Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 10. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 10. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Martan2
Úterý, 04. července 2017 - 22:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2010
Kolik z vás taky obdrželo "pozdrav"? [biggrin] http://mhd86.cz/2017/07/03/dpp-vypravil-novou-tramvaj-ze-ktere-ri dic-zdravi-fckacem/
Emil Švec
Středa, 05. července 2017 - 05:52:42  
Neregistrovaný host
84.246.166.21
Bože, to je ale pitomec práskačskej [angry]
Středa, 05. července 2017 - 07:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7214
Registrován: 8-2003
03.07.2017 -> d-13 -> 8284


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Středa, 05. července 2017 - 07:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 3-2004
O těch stránkách si můžu myslet, co chci, ale je zároveň pravda, že podobný chování si kolega taky mohl odpustit. Tomuhle fakt nerozumím, úplně zbytečné...
Slovan!
Středa, 05. července 2017 - 08:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3894
Registrován: 7-2011
A zdravil tak všechny, nebo jenom "panu novináři" vzkazoval, že je jednička? [biggrin]
Jinak jo, odpustit si to mohl.
Fkam
Středa, 05. července 2017 - 10:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 3-2011
Zbytečné gesto. Šotoušů se lze zbavit i slušně a na úrovni.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 05. července 2017 - 10:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 742
Registrován: 3-2007
Jedna věc je ono gesto, druhá je ten udavačskej uragán, co se zejména na xichtoknize rozjel...
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Středa, 05. července 2017 - 11:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 8-2010
To je toho [biggrin] prostě pan řidič asi nemá rád šotouše fotografy (což v některých případech za to co někteří předvádějí se mu ani nedivím viz diskusi Schotousch v železnici tam je jeden moc pěkný příspěvek s fotkou z nedávné akce na brněnském výstavišti). Asi to bylo zbytečně gesto, ale takto to rozmazávat to mi připadá ještě víc zbytečné [crazy] Každopádně se mi potvrdilo, že stránky co provozuje OMH jsou jeden velký dopravní bulvár [yawn]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 05. července 2017 - 11:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 10-2012
Fotit skoro ,,do budky (kabiny),, by asi za chvíli vytočilo každého, je to stejně jako vletět bez pozdravu do krámu a dělat si pomalu selfie s prodavačem - trochu odstup nebo slušnost se zeptat neuškodí,zvlášt když je řidič pronásledován jednou osobou celou trasu..Vyjímkou jsou připravené akce, kdy se s fotografy počítá.
.
Slova, ne činy!
Středa, 05. července 2017 - 12:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 7-2010
Bylo by celkem zajímavý co by na tohle odepsal úřad na ochranu osobních údajů??Jinak tomu řidiči se nedivim-celou šichtu bejt pronásledovanej bandou pacoušů zralejch na Chocholouška to vytočí každýho.
Fkam
Středa, 05. července 2017 - 14:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2872
Registrován: 3-2011
Mě takhle jeden pronásledoval jednou dokonce celou noc [biggrin] na konečné dělal, že spí a když jsem ho vyhodil, tak si šel fotit smyčku [biggrin]
Ale vydržel až do zátahu před vozovnu, to se musí ocenit [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
