Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 08. prosince 2017 - 14:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19387
Registrován: 8-2005
No twl, vy se ale máte dobře. Jezděte, dokud mužete. Rodinu si užijete, až bude 8-9% nezaměstanosti a to bude do 5 let. Berte to jako věštbu. [satan]
Autobusy na kulaťáku? Spojit 147+143, 107+180, 116+108(odklon od Bořislavky) a rázem zůstane jen 149,160,340,350,355. [ok]
Pátek, 08. prosince 2017 - 14:36:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13850
Registrován: 10-2004
KM: Já si ty Tvoje věštby budu někam ukládat a pak Ti je sem dám, abys viděl, jak Ti nevyšly. Jednu Tvojí za archvivu, co mi k tomu řekneš?
Káem Sobota 03. ledna 2015 - 16:18:29:
"1,2,25,26 beze změn
18,20 zrušeny nebo ukončeny tim převlečenim na malostr (ale taky muže bejt ML12 a 20 zrušena a osmnáctka se bude na malostr převlíkat na půlku dvanáctek, aby ML 12 nebyla i na Letný, ale jenBarr-Malostr.
5 Podbaba-Stross-Flora (a pak je m i jedno jestli Olšana nebo UDDP, ale svazek s 26)
8 Podbaba - Malostranská - Nám.Rep. a asi zustane karlínem, na mou variantu kolem tržnice nemá Ropid odvahu.
Samozřejmě bych v tý souvislosti udělal ještě něco dalšího (třeba úprava svazku 11,13 - při zrušení 18 by se to muselo a navíc 6 asi někam na Staroměstskou a pak je mi to jedno, nebo pokud 18 nezrušena, tak v nuslích a vršovicích svazek 24,18), převlíkání 12 na 14 na Ort), ale na to asi nebude žaludek a bude se to dělat pozdějc po kouskách. "
Pátek, 08. prosince 2017 - 15:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 9-2003
Ježíšikriste. Několik let jsem na MHD diskusi nebyl ale tady ty odborářské zblitky, to je něco... Tentokráte s KM 100% souhlas, jakkoliv ho nemám rád a věštby mu nevycházejí.
NOBLE BRICKS
Fkam
Pátek, 08. prosince 2017 - 16:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3071
Registrován: 3-2011
Káem - nemáš pravdu.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Gillarovo chlív
Pátek, 08. prosince 2017 - 16:57:26  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
vy se ale máte dobře. Jezděte, dokud mužete. Rodinu si užijete, až bude 8-9% nezaměstanosti a to bude do 5 let

To je jak mokrý sen Gillara a jeho party z kanclů na DéPé a dalších povoznictví. Přestaň věštit nesmysle, a už si konečně uvědom že právem nespokojení řidiči skutečně nemohou za to že tebe na tramvaj (nebo nedej bože na autobus) nikdo nikdy nevezme, nejen kvůli zdravotnímu stavu.. Věř tomu že ty se fronty před personální bránou DP už nedožiješ i kdyby přišla další uměle vyvolaná a doměla terakrize, neboť dnes v PraSe už o takový šajze povolání jaký nabízí DP nikdo nemá zájem, a nic nenaznačuje to (když pomineme zanedbatelné množství šotodítek) že by kdy měl ještě mít.
Pátek, 08. prosince 2017 - 17:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2015
Dopravní kalendář 2018
Advent nám pomalu začal a s ním brzy přijdou i vánoční svátky.
Stále nevíte, co dáte svým bližním jako dárek k Vánocům? Nabízíme Vám unikátní dopravní kalendář ze všech koutů České republiky, ve kterém naleznete celkem 53 fotografií tramvají, autobusů, vlaků, přívozů a mnoho dalších prostředků veřejné hromadné dopravy.
Kalendář si můžete objednat na mailu tram-bus@seznam.cz za 119 Kč.

http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Sháníte DOPRAVNÍ KALENDÁŘ do kanceláře nebo domů? Nabízíme vám týdenní Dopravní kalendář, ve kterém naleznete mnoho prostředků veřejné dopravy od vlaků a autobusů po přívozy a lanovky.
Cena: 119 Kč, více na http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Pokud máte zájem, napište nám na mail tram-bus@seznam.cz.
Děkujeme
A.Š.
Pátek, 08. prosince 2017 - 21:24:44  
Neregistrovaný host
77.78.91.23
Minulý týden jsem jel v sedle 13 v úseku I.P.Pavlova - Želivského. Ve voze tak max. 15 lidí, občas jen kolem 7. Před námi jsem neviděl žádný spoj, že by to bylo tím, že jedeme v závěsu. Jestli to takto prázdné jezdí pravidelně, tak to je příklad plýtvání veřejnými prostředky.
Pátek, 08. prosince 2017 - 21:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6824
Registrován: 6-2004
Fkam, Orky: Káem to napsal svým stylem, ale tady s ním musím souhlasit... Ono těch náznaků pár je a historie mluví stejně... Jediné o čem lze v rámci teorie polemizovat jestli to bude za 3 za 5 a nebo za 7 let...

Osobně si myslím ,že to bude dřív než později...
Jenom malý příklad jsou úrokové sazby hypoték, které lezou poměrně raketově nahoru a s tím i samotné splátky... A +0,5% u hypotéky na 3-4 miliony už je sakra znát... a lezou nahoru...

A třeba další věc z poslední doby co vidím na billboardech. Auta z ročního operativního leasingu... Tohle už je fakt zvěrstvo nabízet auto na rok a pak ho poslat do prodeje dál a nejde o žádné Fabie, ale AUDI A6 v lepších výbavách... Takže uměle vyvolaná poptávka po nových vozech...

