Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 03. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 03. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 22. ledna 2018 - 20:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 8-2017
provozně nevýhodné (nárůst turnusové potřeby impulsů při jízdě za Jakuszyce)
To je to jediný, co rozporuju, neb to prostě při dvouhodinovym taktu není pravda. Jestli se Polák pochlapí a zavede tam hodinu, tak je to samozřejmě něco jinýho, ale potom chci vidět tu systémovou jízdní dobu půl hodiny Piechowice - Jakuszyce i s obratem.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 20:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2015
Tak snad ve špičce na 036, kdy je uvedená dvojice štádlerů v jízdním oběhu, nepřijede jen 1 napěchovaný štádler
A nyní si trochu (ale jen trochu) zavtipkuji: oni už by v depu rychle zjistili, že si mohou dovolit odstavit o dva štádlery víc [biggrin]
-------------------------------------------------------------
Že by i přes uspoření (získání) 2 vozidel z oběhu, přijel jen 1 štádler ve špičce na 036? No kurňa jako , tož snad ne? [lol] [coze]
Pondělí, 22. ledna 2018 - 20:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 5-2002
nevýhodné pro cestující (znovuzavedení přestupu v tranzitním Harrachově namísto logických Jakuszyc)

Dotazem na místo minimálního tranzitu jsem zde ovšem začal. Pokud se mi dostalo nesprávné odpovědi, samozřejmě cokoli z toho dále odvozeného nemá smysl. Takže: zůstává ve vlacích víc lidí skrz Harrachov nebo skrz Jakuszyce? Pozn.: Ptám se proto, že to nevím. [happy]

to všechno jen proto, aby mohlo pár šotoušů onanovat, že je v Harrachově drát
No na mě to zatím působí tak trochu stylem, jako že "to všechno jen proto, aby mohlo pár šotoušů onanovat, že v Harrachově NENÍ drát". Čemuž také nerozumím, ale když si do toho dosadím některé konkrétní lidi a jejich obvyklá dogmata, tak... atd. [happy]
Pondělí, 22. ledna 2018 - 20:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3410
Registrován: 5-2002
Wool: dík.
Rovnou byste budovali velkou jizerskohorskou zeď Klidně.[wink] Mně postačí, když se pohodlně dostanu z ČR do Jakuszyc, zbytek trati mě nezajímá a myslím, že 99% lidí v ČR taky ne.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 21:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11582
Registrován: 5-2004
Ono do tech polskejch stop nejde z harrachova? Ze v lete na kole to neni problem ty lesni cesty se dvouma nevelkejma kopeckama na rozdroze nad orlem. Po ty ceste stopa neni?
Pondělí, 22. ledna 2018 - 21:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8506
Registrován: 4-2003
TZ:Takže: zůstává ve vlacích víc lidí skrz Harrachov nebo skrz Jakuszyce? Pozn.: Ptám se proto, že to nevím.

Minulou neděli mi přišlo, že většina lidí jela skrz Harrachov až do Jakuszyc. Sice se z jednoho pozorování závěry dělat nedají, ale i tím autobusem, co dělá v Harrachově přípoj vlaku, jsem většinou viděl jet deset až patnáct lidí. Někam ale ty lidi jezdit musí a odhadoval bych, že to budou právě Jakuszyce.

Vsadil bych se, že v zimě je tomu tak určitě a v létě by tomu bylo nejspíš také, pokud by se po dohodě s Polskem podařilo prodloužit cestu Českopolského přátelství o tento úsek:https://en.mapy.cz/s/2laL5 Cesta tam v zásadě je, je ale neudržovaná a neznačená. Přijde mi to jako zbytečně opomíjený kout Krkonoš, který si zcela určitě zaslouží zpřístupnění [wink].
Pondělí, 22. ledna 2018 - 21:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8507
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Ono do tech polskejch stop nejde z harrachova? Ze v lete na kole to neni problem ty lesni cesty se dvouma nevelkejma kopeckama na rozdroze nad orlem. Po ty ceste stopa neni?



Každý na běžkách raději jede z kopce než do kopce. To je tak těžký k pochopení?!? Nebo na kole to snad neplatí???