nereg.pozorovatel
Středa, 05. července 2017 - 15:37:20  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Lide, vzpamatuj se!
Řešíte, že někdo zveřejní, že se řidič chová jako dobytek? A většina se diví? Proč? Já plně souhlasím a budu rád, když za takovéto chování řidiče očesají, aby si to příště rozmyslel. Když se mu to nelíbí, ať jde vozit prasata do JZD. Toto rozhodně neodpovídá firemní kultuře DPP. A jestli hřeší na to, že řidičů je nedostatek, tak přesně takové bych já bych rovnou poslal JZD a ještě raději do JRD. Udělají to dva, tři a další si rozmyslí to své chování a pocit, že řídí velké vozidlo, tak jsou nedotknutelní. Řidičů si vážím, protože je to práce naprosto šílená. Ale prasata s nevhodným chováním bych poslal tam, kam patří.
Místo, aby se řešilo, co je zobrazené, tak se řeší ve stylu, že "přece ten soudní důkaz, který jednoznačně potvrzuje vinu je nesprávně pořízený, tak ho osvobodíme....". Jaké zase úřady na ochranu osobních údajů? Nečtěte ty Blesky, AHA, NEAHA, HAHA a jiné. Pak jste z toho dočista zblblí. Vždyť tomu člověku není vidět ani do tváře. Číslo vozu, pořadí a datum není žádný citlivý údaj. Ano, když den je na tomto voze nějaký řidič vidět. Je to naprosto veřejně viditelné! I kdyby bylo vidět řidiči do obličeje, tak na tomto veřejném prostranství v poměru velikosti k objektu a nemožnosti jinak vyfotografovat nic není. Opět zopakuji to, co už jsem tady kdysi říkal. Pokud někdo něco neporušuje, nemá v drtivé většině případů problém s tím, že "ho" někdo fotí či filmuje. Ono totiž, většinou ani nejde o to, kdo za tím sedí, ale jde o dopravní prostředek. Nejsem si jist, že jsem kdy viděl, že by si někdo fotil řidiče pro řidiče .... Tedy, pokud nechce doma mít sbírku fotek všech řidičů. A to je téměř s jistotou, jak každý uzná, nesmysl. Třeba někdo má takový fetish, ale dost bych se tomu divil. Chodí snad někdo uprostřed Starom. nám. či kdekoliv v centru s takto zvednutým prstem, když se může dostat do objektivu turistů? Asi ne, co?
Nerozumím této době.
Fkam
Středa, 05. července 2017 - 16:10:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 3-2011
Google třeba musí rozmazávat obličeje lidí na Street View a taky to v Německu zabalil, když tu máme o něco přísnější zákony na ochranu soukromí. Což považuji za správné. Komu by se líbilo být někým vyfocen a potom se na sebe podíval na internetu ? Navíc spousta šotoušů nedbá upozornění a dělá si, co chce.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
nereg.pozorovatel
Středa, 05. července 2017 - 16:13:46  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Je třeba rozlišovat, z jakého důvodu tam je. Google SV je činnost komerční... Na to se zcela jistě vztahují jiné právní normy.
Středa, 05. července 2017 - 18:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 5-2002
Řidič je vůl a doufám, že dostane přes prsty [ko] . Podívejte se na to okem DPP, jakou mu udělal reklamu [kecal] . By mě zajímalo, zda mohl ráno ve vozovně říct "tohle já nechci, všechny fotiče bych posílal do [zadnice] ".
Středa, 05. července 2017 - 19:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 10-2012
Dnes v době internetu se nikdo uż moc nechce fotit, točit- stačí se podívat co provedli se slovenskou Tukabel , (youtube) ,kam to dospělo když se emotivně projevila do televize.. A neměla z toho všeho ani korunu,jen ostudu poté ,co se na ní přiživili dýdžejové, prodejci triček ,čepic,tepláků ..
