Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 20. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 20. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 15. prosince 2017 - 11:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6837
Registrován: 6-2004
Demon3: A co tramvajová revoluce pod vedení starého ROPIDU, která měla za úkol šetřit a to byl rok 2012, takže... Opravdu začínáš být svými argumenty hodně směšný... Když nebudou prachy, tak nebudou prachy ani na VHD a pojede Káemovským "ovdveze se to"...

Odbory jsou prostě amatéři a vyhozené peníze... Bohužel to není problém jenom DP, ale napříč firmami...

Krásná diskuze i o těch větračkách. Trochu mi to připomíná jak jistý vyšší ve Strašnicích napsal, že jsou roletky k ničemu a že fasované UV brýle jsou naprosto dostačující [crazy]
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 7-2010
9001-odbory prosadí to co jim dovolí a odkejve otrokář(zaměstnavatel).Bohužel většina vyššího vedení zdejších firem pořádá na odbory ať skrytý nebo veřejný hon za účelem co možná největší dehonestace jejich vedení.Tam kde jsou odbory funkční a hlavně jednotný mají celkem slušný vliv na vedení firmy a na slušný jednání k zaměstnancům.Ale to jenom zlomek firem,většinou vládne vedení ve složení schozený kabáti(starý límečky okolo pětašesáti)kteří odbory bytostně nesnáší neboť se až do dneška modlí aby na ně něco nevylezlo a novější okolo čtyřiceti kteří mají za sebou haldu školení a plnou hlavu toho jak jsou CML a odbory a ZP je pro ně největší zlo ve firmě které se musí vymýtit.Pravdopodobně dle Svých názorů patříš do první skupiny!!!!!
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7431
Registrován: 2-2006
9001: Když předložim argument kterej se TOBĚ nelíbí, tak je směšnej. To je ale panečku diskuze... [lol]
Vidim úplně jasně jak nějakej politik bouchne do stolu a řekne "nejsou prachy, tak omezíme provoz o 10%". To bude jásotu mezi obecenstvem....
Přidává se snadno, ale ubírá hodně ztuha chlapci, to je zase moje věštba.
Odbory jsou na nic akorát pro vedení, protože s nima musej řešit chod firmy a nemůžou si dovolit tolik odklonů. Přínos pro zaměstnance jsem popsal výš.

Bobik: A když to bude fyzicky zaslepený, vyvětram si jak ? Okno z nabídky vynech, tim větrat nechci.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Milala
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:22:16  
Neregistrovaný host
89.176.198.125
vyvětram si jak ? Okno z nabídky vynech, tim větrat nechci.
A jak větráš ve vozech, kde náporáky nejsou? A okno vynech. [biggrin]
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6838
Registrován: 6-2004
Masinatmi: Jak jsem psal... Ve Škodě jsou asi jediné odbory, které opravdu něco zmůžou... Jinak je to tragédie na entou... (Tohle by se odbory měly učit na Západě ;-)). Tam se řekne stávka a nehne se ani kolo...

Demon: Je směšný, protože ono všechno souvisí se vším... Když poklesne zaměstnanost, poklesne výběr daní poklesnou příjmy města a tím pádem nebude tolik peněz na provoz. Že ted mávnutím proutku jsou navýšené výkony, protože se hrou s čísly udělaly -2 Kč/km je sice super, ale ono to jednou narazí...

Jinak bouchnutí do stolu fakt nečekám ;-), ale salámová metoda je osvědčená již za dvou pražských vlád a dvou vlád na ROPIDu. Takže 10% lze s naprostým klidem docílit bez rázného bouchnutí do stolu během roku? roku a půl? A vždy bude brblat jenom část a to nějak vyhnije...
Mladějov
Pátek, 15. prosince 2017 - 13:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11638
Registrován: 3-2007
>Ve Škodě jsou asi jediné odbory, které opravdu něco zmůžou...

Jestli ono to nebude "taky trochu" tím, že místní Škoda je (opravdu) ziskový podnik, kdežto DPP závisí na dotaci od města, EU, na přízni politiků. A management je zčásti i trafikou pro méně kvalitní lidi odjinud, protože prostě polostátní podnik - a v těchto dvou slovech bych hledal příčinu všeho (i kvality/nekvality odborů tamtéž).
Pátek, 15. prosince 2017 - 14:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6839
Registrován: 6-2004
Mladějov: Ale v jiných ziskových firmách to moc nefunguje v ČR...

