdu, akorát by měl srovnávat aktuální nabízené zboží:

https://www.rohlik.cz/1348557-ugo-salat-quinoa-s-brokolici

Když pominu, že rohlik.cz je další předražený projekt, sázející na lenost zákazníků a ochotu dát tolik peněz za pokrm z plastové vaničky, můžeme aspoň porovnat, na jakou cenu za kus se dá dostat při odběru velkého objemu zboží. Ovšem jestli bude přes léto opravdu stát to Prosciutto s kuřetem 75 Kč za porci, hluboce před R. Jančurou smeknu a se slzou v oku mu přiznám vlastnosti vpravdě samaritánské.

No a zatím se budu držet v bezpečí jídelních vozů firmy JLV, spokojen s jejich nabídkou, kulturou stolovaní a odpovídajícími cenami [jidlo]
Čtvrtek, 16. května 2019 - 13:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2017
Když pominu, že rohlik.cz je další předražený projekt, sázející na lenost zákazníků a ochotu dát tolik peněz za pokrm z plastové vaničky,

Kdybych řekl, kolik ten salát stojí přímo na UGO baru, nemuseli byste mi věřit, nebo byste mi řekli že v jiném baru to stojí jinak. RJ určitě nebude za dva měsíce tisknout nové průvodce, cena platí pro všechny saláty "sezonní"

pokrm z plastové vaničky
On když je pokrm z plastové vaničky vysypán na porcelánový talíř v jiném vlaku, není to zas takový rozdíl.
Čtvrtek, 16. května 2019 - 14:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2017
Jééé, už jsem se bál, že čertík nevyletí z krabičky.
Bez obav, na mě je spolehnutí [wink]
Babilon
Čtvrtek, 16. května 2019 - 15:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4113
Registrován: 12-2007
Když pominu, že rohlik.cz je další předražený projekt, sázející na lenost zákazníků
Tak je železnice taky, ne?
Čtvrtek, 16. května 2019 - 15:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 7-2017
Ernie: Co že se ve WRm*/ARmpee829 sype z plastových vaniček?
Komis
Čtvrtek, 16. května 2019 - 17:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 2-2019
To byl taky čertík z krabičky, nebo potrefená husa? [proud]
No, Ernie? To by mě taky zajímalo.
Čtvrtek, 16. května 2019 - 18:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 7-2017
No a pro mě to rozdíl prostě je - dostat jídlo na stůl, na talíři, s příborem, a v klidu si ho sníst, nebo to mít někde na klíně, balancovat s plastovým příborem a oblažovat vůní svého pokrmu ostatní cestující v kupé, nebo velkoprostoru. Jako řešení by bylo - pojmout ASmz jako bistro a položit důraz na prodej tam, kde je aspoň nějaký stůl, odpovídá tomu i posezení, to vše doplnit roznáškou po vlaku..., ale já tomu přece nerozumím, a moje neobliba pití piva v plechovce ze mě dělá možná i vyvrhele [uhoh]


Jinak co vím, tak stále přetrvává prodej vázaný na místo, což mi připomíná tohle:


https://www.youtube.com/watch?v=PZlhrwk-0xc
Čtvrtek, 16. května 2019 - 19:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2017
Jako řešení by bylo - pojmout ASmz jako bistro a položit důraz na prodej tam, kde je aspoň nějaký stůl, odpovídá tomu i posezení,

Ale tohle řešení bylo přece v mnohem lepším provedení, restaurační vozy jezdily rok, rok a půl. Kdyby o ně byl skutečně zájem ve srovnání s roznáškovým občerstvením, tak by ty vozy teď nechátraly někde v polích a nebyly nabízené k prodeji. A než někdo začne narážet na vykolejení v Bratislavě, po nějakém čase se vrátily do provozu a mezi BA-KE jezdily další necelý rok. Jen o ně prostě nebyl zájem.

Co že se ve WRm*/ARmpee829 sype z plastových vaniček?
Já dostal v Opavanovi v létě jídlo z plastové vaničky ohřáté v mikrovlnce a následně naservírované na talíři. Nemám důvod si stěžovat, ale spotřeba plastu byla stejná, humánnější bylo jen servírování. To je určitě fajn, ale asi to není nezbytné.
Čtvrtek, 16. května 2019 - 21:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2017
Regiojet a jídelní vozy: to, co píše Ernie, zní logicky a dává aspoň nějaký smysl. Akorát se zeptám - proč se dodnes neuvedla nějaká oficiální příčina odstavení těchto vozů ? Sleduji komunikační kanály Regiojetu velmi pečlivě, a vždy, když na tohle téma někdo přidal příspěvek (třeba na FB), nastalo velké ticho po pěšině...

