Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 15. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 12. července 2017 - 10:38:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 1-2015
vizionář: Kudy je plánována ta trať do Čestlic? Já žádnou mapu neviděl.
Středa, 12. července 2017 - 14:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 882
Registrován: 1-2012
Bavil jsem se o 236 s člověkem, co ji často jezdí. Vymysleli jsme:

- pidibusový vláček
- semafor před a nad serpentinou, ovládaný řidičem

Na druhou stranu nikdy nezabráníte tomu, aby pidibusík nepotkal v protisměru dodávku ...


Problém se ZOO je hlavně v okamžiku, kdy zavřou a v jeden moment se skoro všichni vyřítí ze ZOO na autobus.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 12. července 2017 - 14:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 1-2012
Orbit09:

Co si vzpomínám, tak to bylo nějak takto:


"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 12. července 2017 - 14:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5176
Registrován: 2-2004
9001: My jsme se tomu opatření celkem dlouho bránili. Jsme si vědomi, že zejména při parkovacích kolapsech okolo ZOO se 236 zpožďuje a pak samozřejmě potkání na kopci hrozí. Proto jsme čekali, až se vybuduje záliv u Bot. zahrady, kde se dá dobře vyčkat. DP dal řidičům vlepky do vozáků, aby ty spoje nejblíž u sebe počkaly na projetí protisměru. Ten tlak na posílení byl už v posledních měsících opravdu velký, psalo hodně maminek s kočárky, že se do midibusů už vůbec nevejdou a že berou auto. Takže pokud posila ještě maličko přispěje k úbytku aut, nebo k jejich nenárustu, tak je to pozitivní. Ale určitě to není žádné dokonalé řešení. Je to trošku jako u McGyvera, z mála se po nás chce vždycky vykouzlit hodně. Ale není fér psát, že tam nikdo z nás nebyl.

9001: Tramvaje i busy jsme navrhovali za 0 Kč. U tramvají si město objednalo navýšení za 110 milionů, skvělou prací kolegů na DPP se podařilo navýšení prostředků srazit na 90 milionů Kč ročně. Autobusy v říjnu 2016 byly za 0 Kč. Na autobusové změny schválené Radou HMP 4. 4. 2017 jsme rovněž prostředky nedostali, hradí se z rezervy, která vznikla úsporami u DPP. Kolegové uspořili loni 162+65 milionů Kč. 65 milionů z loňské úspory hradí letos věci typu Uhříněves či metro Letňany, zbytek je úspora, která asi bude použita k jiným účelům. Tj. ač to vypadá, že se rozhazuje na tramvaje a busy, není to pravda, nejvíc se poslední dva roky dalo na metro a to 500 milionů, protože se prodlužovalo a rok 2016 byl první celorok s prodloužením. Tj. to je důvod, proč metro má složité získat peníze, protože jich dostalo oproti tramvajím a busům a vlakům cca 5x víc.

9001: Kritiky není nikdy dost, ale my potřebujeme, aby byla konstruktivní a nabízela pokud možno alternativní řešení třeba za stejné peníze, se stejným počtem řidičů i vozidel. Spousta z kolegů zde na fóru nemá problém k nám zajít a představit svou variantu řešení. A některé věci se už realizovaly. Nemáme patent na rozum a rádi se necháme poučit, ale současně také při vzájemných setkáních dáváme na stůl naše mantinely, které máme a které některá snadná řešení umožňují složitě. Mě dokonce mrzí, že nemám čas sem chodit častěji, ale prostě odpovědi teď píšu celé dny, večery a víkendy. Odpovědi městským částem, starostům i běžným cestujícím, kterým se chci věnovat. Pak samozřejmě mrzí kritika ve smyslu hnusy od stolu, ale na druhou stranu, je to skoro to nejmírnější, s čím se setkáváme běžně. Takže OK, každý máme svůj způsob kritiky. Všichni si pod dojmem sledování médií myslí, že kdokoliv něco dělá ve veřejném životě, dělá to s nějakým zlým záměrem s cílem naštvat co nejvíce lidí. Za ty dva roky jsem poznal, že 99 % dopraváků v Praze vždy dělá aktuálně dostupné maximum, akorát i to mnohdy nestačí. Vlastně to nestačí nikdy.

Proto jsem třeba začal psát tu stránku vysvětlení změn. Aspoň jako souhrn toho, co nás k nějakému opatření vedlo a proč jsme ho udělali. Samozřejmě to taky není dokonalé, mnoho lidí by to udělalo a pak vysvětlilo třeba jinak, ale z našeho pohledu se to zdálo správné tak, jak jsme se to rozhodli udělat. A věřte, že u mnoha věcí se podmínky a peníze mění i po okamžiku rozhodnutí a že bychom mnohokrát o týden později rozhodli jinak. A že rozhodně mnohokrát se převalujeme v posteli a přemýšlíme, jestli něco opravdu bude/nebude fungovat. V obou případech za to ale ručíme.
Ploki
Středa, 12. července 2017 - 14:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 2-2012
=> vizionář
A kdo by tou tramvají do Čestlic jezdil?
Praktickou využitelnost to má pouze pro obchodní zónu, jinak se to všemu vyhýbá a v okolí trasy je pouze pár vilek. Mě osobně by nikdy nenapadlo jet do obchodní zóny jinak než autem (a to ani do akvaparku).
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze.
Středa, 12. července 2017 - 17:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 11-2008
ad Tramvaje i busy jsme navrhovali za 0 Kč. U tramvají si město objednalo navýšení za 110 milionů, skvělou prací kolegů na DPP se podařilo navýšení prostředků srazit na 90 milionů Kč ročně. Autobusy v říjnu 2016 byly za 0 Kč. Na autobusové změny schválené Radou HMP 4. 4. 2017 jsme rovněž prostředky nedostali, hradí se z rezervy, která vznikla úsporami u DPP. Kolegové uspořili loni 162+65 milionů Kč. 65 milionů z loňské úspory hradí letos věci typu Uhříněves či metro Letňany, zbytek je úspora, která asi bude použita k jiným účelům. Tj. ač to vypadá, že se rozhazuje na tramvaje a busy, není to pravda, nejvíc se poslední dva roky dalo na metro a to 500 milionů, protože se prodlužovalo a rok 2016 byl první celorok s prodloužením. Tj. to je důvod, proč metro má složité získat peníze, protože jich dostalo oproti tramvajím a busům a vlakům cca 5x víc.

