Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 04. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 04. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 02. března 2017 - 06:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7776
Registrován: 5-2002
Na cyklostezku chodí lidi normálně i po setmění běhat, nic zvláštního nad rámec běžných pražských zjevů se tam neděje. - mám stejné zkušenosti. A Husitská a okolí žádné excesy co nejsou jinde. Hluk po zavírařce hospod někdy k ránu, to jo, to je možná nepříjemné i v tramvaji, pokud přistoupí. Ta křižovatka s býv. Hálkovou je nepovedená, hrozně nepříjemně se tam najíždí na Seifertku, je tam špatný rozhled a zhoršují ho i nesprávně zaparkovaná auta.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 07:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 7-2011
Thingie:
" nic zvláštního nad rámec běžných pražských zjevů..."
No, právě. Otázka je, co si pod tím kdo představí a nakolik mu to přijde "normální".
Já na Žižkově dělal v první půlce devadesátek - v hospodě. Neměl jsem nikdy jedinej problém a vždycky jsem nechápal, když jsem někomu řekl kde a co dělám, jak na mě vytřeštěně zírá, že zrovna TAM. Vždyť přece...
Jo, jasně, existence tam byly prapodivný a potkat je jinak a jinde, asi bych taky rovnou zahazoval peněženku a preventivně zdrhal (mimochodem bitky Karlínskej cikánů s Žižkovskejma byly slavný a každá strana si hlídala svůj východ z tunelu). Je pravda, že mě tam znali a věděli kde a co dělám a že jsme v pohodě. Černej, bílej, svatej, hřišník, pivo dostal každej, pokud se choval slušně a víc nás nezajímalo. Takže nás brali.
Nicméně přestože jsem tam nikdy neměl sebemenší problém, tak mi volný výskyt podobných existencí v pořádku nepřijde. A to, že si místní choděj zaběhat okolo smažek a nebojej se jich, protože vědí, že je zajímá akorát píchnout si sajrajt do žíly a jinak jsou pro ně neškodný za normální stav taky nepovažuju.
A to je dneska Žižkov oproti dobám minulým vpodstatě nedělní škola.[proud]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 08:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7777
Registrován: 5-2002
A to, že si místní choděj zaběhat okolo smažek - byl jste si tam zaběhat??? Co by tam asi ty smažky hledaly, to není hlavní nádraží, nejvýše tam nějakej pobuda usne jako v každém parku. I bezdomovci jsou jen u schodů do Karlína. Navíc ten svah loni prokáceli. Těmi bezdomovci jsou promořeny jiné pražské lesíky (stanice Motol, park u měnírny Vypich) nebo i třeba taková slušná čtvrť jako Tichá Šárka, kde vedle rezidencí se rozpadají opuštěné chatky.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 09:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 781
Registrován: 10-2012
Tam se dá dobře zašít ,navíc na oficiálních stránkâch P3 je toto ,poměrně z nedávna:
V neposlední řadě patří do skupiny velmi závažných problémů pohozené injekční stříkačky (park Vítkov, cyklostezka a přilehlé okolí),
Slova, ne činy!
Cogwheel
Čtvrtek, 02. března 2017 - 10:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4557
Registrován: 1-2012
To je závažný problém, zejména na cyklostezce na trase býv.žel.trati: cyklistovi to tam může propíchnout galusku. [biggrin]
Jak to hodlá pražská cyklistická lobby řešit? Co na to třeba Matěj Stropnický? [kecal]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 11:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 10-2012
Matěj?? Ten snad ani neví že pod Vítkovem po zrušené trati cyklostezka několik let vede, chtěl vybudovat souběžnou cyklostezku na zanedlouho opravované Husitské,mezi auty. Což mu logicky zamítli. U něj žádná rozumná řešení rozhodně nehledejte..

"Pan Stropnický chtěl cyklopruh nebo cyklopiktogram. Ten by se tam vešel pouze v případě, kdybychom zrušili místa pro parkování, to pro nás není přístupné," uvedla Vítkovská. "Existuje paralelní cyklostezka na Vítkově. Rozumný člověk ve špičce po komunikaci nepojede."
E15

(Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.)
Slova, ne činy!
Pawel
Čtvrtek, 02. března 2017 - 15:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 5-2002
jardacerny: "rozumny clovek" asi nepotrebuje cestou koupit neco k jidlu, zajit do knihovny, na urad, dojet k vlastnimu domu apod. rozumny clovek bydli primo na cyklostezce nebo k ni prijede autem. ve vnimani pani vitkovske je zrejme cyklista vyhradne rekreacni cyklista.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 16:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7778
Registrován: 5-2002
A hlavně cyklopruh na Husitskou patří, ještě by se tam roztahovala auta, a to nelze dopustit. Ještě zbývá tam nacpat koleje, aby se to zazátkovalo pro ta auta komplet.