Slova, ne činy!
nereg.pozorovatel
Středa, 05. července 2017 - 19:31:19  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Tukabel jsem neznal a díky k-reportu poznal [happy] [happy] [happy] [happy].
No já nevím, ale ostudu? Ta dáma je tutově geroj osady a kápo, protože kdo z ostatních byl v TV a tolik toho měl možnost napovídat? [happy]. Takže zrovna u této skupiny našich milých spoluobčanů bych to bral jako, že ostuda neexistuje. Navíc, pokud by si úplně čistě náhodou z toho vzala sebereflexi, jedině dobře.
Nicméně, pořád platí to, co jsem psal výše. Pokud nikdo nic špatného nedělá, nevadí mu to.
Mne osobně si při výkonu mého povolání fotografují (věřím, že s cílem, zesměšnění, malůvek, atd.), filmují, nahrávají. Někteří, kteří jsou slušní a evidentně to mají za jiným účelem, než výše popsané věci se předem zeptají, jestli si mě mohou nahrávat, a já s tím nemám problém. Ikdyž mi to může být třeba někdy nepříjemné, protože v tu chvíli si člověk musí do posledního písmene dávat pozor na to, co říká a je to zdokumentované (a se souhlasem!), ale beru to tak, že nevidím důvod, proč bych to měl zakazovat, zejména, když to souvisí s mým povoláním. Navíc, oficiální filmování prožívám už roky a musím říci, že jsem nikdy nikde nic špatného z toho udělaného neviděl. Třeba si naivně myslím, že je to proto, že na tom videu nedělám nic špatného.
Fkam
Středa, 05. července 2017 - 19:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 3-2011
Mně to vadí a to nic špatného nedělám. Narušuje mi to soukromí. Ale párkrát za mnou přišli a zeptali se, tak jsem vyhověl. Prostě jsem z vozu vypadl, řekl jsem, že na to mají pár minut a spokojenost na obou stranách. Já si taky občas vyfotím tramvaje, ale dělám to tak, aby to nebylo řidičovi nepříjemné a aby nebyl na fotce poznat.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
nereg.pozorovatel
Středa, 05. července 2017 - 19:48:14  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Pak platí to výše uvedené. Jít dělat s těmi, kde není možnost, že si mě budou fotit. Pokud člověk pracuje s lidmi, masou lidí, to riziko tam je.
A jen tak mimochodem. Jaké soukromí to narušuje? Nezní to dost sebestředně? Soukromí při sezení za oknem, kam každý vidí ... To jsou právě ty dnešní výklady. Já mám soukromí, mám nárok na soukromí, atd.
Ono je sice hezké dojít se domluvit s řidičem. Též to dělám, pokud to situace umožňuje. Souhlasím s tím. Ale to je možné jen na konečných. To by si mohli páni řidiči, co jim to tak vadí a všemožně a vehementně hájí svá práva, uvědomit. Už vidím, tak třeba na IPP půjdu za řidičem, vysvětlím mu, že mě jeho obličej a ani on sám vůbec nezajímá, ale že si tu jedoucí tramvaj se dveřmi chci vyfotit. Tak, že si ji vyfotím jo a proto, že jsem mu to vysvětloval, bych to nestihl, tak ať počká, až si doběhnu na druhou stranu křižovatky ..... [crazy][crazy][crazy].
A kvůli takovýmto řidičům určitě nebudu fotit jen tuctové fotky z konečných .... To zajisté každý soudný člověk uzná.
Středa, 05. července 2017 - 21:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3205
Registrován: 8-2010
nereg.pozorovatel: Řidiče se nezastávám, je to ubohé, ale stejně ubohé je o tom psát článek a dělat z toho senzaci (stejně ten článek vznikl jen za účelem zvýšení návštěvnosti webu MHD86.cz)