U metra se v absolutních číslech výrazně navyšovalo, to je beze sporu, ale proti tomu šel částečně pokles povrchové dopravy (busy i tram). Takže rozdíl busů i tram za 0 znamená posílení (+ další posílení z úspor DP?!).

Na druhou stranu pokud se prodlouží trasa metra, zvýší se jeho postávka i v centru, kde k posílení prakticky nedošlo (a četně dalších tras). Je to např. o cestující:
Petřiny - Staroměstská (dřív se nevyplatilo vystoupit z tram na Hradčanské kvůli 1-2 stanicím metrem):
Petřiny / Červený vrch na Prahu 8 (místo tram přes Letnou část cestujících jede metrem A/C)
Petřiny / Červený vrch na Smíchov/Anděl (místo tram přes Újezd část cestujících jede metrem A/B)
apod.

Bohužel tito cestující zatěžují i úseky metra s největšími problémy.
Středa, 12. července 2017 - 20:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 567
Registrován: 1-2007
Ploki: Ona se plánovala obchodní zóna taky mezi Šeberovem a dálnicí D1. Měl tam vzniknout hypermarket GLOBUS nebo TESCO, ale Praha 11 se novým obchoďákům na hranici své městské části. Páč netoužila aby se městská část více vylidňovala a využívali se ještě více nyní přecpané silnice u dálnice D1.

(Příspěvek byl editován uživatelem Paes.)
Vestecka spojka
Středa, 12. července 2017 - 21:42:50  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Paes: Obchodní zóna mezi Seberovem a Cestlicemi se planuje stale. Zastupitelstvo hl. m. Prahy pred nekolika tydny schvalilo zamer realizace Vestecke spojky, ze ktere by mel vest do zony sjezd. Myslim, ze ty pozemky patri Tescu. Po Vestecke spojce by mohly jezdit primestske autobusy, o planovane tramvaji nevim.
Středa, 12. července 2017 - 21:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 6-2002
Jackub: Až se budou bohničtí na tu novostavbu tramvaje dívat stejně, jako Vy na tu hypotetickou železnici přes Vaši obec (a to budou, neb tam tu tramvaj už odmítli), budete pro ně mít pochopení? Když tam je to "rozumná stavba"?

Kdy Bohničtí odmítli tramvaj? Nevím, že by se jich někdo ptal. Je naopak jisté, že občané P8 na mítincích Agendy 21 tramvaj do Bohnic požadovali.


Pozorný čtenář: To Jackub ... tak s ohledem na to, že ta tramvaj do Bohnic je čistě boj tamních, a všem ostatním bude k prdu(napojení okolo Zoo do Podbaby se já rozhodně nedožiju), tak bych to nechal na nich. Ať si udělají referendum, a co jim vyjde, to tam (ne)bude.

Tramvaj do Bohnic například uvolní přetížení Milady Horákové (kam bude možné v případě výluk a mimořádností odklonit spoje jedoucí po nábřezí a z centra) a ve směru P6-P8 ubude po její realizaci kolem ZOO do Podbaby v celé délce záměru aut (tj. v Bohnicích, v horní i dolní Troji, V Holešovičkách apod.). Myslet si, že takový záměr má jen lokální pozitivní dopad, je velký omyl. Referendum by dopadlo stejně, jako jinde, tzn. hlasovalo by v něm málo lidí.
Středa, 12. července 2017 - 21:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6433
Registrován: 6-2004
MŠ: Díky za rozsáhlou odpověď.

Takže asi zaúkoluji manželku, aby začala psát taky, a pak se taky dočkám pár spojů na 202, protože pokud tam jede okolo 10, tak má problém se vejít, protože ve spoji už 2 kočárky jsou... Tímto zdravím druhého Martina, který mě tu kvůli tomuto požadavku zesměšnoval... Takže taky radši volí auto...

Tramvaje za 0: Ale pořád se bavíme o 2017 ne? Nebo DP udělal úspory tak, že jsou trvalé? a tak v roce 2018 peníze nebudou potřeba?

Metro: Tam se asi nejvíc ukazuje politika, protože nikdo kloudně uvažující by nenechal všechny vozy honit do Motola... A přitom ignorovat jiné problémy v metru...

Martine, nejsme úplně ve při. Moje kritika většinou míří na nesmyslnost spousty posílení... Viz svazek 152+177, které prakticky každý večer vidím jezdit spolu a tím se ztrácí smysl...

Navíc i tramvají jsou takové případy... Proto moje "papírově to funguje, pač na 1000 cestujících jede dostatečná kapacita, ale v reálu jede první spoj narvaný, druhý na sedačky a třetí prázdný". Potom to jsou vyhozené peníze do vzduchu, které by mohli sloužit jinde.

Jaká je například přesnost nové 213 do Uhříněvsi?

Další věc co MHD zabijí, je koordinace městských "firem"... Jak jsem psal i na FB PIDu... V Ostravě jim došlo, že počet lidí jedoucích do ZOO 6.7. bude hodně velký, tak ZOO "obklíčila" MP a provoz komplet řídila, včetně usměrnování co nejmenších možných mezer mezi auty a především hlídala, aby v ulicích byl pořádek... Vysílačkami si předávali informace, kde je volno a šlapalo to...
Středa, 12. července 2017 - 21:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 11-2012
ad MPENC: http://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/447651/prah a-8-nesouhlasi-s-planovanymi-tratemi-v-bohnicich-tramvaj-jedine-p od-zemi-rika.html

Je to sice pochybné periodikum, ale jasně se tam píše o průzkumu mezi místními, což si v redakci jistě nevymysleli: "Proti se v průzkumu radnice postavilo podle Petruse až 90 procent lidí. „Vadilo jim to samé – že by ubyly jízdní pruhy, zeleň a vadil jim rovněž vznik trolejí. Zároveň v tom neviděli zlepšení cestování,“ řekl Petrus.
Středa, 12. července 2017 - 21:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6434
Registrován: 6-2004
Mpenc: To už se tu řešilo [biggrin] Město není schopno postavit ani městskou trat na Dědinu natož aby se pustilo do akce typu TT Bohnice - Dejvice.

A reálně se od revoluce postavily Modřany, kdy ještě lidi nic neřešili a Barrandov, který vzniknul hlavně díky nedokončenému okruhu a tam pro lidi byl opravdu obrovský přínos.
Středa, 12. července 2017 - 22:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 6-2002
9001: Fkam: Ovšem já nejsem proti tramvaji do Bohnic kvůli tomu, že dělá hluk atd. Jsem proti ní, protože nemá naprosto žádnou přidanou hodnotu bez propojení na druhý břeh Vltavy. Oproti 99% fungujícím busům natahat tramvaj, která se bude motat přes půl Prahy než přijede do Bohnic? Díky nechci...