Stříkačky můžete nalézt všude, nedaleko je rozdávaj (nikoliv na tom Vítkově).
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:24:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10902
Registrován: 5-2004
Cyklostezku po trati jsem si jednou projel. Byla by sikovna kdyby nevedla odnikud nikam. Na jedny strane vyjeti do krizovatky bulhar, na druhy na novovysocanskou. Oboje na kole lahudka.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 18:05:49  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Pawel: Město tu není (jen) pro cyklisty. Těch je tak jedno promile a i kdyby se všichni postavili na hlavy a odstrkovali ušima, tak z Prahy neudělají placku, jakou je třeba Regensburg. Udělejte si výlet třeba tam a pak do Pasova a možná ke svému údivu zjistíte, že v tom Passau je cyklistů řádově méně než v Regensburgu. Když si porovnáte morfologii obou měst a jejich okolí, tak pochopíte. Jedna země, údolí jedné řeky, relativně nedaleko od sebe.
Nota bene, je humorné poslouchat některé pražské bývalé cyklisty, kterým se přehoupla čtyřicítka a najednou už nejsou cyklisty a dokonce jim vadí kola na chodnících, prodírání se mezi auty a podél nich a jiné zlořády, které v Praze potkáváme. Takže zužování městských ulic pro potěchu několika aktivistů ani náhodou.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 18:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 10-2012
Nyní mazací tramvaj tâhne soupravu T6A5 od centra Žížkovem,pokud je někdo poblíž..
Slova, ne činy!
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 3-2007
JardaČerný:
"Nyní mazací tramvaj tâhne soupravu T6A5 od centra Žížkovem,pokud je někdo poblíž.."

Přesněji řeceno, souprava T6A5 sune mazačku
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 10-2012
Zxs91
Dík za upřesnění.
Slova, ne činy!
Čtvrtek, 02. března 2017 - 21:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7056
Registrován: 2-2006
Pawel: Skutečně rozumný člověk uhne z cyklostezky co nejblíž místu určení a případné nákupy si logicky vyřídí pěšmo.
Skutečně rozumný člověk totiž není sebestředný sobec.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 21:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2011
"Rozumný člověk ve špičce po komunikaci nepojede." Jako autem nebo na kole?
Jako jestli tohle je přístup radních pro dopravu k cyklodopravě, tak je jasné, že tady budou lidi vždycky jezdit jen rekreačně a zbytek bude smrdět v zácpách.
Ta ulice je přitom dost široká a vešlo by se tam všechno. Dřív tam jezdila tramvaj, teď mají prioritu auta. https://youtu.be/T4yLJsqkQbY
JanT.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 21:25:51  
Neregistrovaný host
94.230.156.13
V 9 odjížděli od Vozovny Žižkov 8429+5572, 8418 hned za nima, akorát jsem je stihnul vyfotit.



Jinak předvčerem 16 na Krejcárku, opět s problémovými transparenty: 2. vůz měl vpředu a na boku NENASTUPUJTE, jen vzadu byla 16. [ko]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 21:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7058
Registrován: 2-2006
"Jinak předvčerem 16 na Krejcárku, opět s problémovými transparenty: 2. vůz měl vpředu a na boku NENASTUPUJTE, jen vzadu byla 16."

Tak to jsme rádi, že nás tu dva dny poté takhle konkrétně informujete...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:04:19  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Po n-té a naposledy. Do Prahy cyklodoprava nepatří, ježdění na kole je rekreační záležitost. Preference nekolika jedinců na kolech je nemravná. Viz příklad z dnešního dne - autobus plný lidí předjede pracně cyklistu. Na nejbližší křižovatce se cyklista protáhne před autobus a postaví do vyhrazeného prostoru. Následně se autobus vláčí více jak půl kilometru za cyklistou šlapajícím rychlostí 20 km/h, protože jej nemá kde předjet. Následuje zastávka autobusu a celá fraška se opakuje [angry].
Kdo dal právo tomu cyklistovi zdržovat nějakých 50 lidí a mj. způsobit zbytečnou produkci výfukových zplodin? Nějaký vyšší princip mravní? Tím, že šlape pedály je nějaký lepší člověk? Nebo jen sobec, který odmítá akceptovat to, že jeho práva končí tam, kde zasahují do práv jiných?
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2011
Tak to právo mu daly pravidla silničního provozu. V zahraničí se to řeší tak, že se cyklistům vyhradí samostatný prostor. Všichni se vejdou, neohrožují se a jsou spokojení. U nás slečny Vítkovské a další z politické vůle expertky na dopravu řeknou, že někde cyklisté nejezdí, protože tam nemají cíle. No, jenže jezdí a jezdit budou, to je realita.
Polaanek
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 10-2004
Následně se autobus vláčí více jak půl kilometru za cyklistou šlapajícím rychlostí 20 km/h, protože jej nemá kde předjet.

