Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 21. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 21. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Maxipes_Fík
Pondělí, 10. července 2017 - 05:29:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 12-2005
Honza7887:
"JardaČerný: Vedle do Hulína se ale tramvají v pohodě dostanete. Ta tramvaj se jmenuje Leo Express [biggrin]"
Pokud tramvaj neprojede v Přerově šturcem... Už jich Leoškovi moc nezbývá [proud]
Pondělí, 10. července 2017 - 19:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 10-2012
Ad 26 na Moravu- obrazovka ( na MŮ Praha 3,zast.Husinecká) ukazuje nesmysly docela často,pokud vůbec náhodně funguje. Nefunguje-li, na displeji je servisní monoskop, který mate cizince. Přikládají na obrazec dlaň v domnění, že se jedná o věštbu (či snad anamnéza zdraví) z dlaně..
Slova, ne činy!
Jaroslac
Úterý, 11. července 2017 - 17:45:29  
Neregistrovaný host
79.97.214.238
Ahoj. Uz dlouho se chci zeptat proc na Wany a reko T3 se v Praze nedavaji polopantografy jako c jinych mestech. Jaky to ma duvod ze Praha jde zase proti vetru.......


Diky za info
Emil Švec
Úterý, 11. července 2017 - 17:53:45  
Neregistrovaný host
84.246.166.0
Proč vyhazovat peníze za nový poloPTG, když starý ještě slouží? Možná proto, aby se šotouši mohli dohadovat, jestli kloubem dopředu nebo dozadu...
Úterý, 11. července 2017 - 18:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7226
Registrován: 8-2003
Vršovice 08.07.2017 -> 8284


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Gagarinxx
Úterý, 11. července 2017 - 19:29:12  
Neregistrovaný host
37.188.230.249
Vcera vecer prijela tramvaj na Malostranskou (15T), chvili tam stala, ale neotevrela dvere a po chvílí odjela smerem na Chotkovy sady. Lidi samozrejme divoce mackali cudliky, ale vsechno marne. Dotaz na znale - pokud by si nekdo stezoval, co hrozi ridici? Zamerne nepisi cas, protoze slo zcela zjevne o omyl, ale kdyby nekdo spechal, asi to dovela nastve,)
Úterý, 11. července 2017 - 19:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6428
Registrován: 6-2004
Jaroslac: Jednou se to řešilo v brněnské diskuzi...

Pro rychlost co tramvaj jede, je úplně jedno jedno jestli tam je poloptg a nebo klasický nůžkový.

Jediná reálná výhoda poloptg je elektrické stahování, ale to je taky spíš nechuti DP, protože ČKD umělo i v 60. letech udělat elektrické stahování klasického ptg... (Nemá nahodou Brno elektriku na kachnách?)

A možná ještě jedna. Prý poruše/nehodě nůžkový vystřelí do vzduchu a poškodí trolej, za to polo si "lehne".

Takže cena vs. přínos mluví jasně.
Úterý, 11. července 2017 - 20:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7234
Registrován: 8-2003
Holešovice 7/2017 -> 9098


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Emil Švec
Úterý, 11. července 2017 - 20:45:30  
Neregistrovaný host
84.246.166.0
protože ČKD umělo i v 60. letech udělat elektrické stahování klasického ptg...

A pro poruchovost byl záhy odinstalován...
Středa, 12. července 2017 - 02:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 3-2009
Gagarinxx: Co by mu hrozilo - v Praze určitě srážka z prémií, v Německu nic, protože tam každý ví, že takovou věc člověk neudělá schválně.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Středa, 12. července 2017 - 06:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3913
Registrován: 7-2011
Gagarinxx:
"Vcera vecer prijela tramvaj na Malostranskou (15T), chvili tam stala, ale neotevrela dvere a po chvílí odjela smerem na Chotkovy sady. Lidi samozrejme divoce mackali cudliky, ale vsechno marne...."
Doplňující dotaz - co bylo na tý tramvaji napsáno?
Maxipes_Fík
Středa, 12. července 2017 - 08:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 12-2005
Je fakt, kdyby na té tramvaji bylo napsáno např.: 22 Bílá Hora, asi by výše popisovaný jev nenastal [proud]
A pokud přesto ano, minimálně lid uvnitř vozu by se ozval...