Konečně znám (alespoň virtuálně) prvního člověka, který je proti tramvaji do Bohnic. Ani mne nepřekvapuje, že pod stejným nickem se tu objevují názory jako: je potřeba odlehčit stávající přetížené tramvajové tratě (severní tangenta odlehčí Letnou s pozitivním dopadem na další sousední tratě), dále že je třeba nabízet spojení s méně přestupy (přímé spojení tramvají z Bohnic na Bulovku, Palmovku a do dalších částí Prahy), je potřeba zvýšit spolehlivost a přesnost veřejné dopravy (tramvaje jezdí přesněji, než autobusy) apod.

Dopravní přínos 0 a hlavně projektanti a zastánci se pořád nemůžou domluvit co vlastně říkat. Před lety byl problém hrb u Katastru a ostrá zatáčka k metru, ted to najednou problém není... Takže kde je pravda?

Méně přestupů, přesnější doprava, přímé spojení do Prahy 6, úbytek cestujících v jedné z nejzatíženějších částí sítě metra, možnost se při cestě do ZOO a botanické zcela vyhnout dopravní zácpě je prý dopravní přínos nula[biggrin]
Projektanti nemají co říkat, protože neprojektují. Zastánců se nikdo neptá. Mně zase minulý měsíc říkalo pár lidí z Bohnic, že tramvaj by byla super. Pravdu najde jen ten, kdo ji hledá [happy]
Středa, 12. července 2017 - 22:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 6-2002
Jackub: děkuji za odkaz, na který nekliknu. Tím více děkuji za výcuc textu. Něco mi na tom nesedí. Například to, že jedni jsou proti, protože ubude asfaltu a druzí jsou proti, protože ubude zeleně (to asi vznikne tím, že tramvajová trať bude zatravněná). Řekl bych, že v průzkumu oslovení (pokud byli, protože znám mnoho místních, kterých se opravdu nikdo na nic neptal) nevěděli, k čemu se vyslovují. Ono to také jde těžko, když není nic, co by se jim dalo ukázat. Vývoj projektu se zastavil u toho, že se přibližně ví, kterými ulicemi by tramvaj mohla vést. A zeptat se někoho jen tak od boku na ulici na dopravní význam neexistující stavby (u níž ani neví, kudy povede), to je pro mne silná káva... [kladivo]
Rostislav Adam
Středa, 12. července 2017 - 22:15:49  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
To Jackub:
Ono je dost rozdíl, co by si přála radnice, a co by si přáli místní. U průzkumů na politickou objednávku bych byl fakt opatrný.
Už jenom přímé spojení s Bulovkou a úřady v Libni by byl dost velký přínos. Stavba kolejí na Prahu 6 by byla vůbec skvělá, neb by se Bohnice nemusely spoléhat jen na jednu cestu a nebylo by třeba do budoucna pořizovat další trojčlánkové busy na linky do Bohnic.
Středa, 12. července 2017 - 22:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 6-2002
9001: Není podstatné, kolik se toho postavilo nebo nepostavilo v nedávné minulosti. Stav přípravy TT do Bohnic odpovídá tomu, že se na přípravě nějakých 15 let neudělalo vůbec nic. Momentálně se dopřává sluchu každému hlasu, který je proti čemukoliv z jakéhokoliv důvodu. A většině to evidentně nevadí. Až bude doprava v hodně velké krizi, tak to třeba začne většina řešit. A protože dopravní stavba není za měsíc, bude to muset být velká krize. V níž už se nebude dopřávat sluchu hlasům, které vlastně říkají: myslím si, že ono to teď stačí, a tak nepřipravujte žádnou stavbu pro příští generaci. Ještě by jim po nás něco zbylo, tak jako si my dopřáváme toho, co postavili naši předkové pro nás. [wink]
FORT BOARD
Středa, 12. července 2017 - 22:54:27  
Neregistrovaný host
194.228.20.243
pane šubrt,
co to píšete o 236?jaké vlepky,jaké vyhýbaní?Věřte,že je to uplně jionak,DP Vám nakecá cokoliv,realita je jiná,záleží jen a jen na domluvě řidičů qa vězte pokud se najde blb a ten se vždy najde,dochází k míjení v serpentinách docela běžně.Jiná věc jsou Zámky,tam vlepka existuje.
Maminky a kočárky,at si to auto vezmou,dost jsou sobecké a bezohledné,klidně i ke kočarku psa bez košíku.A co teď když se tam cpe x dalších kočárků a zatarasí vstup do zadní časti vozu a nedokážou pochopit,že jede posila,která pak jede prázdná a dochází k tomu neštastnému míjení v serpentinách.Takže DP slíbí (páč doživotní koryto)a řidič nese odpovědnost.
Mimochodem dnes tam došlo ke sražení cyklisty osobákem,to je další věc,okolo botanické je stezka a oni se pachtí po silnici....a vyskyt náklaďáku,klidně i návěsu je jev častý.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 00:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 884
Registrován: 1-2012
Ploki: než se do mne příště navezeš, tak si aspoň přečti, na co reaguju. Jasně jsem napsal, že tramvaj do Čestlic by se nevyplatila.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 13. července 2017 - 00:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 1-2012
Proti tramvaji do Bohnic byli už před 20 lety lidé z Lodžské, včetně mne, pokud by měla vzít za své tamější alej stromů. Tehdy tam ještě jiné vzrostlé stromy ani nebyly.

