Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční literatura předcházející | další

Železniční literatura

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Železniční literatura do 21. 05. 2019 dědek_hank 60 21-05-19  13:31
Archiv diskuse Železniční literatura do 24. 07. 2019 Bdlm 60 24-07-19  13:16
Archiv diskuse Železniční literatura do 25. 11. 2019 Transdanubium 60 25-11-19  13:53
   autor příspěvek
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 14:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 12-2007
že tam není i seznam stanic na Slovensku,kde byly
Pomocka by mohla byť tu:
https://www.vlaky.net/diskusia/link/749546/

A sice to nebola stanica, ale aj na Skalnatom Plese bol: https://www.vlaky.net/diskusia/link/749007/
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 20:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2017
Nová kniha od Albatros Media
Němec_z_ova
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 20:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 4-2009
Nějaký tip co infrastrukturního letos vyšlo pod stromeček?

Tohle by prošlo?[wink]
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 22:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 9-2013
Liberečák, Němec_z_ova: Paráda, tohle mi sedlo přesně do noty, už jsem knihu objednal. [ok][happy]
-aa-
Středa, 27. listopadu 2019 - 07:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4585
Registrován: 12-2007
Zdepa, Transdanubium: Jen mi vrtá v hlavě, že v Nymburce přece byl Pragotron taky, ale v tabulce chybí. Pak by asi neseděl ani celkový počet 34 stanic.
Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Středa, 27. listopadu 2019 - 16:03:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 7-2005
ad -aa- - ale kolego, "nikdo není dokonalý". Určitě těch stanic bylo víc, jen ta úřední evidence pokulhává. A pokud byla, tak už je možná taky vyhozená.... Ale něčím je potřeba začít, pak se chytne další a za 2-3 roky může vyjít pokračování s doplněním
Němec_z_ova
Středa, 27. listopadu 2019 - 20:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 4-2009
Rychloběžka: Ani jsem si nevšiml, že odkaz Liberečáka se týká stejné knihy.

Nicméně, knihu mám doma. Jde o knihu určenou pouze pro denní čtení, stránky se lesknou jako tisk z laserové tiskárny (snad jde jen o podobnost čistě náhodnou).

Na první pohled v knize nic nechybí, jsou tu všechny důležité tratě (namátkou Ostrov - Jáchymov, Heřmanička a třeba Ondrášov - Dvorce na Moravě). Jen je potřeba být obezřetný u mapek se zakreslenými úseky snesených tratí (vleček, spojek, no prostě kolejí).

Třeba zrovna u trati do Jáchymova autor mapky na straně 318 považuje mylně těleso trati s mostkem přes Jáchymovský potok v Horním Žďáru za odbočující vlečku a trať kreslí souběžně s cestou (ale my se tím nedáme zmást). Na následující straně v Ostrově zase postrádám zakreslenu vlečku na ulici Lidickou (sloužila při výstavbě nového Ostrova). Ta u Tesca zakreslena je. Také těleso trati vstupující do hráze vodního díla Šance je v mapce nakresleno úplně mimo.

Ale jinak dobrá práce autorů[ok][happy]
Středa, 27. listopadu 2019 - 20:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 6-2019
Dobrá, objednávám...
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Němec_z_ova
Středa, 27. listopadu 2019 - 21:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4013
Registrován: 4-2009
Myslím, že nebudete zklamán. A kdyby jo, tak svá doporučení popřu[lol]

V knize je dokonce zmínka o spojce mezi tratí KBD a Vrbicí[ok] v Bohumíně - v provoze byla cca 3 roky.
Středa, 27. listopadu 2019 - 21:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 7-2017
Vy jste to snad za týden všechno vykoupili nebo co...
Datum vydání: 21. 11.
Dnes 27. 11.: Na webu nakladatele CPress uvedeno skladem, klik "koupit na e-shopu" vede z CPressu na e-shop Albatros Media
Na e-shopu: sice krásná sleva, ale nedostupné... ať žije Hlava XXII [angry]