V zahraničí se to řeší tak, že se cyklistům vyhradí samostatný prostor. Všichni se vejdou, neohrožují se a jsou spokojení.

Což zřejmě není možné, neb stavební uspořádání silnice toto aktuálně dle popisu neumožňuje. Předělat všechno pro cyklisty? Nebo jim prostě určit kudy mohou jezdit? Na to první nebudou peníze (jako úpravu neberu zrušit parkovací místa a nakreslit pruhy pro cyklisty), takže zbývá to druhé.
V Praze to není běžné, a předělávat něco kvůli pár exotům...
P.S.: IAD nevlastním, jezdím MHD. Ale co kde vzniklo za nesmysly kvůli cyklistům, třeba v Holešovicích, kde bydlím...
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6076
Registrován: 6-2004
Ssc: Trochu nechápu název videa "Dopravní masakr"... Spíš to akorát potvrdilo, že nejvíc nejnevypočitatellnšjí je právě cyklista. Viz nejdřív podjíždění zleva, pak předjíždění zprava, pak nepuštěný chodec na přechodu...
Na dalších videích jsou pro něj semafory spíš informativní... Tak nevím...

Tramvaj v Husitské. Ona tramvaj ŠLA postavit skoro všude, ale podle dnešních norem by si mohl vytrhat půlku sítě...
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 2-2011
V Praze se občas cyklistům namaluje nějaký pruh na silnici, když zbyde místo. Zásadně ovšem vede odnikud nikam [happy]. Kdo byl někdy např. ve Vídni tak asi viděl, že se dá bezpečná oddělená infrastruktura pro cyklisty udělat relativně levně a souvisle. Nesouvislé pahýly jsou doménou východní Evropy, ovšem i taková Budapešť má cyklostezky téměř zásadně souvislé, takže se po nich člověk opravdu někam dostane. V Praze na to bude někdo muset po 10 letech malování cyklopruhů teprve přijít.
Pátek, 03. března 2017 - 06:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3620
Registrován: 7-2011
Ssc - Tady nejde o nějaký cyklopruhy či stezky, co se vejdou či nevejdou. Tady jde o samotné chování většiny cyklistů, kteří kašlou úplně na všechno a jezdí kudy to jde, bez ohledu na to, zdali se to smí.
A zejména bez ohledu na případné následky, které svým chováním způsobí ostatním.
Už jsem to tu psal několikrát - beru-li všechny, co za šichtu potkám jako 100%, tak nějakej přestupek vidím dělat tak 30% řidičů aut, zatímco cyklistů 90%. A nevidím to jenom já, vidí to i ostatní, takže se pak nelze divit, že ve společnosti nejsou oblíbeni.
Pátek, 03. března 2017 - 09:14:10  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Ssc: Váš způsob uvažování je opravdu infantilní. Praha opravdu není ani Vídeň, ani Budapešť. Jestli se domníváte, že násilným vytvářením prostoru a preferencí pro pár lidí změníte kulturu a životní styl naprosté většiny obyvatel, tak jste na omylu. Takovéto sociální inženýrství a diktát malé ukřičené skupiny vyvolá jen odpovídající reakci, kdy jakékoliv - i rozumné a oprávněné - návrhy a požadavky budou a priori odmítány a negovány.

že se dá bezpečná oddělená infrastruktura pro cyklisty udělat relativně levně a souvisle.
Nejsme na zelené louce, takže je to vždy na úkor někoho jiného. Jakým právem?
Pátek, 03. března 2017 - 09:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 3-2007
Za mě by zlatýho bludišťáka získal cyklista, co se proti mě vyřítil ve splítce, zatímco vedle má pruh a chodník. Já jel od Malostranský
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Pátek, 03. března 2017 - 09:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2009
Narazil jsem náhodou na zdejší cyklistické téma o Husitské ulici a cyklostézkách. Po Praze jezdím na kole denně a po cyklostezce na mostě přes Husitskou jsem ještě nikdy nejel. Zato po Husitské do centra jezdím téměř denně, protože jaksi leží na trase na Florenc, kde pracuji. Domů do kopce jsem tu jel jen jednou a taky naposledy. Je to pěkněj hnuj.
V.
Pátek, 03. března 2017 - 09:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 7-2010
Jo,jo většina dobrovolných dárců orgánů(cyklisti+magoři na motorkách)je zralá na okamžitý sebrání všeho včetně rodnýho čísla!!
Pawel
Pátek, 03. března 2017 - 11:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 5-2002
Ssc: jste statecny, ja na to tady uz nemam silu. je neuveritelne, jaky hate se spusti, kdyz mezi mistnimi "dopravaky" nekdo rekne neco pozitivniho na adresu mestske cyklistiky, ktera je pritom po doprave pesi nejlevnejsim a pro mesto nejudrzitelnejsim zpusobem dopravy. misto toho, abychom se dohodli na sdileni prostoru vsemi, musime vzdycky nekoho nesnaset. proste cesko. je mi z toho smutno.
Pátek, 03. března 2017 - 12:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6078
Registrován: 6-2004
Pawel: Tak se odstěhuj trvale do Berlína a bude klid [biggrin].