Petrus - chodil jsem s ním do ročníku, takže snad raději nekomentuji.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Ploki
Čtvrtek, 13. července 2017 - 09:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 2-2012
Web pražské integrované dopravy se stěhuje na doménu PID.cz

Kromě změn uvedených na odkaze výše jsou předělány také odjezdové tabule přes mobilní prohlížeč (už to není verze shodná s desktopovým prohlížečem). Možná jsou přes mobilní prohlížeč nějaké další změny.
Pomocí funkce Mapa zastávek můžete hledat nejsložitější zastávku (nepočítaje stanice metra). Já mám zatím dva kandidáty - Nádraží Braník a Kbely.
Přesměrování ze staré domény je automatické, ale přesto bych doporučil aktualizovat rss a záložky.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze.
Ploki
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 2-2012
FORT BOARD:
"Mimochodem dnes tam došlo ke sražení cyklisty osobákem,to je další věc,okolo botanické je stezka a oni se pachtí po silnici....a vyskyt náklaďáku,klidně i návěsu je jev častý."
"Stezka" je podél vinice. Ovšem je zakončena extrémně prudkým stoupáním, kde jsem pokaždé kolo táhl (a že za mladých let jsem se tam hodně najezdil). Zároveň mám dojem, že zkratka ani není značená, tudíž cyklisté o ní nemusí vědět.


vizionář:
"Ploki: než se do mne příště navezeš, tak si aspoň přečti, na co reaguju. Jasně jsem napsal, že tramvaj do Čestlic by se nevyplatila."
To byla hlavně reakce na tu trasu. Tvoje jméno jsem tam uvedl, aby bylo vidět, na co je to reakce.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 9-2016
Ad Martin_Šubrt: Věřím, že mnoho lidí na DPP, ROPIDu i MHMP (i dalších organizacích) se snaží svojí práci dělat dobře. Na druhou stranu mají víc informací, ale mnohdy je nevyužijí a naplánují/nenaplánují něco, co je potřeba. Loni to byly např. celoprázdninové výluky, kdy stavba byla po dvou týdnech skoro hotová, pak se 4 týdny nic nedělo a nakonec se další dva týdny dodělávali. O koordinaci s TSK a jinými ani nemluvě. Proč TSK nemůže spolupracovat s DPP a udělat (povolit) všechny výkopy najednou. Proč rok se nejezdí po Nuselské a druhý rok se kope tak, že zastávky jsou putovní? Oboje se dalo udělat najednou.
DPP nebo kdo se chlubil, že loni na tramvajích ušetřil za výluku 11/13/14. Jenže ušetřil na úkor cestujících, kteří tam jezdili. Např. 13 končila na Zvonařce, ačkoliv její řádná konečná na Nám. bří Synků byla k dispozici. Dalším příkladem z minulosti byly prázdninové JŘ na dobu, kdy žádné prázdniny nebyly. Vůbec (DPP/ROPID/MHMP) stále nebere v potaz, že už to není jak před 30 léty, kdy se Praha na začátku prázdnin vyklidila. Ono je možná v Praze víc cestujících než jindy. A taky v jiných časech.
Schválně se někdy podívejte večer na zastávku Vozovna Žižkov. Jednak nechápu, proč 1/9/11 která tam končí, nedojede až na Spojovací a pak teprve do vozovny. Bylo by to pár km navíc. Proč vysadí mnoho lidí a zatahuje. Navíc každá (až na malé %) zastaví vzádu (jako druhá, ačkoliv nic nikde před ní není). Jinde se DPP hrdlí, jak nesmí zastavit jinde než u sloupku, tady to najednou jde. Nebo to dělají jen řidiči. Pak je asi nikdo nekontroluje.
Jak jsou udělány zastávky? Přestup na většině zastávek, pokud to není hrana/hrana je vždy procházka. Zastávky se neustále odsouvají od křižovatek a cestující se projdou.

Toto jsou věci, které cestující vnímají dost negativně. A protože platí, že jednu špatnou zkušenost musí napravit deset dobrých, má většina Pražanů na DPP/ROPID/MHMP špatný názor a ten přenáší i na jeho zaměstnance. Bohužel i na ty, kteří se snaží sebevíc. Navíc dost lidí nevidí vazbu DPP - ROPID - MHMP. Je vozí DPP a ten za to může.

Pražská doprava byla mnohem lepší než jinde v Evropě. Jenže tam se neustále zlepšuje, zatímco v Praze (alespoň podle mého názoru) minimálně stagnuje. Kolik je v Praze klimatizovaných busů? Proč někdo rozhodl, že pražani je mít nemusí? Co mám zkušenost z Rakouska, tam jich jezdí daleko větší procento. Co tady třesoucí se Karosy (když stojí, je jak vybrátor). To se nedá opravit?
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6435
Registrován: 6-2004
FORT BOARD : Díky za stejný názor.

Ploki: Jde o jejich zdraví. Radši půjdu do kopce, než se motat mezi auty, kde je 6 metrů silnice...
Cogwheel
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4852
Registrován: 1-2012
ad Makus (posl.odstavec): Možná někdo usoudil, že klimatizace v pražských autobusech nebude, neboť je "neekologická" - zvyšuje "uhlíkovou stopu" naší civilizace. [crazy]
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 892
Registrován: 2-2006
No pokud se konečně povede vybrat dodavatele nových, mělo by nastat jisté zlepšení. Sice tak deset let s křížkem po funuse, ale aspoň něco.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 1-2015
Vestecka spojka: Které pozemky konkrétně máte na mysli? Nenašel jsem v katastru nic, co by patřilo Tescu.
Vestecká spojka
Čtvrtek, 13. července 2017 - 12:31:43  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Před několika lety patřily pozemky Tescu, chtělo tam vybudovat hypermarket (západní komerční zóna Průhonice). Kvůli odporu starosty Křeslic (kolem kterých Vestecká spojka vůbec nepovede!) byla Vestecká spojka, jediná příjezdová komunikace, zamítnuta, teď je znovu ve hře. Našel jsem k tomu toto (upozorňuji, silně tendenční informace dnes již naštěstí bývalého starosty MČ Praha 11): [crazy] http://www.hpp11.cz/files/docs/jvk/odhady.zateze.Exit4.RS.pdf
Čtvrtek, 13. července 2017 - 12:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5177
Registrován: 2-2004
FORT BOARD: Koukám do platných vozáků 236 a u všech spojů, které jsou časově velmi blízko sebe je ve vozácích označen čas odjezdu ze zastávky Botanická zahrada Troja křížkem a poznámkou:
X = v zast. Botanická zahrada Troja vyčkej na protijedoucí spoj (z důvodu bezpečného vyhýbání)

9001: Na zajištění nějakého spojení nestačí jedna manželka. Ale pokud přijde větší počet stížností od více lidí, které podpoří průzkum a stanovisko MČ či jiné organizace, musíme se tím zabývat.

Tramvaje byly za 90 milionů, za 0 byly původní tři varianty řešení které jsme předkládali jako první. DP snížil v roce náklady za vozokilometr o 2,47 Kč a někde na té úrovni bycho mměli být i letos (http://www.dpp.cz/narust-poctu-cestujicich-a-snizovani-nakladu-zv edlo-efektivitu-dopravniho-podniku/). Větší zásluhu na tom mají zaměstnanci DP, ale maličko k tomu přispělo i to, že se jezdí víc.