A bohužel nesmíme zapomínat na migrační problém... Evropa všechny neuživí aneb jak tu psal Vizionář. Podíl těch co pracují a vydělavají se zmenšuje ve prospěch těch co dostávají...
Sobota, 09. prosince 2017 - 07:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4329
Registrován: 7-2011
Káem:
"Rodinu si užijete, až bude 8-9% nezaměstanosti..."
Myslíš jako nezaměstnaný? Protože to jedině. Co se nepodaří vyhádat teď, nepodaří se nikdy. A pokud se teď ukáže, že "to jde" a odjezdí se, při 8-9% nezaměstnanosti se to už nezlepší, bo to bude akorát buď mlč a tahej, nebo táhni, venku čekaj jiní...
Kreml
Sobota, 09. prosince 2017 - 10:40:34  
Neregistrovaný host
179.43.145.232
Nepodaří se nic,a jen pro to,že řidiči jsou neskutečné ovce.Přesčasy podepsaly bez řečí skoro všichni.Tak proč by podnik měl přidávat.
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7424
Registrován: 2-2006
A.Š.: Já chtěl jet 13 ve středu něco před šestou večerní a na Pavláku se do ní ani nedostal. Do následující 11 pak jen za použití mírnýho násilí. Z jednoho pozorování bych nedělal závěry. [wink]

Káem: 8% nezaměstnanost bude mít na potřeby řidičů jakej vliv ? Budeš jich snad potřebovat míň ? Nebo budou vyžadovat nižší platy ? Nějakej příklad z minulosti by se hodil a to ještě nedávno bývala nezaměstnanost v dvojciferných číslech.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6826
Registrován: 6-2004
Demon3: Ono všechno souvisí se vším. Až bude nezaměstnanost 8-10% tak spoustě lidem klesnou nároky na práci a jejich závazky jim šlápnou na krk... Takže ten skladník z Amazanonu co ted má 26k si rád půjde zajezdit za současných 35k do Motola...

Řidičů potřeba bude méně ;-), protože výkony narůstají. Že ROPID a DP kouzlem s čísly náklady udržely na nule neznamená, že není potřeba větší počet řidičů, ale to už se tady taky rozebíralo...
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13854
Registrován: 10-2004
Než situace dojde tak daleko, že se řidiči vrátí za současných platových podmínek, tak jich uteče ještě dalších 20% a MHD v Praze se rozsype.
Fkam
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3072
Registrován: 3-2011
A většina těch, co odejde, se nevrátí. [happy]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Petr_k
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12178
Registrován: 4-2003
Protože nebudou mít kam se vracet. Někdo vycítil penězovod, takže teď udělá cokoliv, aby mu vyšel, a Magisrát ochotně nasype. A výsledkem bude nevratná devastace služby za explozivního nárůstu nákladů.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6827
Registrován: 6-2004
Orky: Můj osobní tip je, že si těch 10% vyřvou. Tím se zastaví ten největší exitus. S novou velkou radnicí zmizí totální kraviny jako komplet metro do Motola a pár největších špeků v tramvajích, takže to nebude ani tak moc bolet a všechno si sedne...

Fkam: Spíš budou posláni zpět. Vždy Němec, Francouz (ten už to dal najevo pokutami za malý plat a nebo ústy Macrona) , Brit bude myslet na "domorodce" než na ty z Východu. Navíc na pracovním trhu lze čekat ještě slušné turbulence, pokud se rozjede migrace znovu, což se očekává...
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 12-2007
9001: Migrace k nám dejme tomu z Ukrajiny, Srbska nebo Běloruska se moc nezvýší, a pokud by se snad zvedla migrace ze subsaharské Afriky, tak si nedovedu představit, že tito migranti budou schopni řídit naše tramvaje anebo autobusy. A pokud se týká tramvají, tak myslím, jen v málokterém úseku jezdí poloprázdné, v centru města prakticky většinou jezdí plné.
Fkam
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3073
Registrován: 3-2011
Když mohou řídit autobus v Německu, zvládnou i tramvaj v Česku [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 10. prosince 2017 - 00:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 1-2012
Vy to pořád nechcete pochopit, že návrat do jeskyň a zemljanek přijde do 20 let.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 10. prosince 2017 - 10:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7425
Registrován: 2-2006
9001:
"Demon3: Ono všechno souvisí se vším. Až bude nezaměstnanost 8-10% tak spoustě lidem klesnou nároky na práci a jejich závazky jim šlápnou na krk... Takže ten skladník z Amazanonu co ted má 26k si rád půjde zajezdit za současných 35k do Motola...

Řidičů potřeba bude méně ;-), protože výkony narůstají. Že ROPID a DP kouzlem s čísly náklady udržely na nule neznamená, že není potřeba větší počet řidičů, ale to už se tady taky rozebíralo..."
Tohle ti vážně dává smysl ? Pokud by na to ten skladník měl, jde to dělat už teď.
A pokud mi výkony narůstají, sotva budu potřebovat méně řidičů. To že se současné výkony dají pokrýt i s nízkým stavem řidičů je dáno brutální skladbou směn, která ale nemůže vydržet věčně. Ta nespokojenost je mezi řidiči opravdu vysoká.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 10. prosince 2017 - 10:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6828
Registrován: 6-2004
Wagon: K nám nechtějí, což je ve výsledku výhoda [satan], ale jinde s tím bude sakra problém, zvlášt právě v Německu, kde je mají podobnou nezaměstnanost jako my, protože sami vidíme vítací přístup EU... A vlastně ty lidi není kam pracovně upíchnut i kdyby chtěli... Druhý problém je jejich schopnost růstu populace... Dnes jich tam je milion, do několika 2 miliony a porosteto... Proto asi i tlačí Němec na nový Dublin a federalizaci EU... Ale to jsme už trochu odbočili... Kdo asi poletí až bude potřeba obsadit pracovní pozici... No ten z východní části EU... Jenom na plná ústa to zatím řekl jenom Macron...