A jinak jsem psal hlavně o Západu ;-). Tam si vyřvali hlavně u STÁTNÍCH firem hodně dobré podmínky...
Fkam
Pátek, 15. prosince 2017 - 14:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3077
Registrován: 3-2011
Na to, jak se vedení DPP chová k řidičům, tak se divím že se ještě nestávkuje. Nemůžete si přece tohle nechat líbit. Na "Západě" by se dávno nehnulo ani kolo, kdyby se k řidičům takto tam chovali.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 15. prosince 2017 - 15:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 7-2011
Stávkovat se stejně nebude. Protože typickej českej človíček se bojí, bo je zadluženej až za ušima, neboť si rád kupuje věci, který si nemůže dovolit, aby, zejména před ostatníma, nevypadal jako "socka", nýbrž jako frajer, "co na to má". Což má za následek předlužení a fůru osobních bankrotů.
Ona i blbá hypotéka se z jednoho platu špatně splácí. Takže bejt za hrdinu na střídacím bodě je jedna věc a reálně se za něco postavit je věc jiná.
Mladějov
Pátek, 15. prosince 2017 - 16:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11646
Registrován: 3-2007
Takže bejt za hrdinu na střídacím bodě je jedna věc a reálně se za něco postavit je věc jiná.

Jojo - nakonec tohle jsem tady psal už dávno. Tak to totiž je.
Jakmile "wo něco de" (postih, jen riziko finanční či jiné ztráty či nepříjemnost(nepříjemností)), tak ta masa zaměstnanců klidně nechá svého mluvčího topit se a ještě ho pomluví.
Pátek, 15. prosince 2017 - 20:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7432
Registrován: 2-2006
milala: Větram tím, co je k dispozici. V RP jsou to náporáky. Kapišto ?

Mladějov: Tohle bohužel podepisuju a co je smutnější, ještě u toho budou řvát, jak je ten mluvčí špatně zastupuje...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 15. prosince 2017 - 23:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 12-2007
Demon3:
"milala: Větram tím, co je k dispozici. V RP jsou to náporáky. Kapišto ?"

Až budeš mít ty náporáky ucpané balíkem novin (už to tu taky bylo, když to kdosi zapomněl zadělat tím kouskem plechu), tak budeš moci

a) nevětrat;
b) větrat okénkem;
c) větrat jiným ne zrovna dovoleným způsobem.
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4353
Registrován: 7-2011
Demon3:
"Větram tím, co je k dispozici."
Jasně, takže tam, kde náporáky nejsou, ti větrání okýnkem nevadí, ale u R.P je to problém? Zajímavé...
Mimochodem co jsem si všiml, tak většina v zimě nevětrá, nýbrž topí...[wink]
[biggrin]
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 11-2012
Demon3: Z diskuse jsem vyrozuměl, že se angažujete v odborech v DPP. A z Vašeho postoje k takové trivialitě, jako je větrání v kabině řidiče je vidět, jak moc Vám na těch, které (asi) zastupujete, záleží. Oni chtějí něco (nic komplikovaného ani drahého), co by jim poskytlo během služby vyšší komfort a Vy to arogantně smetete ze stolu jen pro to, že Vy to tak prostě nechcete (" Okno z nabídky vynech, tim větrat nechci."). Jinde ovšem tím oknem větráte, když náporáky na voze nejsou... [crazy] Pokud jste opravdu ve vedení odborů, není snad Vaší prací zlepšovat pracovní podmínky zaměstnanců? Přitom tady se jedná o úplnou prkotinu, které lze snadno a bez negativního dopadu na ostaní vyhovět a ne o 2 roky prázdnin.

Na mě z toho čiší příšerná arogance a jen potvrzujete, co si o odborech myslím. Ještě, že s žádnou firmou, kde působí, nemám co činění! [ok]
Milala
Sobota, 16. prosince 2017 - 10:53:03  
Neregistrovaný host
89.176.198.125
Kdyby byly OO co k čemu, tak dají na vozovnu dotazník (chcete x nechcete zakrývat v zimě náporáky) a rozhodne se podle většiny. Asi moc složitý. [crazy]
Sobota, 16. prosince 2017 - 20:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7433
Registrován: 2-2006
Jackub: Tak pozor. To že se angažuji ve prospěch kolegů absolutně neznamená, že musím nutně prosazovat každou chujovinu, která se v jaké hlavě urodí. Takže rozhodně není pravda, že bych cokoli arogantně smetl ze stolu a už vůbec není pravda, že by chtěli "něco (nic komplikovaného ani drahého), co by jim poskytlo během služby vyšší komfort".
Pravda je, že někteří, a troufnu si říct, že jde o velmi minoritní část kolegů, chce zásadně omezit funkcionalitu vozu, která se dá řešit jinak a lépe.
Jde-li o závadu, pak je třeba jí opravit, takový je můj náhled na věc. Předpokládám že doma taky na zimu nedáváte matrace do oken, ale raději opravíte ta netěsná okna.
Včera polonoc na 8368 a náporáky rozhodně netáhlo. Mimochodem od kolegy přede mnou byly pootevřené a nasměrované do boku ke stropu a stejně tak jsem je měl i já. Světe div se, žádný problém.
Takže ano, opravdu se snažím o zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců, naopak se je nesnažím zhoršit, tak jak mi navrhuješ.
Co si o odborech myslíš, je mi přitom srdečně šumák, naštěstí s tebou nemáme co dočinění.
P.S. Ano, tahle poslední věta je arogantní, stejně tak jako tvůj (nejen) celý příspěvek. [wink]