Naštěstí to mají i leckde jinde na osvědčených adresách... Dokonce i jako e-knihu.
Němec_z_ova
Středa, 27. listopadu 2019 - 22:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 4-2009
dědek_hank: Pane kolego, nešiřte paniku[wink]
Předevčírem nebyla kniha ještě fyzicky ke koupi. Dnes se objevila v prodejnách Knihy Dobrovský (odtud ji mám já) a ve skladu Knihcentra - prodejny zavezou, dle mého pozorování, tak do týdne. Knih bude dostatek[wink], byť jsem v ní neobjevil údaj o nákladu.
Středa, 27. listopadu 2019 - 22:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 7-2017
Němec z Ova: Ale jo, já jsem si ji objednal od Martinusu, má ji i Kosmas a určitě i řada dalších. Mě jenom zarazilo to, co tam píšu, tj. že nakladatel uvede "skladem" a pak přinutí návštěvníka svého webu jít do (zřejmě spřízněného) e-shopu, kde skladem není... To není nic jiného než obchodnický (nebo ajťácký, zvenku je to těžko poznat...) diletantismus nebo prostě obvyklý český šlamperaj.
Disp_k
Pátek, 29. listopadu 2019 - 22:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 6-2010
Nabídka prodejců veliká: https://knihy.heureka.cz/zmizele-koleje-zmizela-nadrazi-petr-lapa cek/#o=2
Sobota, 30. listopadu 2019 - 16:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2182
Registrován: 8-2007
dědek_hank:
"Němec z Ova: Ale jo, já jsem si ji objednal od Martinusu, má ji i Kosmas a určitě i řada dalších. Mě jenom zarazilo to, co tam píšu, tj. že nakladatel uvede "skladem" a pak přinutí návštěvníka svého webu jít do (zřejmě spřízněného) e-shopu, kde skladem není... To není nic jiného než obchodnický (nebo ajťácký, zvenku je to těžko poznat...) diletantismus nebo prostě obvyklý český šlamperaj."

Možná se pletu, ale klidně to může být tak, že u každého titulu je nějak nastaveno datum vydání a status "v přípravě". Když nastane ono datum, status se automaticky změní na "skladem", i když to tak fyzicky nemusí být. Zrovna CPress nemá svůj vlastní e-shop, ale vše jde přes Albatros Media (tuším už asi 2 roky). No a tam jednají podle skutečného stavu.

Jinak jsem další z těch, co ji mají doma. Našel jsem tam to, co jsem jinde najít nedokázal.
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Sobota, 30. listopadu 2019 - 17:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 7-2017
Pilatus 2182: To je všechno hezké, ale zákazníka to vůbec nemusí zajímat; pro zákazníka je důležitý výsledek a ten výsledek je jeho dezinformace.

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Sobota, 30. listopadu 2019 - 18:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 892
Registrován: 11-2006
Nabízím k prodeji ŽM, kompletní ročníky 1999-2018. Upřednostním zájemce o vše, podmínkou osobní odběr - Ostrava. Dotazy na mail, na nabídky případných zájemců čekám do 8.12.
(časem budou následovat knihy, prospekty a katalogy výrobců a žel. společností z celého světa z let 1980 - cca 1995, diapozitivy, ...)
Pondělí, 02. prosince 2019 - 16:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 7-2017
Tak mi dnes přišla nálož nového čtiva. [biggrin]

Otevřeně řečeno, od těch Zmizelých kolejí jsem čekal víc. Ale s tím už asi nic nenadělám, že většinový zákazník si dnes žádá hafól obrázků a co nejmíň písmenek. (Jestli to takhle půjde dál, tak se lidstvo vrátí k obrázkovému písmu a dorozumívat se bude nejspíš posunky a tancem...) Autoři si evidentně ukousli z příliš velkého krajíce a mám takový pocit, že jeho velikost překvapila i je samotné... Díky aspoň za ty mapky, nicméně přivítal bych více situačních plánků kolejišť zmizelých stanic a dopraven. (V knize jsou jen z doupovské, a to ještě tak zmenšené, že jsem si na ně musel vzít lupu.)

