Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Silniční a dálniční síť » Archiv diskuse Silniční a dálniční síť do 19. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Silniční a dálniční síť do 19. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 01. ledna 2017 - 20:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9106
Registrován: 9-2004
D3
Rok 2017 v Jihočeském kraji: Přibude přes osm kilometrů dálnice D3

D35
Dálnici D35 budou silničáři skládat jako puzzle, rozhodne stav přípravy
Středa, 04. ledna 2017 - 11:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9107
Registrován: 9-2004
D4
Dálnice D4 bude delší o pět kilometrů. Další úsek postaví soukromníci
Boris
Pondělí, 09. ledna 2017 - 20:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3118
Registrován: 6-2002
Věděl by někdo něco k historii výstavby silnice I/13 v oblasti Svor - Cvikov - Kunratice - Jablonné v P.? Jde mi především o časový průběh výstavby nové komunikace a přestavby komunikací původních na I/13, případně i jak byly komunikace před začleněním do I/13 číslovány.
Díky.
Pondělí, 09. ledna 2017 - 21:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7599
Registrován: 5-2002
Před začleněním do československého číslování byly hádám silnice na území Česka pardon protektorátu povrvé očíslovány až v rámci Velkoněmecké říše. Takže pokud máme doma automapu Gross Deutsche tak sinice 170 (dodnes tak mezi Cínovcem a Drážďany označená) vedla s tím číslem už z Prahy (dnes D8) a možná už z Vídně do těch Drážďan. A silnice 13 vznikla zřejmě hned po očíslování v rámci Československa, tedy číslo je původní (kromě toho velkoněmeckého)
Boris
Pondělí, 09. ledna 2017 - 21:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 6-2002
Ale v dobách, kdy tudy vedla trať Svor - Jablonné, to už byla silnice I. třídy? V tomhle nejsem vůbec kovaný a netuším, kdy se dělení na třídy v ČS zavedlo.
Úterý, 10. ledna 2017 - 05:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7600
Registrován: 5-2002
Silnice se od Rakouska dělily na státní a okresní a tehdy nebyla potřeba uvádět čísla silnic na dopravní značení. Více z historie by mohly napovědět staré automapy na webu.
Úterý, 10. ledna 2017 - 08:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7601
Registrován: 5-2002
I před rokem 1938 už byly silnice nějak očíslované, ale řidiče spíše zajímal stav silnic.

Mapa o stavu silnic 1938
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7603
Registrován: 5-2002
Asi původní očíslování, které začalo platit po válce a platí dodnes je možné vidět na tomto torzu autoatlasu.

Přehledná silniční mapa

Dálnice je tam označena jako silnice č.2, č. 1 dostal okruh kolem Prahy. Dnes je dvojkou Kutnohorská, která se ale tehdy nestala silnicí 1. třídy. Dnes má ona číslo 2 a číslo 1 patří dálnici a 0 okruhu. Ovšem dvojku dálnici z Brna do Bratislavy máme dodnes a silnici 602 z Jihlavy rovněž.
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7606
Registrován: 5-2002
Takže jak je vidět z odkazů silnice Svor - Jablonně byla státní silnicí již před válkou a na mapě z roku 1938 má číslo 15. Jak to vypadalo za války ukazuje např. tento odkaz.