Ovšem nutno pochválit, že příspěvek není udavačský. Protože i kdyby to byla pravda, udávat není hezké, že ano [happy]
jentak
Středa, 12. července 2017 - 08:32:20  
Neregistrovaný host
37.188.133.13
Ano, Brno má na KT8 dobastlené. Akorát to nefunguje když je vedro, mokro a nedá se použít v podjezdech....
Gagarinxx
Středa, 12. července 2017 - 09:07:35  
Neregistrovaný host
62.24.94.19
No co by tam bylo napsano. Cislo linky a konecna. Sedel jsem uvnitř,)
Středa, 12. července 2017 - 18:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 748
Registrován: 10-2012
Gagarinxx: a proč jsi nešel upozornit řidiče, že se mu neuvolnily dveře pro poptávkové otvírání? Je dost divné, že nikdo uvnitř by nechtěl vystoupit a pokud chtěl a mačkal tak se v pohodě svezl na další zastávku a že by si řidič nevšiml ve zpětném zrcátku, že lidi mačkají a nikdo nenastupuje a nevystupuje, to je docela nepravděpodobné.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 12. července 2017 - 19:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 7-2011
Ale jo, občas se sto stává, že "něco řešíš" (nejčastěji poslouchání vysílačky kudy se zas nejezdí) a prostě v zastávce sice zastavíš, ale zmáčknout čudl už zapomeneš. Taky se mi stalo. Ovšem lid (jak uvnitř, tak vně) dal nevoli dost brzo a dost hlasitě najevo, takže mi to záhy došlo. Nicméně stejně by mi to došlo ve chvíli, kdy bych ty dveře chtěl zavřít a odjet a podíval se kolem vozu. [proud]
M2359:
"...a proč jsi nešel upozornit řidiče, že se mu neuvolnily dveře pro poptávkové otvírání?..."
No proč - pravděpodobně proto, že on tam vystoupit nepotřeboval, takže proč to řešit, když jeho problém to není... [biggrin]
Středa, 12. července 2017 - 21:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6432
Registrován: 6-2004
Bobik: Asi tak. Tady je nejlepší dát nevoli najevo hned [biggrin].

Já si u autobusů vyzkoušel opačnou verzi. Ze zastávky řidič Citybusu odjel s druhými a třetími dveřmi dokořán. Po hlasitém ozvání "Co dveře" mu to došlo[biggrin]
Středa, 12. července 2017 - 22:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 10-2012
9001 : To jde? U nás pokud řidič ručně nedržel tlačítko secu - nouzová jízda s otevřenými dveřmi ( při poruše na krátkou vzdálenost ), tak se vůz vůbec nerozjel.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Petr_k
Čtvrtek, 13. července 2017 - 01:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11998
Registrován: 4-2003
Pokud se SECU drží, tak ano. Pokud ne, tak se dveře při překročení rychlosti 2 km/h samy zavřou (3046, 3255 i 3400 se tak chovaly).