Cyklisté si za ten přístup většiny můžou sami... Už to tu zaznělo... Pro 90% z nich jsou dopravní předpisy trhací kalendář...
Fkam
Pátek, 03. března 2017 - 13:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 3-2011
Je fakt, že dost cyklistů se neumí prostě na silnici chovat. Tuhle mě jeden zdržel od Otakarky až po Karlák a absolutní nezájem, jel si to hezky po kolejích. A na zvonec reagoval prostředníčkem [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 03. března 2017 - 13:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 4-2009
„Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!“
Nemohu tu čestně hájit slušné cyklisty, když i já si občas někde pomůžu jinak, než přikazují pravidla. Ale kudy se mám dostat z Vinohradské na Václavák? Před muzeem po přechodě přes magistrálu. Takových pastí je v Praze mnoho. Přístup města k cyklistům je na mnohých místech podobný tomu, jako kdybyste na dálnici postavili přechod pro chodce světly a po několika kilometrech tu dálnici ukončili a svedli ji na silnici III. třídy. Některá budovaná cykloopatření fungují asi tak, jako kdybyste vedli dítě do školy a 100m od školy mu řekli: "Vidíš tu hlavní silnici, kde jezdí jedno auto za druhým? No, tak za ní je škola, to už dojdeš, viď?" - příkladem je každé druhé ukončení cyklopruhu před křižovatkou.
V.
P.S. Autobusy vyjíždějící ze zastávky pouštím, tramvaje zleva nepředjíždím a pokud jsem ve sdruženém bus/cyklo/taxi pruhu pomalejší, tak se busy snažím pustit.
Pátek, 03. března 2017 - 13:23:18  
Neregistrovaný host
217.30.65.82
Měl by tu někdo nějaké zajímavé typy na zítra ?
Předem díky.
Pátek, 03. března 2017 - 14:42:13  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Ale kudy se mám dostat z Vinohradské na Václavák? Před muzeem po přechodě přes magistrálu.

A vy máte k tomu kolu přilepený zadek, že nemůžete sesednout a to kolo převést (nikoliv převézt) po tom přechodu? Proč naprostá většina cyklistů ignoruje i značku s nápisem "Cyklisto, veď kolo", která je tuším pod vyšehradskou skálou?
Pátek, 03. března 2017 - 14:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7782
Registrován: 5-2002
Venca_m: Cyklista může jet na kole tam, kde mu to dovolí pravidla silničního provozu. Pokud je ulice slepá, tak je slepá. Pokud je na chodníku, musí kolo tlačit, pokud není stanoveno jinak.
Co je na tom nepochopitelného. Auta také nejezdí (pirátů co to porušují je méně než u cyklistů) v prostisměru, po chodnících a tam kde je vjezd autům zakázán. Takže když tam mohou vjet někudy auta (podle značení) tak proč to nezvládne stejnou cestou cyklista?
yardam
Pátek, 03. března 2017 - 16:14:35  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
Jezdit po Praze na kole po silnici je o hubu. Nejezdím často, akorát když je hezky, tak si vyjedu na výlet, ale zásadně někam mimo Prahu. Než se ale dopravím na nádraží či na metro (a potom z něj zase domů), tak se silnicím vyhýbám jako čert kříži a prostě jedu po chodníku. Samozřejmě s notnou mírou opatrnosti a ostražitosti a s rukou na brzdě. Před přechodem pro chodce slezu a kolo vedu, na druhé straně zase nasednu a tradá. Cyklopruhy, to je jiná, ty samozřejmě využívám, ale na semaforech se neseru před auta, hezky zůstanu u obrubníku.