V roce 2006 jsem jel po krásně strojně upravené stopě mezi výhybnou Nový Svět a Jakuszycemi po zasněžené železniční trati, přičemž z Harrachova do výhybny Nový Svět vedla pouze vyjetá stopa. Po trati se jelo krásně, což dnes už (naštěstí, samozřejmě) nejde [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 22. ledna 2018 - 21:22:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 5-2002
Tomáš záruba: Na otázku Je menší tranzit cestujících skrz Jakuszyce nebo Harrachov? jsem napsal, že "přes Jakuszyce" (je menší tranzit), teda jako že skrz Jakuszyce zůstává ve vlaku míň lidí.
Přinejmenším o víkendech v zimě to tak je, tranzit přes Jakuszyce je pár kusů. V létě nevím, to je mi tahle trať volná úplně.
Petr vlček: stopa tam je, ale ne každý chce jet přímo na Orle.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 22:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 5-2002
Brr: No jo, skutečně, asi si musím zopakovat čtení. Omlouvám se a děkuji za upozornění.

Tím pádem beru zpět, co jsem napsal na téma přestupů v Harrachově, a je pomalu čas se začít smiřovat s horším proběhem českých vozidel. Leda by se nějakým zázrakem dokázalo sjet obrat Jakuszyce (asi jedině, kdyby se to podobným zázrakem sjelo pod 30 min. ze Smržovky do Desné či Polubného a zde mohlo křižovat), nebo by došlo k nějakému ještě jinému zásadnímu přeskládání GVD u nás.
Na druhou stranu Poláky celkem chápu, že nechtějí navždy přestupovat z jejich pohledu "těsně před cílem".
Pondělí, 22. ledna 2018 - 23:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11583
Registrován: 5-2004
Taky je potreba napsat kdy se o tu vymenu jedna a v jakym smeru. Odpoledne z cech jezdili polaci domu tu uz od tanvaldu/liberce, neco z korenova a neco z harrachova, cesi max po harrachov. Jakej je nastup v jakuszycich do polska netusim. Vse v lete. Nejaky ostry zlom tam nebyl.

Ty davy cyklistu co to nepobira v lete rano nahoru vysedaj kde? Tipuju ze taknak po tretinach korenov, harrachov i jakuszyce kde i v zime bude rano do polska logicky nastup mizivej. Neboli z hlediska prubehu dne a celoroku tezko rict kde je zlom, pokud vubec je.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 23:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15621
Registrován: 5-2002
TZ: Dotazem na místo minimálního tranzitu jsem zde ovšem začal
Jenže minimální tranzit není jediné kritérium - dalším je komfort přestupu, přičemž Harrachov má k ideálu hrana-hrana dooost daleko...
Takže pokud by jako by-product drátizace vznikl přestup hrana-hrana v Jakuszycích, dalo by se to přežít i v případě, že by tam byl tranzit o fous větší - jakože to vypadá, že stejně nebude.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 23:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15622
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Ono do tech polskejch stop nejde z harrachova?
Blbě. Je tam docela velkej stoupák (ne převýšením, ale sklonem), kterej kupříkladu minulej víkend byl docela vražednej - jet se to nedalo a na botech to klouzalo. Smyčka okolo Kozího Hřbetu taky není zrovna v prvním pořadí na úpravu, přednost mají stopy v blízkém okolí Jakušic.
Úterý, 23. ledna 2018 - 08:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3414
Registrován: 5-2002
Tomas_zaruba: tak jasne, nedorozumeni se stane.
Prestup v Jak. ma podle me i tu vyhodu, ze oddeluje relativne ucesany cesky provoz od polskeho zeleznicniho bordelu na miste, ktere je pro Cechy nejvyhodnejsi.
Úterý, 23. ledna 2018 - 09:19:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6816
Registrován: 8-2012
V roce 2006 jsem jel po krásně strojně upravené stopě mezi výhybnou Nový Svět a Jakuszycemi po zasněžené železniční trati
Ještě v roce 2014 jsem tam nějakého dementa málem přejel. Naštěstí jel stejným směrem, takže byla vidět ta "prošláplá stopa" a se dal čekat za každým obloukem... byl tam [crazy]
Další taky rádi běžkují od Jizerského mostu do Kořenova, tam snad dokonce někomu ujeli nohu.