Omezení tramvají. Neříkám nějaké masivní, ale bez velkých i menších bolestí by se něco našlo.;-)
Neděle, 10. prosince 2017 - 10:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6829
Registrován: 6-2004
Demon3: Dává. Protože, ted má klid a pohodu ve skladu a peníze mu stačí ;-). Ale pokud ten sklad zavřou a nebo ho nahradí strojem, tak si rád půjde zajezdit ;-).

K narůstajícím výkonům. Myšlenka byla taková, že i přes nedostatek řidičů se kouzelným proutkem snížily náklady a jezdí toho víc, takže se dá poměrně bezbolestně výkony snížit zpět a tím i ušetřím řidiče a nikdo vlastně moc nepozná...

Nespokojenost bude vždy ;-). Jak už jsem psal výše, tohle jsem už zažil taky... A ve výsledku je jedno jestli kroutíš volantem pod hlavičkou DP, ČSAD Kladno a nebo Arrivou ( i když pořád si myslím, že radši DPP než Arrivu [proud])
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13861
Registrován: 10-2004
9001: Můj osobní typ je, že se to nějak uplychtí do voleb. Desetiny procent se ušetří na prázdninových provozech v lednu, velikonocích, květnových svátcích a dřívějším zahájením prázdninového provozu v červnu. A volby dopadnou podobným patem jako ve sněmovně, takže jediné možné koalice budou Piráti+ANO, Piráti+ODS+TOP, ANO+ODS+TOP. A jak by fungovaly spolupráce si vůbec nedokážu představit, protože všechny 3 jsou poněkud výbušné.
Výkony snižovat jde - teroreticky. Prakticky se do toho nikomu před volbami chtít nebude, obzvlášť když se řada z toho zavedla za současné pražské koalice, obzvlášť když všem stranám, kromě ANO, reálně hrozí, že v novém magistrátu nebudou (Zelení, KDU-ČSL teď v Praze do PSP nepřekročily 5%, STAN i ČSSD s odřenýma ušima).

Demon3: A když je teda ta nespokojenost tak vysoká, proč se k tomu konečně nepostaví čelem? Proč zase skoro všichni podepsali přesčasy, jak bylo napsáno výše?
Neděle, 10. prosince 2017 - 12:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 7-2011
Orky:
"A když je teda ta nespokojenost tak vysoká, proč se k tomu konečně nepostaví čelem? Proč zase skoro všichni podepsali přesčasy, jak bylo napsáno výše?"
Protože bééé, bééé, ovce...[crazy]
Pochopil bych to ještě tak u těch, co maj smlouvu na dobu určitou.
Neděle, 10. prosince 2017 - 14:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6831
Registrován: 6-2004
Orky: Pokud se odbory výrazně nevzbouří, tak to je docela reálné, protože evidentně DP hraní mrtvého brouka vychází.

Bobík: Nebo umí počítat... Lidí ala Fkam (ted fakt nic ve zlém), bez rodiny, hypoték a dalších závazků klidně prásknou do bot a nemusí prakticky řešit moc není resp. už odešli...
Fkam
Neděle, 10. prosince 2017 - 14:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 3-2011
Souhlasím, že lidí bez závazků není hodně a také jsem názoru, že pražské odbory zrovna nejsou ukázkou dobrých odborů. Ale odchod lidí do zahraničí se netýká jenom DPP.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 746
Registrován: 4-2006
Když se tu mihl tram-bus, všiml jsem si, že se na tamním webu objevil zajímavý seznam průzkumů (tedy podle data už to tam je měsíc, ale neměl jsem čas to sledovat). Protože nikdo jiný to asi nepochválí, tak to chci pochválit já. [ok] Jednak mě překvapilo, kolik toho je, jestli se to bude nadále takhle rozšiřovat, tak už to za chvíli bude poskytovat solidní obrázek o celé síti. A je tam dost zajímavého a dost věcí i z letoška. (Jinak jsou tam zahrnuté i moje průzkumy, na čemž jsme se domluvili už kdysi, a o těch teď nemluvím, aby si někdo nemyslel, že chválím vlastní peří.)

Namátkou:
- Potvrzení, že 207 dost akutně potřebuje posilu. (To jen když se tu Martin ptal, kde nám co nepobírá.)
- Potvrzení, že 195 do starých Letňan je šlápnutí vedle. Z poptávkově nejsilnější linky na Tupolevce se stal chudák, ze kterého zmizela skoro půlka (!) cestujících. To je tak, když se někdo hrne do optimalizování severní terasy, a nerozumí tomu, co dělá.
- Poněkud předimenzovaná Janovská, zas takový nárůst kapacity tady potřeba nebyl. I s rezervou na případný budoucí růst počtu cestujících by to odvezla linka po 5/6 (RŠ/OŠ) v SD a v prokladu se 125. Mimochodem, 125 spolehlivostí opět bez problémů, stejně jako v mém průzkumu z roku 2013. Údajné problémy na Jižní spojce jsou na tomhle fóru hrozný mýtus. Spojení 125 a 271 bylo jednoznačně pozitivní.

Přeju autorovi (autorům), ať má dost motivace pokračovat, tahle činnost má smysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouser.)
I am the passenger, and I ride and I ride...
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 12-2007
Mouser:
"Když se tu mihl tram-bus, všiml jsem si, že se na tamním webu objevil zajímavý seznam průzkumů (tedy podle data už to tam je měsíc, ale neměl jsem čas to sledovat). Protože nikdo jiný to asi nepochválí, tak to chci pochválit já."