A jinak je hezké, že jste si nás některé tady zařadil ke čtenářům Blesku a podobných odpadů i když o nás nic nevíte [yawn]
Praha-Ruzyně, Olomouc
nereg.pozorovatel
Středa, 05. července 2017 - 22:10:04  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Honza7887: a to už bychom zase směřovali debatu někam jinam. Hlavní podstata sdělení je, že řidič se chová tak, jak se chová a někdo na to upozornil. O podpoře webu MHD86.cz jsem nezmínil ani slovo.
Jestli je to z důvodu zvýšení návštěvnosti, třeba ano, proč ne. Proč by to nedělal? Ale stále jsme u podstaty problému, že kdyby řidič nedělal gesta, nebyl by problém (a pokud by se tady nezačalo nesmyslně řešit focení, atd.).
Všem, kteří čtou například "Vergília v originále" (a ne Blesk, AHA, atd. ), o kterých nevím, se tímto hluboce omlouvám, "řekl jsem to jen to jen tak, byl to jakýsi nejapný žert" [happy] [happy] [happy] [happy] [happy] [happy].
Fkam
Čtvrtek, 06. července 2017 - 07:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 3-2011
Prostě obě strany se nezachovaly úplně slušně a vhodně.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 06. července 2017 - 07:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 7-2011
No, každopádně je chyba na strany kolegy, to gesto si mohl - a měl - odpustit. Zbytečně dodává munici zdarma...
Čtvrtek, 06. července 2017 - 20:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 8-2002
Pánové řidiči, to že vás dnes a denně fotí kamery při jízdě autem vám nevadí? Dyť to taky narušuje vaše soukromí, já bych si stěžoval!!! [crazy]
Čtvrtek, 06. července 2017 - 23:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2005
Bobik:
"V_l:
"A jak dlouhý úsek trati by jedna náplň dokázala zavlažit? Řešilo se to nedávno na Modrých a prý dle zkušebního provozu se pro optimální zálivku kropí při rychlosti 20km/h a nádrž vystačí na cca 1400m trati.""
Tramvajová trať (dvojkolejná) má šířku cca 6 m. 1400 m trati tedy znamená plochu trávníku 8400 m2. Při obsahu nádrže 5000 l tedy připadá cca 0,6 l na m2.
V tom případě se tedy nejedná v žádném případě o závlahu, která by mohla mít nějaký významnější vliv na stav trávníku, ale pouze o kropení při kterém se prakticky žádná voda ke kořenům nedostane.
Pátek, 07. července 2017 - 09:33:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 10-2012
Dnes je v MF (kterou někdo zahodil) článek o problematice dopravy v ulici J.Želivského, o chystaném posunutí celé trati k nádraží,brzké přestavbě kruhového Basilijského náměstí , kde přibudou semafory..
Slova, ne činy!
Pátek, 07. července 2017 - 09:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 7-2011
V_l:
"...Tramvajová trať (dvojkolejná) má šířku cca 6 m. 1400 m trati tedy znamená plochu trávníku 8400 m2...."
Kropí se jednokolejně a opakovaně. Tzn. cca 1400m v jednom směru na jednu nádrž. Třeba Evropskou a Podbábu projíždí asi 3x nahoru a dolů.
Wanowlk
Pátek, 07. července 2017 - 11:05:11  
Neregistrovaný host
89.177.119.99
A jestlipak by v očích podniku prošel prostředníček řidičům na lince 41? Nebo 23? Ale na 13 že by se to smělo tolerovat? [nene] [kladivo]
jentak
Pátek, 07. července 2017 - 14:46:29  
Neregistrovaný host
37.188.155.110
No taky proto jsou na 41 vybíráni a na 23 by to chtělo vytvořit výběr mentálně odolnýh jedinců. Bohužel u 23 to zatím skřípe a vlastně i odbory to považují za znerovnoprávnění všech jedinců. Ovšem předpokládám, ze v tomto případě zase budou řešit, proč k tomu kznerovnopravneni nedošlo.[crazy]
vozovny
Pátek, 07. července 2017 - 15:57:11  
Neregistrovaný host
194.228.20.181
Měl bych dotaz mimo teď probíhající diskuzi (omlouvám se za její narušení). Od 1.7. do 4.7 probíhala mj. i výluka na TT na Spojovací, tedy s dočasným "odříznutím" vozovny Žižkov. Po tuto dobu tedy byly současně mimo provoz hned 2 vozovny najednou (kromě Žižkova také Kobylisy). Nebyl to docela velký problém (především z pohledu kapacity ostatních vozoven)? A bylo vůbec někdy v minulosti uzavřeno takto více vozoven najednou?