Co ale musím bez výhrad pochválit, tak jsou Chrudimské lokálky vydané PSHŽD od Martina Navrátila, který mě jako autor nezklamal ještě nikdy, dále výroční publikace ke 120 letům rožmitálské lokálky autorů Švandelík - Říha - Vašíček, s níž se po delší době příznivě předvedlo vydavatelství SAXI, a "last but not least" monografie lokomotivy 414.096 vydaná Českými drahami; listina jejích autorů je hodně dlouhá, ale nejvíc textů do ní dodali pp. Čada a Hrdina. Všem jmenovaným patří můj dík spokojeného čtenáře.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 7-2017
Ještě jsem zapomněl podotknout, že monografie 414.096 je označena jako Zpravodaj Muzea ČD č. 1/2019. Mám tomu rozumět tak, že další čísla budou následovat?
Vagonet
Pondělí, 02. prosince 2019 - 19:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 7-2017
Taky už mám Zmizelé koleje. Je to takový rozumný přehled zrušeného, na nějakou detailizaci včetně plánků není místo (mám rád plnohodnotné situační plánky, ne schematické náčrtky, kterých by se možná pár vešlo). Zajímavé i dosud neviděné fotky. Ale teprve se tím budu prokousávat.

Co přináší listopadový SŽ? Mj. vzpomínky na pantografy (žabáky), Z. Hrdina si klade otázku Měly skutečně ČSD lokomotivu řady 220.0?, R. Šnábl přináší doplňky svých cukrovarských článků. Do SŽ pronikly i odklony[happy] - vzpomínky na povodňové odklony, první část.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vagonet.)
Úterý, 03. prosince 2019 - 19:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 6-2019
Tak už mám taky ty Zmizelé koleje a plný souhlas s dědkem hankem. Použití mapy.cz ... nebyly by vhodnější přímo původní schemata a mapy? Pak jsem tedy nějak nepochopil třídění obsahu dohromady podle geografie, infra a topologie a času? Když tedy budu hledat v obsahu třeba Jižní Čechy, tak musím projít celý obsah - význam toho mi uniká. No a nenašel jsem třeba přeložky na Buštěhradské dráze nebo KBD??
Praktický přínos vidím v tom, že před výletem do terénu se mi zrychlí projekce do současné mapy, tím ušetřím čas. Na druhou stranu - jak už uvedl Němec z Ovy, i v těch zákresech některé věci nejsou, čili stejně budu mít další zdroje. Takže souhlas s "dědkem" - asi příliš velké sousto.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Úterý, 03. prosince 2019 - 20:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 1-2004
Proto si počkám, až to bude po vánocích zlevněno...
Úterý, 03. prosince 2019 - 20:56:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 6-2019
U bratrů pod Velkou Fatrou za 842,- Kč, jinak dnes v KV viděno v kamenným krámě za 999,- ...
Jako proč ne, ale holt se člověk musí smířit s celou stranou zapláclou fotkama sesuvu u Dobkoviček nebo Kladnem roztahaným do asi čtyř nesourodých kapitol... [uhoh][uhoh][uhoh] Nevím, nerozumím tomu.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Vagonet
Úterý, 03. prosince 2019 - 21:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 7-2017
Čím víc kritiky, tím budou Zk levnější[proud] Ale dráhařskou korektůru to chtělo, viz např. úsek Bílavsko - Bystřice pod Hostýnem.
Úterý, 03. prosince 2019 - 21:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 7-2005
ad dědek Hank - Zpravodaj Muzea ČD - protože si myslím, že by měl odpovědět někdo jiný (kompetentní), řeknu jen prosté "ano"