U metra je to těžké. Sám mám s Motolem problém, byť tam od změny začalo ihned jezdit cca o 1 000 lidí víc. Ale všechny vlaky do Motola nebo ranní špička do Letňan jsou věci za 15-20 milionů ročně. Posílení víkendového metra dle variant od 100 do 300 milionů ročně. Pro představu, jeden pár vlaků přidaný do JŘ v pracovní den na jednu linku stojí cca 2 a čtvrt milionu ročně. Proto mají šanci většinou jen změny, které těch 20 milionů nepřesáhnou. A pokud šla do metra nedávno půlmiliarda, hrozně těžko se natahuje ruka pro další stovky milionů (ale pro rozpočet 2018 jsme tak učinili). B a C už o víkendech potřebují obecně posilu v celém období, kdy je 7,5 či 6 minut.

152/177: Ano, 177 je zpožděnější, 152 jezdí pravidelněji. Ale nikdo asi nebude chtít 177 rozsekat. Na jednu linku to není, naopak 152 vykazuje dobré výsledky. Pravidelnost ve směru z Vysočanské na sever je výrazně lepší, z 64 % zpoždění nad 3 minuty jsme na 14 %. Ano, jedou často spolu, ale 152 své lidi má a přinesla větší stabilitu na tuhle trasu jako doplněk k dlouhé lince. Kdyby nějaký kouzelník vykouzlil všechny 177 včas a přesně, dalo by se s dalšími linkami pracovat jinak. Ale to jsou ty nedokonalosti, které v provozu budou vždy. 136 by taky jako přesně jezdící nepotřebovala 5 minut, ale pomohlo to snížit zpoždění, zalepit dlouhé díry mezi spoji a trošku pocit cestujících zlepšit. Ano, je to nedokonalé, nesystémové a drahé, ale pokud nějak chceme pomoct, tak hledáme možnosti, které by to umožnily.

213 do Uhříněvsi mě naopak celkem příjemně překvapila už první dny provozu, kdy jsem v Uhříněvsi informoval. Ke Kříži dojížděla max. 2-3 minuty zpožděná a větší zdržení nabírá ráno a večer až v podjezdu trati kvůli světlům na Nové m nám. Ale ta dorovná u Nádraží, kde čas má, o tom jsme věděli už ze 232. Projednávali jsme to i na dopravní komisi Prahy 11 a jelikož jeden z členů měl Audis, mohli jsme i cca před měsícem živě vidět, že jako jedna z mála linek byla 213 celá zelená. Samozřejmě nárazově se tam zpoždění objeví, ale čekáme na buspruh nad Edenem, který by měl být v tom nejkritičtějším úseku. Ani 213 není samozřejmě dokonalá, ale jezdí o maličko lépe, než jsme sami čekali.

Koordinace funguje, ale i když se něco ví, tak prostě třeba Policie nemá dost lidí. K dispozici je třeba jedna hlídka na celou oblast a ta toho moc nedokáže. Navíc v tomhle ohledu ROPID pořád nemá žádný přehled o stavu provozu vozidel DP, takže v těchto záležitostech je to zcela na domluvě jiných organizací, které vědí, co se děje. Na to opravdu nejsme zřízení.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 13:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 12-2007
Martin Šubrt: Pokud jezdí metro přeplněné a je technologicky možné zkrátit intervaly spojů, tak je třeba provoz posílit, i kdyby zůstal pásmový provoz do Nemocnice Motol. Metro je kapacitní dopravní prostředek s vysokými pevnými náklady, a proto je efektivnější, když jej používá více cestujících a přirozeně stahuje cestující z aut anebo z jiných prostředků VHD. To si musí uvědomit všichni politici, a to zvláště v příštím roce, kdy budou komunální volby, pokud nebudou chtít, aby jim cestující přeplněné metro neomlátili o hlavu.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7917
Registrován: 5-2002
VS: Kvůli odporu starosty Křeslic (kolem kterých Vestecká spojka vůbec nepovede!) - no v tom odkazu na Prahu 11 se píše o prodloužení komunikace kolem Miličovského lesa a připojení překladiště Metrans. Odpor starosty Křeslic je tedy naopak naprosto logický.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6437
Registrován: 6-2004
MŠ: Díky za výzvu a inspiraci:-). I když možná bude stačit napsat na MČ[satan]

Ty uváděná zpoždění jsou za celý den? resp. 20 hodin provozu? Potom se s tím jasně kouzlí, když 177 je zpožděná prakticky celý den, protože spoj co ráno chytne ranní špičku v Hostivaři je v Bohnicích v 9-9:30... a táhne si to zpoždění po celou trasu. Navíc večerní spoje dohání za ty zpožděné... Takže v průmeru to vypadá krásně.

Tramvaje: Díky za uvedení do problematiky. Škoda, že se DP tak nesnaží i u metra že... Tam by za ušetřenou 1Kč - 1,5 Kč víkendy klidně mohly být...

Takže koordinace nefunguje... Že nemá lidi? To se například o výluce metra nevědělo dopředu? Navíc Městskou policii zřizuje město...

Že nemáte přehled o provozu vozidel DP. Tam je spíš otázka času, kdy kolem sebe začnou kopat ostatní dopravci, kteří dostávají pokuty za neodjeté spoje, zatímco DP je v klidu[satan]
Vestecká spojka
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:25:46  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Borovička: Ano, píše se to tam. Problém je v tom, že úsek mezi D1 A Uhříněvsí se nikdy neplánoval. Ukažte mi, kde se s jeho realizací počítá. Nevím o ničem takovém, žádný územní plán. Je to pouze tvrzení exstarosty Křeslic, pana Zápotockého, na kterém postavil svou argumentaci proti VS. Na VS bude zákaz vjezdu nákladních vozidel, takže by to Metransu stejně k ničemu nebylo, a dle vyjádření MČ Praha-Šeberov bude stavba postavena tak, aby v budoucnu nebylo možné její rozšíření na 2+2 pruhy. Má plnit funkci lokální obsluhy, pro spojení Jesenice a okolí s Prahou a jako obchvat Šeberova a Hrnčíř, v budoucnu pro část dopravy z D3 do centra.
9002
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:51:37  
Neregistrovaný host
195.113.242.151
9001: Koukám, že vy taky musíte mít po každé poslední slovo [proud]
spojka 2
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:53:15  
Neregistrovaný host
194.228.223.242
Pokud Vestecká spojka nebude v dlouhodnbém horizontu 2+2, dopadnou Šeberov a Hrnčíře stejně jako Řeporyje a Ořech.
Díky zablokování rozšíření PO na 3+3 v úseku nájezd z Barrandova - D5 dochází na PO v úrovni Ořecha k pravidelným špičkovým (i občasným mimošpičkovým) kolonám v obou směrech. Řada aut pak jede přes Ořech nebo Řeporyje, kde vznikají kolony.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 17:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 1-2012
Vestecká spojka je to, co má vést v původně plánované stopě (80. a 90. léta) Pražského vnějšího okruhu (modře)?