je pomalu čas se začít smiřovat s horším proběhem českých vozidel
To je vyloženě dramatické zhoršení, když jinak ten stadler prostojí hodinu v Harrachově...
(Ona je mezi Piechowicemi a Tanvaldem prostě půlhodinová "nesouslednost", takže buď bude impuls čekat půl hodiny na obrat v SPG, nebo stadler v Jakuszycích.)
Jenže nebude drátizace pro drátizaci, to je ten hlavní problém "smiřování". Ale pořád lepší, než dělat drahá a hloupá "vylepšení" kvůli onanii.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 23. ledna 2018 - 10:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11584
Registrován: 5-2004
"Prestup v Jak. ma podle me i tu vyhodu, ze oddeluje relativne ucesany cesky provoz od polskeho zeleznicniho bordelu na miste, ktere je pro Cechy nejvyhodnejsi."

Asi zatím nejpřesnější zhodnocení.

"Další taky rádi běžkují od Jizerského mostu do Kořenova, tam snad dokonce někomu ujeli nohu"

Mám dojem že tam nebyl jedinej a že už tam byl i smrťák. Neštěstí toho úseku je že "traverzuje", tudíž netřeba drápání z Martinskýhou oudolu. Sic podle trati vede cesta (dokonce tam je/bývala i turistická značka), ta ovšem bývala v tak úděsným stavu po nějakým kácení že byla sotva průchozí pěšky. Kdysi dávno jsem se tam vydal s kolem a bylo nutno i přenášet, nešlo to ani porotlačit. Od té doby beru že tam cesta není, na běžkách by to vyšlo asi jako jet hájem.

V časech singrovek občas jedoucích bych si tam ve vhodném čase po průjezdu motoru směr Kořenov troufnul, dnes už ne neb toho jezdí mraky a hlavně každej rok trochu jinak takže už si to člověk nepamatuje. Největší "zádrhel" pak byl zářez těsně před mostem odkud "není úniku", zejména v zimě.
Úterý, 23. ledna 2018 - 11:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 5-2002
Brr: Ano, také bych to tak (ve světle řečeného) viděl.

TH:To je vyloženě dramatické zhoršení, když jinak ten stadler prostojí hodinu v Harrachově
No tak znamená to mít kvůli těm pár km v oběhu 2 vozidla navíc, což při základu - nevím - cca 15 ks už znát bude. Mohly by odjezdit něco jiného.

Jenže nebude drátizace pro drátizaci
Tak jednoho dne bude každopádně, a sice 25 kV, pro přímé rychlíky z Prahy (teď už ta "třetí obruč" prasknout snad musí). [happy]
Úterý, 23. ledna 2018 - 12:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15629
Registrován: 5-2002
TZ: Tak jednoho dne bude každopádně, a sice 25 kV, pro přímé rychlíky z Prahy
Tak tos tu troubu rozhicoval víc než já - já tykadla a dráty nad dálnicí navrhoval jen 750V pro kamiony a autobusy jsem neřešil... [biggrin]
Úterý, 23. ledna 2018 - 12:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 1-2005
Jasně, do Harrachova budou za stamilióny nataženy dráty, nicméně mezi Kořenovem a Tanvaldem (no, možná i Železným Brodem) budeme mít model Kácov, protože tam se tím neudělá nic (s argumentem "je to kulturní památka a ty zuby, vždyť to dnes nikdo nedělá..." - ostatně někdy mám pocit, že Zubačka je v tomto prokletá, za bolševika nebyly devizy provozní hmoty, díly aj. na T426.0, teď zase neumíme kolejový rošt) a definitivně se to rozsype. Skutečně si nemyslíte, že v kraji scházejí fakt už jen ty tři kilovolty na Mýtiny?
Úterý, 23. ledna 2018 - 13:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6822
Registrován: 8-2012
tak znamená to mít kvůli těm pár km v oběhu 2 vozidla navíc
Ještě jednou: "jinak ten stadler prostojí hodinu v Harrachově". Asi pro tebe některá písmenka a slova mají jiný význam, takže to ještě zkusím jinak: 2612/2625, 2616/2631, 2622/2635 atd.

jednoho dne bude každopádně, a sice 25 kV
Tomu rozumím, jde totiž o drát, nikoli jeho smysl - ale pak už si při té elektromasturbaci těžce ublížíte [crazy].
(Ovšem do té doby se štádlery rozpadnou, plus se ještě rozpadne to, co je nahradí, a pak už ty "dráty" budou potřeba akorát v koncových stanicích pro dobití.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 23. ledna 2018 - 13:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8516
Registrován: 4-2003
T. H.:(Ovšem do té doby se štádlery rozpadnou, plus se ještě rozpadne to, co je nahradí, a pak už ty "dráty" budou potřeba akorát v koncových stanicích pro dobití.)