Ale možná to uměly některé starší renaulty (PS09B4 1997-98) s vykuněným poptávkovým otvíráním, kde to bylo každej kus jednotlivě řádně zbastlenej originál.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Gagarinxx
Čtvrtek, 13. července 2017 - 07:58:32  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
Jo, voni za ním ti lidi pak přišli zvenku na Chotkových sadech. Ale celkem to brali s humorem, byť řidič asi zprvu nevěděl, co po něm chtějí :-) Ti uvnitř si to aspoň vyříkali, ti, co čuměli dole na Klárově na refýži asi byli trochu frustrovanější.
Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 3-2011
Tak snad to nebude řidiče stát hodně. Chybu udělá každý, obzvlášť v takovém provozu jako je Praha
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
PP53
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:38:44  
Neregistrovaný host
90.182.151.202
Nevíte, které linky jezdí bez střídané přestávky? Zůstala po posledních změnách v Praze ještě vůbec nějaká linka bez střídané přestávky?
A nevíte, kde probíhají střídané pauzy linky 13 a 5? Díky
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 3-2004
13 nemá, nemá ani 18, 7, 2, 23 [happy] , zřejmě se najde ještě něco. Pětka na Andělu.
Slovan!
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 6-2004
M2359 : Jde [biggrin]Rychlost byla rozhodně větši 2km/h.
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 12-2005
10 má pauzy v Ďáblicích.
15 na Olšanech v obratišti.
21 nemá pauzy ani na konečných, směny do 4 hodin...

No a linky 9, 14 a 22 nemají střídané pauzy, ale oddělení řidiče od vozu
(Voz. Motol, Voz. Žižkov, Palmovka, I.P.Pavlova)



Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:36:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2899
Registrován: 3-2011
V pražských podmínkách nic moc systém přestávek (oddělení od vozu). Stejně jako procházky na Andělu nebo na Hradčanské
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6438
Registrován: 6-2004
Fkam: Nedá mi to [biggrin]

My víme, v Německu je všechno lepší a pro mladého Michaláka je super, že má norské občanství[biggrin]. Nechceš si tam rovnou zažádat o azyl?
Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 3-2011
Azyl asi těžko, Němci mají přísná pravidla a navíc azyl se na mě nevztahuje.
Tobě by se taky líbilo v zimě někde venku postávat tři čtvrtě hodiny jenom proto, že místnost pro řidiče má kapacitu tak max 10 lidí a tudíž je neustále plná ? A to jsem ještě zažil na Pavláku pochody až na Bojiště do toho mini kamrlíku. Alespoň na tom Pavláku se to výrazně zlepšilo.#
Tvá averze vůči řidičům MHD je neuvěřitelná [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 15:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 3-2004
Já to zas jako velkou tragédii nevidím. Uznávám, že bejt na voze je lepší, mám klid a přijde mi, že si líp odpočinu. Ale zároven chápu, že je prostě jistá hranice, od který se to jinak moc řešit nedá, a tato hranice je překročena poměrně výrazně. Tak se aspon raduju z toho, když chytím linku s BP na voze, a halt na těch ostatních se snažím hledat to pozitivní. V Braníku je klid, docela dobrý kafe a dá se skočit na jídlo Hamr, byt by tam toho času mohlo být více. Z Anděla jsem ještě do kamrlíku nenakráčel, jelikož si radši sednu s knihou do jídelny a dám si v klidu klasický jídlo. Na IPP je většinou víc času, tak se dá i dojít někam dál, jak bylo zmíněno, místnost pro řidiče se tam dala slušně do kupy. Palmovka má aspon patro nahoře, kde bývá klid. No a oddělení od vozu - to si "užívám" nejčastěji na 14, což je zároven tak nějak asi jedna z mých nejméně oblíbených linek, ale zase se díky ní celkem často dostanu na oblíbenou kachnu a když přistane jo velká shoda náhod, dá se tam natrefit i na tyristorku.

Obecně prostě myslím, že to žádné velké drámo není a ani mě nenapadá, jak by se to dalo rozumně dělat jinak. Prostě velkej provoz - zaplatpámbů za to.

Jo a prej má ten novej waní zázrak dokonce Apex DT01, to je fakt retro se vším všudy. Ze tam rovnou neudělali sesli pro průvodčí. [lol] Ale já vim, má to LED pásek na dveřích...
Slovan!
Čtvrtek, 13. července 2017 - 15:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6439
Registrován: 6-2004
Fkam: Kde jsem v posledních příspěvcích psal něco proti řidičům?