B.V. karte 7 - 1939



Vypadá to, že v tomto úseku bylo číslo 15 ponecháno Německem. Přes Protektorát je zatím vyznačena podle říšského číslování jen silnice 96 z Liberce do Jihlavy. Není ještě ani vyznačena silnice 170 z Drážďan přes Prahu do Vídně. Čísla 96 a 170 jsou na území bývalé NDR platná dodnes. V roce 1946 byly v Československu nově očíslované silnice a toto číslování je platné zhruba dodnes a silnice dostala číslo 13.
Sobota, 18. února 2017 - 14:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 6-2011
Jaké znáte (jaké je) v Česku největší stoupání/klesání na silnicích? Nejvyšší mě známé je na silnici II/206 v Rabštejně n.S. a to 18%, tamtéž 16%, o kus dál na silnici před obcí Stvolny 16% a na II/210 ve městě Úterý je opět 16% [happy]
Neděle, 19. února 2017 - 03:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 3-2005
Tábor, ulice Pod Tržním náměstím - 21%
Pondělí, 20. února 2017 - 08:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 797
Registrován: 2-2006
Vimperk, Steinbrenerova - 27 %
Dál? [jidlo]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Bílý_petr
Úterý, 21. března 2017 - 11:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2046
Registrován: 7-2005
fotky ze stavby D3 z Veselí nad Lužnicí na jih [wink]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Cogwheel
Středa, 22. března 2017 - 11:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 1-2012
Ty nadhledy jsou zajímavé - nedávno jsem to tam viděl jen "z rychlíku" ČD. Stavba dálnice též zřejmě přetne pozůstatky trasy někdejší kalamitní LŽ za konečnou trolejbusu "Borek": http://severniceskobudejovicko.cz/2015/08/05/terenni-pozustatky-p o-lesni-drazce-u-borku/ která tam existovala zhruba před 100 lety.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:07:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 12-2007
Hajnej: Je to spíše špatně.
StarMaster
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:07:55  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
To že nemáme dálnici skrz Posázaví je špatně? Jistě, příroda je prostě bezcenná. Ona nakonec prohraje, ale trestem všem, kteří odmítají variantu mimo Posázaví budiž to, že si na D3 ve SČK počkají o desetiletí déle a za svého života si ji tolik neužijí. Kdo se neumí dohodnout na kompromisu, nechť čeká.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 12-2007
StarMaster: Myslím, že se jedná o poněkud změněné trase, nicméně dálnice D 3 někde Sázavu překročit musí.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 23:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13429
Registrován: 5-2002
SM: Jistě, příroda je prostě bezcenná.
To nikdo netvrdí a ta dálnice se dá postavit rozumně (třeba tak, že se trochu víc plácneme přes kapsu a postavíme vyšší a delší most přes údolí Sázavy).
Mimochodem takovej dolní Pacifik je taky docela drsným zásahem do přírody a třeba v úseku od Žampachu do Petrova se muselo střílet jako u Verdunu...

Kdo se neumí dohodnout na kompromisu, nechť čeká.
Mám za to, že ti, kdož čekají na Tužince, netrvají na nějaké konkrétní trase, ale na tom, aby už něco bylo.
StarMaster
Pondělí, 17. dubna 2017 - 23:41:23  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
a postavíme vyšší a delší most přes údolí Sázavy
Aby to bylo vidět ještě víc a ještě víc narušilo ráz krajiny, no jasně. [cunik]

takovej dolní Pacifik je taky docela drsným zásahem do přírody
Trať přimknutá ke svahu je obdoba vysokého 4 pruhového dálničního mostu nad údolím? [biggrin]

Mno, tož tady držím palce všem místním odpůrcům a ekologům, ať to potrvá dalších 30 let, než se takhle prasárna prosadí. Pokud má stát prasárna, tak ať to není bez boje. Příroda má cenu.

Krajinu nenarušující verze vede kolem Benešova, ne skrz Posázaví. A pokud se vám to nelíbí, tak si trhněte nohou.
Úterý, 18. dubna 2017 - 07:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 6-2016
Vida, krajinný ráz je tady! Čekal jsem ho později[biggrin]
Kristova noho, to jsou kecy... Byl jsi někdy třeba ve Švýcarsku, v Itálii? Tam krajinný ráz nemají??? Asi ne, a proto mohou stavět to, co postavili a staví.
Úterý, 18. dubna 2017 - 10:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 9-2015
SkyMaster: Při posuzování tras z ekologického hlediska vyšla varianta D3 kolem Jílového lépe než varianta kolem Benešova.
Úterý, 18. dubna 2017 - 11:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 9-2005
A co takhle pro dálniční spojení do ČB využít zčásti hotovou D4? Dnes se tudy na jih běžně jezdí.
Úterý, 18. dubna 2017 - 11:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 12-2007
Goldfinger: Dálnice D 3 z Mezna do Českých Budějovic bude dobudována během pár let. A nemyslím, že by bylo zase účelné jenom místo dálnice D 3 budovat dálnici D 4. Jistě, i ta má smysl, ale dálnice D 3 získá klíčový význam tehdy až bude dokončena k Pražskému okruhu. Někde Sázavu bude muset překročit, kde, to by měli rozhodnout odborníci.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 14:30:19  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Goldfinger:
D4 zrovna moc neřeší Tábor, Hradec a všechno kolem. Hlavně je ale absurdní, mít hotovej čtyřpruh od hranic k Meznu, což logicky vytvoří poptávku, a pak to nedodělat a nechat tam masochisticky silnici první třídy, jako takovej darwinovskej test. To by bylo docela zvrácené. Ale dá se řešit to trasování a hodnota krajiny v Posázaví. Jiné varianty jsou.