Na druhou stranu je fakt, že je teď slabší prázdninový provoz, některé linky jsou mimo provoz (či omezené výlukami), ale zase třeba jiné linky jsou posíleny v souvislosti s výlukou Céčka... Nemáte k tomu někdo nějaké postřehy? Díky
Pátek, 07. července 2017 - 17:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6409
Registrován: 6-2004
Bohužel dnes je munice v rukách lidí... Nahrávání jsem řešil i v rámci své práce, bohužel lidi mají právo...Pokud tam jste jako zaměstnanec firmy a fotí Vás při výkonu své práce tak moc práv nemáte už vůbec...

Navíc to znáte taky..."klient má vždy pravdu"...

Druhá stránka věci,že zastupitel za ODS je [cunik]. Tahle vlna je opravdu nechutná...Kdyby měl koule, tak za ním dojde a řeknou si to z očí do očí a ne tahle štvanice...
Možná by to chtělo fotku pana zastupitele po nějaké párty a taky ji hodit na FB...
jentak
Pátek, 07. července 2017 - 17:53:06  
Neregistrovaný host
37.188.231.162
Dvě vozovny uz taky bylo. Ftip je from, ze je k tomu uzavřena i část sítě. Takže ty vlaky není ani kam pořádně vypravit. Potom taky, teď byl víkend.
jentak
Pátek, 07. července 2017 - 17:56:12  
Neregistrovaný host
37.188.231.162
Sice nechápu souvislost s ODS, ale fotku s vyjadrenim mentalniho stavu řidiče mají úplně všicí.[coze]
nereg.pozorovatel
Pátek, 07. července 2017 - 22:13:52  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
9001: Vy máte koule, například u svého zaměstnavatele, presentovat názory, které kupříkladu zde píšete.....? Já jen, že tady píšete o nějakých koulích a posíláním někoho někam za někým.
Nechutné je hlavně chování pana řidiče.
Vozovny: zavření jedné z vozoven je relativně běžnou záležitostí, dokonce už i dvě vozovny byly mimo možnost výjezdu. Nepamatuji si teď přesně, které dvě to byly a ani rok, ale premiéra to určitě není. Řeší se to (obdobně jako tentokrát) výjezdem vlaků z ÚD a případně rozestrkání výpravy mezi ostatní vozovny. V minulosti se občas řešilo i tím, že se vypravovaly vozy ze Střešovic.
Fkam
Pátek, 07. července 2017 - 22:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 3-2011
Citace z internetu "Ochranu podoby a soukromí člověka upravuje občanský zákoník (89/2012 Sb.) a ten v § 84 říká, že zachytit podobu člověka tak, aby podle ní byl identifikovatelný, je možné jen s jeho svolením.

Ovšem v § 89 zákon stanovuje mimo jiné výjimky důležité právě pro fotografy, kdy souhlas fotografované osoby není zapotřebí. Zaprvé je to pořízení a využití fotografie pro umělecké účely, čímž může zajisté s úspěchem argumentovat každý, i amatérský fotograf. Dále zde existuje výjimka, které amatérští fotografové nevyužijí, ale přesto ji zmíním – pořízení a použití fotografie pro účely zpravodajství. Obě výjimky jsou však podmíněné svou přiměřeností, čímž je myšlen přípustný zásah do soukromí dané osoby.

Například fotografujete street-foto někde na náměstí u kašny, kde sedí skupinka lidí a rozmlouvá spolu. V takovém případě, pokud si někdo ze skupiny přijde stěžovat, že jste ho vyfotili, můžete argumentovat právě uměleckým účelem vaší fotografie a z otázky přiměřenosti je zde rovněž vše naprosto korektní.

Jiná situace nastane v případě, když budete teleobjektivem detailně fotit líbající se milence, kteří budou z fotografie jasně identifikovatelní. V této situaci je již ona přiměřenost porušena, jedná se o přílišný zásah do soukromí fotografovaných osob, zveřejněná fotografie pak může mít dopad na jejich osobní, případně i profesní život atd."

Gesto řidiče bylo fakt blbé, ale reakce na chování fotografa musela být očekávaná.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
nereg.pozorovatel
Pátek, 07. července 2017 - 23:34:21  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Fkam: to jsem Vám přesně psal výše: "poměr velikosti obličeje k velikost objektu". To je ona přiměřenost, jejíž výklad jste si v podobě právní hantýrky sám našel. "Výjimky", resp. "umožnění" můžete hledat i v jiných zákonech.... Takže pro příště, to "soukromí" vynechat...
Sobota, 08. července 2017 - 08:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 7-2011
nereg.pozorovatel:
"...Hlavní podstata sdělení je, že řidič se chová tak, jak se chová a někdo na to upozornil...."
Řekl bych, že se tady motají dvě věci dohromady. Jedna věc je chování onoho řidiče, druhá věc je využití k výrobě "kauzy" oním bulvárním rádobynovinářem.

