Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 27. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 27. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 24. prosince 2017 - 22:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 2-2011
9001: Tvl, má sotva dvouletýho caparta a už sní o tom, jak za 20 let vyletí z hnízda [happy]
Hezké vánoce!
Neděle, 24. prosince 2017 - 23:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 4-2007
Ja furt nemuzu pochopit, jak muze 23 neco vylepsit, kdyz jede jednou za pul hodiny a totalne mine rani spicku, kdyz jezdi od cca 3/4 na 9. Jakoze mozna posili dve 22 jednou za hodinu? A to za predpokladu, kdy se vtlaci na IPP mezi dve 22, ktery maj mit teoreticky mezi sebou max 5 minut. A pokud i 22 nekde vyhnijou, tak 1 spoj za pul hodiny tezko absenci nekolika spoju vytrhne. Jenze i za tohohle predpokladu by teda mely takovy zalozni linky jezdit po cely Praze a "zachranovat" i jiny useky...
Neděle, 24. prosince 2017 - 23:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6861
Registrován: 6-2004
Thriller: A druhý na cestě [satan] Ale to je vedlejší.;-).

Rozhodně nesním a ani se na to úplně netěším... Protože mám holku tak zvažuji i zbroják[biggrin].

Spíš mi šlo o celkový koloběh financí v kontextu na spoření na důchod a životních období.

Navíc jsem i realista... Manželka na MD, hypotéka atd, takže spořit si 3000 (vlastně 6000 i na manželku) na důchod je fakt mimo i když se nám to kdekoli a kdokoli snaží vnutit... Otočení penzijka je příjmeným zpestřením :-). I přesto si vlastně na důchod spořím :-) Po splacení hypoték dva byty v Praze budou mít slušnou hodnotu[satan]

Stejně chápu lidi i do cca 35, kteří tu vidinu důchodu mají sakra daleko a vzhledem k tomu, když vidíme politické rozhodování v rámci celé EU a celkovou nestabilitu důchodového systému, tak se klidně může stát, že půjdou do důchodu v 68...

Taky krásné Vánoce;-).

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Neděle, 24. prosince 2017 - 23:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 6-2003
9001: tak ano, pokud člověk honí v rodinném rozpočtu každou korunu, tak není od věci penzijko po čase vybrat, a založit nové, protože tím získá část peněz od zaměstnavatele hned. Ale pokud průběžně udržuju dostatečnou finanční rezervu, tak mi to přijde škoda rušit předčasně a vracet státní podporu, přece jen třeba za deset let lze na státní podpoře získat skoro 30 tisíc, což mi přijde škoda jen tak zahodit. Jinak souhlasím, jen mám k penzijku jiný přístup (beru to jako peníze "navíc", které se mi v daleké budoucnosti můžou hodit, bez ohledu na to, že inflace část požere, protože "ve slamníku" by požrala ještě víc, a předčasně bych vybíral jen v případě nouze).
Neděle, 24. prosince 2017 - 23:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6862
Registrován: 6-2004
Tomáš_hradecký: Souhlas a hezky napsáno. :-).

Mě šlo hlavně o prezentaci příspěvku na penzijko jako další nemalé zvýšení příjmu od zaměstnavatele :-).
Emil Švec
Pondělí, 25. prosince 2017 - 08:31:44  
Neregistrovaný host
84.246.166.11
9001: Můžeš nějak rozvinout to snížení o 2 Kč/km? Já jen že se na příměstských linkách (tedy autobusových), dle nějakého nařízení ceny skokově meziročně zvedly o 2 Kč...
Pondělí, 25. prosince 2017 - 08:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 7-2011
Tomáš_hradecký:
"...jen mám k penzijku jiný přístup (beru to jako peníze "navíc", které se mi v daleké budoucnosti můžou hodit...."
No, já se tý daleký budoucnosti trochu bojím, bo mám obavu, aby sis za tu "sumu", na jejíž našetření si celej život utrháváš od huby, (s ani ne moc velkou nadsázkou) nakonec maximálně neudělal vejlet tak akorát do Karlovejch Varů. Bez oběda, bo na ten už nezbyde.
Pokud nezměněj věkovou hranici (a pokud se toho dožiju), čeká mě penze za "krásných" 24 let. A když vidím, co jsou schopný politici s tím vyvádět už dnes, docela se děsím, abych celej život nešetřil nějakej přiblblejm levičákům tak akorát na zalepení státního dluhu, až mi to znárodněj.
Smithers
Pondělí, 25. prosince 2017 - 08:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 12-2007
Ad snížení o 2 Kč: Jakousi účetní operací (odložená daň?) DPP vytvořil rekordní zisk. Chtěl si to nechat na rozvoj, ale rozhodnutím magistrátu byla část použita na platy a část na posílení provozu (cestou snížení ceny za vozkm).
Pondělí, 25. prosince 2017 - 11:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6863
Registrován: 6-2004
Emil Švec : Psal to tu přímo jeden z Martinů " Ve spolupráci s kolegy z DP se povedlo snížit cenu vozokm napříč trakcemi o 2 Kč/km.". Blíž to nepopisoval, ale asi má Smithers pravdu... Jednalo čistě o účetní operaci...