honzaklonfar:
Na vás nemá smysl reagovat, protože přijdete s osobními výpady. Máte právo na názor, že je kolem Prahy hromada přírody a proto rozetnout vejpůl Posázaví dálnicí, která bude slyšet do všech stran a vidět do všech stran a nevést ji bokem kolem Benešova, ničemu nevadí. Já mám jiný názor a mám na něj taky právo. D3 nikdy nebude tak vytížená jako D8 (už kvůli tomu, že bude mít alternativu v D4) a tak řešit u ní vliv na krajinu smysl má. S lidmi, pro které je dostavba dálnic důležitější než ekologie a veřejná doprava, to nemá smysl více řešit. Dočkal bych se jen osobních invektiv, posílání do blázince a dalšího napadání z vaší strany, naznačující, jak vás sejří, že si může někdo dovolit mít jiný názor než vy a nebo zmínit ekologii. Primitivní reakce, nic víc.

Užijte si čekání... na variantu skrz Posázaví si pro logický odpor veřejnosti i ekologů počkáte déle a nadávat jim, vám nijak nepomůže, váš věk se nezastaví. Můžete si jen trhnout nohou jako Hajnej, nebo přejít do tábora "kolem Benešova" pro urychlení stavby. Vaše volba.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 15:48:38  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Přijde mě docela zajímavé jak v jednom případě je zastáván striktní ekologický názor a souhlas s odporem veřejnosti v případě dálnice a v jiném případě je veřejnost pokládána za bandu vychcánků v případě kolejí. Ted ale vůbec nehodnotim co je správné a co špatné, spíše mě zaujalo téměř rozdvojení osobnosti. Nějak se mě vybavila cyklostezka na Moravě, bože to jsou paradoxy.[biggrin]
Úterý, 18. dubna 2017 - 16:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 6-2016
Přidám jeden ZDÁNLIVĚ nesouvisející odkaz:
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=9mxQ-BOF E5AX1YnmC4jZLY9r3kbBVZINFGa70djzZ8LijtLyToLw0eiXKU8uChkbp6CzQmrAv IscArqm0r6DF67X6mu1_dzVMyAfZKY9ioi-xQ1qsQXaBi3HuX0tg9eJmZ5JceCz66 k=

Na mapě 49.0503553N, 13.6734700E

To jen aby bylo jasno co jsou zač ekolozi a jejich fanatičtí podporovatelé.
Info pro Hvězdného Mistra - blahopřeji, právě jsi byl zařazen k Vláďovi42 do krabice s nápisem "Provázky krátké, zcela neupotřebitelné".
Úterý, 18. dubna 2017 - 16:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13439
Registrován: 5-2002
SM: Aby to bylo vidět ještě víc a ještě víc narušilo ráz krajiny, no jasně.
Tak moment, chceme chránit přírodu nebo ráz krajiny. To je setsakra rozdíl...!
Nebo prostě jen tak trolluješ...? [crazy]

Můžete si jen trhnout nohou jako Hajnej
Já si nohou trhat nemusím, já totiž jezdím na jinou stranu. [biggrin]
Úterý, 18. dubna 2017 - 16:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5661
Registrován: 6-2005
To jen aby bylo jasno co jsou zač ekolozi a jejich fanatičtí podporovatelé.

Na druhou stranu: Být "fanatický antifanatik" taky není dobře. Věci obvykle nejsou černé nebo bílé a je rozumné hledat dohodu/shodu někde vprostřed.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Úterý, 18. dubna 2017 - 16:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10983
Registrován: 5-2004
Ten pruchod posazavim na zampachu trosku pripomina d8 "skrz stredohori a nikdy jinak". Postavi se casem, bude to ale trvat nakou desitku let a love taky slusne narostou.

Kdyz uz mame d4 a kus ctyrpruhu u pisku tak na jih stacilo tohle a 1/3 s obchvaty a trojpruhy. A d1 z mirosovic by to pobrala mit d35 a nemuset na olomouc a ostravu z prahy pres brno...
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 16:53:17  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
chceme chránit přírodu nebo ráz krajiny. To je setsakra rozdíl...!
Není, to se prolíná. Ale pokud si mám vybrat, tak v tomhle konkrétním případě stavím výše ráz krajiny.