Něco mi tu silně smrdí. Nebo se jen mýlím a Mouser není m.o.u.s.e.r?
watslaw
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:50:04  
Neregistrovaný host
89.176.22.102
Mouser:
no s tou 125 je to tak, že třeba mnoho dní jezdí ok (a pak je to přínos), a pak se Jižní Spojka zasekne a nejede ve špičce třeba 20 minut nic. Ale v době, kdy probíhaly na JS různé výluky, tak 125 jezdila příšerně pořád a je trestuhodné, že se na tyto předem známé výluky nepřipravila nějaká opatření (např. dočasné roztržení aspoň poloviny spojů). (mmch. stejně nepochopitelné je neposílení 125 při poslední výluce metra C, kterou mnoho lidí objíždělo právě linkou 125).

A Janovská: Už ten mimošpičkový neproklad (15-7,5-7,5-15) to ukazuje - když to bus po 15 minutém intervalu uveze, tak ten vložený po 7,5 minutách je tam kapacitně zbytečný. Jen si myslím, že v případě té jedné linky v prokladu se 125 (a na Skalku!) by to už v dnešní době bylo lepší s kloubáky. Všude kde se vyskytují tyto proklady každého druhého spoje (a po posledních změnách je těchto míst hodně), se plýtvá těmi penězi a řidiči.
McBain
Pondělí, 11. prosince 2017 - 07:06:27  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25589
Registrován: 5-2002
Teď ráno se potřebuju dostat z Vinohrad do Vysočan. Jdu na Šumavskou. Přijíždí 10ka. Nechávám jí odjet. Čekám 10 minut, a přijíždí další 10ka.

Toto je na mě skutečně moc. Že nefungují proklady na "složitějších" trasách jsem si už zvykl, ale toto už je mimo mé intelektuální schopnosti.
McBain
Pondělí, 11. prosince 2017 - 07:24:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25590
Registrován: 5-2002
A na Palmovce mi samozřejmě před nosem ujela 8, 14 i 25, pěkně na sebe nalepený. Takže si přeci jen počkám na tu 16ku.

FUCK OFF zasraná socka!
Pondělí, 11. prosince 2017 - 10:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2008
s tou 125 je to tak, že třeba mnoho dní jezdí ok (a pak je to přínos), a pak se Jižní Spojka zasekne a nejede ve špičce třeba 20 minut nic. Ale v době, kdy probíhaly na JS různé výluky, tak 125 jezdila příšerně pořád

Naprosto souhlasím a jsem zvědavý na pravidelnost 125 až se začne opravovat Barranďák.

Superdlouhé linky jsou finanční i kapacitní zhouba MHD. Důvody:
1. Zatím co na jednom konci vrcholí špička, o 60 minut později na druhé konečně veze vzduch
2. Dlouhá linka nejde rozumně posílit /oslabit (kromě změny typu vozidla Sd->Kb a naopak). Vše je totiž někde proloženo a tak by se muselo posílit / oslabit 5-10 dalších linek. Řeší se naprosto neadekvátně proložením v dvojnásobném intervalu.
3. Při záseku na jednom kritickém místě trpí celá linka. Pokud je někde ráno problém a vůz chytí zpoždění nad cca 45 minut, už nemá šanci ho dohnat! U kratších linek se vynechá kolo a jede dál dle JŘ. U dlouhých se musí čekat na další kolo i přes hodinu (nebo se jede půl trasy bez cestujících[sad] a na JŘ se někde napojí)
4. Linku nelze výlukově (a na různé akce) posílit - viz 213 a 125 při výluce na Céčku, 193 na Velkou kunratickou...

Výsledkem je, že se někde vozí vzduch (a je možno zde ušetřit peníze i řidiče) a jinde se nepobírá a místo zkrácení intervalu o 20% se úsek posílí jinou (často nevhodně vymyšlenou) linkou v dvojnásobném intervalu!

Jedinou výhodou dlouhých linek je lepší vyžití vozu / řidiče (méně pobytů na konečných). Tomu lze zabránit vhodným zoběhováním krátkých linek a přechodem vozů mezi linkami (např. kvůli přestávkám). V době digitálních transparentů by to neměl být problém.

Ani výrazné zlepšení preference na 90-100% (což na silniční síti v Praze nejde) problém nevyřeší - pouze odstraní negativní vliv bodu 3.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 10:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13866
Registrován: 10-2004
Pavhob: Dlouhé linky mají ještě další výhody: rozšíření směrové nabídky (proto je problém řezání tangenciálních linek, protože by cestující museli přestoupit), nebo menší potřeba odstavů v terminálech. Krátké linky už dnes mají díky nedostatku řidičů tak ostré obraty, že se nestíhají obracet a přebírají tak nevýhody dlouhých linek. Již několikrát jsem byl v odpolední špičce svědkem odjezdu dvou 189 z Kačerova za sebou, a to patří mezi kratší linky.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 11:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 11-2008
Ano, beru.
189 má na Kačerově ostrý obrat. 2 spoje 189 spolu pojedou plných 12 minut až na Lhotku. Když bude kvůli nehodě např. u nemocnice zpoždění vozu 40 minut, vynechá se kolo a jede se dle JŘ dál.

Pokud se od Bohnic sjedou 2 spoje 177 na Ládví, pojedou spolu až na Chodov přes 60 minut. Jestliže první spoj oddělí někde světla, rozdíl obratu cestujících na zastávkách způsobí, že ho druhý vůz brzy zase dojede. Když bude kvůli nehodě např. v podjezdu pod Jižní spojkou na Zahraním Městě zpoždění 40 minut, udělá se co?