Kouzlo příměsta bude v tom, že i po zdražení nejspíš jezdí levněji než DPP. (Taky stokrát omýlané, že je lepší v Praze platit linku 3xx, protože je levnější než 2xx od DPP. A někde se na to zvýšení platů vzít muselo...;-), ale počítám, že hlavní balík stejně dává Středočeský kraj nikoli Praha.

Bobik: Tak potom to ber jako navýšení svojí mzdy cca o 916 Kč čistého :-). Kdy se stavíš to podepsat? [satan]
Emil Švec
Pondělí, 25. prosince 2017 - 13:12:21  
Neregistrovaný host
84.246.166.11
Zrušení 239 vítám, tak zbytečné projíždění nafty jsem snad ještě neviděl. Vídal jsem jí od Blatova k Rohožníku s občasným jednotlivcem.

9001: Arriva na příměstu účtu totéž, co DPP. Lépe řečeno ROPID to inkasuje za oboje stejně. To mě hodně překvapilo. Je to cca 40,2 Kč/km, co jsem viděl z účtu.
LvP
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 10-2012
Demon3: Proč by měly ? A v jaké trase ?
Protože 23 je zbytečná. Interval 22 dělí jen někdy, a to ještě spíš teoreticky. Historické T3 můžou jezdit jako normální pořadí 22.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6864
Registrován: 6-2004
Emil Švec: Ale to se bavíme o tom, když DPP jede linku 3xx ne? Za městskou linku bude mít DPP víc ne? Bohužel jsem nikde žádné rozumné info z novější doby nenašel... Poslední myslím rok 2010 a tam je cena 47 kč/km u busu...
Emil Švec
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:14:02  
Neregistrovaný host
84.246.166.11
Je pravdou, že cena 40 Kč možná bude už po odečtení tržeb. Víc k tomu neřeknu, protože jsem to viděl jen letmo. A zarazila mě ta poznámka, že z nějakého, možná vládního, nařízení, se od ledna zvyšuje cena vozokm o 2 Kč.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6865
Registrován: 6-2004
Emil Švec: To je dozvuk "stávky" autobusáků ;-), především mimo Prahu.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ridici-autobusu-hrozi-stavko u-dejte-nam-alespon-130-korun-na/r~5109288e21c711e6a4100025900fea 04/
Pondělí, 25. prosince 2017 - 15:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 2-2006
LvP:
"Protože 23 je zbytečná. Interval 22 dělí jen někdy, a to ještě spíš teoreticky. Historické T3 můžou jezdit jako normální pořadí 22."
23 posiluje linku 22 v centrální části města, kde to 22 už pár let potřebuje jako sůl a vzhledem nepravidelnostem 22 je vcelku jedno, že "posiluje" jen každý 6 (nyní) nebo 2 (standard v sezoně o víkendu) spoj.
Souhlasim s tim, že je to málo a určitě by to chtělo posílit, ale je to o vozech, lidech i financích, tak buďme rádi za to, co máme.
Pokud by jezdily na běžných pořadích, nic by neposílily a jen by se zbytečně vystavovaly riziku vandalismu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 15:24:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7453
Registrován: 2-2006
Káem: "Tak mě ležej v žaludku jednak vozy, se kterejma by už mělo bejt zacházeno jako s historickejma, protože jich je pár kousků a mělo by se s nima jezdit maximálně v rozsahu 41. "
Na 41 jsou ještě moc mladý - i T1 tam leckomu přijde nepatřičná a na její rozsah provozu je jich moc.

"Pak mi leží v žaludku že v době, kdy nejsou lidi se takto plejtvá personálem. Kdyby byla nezaměstnanost 8% a DPP byl charita, chápu že se bude jezdit v sólech po 4 minutách, aby se lidem dala práce. ale takhle kvůli pár výhodářum, hračičkum a šotoušum přišly nusle vršovice a radlice o víkendovou a večerní metrolinku (7) a nyní i holešovice a centrum města a vinohrady a vršovice o další (6)."
Tu souvislost tam vidíš asi jenom ty. 23 spolkne 3 lidi o víkendu denně, 6 s 7 dohromady cca 36 lidí. Co k tomu víc dodat...