Bobik: Většina v zimě topí a zároveň si zajišťuje výměnu vzduchu větráním. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 16. prosince 2017 - 20:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 2-2011
Zdravím, nemá náhodou někdo informaci, jaké bude výlukové linkové vedení při výluce mezi Palmovkou a Bulovkou? Zatím je uvedena jen tato obecná informace na webu DPP - http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/palmovka-bulovka-docasne-prerus eni-provozu-tramvaji/ , k níž mě zaujalo, že do této výluky jsou zahrnuty i 3 linky, které dotčeným úsekem v pravidelném provozu neprojíždějí a právě s ohledem na tak velké množství změněných linek by mě výlukové linkové vedení zajímalo o to více :-) Pokusil jsem se pouze se znalostí dané kombinace linek uvedených na webu výlukové linkové vedení sestavit a vyšlo mi toto:

1: SÍDLIŠTĚ PETŘINY - DĚLNICKÁ (dále jako linka 6 směr KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ)

3: (LEVSKÉHO) - NÁDRAŽÍ BRANÍK - Palmovka (objezd ulicemi Zenklova, Na Žertvách, U Balabenky a Sokolovská) - SPOJOVACÍ

6: KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ - DĚLNICKÁ (dále jako linka 1 směr SÍDLIŠTĚ PETŘINY)

10: SÍDLIŠTĚ ŘEPY - Palmovka - Maniny - Nádraží Holešovice - Trojská - Kobylisy - VOZOVNA KOBYLISY (kdyby nebyla do výčtu zahrnuta 17, tak by byla 10 ukončena asi standardně v Ďáblicích, možná je to kvůli tomu, že trasa linky 10 do Ďáblic by pak byla už extrémně dlouhá, ale spojená 1 a 6 bude možná ještě delší)

17: LEVSKÉHO - VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE - Kobylisy - SÍDLIŠTĚ ĎÁBLICE

24: KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ - Palmovka - Nádraží Libeň - HARFA

Z uvedeného vyplývá, že 6 bude mít večer a o víkendu nejspíš standardní intervaly.

Ropid na Facebooku PID však uvedl, že vyloučený úsek nebude objíždět žádná linka, tudíž je vedení linky 10, které odhaduji výše, otázkou.

Též jsem slyšel, že bude možná až do půlky ledna realizován prázdninový provoz. Pokud by o tom někdo věděl více, budu rád, když se také podělí :-)
Mladějov
Sobota, 16. prosince 2017 - 20:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11671
Registrován: 3-2007
A proč proboha nepočkáte do pondělka nebo do týdne, kdy tam ta informace jistě bude - bez dohadů a věštění z křišťálové koule ?
Sobota, 16. prosince 2017 - 20:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6840
Registrován: 6-2004
Geographieführer: Objezd opravdu nehrozí. Není kdo by ho objezdil a každý ušetřený km se vyvažuje zlatem[wink]
Sobota, 16. prosince 2017 - 21:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13881
Registrován: 10-2004
Mladějov: Aby ty informace nebyly až po termínu, jak se poslední dobou stává. Mimochodem ROPID stále neposkytl informace o některých změnách od 10.12., třeba na lince 166 (zrušení jednoho vloženého spoje, a docela nepříjemné úpravy v ranní špičce, kde v jistých úsecích je omezen interval na 60 minut, nebo se musí přestoupit a přitom jde o období, kde jezdí nejvytíženější), prodloužení provozu linky 239 novým párem spojů, mám dojem, že jisté úpravy byly i na lince 209 (omezení na začátku a konci provozu, ale nedokážu ověřit). Nebo, že bych se někde dočetl, co je na lince 166 za výluku, když má výlukový JŘ. Na celosíťový plánek se čeká několik měsíců. Podle IDOSu se Muzeum projíždělo ještě v úterý, než na to někdo zaregoval (a to, že by o otevření někdo řekl dopředu, jsem nezaregistroval). Ale hlavně že nám ROPID na FB prozradil, že se někdy příští rok budeme moci svézt stříbrným šípem při nějkém dnu PIDu. Je smutné, že první o změnách informují fanouškovské weby, které je evidentně loví z jízdních řádů, které náhodu byly zveřejněné dříve.
Mladějov
Sobota, 16. prosince 2017 - 22:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11677
Registrován: 3-2007
Odjinud : Co se bude dělat půl roku nmezi Bulovkou a Palmovkou, že je tam na půl roku výluka TT ?

