Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 03. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 03. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 28. října 2017 - 15:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 3-2004
Martin: Díky za info. Na to testování rychlosti výměny cestujících se teda těším, opravdu mě zajímá, jak to dopadne. Skoro bych si i tipl, že se výhody a nevýhody typů 2xT3R.P a 15T vzhledem k tématu testování natolik navzájem vyruší, že vyjdou dost podobná čísla.

D3: No ono je to stejně vcelku jedno. Každopádně bych rád dodal, že nejsem nějakej odpůrce T3, to vůbec ne, naopak. Jezdím s nimi rád a když mi nedávno přijelo toto,


měl jsem malé profesní vánoce.

Ostatně každý z pražských typů má své, taková KT8 mi udělá podobnou radost jak ta tyristorka. Vyloženě nemám rád z pozice řidiče snad jen ty wany.

Ale mě trochu mrzí, jak se tu z 15T dělají kdovíjaké vraky. Podle mě to jsou velmi vydařené vozy, samozřejmě drobné nedostatky tu vymyslíme, o tom žádná, ale za normální provozní situace to považuju za to nejlepší, co cestujícímu může přijet na stanici - a mé (pravda že stále nováčkovské, leč denně potvrzované) zkušenosti mi to potvrzují. Navíc si myslím, že kvalita toho kterého dopravního prostředku by se měla poměřovat také dle toho, jakou službu udělá právě těm, kteří jsou nějakým nedobrovolným způsobem znevýhodněni. Jestliže je deseti cestujícím zcela jedno, zdali přijede 2xT3 nebo 15T, ale jedenáctý má kočárek, berle, vozíček, atd., pak dle mého záleží právě na preferenci toho jedenáctého. A z tohoto pohledu konstatuju, že tu nad 15T není, byť bych si třeba osobně drandil po městě radši třeba s tou tyristorkou. Pokud tedy není vedro. Nebo zima. Nebo neprší. [happy]

Proto se tu těch 15T zastávám a zastávat, budu-li to mít podepřené nějakými argumenty, o nichž jsem přesvědčen, že jsou relevantní, budu. [happy] [tramvaj]

Slovan!
Sobota, 28. října 2017 - 15:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3256
Registrován: 11-2007
Už se ví jaké bude mít Skleník ev.č.?
Sobota, 28. října 2017 - 18:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7388
Registrován: 8-2003
včerejší [fotic] -> Ládví


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Martin
Sobota, 28. října 2017 - 18:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10280
Registrován: 5-2002
Kk:
Fotografie jsou z dokumentu vymazány záměrně z důvodu ochrany osobních údajů. Obava, že nás nějaký student může žalovat, byla vysoká. Není ale problém do sborníku s fotografiemi na Ropidu nahlédnout.
Sobota, 28. října 2017 - 19:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 8-2002
Martin: to by asi příště chtělo zajistit jejich souhlas se zveřejněním fotek, než to pak zpětně cenzurovat :D
Sobota, 28. října 2017 - 19:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6708
Registrován: 6-2004
K_k: Pak se na to většina studentů z vysoka [wink].
Pamatuji si zkoušku za svých studentských let přímo v Motole...

To je asi jako průzkumy obsazenosti od studentů SPŠD... Za den volna tomu moc nedají...
Sobota, 28. října 2017 - 22:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2006
Dobrý den,
nevěděl by prosím někdo, kde je v Praze pořízena tato fotografie?
Děkuji za případnou odpověď.

(jméno autora neznám)

I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci)
Sobota, 28. října 2017 - 22:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2007
Jarda_m: Fotografie byla pořízena na křižovatce ulic Obránců míru x I. V. Mičurina (Milady Horákové x Badeniho), tramvaj přijela směrem od Prašného mostu.
Sobota, 28. října 2017 - 22:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2006
Mapa: Velice Vám děkuji za odpověď.


několik fotek z provozu:


I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci)
Sobota, 28. října 2017 - 23:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7353
Registrován: 2-2006
Ústečák: Já teda nedělam z 15T "kdovíjakej vrak" (od toho tu máme ještě 57 exemplářů stejný provenience), ale na můj vkus to vychytávání různých nedodělků trvá až moc dlouho a bohužel se s odstraněním jednoho neduhu vzápětí projeví neduh jiný, úplně stejně otravný.
Napsal jsem, že mi vadí "hopsání, škubání, přeplácanej interiér, podupávání", za tim si stojim a nemyslim si, že takový chování je u nových vozů tolerovatelný.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
watslaw
Sobota, 28. října 2017 - 23:36:56  
Neregistrovaný host
89.103.88.62
Martin:
"V příštím roce bychom rádi v zastávce I.P.Pavlova provedli zkoušku rychlosti výměny cestujících u tramvají dle jednotlivých typů."
Prosím, udělejte tu zkoušku i u midibusů, pokud možno i s alespoň jedním kočárkem nebo vozíkem (ono se jich na linkách kolem poliklinik, nemocnic a škol vyskytuje dost). Teoretická kapacita je u nich od reality hodně vzdálena.
Neděle, 29. října 2017 - 02:32:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4171
Registrován: 7-2011
Martin:
"V příštím roce bychom rádi v zastávce I.P.Pavlova provedli zkoušku rychlosti výměny cestujících u tramvají dle jednotlivých typů."
K tomu jen dodám, abyste nezapomněli zohlednit i to, že u 15T lidi čudlík na dveřích obvykle "mačkaj dvakrát", protože tý tramvaji půl hodiny trvá, než se rozhodne, už opravdu, ale fakticky úplně stojí a může ty dveře otevřít. Jenže z pohledu lidí "se nic neděje" a maj pocit, že to nereaguje, případně že to nikdo (vevnitř) nezmáčknul.
Tam, kde u T3 už lidi vystupujou/nastupujou, tam 15T ty dveře teprve otvírá.
Martin
Neděle, 29. října 2017 - 08:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10281
Registrován: 5-2002
watsalw:
Standard obsaditelnosti je u vozidel MD 40 cestujících. Vzhledem k tomu, že se v Solarisu 9 m nachází 27 sedadel, standard není nijak přestřelený.

Bobik:
Předpokládá se, že se bude měřit čas od okamžiku otevření do okamžiku uzavření dveří. Problém na I.P.Pavlova jsou střídavé přestávky. Kde ale v Praze najít jinou zastávku, kde by se alespoň půlka tramvaje vyprázdnila a zase naplnila zpět, a navíc tou zastávkou projížděly všechny typy tramvají, včetně 14T? Napadlo nás ještě Václavské náměstí, ale tam se to bude obtížněji měřit.
Neděle, 29. října 2017 - 09:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4172
Registrován: 7-2011
Martin - tak to ti výsledky měření řeknu rovnou [proud] - vyhraje to 15T (byť "o prsa") - právě proto, že zde vystupuje nejmíň půlka tramvaje, tudíž "obvyklé" problémy, kdy lidi na plošině před dveřma ostatním vystupujícím musím uhnout jedině ven, bo jinam to nejde (a tudíž jich vylejzá/nalejzá víc, než by muselo), zde odpadají. A těch případných pár, co vystupovat nechce ale musí, se ztratí, bo dav je vyhrne ven a pak zas vcucne.

I když chápu problémy s hledáním vhodné zastávky, tak IPP mi moc vhodná nepřijde. Ani ne tak kvůli přestávkám, jako spíš kvůli tomu, že to je jedna z mála zastávek, kde kdyby se stálo s otevřenejma dveřma půl dne, tak pořád někdo nastupuje. Václavák má stejnou vadu, co Palačák? Nebo je špatně, že tam není "jedna" zastávka?
Neděle, 29. října 2017 - 11:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6710
Registrován: 6-2004
Martin: No 40 lidí v 9m Solarisu bude už docela mazec... Hlavně díky tomu, že tak 75% lidi musí dozadu/dopředu kvůli výstupu a ještě po dvou schodech... A i předpokládanému kaštanstvu...