To je jen k tomu "nikdy se neplánovalo".
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Čtvrtek, 13. července 2017 - 17:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 3-2011
Byla chyba, že jižní část PO nebyla postavena 3+3
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 19:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 5-2002
Problém je v tom, že úsek mezi D1 A Uhříněvsí se nikdy neplánoval.

Plánoval. Jmenoval o se to vnější /dnes Pražský/ okruh a v devadesátých letech se to označovalo jako variant JV-K (krátká). Pan Zápotocký ovšem restituoval v okolí Křeslic pozemky v místech, kde tato komunikace měla vést a tak rozpoutal (za pomoci pipinek z Jižáku a Petrovic kampaň, ve které lidi strašili, že se vykácí Milíčovský les a v Petrovicích to povede kolem paneláků. Vestecká spojka je pozůstatek této varianty západně od D1, která bude skutečně problematická, protože bude dalším přivaděčem na D1 bez možnosti pokračovat kamkoliv jinam než po D1.
Z velkých obchodníků měl údajně zájem o potenciální OC na úrovni 4. km Carrefour (kde je mu konec), tudíž to pravděpodobně od nich spolu s hotovými hypermarkety koupilo Tesco, a Globus.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
FORT BOARD
Čtvrtek, 13. července 2017 - 20:08:53  
Neregistrovaný host
194.228.20.201
FORT BOARD: Koukám do platných vozáků 236 a u všech spojů, které jsou časově velmi blízko sebe je ve vozácích označen čas odjezdu ze zastávky Botanická zahrada Troja křížkem a poznámkou:
X = v zast. Botanická zahrada Troja vyčkej na protijedoucí spoj (z důvodu bezpečného vyhýbání)


Pane Šubrt,můžete mi říct platnost od ...já ve vozáku 1+2 pořadí vidím pouze Zámky....

To je potom styl jak udělat z řidiče blbce,doufám,že je to jen nedorozumění.Jinak o takzv.vatě vložáku vypovídá přiložený soubor.
Vestecká spojka
Čtvrtek, 13. července 2017 - 20:44:25  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Jak bylo napsáno výše, v 80. letech se plánoval okruh v trase JVK, v 90. letech už to bylo neprůchozí a bylo rozhodnuto o výstavbě v trase JVD (Jihovýchodní dlouhá). Vzhledem k vzrůstající výstavbě jižně od Prahy, budoucímu napojení dálnice D3 od u Jesenice a snaze zabránit přehlcení Vídeňské se připravuje výstavba Vestecké spojky v části původního JVK, konkrétně mezi 3. km D0 a ul. Formanská z Kateřinek do Újezda. V celé délce má být v uspořádání 1+1, akorát úsek mezi D1 a plánovaným sjezdem do komerční zóny (asi 400 m) má být 2+2, jestli se nepletu.
Vestecká spojka
Čtvrtek, 13. července 2017 - 20:46:41  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Jednou z podmínek pro zprovoznění VS je dokončení úseku 511 D0.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 20:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6441
Registrován: 6-2004
Nejsou vozáky náhodou interní dokument DP? Jaktože na ROPIDu je mají k dispozici [biggrin]

Konec rýpavé.