Orky : jestli to nebude tím, že tamní šotuše zajímaj nejvíc tramvajky,linka 23,žabotlamy a Stříbrný šíp a naopak busy a metro je tak moc netankujou [lol]
Sobota, 16. prosince 2017 - 23:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7434
Registrován: 2-2006
Orky: To je tak překvapivý když někdo dodrží slíbenej termín, že to nutně musí ještě zvlášť avizovat ?
Tak detailně to nesleduju, ale v celostátnim tisku i na Fb DP info o otevření Muzea bylo.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 17. prosince 2017 - 00:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6841
Registrován: 6-2004
Mladějov: Komplet reko ulice včetně krásna a přesunů zastávek a asi nejdelší bude most přes Rokytku...

Bohužel kromě dvou obrázků vlastně nikdo oficiálně neví jak to bude vypadat [biggrin]
Mladějov
Neděle, 17. prosince 2017 - 00:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11681
Registrován: 3-2007
Úžasný. Takže dopravně zkurwení po vzoru Bělehradská, Francouzská..a všichni s IAD na kolejích.
A bude se zřejmě jezdit s jednou linkou dolů na Bulovku na úvrať, jak jsem pochopil (možná blbě) z popisu výluky.
Nejlíp nějaká prudce šoto třicet_něco [wink]

Díky.
Neděle, 17. prosince 2017 - 00:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6842
Registrován: 6-2004
Mladějov: Tady je výhoda, že to moc zkurvit už nejde ;-). Kolem "radnice" se už na koleje stejně musí... I když vlastně máš pravdu... Oblast U Kříže možná dostane dobře na prdel a jenom můžeme doufat, že se nevrátí vytěžená SSZ...

Zrovna tady se 30 celkem nabízí. Bulovka - Sídliště Dáblice :-).
Neděle, 17. prosince 2017 - 06:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4355
Registrován: 7-2011
Demon3:
"...chce zásadně omezit funkcionalitu vozu, která se dá řešit jinak a lépe.
Jde-li o závadu, pak je třeba jí opravit, takový je můj náhled na věc. "
Víš, v zásadě bych s tebou souhlasil, ale je tu jeden takový drobný problém - ty klapky prostě netěsní. A těsnit nebudou. Nikoli proto, protože by byly rozbitý (šlo by o závadu), ale proto, protože to jejich konstrukce zkrátka neumožňuje. Jednoduše jde o jejich nesprávné použití na něco, na co nebyly konstruovány.
Neděle, 17. prosince 2017 - 06:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4356
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Úžasný. Takže dopravně zkurwení po vzoru Bělehradská, Francouzská..a všichni s IAD na kolejích."
Taky se toho drobet bojím. Na druhou stranu, tenhle úsek je taková druhá Nádražní a kompletní reko tam měla dávno proběhnout už před lety (včetně všelijakejch sítí). Dlouho to nešlo kvůli stavební uzávěře, teď nějak se rozhodlo (nebo spíš přišlo na to), že s kolejema se stejně hejbat nebude (ono taky ani není moc kam), takže se milostivě povolilo je konečně opravit. Nicméně ona uzávěra ohledně nedostavěný části okruhu (o kterým se stejně ještě pořádně neví jak, kudy a zda vůbec někdy) mi dává mizivou naději, že by to snad s tím krásnem nemuselo bejt tak žhavý.
Neděle, 17. prosince 2017 - 09:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 11-2012
@ Demon: Díky za odpověď! Mimo jiné mi z ní vyplynuly zajímavé logické nepřesnosti:

Zmiňujete zachování funkcionality vozu, která ale zřejmě vůbec funkční není, když je terčem kritiky...

To, co je/není chujovina, posoudíte Vy?

Když na 8368 netáhlo, tak z toho logicky vyplývá, že ani na jiných vozech ne?

Když není zima Vám, tak z toho logicky vyplývá, že ani jiným ne?

"Čiší z toho na mě arogance" (můj pocit) je to samé, jako "JSTE arogantní" (konstatování faktu)?
Neděle, 17. prosince 2017 - 16:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 2-2006
Bobik: "ty klapky prostě netěsní. A těsnit nebudou."
Viz moje odpověď 7433

Jackub: "zmiňujete zachování funkcionality vozu, která ale zřejmě vůbec funkční není, když je terčem kritiky..."
Náporáky mají tu funkci, že se s nimi dá větrat. Ucpu-li je, ztrácejí svou funkci. To nechci já, ale právě vy.

"Když na 8368 netáhlo, tak z toho logicky vyplývá, že ani na jiných vozech ne?"
Když na 8368 (a stovkách dalších) netáhlo, logicky z toho vyplývá, že jde o ojedinělý řešitelný problém.

"Když není zima Vám, tak z toho logicky vyplývá, že ani jiným ne?"
To je čistě tvoje konstrukce, na kterou snad nemusím odpovídat...