Samozřejmě chápu, že firma se vyjadřovat nemusí, ale když se jinak vyjadřuje ke každé maličkosti, no prostě mi na tom něco smrdí. Tezi o trhlinách v podvozcích jsem nikdy nevěřil, tolik jiných vozů s těmi samými podvozky a skříněmi stále jezdí. Nebyl problém spíš v hygieně, nebo v celkovém technickém stavu ? Neznám pravidla pro provoz takových zařízení v ČR nebo SR, ale když tu troubu hodně rozhicuju - nemohl být napřed utlumen mezinárodní provoz, protože normy v ČR jsou přísnější, do toho nehoda, a po ukončení vyšetřování obnoven provoz v omezeném rozsahu, dokud se nerozpadly úplně ? A už vůbec nechápu, proč Regiojet nešel do nějaké low-cost rekonstrukce těchto vozů, kde by sedačkovou část zachoval a prodával ji stejně jako v ASmz, a místo kuchyně neudělal pár mrazáků, kafovač, výdejní pult, nějaké zázemí pro zbytek personálu a neřadí tyhle vozy doprostřed soupravy, jako srdce celého vlaku ? Když jsou schopni narvat ledničky do kupé, místo seslí ?


Znova opakuju, jsou to jenom moje spekulace, a když mě někdo utluče relevantními fakty, budu jenom rád. Jinak je ještě jedna možnost - firma provozuje svoje podnikání na hranici rentability, není ochotna vynaložit ani korunu navíc, takže jsme svědky odstavených vozů, vyházených sedaček, radovánek s CZE, labužnického posezení v ASmz a to všechno má zachránit kafe zadarmo a salát za pár korun [sad]
Pátek, 17. května 2019 - 10:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 7-2017
Bobmaster: Já myslím, že se uvedla. Krátce poté, kdy ŽSSK zrušila některé IC spoje mezi BA-KE, Regiojet reagoval po zvýšené poptávce výměnou WRmz za Amz, aby navýšil přepravní kapacitu vlaku (resp. informace podaná od RJ hovořila o tom, že dopravce chce 13vozové soupravy, které mu ŽSR nepovolily, proto 10.vůz v soupravě vyměnil z WRmz za Amz - jestli to bylo tak nebo onak netuším).

Předtím skončily WRmz na Praha-Košice, předpokládám, že s ohledem na tehdejší poptávku po místech těchto spojích to byl podobný důvod.

Janak připomínám, že ještě než začal RJ prodávat teplá jídla, WRmz cca půl roku používal jako internetcafé vozy, normálně s místenkou k sezení.
Pikehead
Pátek, 17. května 2019 - 10:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5082
Registrován: 3-2007
Bobmaster:
"A už vůbec nechápu, proč Regiojet nešel do nějaké low-cost rekonstrukce těchto vozů, kde by sedačkovou část zachoval a prodával ji stejně jako v ASmz, a místo kuchyně neudělal pár mrazáků, kafovač, výdejní pult, nějaké zázemí pro zbytek personálu a neřadí tyhle vozy doprostřed soupravy, jako srdce celého vlaku ?"

Tohle taky nechápu. Rekonstrukce špajzáku je samozřejmě raketa, ale rekonstrukce špajzáku na bufet a zázemí by taková tragédie být nemusela.