Dnes cca v 19 opět cyklista v serpentýnách, proti autobus a auto objíždějící cyklistu... Super situace... Aby nakonec 236 nedopadla jako 194 v Solarisech...
Čtvrtek, 13. července 2017 - 21:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 887
Registrován: 1-2012
Vestecká spojka 1+1? To si někdo dělá pr..l, ne?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 7-2010
Podle pahýlů u Vestce to imho vypadá na 2+2.
Vestecka spojka
Čtvrtek, 13. července 2017 - 23:40:25  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
V dobe vystavby D0 510 a vesteckeho privadece se pocitalo s mimourovmovymi krizenimi a usporadanim 2+2. Lide z okoli vsak s takovym navrhem nesouhlasili (uprimne receno, podle me kazdy soudny clovek musi videt, ze je to stavba prinosna a potrebna), tak doslo k redukci pruhu, mimourovnova krizeni budou jen nektera. Protihlukove valy pry budou vybudovany "takovym zpusobem, ktery v budoucnu znemozni rozsireni na 2 pruhy kazdym smerem".
Pátek, 14. července 2017 - 07:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 2-2006
Jistěže, neboť kam se hlína jednou navrší, tam již leží navždy. [biggrin]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pátek, 14. července 2017 - 08:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 1-2013
Poznámka ve VJŘ o vyčkávání spojů na lince 236 je sice věc hezká, ale bohužel nesystémová. Při jakékoliv nepravidelnosti provozu je stejně nutné volat dispečink nebo spoléhat na to, že protijedoucí bus potkám v místě, kde se vyhneme.
Zkušenosti s takovýmto "křižováním" mám především z linky 355, kde i díky tomu, že je většinou obsazená stálými řidiči, jsme schopni se vykřižovat prakticky kdekoliv. Nepsané pravidlo je, že se čeká do zpoždění 3 minuty a pak se jede.
U linky 236 lze předpokládat, že pravidelnost provozu je v sobotu mizerná, tudíž tady by nejlepší řešení bylo nechat sami řidiče, aby přišli se svým návrhem, jak zajistit bezpečné vyhýbání se.
Ploki
Pátek, 14. července 2017 - 09:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 2-2012
Z dokumentace Vestecká spojka v úseku Západní komerční zóna Průhonice – silnice II/603 (dohledatelná na EIA)
- Níže uvedeny informace novější verze z roku 2012. Původní verze z roku 2008 byla MŽP vrácena k přepracování. Na EIA jsou k dispozici obě dvě.
- Jedna z připomínek ke vrácení byla: Po vybudování Vestecké spojky a jejím napojení na EXIT 4 hrozí reálné nebezpečí, že bude silnice dále protažena kolem Milíčovského lesa a tak bude tzv. trasa JVK kompletní. Zkráceně na ní bylo odpovězeno takto: S pokračováním komunikace na levé straně dálnice D1 (ve směru z Prahy do Brna) v trase JVK (varianta Pražského okruhu v úseku 511 Běchovice – D1) nepočítá žádná v současnosti platná (listopad 2011) územně plánovací dokumentace. Předpokládá se pouze sjezd z EXITu 4 do Újezdu a napojení na Formanskou ulici.
- Jiná připomínka byla následující: Není posouzeno ani komentováno případné rozšíření Vestecké spojky na čtyřpruh (v rezervě) a jeho vlivy na životní prostředí a obyvatelstvo. Odpovězeno bylo následovně: Vestecká spojka je v úseku hodnoceném v předkládané dokumentaci (úsek mezi odbočkou do Západní komerční zóny Průhonice a okružní křižovatkou na silnici II/603) navržena a hodnocena jako dvoupruh. Dle dopravních zátěží pro rok 2030 (nejhorší stav, viz Příloha č. 7 Dopravně inženýrské podklady) vyhoví Vestecká spojka i v tomto roce v navrženém dvoupruhovém uspořádání. Jak vyplývá z vyjádření náměstka primátora hl. m. Prahy pana J. Noska, Vestecká spojka je sledována v parametrech dvoupruhové vozovky a úrovňovými křižovatkami s tím, že rozvoj spádového území se měl tomuto pojetí Vestecké spojky přizpůsobit. Stanovisko z procesu EIA bude vydáno na dvoupruhovou komunikaci. Pokud by v budoucnosti někdo projevil zájem Vesteckou spojku zkapacitnit na čtyřpruhovou komunikaci, muselo by toto zkapacitnění být posouzeno podle v té době platného zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Jako čtyřpruhová je Vestecká spojka navržena a vyhodnocena pouze v úseku mezi dálnicí D1 a odbočkou do Západní komerční zóny Průhonice (viz dokumentace EIA pro záměr EXIT 4). Čtyřpruhový je rovněž již provozovaný úsek mezi okružní křižovatkou na silnici II/603 a Pražským okruhem (tzv. „Vestecký přivaděč“).
- Z dalšího textu vyplývá, že křížení s D1 bude přesně na km 3,756 a bude označen EXIT 4.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze.
Vestecká spojka
Pátek, 14. července 2017 - 13:28:19  
Neregistrovaný host
109.238.209.162
Ředitel IPR: Na základě výše uvedených argumentů a dokladů v podobě platného ÚP a ZÚR lze nade všechny pochybnosti uzavřít, že nejsou činěny žádné kroky vedoucí k přípravě či vytvoření předpokladů pro stabilizaci jakékoliv komunikace v trase tzv. JVK územím východně od dálnice D1. Šířené informace o přípravě této komunikace jsou nepravdivé a zavádějící a na rozdíl od výše uvedených ověřitelných údajů nejsou ničím podložené.
http://m.kreslice.cz/assets/File.ashx?id_org=80162&id_dokumenty=1 722
Pátek, 14. července 2017 - 15:36:19  
Neregistrovaný host
194.228.20.23
Martin Šubrt: Mohu se Vás prosím zeptat, jak to je přesně s tím organizováním výluk? Výše píšete, že je Ropid vůbec nedělá - ale to je myšleno jen v případě, že se výlukové opatření dotýká DP, ne? Jinak v případě, že se jedná jen o linky soukromníků (např. výluka mimo Prahu apod.), tak ale výluková opatření jsou připravována projektanty Ropidu, ne?

A ještě k trvalému stavu - jak je to s JŘ (tedy časovými polohami spojů, návaznostmi a proklady)? U linek provozovaných DP si jízdní řády plánuje celé sám DP nebo si DP dělá sám jen oběhy u již Ropidem naplánovaných JŘ?

Předem díky za objasnění přípravy a plánování provozu [happy]
FORT BOARD
Pátek, 14. července 2017 - 21:41:21  
Neregistrovaný host
194.228.20.57


do dnešního dne VJŘ v deskách,vyhýbání pouze Zámky
Pátek, 14. července 2017 - 22:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 12-2007
:
"A ještě k trvalému stavu - jak je to s JŘ (tedy časovými polohami spojů, návaznostmi a proklady)? U linek provozovaných DP si jízdní řády plánuje celé sám DP nebo si DP dělá sám jen oběhy u již Ropidem naplánovaných JŘ?

Předem díky za objasnění přípravy a plánování provozu [happy]"

DP si připravuje JŘ na základě tzv. zadávacích karet. V nich Ropid stanovuje to jak má doprava na příslušné lince vypadat. Bývají to především první a poslední spoje v obou směrech (resp. rozsah provozu) , dohodnuté spoje (např. pro dopravu do škol, odchylné spoje k průmyslovým areálům a pod.), požadované proklady s jinými linkami, požadované přestupní vazby a samozřejmě intervaly v průběhu provozního dne. V některých případech (zejména u příměstské dopravy) může DP dostat polohu všech spojů na lince a pak si opravdu udělá "jen" oběhy.

JŘ pro ostatní dopravce připravuje Ropid. Neznamená to, že by však dopravce neměl možnost výsledný JŘ ovlivnit. Minimálně při tvorbě oběhů se zohledňují zažité zvyklosti dopravce.
Tím, že Ropid připravuje JŘ pro ostatní dopravce, tak pro ně také připravuje výluky.
Pátek, 14. července 2017 - 22:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 2-2004
Pavhob: Úplně se nám neukazuje, že by cestujících z Prahy 6 přibylo v metru nějak výrazně, spíš do něho jen vlezou dříve. Projevovalo se to víc ještě s pásmem na Dejvické, kdy byly logicky nerovnoměrně obsazené vlaky. Ale jak jsem psal, o peníze na metro průběžně žádáme stále.

9001: 2,47 Kč na vozokilometr ušetřil DP loni v průměru u všech trakcí. Ale celé je to složitější. DP musí taky něco vydělat, aby měl na obnovu vozového parku, takže to neznamená, že ty peníze někde leží a někdo se v nich přehrabuje.

FORT BOARD: Asi jsme si fakt nerozuměli. Teď se tam zaváděli další vložáky a od 10. 7. 2017 jsou zcela nové vozáky. V těch dosavadních z března to samozřejmě nebylo. Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že je to tak nové ta změna.