Výměna cestujících. Co Anděl?
Neděle, 29. října 2017 - 15:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 10-2012
Přátelé, dnes jsem viděl jet po Seifertový do centra T6A5 na lince, s otevřeným zadním křídlem dveří (poslední křídlo), vůz plný lidí- je možné že by dveře u T6A5 mohla otevřít vichřice?
Slova, ne činy!
Neděle, 29. října 2017 - 16:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 772
Registrován: 3-2007
JardaČerný:
Možný to je, hlavně při tý vichřici, co dneska je
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Neděle, 29. října 2017 - 16:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6711
Registrován: 6-2004
Zxs91: To se mi nechce ani věřit... Minimálně je divné, že vůz nešel do brzdy a nebo řidičovi nešlo info o tom, že dveře jsou otevřené...
parrot
Neděle, 29. října 2017 - 17:00:39  
Neregistrovaný host
62.24.79.178
JardaČerný: kdo ví co bylo příčinou. Po oba dva dny o tomto víkendu jsem měl T6 a třeba ve výstupní na Sídl. Řepy byl problém ty dveře u T6 vůbec zavřít, při tom fičáku co dnes a včera byl. Vůbec se jim nechtělo a pořád dokola se zavíraly a otevíraly.[wink]
PS: Za jízdy se za vichřice snadno otevírají dveře u T3SU, páč nejsou nijak uzamčený... Často se s tím otevřou současně i střešní větračky.
Neděle, 29. října 2017 - 17:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 10-2012
Dveře T6A5
Myslím, že o dveřích dost možná řidič(ka) nevěděl, protože jel jako by se nechumelilo , přitom jet s plápolajícími dveřmi T6A5 je riziko nejspíš i pro okolí, dveře se vyklápí ven.Dole na Husinecké se stálo a přemýšlelo , po čase se jelo dál.
Slova, ne činy!
Neděle, 29. října 2017 - 18:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7355
Registrován: 2-2006
Martin: Zrovna na Pavláku si 14T moc nezměříš. Zkusil bych třeba Masnu nebo Florenc, ty taky odpovídaj zadání. Měřit od otevření do zavření je špatně, správně by to mělo být od zastavení do rozjezdu, tím se eliminuje rozdílná rychlost dveří a i tak bude 15T ve výhodě, páč nemá pevně nastavený 3 vteřiny výstrahy.

Ta T6 musela mít utržený táhlo dveřního mechanismu, pak bude signalizovat uzavření dveří i když nejsou, ale vichřicí to nebude, spíš úmyslný poškození některým z "klientů".
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Fkam
Neděle, 29. října 2017 - 18:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 3-2011
Plandající dveře za jízdy u RP jsem měl dvakrát. V obou případech vinou cestujícího. Samozřejmě s následnou výměnou vozů.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
watslaw
Neděle, 29. října 2017 - 22:44:37  
Neregistrovaný host
89.103.88.62
Martin, 9001: 40 lidí si dokážu v Solarisu 9m představit, pokud to budou samí pohybliví studenti (kterým nevadí špatný přístup a držení v zadní části), a nebudou se bát, že se v zastávce nedostanou ven. V kindervejci si už obtížně představuji i těch 40 studentů. On stačí kočárek, nebo dva starší lidi, co do zadní uličky nevylezou (neb se tam není čeho pořádně držet), a už se tam nedá nastoupit, byť je vzadu třeba 8 volných sedadel. A i kdyby se tam těch 40 lidí nacpalo, tak právě to, jak dlouho bude trvat jejich výměna, bude podle mě řádově horší, než u libovolných tramvají nebo jiných autobusů.
Neděle, 29. října 2017 - 23:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6713
Registrován: 6-2004
watslaw: Martin se asi uklepl;-) Podle dokumentu, který sem dával je standard na malý bus 30 cestujících.

https://pid.cz/wp-content/uploads/system/zkouska_obsaditelnosti_s bornik_2016.pdf