Je možný, že to má taky nějaký skrytý důvod typu azbest, který nevadí, dokud se do toho nešáhne, ale jak se do toho šáhne, je to celý na kompletní sanaci...
Pátek, 17. května 2019 - 10:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 7-2017
A jo vlastně, kapacita, děkuju za připomenutí [ok] To se tehdy opravdu uvádělo. Tak teď už snad kapacitní důvody pominuly a Žlutý bude moct posunout úroveň stravování někam výš..., nebo to zůstane tak, jak je, a bude se jenom obměňovat nabídka, protože zákazníkům to tak stačí.
Pátek, 17. května 2019 - 12:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 4-2016
Nevím jaké jsou faktické prodeje restaurace vs. roznáška, ale mnoho lidí by si asi občerstvení nekoupilo kdyby se kvůli tomu museli přesouvat do restauračního vozu [happy] Já si v RJ při cestě do Brna "za pár korun" rád něco dám, ale do restauračního vozu bych kvůli tomu cíleně nikdy nešel.
Komis
Pátek, 17. května 2019 - 14:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 2-2019
Z tohoto pohledu byl pro mě optimální ARmpee s donáškou jídla na místo, kam to nebylo daleko. Ovšem nevím, nakolik byla spokojena 2.třída. (V dobách EC Roháče.)
Nechic
Pátek, 17. května 2019 - 14:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 4-2010
Adam108: Já zas v RJ nemám rád, jak tam kolem mě všichni baští, mlaskají a šustí, k tomu podivuhodné vůně všech druhů jídel v kupé, přestože jsem si nic neobjednal a nejsem v jídelním voze
Komis
Pátek, 17. května 2019 - 17:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2019
Což mi evokuje vzpomínku trochu mimo mísu.
Na Florenc přijíždí dálková linka Brno-Amsterdam a na peróně stojící pozorující řidič praví: "Podívej, ještě ani nedojeli do Prahy a už baští řízky!" [happy]
Pátek, 17. května 2019 - 18:37:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 5-2002
S těmi špajzáky - když jede člověk sám, tak to znamená nechat zavazadla bez dozoru na místě, což hlavně ve velkoprostoru může být problém, a když jedou dva, tak by zase chtěli jít na jídlo dohromady a je to to samé.
k tomu podivuhodné vůně všech druhů jídel v kupé Tak tohle může provozovatel vlaků ovlivnit výběrem jídel, žádná silně vonící/smrdící do nabídky nedávat.
Sobota, 18. května 2019 - 10:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 7-2017
kolem mě všichni baští, mlaskají a šustí, k tomu podivuhodné vůně všech druhů jídel v kupé, přestože jsem si nic neobjednal a nejsem v jídelním voze

Což já plně chápu, ale nesouhlasím že mimo RJ se neděje totéž. Cestující si vozí vlastní jídlo, které šustí a podivuhodně voní ještě víc. Krom toho mě na to napadá otázka, jestli více svinčíku a šustění nadělá cestující, který si dá krájený dort na talířku, nebo který si v minibaru koupí balený 7days.
Pondělí, 20. května 2019 - 08:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 11-2007
Dlouho tady nikdo nezmínil, jak je na tom žlutej s funkčností WC? Protože to co předváděj ČD je fakt tristní. Nebejt dvou B na děčínech tak v pětivozové soupravě nebylo jediné funkční WC[crazy]A to je stav snad u všech vlaků. Ať mnichováci, chebáci, děčíny, kdyby nebylo hnojičů tak se bude snad chodit na toealetu mezi vozy[crazy]Ta údržba Bmz v podání ČD je fakt tristní, nefunkční WC, ovládání rozhlasu, tepla, nefunkční dveře, urvaná okenní těsnění. Ty vozy vypadají jak kdyby neviděly x let dílny[sad]Je na tom žlutej líp?
Pondělí, 20. května 2019 - 09:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10333
Registrován: 12-2009
údržba Bmz v podání ČD je fakt tristní, nefunkční WC, ovládání rozhlasu, tepla, nefunkční dveře, urvaná okenní těsnění. Ty vozy vypadají jak kdyby neviděly x let dílny
To je jak kde. Jezdím zásadně, když si mohu vybrat, vozy udržované v Hradci nebo Bohumíně.(laické rozpoznávání-Hradec otvírací okna, Bohumín-lámací dveře) Nefunkční WC už jsem dlouho nepotkal, ale je možné, že se zaplní na některých vlacích dřív, než dojede tam, kde se dá vyčerpat. Ovládání tepla někdy chodí špatné i z dílen a potom přijíždějí to garančně opravit.
Ovládání rozhlasu není pro hlasitost hlášení stanic, ale pro jiný okruh - kdyby se pouštěla hudba atd. Hlášení logicky nejde regulovat,(předpis) někdo by to dal na minimum a v případě třeba nehodové události by půlka vlaku nevěděla, co se hlásilo. Je fakt, že by to mělo být někde napsáno.
Urvané okenní těsnění -to je problém lidí, co si myslí, že ta rukojeť je na stažení okna. Pokud je v nějakých končinách takových víc, podle toho to vypadá.
Pondělí, 20. května 2019 - 09:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2007
Tak že by měla máslo na hlavě Praha nebo Děčín? Ale jak říkám, vlastní zkušenost. Běžně ze tří vozů ani jedno max jedno funkční WC. Na mnichováku mi bylo řečeno, že než aby ty vz nejely tak holt jedou už z Prahy do Mnichova a zpět bez funkčních WC[crazy]jestli je to způsobené nedostatkem lidí nebo náhradních dílů je jedno, každopádně to nedělá dobrou vizitku. Ještě,že mají ty hnojiče[proud]Bez B by to mohli zabalit, není nad díru na koleje, technicky jednoduché, téměř bezúdržbové a navíc ekologické[proud]
Pondělí, 20. května 2019 - 14:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10335
Registrován: 12-2009
Koukněte na soupravy třeba Ex1. Na první pohled i z dálky je většinou vidět rozdíl, odkud je která část soupravy.[wink]
Pondělí, 20. května 2019 - 16:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2017
V sobotu jižní express jedno funkční wc ráno i večer. Ale nejsem si jistý jestli to nebyla stejná souprava. Což tedy neomlouvá.
Pondělí, 20. května 2019 - 16:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2017
Kolik má RJ teď v provozu Aster? Mám pocit, že jsem zahlédl číslo 16. Budou v dohledné době další ?
Pezos
Pondělí, 20. května 2019 - 18:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 4-2014
Ohl:
"Hlášení logicky nejde regulovat,(předpis) někdo by to dal na minimum a v případě třeba nehodové události by půlka vlaku nevěděla, co se hlásilo."
Jenže i tak by to nemělo jít nastavit na hlasitost, kdy už reproduktor opouští ozvučnici...