"Hlavně že na 23 se hlásej kancelářský z volna aby si přivydělali."
A teď si vem, že nebejt 23, nebyli by tyhle lidi nikde jinde. [wink]
A získal bys co ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 16:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6866
Registrován: 6-2004
Demon3: Jenže u 22 je problém ve stádovitosti převáženého substrátu... Takže jakékoli další posílení je spíš o papirovém dodržení standardů, ale k realitě to má daleko... Mám několik pozorování, kde první 22 jede po střechu, pak 23 na sedačky a pak další 22, kde sis mohl vybrat místo k sezení...

Že by lidi nebyli nikde jinde :D. Super. Nám jezdí na sídlišti autobus po půl hodině v sedle, jedeme tam jak sardinky, ale ROPID + DP platí vybraným šotoušům šotojízdy z eráru. Bomba...
Pondělí, 25. prosince 2017 - 17:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4387
Registrován: 7-2011
9001:
"...ale ROPID + DP platí vybraným šotoušům šotojízdy z eráru. Bomba..."
Kdypak, tohle je záležitost města (podpora turistickýho ruchu, či tak něco).
9001:
"Takže jakékoli další posílení je spíš o papírovém dodržení standardů, ale k realitě to má daleko... "
O papírovém dodržování (čehokoli) je to už dávno. Realita nikoho nezajímá, protože její náprava je složitá a pracná...
9001:
"Kdy se stavíš to podepsat? [satan]"
Něco snad mám, ale jednak tomu nerozumím, jednak nevím co a jednak nevím kde. [proud] Jestli na mě někdy, odněkud, až budu hledat něco jiného, vypadne smlouva, klidně se s ní stavím, třeba ji vylepšíš/změníš, já tomu prd rozumim. [crazy]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 17:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6867
Registrován: 6-2004
Bobik: Takže na 23 nejdou peníze z balíku provozu?

Penzijko: Zrovna penzijko je tak zákonem osekané, že je reálně jedno u koho ho máš ;-). Spíš si fakt udělej ten čas a zařid si to ;-). Příspěvku zaměstnavatele je fakt škoda... Ještě bych si zjistil, jestli DP prudí kolik musíš posílat. pokud by mu to bylo jedno, tak klidně posílej 100 Kč a DP ti tam hodí 1000 Kč ;-).
Milala
Pondělí, 25. prosince 2017 - 18:24:43  
Neregistrovaný host
89.176.198.125
Panebože, hlavně neposlouchejte 9001 a penzijka nerušte a netočte[pozor][pozor][pozor]
Podle KS bude DP přispívat jen na 2 smlouvy, pak už ne. Když zrušíte 2 penzijka a založíte třetí, tak už vám DP příspěvek zaměstnavatele neposkytne[pozor][pozor][pozor]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 19:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 6-2004
Milala: Zatím co jsem pochopil, tak spíš to lidi od DP vůbec nemají a dost lidí to ani nechce využivat...

Jinak tohle je drsná podpásovka od DP...
Pondělí, 25. prosince 2017 - 19:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4388
Registrován: 7-2011
Milala:
"..penzijka nerušte a netočte..."
Klid, nic točit nehodlám.[wink] Jenom když to je a zaměstnavatel přispívá, bylo by škoda to nevyužít. Upřímně nevím, jestli něco a co vůbec mám, musím se doma zeptat svojí ministryně financí...[proud]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 6-2003
Bobik: aby sis za tu "sumu", na jejíž našetření si celej život utrháváš od huby, (s ani ne moc velkou nadsázkou) nakonec maximálně neudělal vejlet tak akorát do Karlovejch Varů

No, já to beru tak, že už teď to jsou pro mě peníze "navíc". A ano, je teoreticky možné, že jich v budoucnu nebude tolik, kolik si představuju, ale je celkem pravděpodobné, že tam aspoň něco bude. Zatímco pokud bych to utratil už dneska, tak je na 100% pravděpodobné, že nebudu mít vůbec nic [wink]