Směrová nabídka je pouze úlitba politikům (do volebních programů). Obyčejný cestující chce být v cíli rychle, kulturně (tj. nežádoucí jsou zpožděné a přeplně spoje) a nechce dlouho čekat na zastávce na extrémně zpožděný spoj. Rychlé a přímé spojení je v rámci Prahy požadováno k nejbližšímu metru (ve směru do centra). Proč např. okolí Tempa nemá směrovou nabídku a vůbec to tam nevadí?
Pondělí, 11. prosince 2017 - 13:22:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 1-2005
Add směrová nabídka a dlouhé linky:
Jednou se takhle udělalo venku pěkně a já jsem potřeboval z Kobylis na Sídliště Modřany. Že tedy pojedu tramvají.

Jako první přijela 3. Řekl jsem si, že trojku vzdávám. Je sice přímá, ale jede příliš velkou oklikou.
Po cca 5 minutách přijela 17. Řekl jsem si, že tu take musím vzdát, neboť jela 14T a hodinu v ní nevydržím. Ale byla taky přímá.
Nakonec jsem volným krokem odešel do metra. S přestupem na Kačerově a průchodem sídlištěm jsem byl v cíli dříve, než tam dojela první tramvaj.
Mladějov
Pondělí, 11. prosince 2017 - 13:45:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11599
Registrován: 3-2007
No a co to je za argument ? Pro co ?
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 9-2016
Směrová nabídka jedné okrajové čtvrti v Praze: 2 linky bus. Každá v neděli po 1 hodině (tedy každých 30 minut něco jede k metru). Jedna jede na C Letňany, druhá na C Holešovice. Takže směrově dvěma směry. OK. Jenže jednak většinou ani Letňany ani Holešovice nejsou cíl a je nutný přestup a jednak domů los. Kudy pojedu? Když na Holešovicích uvidím koncová světla, půjdu zase do metra a pojedu na Letňany?
To samé Spořilov. Busy jezdí minimálně na 11 různých stanic metra. Takže fajn, vyberu si. Jenže když jedu zpět, na kterou stanici metra mám jet, abych nemusel čekat? Všechno má tedy svou výhodu a nevýhodu.
Argument, že si to mohu najít v JŘ v mobilu neberu. Jestliže před metrem předchází jiný bus, může dojít i třeba k jeho minutovému záseku (prodává lístky), metro mi ujede a další metro v neděli dopoledne jede za 10 minut. Tím se mi celé spojení rozsype.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 19:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13868
Registrován: 10-2004
Pavhob: Vše má svoje pro a proti. Zkuste někde nějaké městské části na cestě 177 navrhnout, že ji roztrháte na krátké linky. Jsem zvědav, co vám řeknou, nevěřím tomu, že vás pochválí.
Ivoo
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:42:03  
Neregistrovaný host
94.112.121.233
Třeba už to tu někde bylo. Metro S pod Prahou - nový železniční tunel.

https://youtu.be/sCt4h9rQXYA
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6833
Registrován: 6-2004
Orky: S tím souhlas... MČ si ji budou držet zuby nehty, ale otázka je proč... Docela by mě zajímala statistika přesnosti provozu 177 a efektivnosti... Sice to nebude asi taková tragédie jako 136+183, ale taky asi žádná hitparáda aspon podle sledování na severu...

Ivoo: Bylo [biggrin]S přihlednutím k průměrnému věku v ČR, ale nevidím reálně, že by se tím někdo z nás projel
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 11-2007
Pavlob : jak víš, že Tempo a okolí si nestezuje? už jen zrušení špičkové 182 bylo kdysi bráno s nelibosti. Vše má pro a proti jak píše Orky. ideál je asi obecně jedna krátká linka na metro a jedna delší se směrovou nabídkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Peter_M.)
Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen.
Úterý, 12. prosince 2017 - 00:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 747
Registrován: 4-2006
5735: Ještě jsem výslovně psal, že tam jsou i moje průzkumy, ale že ty nekomentuju. Jen se mě autor webu tram-bus zeptal, jestli je tam může přidat, s čímž jsem souhlasil. Jinak nemám s tram-busem nic společného a stránku bych pochválil úplně stejně i kdyby tam žádné moje průzkumy nebyly.

watslaw: Souhlasím, k úplné dokonalosti tomu chybí operativní záloha na Hájích, která vykryje ty jednorázové výpadky. Ale i ty mi přijdou dost vzácné na to, jak se tu tím argumentuje. Navíc většina sídliště Petrovice to má skoro stejně blízko i z Hornoměcholupské, takže z velké části už tu roli zálohy plní 154.

9001: Docela by mě zajímala statistika přesnosti provozu 177 a efektivnosti...
Kdybyste nebyli líní se podívat do těch průzkumů, co jsem odkazoval, tak byste viděli, že třeba 177 má u Volhy po průjezdu celou Prahou v odpolední špičce průměrné zpoždění 3,5 minuty. 136 v Letňanech taky během OŠ průměrně 3,25 minuty. 195 2,5 minuty. Žádná hrůza. Nespolehlivost těchto linek se tu taky dost zveličuje.

ad Tempo: Taky jsem příznivcem toho, aby odsud pokračovala nějaká linka do Michle. Lidi z Tempa do Michle dnes přestupují u Nemocnice na 139/150, a mezi FTN a Kačerovem se tahle poptávka tluče s davem z Modřan na metro, což je otrava. [happy]
I am the passenger, and I ride and I ride...
watslaw
Úterý, 12. prosince 2017 - 02:18:23  
Neregistrovaný host
89.176.22.102
Mouser:
trochu problém vidím v tom, že sleduješ průměrné zpoždění - to v zásadě ve špičce nikomu nevadí, pokud jsou spoje zpožděny stejně. Ale Když se podíváš třeba na tu Volhu (4.4.2016), tak tam vidíš díry třeba 16:30-16:43, nebo 17:02-17:16 - a to už tak idylicky nevypadá (byť to není takový extrém, ale kdyby se průzkum dělal za delší období, nebo i ráno, byly by tam horší situace). Chtělo by to spíš než průměrné zpoždění ve špičkách sledovat průměrnou čekací dobu (nejlépe kvadratický průměr, který extrémy zvýrazňuje).