Ale mrzí mě, že tam nejsou fotky z meřění [satan] 70 lidí v 8,9m a nebo 50 lidí ve Stratosu, to snad museli hodnotilé dělat nacpávače jako v japonském metru[proud]
Pondělí, 30. října 2017 - 09:35:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 2-2006
Zas to nepřehánějme, vždyť si v tom Solárku skoro 30 lidí sedne. +-50 se při odvozu směn na Skalku vozilo běžně, zejména když to na Myšlínské ještě vyzoblo místo 125. Výměna u metra už pravda trochu delší (takové ty grotesky, kdy z malého auta vystupuje množství klaunů) ale odvezlo se.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
watslaw
Pondělí, 30. října 2017 - 12:38:18  
Neregistrovaný host
193.29.81.232
Bobek:
skoro 30 lidí sedne - co do počtu míst k sezení ano, a věřím i tomu, ze zdraví dělníci ze Zentivy nahoru lezou, ale ta samá linka třeba ze Skalky nebo Zahradního Města jezdí tak, že půlka těch míst k sezení je prázdná, a u druhých dveří je dav. Kočárek se do tý uličky nevyškrábe, důchodci taky ne (a když jo, nemaj se čeho držet), a ti ostatní se přes ně nedostanou (jsou málo asertivní). A třeba vlézt v hrbáči (platí i pro 10,5) na sedadla v zadní řadě je dost akrobatický výkon (výstupek před prostředním sedadlem až na úroveň předchozí řady sedadel a absence jakýchkoli přídržných tyčí tamtéž). Ale při zkoušce se studentama typu všichni dovnitř - všichni ven, se tohle dementní uspořádání interiéru příliš neprojeví, protože tu jedinou plošinu nikdo neucpe.
Pondělí, 30. října 2017 - 14:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 2-2006
Nejsme ve_při.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 30. října 2017 - 15:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 3-2007
Tuhle tady někdo blábolil, že prý je tramvají až moc. No, není. Z Vokovic vyjelo na dvojku jako náhrada za sólo vůz po nehodě toto


22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Pondělí, 30. října 2017 - 17:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7356
Registrován: 2-2006
Káem nebo 9001 ti to okamžitě nějak zdůvodní, neboj. Vsadil bych si na šotouše na výpravně*...

*jen můj tip jejich zdůvodnění
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
čítatel
Pondělí, 30. října 2017 - 17:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2012
Když si dav přeje nějakou teorii od prostého kaštana, tak možná přes den postávají ve Vokovicích na dvoře spíš nové nízkopodlažní vozy ve formě 15T, zatímco klienty vozí vysokopodlažní T3 klony spřažené do dvojic... a sóla se tak najednou nedostává [satan]
Wanowlk
Pondělí, 30. října 2017 - 18:36:18  
Neregistrovaný host
89.233.139.70
čítatel: ještě prosím připsat, kolik z těch 15T stojících přes den ve Vokovicích je v provozním stavu a kolik z nich jsou zálohy pro garantovaně nízkopodlažní spoje [kladivo] pak se rád budu bavit dál [kecal]
Fkam
Pondělí, 30. října 2017 - 20:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 3-2011
Taky jsem jednou odjel tři kola na garantovaném nízkopodlažním spoji se soupravou T6, tak proč ne toto [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 30. října 2017 - 21:35:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6715
Registrován: 6-2004
Demon: Netrefil [biggrin]. Prostě prázdnej krám, tak vyjelo co mohlo... V tomhle opravdu problém nevidím ;-).

Fkam: Což je špatně že... NP vůz na negarantu fakt nevadí, za to vysoký vůz na garantu už je špatně...
McBain
Úterý, 31. října 2017 - 16:48:53  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25548
Registrován: 5-2002
Klasická odpolední dopravní situace na Francouzské. Metrolinka beznadějně zablokovaná v koloně [auto][auto][auto][auto], kterou od Moskevské postupně vyrobila a vyvezla předcházející [tramvaj]:



Ať žije pokrokové zklidňování hlavních ulic a promyšlená preference MHD[pozor]
Úterý, 31. října 2017 - 17:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 3-2004
Mě teď hodně baví ve špičce třináctka. Nejdřív v koloně od Jiřáku až na Italskou, pak zásek na IPP, kde už tak nějak překáží všichni všem, pak mimořádně deptající Francouzská, kde si každá tramvaj ZC drží světla před Ruskou, ale nemůže se k nim dostat, jelikož auta čekají na zelenou rovně, no a z NBS na Pražák už je to ryzí letargie. [happy]

Jinak ta Francouzská je fakt fascinující v tom, že se podařilo vyrobit hned několik cyklických pastí, které mimo špičku, když to není potřeba, preferují jako o život, ale jakmile se provoz zahustí, umně dokáží zablokovat všechno kolem. Krom pasti na medvědy u Ruské jsou výborná i světla kolem Jana Masaryka, myslím tím tu červenou, která skočí, když přijíždí tramvaj. Tradiční situace je, že tramvaj to hodí autům na stůj a auta ze Slezské už to nestihnou projet a zůstanou na kolejích. A tak se tam v bahně mrskají dva - kapr a baštýř Adámek. Vyřeší to až anonymní dobrák v autě, co nevydrží pohled na prázdnou silnici před sebou a netrpělivýho tramvajáka za sebou a pošle to tam na červenou, čímž se uvolní koleje a všechno se to rozjede.