Jinak příspěvek zaměstnavatele na penzijko určitě využívej, ať už na dlouhodobý horizont, nebo pokud se ti hodí peníze navíc tak časem můžeš udělat předčasné zrušení jak psal 9001. A kdybys dosud žádnou smlouvu penzijka neměl, tak bych ti za běžných okolností mohl doporučit moji ženu, která by ti ji dokázala zařídit, ale vzhledem k tomu, že dnes v 11 hodin porodila zdravého synka Hynka (a ona je taky v pořádku), tak si to klidně zařiď kdekoliv, ony všechny penzijní společnosti mají +- stejné podmínky i výnosy, u nás se bude pracovat až od února 2018 [happy] Z porodnice v Neratovicích zdraví Tomáš
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:12:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6869
Registrován: 6-2004
Tomáš_hradecký: Velká gratulace kolego[ok].
Pondělí, 25. prosince 2017 - 22:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13906
Registrován: 10-2004
Fkam:
"V Praze jsou daleko horší záležitosti než nějaká 23, která je alespoň užitečná. Mělo by se zastavit skutečné plýtvání a ne něco, co funguje a je pro lidi."
To by mě zajímalo, kde bys chtěl šetřit, když tleskáš jedné z největších zbytečností jako je druhá linka ve Vysočanech. Pokud se mají šetřit řidiči, tak jsou tady 2 favoriti, kde začít: Ukončení linky 14 na Palmovce a ukončení linky 21 v Braníku (a snaha o sloučení s linkou 2 do souprav).
Pondělí, 25. prosince 2017 - 23:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 1-2015
9001:
"Nám jezdí na sídlišti autobus po půl hodině v sedle, jedeme tam jak sardinky, ale ROPID + DP platí vybraným šotoušům šotojízdy z eráru. Bomba..."
To je právě amatérismus současného vedení ROPIDU. Přesně, co říkáš. Tady se vyhazuje za zbytečnosti (viz 21) a na sídlištích jezdí autobus o víkendech v intervalu 40 minut, o kultuře cestování, nemůže být ani řeč.
Orky:
"To by mě zajímalo, kde bys chtěl šetřit, když tleskáš jedné z největších zbytečností jako je druhá linka ve Vysočanech. Pokud se mají šetřit řidiči, tak jsou tady 2 favoriti, kde začít: Ukončení linky 14 na Palmovce a ukončení linky 21 v Braníku (a snaha o sloučení s linkou 2 do souprav)."
Těžkej nesouhlas. Linka 21 je podle mě naprosto zbytečná (kdo bude jezdit z Braníka na Smíchov, když si může u Přístaviště přestoupit na přehršle autobusů, které ho odvezou ke Smíchovskému nádraží.
Ale jinak s 14 naprostý souhlas.[ok]


(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Úterý, 26. prosince 2017 - 06:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8318
Registrován: 4-2003
Smyčku Nádraží Braník včetně točky pro autobusy by bylo nejlepší zrušit a prostor po ní prodat, nejlépe pro výstavbu obytných domů, lokalitě by to dost pomohlo. Dnes je to taková neutěšená lokalita, kde se montují kolejová pole pro rekonstrukce tramvajových tratí, občas to slouží jako skládka štěrku či odkladiště betonových tvarovek taktéž pro rekonstrukci tramvajových tratí. Tohle ať si DP skladuje a montuje někde jinde.


Smyčka Dvorce plně stačí a místo Braníku ať si DP postaví třeba tuto jednokolejnou smyčku, pokud by to bylo doopravdy potřeba: https://en.mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=14.4043212&y=5 0.0027497&z=18&base=ophoto&rm=9gzEFxXYk7NcBNNRD-NQHsNkJx6mL3OUMpO HNl64OxMnPmLSONLC6zKcPWLjRoM0-J
Emil Švec
Úterý, 26. prosince 2017 - 07:56:59  
Neregistrovaný host
84.246.166.2
by bylo nejlepší zrušit a prostor po ní prodat