"Pochodující" rolety jsou taky problém cestujících?
Úterý, 21. května 2019 - 14:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 7-2017
Tak pojďme, Radime, ukaž jak se TO má dělat:

https://zdopravy.cz/regiojet-poprve-nasadi-dvouposchodove-vozy-od -db-jich-kupuje-deset-pro-slovensko-28512/?fbclid=IwAR0C-3RXI7_1N KPOhqAY6EHyGVbjusU5XZUWe6bd4gOdc0fAzEmaso3le3U
Pikehead
Úterý, 21. května 2019 - 14:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 3-2007
Prosím pak o srovnání s Kupcovým pokusem o totéž na trati 171.
Úterý, 21. května 2019 - 21:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10336
Registrován: 12-2009
by to nemělo jít nastavit na hlasitost, kdy už reproduktor opouští ozvučnici...

To je většinou problém jiných ústředen. V mastru se to nastaví víceméně akorát, ve voze s jinou ústřednou je to buď moc potichu, nebo moc nahlas. Ale to musí udělat průvodčí, zkusit jinou kombinaci.

pochodující" rolety jsou taky problém cestujících?
Netuším, o co se jedná. Rolety v oknech? Jak pochodují?
Středa, 22. května 2019 - 10:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 11-2007
ad Ohl: Ten rozhlas je ten nejmenší problém. Nejhorší sou ty nefunkční WC a dveře. Třeba v neděli, když měl někdo jedničku a chtěl si odskočit tak se musel prodrat přes tři vz až do B[crazy]Jak říkám, ještě, že ty B jsou jinak by se asi chodilo na představky[proud]. Včera chebák opět několik WC nefunkčních ale už to bylo lepší[happy]
Středa, 22. května 2019 - 12:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 12-2009
Modusy na R8 nebudou!
Středa, 22. května 2019 - 12:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10338
Registrován: 12-2009
chebák opět několik WC nefunkčních
To je evidentní, že tolik poruch být nemůže. Takže blbě oběhy a nevycházející odhovnění a doplnění vodou.
Středa, 22. května 2019 - 14:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 956
Registrován: 11-2007
Že by mnichováci, chebáci a děčiny měly všechny blbý oběhy. To jsou vlastní zkušenosti, pomalu bych se mohl vsázet, že minimálně v každém vz jedno WC mimo provoz[crazy]Je ale pravda, že hradečáci a rakovník s tím takovej problém nemá.
Středa, 22. května 2019 - 16:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7249
Registrován: 8-2007
chebáci a děčiny měly všechny blbý oběhy.

Ty "děčíny" a chebáci "jsou ty samé soupravy ve společném oběhu z Chebu.V Děčíně mají na R jen A,B a Bds.
Pezos
Středa, 22. května 2019 - 19:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 4-2014
Ohl:
"Rolety v oknech? Jak pochodují?"
Samovolně se posouvají v rytmu otřesů vozu. Jinými slovy, nedrží ve zvolené poloze.
Podobně jsem zažil oddílové dveře nedržící v zavřené poloze.

Závady tohoto typu (že něco nedrží v poloze, do které to cestující nastavil) chyběly bezprostředně po dovozu z Rakouska, ale jsou naprosto typické pro ostatní oddílové vozy ČD (B, Bee).

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)