125: tam skutečně ve zmíněných průzkumech problém nebyl. Ale chybělo tam raní špička Petrovice směr Skalka, kde je to asi nejhorší. Situace, že 20 minut nic a pak čtyři za sebou se tu stává docela často, byť to není každý den (takže náhodný průzkum má tak pravděpodobnost 1:5 - 1:10, že se do toho trefí)

Taky jsem se chtěl podívat na Horčičkovu na 213+136 (protože jsem nedávno na Metodějově DC čekal v raní špičce 15 minut na bus, i když měl teoreticky jet každé 3 minuty), ale 136 tam chybí a 213 je nekompletní - např 7:44 - 8:02
watslaw
Úterý, 12. prosince 2017 - 02:49:19  
Neregistrovaný host
89.176.22.102
Orky:
"Krátké linky už dnes mají díky nedostatku řidičů tak ostré obraty, že se nestíhají obracet a přebírají tak nevýhody dlouhých linek. Již několikrát jsem byl v odpolední špičce svědkem odjezdu dvou 189 z Kačerova za sebou, a to patří mezi kratší linky."
Tam by to bylo řešitelné, kdyby se chtělo. Stačí nahromaděné busy v obratišti pozdržet do správného intervalu a nemusí jezdit za sebou, a jakmile se doprava zlepší, mohou jezdit podle JŘ pro cestující přesně (jen by byla proházená pořadí a opozdily by se zátahy). Data o polohách spojů DPP má, může si udělat SW, kterej pošle do vozu aktualizovaný JŘ, nebo aspoň čas odjezdu z obratiště.
A i tato 189 má tu výhodu, že problémy Vídeňské nezasahují druhý konec města.


Orky:
"Pavhob: Vše má svoje pro a proti. Zkuste někde nějaké městské části na cestě 177 navrhnout, že ji roztrháte na krátké linky. Jsem zvědav, co vám řeknou, nevěřím tomu, že vás pochválí."
Jednak myslím, že v tomto případě třeba na Košíku by Vás i pochválili (a koneckonců linky 183 se v Čimicích taky rádi zbavili).
Jednak když už budete chtít vyhovět MČ, co budete dělat, když zjistíte, že je potřeba posílit třeba Košík o cca 20-30% (příprc v dvoj až trojnásobném intervalu opravdu nepomůže)?
Úterý, 12. prosince 2017 - 10:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 11-2008
Souhlas, vše má pro a proti - každá změna má své příznivce a odpůrce. Z tohoto pohledu je žádoucí stabilní systém LV beze změn.
Naprosto markantní je to u zbytečného přečíslování linek, které se navíc kouskuje. Jediné, co cestujícího zajímá je způsob odbavení. To, zda linka vede do Prahy nebo ne, jaký typ vozu mohu na lince očekávat a návaznost číselných řad linek je dobré pouze pro šotouše a pro organizátora

Problém současného systému je:
1. Že v případě jakéhokoliv kapacitního problému nelze najít jednoduché a efektivní řešení (mírná úprava intervalu v kritickém období), Většina linek je provázána do svazků, jejichž posílení je drahé. Jediným řešením je tedy změna LV za účelem odlehčení kritického úseku.
Příklady:
Jak se vyřeší rostoucí Křeslice /Pitkovice až 50% spojů 213 přestane ve špičky stačit?
Jak jednoduše posílit 197, která teče od Lhotky na Smíchov?
Jaká je spokojenost s nepravidelnými proklady v Petrovicích (které měly vyřešit kapacitní problémy)?

2. U dlouhých linek nelze uspokojivě vyřešit kritická zpoždění (nad cca 40 minut).
Ještě mi nikdo neodpověděl, jak se to v praxi řeší např. na lince 177. Možností je několik, ale každá je s výraznými mínusy:
- jezdím na interval (náročné na dispečerské řízení JŘ, přestávek...; často následné zatažení přes celé město; obtížené dodržení JŘ mimo špičky - zvláště večer); kumulace vozů na trase (není JŘ pro nácestné zastávka a tak spěchalové krátí jízdní doby / pokud jedou mimo špičku v poloze jiného vozu, mohou jet oproti JŘ dříve)
- obracení vozů na trase do pravidelné polohy vozu(náročné na dispečerské řízení; nespokojenost cestujících s vynuceným přestupem na trase; na koncích nepravidelný JŘ s nižším počtem spojů a kapacitní problémy
- zkrácení části trasy (bez cestujících) z konečné a napojení se na JŘ na trase (jede část trasy neefektivně - bez cestujících; na koncích nepravidelný JŘ s nižším počtem spojů)
- vynechání kola = nepravidelný JŘ s nižším počtem spojů; čím více je na lince vozů, tím větší redukce počtu spojů nastává
- nechat vše na řidiči (ať jezdí jak může a předem nahlásí pouze čerpání BP) - pro cestující nejhorší - riziko kumulování se vozů do skupin , organizačně nejméně náročné
Úterý, 12. prosince 2017 - 11:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 9-2016
Já tedy vidím ještě jeden problém, ale ten nemá souvislost s krátkou nebo dlouhou linkou. Jízdní doby jsou upraveny tak, aby menší či větší nepravidelnosti eliminovaly. Jenže pokud náhodou není dopravní problém, tak třeba již na třetí zastávku od konečné přijede předčasně. A zde čeká.
(Důvod čekání chápu a návod na řešení nemám. Ale to neznamená, že to nevidím jako problém).
Středa, 13. prosince 2017 - 00:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 748
Registrován: 4-2006
watslaw: Opět souhlasím, to průměrné zpoždění byla jen řečnická zkratka a zjednodušení, na které stačí dvě kliknutí v Excelu. Zhoršení RŠ na Skalku uznávám, ikdyž spoje zajišťující nejsilnější návoz "na osmou" jsou na Barranďáku kolem sedmé, což je na nějaké problémy brzo a v protišpičkovém směru zvlášť. Ale u těch pozdějších souhlas, tady bych to řešil klidně párminutovým vyrovnávacím pobytem na Hájích, respektive rozvolněním jízdní doby, v tom odvratném směru se to dotkne minima cestujících. Vůbec stojí za zmínku, že pořád je spousta linek včetně právě 125, kde je JD ve špičkách stejná jako v sedle, přitom třeba na 136 už tuhle diferenciaci umíme. A na všechno ostatní (na ty občasné delší výpadky) je tu MasterCard a operativní řízení se zálohou na Hájích.