Takových tu v 90. letech bylo, snad už je to dnes lepší [biggrin]
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8320
Registrován: 4-2003
Ještě by to chtělo zrušit smyčku Dlabačov. Naprosto zbytečná nevyužívaná a hlavně reálně oproti Královce nevyužitelná záležitost. Akorát stejně jako Braník zabírá místo.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13907
Registrován: 10-2004
Pepan.1981:
"9001:To je právě amatérismus současného vedení ROPIDU. Přesně, co říkáš. Tady se vyhazuje za zbytečnosti (viz 21) a na sídlištích jezdí autobus o víkendech v intervalu 40 minut, o kultuře cestování, nemůže být ani řeč."
Nelze obecně říct, že autobus po 30-40 minutách na sídliště je špatně, je potřeba sledovat celkovou úroveň obsluhy, například celý interval svazku linek, funkci linky, apod. Bezhlavé zkracování intervalu, aby nebyl moc dlouhý, vede k situaci alá 165, která je silně předimenzovaná prakticky ve všech obdobích a téměř v celé trase.
Pepan.1981:
"Těžkej nesouhlas. Linka 21 je podle mě naprosto zbytečná (kdo bude jezdit z Braníka na Smíchov, když si může u Přístaviště přestoupit na přehršle autobusů, které ho odvezou ke Smíchovskému nádraží."
Já řeším stav dopravy, resp. nabídku na trati Braník - Sídliště Modřany, a ta je zbytečně předimenzovaná.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 12-2007
Ale tak on by ten terminál Nádraží Braník stál za případnou přestavbu, aby se BUS smyčka přesunula na to prostranství blíže k tramvajovým zastávkám a rozšířil se prostor a chodníky před nádražím. Až bude Dvorecký most, tak ten uzel nabyde na významu, možná tam bude končit 190 od Beránku s přestupem na tramvaj směr Smíchov. A možná by se tam vlezlo i menší P+R.

Bram: Když to zrušíš a prodáš na stavební pozemky, nemáš kde ukončit 106 a 121. [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 1-2007
Neslouží přes den občas Nádraží Braník jako odstavné parkoviště? Přes den se plocha, kde dříve bývaly stánky s občerstvením zaplňuje auty a večer zase vyprazdňuje. Praha 12 (jedna ze zastupitelek) navíc tlačí na vybudování vícepodlažního parkovacího domu.

Linku č. 21 si prosadila radní Prahy 12 (Modřany) Vedralová pro přímé spojení Modřan s Andělem, kvůli kolonám na Barrandovském mostě.

Jinak by neškodilo připomenout, že vzhledem k tomu, že vzrostl počet metrolinek s ukončením podél tramvajové trati do Modřan, tak více cestujících využívá i tramvaje. Přesto si myslím, že minimálně o víkendu by linka 2 v Modřanské větvi se mohla zrušit. Možná by mohla jezdit v tomto období jen v trase Hradčanská - Sídliště Petřiny

(Příspěvek byl editován uživatelem Paes.)
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6871
Registrován: 6-2004
Orky: Pokud žádná jiná linka relaci nejede, tak to je špatně... Ale chápu, že zdravým a mladým tramvajovým šotoušům je nějaký sídliští bus u pozadí... Kdyby aspon měl dráty a nebo byl elektro, tak si toho možná někdo všimne...
Fkam
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 3-2011
Náhodou 21 je super. Využil jsem několikrát při cestě z Modřan na Anděl. Lepší než se kodrcat 253 a ještě přestupovat na metro. A Braník je ideální místo pro dojíždějící. Kolikrát jsem tam nechal auto a dál jel tramvají. To místo má rozhodně potenciál.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13908
Registrován: 10-2004
Antar: Smyčka Braník je zbytečně megalomanské dílo na to, jako má a jakou může mít funkci. Pokud by se mělo toto místo řešit, určitě by šlo rozdělt na více pozemků tak, aby mohlo dále sloužit potřebám města a dopravy, jen by příslušné zabíralo menší prostor.