Že mi vadí tvoje názory vůbec nemá co dělat s tvojí prací řidiče MHD.
Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 3-2011
9001 : Do řidičů se trefuješ více či méně po celou dobu, co sem chodím psát a to je už bezmála deset let [wink]
A co se týče jiných názorů, tak to už je tvůj problém. Bude to holt vzájemné. [biggrin]

Braník jsem považoval za nejlepší místo a s nejlepším výpravčím [happy]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 17:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 3-2004
Nojo, Braník je takovej rodinnej, tam já to rád, souhlas. Pokud teda nemám střídaný přestávky na 17, ty já naopak nerad. [happy] Ale dlouhá 17 se dvěma BP v Braníku, tot má nejmilejší směna, minimálně tedy přes týden.[tramvaj]
Slovan!
Čtvrtek, 13. července 2017 - 18:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 7-2011
Ústečák:
"Ale zároven chápu, že je prostě jistá hranice, od který se to jinak moc řešit nedá...."
Nedá? Nebo "nechce"? - protože to stojí peníze, je to složitý či takovýho a vždyť jde "jenom" o řidiče?
Braník může být sebehezčí a seberodinější, ale co ten pochoďák z Modřanský trati? To vám přijde normální? To samý Anděl, o Palmovce nemluvě, tam krom Žertev je to taky slušná procházka. Nevím jak vy, pánové, ale já mám ve smlouvě řidič, ne turista. Když už ty střídaný pauzy bejt musej, tak ať teda jsou. Ale jen po nezbytně nutnou dobu (vážně musí bejt střídaná přestávka mezi 6-7 ráno a kolem 8 večer?) a taky chci (obrazně řečeno) udělat maximálně tři kroky z kabiny a upadnout do křesla.
O velikosti přestávkovej místností lepší pomlčet.
Ono by to šlo lépe, kdyby se chtělo. Ale nechce se. A odbory v tomhle smyslu selhaly úplně.
Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 18:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 3-2011
Však jsem psal, že to v Praze není úplně ideální. Pavlák a Braník ještě beru jako OK, ale zbytek je nepoužitelný. Spíš mi vždycky vadilo střídání třeba na takových místech jako je Anděl nebo Pavlák.
Ty pochody jsem vždycky bral jako takový tělocvik zdarma od podniku [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 19:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 3-2004
Bobik: Ale to si ne zcela rozumíme. [happy] Já hovořil obecně o nutnosti dělat střídané přestávky a oddělení od vozu. S tím, že by samotné zázemí mohlo vypadat mnohem lépe, nemohu nesouhlasit. Jistě by to chtělo větší místnosti, nějaký klidový prostor, alespon základní nabídku občerstvení, za což rozhodně nepovažuju dvacet druhů sladkejch tyčinek... O tom žádná.

Pochod jako takovej mi vadí vyloženě jen na Andělu, taky ho tam nerealizuju, jinak to beru, jak to je, věděl jsem, do čeho jdu. Těžko koušu jen to střídání přestávek, v létě není problém, ale když je zima a člověk má odvézt za odpoledne například z toho Braníka na Modřany devět kusů, neustále lítá z tepla do zimy a zpět, mezi výstupem z jednoho vozu a nástupem do jiného má třeba patnáct minut, takže na vymrznutí času dost, na odchod do tepla zase málo, a navíc to je strašně jednotvárný; tam to fakt chce dost sebezapření.