Oboje je špatně.
nereg.pozorovatel
Sobota, 08. července 2017 - 09:18:35  
Neregistrovaný host
89.176.149.96
Bobik: nic proti tomu, co to zveřejnil. Neznám ho, je mi to úplně jedno, je to jeho věc. Ale on je novinář? To, že má někdo svojí webovou stránku z něj novináře nedělá [happy]. To, že je snad členem oné politické strany, která byla výše zmíněna, může lecčemu napovídat, ale znovu opakuji, to jsou věci jiné, nesouvisející s tím, že řidič tramvaje si toto dovolit nesmí. Pokud ano, je naprosto v pořádku, že byl potrestán a tím to pro mě končí. Politická příslušnost, názory, zájmy toho, kdo to zveřejnil jsou jeho věc. A tady je vhodné použití výše nesprávně argumentovaným soukromím [happy] [happy].
yardam
Sobota, 08. července 2017 - 09:32:58  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
Nereg.: Vždyť Bobik taky napsal "rádobynovinář" a ne "novinář". OMH si na opravdového novináře jen hraje a seriózní média ho rozhovory s ním v jeho bludech jen utvrzují. Nevím, jaký je ve skutečnosti, ale takhle působí hodně namyšleně a sebestředně. Jak neustále spamuje fóra se svými "články", jak se v nich odkazuje na svoje socko účty, jak ze svého jména dělá značku.
Fkam
Sobota, 08. července 2017 - 09:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 3-2011
Vzhledem k tomu, že na té fotce je řidič celkem jasně rozpoznatelný a dohledatelný, tak podle mého názoru došlo k porušení jeho soukromí. Bez ohledu na to, jaké gesto on použil. Bohužel v Praze většina šotoušů na tohle kašle a někteří kašlou i na své vlastní bezpečí, když lezou kam nemají. Ale osobně jsem nikdy takové gesto nepoužil. Pouze sluneční clonu dolů, dálková světla nebo upozornění, že se mi to nelíbí. Vím, že jsou i tací, kteří fotí přímo řidiče, aby je "nachytali při něčem". Bohužel ohleduplnost dneska moc lidem neříká.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 08. července 2017 - 09:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 7-2010
Takže si to ujasníme-řidiče smí ze zákona fotit pouze PČR,MP,CS+VP-ostatní porušují zákon!!Takže vážení šotouši jestli že Vás nikdo zažaluje na ochranu soukromí při trošku dobrém advokátovi jste...!!!
Sobota, 08. července 2017 - 10:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 2-2011
Jestli někdo OMH závidí jeho občasné rozhovory v televizi, stačí nějakou televizi kontaktovat a oni s váma taky udělají rozhovor. Teda pokud se umíte trochu vyjadřovat.
Sobota, 08. července 2017 - 11:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6410
Registrován: 6-2004
Thriller: To pochybuji [biggrin].

Spíš mi to připomíná můj případ, kdy přišla stížnost na moje lidi, ovšem to šlo na generálního, vrchní ředitele a já psal vyjádření na A4 proč to bylo a chodil to obhajovat a vysvětlovat proč k tomu došlo a že chyba opradu u nás nebyla...

Ideálně za řidičem dojít a vyříkat si to, ale na to není tolik chlap a nebo to poslat formulářem na DP... Tohle je hnus...
jentak
Sobota, 08. července 2017 - 11:16:16  
Neregistrovaný host
37.188.224.193
Jo, ale ftip je v tom, ze nikdo úmyslně řidiče nefotil. Kdyby se řidič záměrně nezvyraznoval, tak vlastně nikdo neví, že tam někdo seděl. Jinými slovy, nikdy nikdo neprokáže, ze byl řidič focen plánované s úmyslem zpětné identifikace.
Sobota, 08. července 2017 - 11:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6413
Registrován: 6-2004
jentak: Ale to nikoho neopravnuje to házet na FB/Twitter[wink]}
Sobota, 08. července 2017 - 12:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 12-2007
Fkam:
"Zbytečné gesto. Šotoušů se lze zbavit i slušně a na úrovni."

Souhlas. Ovšem zbavit se šotoušů bývá občas obtížné až nemožné. Nenavrhujte mi, abych změnil zaměstnání - o tom to fakt není. Je to spíše o vzájemném respektování se.

Fkam:
"Vzhledem k tomu, že na té fotce je řidič celkem jasně rozpoznatelný a dohledatelný, tak podle mého názoru došlo k porušení jeho soukromí. Bez ohledu na to, jaké gesto on použil. Bohužel v Praze většina šotoušů na tohle kašle a někteří kašlou i na své vlastní bezpečí, když lezou kam nemají. Ale osobně jsem nikdy takové gesto nepoužil. Pouze sluneční clonu dolů, dálková světla nebo upozornění, že se mi to nelíbí. Vím, že jsou i tací, kteří fotí přímo řidiče, aby je "nachytali při něčem". Bohužel ohleduplnost dneska moc lidem neříká."