No a semafor u zastávky DC zase dokáže podržet tak, jak je na fotce výše. Směle se tak dá konstatovat, že při rekonstrukci Francouzské se (nejen) stran preference posralo naprosto vše, co se dalo. [kladivo] Takže se těším na Vinohradskou.
Slovan!
Úterý, 31. října 2017 - 18:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 9-2005
A dneska byla obzvlášť výživná i další zdařile rekonstruovaná ulice. Ano, hádáte správně, Bělehradská. Nevim co se tam dělo, ale od křižovatky s Jugoslávskou jsme v 11ce poskakovali jenom ten kousek přes Tylák k Rumunský přes čtvrt hodiny. Mezitim se samozřejmě vytvořil vláček tramvají, který nakonec zablokovaly i tu křižovatku Jugo a Běle, takže stálo i to, co chtělo z Ječný rovně nahoru. No, zase ta 22 aspoň do toho vámi popisovanýho místa na Moskevský ani nedojela a vykysla pěkně už na IPP [happy]
Úterý, 31. října 2017 - 18:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6719
Registrován: 6-2004
Jiří_T: Stínový mluvčí nám ovšem vysvětlí, že je vše v naprostém pořádku [biggrin]

A další průser nás čeká na Újezdu a nebo se něco změnilo od zde zvěřenějnených plánů?
Fkam
Úterý, 31. října 2017 - 19:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 3-2011
Já dneska 13 jel z Vršovic na Pavlák. [biggrin]
Krom tvrdnutí na SSZ a nemožnosti si sednout to bylo v pohodě.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 31. října 2017 - 19:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 3-2009
Proč se lince 22 v Praze říká "metrolinka"? Má něco společného například s berlínskými metrolinkami? Nebo je aspoň snaha, aby s nimi něco společného měla? V čem je jiná než ostatní pražské čistě pouliční linky? Viděl někdo z těch, kteří lince 22 říkají "metrolinka", ty berlínské metrolinky?




Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Úterý, 31. října 2017 - 20:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7996
Registrován: 5-2002
Chcete si snad napřed objednat rozbombardování Prahy? Experte? Proberte si kritéria.
Lc_736__c_954
Úterý, 31. října 2017 - 20:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6125
Registrován: 6-2006
Společný je například interval v sedle PD, jak je vidět na druhé fotce.
Úterý, 31. října 2017 - 20:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 3-2009
Borovice: To nechci, ale taky nechci označovat nemetrolinky metrolinkami. Praha mít metrolinky nikdy nebude, tak proč je takto chybně označovat.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Emil Švec
Úterý, 31. října 2017 - 20:14:46  
Neregistrovaný host
84.246.166.22
Mám to chápat tak, že je lepší než poslat VP vůz na NP pořadí, toto pořadí vůbec neodjet? Nebo je to obdobné šlápnutí do ... jako řidič tramvaje je povinen jet tak, aby byl za každých okolností schopen bezpečně zastavit?
Úterý, 31. října 2017 - 20:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6722
Registrován: 6-2004
Borovička: Ovšem realitou je, že za poslední roky na M22 vzniklo několik nových a mnohdy zbytečných zastávek, i na okraji, kde je TT na zvýšeném pásu ji dorazí SSZ, které nepreferují a kde to aspon trochu fungovalo, tak vženeme IAD na koleje a zabijeme to ještě víc...

Emil Švec: V Brně a nebo Plzni se běžně stáhnul vůz z negarantovaného pořadí ;-). Takže kde je problém?

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Emil Švec
Úterý, 31. října 2017 - 20:30:01  
Neregistrovaný host
84.246.166.22
Že by ve velikosti osady (Brna) a města (Plzně)? [biggrin]. Já si to nedokážu představit, jak to v rozumném čase uděláš. Jednoznačně vyhnat VP vůz na linku a po 3 kolech, jak píše kolega, to vyměnit. Taky nevíme, co to bylo za linku (interval a délka) a jaký byl den a jeho část.Vzhledem k tomu, kolik NP jezdí, už to nepovažuji za takový prohřešek
Úterý, 31. října 2017 - 20:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7357
Registrován: 2-2006
"Takže kde je problém?"
Nikde. On někdo tvrdí, že snad je ? [proud]

"Má něco společného například s berlínskými metrolinkami?"
Spíš by mne zajímalo čím se od berlínských metrolinek liší...