Paes: Dopravu je potřeba dělat rozumně a ne lézt do zadku zastupitelům městských částí. Linka 21 měla dost času na to, aby se chytila a pokud tomu tak není, je vhodné to řešit. Linka 2 je zbytečná i v sedle, tady jsou 3 linky dostatečné (17 brána z 2), to je další ukázka plýtvání.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2206
Registrován: 12-2007
Bram: Nemyslím si, že je dobré postavit smyčku nedaleko železniční zastávky Modřany. Pokud by byl prostor pro stavbu tramvajové trati např. místo bývalé vlečky myslím do bývalého modřanského cukrovaru, tak by to bylo lepší řešení. Pokud se týká smyčky Dlabačov, domnívám se, že by to bylo ideální místo pro ukončení vyhlídkových tramvají T 3 pro turisty. Možná by tam mohly zaparkovat autobusy, které by přivezly turisty, kteří by dále pokračovali v prohlídce Prahy tramvají.
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 12-2007
Orky: Smyčka Braník se vybudovala v době, kdy nebylo metro, a lidé mnohem častěji jezdili na chaty vlakem. Cílem bylo, aby lidé přijíždějící Posázavským pacifikem se dostali do tramvají a těmi se dostali do centra. kromě toho neexistovala tramvajová trať do Modřan, takže smyčku využívali také lidé z Modřan, Komořan a Hodkoviček, kteří přijížděli městskými autobusy. Několik autobusů jelo také ve směru do Dolních Břežan. Pozůstatkem těchto autobusů je linka č. 341, která ve své trase pravděpodobně skončí jakmile bude postaveno metro D do Písnice. A když jsme u rušení smyček, tak si myslím že jakmile se postaví tramvajová smyčka u Depa Hostivař, tak se také zruší smyčka na Černokostelecké. Ta by byla zajímavá pro výstavbu domu.
Úterý, 26. prosince 2017 - 10:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13909
Registrován: 10-2004
9001: Hlavní linkou v Čimicích je nepochybně 152 s dostatečným intervalem, troufám si říct, že o víkendu by byl dostatečný. Linka 145 je linka, jak říká KM, pro lenochy. Valná většina sídliště má slušně dostupnou 152, i z toho důchoďáku je to na 152 blíž, než na 145. Není možné dotovat v celé Praze linky se sedlovým intervalem 15 minut jenom proto, aby nemuseli jít na zastávku vzdálenou 8 minut.
Pokud Ti jde o 202, tak se mi nezdá, že by měla mít v celém období v sedle, kdy má 30 minut, v Čimicích kapacitní problémy.
Úterý, 26. prosince 2017 - 13:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 3-2011
Ohledně smyčky Nádraží Braník zapomínáte na to, že smyčka fungovala několikrát jako provizorní vozovna při výluce trati pod vyšehradskými skálami. Zrušení nebo zmenšení této smyčky by znamenalo, že v případě výluky této bude z provozu vyloučen celý úsek až do Modřan.
Kdysi se mluvilo něco o realizaci vozovny v Libuši, nevím, jak moc to bylo myšleno vážně a zda se o tom ještě uvažuje,už jsem o tom dlouho neslyšel. Ale minimálně do doby než vznikne TT Pražského povstání-Smíchov, tak lze smysl smyčky obhájit.
Úterý, 26. prosince 2017 - 14:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13910
Registrován: 10-2004
Malatekd: Bude-li jednou Dvorecký most, záložní vozovna ztrácí smysl.
Úterý, 26. prosince 2017 - 15:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 12-2007
Orky: Nevíte, jak to vypadá s kapacitou vozoven, a s jejich vytížeností? Četl jsem někde, že řada vozoven je dost vytížená, např. motolská. A zejména pokud se tramvajová trať z Modřan prodlouží nejprve do Libuše a popř. dále až do Písnice, tak jednak budou zapotřebí nové tramvaje a potom to jak do vozovny Pankrác, tak i do vozovny Motol bude i z Libuše docela velký kus cesty. To by na ranní vyjíždění z Libuše museli tramvajáci vyjíždět pomalu okolo 4. hodiny.
Fkam
Úterý, 26. prosince 2017 - 16:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 3-2011
Z Pankráce se vyjíždí první 17 do Modřan ve 4 hodiny a před lety, když se jezdilo ještě dřív, tak jsem vyjížděl někdy ve 3:45 z vozovny. Krásné časy. [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 26. prosince 2017 - 16:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6872
Registrován: 6-2004
Orky: Částečně souhlas. 145 je hlavně pro Přívorskou, ale zastávky okolo Okořské jsou u 152 řešeny lechce neštastně, takže po určité úpravě zastávek v okolí by 152 byla úplně ok.

K 202. Nechci být sprostý, ale tady to naprosto sedí :-) Myslet znamená hovno vědět... a opravdu to není jeden spoj, ale problém je po celou dobu sedla...

Wagon: Třeba z Vokovic to na Bilou horu není extrémně kratší než pro pankrácké na Modřany. A navíc to jsou 2 km... Jestli řidič vyjede o 5 minut dřív to asi moc nevytrhne...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Emil Švec
Úterý, 26. prosince 2017 - 16:29:22  
Neregistrovaný host
84.246.166.2
Hlavně se bavíme o prodloužení a mostu, který, pokud vůbec, bude k řešení pro další generaci šotoušů...
Úterý, 26. prosince 2017 - 16:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 11-2007
9001 : já vídám často 202 v Dablicich a vyraznych kapacitních problémů si nevšímám.
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Úterý, 26. prosince 2017 - 16:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6873
Registrován: 6-2004
Peter_m: Možná právě proto, že v Dáblicích [wink]
Úterý, 26. prosince 2017 - 17:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13911
Registrován: 10-2004
9001: Tak když se Ti současný stav nelíbí, tak to vyfoť a pošli to jako stížnost na svou městskou část a na ROPID.
Úterý, 26. prosince 2017 - 17:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6874
Registrován: 6-2004
Orky: Neboj;-) Pracuje se na tom.
6131
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:37:51  
Neregistrovaný host
78.45.218.225
Ano, v Čimicích nic není, proto naprostá většina obyvatel jezdí do Lidla na Katovickou a do Krakova do obch. centra nebo na polikliniku. Zejména dopoledne bývá 202 opravdu přecpaná.