""Čiší z toho na mě arogance" (můj pocit) je to samé, jako "JSTE arogantní" (konstatování faktu)?"
Oboje jsi použil, tak asi zase ne uplně otázka na mě, že...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 17. prosince 2017 - 19:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4358
Registrován: 7-2011
Demon3:
"Viz moje odpověď 7433"
Jistě, však jsem psal, že existují i vozy, kde to je neznatelný. Ovšem třeba včera jsem měl šuple 8360, kde táhlo taknějak ukázkově "průměrně". To znamená, že byť nefouká přímo na tebe (vytočený klapky bokem jsou samozřejmostí), tak při vyšších rychlostech, typicky třeba Evropská, kde se jede 50 (místy 60) ta netěsnost klapek stačí k tomu, že než dojedeš z Dejvický na Šárku, máš v kabině zimu, bo se to zkrátka "vyvětrá". Zatímco při poskakování přes centrum chcípáš vedrem. A onanie s termostatem není to pravý ořechový, navíc i když si přidáš, aby to "za jízdy" vytopilo, pak stačí dvě tři křižovatky kde si postojíš, jedna zastávka kde vystupuje dav a už se potíš jak prase. A přesně tohle je problém u většiny šuplíků.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 09:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 11-2012
Demone, "JSTE arogantní" jsem použil pouze a jen jako kontrast k "čiší z toho na mě arogance", což jsem uvedl jako svůj názor (ne jako tvrzení absolutní pravdy) ve svém příspěvku. Nikde jsem nekonstatoval, že jste arogantní. Takže ano, otázka byla na vás. [wink]

A co se čistě mojí konstrukce týče, Bobik napsal: "Nějakej otužilec z JSVT, co o tom rozhoduje a přece "taky chodí jezdit" s tím nemá problém, takže "to není potřeba"". Takže se nejedná o moji konstrukci... [wink]
Pondělí, 18. prosince 2017 - 12:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7440
Registrován: 2-2006
Jackub: Sice mi to přijde jako poměrně směšný pokus o obhajobu, ale "Vy to arogantně smetete ze stolu" je vaše vyjádření...

A k "Takže se nejedná o moji konstrukci"...
To jako opravdu "Nějakej otužilec z JSVT, co o tom rozhoduje a přece "taky chodí jezdit" s tím nemá problém, takže "to není potřeba" podle vás významově odpovídá "Když není zima Vám, tak z toho logicky vyplývá, že ani jiným ne?" ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Mladějov
Pondělí, 18. prosince 2017 - 13:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11689
Registrován: 3-2007
Démon : Kdybys byl frajer, tak objajuješ FUNKČNÍ řešení, a ne alibistické.
Už toho chytání za slovo stačilo - prostě to NEJDE, viď.
No a já dodám - tohle je jedna z mnoha věcí a věciček do poháru nespokojenosti, který nakonec přeteče - a dotyční odejdou za jinou prací jinam.
A nepochopí to hloupý (nezkušený nebo tesilový) management, ba ani někteří tramvajáci.
Fkam
Pondělí, 18. prosince 2017 - 13:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 3-2011
Já s tím nikdy problém neměl. Naopak jsem si ještě v zimě větral okénkem. Ale nikdy mi zima rozhodně v RP nebyla.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 15:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 965
Registrován: 1-2012
Ale to je přece klasika, že se odborářští bossové morálně a občas i jinak korumpují, dělají se z nich odborářští bafuňáři a stavějí se proti řadovým členům a odbory se tak rozkládají zevnitř ... tomu mohu jen zatleskat :-)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 18. prosince 2017 - 15:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7441
Registrován: 2-2006
Mladějov: Co to meleš ? Já obhajuju jediné možné funkční řešení, tj. opravu, pokud jde o netěsnící klapku, jsem proti zrušení možnosti větrání. Odmítam polovičatosti, slovo nejde u mě neexistuje !
Pakliže jsi jen nepochopil o co jde, tak beru případnou omluvu, ale obávám se, že na to nejsi frajer a jde u tebe o systémovou poruchu.

Fkam: Díky. Ještě bych dodal, že RP mají vedle termostatu i dva stupně topení, přičemž ten druhý jsme nikdy neměl potřebu použít, takže ani mě zima v RP rozhodně nikdy nebyla.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 15:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7442
Registrován: 2-2006
vizionář: Dokážeš to přeložit do češtiny ? Je v tom nějaká myšlenka, nebo se tím jen ukájejí na hradě (případně v podhradí...) a pro normální smrtelníky je význam tvého příspěvku skryt ? [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 15:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 1-2012
A hele, trefa do černého, už se čertí :-)