V Praze mi prostě není příjemné motat se mezi gumokolisty, u kterých člověk neví, protože jim kolikrát ani do ksichtu přes kouřový sklo nevidí, tak radši riskuju pokutu nebo v horším případě srážku s chodcem, než abych riskoval vlastní holý život. A navíc svou jízdou nikoho nezdržuju.
Pátek, 03. března 2017 - 16:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6079
Registrován: 6-2004
yardam: Srážku s chodcem? Aby si nedostal přes držku, až srazíš někoho z mojí rodiny debile... Pak by si už musel jenom, tam kam se dostane invalidní vozík...
Fkam
Pátek, 03. března 2017 - 16:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 3-2011
Cyklisté i auťáci si mohou podat ruce. Obě skupiny jsou dost bezohlední vůči ostatním. [happy]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 03. března 2017 - 16:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19337
Registrován: 8-2005
SŽ cit: "Ale kudy se mám dostat z Vinohradské na Václavák?" Ale uplně jednoduše, z Vino. vpravo na magistrálu, dát znamení o změně směru jízdy vlevo upažením, přejet přes tři pruhy a odbočit vlevo kolem garáží. Dále pak totéž ale vpravo a odbočit u toho přechodu po kterymbyste to chtěl převádět vpravo přímo na VN. Vše v souladu s pravidly, nic se vám nemuže stát. Nedělejte problém tam kde neni. [zadnice]
Btw. že vy jedete i tim podchodem s krámkama pod magistrálou, že jo? [cunik]
Autobusy na kulaťáku? Spojit 147+143, 107+180, 116+108(odklon od Bořislavky) a rázem zůstane jen 149,160,340,350,355. [ok]
Pawel
Pátek, 03. března 2017 - 17:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 5-2002
9001: tak to je fakt nechutné. jednomu radíte, ať emigruje, druhému sprostě nadáváte a vyhrožujete nakládačkou. myslel jsem, že tohle máme po letech 1939-89 už za sebou.

diskutuju tady v klidu, míru a bez nadávek déle než od roku 2002, kdy byla zavedena registrace uživatelů. prosím zachovejte civizilovaný tón, jaký tu byl dosud zvykem. jinak už to totiž žádná diskuse nebude.
Pátek, 03. března 2017 - 18:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 786
Registrován: 10-2012
Zde je návod jak jezdit po magistrále na bicyklu. Třeba se bude hodit na sezonu.
Slova, ne činy!
Pátek, 03. března 2017 - 18:52:24  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Káeme, ztrácíte glac, když odpovídáte někomu jinému. V tomto případě inkriminovanou otázku položil Venca_m [proud].

yardam: tak radši riskuju pokutu nebo v horším případě srážku s chodcem, než abych riskoval vlastní holý život.
Ty jo, tomu fakt nerozumím. Takže asi taky mám jezdit autem na chodníku, protože mám jistotu, že tam jiné auto nepotkám a nebudu tím riskovat svůj život? Kolo je VOZIDLO, chodník je od slova chodit. Kdyby se po něm mělo jezdit, byl by to "jezdník".

Pawel: Tak necivilizovaně začínáte vy. A to výrokem "proste cesko." Pokud v tom nevidíte urážku, tak se máte ještě co učit. A především se opravdu snažte pochopit to, co už bylo mockrát napsáno - každé město má svoji historii, zvyklosti, reliéf, ... a snažit se do něj roubovat jednotlivosti, které fungují jinde, jen proto, že to vyhovuje vám, k ničemu nevede.
Situace totiž vypadá tak, že cyklistická lobby se nechce dohodnout na "sdílení prostoru všemi", jak píšete, ale chce toho prostoru ve svůj prospěch na úkor ostatních.
A ještě něco - významná část obyvatel Prahy jsou seioři, tuším 40 % nad 60 let věku. Opravdu jim chcte vyprávět, že mají jezdit po Praze na kole, protože to je nejlevnější a nejudržitelnější způsob dopravy?
Pawel
Pátek, 03. března 2017 - 19:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2341
Registrován: 5-2002
SŽ: já tu nikoho neurážel. že jsem zdravě kritický ke svému domovu nemusí nikoho urážet. mám tuhle zemi moc rád a - světe div se - dokonce jí i sloužím, víc než mnozí jiní. nejsem součástí jakékoli lobby. na kole jezdím po praze dost málo, naposledy tuším v září. nejde mi o to, obsadit něčí prostor na úkor ostatních. jen nechci, abychom si tu vzájemně vyhrožovali fyzickým násilím, a prosím o věcnou diskusi.
Pátek, 03. března 2017 - 19:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 1-2015
Praha má oproti "cykloměstům" taky ten rozdíl, že jsou tu daleko užší ulice. V Berlíně není na těch bulvárech problém ten metr na cyklostezku vyšetřit, v Praze se většinou sotva vejde nutné minimum pruhy + parkování.
Pátek, 03. března 2017 - 19:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 5-2008
Dobry vecer,chci zeptat na ktere linky jezdi cedulova tramvaj??.dekuji moc...
Pátek, 03. března 2017 - 20:17:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 12-2007
je neuveritelne, jaky hate se spusti, kdyz mezi mistnimi "dopravaky" nekdo rekne neco pozitivniho na adresu mestske cyklistiky