"Nevim co se tam dělo, ale od křižovatky s Jugoslávskou jsme v 11ce poskakovali..."
Silná IAD na magistrále, což mělo za následek stupeň 5 i v přilehlých ulicích, který se přelil i na Bělehradskou, tudíž vůbec nic, co by mělo jakoukoliv souvislost s její rekonstrukcí.
Stejné je to i na Francouzské. Kolonu tam nevytváří žádná "předcházející [tramvaj]", ale výhradně příliš [auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto].
To je celé milí Watsoni, žádná sabotáž se nekoná... [vypravci]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Fkam
Úterý, 31. října 2017 - 20:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 3-2011
Praha nemá žádné metrolinky a dokud se nezmění přístup města, tak nejspíš dlouho ještě mít nebude.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 01. listopadu 2017 - 06:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7997
Registrován: 5-2002
Nesouhlasím s vámi - Praha má metrolinky, dokonce 3 a čtvrtou v dohedné době dobuduje jako nejkratší metrolinku nejen ve střední Evropě.
Středa, 01. listopadu 2017 - 06:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4175
Registrován: 7-2011
S tou "dohlednou" dobou bych si nebyl tak jist. Teda pokud jeden není bystrozraký...[biggrin]
Středa, 01. listopadu 2017 - 07:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2013
Metrolinky - v zastávkových jízdních řádech příslušných autobusových linek je nad symbolem autobusu uveden nápis METROBUS, ale v zastávkových jízdních řádech tramvají žádný nápis u metrolince uveden není.
Takže Praha má metrolinky, ale pouze autobusové, ne však tramvajové.
Středa, 01. listopadu 2017 - 10:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 7-2007
9,17 a 22 nikdy nebyly ROPIDem nazvány jako metrolinky, nýbrž vždy jako páteřní linky.

Jinak co se nejkratšího metra týče, nebyla berlínská U55 kratší?
Loxodonta urbana
Středa, 01. listopadu 2017 - 11:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 10-2012
Veselo teprve bude od 3-2018, kdy se komplet uzavře Husitská na devět měsíců.
Slova, ne činy!
Středa, 01. listopadu 2017 - 12:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7999
Registrován: 5-2002
A co je to autobusová metrolinka? Jediným znakem je, že si tam autobusoví šotouši dali ten nápis metrobus.
Cogwheel
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 08:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 1-2012
Zdalipak jste už fotili provoz přes "kaliforňany" v dolní Libni (na Elsnicově náměstí a před býv. "automatem Svět")? Po mostě přes Rokytku se nyní jezdí jednokolejně. Já se tam chystám [fotic] v sobotu.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 09:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 2-2011
Vyraž v pátek nebo v neděli, to tam budou jezdit i trolejbusy.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 09:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 3-2004
Já bych doporučil špičku, je to tam moc pěkný. [happy] Ale snad si to ještě trochu sedne.

Každopádně je mně trochu líto, že se to nezdařilo lépe koordinovat a nezavřelo se to celé najednou, ty kaliforňany jsou sice dost [fotic], ale dopravně spíš [smrt].
Slovan!
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 11:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7360
Registrován: 2-2006
Ústečák: No fuj, přece bys teď před vánocema nechtěl voličům znepříjemňovat život nějakejma uzavírkama. Takhle polovičatě je to přece super...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 13:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2922
Registrován: 12-2005
Stačí že jsme voličům nezavřeli metro na Republice... [lol]


Pátek, 03. listopadu 2017 - 10:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6726
Registrován: 6-2004
https://ekonomika.idnes.cz/kretinsky-nakup-skoda-transportation-d hm-/ekonomika.aspx?c=A171102_194900_domaci_vitm

Tak Škoda stejně jako SOR budou v rukou EPH.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 17:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7397
Registrován: 8-2003
[fotic] d-23 a 24 -> 11/2017


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]