Nebo prostě jen tak trolluješ...?
Můj postoj vychází z toho, že D3 není D8, aby ji mělo smysl dokončit co nejdřív, za jakoukoli cenu. Podporovat dálnice, ale ne každou, není žádný trolling. Nebo vy snad nedokážete, kdybyste dostal nůž na krk a musel si vybrat jaké dálnice "vybombardovat", rozlišit, které jsou důležitější a které méně důležité? U těch důležitějších prostě jen víc přimouřím oko, protože věčně je odkládat má značné negativní externality, u méně významných jako D3 koukám i na jiné faktory. A nakolik do toho vstupuje faktor, že Posázaví je kousek od Prahy a rád tam jezdím, zatímco Středohoří je mi tak nějak u [zadnice], si už posuďte sám. [proud]

Já si nohou trhat nemusím, já totiž jezdím na jinou stranu.
Tak si trhněte druhou nohou. [yawn]
Pikehead
Úterý, 18. dubna 2017 - 17:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2976
Registrován: 3-2007
Co ten zlosyn napsal? "Provázky krátké"? :-D

V místě plánovaného přechodu přes údolí Sázavy nic exktra krajinně hodnotného není a kromě tebe nemá nikdo důvod pochybovat, že se stabilizovanou trasu podaří prosadit.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 17:27:03  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Petr_vlček: [ok]
Vystihnul jste ten postup. U té D8 dovedu nakonec přimouřit oko, kvůli těm jiným významům, byť tunelové řešení by samozřejmě bylo lepší. U D3 fakt nevidím důvod přimuřovat oko a držím palce všem odpůrcům.

Vláďa42: [ok]
Vystihl jste honzaklonfar přesně.

Mibl:
Je třeba upozornit, že fantatický je tu jen honzaklonfar. Já žádný fanatický ekologický postoj "dálnice neee, obchvaty neee, blanku zasypat a všude nasrat v Praze cyklo a bus pruhy" nemám. Pokud tedy chápete mou reakci na Hajnej jako ironii, ale ta jen potvrzuje, že D8 je o dost významnější než D3 a tedy je tu prostor k odlišným názorům na míru přijatelnosti zásahu do krajiny u obou těchto staveb.
Pikehead
Úterý, 18. dubna 2017 - 17:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 3-2007
Kamaráde, ačkoliv to píšeš velmi sofistikovaně, tak jsou to pořád jen rozmazané random názory jednoho mameluka, který nemá nic lepšího na práci než je sem furt psát (nebo ho v reálném světě nikdo jinej neposlouchá).

Příkladem toho je tvoje fixní idea o krajinném rázu zrovna u Jílového nebo o relativním významu D3 a D8...
mot
Úterý, 18. dubna 2017 - 17:42:56  
Neregistrovaný host
109.81.210.100
Když už tady lobujete za D4 na jih, tak se laskavě občas zastavte v Chuchli. To by musela vést do Prahy jinudy.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 18:21:53  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Nevychovaný tykající spratek
Já i Petr Vlček jsme oba jasně uznali, že pokud stát bude chtít, tak to nakonec skrz Posázaví prosadí a jsme s tím smíření. Ale bude to trvat, to je daň za prosazovaní krajinářsky necitlivé varianty. A je to tak dobře. Krajina má cenu!

Že se tu vynoří trollové jako ty, kteří mají mindrák z čekání a začnou útočit na ty, co čekání berou za správné, se dalo čekat, což jsem ostatně taky psal. Takže i pro tebe mám vzkaz - trhni si nohou. To je asi tak jediné, co s tím v reálném světě můžeš dělat krom čekání. Mně narozdíl od tebe D3 nijak nechybí. Ty máš problém, ne já. [wink]
prag
Úterý, 18. dubna 2017 - 18:37:06  
Neregistrovaný host
95.80.224.126
Když už tady lobujete za D4 na jih, tak se laskavě občas zastavte v Chuchli. To by musela vést do Prahy jinudy.
A vy se někdy stavte v Krči, nejlíp po ránu. I když s tim vlastně D3 problém nemá, protože do města vůbec nepovede [lol]
Úterý, 18. dubna 2017 - 19:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13442
Registrován: 5-2002
Vlčoun: tak na jih stacilo tohle a 1/3 s obchvaty a trojpruhy. A d1 z mirosovic by to pobrala mit d35 a nemuset na olomouc a ostravu z prahy pres brno
To je zvláštní, že zrovna trojpruh z Poříčí na Tužinku je pravidelným pátečním generátorem zácpy - a to mu výjezd D1 z Prahy ještě přiškrcuje přísun.
Není na to psát zasvěcené traktáty o něčem, o čem zjevně víš kulový.
Pikehead
Úterý, 18. dubna 2017 - 19:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2980
Registrován: 3-2007
Á, pán veľkomožný Master už se uchyluje k nadávkám všem, kteří neuznávají jeho přirozenou morální autoritu. [happy]

Mně D3 taky nechybí, ale existuje 20 000 aut denně, kterým chybí. Snaha o vyřešení přechodu Sázavy se řeší 30 let a nepřišlo se na nic lepšího, než sračku posunout lidem o kus vedle zečtyřpruhováním I/3, která je o dost delší, vede hustěji osídleným územím a má víc ztracených spádů. Pak se objevíš ty a začneš tu mlít něco o dani, kterou platí kdo a za co...