A přidám drobnou otázku pod čarou - ono je v Lužné málo exponátů (i nekolejových), které by stálo představit zájemců více než jen popiskami ?
Úterý, 03. prosince 2019 - 22:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 6-2019
Ale dráhařskou korektůru to chtělo,
To tedy zatraceně chtělo - např. do očí bijící Střekov - Západ v trase nového mostu. Nebo foto z výstavby Chodov - Sokolov, kde laický čtenář bez popisu jen těžko pozná odkud a co je vlastně na fotce, v okolí Chomutova mohly být vyznačené alespoň významnější dlouhé vlečky (někde jsou, někde ne a v celkovém náhledu je to pak zavádějící) ... Zato 6 let stará fotka 810 je prakticky bezvýznamná. [crazy][crazy][crazy], místo takových opravdu mohly být schemata.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 04. prosince 2019 - 00:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 7-2017
dědek Hank - ad Zpravodaj Muzea ČD:
Já to zatím jen prolistoval u stánku, ale někde v tiráži lze najít poznámku: Vychází 2x ročně.
(byť letos to tedy bude asi jen to úvodní číslo...)
Takže plány (a zdroje) nejspíš jsou!
Středa, 04. prosince 2019 - 08:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 7-2017
Ještě tu mám jednu malou a jízlivou, ale potřebnou poznámku: Vyřiďte prosím někdo ing. Kotherovi, ať si pro příští vydání toho muzejního zpravodaje najme jazykového redaktora nebo aspoň schopnějšího korektora znalého české gramatiky...
Středa, 04. prosince 2019 - 14:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 9-2016
Já přidám k Zmizelým kolejím také výhradu. V knize je psáno: "...zastávka dostala název Praha Michle a cestujícím sloužila do roku 1970. ...". Jenže v JŘ platném od 12. XI. 1967 je uvedeno "Praha-Vršovice – Praha-Krč doprava toho času zastavena". Tato hláška je v JŘ až do konce platnosti 1972/1973. Od 4. XI. 1973 je v JŘ zastávka stále uvedena, ale nezastavoval v ní žádný vlak. Jak tedy autor přišel na rok 1970? Že by průměr? Jak pak mohu věřit dalším faktům, když ty co mohu ověřit jsou chybné?
Středa, 04. prosince 2019 - 15:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 6-2019
Jak pak mohu věřit dalším faktům, když ty co mohu ověřit jsou chybné?
Tak já nevěřím ani úvodu a závěru, kde autoři píšou, že vybrali téměř všechny tratě, kde byla osobní doprava, až na rektifikace o pár metrů nebo přeložky o pár metrech.
Reálně tam ovšem nevidím ani přeložku v Hranicích v Čechách, Cheb - Slapany (- Wiesau), přeložky na Plzeňsko-březenská dráze, Dobronín - Polnou, Smidary - Vysoké Veselí, Jablonné - Svor ...atd.[uhoh][uhoh][uhoh]
Na druhou stranu autoři popisují rektifikaci u Kunčic (nic proti, je to zajímavý detail, ale řada jiných tam popsána není) nebo spojku u Vrbice. Autor je, předpokládám, stavař nebo projektant a to by se technicky zaměřenému člověku stávat nemělo. [wink]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 07. prosince 2019 - 06:45:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9982
Registrován: 4-2003
Makus:Jak tedy autor přišel na rok 1970?

Řekl bych, že nejspíš jedním z podkladů pro tuto knihu bylo i velice zajímavé zvláštní číslo dnes již před více než dvaceti lety zaniklého časopisu Železnice. Toto zvláštní číslo vydané v roce 1995 obsahuje právě poznámku u zastávky Praha Michle datum zrušení rok 1970, bez uvedení měsíce a dne.