... jo, dokážu to přeložit do češtiny: Odborářský vúdce, který kope především za sebe, pak za podnik, a teprve když mu zbude čas, tak taky za své odboráře, ale jen tak na oko, aby se neřeklo a nebylo na první pohled zjevné, že na řadové odboráře sere a obtěžují ho ...
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
JPP
Pondělí, 18. prosince 2017 - 17:48:30  
Neregistrovaný host
86.49.103.95
GF: 1+10 slepeny na Palmovce, 3+24 Palmovka, 6 Spojovací (Dk int. 15 2T), 17 pásmo místo u Výstaviště až v Kobylisích, 30 Ďáblice-Bulovka
Pondělí, 18. prosince 2017 - 18:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7443
Registrován: 2-2006
vizionář: No vidíš že to jde. A to je fakt někdo od vás z kanceláře ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 18. prosince 2017 - 20:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13885
Registrován: 10-2004
Vánoční a novoroční provoz PID
Tak prázdninový provoz do 12. ledna potvrzen. Skutečně "geniální" je omezení ranní špičky na áčku z 2:20 na 3:45, tedy omezení o 38%. V kombinaci s uzavřeným Muzeem od 3. ledna a posledním týdnu semestru třeba na ČVUT nebu UK suprová kombinace. Když nebyl problém nakreslit GVD pro vánoční posílení na 5 minut na áčku a céčku a 6 minut na béčku, byl by skutečně takový problém udělat poloprázdninový provoz alespoň na tom áčku? Asi byl...
Pondělí, 18. prosince 2017 - 21:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6844
Registrován: 6-2004
Orky: Jako bys to neznal... Lidi se vmáčknou, zanadávají na DPP a nějak se to odveze. Na ROPIDu se společně s DP a městem poplácají po ramenou jak to dobře zvládli a život půjde dál...
Pondělí, 18. prosince 2017 - 22:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 4-2015
No právě, zanadávají si na DPP, ačkoli pachatel krutého žertu je někdo jiný. Ne že bych byl přítel stížností, ale až uvidím, jak se do 118 lidi prostě nevejdou, zaměstnám podnětem příslušné odd. Stoprocentní prognóza pro omezení o 30 % v odpolední špičce.

Celé si to překládám tak, že začínáme sklízet plody za hyperkorektnost vůči MČ a pečlivou pozornost, které se v poslední době dostalo ne nezbytným vazbám, a navýšení výkonů tam, kde to až tak nutné nebylo.

Jestli jako fakt prázdninový experiment s Áčkem právě za nestandardní situace (a stále ještě za běžícího semestru), tak to aby povolali nacpávače. [kladivo]
Pondělí, 18. prosince 2017 - 23:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3733
Registrován: 1-2010
JPP: ohledně výluky na Palmovce mě napadlo ještě jiné řešení.
Linku 3 ukončit na Palmovce,proti lince 6
Linku 10 poslat z Palmovky na Výstaviště
Linku 24 na Harfu
A linku 17 pásmovat až v Kobylisích.
A na pendl k Bulovce dát půlenej interval
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
JPP
Pondělí, 18. prosince 2017 - 23:59:32  
Neregistrovaný host
86.49.103.95
Adal: není nutné tomu věřit, ale to nebyl návrh, ale informace z dobrého zdroje (30 intervalově jako něco mezi "jednolinkou" a "dvoulinkou")
Úterý, 19. prosince 2017 - 00:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3734
Registrován: 1-2010
JPP: v pohodě, já jen že spojování linek není moc šťastné řešení. Pokud se cestou něco stane, pak vyschnou tramvaje i na druhé straně, a ve výsledku je víc naštvaných lidí.
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Úterý, 19. prosince 2017 - 07:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13886
Registrován: 10-2004
Adalbertinum: Na Libeňském mostě se nesmí navyšovat výkony z důvodu jeho špatného stavu, navíc oproti tomu, co je výše, jde o větší dopravní výkony, což je v současném stavu řidičů nežádoucí.

Odjinud: Souhlas. Ale místo systémového řešení se dělají na cestujících ošklivé pokusy. V lednu jezdí méně lidí než přes rok, ale za pré ne o tolik, jako o letních prázdninách a za druhé, proudy fungují jinak, než v létě, což je potřeba brát v potaz.
lednové prázdiny
Úterý, 19. prosince 2017 - 09:38:54  
Neregistrovaný host
194.228.223.242
Prázdninový provoz se zruší, jakmile metro zkolabuje.¨
Takže žádné čekání na další soupravu. Buď pojedeme všichni, nebo nikdo.
Až metro A (nebo cokoliv jiného) nepojede vůbec, dostane se to do zpráv a viník se hned někde objeví (otázka je, zda to bude ten opravdový).
Jisté je, že po této aféře podobné paskvily nikdo vymýšlet/prosazovat nebude.