No a odbory... [kecal] Nojono. Ono to jinde v tomhle směru není lepší. [happy]
Slovan!
Čtvrtek, 13. července 2017 - 20:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6440
Registrován: 6-2004
Základní problém přestávek je v tom, že nesmíte během BP popojíždět ne? resp. můžete max po 15 minutách. Což vyjma pár konečných nejde uskutečnit.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 7-2011
Ústečák:
"...jinak to beru, jak to je, věděl jsem, do čeho jdu."
No já ještě zažil dobu bezpřestávkovou. Já to rozkousával těžko. [proud]
Ústečák:
"Těžko koušu jen to střídání přestávek, v létě není problém, ale když je zima a člověk má odvézt za odpoledne například z toho Braníka na Modřany devět kusů, neustále lítá z tepla do zimy a zpět, mezi výstupem z jednoho vozu a nástupem do jiného má třeba patnáct minut, takže na vymrznutí času dost, na odchod do tepla zase málo, a navíc to je strašně jednotvárný; tam to fakt chce dost sebezapření."
Jo, to je přesně ono. Já takhle zažil před lety v zimě krutou šichtu, resp. dva šejdry jako svačinář na Andělu. Ráno 12, odpol 20, venku mezi mínus deset a patnáct, mezi tramvajema 10min na přeběhnutí a z ucpaný Karmelitský to jezdilo systémem náhodnejch výstřelů. Schovat se nebylo moc kam, maximálně do průvanu v Albertu a stejně jsi od času, kdy to mělo přijet, musel stepovat u sloupku a vyhlížet. Druhej den ráno to samý, odpoledne "pro změnu" 16 na IPP (a to se ještě chodilo na Bojiště). Třetí den jsem reálně uvažoval o tom, že se na to vys... a půjdu marodit. [crazy]
9001:
"Základní problém přestávek je v tom, že nesmíte během BP popojíždět ne? resp. můžete max po 15 minutách. Což vyjma pár konečných nejde uskutečnit."
Základní problém vznikl hlavně proto, protože ve špičce na některejch linkách a konečnejch popojíždíš prakticky furt, aby se to tam vešlo. Taková 9 po 4min v Řepákově je opravdu peklo, to si vybalíš svačinu, popojedeš, třikrát kousneš, popojedeš... A běda, jesli čůráš trošku dýl, to to pak stojí až na hlavní.
Takže svým způsobem kolegy, co se sekli že nepopojedou, vlastně chápu. Akorát s podnikem je to občas těžký, obvykle je to ode zdi-ke zdi, místy mívám pocit, že rozumná dohoda "se nechce" a když se potom do toho šťourá "přes paragrafy", aby se k tomu dotlačil, tak se "pomstí" nějakým extrémem ve smyslu chtěli jste to sami, tak si nestěžujte (a trpte). Plus mi přijde, že samozřejmě nejsnažší je uplatňování "kolektivní viny", místo aby se zatočilo s pitomcema z řad řidičů, co dělaj mnohdy zbytečný peklo zase podniku.
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 12-2005
9001 není proti řidičům, alespoň HAF to takhle necítí... Ale asi je jako mnoho lidí proti osobě FKam [uhoh] I když o to sis tak nějak řekl sám [biggrin]
Fkam
Pátek, 14. července 2017 - 07:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 3-2011
To se prý tenkrát rozlobil nějaký odborář, že musí popojizdet. A tak to vzniklo. Škoda, že odbory u podniku nefungují, jak by měly
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 14. července 2017 - 12:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 6-2004
Bobik: Vím přesně o čem mluvíš [wink]. Korporace mají hodně podobný systém...
Ale to se vracíme zpět k tomu fungování města... Na Průběžný mohlo být luxusní střídací místo, ale... Takových míst by se našlo dost...

Maxipes: Díky :-).
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 17:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10579
Registrován: 3-2007
>Korporace mají hodně podobný systém.

No ono to k takovému zacházení s masou podřízených zaměstnanců, kdy se ani osobně neznají (třeba řidičů tramvají) a kdy jsou z masy vidět hlavně ti věční nespokojenci, logicky vede.

Holt má práce v malé firmě svoje výhody a ve velké zase jiné výhody, ale také řadu nevýhod.

Vynucování si silou "přes §" ssebou nese hodně velké nebezpečí, a to, že si zaměstnaci o tu pakárnu "a la Amazon" přímo říkají.
Holt jsou lidi, co musí mít každé hovénko předepsané, jinak to sabotujou..že v důsledku kurví pracovní podmínky i té normální většině, to si ve svém zápalu boje většinou ani neuvědomujou.
Pátek, 14. července 2017 - 18:28:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6444
Registrován: 6-2004
Mladějov: Hlavně zapomínají na to, že to je jako ve škole... Když tě učitel dostat chce, tak tě dostane...