A to ještě musím připomenout hlášku svého kamaráda, který okomentoval znovuobnovení trati Harrachov - SPG takto: Jojo, dvacet let ty koleje vydrží a třicet let se po nich bude jezdit [biggrin].
Úterý, 23. ledna 2018 - 13:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15630
Registrován: 5-2002
TH: pak už ty "dráty" budou potřeba akorát v koncových stanicích pro dobití
Snad nevěříš na Zázračnou BateriiTM...? [coze]
Úterý, 23. ledna 2018 - 14:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6824
Registrován: 8-2012
Nevím, co je "Zázračná BaterieTM". Takže na ni nejspíš nevěřím?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Úterý, 23. ledna 2018 - 14:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12011
Registrován: 3-2007
Tady je zas legrace. Napřed potřeba dotáhnout drát do Harrachova, pak´do Kořenova a za pár dní už tady máme 25kV, elektrické rychlíky z Prahy a teď se začnou hádat, kde bude nejlepší udělat styk soustav a jak s 25kV v kořenovském tunelu, co takhle dole pod tunelem na 57 promilích ?

Fakt neskutečný [lol][lol][lol] [crazy]

Koukám elektrizace = samá pozitiva a sociální jistoty.
Úterý, 23. ledna 2018 - 14:35:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 1-2005
Tady chybí už jen Marcel Štancl.
Úterý, 23. ledna 2018 - 14:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8517
Registrován: 4-2003
Mladějov:Tady je zas legrace. Napřed potřeba dotáhnout drát do Harrachova, pak´do Kořenova a za pár dní už tady máme 25kV, elektrické rychlíky z Prahy a teď se začnou hádat, kde bude nejlepší udělat styk soustav a jak s 25kV v kořenovském tunelu, co takhle dole pod tunelem na 57 promilích ?

Tak za chvíli bude splněn postupný krok č.1: Hydra z Prahy na jaře začne jezdit pravidelně až do Harrachova. Za nedlouho bude drát v Jakuszycích, tedy krok č. 2 a pak se časem objeví v Kořenově brejlovec se syslem (dávám tomu tak maximálně dva roky [proud]) a mejdan se rozjede na plné pecky a uvidíš slet elektrofilů, kteří budou řešit, jestli brejloffce na vlaku z Prahy nahradit řadou 362 nebo 363. To bude rej, tady se to časem těžce rozjede [biggrin].
Mladějov
Úterý, 23. ledna 2018 - 14:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12013
Registrován: 3-2007
Tak tady opravdu chybí už jen ten Marcel [wink]

Já tam budu muset letos konečně zajet, než začnou patkovat Kořenov [proud]

Osbně bych navrhoval udělat úsek Jakušice-Kořenov na 15kV, aby to bylo historické a přechod na 25 kV na trati k polubenskému tunelu.
Možnost provozu historické el. jednotky DR(B) s Sp "Rýbrcoul".
Úterý, 23. ledna 2018 - 15:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 1-2005
Vy si celou dobu děláte [zadnice] s tím brejlovcem, jenže pak...
Cituji: "Nová dispozice dopravny D3 Harrachov umožňuje mimo pravidelného oběhu souprav 2x840 (motorové jednotky ČD RegioSpider), v rozšířené části nástupiště, odbavit také křižování vlaků ve složení např. 4x840 nebo 954+2x054+750.7 (souprava využívaná např. na vlacích trati Praha – Rakovník, tj. řídící vůz, dva vložené vozy rychlíkového typu a modernizovaná dieselová lokomotiva), které jsou uvažovány pro špičkovou sezónní poptávku případně i zajíždění dálkových vlaků. "
Fakt by mě zajímalo, co to znamená "které jsou uvažovány". Uvažováno bylo třeba i Krkonošské metro a trolejbus na Žalý, není to náhodou stejná kategorie?
Zkuste s tím přijít na O 190 Ministerstva dopravy a garantuji vám, že vás někdo z dua JUDr. a Ing. vyhodí obloukem až k Úřadu městské části Praha 7.
EDIT - Bram - Ještě bych doplnil, že v rámci takové diskuse pak bude uvažováno přečíslování tratí v KJŘ tak, aby trať 070 Praha - Turnov byla nově tratí 070 Praha - Szklarska Poręba Górna. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Wool.)
Úterý, 23. ledna 2018 - 15:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6827
Registrován: 8-2012
Fakt by mě zajímalo, co to znamená "které jsou uvažovány".
Jen taková šoto-odborníkovina. Ale ve srovnání s elektrodogmatiky je Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit, očividně troškař...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 23. ledna 2018 - 15:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8518
Registrován: 4-2003
Wool:Zkuste s tím přijít na O 190 Ministerstva dopravy a garantuji vám, že vás někdo z dua JUDr. a Ing. vyhodí obloukem až k Úřadu městské části Praha 7.