Na Ropid jsem psal cca 2 roky zpět, tenkrát mi odepsali, že o tom vědí a že je to v řešení. Tak to asi tedy řeší a přemýšlí, co s tím....
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:20:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 1-2007
Ropid by klidně mohl nějaké linky zrušit apod., ale Martinové několikrát uvedli, že zde musí být rozhodnutí z magistrátu, aby se výdaje na MHD trošku snížily. Pak je ochoten něco zkrátit. V případě nedostatku personálu je to zase o tom, že pokud dopravce, že to není schopen odjezdit, tak ROPID omezí počty spojů.

Problémem je akorát to, že omezení vybraných linek nedá dostatečnou sumu na posílení metra o víkendu alespoň v nejzatíženějších úsecích Dejvická - Želivského, Háje - Nádraží Holešovice a Smíchovské nádraží - Českomoravská v období od cca 8-20.
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13912
Registrován: 10-2004
6131:
"Ano, v Čimicích nic není, proto naprostá většina obyvatel jezdí do Lidla na Katovickou a do Krakova do obch. centra nebo na polikliniku. Zejména dopoledne bývá 202 opravdu přecpaná.

Na Ropid jsem psal cca 2 roky zpět, tenkrát mi odepsali, že o tom vědí a že je to v řešení. Tak to asi tedy řeší a přemýšlí, co s tím...."
Pokud je skutečně na 202 problém, tak je to opět záležitost, která lze řešit bez navýšení výkonů. Co si budeme povídat, interval 15 minut ve špičkách mezi Čimicemi a Čakovicemi je zbytečný. Omezení provozu na 20/30/20 by zhruba stačilo na prodloužení 169 v období 6-18 a pak by se dalo jezdit v prokladu 169/202.
Paes:
"Problémem je akorát to, že omezení vybraných linek nedá dostatečnou sumu na posílení metra o víkendu alespoň v nejzatíženějších úsecích Dejvická - Želivského, Háje - Nádraží Holešovice a Smíchovské nádraží - Českomoravská v období od cca 8-20."
Budu se opakovat. V září 2016 narostly výkony tramvají o 4,5%. Co se týká autobusů, tak od prodloužení metra v květnu 2015 zůstaly výkony na nule, ač logicky mělo dojít k omezení. Od té doby výkony městských linek (bez příměsta), vzrostly o cca 5%. Ve většině případů šlo o zbytečná navýšení. Jsem přesvědčen, že na adekvátní nabídku šlo zajistit bez významného navýšení výkonů v povrchové dopravě. Celé navýšení výkonů na povrchu by stačilo na zajištění intervalu 5 minut celý víkend na všech trasách v celém období provozu a bez pásmového provozu. Celý problém je politická neschopnost správně rozdělit prostředky.
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6875
Registrován: 6-2004
Orky: Smím se zeptat k čemu mi bude 169, když potřebuji na Krakov a Mazurskou? Omezením 202 na 20 ve špičce způsobíš akorát další problémy... 202 může být na 169 naprosto nezávislá, protože i když si pojedou na kufru tak to nikomu vadit nebude...

Logické řešení by bylo osekat 145 ve špičce a bude na provoz 202 po 15 v sedle ( jde o reálně o pár spojů)... Stejně tam proklad s 162/169 je celý den k ničemu, protože na Hornátecké jsou kolony a v Čimicích jede chvíli po 152...