Jenže v JŘ platném od 12. XI. 1967 je uvedeno "Praha-Vršovice – Praha-Krč doprava toho času zastavena". Tato hláška je v JŘ až do konce platnosti 1972/1973. Od 4. XI. 1973 je v JŘ zastávka stále uvedena, ale nezastavoval v ní žádný vlak

Mám obavy, že u zastávky Praha-Michle to bude nějaké složitější. Zastávku jsem jako náctiletý objevil někdy okolo roku 1990, kdy jsem zkoumal pěšími pochody pražskou železniční síť. Tedy dlouho po jejím výmazu z jízdních řádů. Byla kompletní, bylo tam nástupiště na kterém bylo mnoho lamp. Pokud mne paměť neklame, tak takové lampy byly rozesety po sídlištích v okolí stanic metra Budějovická a Pankrác, která pochází z šedesátých let, takže odhaduji s tím, že někdy během šedesátých let byla rekonstruována i zastávka Praha- Michle. Ovšem nedivil bych se, kdyby rekonstruovaná zastávka Praha-Michle již nikdy nebyla uvedena do provozu (nebo byla v provozu jen krátce po rekonstrukci ?!?), protože jízdní řády od konce roku 1967 uvádí trať bez provozu osobních vlaků a od roku 1973 tam pro změnu žádný znovu zavedený vlak nezastavuje.

Když se podíváme na dveprahy.cz, tak u snímků z roku 1966 vidíme, že nástupiště existuje, stromy (keře?!?) okolo zastávky dávají tušit, že jsou udržovány tak, aby se na zastávce dalo být. To už ale neplatí pro rok 1975, kdy i přes mnohem menší kvalitu snímků je vidět, že se stromy pěkně rozrostly i do nástupiště. Takže zastávka evidentně mimo provoz. Docela by mne zajímalo, proč ČSD (nebo až ČD???) provedly někdy po roce 1989 rekonstrukci mostu přes Michelskou ulici tak, že využily místo pro druhou kolej, na ní šouply novou konstrukci a starou konstrukci odstranily. Jenže při tom musely udělat na elektrizované trati přeložku (což asi nebylo úplně levné), při které zařvaly pozůstatky zastávky Praha Michle...
Sobota, 07. prosince 2019 - 07:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9983
Registrován: 4-2003
Výše zmíněné zvláštní číslo časopisu Železnice bylo věnováno výročí 150 let železnice v Praze.

Určitě ho mají mnozí z vás doma [wink].

Knihu Zmizelé koleje jsem si zatím nekoupil, ale podle toho, co tu píší jiní, chtělo asi ještě knize dát tak rok na to, aby se její podoba doladila. Také autoři měli dát podklady ke knize přečíst i dalším lidem, kteří se zajímají o historii železniční sítě. Pak by se mnohými zmíněné chyby a nejasnosti daly odstranit. Určitě se tam vyskytnou i další, které tu zmíněny nebyly...



Vagonet: Co přináší listopadový SŽ? Mj. vzpomínky na pantografy (žabáky), Z. Hrdina si klade otázku Měly skutečně ČSD lokomotivu řady 220.0?, R. Šnábl přináší doplňky svých cukrovarských článků. Do SŽ pronikly i odklony[happy] - vzpomínky na povodňové odklony, první část.

Ty povodňové odklony, respektive vzpomínání na ně patří spíše do Dráhy. Přečetl jsem si je zběžně také, ale moc mne to nechytlo...