PS: leden a únor jsou měsíce s největším rizikem tvorby smogových situací. Pokud se výrazně oslabí MHD, přemůžou se i ti, co na sněhu radši omezují jízdu autem a auto vytáhnou, protože přervanou "sockou" se zkrátka nedá jezdit!
Zrovna zimní měsíce jsou ideální na vyzkoušení MHD řidiči z aut. Pokud budou mít pozitivní pocit, třeba u MHD zůstanou, pokud ne....
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 9-2016
Možná v lednu, když je zima, tak lidi méně někam jezdí. Ale to neplatí rozhodně o těch, co jezdí denně do práce. Takže snížení kapacity o 15% ve špičce znamená omezení v právě tu nevhodnou dobu. Touto dobou nejsou žádné prázdniny, takže moc cestujících na dovolených není (a nebo budou na Magistrátu prázdniny?).
A úplně nejvíc mi vadí, že to někdo maskuje jako "prázdniny". Kdyby alespoň mělo odvahu říci pravdu. Jaký prázdninový JŘ, když děcka do školy chodí?
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 456
Registrován: 9-2016
Co má být na Palmovce? Vždyť už byla letos předělána?
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13889
Registrován: 10-2004
Makus: Jenže nejčastější interval 6/15/7,5, který se o prázdninách snižuje na 7,5/15/10, což je omezení ráno o 20% a odpoledne o 25%. Extrém je to áčko, které jde ráno o 38%.
Mladějov
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11704
Registrován: 3-2007
Takže na moje slova, že když se bude ořezávat, tak ne vzduchovoziče a zbytečné linky (což by bylo asi pro některé přiznání chyby),ale všechno.

Nečekal jsem, že se to potvrdí až tak rychle (blicí smajlík).
A opravdu politiky (co asi jezděj služebním autem s majáčkem) probere jen kolaps metra.
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 10-2007
Že by v té Zenklově byl tak silný provoz, aby se to nedalo udělat aspoň trochu hezky a současně funkčně? Nebo tu někdo chce programově ošklivé ulice i tam, kde to není nutné? Nebojte, až se zbytek Libně zbourá pro další autotunel, bude možné je rozšířit dle libosti. [biggrin]
Úterý, 19. prosince 2017 - 18:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 9-2016
Výluka Zenklova - 1. etapa:

1. noční podetapa (snesení kolejového přejezdu a převezení na Bulovku) od 2.1.2018 22:30 do ukončení nočního provozu z 2. na 3.1.2018:

3, 95 - ukončeny na Palmovce
10 - Z Kobylis přes Trojskou, Nádr. Holešovice, Dělnická a Libeňský most na Palmovku a dále po své trase
zavedena X10 (Palmovka - Kobylisy) a X95 (Palmovka - Vozovna Kobylisy)
-----------
2. podetapa od 3.1. do 31.5.2018

1 - ze směru Sídliště Petřiny pokračuje od Palmovky dále jako linka 10 směr Sídliště Řepy
3, 24, 95 - ukončeny na Palmovce
6 - Za Palmovky prodloužena na Spojovací
10 - ze směru Sídliště Řepy pokračuje od Palmovky dále jako linka 1 směr Sídliště Petřiny
17 - spoje ukončené na Výstavišti prodlouženy na Kobylisy/Březiněveskou, zbytek spojů normálně na Vozovnu Kobylisy
30 - výluková linka v trase Sídliště Ďáblice - Bulovka
zavedena X10 (Palmovka - Bulovka - Palmovka) a X95 (Palmovka - Vozovna Kobylisy)

Budou pak následovat další etapy.
Úterý, 19. prosince 2017 - 19:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6845
Registrován: 6-2004
Pechi: Ta 1/10 bude mít 87 minut. Rekord to není, ale málo taky ne.

Lednové prázdniny: Ono to by museli hoši z ROPIDu vytáhnout koule z kabelky Krnáčové... Hlavně, že se vyhazují prachy za papírová posílení, ale realita těžce pláče...

Dnešní zkušenost z linky 202, které podle vyjádření Martina je naprosto v pořádku v intervalu 30 minut v sedle, tak mu tímto vzkazuji, že opravdu není... Upřímně nikdy jsem netušil, že se do Citybusu vejde cca 25-30 cestujících, 5 slovy PĚT kočárků a dva důchodci s chodítky...

Cesta zpět byla o trochu "lepší". Už jsme jeli jenom ve 3 kočárcích, ale počet cestujících mírně vyšší...