Tak ono si hlavně člověk povídá sám se sebou, nebo kolovrátkem co mele "moudra" typu Praha není Vídeň a "sociální inženýrství" (v kontrastu s například dopravními předpisy nebo současné priority investic, to jsou fyzikální zákony). Ono není ani třeba začínat u cyklostezek, už jen třeba u toho, že zatímco stavební i jiné předpisy brutálně řeší dostatek parkování (aby vám stejně u i nově zkolaudované, tedy podle těch předpisů postavené a dle razítka dostatkem parkování vybavavené, budovy zaparkoval debil na autobusové zastávce, ale na to překvapivě moc kritiky neslyšíte, bo kde chudáci a bla bla...), tak kam si máte jako dát kolo, to není řešeno nikde. Nanejvýš nové stavební předpisy, toho času v limbu, které by zde všichni nejradši označili za cyklistickou třetí říši, maximálně doporučují, že by mělo někam jít dál kolo. V praxi pak máte v kanclu dvě podzemní patra na parkování (a být tam musí), ale na kole tam musíte přijet a odložit ho podle desetiminutové procedury popsané v dvoustránkového manuálu.

A pak skončíte u nekonečného: hele, já bych na kole sem tam jel, ale [v podstatě řešitelný problém]. Ještě jsem neslyšel nikoho říct, že na kole nepojede, protože Praha není Vídeň a ať mu necpu sociální inženýrství. Ale tak co já vim.

Husitská a Koněvova od Ohrady ve skutečnosti zas tak pekelně úzká není. Po celé délce je oboustranné podélné parkování... Od Trocnovské dál je dost místa na to, aby tam už dokonce uzoučké cykloznačení bylo, no, a celý Bulhar se nedá než odstřelit a nahradit úrovňovou křižovatkou, takže bavit se o tam současném stavu nemá cenu.
Východní Evropa jste vy.
Emil Švec
Pátek, 03. března 2017 - 20:30:56  
Neregistrovaný host
84.246.166.43
Nechápu cyklisty, jak píše Fkam,mezi kolejemi. To je tak o držku, že jezdím např Husitskou těsně u obrubníku. Žlábek je totiž pěkná [cunik] [biggrin]. Co je horší, a to video s cyklistou to dokazuje, že se Slovani stále ještě nenaučili otáčet mříže na vpustích kolmo ke směru.

Nutno říci, že s chováním kolegy na videu nesouhlasím, protože vystavuje zbytečně sebe i ostatní zvýšenému riziku. Autobusy a tramvaje zásadně nezdržuji a uhýbám (u IAD např v Jičínské) to tolik nehrotím. Nesnáším a jako cyklistovi je mi to i nepříjemné, když bych se měl předjíždět s tím autobusem. To už je vážně hroší kůže. Když vyjedu do Čelákovic, tak tam je snad víc kol než aut. Sice je tam menší provoz, ale větší koncentrace lidí bez papírů na kole.

Je to sice totálně OT, ale jak byste postupovali v situaci: Jsem cyklista a nerespektoval jsem STOPku. Zastaví mě příslušník, řeknu mu, že nejsem vlastníkem ŘO, což si podle občanky najde. Já mu řeknu, že nemám autoškolu a tudíž nevím, že ta značka neplatím jen pro auta. Samozřejmě papíry mám a znám zákon o PK (cyklista má stejná práva a POVINNOSTI, protože je řidič). By mě zajímalo, jak by příslušník postupoval, protože neznalost neomlouvá a já projel návěst stůj.
Pátek, 03. března 2017 - 21:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 787
Registrován: 10-2012
Emil Švec: S výmluvou na neznalost značení byste asi nepochodil, neboť přímo na stránkách policie je toto sdělení ohledně cyklistiky;

Pravidla silničního provozu při jízdě na jízdním kole - cyklista musí znát::
- základní povinnosti řidiče
- dopravní značení
- zakázané způsoby jízdy
- dodržovat ohleduplné a ukázněné chování:
NEOHROZIT - povinnost počínat si tak, aby jinému účastníkovi provozu nevzniklo žádné nebezpečí (nenarazit, neporanit)
NEOMEZIT - povinnost počínat si tak aby jinému nebylo nijak překáženo, nevadit
- způsobilost k řízení - do 10 let v doprovodu osoby starší 15 let
- cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přílbu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě (doporučujeme i osobám starším 18 let).

Pokutu samozřejmě lze dostat jako v automobilu, rychlost ve většinou řeší domluvou, není povinnost vozit tachometr na kole.

(Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.)
Slova, ne činy!
Pátek, 03. března 2017 - 22:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6080
Registrován: 6-2004
Pawel: Emigrovat už nemusíme ne ;-). Dneska přece máme volné hranice, společný pracovní trh, takže, když se mi v nějaké zemi nelíbí, tak můžu volně jinam. [happy]. Osobně si myslím, že ČR není ideální, ale taky to není úplně špatné a to i ve srovnání s "úžasným" západem.

Kritika je dobrá věc, ale pokud vznikají paskvily jako na nábřeží kpt. Jaroše, tak radši nic...

Já jsem fyzickým útokem nezačal. yardam napsal,že radši riskuje srážku s chodcem než aby jel po silnici. Bohužel mám ve svém okolí člověka, který zemřel kvůli podobnému zmrdovi na chodníku... (starší ročník, který nerozdýchal operaci krčku po sražení takovýmto blbem). A upřímně pár cyklistů už ode mě skoro dostalo přes tlamu, když na Ladronce jezdili v koridoru pro pěší a já jsem tam byl s kočárkem a ohrožovali mě...
V autě jsem podstatně klidnější, pač mám kameru a 100% cyklistů se při konfliktu a pohledu na kameru ztratilo poměrně rychle v prachu[wink].

Takže znovu. Pokud tu někdo napíše, že radši riskuje cizí zdraví než svoje, tak si slušnou diskuzi nezaslouží.
Emil Švec
Sobota, 04. března 2017 - 06:36:30  
Neregistrovaný host
84.246.166.18
Jarda: Já jsem to kolegům říkal. Týká se to naší uklízečky, papíry nemá a domů vyjíždí z vedlejší na hlavní a zároveň musí dát přednost zprava na STOPce na druhé vedlejší. Prakticky se tam š
sune jako balvan, ale i tak občas vzniká nebezpečná situace. Vzhledem k IQ si ale myslím, že by příslušník raději utekl než jí pokutoval [lol]. Konec OT

9001: Važ si země, kde žiješ a kde může Tvé dítě vyrůstat. Mohlo by to být mnohem horší. Sice zamrzí vyhozené miliardy za OC nebo zprzněné ulice po rekonstrukci, ale základní potřeby jsou tu zajištěny brilantně. A to platí jak pro ČR, tak pro Moravu, jen si toho lidi neváží. Jsme sice Slovani, ale po útlumu 39-89 jsme opět na vzestupu a slušný člověk se slušně uživí [vypravci]
Sobota, 04. března 2017 - 07:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 10-2012
Emil ,
tak ona by ta Stopka pro vaší uklízečku neplatila, kdyby tam byl ten přitlučen na značce dodatek v duchu znění Mimo cyklisty ( v tomto případě by byl tedy dodatek na značce Stop nesmysl) a je otázka, kdy se vaše uklízečka při tomto stylu jízdy na kole sama obrátí v ducha. Zkuste jí to vysvětlit.

Sám jsem si poslal sem odkaz na povinnosti a znalosti předpisů u cyklistů- často vídám, jak se cyklista horko těžko přemáhá v kopci v Seifertový z posledních sil, většina jich to vzdá nebo spadne v půlce kopce , když je za nima kolona aut a tramvají . Tento styl jízdy už by tedy byl podle oběžníku z policie omezení provozu na pokutu? Ono bude asi pro a proti v tom výkladu , jak velkou rychlost musí cyklista vyvinout, aby nebránil provozu . Možná by tedy bylo třeba lepší dát na tu prudkou část Seifertovy od centra a podobná místa lepší značku Cyklisto veď kolo.. Otázka
Slova, ne činy!
Sobota, 04. března 2017 - 07:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7785
Registrován: 5-2002
Zastaví mě příslušník, řeknu mu, že nejsem vlastníkem ŘO, což si podle občanky najde. - to si podle OP nenajde, protože nemá důvod to hledat. Na kole máte povinnost dodržovat předpisy jako automobilista, dostaváte pokutu jako automobilista, ale nesmí to spojovat s vaším řidičákem
Sobota, 04. března 2017 - 11:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 6-2004
Emil Švec : Já mám ČR rád. Přijde mi ubohé jak mnozí ČR nadávají do bananové republiky, a jak je to všechno na nic atd.

Uklízečka : Podle toho co píšeš to je spíš otázka času, kdy se to vyřeší samo[satan].Možná bych si už dal inzerát na novou[biggrin]
Emil Švec
Sobota, 04. března 2017 - 12:33:21  
Neregistrovaný host
84.246.166.16
No, moc by nechyběla [proud]. Dotaz byl směřován na to, že nemá ŘO, takže se "může" odvolávat na neznalost. A věřte mi, že byste utekli i když nedrží v ruce hadr [biggrin] Já si myslím, že příslušník by to řešil domluvou, i když má právo na pokutu. To je fuk.