Ano je rozpoznatelný a dohledatelný. Ale řidič je snad svéprávný a věděl co dělá. Autor fotky ji nemusel takto zveřejňovat, ale k podání podnětu by to stačilo.

Jinak naše právní povědomí o tom co je soukromí (a co vše se považuje za jeho narušení) je prachbídné. Já osobně se na to koukám tak, že jsem-li někde v práci, tak jsem dohledatelný vždy. To, že se objevím někde na fotce za problém nepovažuji. Ale nelíbilo by se mi, kdyby se pak fotka někde objevila s popisem: "To je Franta Vopršálek bydlící v ulici Za rohem číslo 54."
Jirka_E
Sobota, 08. července 2017 - 12:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 669
Registrován: 6-2015
yardam:
"Jak neustále spamuje fóra se svými "články", jak se v nich odkazuje na svoje socko účty, jak ze svého jména dělá značku."
A co vám na tom tak vadí (vám všem, kteří na něj nadáváte)? Když ten článek číst nechci, tak na něj jednoduše nekliknu. Hotovo, dál to neřeším. Ano, tento článek si mohl odpustit, ale jinak mě tedy OMH šířením svých článků nijak nepobuřuje.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Sobota, 08. července 2017 - 14:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 2-2011
9001: Tak si pochybuj. Já zase pochybuji o tom, že by tady někdo opravdu měl koule na to to udělat.
Sobota, 08. července 2017 - 15:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 7-2011
Thriller:
"Já zase pochybuji o tom, že by tady někdo opravdu měl koule na to to udělat."
Jenže u většiny to není o koulích, nýbrž o soudnosti.[happy]
Sobota, 08. července 2017 - 15:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 2-2011
Tak kde se potom bere ta závist?
Jva
Sobota, 08. července 2017 - 17:39:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3976
Registrován: 6-2002
A kdy že nastává konverze od Krista, Alláha či Buddhy k Fakujícímu tramvajákovi (aspoň dle jeho kolegů)? Nerad bych toto sjednocení církví jako ateista prošvihl...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Sobota, 08. července 2017 - 18:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4219
Registrován: 5-2002
Masinatmi:
"Takže si to ujasníme-řidiče smí ze zákona fotit pouze PČR,MP,CS+VP-ostatní porušují zákon!!Takže vážení šotouši jestli že Vás nikdo zažaluje na ochranu soukromí při trošku dobrém advokátovi jste...!!!"

On nefotil řidiče, ale tramvaj [tramvaj] . Že se řidič takhle projevil je jeho problém [zadnice] . 5735 to napsal přesně.
Sobota, 08. července 2017 - 19:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6415
Registrován: 6-2004
Thriller: Jaká závist?[biggrin]

Zastupitelství? Bývalý kolega je politicky hodně aktivní a dotáhl na to na místostarostu velké městské části... Potom co se občas vidíme, bych to nedělal ani za zlaté prase...

Rozhovory v Blesku? Tam taky nevidím extra důvod...
Sobota, 08. července 2017 - 19:54:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3902
Registrován: 7-2011
Thriller:
"Tak kde se potom bere ta závist?"
Závist?
Nejdřív "koule", teď "závist", čéče, nemáš v těch pojmech a jejich významech trošku hokej? [biggrin]
Sobota, 08. července 2017 - 20:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 833
Registrován: 10-2012
Nebylo by od vêci fakírovi polepit tramvaj reklamou na nápoj..

Slova, ne činy!
Sobota, 08. července 2017 - 23:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 12-2007
Nevrátíme se zpět k tramvajím?

Neděle, 09. července 2017 - 05:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 3-2004
Taky bych byl pro, jen nevim, jestli ta 23 taky není poněkud těžký téma. [happy]

Slovan!
Neděle, 09. července 2017 - 06:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 10-2012
Tip na tramvajový výlet na jižní Moravu.

Slova, ne činy!
Lc_736__c_954
Neděle, 09. července 2017 - 09:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6052
Registrován: 6-2006
23 je moc lehká, přitvrdíme... [satan]


Pondělí, 10. července 2017 - 00:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3214
Registrován: 8-2010
JardaČerný: Vedle do Hulína se ale tramvají v pohodě dostanete. Ta tramvaj se jmenuje Leo Express [biggrin]
Praha-Ruzyně, Olomouc