Neumím si představit, co to je mít "mindrák" z nepostavené dálnice. Ale je načase sofistikovaně prezentované a ničím nepodložené kraviny, které sem píšeš, začít trochu rozebírat.
Úterý, 18. dubna 2017 - 19:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 6-2016
Petr_vlček: Já po té R4/D4 jezdím od dětských let (ještě i přes Zbraslav). A to i do Budějc. Není to opravdu nic moc. Od Milína do Radobytců je to opravdu opruz a nervák. O výjezdu/příjezdu z/do Prahy se zmínil mot a to velmi trefně. Ostatně zde diskutující příznivci železné dráhy se mohou přesvědčit pohledem z vlaku na vlastní oči...
K tomu Žampachu - představte si ten úžasný krajinný ráz, dokud tam nebyla dráha[biggrin]
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:03:19  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
a nepřišlo se na nic lepšího, než sračku posunout lidem o kus vedle zečtyřpruhováním I/3, která je o dost delší, vede hustěji osídleným územím a má víc ztracených spádů

To jako, že příroda je bezcenná a dálnice poblíž lidských osídlí vadí, protože v těch autech jezdí něco jiného, než lidi?

Proč by dálnice, která přírodě nic nepřináší a slouží jen lidem, měla vést dál od lidí, na úkor přírody?

Na nějakém autofóru bych tvé příspěvky chápal, na vlakofóru bych čekal lidi, pro které má scelená krajina cenu. Nicméně po tom, co ve vlákně VRT člověk zjistil, že 9 z 10 přispěvatelů tam chodí psát proti VRT, protože jedině tak zachrání ČR od krachu zdravotního a důchodového systému jsem pochopil, že Kreport není fórum lidí, co chtějí rozvoj železnice. Ti jsou tu v naprosté menšině, takže není divu, že i přístup k ochraně krajiny je odpovídající.

Část lidí jsou tu čistě trollové (a píšou sem jen své rádobyekonomické poučky, aniž by jasně řekli, zda VRT v ČR chtějí či ne, chtějí jen něco pindnout a sledovat reakce), část lidí je od nákladky a VRT je opravdu nezajímá (aspoň jsou upřímní) a část lidí si vsugerovala, že kvůli VRT nebudou dokončené konvenční železniční stavby a obchvaty a dálnice, na které se 20 let těší a pořád se odkládají a pak taky nebude na jejich důchod a proto je naprosto děsí, jak se nyní stává VRT stále větším politickým tématem. A tak kolem sebe kopou aspoň tady, když v reálu to jejich panikaření nikoho nezajímá. A to je zhruba složení místní skladby. Tady opravdu nejde očekávat seriózní debatu o hodnotě krajiny, přírodě. Jen útoky ze strachu, nebo trolly alá Pikehead. [nene]
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:29:56  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Sice to patří jinam, ale pokud někoho děsí, že se VRT stávají politickým tématem, tak uvažuje správně, protože hlavní slovo májí mít odborníci s technickou erudicí, jakmile se do toho pustí politik tak je to stopro sprasená záležitost, která je pouze o penězích, vlivu, korupci atd. To se týká všeobecně. Od politika nečekejte ohledy na krajinu, přírodu, o technických znalostech už vůbec nemluvě. Mluvím o politicích, ne o odbornících. Politik má mít schopnost tyto záležitosti pomoci realizovat ale ne vymýšlet.
kpt.Hejl
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:41:04  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
Všichni kolem tebe tu jsou trollové,StBáci,hovada,Slováci a jiná pakáž,jenom ty jsi letadlo.Jak jsem už po tvém nechutného výstupu v jiné diskusi napsal,je třeba tě poslat za Bevelem​.Pokud to admini nepovažují za dobrý nápad navrhuji nereagovat na pana StarMastra, třeba půjde oblažovat na Sputnik nebo Novinky.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:41:24  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Michal7
Nikým nevolení odporníci nemají co rozhodovat, zda bude či nebude VRT. Nebo vy snad potřebujete odborníka na to, aby vám rozhodnul, že hamburger nezvýší vaše výkony, nezlepší vaše zdraví a zhorší vaší ekonomiku a tedy si ho už do konce života nesmíte koupit?

Nikým nevolení "odborníci" v komisi v Bruselu jsou případ sám o sobě.