To platí u zaměstnavatele... Pokud bude chtít, tak ho člověka dostane na cokoli dřív nebo později...
Úterý, 18. července 2017 - 09:14:09  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8555
Registrován: 6-2002
Koukám na zastávku Olšanská po rekonstrukci a říkám si, zda chybějící přístřešek ve směru dc už je finální stav, nebo bude ještě doplněn. Většina cestujících by ho uvítala o dost více, než přístřešek v opačném směru, který nechybí [happy]
Středa, 19. července 2017 - 10:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 7-2010
Pro zájemce o přepravní průzkum z pražských tramvajových tratí. Kde je přepraveno kolik cestujících.
Mezi nejvytíženější radiály patří Řepská, Modřanská a Barrandovská trať.

Pražské tramvaje 2016 – přepravní průzkum
http://mhd86.cz/2017/07/19/prazske-tramvaje-2016-prepravni-pruzku m/


(Ano, kdo nechce, ať na "bulvár" nekliká )
www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Středa, 19. července 2017 - 10:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 895
Registrován: 2-2006
Masinka: vesmír je v rovnováze, kompenzuje se to zastávkami, kde jsou přístřešky dva, přičemž nejméně jeden z nich je už delší dobu zhola zbytečný - namátkou Zahradní Město nebo Radošovická dc (nepočítáme-li NAD jednou za uherák).
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Středa, 19. července 2017 - 21:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6453
Registrován: 6-2004
Bobek: Radošovickou lidi docela používají...Zahradní město po převedení busů na koleje je opravdu o ničem...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 05:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 8-2010
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/praha-planuje-vybudova t-tramvajove-trate-do-stredoceskeho-kraje_438869.html
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 20. července 2017 - 07:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3950
Registrován: 7-2011
Sakra, těch okurek se letos nějak urodilo....[biggrin]
Fkam
Čtvrtek, 20. července 2017 - 07:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 3-2011
Tratě to jsou užitečné. Ale bohužel nevěřím v jejich realizaci
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 08:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 838
Registrován: 10-2012
Plány hezké, ale kde jsou titulky- Výstavba dokončena- první tramvaj dorazila do X, nebo Občané ypsilonska se radují, metro(lanovka,rychlodráha,jezdící schody,jezdící chodník a další předdesetiletní sliby) vozí první cestující do středu Prahy za pár minut..

Dlouho jsem žádný takový titulek.neviděl..

Za soudruha se položil základní kámen a noviny měly určený datum kdy se bude psát o stříhání pásky..
Slova, ne činy!
Mladějov
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10594
Registrován: 3-2007
Za soudruha se položil základní kámen a noviny měly určený datum kdy se bude psát o stříhání pásky..

Tedy promiňte, ale větší hloupost jsem už dlouho nečetl.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6456
Registrován: 6-2004
Mladějov: Faktem je, že kdyby soudruh nepostavil základ metra, tak pochybuji, že ho dnes máme v takovém rozsahu a hlavně v centrální části města...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:58:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3952
Registrován: 7-2011
Tak ono to vlastně pravda je, akorát se už neuvádí (ani neuvádělo), že se ten termín stříhání pásky několikrát posouval....[biggrin]
Raquac
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 12-2007
9001: Kdyby rudí bratři nebyli u vesla, metro by se postavilo taky a v centru prakticky stejně - viz. zahájené práce na metru z přelomu třicátých a čtyřicátých let.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6457
Registrován: 6-2004
Raquac: Ano 30 a 40. léta se taky nic moc neřešilo... Ovšem spíš jsem naražel, že na papíře by to bylo, ale realita by byla ta tam... Stačí se podívat na D...
Raquac
Čtvrtek, 20. července 2017 - 23:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 12-2007
9001: Po odchodu rudých bratrů se postavilo metra už celkem dost... dálnic se postavilo ještě víc... Není i náhrada elektronek tranzistory výdobytkem soudruha?
Čtvrtek, 20. července 2017 - 23:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6458
Registrován: 6-2004
Raquac: Dneska je doba... Člověk řekne, že před rokem 89 něco bylo lepší a hned je tady jak prase na rožni...