Když KORID objedná tuto soupravu jako prodloužení vlaku z Prahy, JUDr. a Ing. budou moc jen tiše přihlížet nebo se i svézt na zahajovací jízdě [proud].
Úterý, 23. ledna 2018 - 15:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 1-2005
Bram - Však já vím, že hydru na kopec bude platit kraj, ale jde mi o jinou věc - jak krajský organizátor donutí ministerské, aby si u matky dráhy prosadili kvůli kraji a 7 km - 12 km (nehodící se škrtněte) vajglu právě takovou soupravu, když dnes jezdí všechno, co má kola a na okrajové výkony se nasazují snad i kopřiváky?
Úterý, 23. ledna 2018 - 16:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15632
Registrován: 5-2002
TH: Nevím, co je "Zázračná BaterieTM"
To je baterka, co vydrží z Liberce až do Jakuszyc (psals o koncových stanicích), což obnáší to dovézt skoro 50 km, vytáhnout o 550 metrů nadmořský vejšky (k tomu dalších cca 120 metrů ztracenejch) a půldruha hodiny topit/klimovat.
Po tom všem se musí stihnout nabít během obratu, kterej všichni kromě ní budou chtít mít co nejkratší. Jo a při všech těch vlastnostech má bejt levnější než diesel...
Úterý, 23. ledna 2018 - 16:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6830
Registrován: 8-2012
Tak energetická hustota nafty je dneska pořád cca stonásobná, ale já taky mluvím o době za cca padesát až sedmdesát let (v časových horizontech životnosti vozidel ČD rozpadlé štádlery + rozpadlé post-štádlery) a v roce 1950 si sotva uměli představit např. dnešní elektro(tech)niku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 23. ledna 2018 - 17:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15638
Registrován: 5-2002
TH: v roce 1950 si sotva uměli představit např. dnešní elektro(tech)niku
Neuměli si představit, kolik tranzistorů půjde narvat do ničeho, to jo, ale trakční výpočty jim fungovaly víceméně stejně. Dokonce ani hranice, odkdy se vyplatí elektrickej přenos oproti hydrodynamice, se za ty léta nijak dramaticky nezměnila (nanejvejš se díky elektronice zdokonalila hydromechanika a vytlačila čistou hydrodynamiku)...