Děkuji, ale než svěřit svůj osud odborníkům, co budou rozhodovat jak smím zahnout banát, jak se smí jmenovat máslo, čím smím svítit a zda mám právo na rychlovlak, to to radši svěřím demokraticky voleným zástupcům lidu.

Vládu odborníků máte třeba v Saudské Arábii (samozřejmě ryze mužského pohlaví, takové místní specifikum... [biggrin]). Tito odborníci například dospěli k tomu, že ženy nesmí řídit, protože jim to poškozuje pohlavní orgány. Super metoda, jak zvýšit obsazenost spojů veř. dopravy, ne? [happy]
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 12-2007
Michal7: Na nějakém vláknu jsem četl, že dopravní síť zejména pro přepravu osob není jenom věcí techniků, ale také ekonomů a sociologů, kteří musí jednak odhadnout ekonomické, a popř. ekologické přínosy tratí, a jednak také počty přepravovaných cestujících nebo spíše to, jakým nová trať ovlivní lidi, a to jak ty, které doprava ve směru nové tratě moc nezajímala, protože by na ni strávili hodně času, tak i ty, kteří dosud cestovali jinými dopravními prostředky, především autobusy nebo IAD. A samozřejmě ekonom odhadne náklady výstavby a provozu, zisky z jízdného a poplatků za používání trati. Zároveň v posudku EIA se zjistí přínosy a zátěže nové trati jak v průběhu výstavby, tak i v průběhu jejího používání. Čili posoudit VRTku nemohou pouze technicky zaměření odborníci, ale také netechnici.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 20:57:21  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Já to snad napsal v poslední větě dost jasně, ovšem pro Vás zbytečně. A jen mimochodem, "odborníci" v Bruselu jsou volení, jenže je to odkladiště toho, co už doma v politických stranách nikde nechtějí, proto to tak vypadá. S některýma lidma je to fakt na ručník.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:01:52  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Wagon: Ale v tom s Vámi naprosto souhlasím, chtěl sem pouze vypíchnout to, že stane-li se něco politickou záležitostí samo o sobě, je to průser. A taky sem to tady nechtěl doširoka rozebírat.
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 12-2007
Hroch: Jen tak mimochodem, řada lidí nebo spolků si hraje na občanskou společnost, nebo že za ni mluví, a přitom mají jen malé množství členů a rovněž se nemohou vykázat mnoha podporovateli. Bohužel v současné době téměř neexistují spolky, které by např. bojovali za moderní rychlou a ekologickou dopravu (železnice, MHD), ale vždy se vyskytnou spolky, které jsou proti takové výstavbě. A odpůrci takové stavby mezi politiky velmi často argumentují, že proti nějaké dopravní stavbě občanská společnost protestuje. Takže potom dochází k tomu, že pojem občanská společnost mezi lidmi upadá, protože jej využívá řada lidí, kteří třeba kalkulují s výpalným.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:04:59  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Wagon:
Ono to ale vždy skončí nějakou bulharskou konstantou. Třeba jako je ERR (vnitřní výnosové procento) stanovenou na 3% nebo 5%. No a ta konstanta je svým způsobem absurdnost, protože se uplatňuje jen na něco.

Kupř. na opravu lokálky vozící 100 lidí denně ji neuplatníte. Ačkoli investice do ní je vedle postavení 1km VRT víceméně absurdní, když skrz ten 1km VRT by za den projelo 100x víc lidí, než po celé lokálce za den.

I proto je fakt potřeba zapojit nejen odborníky, ale i politiku, protože jinak nám bude chybět někdo, kdo bouchne do stolu a řekne, že odborníci se v tom zamotali a začali porovnávat nesrovnatelné a nejednají v zájmu lidu, ale čistě si dokazujou kdo ho má většího (což se odborníkům bez nějakého vedení stává skoro furt, i proto naše věda a školství funguje jak funguje). Ono třeba si jen vemte, kolik stojí ročně provoz a údržba třeba 30 lokálek, které za den přepraví stejně lidí jako VRT za 1 hodinu ve špičce. Ale na VRT (novostavba) se uplatní bulharské konstanty, na lokálky nikoli a máme výsledek. K takovýmhle situacím vede, když má poslední slovo odborník.