K výkonům... To se dostáváme opět do kruhu, kdy tu Martinové budou brečet, jak jsou vlastně jenom servisní organizace a že nic nezmůžou atd. Ale donutit, pardon přesvědčit DPP si pronajímat dvouklouby a jezdit si s nima dělat fotky po Praze jim šlo...
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13913
Registrován: 10-2004
9001: Linka 169 by nově jezdila v trase Polikinika Mazurská - Krakov - Sídliště Čimice - ... - Kobylisy. Výsledný interval Poliklinika Mazurská - Krakov - Sídliště Čimice by byl 10/15/10, interval Sídliště Čimice - Čakovice 20/30/20, Čakovice - Nádraží Kbely dle potřeby, klidně 40/-/40, beztak to tam vozí akorát vzduch a na nádraží Kbely z Miškovic tam stejně nepojedne prakticky nikdo.
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6876
Registrován: 6-2004
Orky: [ok][ok][ok][ok]
6131
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:56:33  
Neregistrovaný host
78.45.218.225
Orky - Též dávám [ok]
Naprostý souhlas, teď to ještě zavést v reálu....
Středa, 27. prosince 2017 - 10:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 9-2007
Čtu, že řešíte 2, 21 Na Braník.
právě toto jsem psal na Tram v Praze v listopadu, když jsem se vyskytl v Braníku jako situace neznalý
"Ještě jedno, mají nějaký hlubší význam ta sóla motající se ve špičce po branické trati?
Vždy jsem viděl, kapacitní souprava na kufru sólo, případně opačně. Čili se to akorát motalo v zastávkách.
Nevím, ale místo 2 sól bych celkem laicky viděl 1 soupravu, kapacita zůstane, možná lepší rozložení, propustnější trať, stanice a ušetřený řidič."

Jinak příspěvek na penzijko 1 000,- je myslím dost slušná částka, u nás je třeba slíbeno od 2018 celých 500,-.
Naopak myslím, že 30,- za dělenou vás berou "na hůl". Vzhledem k vašemu průměru a "zákonné" částce v linkové dopravě za toto.
Středa, 27. prosince 2017 - 11:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 9-2007
Jinak, proč jsem na toto vlákno vlezl.
Číslování bus linek, resp. MHD ropidem.
Linky 100 - 299 jsou pod "škatulkou" městské, fajn.
Linky 300 - xxx jsou pod "škatulkou" příměstské, jako zasvěcený vím, že 300 - 399 zajíždějí do Prahy, ostatní nikoliv.
Když koukám, že je snahou zaintegrovat snad vše, co ve Střč. kraji jezdí, jsem si říkal, zda budou čísla vůbec stačit, ale pořád je minimálně asi 250 volných, byť zbývají ještě velké oblasti, tak to bude nakonec snad v poho.
Co mě ovšem tíží, proč nejsou nějak "vytažené" systémy MHD i v ostatních městech, než je pouze Praha.
Pokud chci najít něco jako linku MHD a nemám místní znalost, tak je to chaotické.
Je něco, něco, najednou MHD Kralupy, pak zase něco jiného, pak 474 bývala MHD mělník myslím, to už nepoznám z JŘ vůbec.
Systém MHD Kladno, pokud bych nevěděl, tak proč to mám hledat pod příměstskými linkami, někde pod 600 kór, když na to číselně hned navazují linky až zase na Mělník.
Oproti Praze, kde mají vše tak přesně učesané, na mne toto působí hrozně chaoticky, až jako bugr.
Je mi jedno, jaké to má číslo, ať to má kolik chce, ale proč to nemají v nějaké své složce jako městské linky v kraji, aby to bylo snadno dohledatelné a ne řazené mezi stovkami opravdu příměstských linek.
Středa, 27. prosince 2017 - 11:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13914
Registrován: 10-2004
Další ostuda pro About Me a nějak se bortí ta náhrada za spadlou lávku:

Je možné, že odpoledne v některých úsecích se na 224 bude místo mimoprázdninové čtvrthodiny jezdit po hodině, linka 396 nejezdí vůbec.

666: O číslování linek nerozhoduje ROPID, ale příslušné úřady, které vydávají licence na linky. V Praze je to odbor dopravních agend, kde se vydávjí licence pro linky začínající v Praze, nebo jezdící pouze v Praze. Ostatní licence se vydávají na středočeském kraji, kde je podobný odbor taky.
Čísla stačí. Co se týká MHD systémů, tak jsem očekával, že jedna z řad zůstane pro MHD ostatních měst, a to proto, aby bylo zřejmé, že na linkách může platit i jiné podmínky pro městskou frekvenci. Nicméně pro menší města držet samotná MHD nemá smysl, stejně šlo fakticky o příměstské linky, které v řadě případů jezdily mimo okolní města. V takovém případě je jejich oddělení zbytečné.
Středa, 27. prosince 2017 - 13:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6877
Registrován: 6-2004
Orky A přívoz P8 stojí proč?

About me začíná být slušný průser... No uvidíme co ROPID udělá...

Číslování. Do toho bych se radši nepouštel nebo to bude flame na pár stránek...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Středa, 27. prosince 2017 - 14:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 9-2007
iDNES.cz: Přívoz místo zřícené lávky v Troji zastavila technická závada