V takhle dlouhým horizontu bych sázel spíš na to, že se přebytkem solární elektriky bude živit nějakej pohrobek Fischera-Tropsche (vůbec nejlíp takovej, kterej by to dělal z CO2 [wink]) a dál bude fungovat tradiční infrastruktura...
Úterý, 23. ledna 2018 - 21:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6833
Registrován: 8-2012
trakční výpočty jim fungovaly víceméně stejně
No když jsou podle tebe trakční výpočty totéž co způsoby skladování a uvolňování elektrické energie... kde je technologické "maximum" řekněme (kulový) blesk [happy]. (A stejně tak třeba té železniční trakci můžeš "pomoct" ozubnicí, když už jsme v tom Kořenově, že.)
Hele, co říkali v roce 1950 o kondenzátorech? Ještě v 80. jsme počítali v mikro, nano a pikofaradech, milifarad už se spíš zapisoval jako 1000 µF, jaká to byla obrovská hodnota. Dneska? Stovky a tisíce faradů nikoho nedojmou.
Samozřejmě, že to může být všechno jinak - (uhlo)vodíky neřekly poslední slovo, ale drát nad kolejí rozhodně nemusí být nutností.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
M_g
Úterý, 23. ledna 2018 - 22:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 891
Registrován: 6-2006
T_H: Dneska? Stovky a tisíce faradů nikoho nedojmou.
To záleží na úhlu pohledu.
U staré E407 jsem někde našel, že měla trakční baterii 390Ah, z čehož mi vychází cca 1,4 milionů faradů.
Ale třeba špatně počítám.
Úterý, 23. ledna 2018 - 22:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6834
Registrován: 8-2012
trakční baterii
Jo aha, ono je to zase potřeba rozesračkovat. Tak nashledanou, soudruhu majore.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 24. ledna 2018 - 11:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15643
Registrován: 5-2002
TH: Dneska? Stovky a tisíce faradů nikoho nedojmou
Neboj, supercap jsem už viděl (ale i do něj se furt vejde míň energie, než do stejně velký baterky). Elementární pikliška měla 12 kilofaradů, leč bohužel jen na 1.5 voltu. Nadpikslička prvního řádu měla 400 faradů na 45 voltů, jedna sekce 20 faradů a 900 voltů. Celá baterie o pěti sekcích měla 100 faradů a 900 voltů a zabrala celej představek mašiny.
Ale pravdu máš v tom, že když jsem si spočítal energii, co se do toho vejde, a porovnal to s akáčem, tam mě to fakt nedojalo... [wink]

drát nad kolejí rozhodně nemusí být nutností
V tom shoda.
Středa, 24. ledna 2018 - 15:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2012
Je v plánu letos nějaká rekonstrukce tratí 035 a 036 děkuji
Středa, 24. ledna 2018 - 18:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12061
Registrován: 8-2004
To je věta oznamovací? Nebo tázací? Nebo jen takový výkřik do tmy?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 24. ledna 2018 - 22:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 7-2012
Ptám se protože nevím jestli zde budou nejake výluky nebo ne.
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 08:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6844
Registrován: 8-2012
Ptám se
Ovšem otazník na konci tázací věty, to je učivo první třídy obecné školy...
Za chvíli budou někteří jedinci vydávat jen neartikulované zvuky a ukazovat rukama. [uhoh]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 14:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 7-2012
sorry,že jsem zapoměl ?
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 14:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6852
Registrován: 8-2012
Teď to máte správně (teda až na velké písmeno na začátku věty, -mn- ve slově zapomněl a typografické chyby), ale ptáte se na co? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 17:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 7-2012
Ptám se jestli budou letos probíhat na tratích 035 a O36 nějaké výluky. Hlavně pak tedy na té 035.
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 18:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 5-2015
lupinek: Myslim že T.H. ti to napsal už jednou jasně. Co nechápeš? Na větu oznamovací, ti nikdo odpovídat nebude...
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 19:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 7-2012
Dobře tak když Vám to tolik vadí tak znova.
Ptám se jestli budou letos probíhat na tratích 035 a O36 nějaké výluky? Hlavně pak tedy na té 035?
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 19:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 1-2012
Máš to blbě lupínku, trať O36 neexistuje... :-). Ty to prostě nedáš [happy] [happy] [happy]
Pátek, 26. ledna 2018 - 06:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 12-2007
Někteří jste fakt [nene] Nikdo z vás se nikdy nuklikl, všechni z vás všechno umí perfektně. Pán je třeba dislektik, netřeba se posmívat slabšímu [crazy]
Ale já vím, za klávesnicí je každej hrdina.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 26. ledna 2018 - 10:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15668
Registrován: 5-2002
Úpa: Pán je třeba dislektik
[wink]