Je v dohledu nějaké smysluplné řešení po brzkém ukončení 15T? Přeci jen čas nezastavíme a první R.P již mají i několik let po PO. Podobná situace je i s 81-71M.
Sobota, 04. března 2017 - 12:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 4-2009
->JardaČerný
Odpověď k Seifertově z centra. Proč bych tam měl vést kolo, když to vyjedu. Jedu tudy tak 2x do roka ale nemám problém s tím ten kopec vyjet. Do tramvajových kolejích vjíždím až zastávkou Husinecká, kde se ulice zužuje a kopec je k tomu světelnému přechodu u kostela. Pak už je to v pohodě. Cestou je několik vedlejších ulic, kam se můžu uhnout, kdyby se na mne lepila tramvaj. Takže jsou i cyklisté, co to vyjedou. Značku nebrat.
Podobně jezdím do kopce na Letnou. Tam jezdím často a po tramvajových kolejích je to do kopce nejlepší, protože je tam nejslabší provoz. Tramvaje pouštím hned za křižovatkou nebo pokud mě dojedou později tak na nejbližší křižovatce. Jakmile jsem u zastávky Kamenická, tak už tramvaji ujedu až na Letenské náměstí, kde odbočuji.
V.
Sobota, 04. března 2017 - 18:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 1-2015
Řekl bych, že současná radnice absolutně nemá odvahu pořídit jakoukoliv novou tramvaj. Podle mě nebyl vůbec špatný nápad kupovat ojetá KT a rekonstruovat je, na mnoho linek se hodí naprosto perfektně a celkově je to jedna z nejlepších tramvají vůbec.

Na druhou stranu by ale nová tramvaj aspoň tu klimatizaci mít měla... Každopádně s tím, co se plánuje na Pankráci nebo v Libuši se klidně může stát, že budou mít obousměrné tramvaje podstatně větší význam, než kdy měly.

A určitý potenciál bych taky viděl v čtyřčlánkových 15T, klidně by se tak 50 kusů pro 9 a 22 uživilo.
Sobota, 04. března 2017 - 18:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7787
Registrován: 5-2002
Venca_m: Konečně vím kdo v Praze zdržuje tramvaje. Máte naivní představu, stejně jako další extrémní organizace v Praze, že cyklodoprava je nadřazený dopravní systém pro Pražany, byť ho používá promile Pražanů. Cyklisté konečně musí dodržovat veškerá pravidla silničního provozu, například mít řádně osvětlené vozidlo, jak platí pro ostatní účastníky silničního provozu a pak by mělo jejich vozidlo mít přiměřenou bezpečnostní ochranu řidiče, jinak nevím, která zdravotní pojišťovna bude hradit blatníkové nehody cyklistů.
Sobota, 04. března 2017 - 20:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6082
Registrován: 6-2004
MettP. Já bych byl v tomhle smeru v klidu. Opravdu nevěřím, že se něco postaví[wink]. Po revoluční radnice bez ohledu na barvu staví pusou...A že se občas někdo snaží, aby to vypadalo jinak, tak to stejně skončí u malování v územním plánu... Papír toho snese dost...

Nové tramvaje. Taky moc nevěřím, že by současná radnice něčeho takového byla schopná...

Jinak R.P se dají určitě recyklovat ještě jednou... A pokud budou vybrané kusy moc prohnilé, tak jim dají waní skřín a hotovo...

To samé s metrem. Tam akorát ruská kastle bude ještě asi ok[happy]
Sobota, 04. března 2017 - 22:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7059
Registrován: 2-2006
Emil Švec: Čeká nás pravděpodobně nová doba wanová, protože minimálně do roku 2023 nové výběrko na cokoliv nehrozí. Několik let po PO není překážka, až jich bude patnáct, tak to bude třeba začít řešit.
Čtyřčlánkové 15T do Prahy nejdou, o tom už se popsaly stohy...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 04. března 2017 - 22:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 12-2007
Demon3: To je velká škoda, myslím si, že Dopravní podnik měl už vypsat nové výběrové řízení na dodávku tramvají, které by postupně nahradily všechny tramvaje T3 s výjimkou wanů, dále všechny tramvaje T6 a do budoucna i určité množství oboustranných tramvají, které by nahradily KT. Samozřejmě DP neví, kolik tramvajových tras se postaví dejme tomu do pěti - deseti let. Proto by ve smlouvě mohl snad být dodatek, že pro případ stavby tramvajových tratí dodá dodavatel ještě určité množství nových tramvají. Snad by to prošlo přes Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Sobota, 04. března 2017 - 23:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6083
Registrován: 6-2004
Demon: Za rok budou volby [proud].

Wagon: Do 10 let ? Nová TT? [biggrin]