Posílení na 15 minut je potřeba jako sůl...
Úterý, 19. prosince 2017 - 23:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 1-2015
Orky:
"Adalbertinum: Na Libeňském mostě se nesmí navyšovat výkony z důvodu jeho špatného stavu, navíc oproti tomu, co je výše, jde o větší dopravní výkony, což je v současném stavu řidičů nežádoucí."
No, tak když je málo řidičů, tak co třeba zrušit 21? Ta opravdu není potřeba. Ono je nutné opravdu trochu optimalizovat linkové vedení. Vést sedmičku na Kotlářku, není zase tak pitomý nápad. Za mě jednoznačně řešení by bylo:

2: SÍDLIŠTĚ PETŘINY - ... - Karlovo náměstí - Moráň - Albertov - Otakarova - Čechovo náměstí - KUBÁNSKÉ NÁMĚSTÍ
3: CD/CT Sídliště Modřany - Kobylisy
7: ČERNOKOSTELECKÁ - ... - Anděl - KOTLÁŘKA
8: PODBABA - ... - Starý Hloubětín - LEHOVEC
15: OLŠANSKÉ HŘBITOVY - Flora - ... - Anděl - Na Knížecí - RADLICKÁ
17: SÍDLIŠTĚ MODŘANY - ... - Kobylisy (- VOZOVNA KOBYLISY) (v úseku Kobylisy - Vozovna Kobylisy po-pá každý DRUHÝ spoj)
21: zrušena (Radlická - Sídliště Modřany)
24: zrušena (Kobylisy - Kubánské náměstí)
25: BÍLÁ HORA - ... - Harfa - STARÝ HLOUBĚTÍN

Linky 1,4,5,6,9,10,11,12,13,14,16,18,20,22,23,26 beze změny trasy.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Středa, 20. prosince 2017 - 08:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13893
Registrován: 10-2004
Pepan.1981: Celá moje reakce byla na to, že ude někdo navrhl navýšení výkonů na Libeňském mostě, což je zakázáno z důvodu špatného technického stavu. Je mi jasný, že celou tvojí snahou je dostat 7 na Kotlářku a odstřelit čtvrtinu výkonů do Braníka, což by zřejmě působilo kapacitní problémy na zbylých linkách. Na snižování výkonů jsou zralé jiné trasy, například Palmovka - Vysočanská, což nikdo neudělá, přestože jde o jednu z nepředimenzovanějších tratí v Praze.
Ploki
Středa, 20. prosince 2017 - 09:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 2-2012
Orky:
"Makus: Jenže nejčastější interval 6/15/7,5, který se o prázdninách snižuje na 7,5/15/10, což je omezení ráno o 20% a odpoledne o 25%. Extrém je to áčko, které jde ráno o 38%."
Moje matematika mi říká, že rozdíl mezi 6 a 7,5 minutami je omezení intervalu o 25% a ze 7,5 na 10 o 33%. Vůbec nechápu, kde ROPID vždy bere jejich čísla.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Středa, 20. prosince 2017 - 10:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2015
Jakkoliv jsem změny v roce 2012 kritizoval, jedinou oblastí, kde jsem kvitoval její omezení, byly právě Vysočany. Kapacitně nejzbytečnější tratí tedy zůstává úsek od Vysočanské radnice k Hloubětínu, tam by zrušení provozu nebylo zas až tak tragické, v souběhu s touhle tratí vede metro.

Linkové vedení po zrušení provozu v úseku Nádraží Vysočany - Starý Hloubětín:
11: SPOŘILOV - ... - Biskupcova - VOZOVNA ŽIŽKOV)
14: beze změny (Spořilov - Nádraží Vysočany)
16: KOTLÁŘKA - ... - Biskupcova - Vozovna Žižkov - SPOJOVACÍ

Pro hnidopichy uvádím samozřejmě i na pravou míru uvedené změny LV v oblasti Braníka a Modřan:
3: ML interval v celé trase,
17: ML interval v trase Modřany - Kobylisy, v úseku Kobylisy - Vozovna Kobylisy každý druhý spoj.
21: změna trasy Sídliště Modřany - ... - Palackého náměstí - Jiráskovo náměstí - Národní třída - Karlovo náměstí - Palackého náměstí ... a zpátky do Sídliště Modřany.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Středa, 20. prosince 2017 - 11:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13894
Registrován: 10-2004
Ploki: Je potřeba počítat rozdíl mezi spoji, protože ty určují změnu nabídky. Pokud odpoledne z 8 spojů zbyde 6, tak zůstane 75% spojů z původního stavu, tedy omezení nabídky o 25%. Dá se to spočítat i z intervalu, ale pak je potřeba použít převrácenou hodnotu.

TOP 10 tratí s nejmenším průměrným vytížením dle průzkumu 2014 přepočteného na linkové vedení po realizaci změn 9/2016):
1/ Vozovna Kobylisy - Kobylisy
2/ Nové Strašnice - ÚDPP
3/ Starý Hloubětín - Lehovec (2 linky)
4/ Palmovka - Nádraží vysočany (2 linky)
5/ Nádraží vysočany - Starý Hloubětín
6/ Divoká šárka - Červený Vrch (2 linky, dle průzkumu 2016)
7/ Nádraží Braník - Levského (3,5 linky)
8/ Olšanské náměstí - Flora (1,5 linky)
9/ Bílá Hora - Vypich (2 linky)
10/ Vozovna Strašnice - Nové Strašnice (2,5 linky)