Sice jsem "revoluční" dítě, ale když jsem viděl fotky z výstavby, tak si ji v dnešní době vůbec nedokážu představit jak by se stavělo metro v centru Prahy... At už po stránce všech povolení, aktivistů a nevím čeho ještě...
Víc v tom nehledej...
Pátek, 21. července 2017 - 00:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 3-2009
"Kdyby rudí bratři nebyli u vesla, metro by se postavilo taky a v centru prakticky stejně"
Myslím, že metro z té doby by se velmi podobalo metru berlínskému. Nebylo by tak hlubinné, jako je dnešní pražské metro sovětského typu, a vozy by byly užší a kratší.

"Po odchodu rudých bratrů se postavilo metra už celkem dost"
Ale něco z toho se začalo stavět už před tím a určitě by se to dříve nebo později dokončilo. Minimálně úsek ze Sokolovské do Libně a nejsem si jistý, jestli už nebyl rozestavěný i úsek z Dukelské na jihozápad a z Libně do Hloubětína.

Mimochodem - prý se má rekonstruovat vestibul Na Knížecí stanice Anděl? Nebo už to proběhlo? Zajímá mě, jestli se zničí či zachová současná podoba vestibulu, viz FOTO NA WIKIPEDII. Doufám, že nebude snaha zakrývat minulost, jako tomu bylo u severního vestibulu a u mnoha dalších vestibulů jiných stanic.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Pátek, 21. července 2017 - 08:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 2-2006
nedokážu představit jak by se stavělo metro v centru Prahy
Asi by se používaly trochu jiné stavební postupy, místa pro nejmenované vestibuly by se neuvolňovala plošnou demolicí a tyto samotné by zřejmě leckde byly situovány jinak (povrchovou výstavbu C si dnes skutečně radši nepředstavuju). Ale proč by se povrchové projevy měly nějak zásadně lišit třeba od kolektorů nebo dostaveb bezbariérových přístupů?
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Mladějov
Pátek, 21. července 2017 - 16:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10597
Registrován: 3-2007
9001: Faktem je, že kdyby soudruh nepostavil základ metra, tak pochybuji, že ho dnes máme v takovém rozsahu a hlavně v centrální části města...

Faktem je, že se za socíku termíny zprovoznění a výstavby posouvaly zcela běžně a bylo tomu tak i u metra C, stačí si o tom něco přečíst - 9.5. 1974 byl asi třetí termín.

A faktem je, že kdyby nepřišla II.WW a německá okupace a pak bolševik, tak mohla být první trasa metra už někdy ve 40.-50. letech.

Jinak "metru berlínskému" se to moc podobat z principu nemůže - Berlín je placka, tady kromě Céčka zdoláváte velká stoupání, k jejichž zmírnění musíte některé stanice na lomech nivelety více zahloubit - anebo kroutit trasu, což při výstavbě základní sítě ("z ničeho") není moc výhodné, když potřebuju podchytit z povrchovky tranzit (a až pak řešit plošnou obsluhu kroucením dalších linek, jako v tom Berlíně).
Jinak mně se mělčí metro ala Berlín, nebo pražské "C" velmi líbí,
ale té hloubce přispěly i geologické vlivy a samozřejmě potřeba a tlaky vojáků (a SSSR) používat metro také jako kryty v případě atomové války (a tohle se za bolševika těžce utajovalo a nepsalo se o tom vůbec nic, ač to metro A a B především v centru značně prodražilo a především dál prodloužilo dobu realizace).