Ostatní články jsou ale pěkné [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Sobota, 07. prosince 2019 - 21:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 9-2007
Právěže nevyšlo, neexistuje [crazy]
Sobota, 07. prosince 2019 - 21:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 4-2014
Žmz - jízdní řád vyjde v tištěné podobě. Ve vlákně GVD se o tom již hovořilo a bude ho vydávat soukromá firma.
Sobota, 07. prosince 2019 - 23:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 9-2007
Luboš_3.21: Vím a ony snažící se vydavatele chválím... A není vysoký datum? Co to, do prdele, je?
Pondělí, 09. prosince 2019 - 10:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 9-2016
Bram: Oficiálně (papírově) byla zastávka Michle zrušena 26.5.1974. Budova byla zbořena v roce 1992. Okolí v ulice U plynárny (vpravo směr Nusle) se následně také výrazně proměnila zbouráním malých domků v původní výši terénu. Proč byl přesouván most také netuším, snad kvůli poloměru oblouku za ním?
S datem ukončení provozu 1970 jsem se již setkal. Ale ověřit si, že v roce 1970 byla trať vyloučena z provozu, není takový problém. A jen datum prostě (sprostě) opsat, mi nepřipadá moc dobré. O železniční historii (zejména 20. století) se v literatuře objevuje řada mýtů a chybných dat a právě kvalita autora a jeho díla se pozná podle toho, jak se s nimi vypořádává. Mnohem sympatičtější mi je, pokud autor na skutečnost, že se vyskytují i jiná data sám v knize upozorní. I to jsem již četl.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 13:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 6-2004
Nesouvisel přesun mostu se stavbou usměrněných odjezdů z Vršovic? Na konci 80. a začátku 90. let se kvůli tomu dělala řada věcí, co si vzpomínám, např. nová betonová opěrná zeď nad vršovickým depem a kolem ONJ se pracovalo na vybudování nového tělesa.
Pondělí, 09. prosince 2019 - 23:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2966
Registrován: 7-2005
ad makus - myslím si, že někteří autoři se bojí napsat slovíčka typu - nevím, nenašel jsem, nepodařilo se dohledat, A nebo jak uvádíte - bylo nalezeno více variant
Úterý, 10. prosince 2019 - 11:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 9-2016
Mahel: Jak se tak dívám na fotografii

tak mne napadá: Nový most (uprostřed) má ložiska o něco níže. Nejspíš proto, aby se tam vešla větší konstrukce (vyšší nosnost). Původní opěry byly připraveny sice na dvě koleje, ale asi s nižší nosností mostu. Takže by to s tím odjezdem ze SN mohlo souviset. Nejspíš nynější most byl jen dočasnou přeložkou a měly být zbourány (ubourány) původní opěry, na kterých měl být nový dvojkolejný most. Jenže zastavením prací na SN se z dočasné přeložky stala trvalá.
Středa, 11. prosince 2019 - 11:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8982
Registrován: 6-2006
http://www.antikvariatcz.com/shop/hons-josef-velka-cesta-cteni-o- draze-olomouckoprazske-p-46450.html
Sobota, 14. prosince 2019 - 13:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 8-2007
"Velká cesta" k dostání na Aukru. Mj. i pův. vydání z r. 1947.
Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Neděle, 15. prosince 2019 - 10:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 7-2017
Přidám. Vydavatel ?, 2019, cena 250,- Kč.
Neděle, 15. prosince 2019 - 16:24:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2971
Registrován: 7-2005
Knihu jsem zaregistroval a zakoupil. Teď si trochu drbu hlavu a říkám si, že je to příjemné víkendové čtení při cestě na noční.... Autor je vyučující na gymnáziu v Úpici, pokud tedy strýček Google nekecá...
Asi jsem už zbytečné moc náročný, ale zcela jistě část čtenářů, především regionálních, to zaujme. Až na drobné nepřesnosti typu připojení SNDVB na "větev Severní dráhy Ferdinandovi do Prahy"
Sobota, 21. prosince 2019 - 08:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 1-2012
Jen tak mimochodem, už vyšel i druhý díl knihy o osobních vozech
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 18:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2011
Jako každoročně připomínám 27.12. slevu 30% na vše v kamenných prodejnách Knihy Dobrovský.
Úterý, 31. prosince 2019 - 12:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5489
Registrován: 5-2007
Po čase jsem zas vyháněl pavouky z almary.Má-li někdo zájem,dejte echo.



Úterý, 31. prosince 2019 - 12:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5490
Registrován: 5-2007
A ještě další:



Úterý, 31. prosince 2019 - 20:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5491
Registrován: 5-2007
Přátelé,pro případné zájemce uvádím,že vše,co jsem výše nabízel, je již rozebráno. Avšak brzy zas budu dělat další pořádky,tak možná zas na mě něco vypadne.
[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)