To je odpověď i pro Pavhoba. Na solidní operativní řešení si jen s turnusovými vozidly nevystačíte, musíte do systému přidat vozy ze zálohy. Ano, je to dražší.

Dlouhodobě si myslím, že by výhledovým úkolem organizátora mělo být obnovit "X"ka. U tramvají i u autobusů.

watslaw:
"a koneckonců linky 183 se v Čimicích taky rádi zbavili"
Já bych řekl, že problém ve vnímání 183 vytvářel hlavně víkend. Tam ten SD po 15 byl kapacitně málo i kdyby jezdil pravidelně, natož když se třeba při silnějším provozu v neděli odpoledne zdržel na Průmyslové. Tohle padá na vrub umíněnosti předchozího vedení Ropidu, nicméně stačilo prostě obnovit víkendovou 152. Tím by se i vyslyšela hlavní stížnost P8 a byl by klid. 183 by pak byla pro Čimice spíš jen doplněk pro Přívorskou a pro spojení dál za Kobylisy, a mohla zároveň zůstat jako rozumné PD spojení z celé severní terasy do průmyslové zóny. Dalo se bývalo pochybovat, jestli má mít 183 o víkendu i=15 i přes Prosek, ale tuhle stopu naopak současný Ropid ještě posílil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouser.)
I am the passenger, and I ride and I ride...
Středa, 13. prosince 2017 - 16:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19390
Registrován: 8-2005
Chodim sem nějak méně, tak se ještě vrátim k tomu odborářskýmu pláči (sám jsem byl v odborech, tak vim o čem mluvim)
1) DNESKA (a možná ještě tak dva roky) je příležitost si vybojovat vyšší platy a výhody a pojistit si je, aby vám je pak neosekali. DNESKA se má stávkovat. Řidiči ČSAD vyhlásili jen stávkovou pohotovost a dostali svý. Jenže vy nemáte silný odboráře, ev. je máte propojený s podnikem. Nejste jednotný. DNESKA si vás nikdo nedovolí propustit , protože za vás nikoho nesežene. Jenže vy se objektivně máte dobře, užívíte rodiny a nic vás k tomu netlačí a jen se hádáte a mrmláte. Neni vám zle.
2) Jak se projeví 8% nezaměstnanost na této situaci? Bohužel máte krátkou paměť - v letech 2009-11 za každym z vás stálo 5 lidí ochotnejch vás nahradit. Ochotnejch si zaplatit desítky tisíc za kursy, autobusový firmy přijímaly jen lidi s řidičákem a praxí, protože si mohly vybírat. Vyrábělo se málo, málo se vozilo a byli volný řidiči od kamionů. Drželistese volantu, protože byly firmy, který říkaly - pokud někdo odejde od DPP, toho nevezmeme. Jen si na to vzpomeňte.
3) Teď jsou peníze a nejsou lidi. Za krize to bude opáčně. A ze současnýho linkovýho vedení se bude moc dobře škrtat. Démone, výkony neporostou, protože nebudou peníze.
PS ad moje věštba link. vedení - tak 1,25,26 mi vyšly, a zkrácení 18 a 20 nevyšlo prostě proto, že je moc peněz - splnění věštby se odkládá o 5 let. Z toho se odvozovala i ta 8 a 6. změny svazku 11,13 mi vyšly a svazek 24+18 se jmenuje 24+14.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
Autobusy na kulaťáku? Spojit 147+143, 107+180, 116+108(odklon od Bořislavky) a rázem zůstane jen 149,160,340,350,355. [ok]
Středa, 13. prosince 2017 - 17:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 7-2011
Káeme, v zásadě souhlas, odbory se teda moc nepředvedly. Démon sice bude prskat, bo má jinej názor, ale já taky tvrdím, že odbory jsou slabý a rozhádaný, protože bosům jde akorát o výhody (vlastní) o vlastní pocit důležitosti, o dokazování si že "my" jsme lepší než ty ořezávátka z "konkurenční" OO a na lidi pečou. Čím je kdo vejš v hierarchii, tím je to horší.
Démone, malej příklad - teď jsme řešili náporáky u R.P, že tamtudy táhne a ať se to zadělá plechama zvenku, jako vždycky. Odbory přišli s tím, že JSVT "rozhodlo", že se to zadělávat nebude, vydalo technickou instrukci 2TI10 10 9370 006 - jde o zadělání škvír všude okolo, aby to foukalo jen klapkama - a že to stačí. Jenže nestačí, ty klapky prostě netěsněj a do kabiny táhne. Vytopit se to nedá, bo když stojíš, pečeš se, když se rozjedeš (nad 30) tak studeně fouká. Všichni v depu ví, že je to naprd, řidiči ví, že je to naprd, ale dát tam ty plechy jako vždycky se nesmí. A odbory přišli s tím, že "JSVT rozhodlo" a že zadělávat se nebude. A že to ještě zkusí nadhodit na PEKu, ale prý asi bez šance.
Prosím? Tohle je práce odborů? To jsou teda k pěknýmu prdu. Mimochodem stejný problém byl už loni a ty plechy se tam vrátily až někdy v půlce zimy, tipuju po velkech stížnostech dep, bo si řidiči ty náporáky zkrátka zadělávali vším možným i nemožným (a depo s tím pak mělo práci).
Takže tolik asi k práci odporů pro lidi.
Středa, 13. prosince 2017 - 19:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 3-2004
Podobný pocity z toho teda mám taky, byť já do toho ještě nemám tolik co kecat.