Nejde mi ani tak o rušení lokálek, jako o naznačení, že je potřeba občas použít selský rozum a zamyslet se nad tím, co opravdu bude mít za 100 let smysl. Co nám bude chybět a co naopak bude dávno zrušené a buď zarostlé či cyklostezkou.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:14:17  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
A jen mimochodem, "odborníci" v Bruselu jsou volení
Nepletete si Evropskou komisi s Evropským parlamentem? Do komise se sice kdo tam bude konzultuje a ano, je to odkladiště, ale přímá volba "lidmi" tam možná není. Je to šikovně vytvořeno. A taky to má ty důsledky ve vzrůstající averzi vůči EU ve společnosti.

stane-li se něco politickou záležitostí samo o sobě, je to průser
Tak třeba dálnice jsou průser? Nezlobte se, ale tohle zobecnění je šílené. Nevypovídá vůbec o ničem, něco rozhodnuté politiky může být průser, něco velmi rozumné. Smyslem politiky je především to, abychom o každém prdu nemuseli dělat referendum, kam přijde pětina lidí, co jednou za 4 roky k volbám (ani k referendu o přesunu nádraží v Brně nepřišlo dost lidí a to je to sakra téma) a šlo se tu nějak demokraticky rozhodovat. Na politice není vůbec nic špatného. Řeči typu "politika je jen korupce, úplatky" patří do hospody, ne do seriózní debaty.
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2007
StarMaster: Máte pravdu v tom směru, že rozhodující moc mají úředníci různých generálních direktorátů, Evropská komise a Rada EU, která je tvořena především premiéry. A myslím si, že vzhledem k pravomocem má Evropská komise mnohem větší moc než Evropský parlament, přičemž Evropskou komisi ovlivňují jak úředníci, tak i různí lobbisté jak ze strany soukromých společností, tak ze strany různých aktivistů.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:38:00  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Fakt nechápu Vaše pochody myšlenek, mluvim o EU globálně, nedělim na komisi, Radu, parlament a pod. Je to stejné jako u nás, nebo snad volí lid starostu, hejtmana, předsedu vlády. A že je to celkové odkladiště méně kvalitních,případně vysloužilých politiků, to mě nevymluvíte.
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2007
Michal7: Pokud žijete třeba někde na malém městě, kde je starosta uvolněn pro výkon funkce, tak on má největší vliv na chod obce, vliv rady města je slabší, neuvolněných zastupitelů ještě slabší, přičemž různí referenti prakticky nic neovlivní. U nás jsou s tím problémy u stavebních úřadů, které do velké míry jsou ovlivněny volenými představitele obce s rozšířenou působností, i když by měli být nezávislí. Ale v EU mají europoslanci, jak si často stěžuje např. Jan Keller, velmi malé pravomoci. Rozhodující jsou proto úředníci a lobbisté. Do značné míry je podobná i situace na našich ministerstvech, nicméně přece jenom ministr má dost velkou autoritu. A i když lidé nevolí přímo starosty, primátory, hejtmany a předsedu vlády, přece jenom tyto funkce jsou s výjimkou předsedy vlády vždy odvozeny z volených zastupitelů. A stát se úředníkem v nějakém generálním direktorátu v Bruselu není vůbec snadné. Kromě dobré jazykové znalosti, lidé musí být odborníci a splnit asi řadu dalších kritérií.
Pikehead
Úterý, 18. dubna 2017 - 22:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2982
Registrován: 3-2007
Tak jestli si na něco stěžuje Jan Keller, tak je to celkem dobrý indikátor toho, že je třeba v přesně opačném gardu - ještě výrazně přidat.

Jinak vaše naučné příspěvky byste mohl po čase z K-Reportu posbírat a vydat u J.R. Vilímka pod názvem Vademecum životem politickým pro žáky a žákyně škol měšťanských. Zejména vaše vhledy do praktické politiky, poctivě vyčtené z denního tisku, měly by pro mládež cenu obrovskou.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 22:30:43  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Tady se debata fakt odvíjí zvláštním způsobem, zmíním se o něčem pouze okrajově, jedno zda volení či delegovaní a rozvine se diskuse hodna hodiny občanské výchovy. Od Buštěhradky k dálnici D3, ekologům až do EU. Nic proti tomu, každý podle chuti, všechno souvisí se vším. Taky nemusím být všude. Zdar a sílu.
StarMaster
Úterý, 18. dubna 2017 - 22:54:06  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Fakt nechápu Vaše pochody myšlenek, mluvim o EU globálně

Díky za vyjasnění, další debata nemá smysl, podobné zjednodušování řešte s lidma u piva, pro mě to ztrácí jakoukoli serióznost.
Michal7
Úterý, 18. dubna 2017 - 23:29:54  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Ani nemusim jmenovat, natož naznačovat, přesto se ozve ten pravej.
Pikehead
Středa, 19. dubna 2017 - 00:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2985
Registrován: 3-2007
To jako, že příroda je bezcenná a dálnice poblíž lidských osídlí vadí
Obecně: většina společnosti vidí jako výrazně větší prioritu auto (a tedy i silniční síť), proto vyhrává dálnice. Aspoň se už dělá EIA a při stavbě se respektují její zjištění. Smiř se s tím, nebo založ Stranu zelených, která nebude magnetem na největší idioty široko daleko (teď si trochu protiřečím, ale tušíš, jak jsem to myslel).