Ale já vím, za klávesnicí je každej hrdina.
Jako třeba jeden, co nám tu nadával do lenochů, co musí jet i na záchod autem...?
Pátek, 26. ledna 2018 - 11:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 1-2005
V ročním plánu výluk je akorát rekonstrukce přejezdu v km 4,477 (trať Železný Brod - Tanvald) a sanace skalního zářezu v km 28,395 - 28,565; SVK, svařování (Tanvald - Harrachov).
Oním zářezem na Zubačce je ten bezprostředně před dopravnou D3 Desná ve směru od Tanvaldu.
Zaujalo mě, že zjevně ani letos se nebude řešit hroutící se propustek mezi Desnou-Riedlovou vilou a Dolním Polubným, rovnanina z pražců je zjevně nadále optimálním řešením.
Pátek, 26. ledna 2018 - 18:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6857
Registrován: 8-2012
nuklikl ... dislektik
Vám se přece nikdo neposmívá (spíš lituje).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 26. ledna 2018 - 22:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 325
Registrován: 7-2012
Wool : děkuji
D.S.
Sobota, 27. ledna 2018 - 10:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2017
Před nedávnou dobou jsem se tu ptal na možnosti občerstvení v Kořenově. Byli jsme tam předminulý víkend a pár podniků jsme prošli, tak bych se stručně podělil o dojmy.
U krbu - znovuotevřebý podnik v těsné blízkosti nádraží. Již u perónu lze spatřit reklamní tabuli. Mají tu nejlepší pivo ze všech navštívených zařízení - Rohozec ve variantě 11° a vynikajíci Prometheus 12°. Jídlo bohužel netestováno - nově ubytovávají s polopenzí (420Kč) a v době naší návštěvy zrovna podávali večeře a neměli kapacitu, aby nám mohli uvařit, tak na to pozor, přes den asi problém nebude. Jinak podnik působil příjemným dojmem. Jídelní lístek mají na webu.
U Rudolfa - nejbližší podnik od nádraží směrem ke kostelu. Malý útulný domácí podnik. Kvůli malé kapacitě bych na něj ale nespoléhal nebo si zavolal předem. Jídlo bylo na velmi dobré úrovni, pro někoho může být mírně dražší - nemají klasické hotovky do stovky, minutky kuřecí okolo 150Kč bez přílohy, slušný biftek 260Kč. Pivo pouze průměrná Plzeň.
Martinské údolí - dole u Jizery. Překvapily nás velké porce za opravdu lidovou cenu, jídelní lístek - například guláš s bramboráčky za 85Kč. Jídlo bylo velmi chutné. Pro turistu na blind, spěchajícího na vlak, asi největší jistota, kde rychle a dobře najíst. Pivo Budvar standardní kvality.
Celkové shrnutí - ve všech hospodách jsme byli spokojeni, nelze z nich vybrat vítěze, protože každá vynikala v něčem trochu jiném. Bylo to příjemné překvapení od minulých návštěv Kořenova - hotel Maredis - jídlo i pivo dost špatné.
Neděle, 28. ledna 2018 - 17:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 6-2010
VIDEO: Zimní jízdy se "Singrovkou" M 240.056 v okolí Tanvaldu 27.1.2018 https://youtu.be/QsvSJ5r0rgg


Neděle, 28. ledna 2018 - 19:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2012
D.S. - Hotel Maredis (dříve MÁRT ) změnil minulý rok, po mnoha desetiletích, majitele. Jediné, co se zvedlo, je cena ubytování, kvalita kuchyně šla mnohonásobně dolů .
Pondělí, 29. ledna 2018 - 08:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2017
Hotel Maredis nový majitel změnil nejen ceny ubytování včetně podmínek směrem hore, ale i ceny jídel, zatím co kvalita v obou případech šla výrazně směrem dolů.
Celkem chápu, že nový majitel je momentálně bez peněz, dle mého názoru tímto způsobem na tom bude ještě hůře.
Sobota, 03. února 2018 - 08:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 1-2005
http://zdopravy.cz/potvrzeno-prime-rychliky-praha-harrachov-vyjed ou-v-dubnu-jizdni-rad-pocita-s-vikendy-7385/
Sobota, 03. února 2018 - 11:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6923
Registrován: 8-2012
Jistý je jeden milion korun, kterým se bude podílet na úpravě vozidel k provozu
Hm, vypláznout mega z krajských peněz hned na začátku jen proto, aby čtyřikrát za víkend dojela hydra do Harrachova a tím si Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit, splnil svůj erotický sen... no jo, "zdroje jsou" a z ničího krev neteče.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 03. února 2018 - 12:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 3-2015
Dnes nejel do Tanvaldu ani brejlovec R 1148 a 49 to bude kvůli té výluce v Praze vidím tam dvě 854 a když byl výchozí z Masaryčky tak je vozidlo na obou stranách na místě stejné to bude i zítra asi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník_H...)
Sobota, 03. února 2018 - 14:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 7-2017
a tak teda do Harrachova adhezně ?...[coze]nebo jak....