A ty náporáky - já měl dneska R.P snad po měsíci. Tak si nejdřív říkám, co je špatně, furt šteluju topení, okýnko, se svetrem, bez svetru, no došlo mi to snad po půlkole. Tak v duchu hubuju tomu, kdo na tenhle kus zapomněl, případně se divím, že se na něj furt ještě nedostalo, a pak si začínám všímat, že to chybí všem. No jako nic moc. Pokud k tomuto odbory přistupujou tímto způsobem, pak další věci snad ani nechci vědět. Ona ta nevědomost taky nese jistý výhody. [happy]
Slovan!
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 06:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7427
Registrován: 2-2006
Káem: Standardní bláboly...
Ad 1) "DNESKA se má stávkovat" Dneska ještě dle zákona o KV stávkovat nelze.
Ad 2) "...v letech 2009-11 za každym z vás stálo 5 lidí ochotnejch vás nahradit...pokud někdo odejde od DPP, toho nevezmeme" Oboje nesmysl. I v těch letech byl podstav a plný kurzy a platilo, že kdo odejde (spíš je odejit) z DP, toho už zpátky nevezmeme. Firmy mimo DP naopak po odpadlících jely jak slepice po...
Ad 3) "výkony neporostou, protože nebudou peníze." Nebudou-li peníze, stoupne poptávka po VHD, dnes má každej bezdomáč svoje auto...

Bobiku, kdo jsou ti bossové ? Já taky ? Sorry, ale máš hodně zkreslený představy...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 13:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 7-2011
Demon3:
" Sorry, ale máš hodně zkreslený představy..."
Asi ano. Představoval jsem si, že odbory dokážou víc (soudě dle jejich kasání). Ale koukám, že vesměs to jsou akorát velký a silný řeči, ale výsledky poměrně chabý.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 16:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 930
Registrován: 4-2007
No, ale pořád jsem se nedozvěděl to gró - a sice proč se ty ďoury nad oknem najednou nesměj utemovávat.
Ploki
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 2-2012
Káem:
"Chodim sem nějak méně..."
...a někteří jsou rádi ;-)
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 7-2011
Chmelda:
"No, ale pořád jsem se nedozvěděl to gró - a sice proč se ty ďoury nad oknem najednou nesměj utemovávat."
Jo, to by mě taky zajímalo. Nevím, asi je pro někoho moc práce to na podzim zadělat a na jaře zas oddělat..[uhoh]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7429
Registrován: 2-2006
Protože je to zbytečná práce navíc, jelikož jima vůbec netáhne. Pokud se teda zavřou....

A že ti v minulých letech vyhádaly víc než průměrný navýšení, nebo i do příštího roku nezanedbatelný 3,5%, zatimco bez nich bys měl čistou nulu (v lepšim případě), to ti je málo ? Kolik ty konkrétně teda do odborů investuješ ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 22:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 3-2004
Zavřenejma netáhne? No tak to bych si dovolil zlehka nesouhlasit..
Slovan!
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 22:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7430
Registrován: 2-2006
Tak mam něco naježděno, ale pokud si je zavřu a eventuelně nasměruju do prostoru, nikdy mě to ani v nejmenšim neobtěžovalo a to nejezdim jako 90% řidičů s otevřenym oknem.
Osobně mě daleko víc vadí znemožněná možnost vyvětrání při zaslepenym náporáku.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 15. prosince 2017 - 06:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 7-2011
Ústečák:
"No tak to bych si dovolil zlehka nesouhlasit.."
A já bych si dovolil nesouhlasit ztěžka.
Táhne všema, některejma víc, některejma míň, některejma téměř neznatelně. Ale táhne všema, bo ty zavírací klapky netěsněj.

No, Chmeldo, tady vidíš ukázkovej postup. Takhle nějak počítám, to vzniklo. Nějakej otužilec z JSVT, co o tom rozhoduje a přece "taky chodí jezdit" s tím nemá problém, takže "to není potřeba".
Demon3:
"Protože je to zbytečná práce navíc..."
Jasně, na podzim zašroubovat dva plechy na čelo (každej na jeden šroub) a na jaře je zase odšroubovat je zbytečná práce navíc. A proto se místo toho vymyslí technická instrukce na zadělání škvír, což je v reálu neskutečná pakárna, bo se musí rozdělat půl čela a sundat transparent, aby se k tomu dalo vůbec dostat. Navíc to těsnění, co se tam má lepit tam moc nedrží a lze čekat, že se to nejdýl napřesrok bude muset opravovat (včetně toho cirkusu s rozebráním). A stejně tam táhne, protože ty klapky mizerně těsněj.
A ty mi tu budeš vykládat něco o zbytečný práci navíc...[crazy]
rovnák na ohýbačku
Pátek, 15. prosince 2017 - 09:49:27  
Neregistrovaný host
80.250.30.196
Protože je Démon za tu zbytečnou práci navíc královsky přeplácenej? Nebo je to o tom, že spíš aby nemohl škodit jinde? [biggrin]