Specificky, v místě přechodu D3 přes Sázavu - byl tam identifikovaný nějaký vzácný biotop? Ničí tam most panenskou přírodu? Odpoví si každý sám. Bojuj za unikátní krajinný ráz s chatičkami, pokud ti to za to stojí...

Proč by dálnice, která přírodě nic nepřináší a slouží jen lidem, měla vést dál od lidí, na úkor přírody?
Takhle to nestojí, ta dálnice tudy vede i proto, že tam ta "příroda" (viz výše) nijak zvlášť hodnotná není a co nejkratší dálnice je taky nejvíc environmentálně friendly. Jen samotné těleso dálnice je široké 25 m, takže 1 km dálnice zabere 2,5 ha, plus ty extra km musíš postavit (beton, kamenivo, asfalt, nafta...), udržovat a bude se na nich navíc pálit palivo, počítej na osobák panáka nafty na km, na kamion "třetinku"... A to násob počtem kilometrů, který na štreku přidáš, ekologu...

Na nějakém autofóru bych tvé příspěvky chápal, na vlakofóru bych čekal lidi, pro které má scelená krajina cenu.
Vlezeš na vlakofórum a on tam každej není šotouš a fachidiot... Nebo nedejbože někdy i používaj malou násobilku. To musí bej takhle pro mladýho idealistu šok! Zkus vedle tramvaje, třeba tam maj scelenou krajinu radši...

jsem pochopil, že Kreport není fórum lidí, co chtějí rozvoj železnice.
Ne, přejeme ji jen zkázu... Povídám, zkus ty tramvaje.

A tak kolem sebe kopou aspoň tady, když v reálu to jejich panikaření nikoho nezajímá. A to je zhruba složení místní skladby. Tady opravdu nejde očekávat seriózní debatu o hodnotě krajiny, přírodě. Jen útoky ze strachu, nebo trolly alá Pikehea
Přesně tak, je to tu samý debil, blbeček - jen tam vzadu je výjimka...
StarMaster
Středa, 19. dubna 2017 - 00:20:11  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
ta dálnice tudy vede i proto, že tam ta "příroda" (viz výše) nijak zvlášť hodnotná není

Zatím tam vede tak akorát v tvojí hlavě a tebou odkazovaných renderech. Přeju trollovi pěkné čekání. [happy]
Pikehead
Středa, 19. dubna 2017 - 00:32:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 3-2007
Určitě, a ještě je v pár kopiích v dokumentaci pro územní řízení, ale jinak se jedná víceméně o moje fantazie, jak naznačuješ.

A líbí se mi jedno - když jsi nutný svoje teze obhajovat, je z tebe najednou normální strejda jouda formátu Vládi42 - když dojde munice, začne se žvanit o věcech okolo, onálepkujou se lidi s jiným názorem, podsouvají se jim různé hovadiny ve stylu Čapkových "figur boje řečnického"... Inu odkopal ses...
StarMaster
Středa, 19. dubna 2017 - 02:23:20  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
když jsi nutný svoje teze obhajovat, je z tebe najednou normální strejda jouda formátu Vládi42

Jenže já už tu svoje argumenty napsal a dokola ti je opakovat nebudu. Co na větě:

Já i Petr Vlček jsme oba jasně uznali, že pokud stát bude chtít, tak to nakonec skrz Posázaví prosadí a jsme s tím smíření. Ale bude to trvat, to je daň za prosazovaní krajinářsky necitlivé varianty.

...nechápeš?

Ostatně si tu sám napsal:
většina společnosti vidí jako výrazně větší prioritu auto (a tedy i silniční síť), proto vyhrává dálnice

Což nemůžu popírat.

Můj nejsilnější argument je ten, že vidím rozdíl mezi D3 a D8 ve významu a strategičnosti, a proto bych k nim volil odlišný přístup v míře možného zásahu do krajiny, která je v obou případech dle mě cenná, i to už jsem tu... napsal.

Hádat se tu s tebou zda je či není ta krajina v Posázaví bezcenná a zda je či není v okolí Prahy dostatek velkých přírodních celků, nepřerušených něčím takovým jako dálnice, je hádáním se o tom, kdo má většího pindíka a toho ti ukazovat nebudu, sory jako.