JŘ: U DP výluky dělá DP, u těch opravdu velkých máme dopředu informaci a můžeme navrhnout nějaké úpravy. Ale rozhodnutí o finální podobě je na DP. U soukromníků se často jedná o společné úseky s DP, tak tam komunikujeme dohromady, výhradně soukromníky řešíme my. Příměsto už také ne zcela my, ve spolupráci s novou organizací IDSK. Dále viz příspěvek 5735.
Pátek, 14. července 2017 - 22:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 12-2007
FORT BOARD:
"do dnešního dne VJŘ v deskách,vyhýbání pouze Zámky"

Je ta fotografie opravdu dnešní?
Ty jízdní řády z 27.3.2017 jsou staré.
Teď jsem si ověřil, že aktuální jízdní řád má platnost od 10.7.2017.
Pátek, 14. července 2017 - 22:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5179
Registrován: 2-2004
Makus: Ono se to nezdá, ale na každou věc potřebujete papír. Mít stavební povolení, nebo dokonce územní rozhodnutí, souhlasy všech dotčených subjektů a hlavně...vysoutěženého zhotovitele. Pohybujete se nepřetržitě ve smršti odvolání v rámci těch soutěží. Na počátku máte plán, všichni si sednou, řeknou si, co by bylo potřeba, obešlou se síťaři a řekne se, jak to bude. Ale téměř nemáte šanci ten plán dodržet. Soutěžit musí DP (jen část rekonstrukcí dělá jeho vnitřní složka), soutěžit musí TSK a nikdy nikdo nemůže zaručit, že se podaří dostat povolení všechna naráz. K tomu samozřejmě existuje i koordinace všech oprav ve městě, nebo těch velkých. Ale vlivem toho zmíněného výše se už od jara začne přeskupovat. A pak už je to jen boj MHMP o to, aby ty termíny nějak dokázal poskládat za sebe. Blíží se prázdniny a v nich chtějí být všichni, ale už se tam nevejdou. A blíží se konec roku a je třeba vyčerpat položky v rozpočtech, ale už je velká doprava a co s tím. Spousty lidí jsou postavení před neřešitelná rozhodnutí. Nikdo nepovolí věci nekoordinovaně, povolí je proto, protože často už nemá jinou možnost. A nedělá to s nějakým nadšením.

Pak stavba stojí, protože se čeká na povolení nějaké věci, co už měla být. Nebo by bylo možné už dělat něco dalšího, ale zhotovitel dělá aktuálně na jiném projektu a lidi a techniku přesměrovat nemůže. Věřte, že spousta lidí sedí nad neřešitelnými rébusy a musí vědomě rozhodovat "špatně", ale rozhodnout tak musí, protože když už někdo vysoutěžil zhotovitele, zase stavět musí, jinak se mu celá ta činnost zmaří.

Někdy se během akce probere nějaký síťař, někdy během přípravy a rázem jí odloží o dva, tři roky. Musí se vyměnit plynovod, vodovod, sehnat zhotovitel, počkejte. Jenže DP se rozpadají koleje, musí už něco udělat, tak se celý plán pořád přesypává a hledá se cesta, jak to udělat pokud možno aspoň logicky, když už ne v jednom roce.

Konečná na NBS k dispozici pro 13 byla jen opticky. Vzhledem k situaci v Nuselské a U Plynárny musela být volná. Buď se tam ještě končilo, nebo tam bylo potřeba otočení v případě poruchy na kolejovém přejezdu, následně se vyjelo na Spořilov provizorně, takže NBS byla opět záložní konečná. A používala se velmi často při té prasklé vodě hned tuším první den a pak ještě několikrát. Na 13 se nic moc neušetřilo, protože už jezdila v soupravě šestka, která ji plně nahradila.

Když pojedou všechny zatahující spoje na Spojovací a pak zpět, tak to není žádná láce, bude to několik milionů korun ročně. Běžná linka stojí ročně cca 70 milionů, páteřní 150 milionů, jeden pár vlaků na každé lince metra denně jen v pracovní dny je za 7 milionů. A náklady ročně už máme 19 miliard, tržby 4 miliardy. Město ale není oslíček otřes se. Každý metr jízdy tramvaje, autobusu či metra se počítá.

Před lety to měli kolegové ještě těžší, tam jim nezbývalo nic jiného, než opravdu zavést prázdniny dříve, aby s tím, co měli na provoz schválené Zastupitelstvem vyžili do konce roku. Možná Vám to nepřijde, ale máme excelový soubor, kde kolegyně denně vypisuje výkony a kontroluje dodržování plánu. Pak to rozpočítává podle kalendáře až do konce roku a to je trošku těžké, protože musíme zohlednit každou změnu v JŘ i do budoucna a napočítat si tam výkony i z chystaných úprav. Celé to narušují výluky, které odhadnout předem úplně nejde, plány opatření se dělají až během roku, takže plán s nimi počítat nemůže.

A pak se koukáte, zda máte u metra, busů a tramvají hodnotu na konci roku 99,8 %, nebo 99 % či 101 %. Snažíte se to držet u toho prvního čísla a pořád diskutujete, zda něco jde zavést 1. 9., nebo až 17. 11. Zda advent bude možné posílit, nebo budete muset žádat tiskem Radu HMP o navýšení, nebo jestli budou prázdniny do 1. 9, nebo až do pondělí 4. 9. a v pátek 1. 9. ještě pojedete prázdniny. Jestli bude mít smysl udělat podzimní prázdniny a jestli se ty získané kilometry vyplatí, nebo se vyplatí prázdniny nedělat a ušetřit třeba v nějaké výluce trošku větším zkrácením něčeho. A vždy bojujete s tím, že víte, že něco už je na hraně či za hranou, ale zvažujete, jestli to za hranou je ještě maličko za hranou a půjde to třeba den dva snést, nebo už to bude vostuda. A pak s tím musíte ven. Vše, abyste ten provoz za celý rok udržel v nějakých mezích.

Jen jsem tím chtěl říct, že více informací znamená složitější rozhodnutí a mnohdy nevyhnutelně "špatná" rozhodnutí. Ale s odpovědností za ně, protože všichni hledají cestu, jak věci alespoň nějak posunout dál.

Klimatizované busy jsou už pro nové dodávky standard a už letos začnou chodit klouby a příměstské busy i pro DPP s klimatizací. A jednou někdo rozhodl tak, že se podíval, o kolik je to dražší a přestože věděl, že by to asi taky chtěl, v daný okamžik na to asi neměl. Dovozuju, nevím, to, ale ilustruju, že reálné fungování města není v ničem dokonalé. I proto, že úplně každý má na věci jiný názor a i finanční možnosti jsou na těch názorech závislé. A nejde to změnit, jen se můžete snažit maličko přispět, aby to bylo lepší. Většinou se vám to ale nepovede a studenti na vás pak koukají jako na toho, kterého ten "marasmus" semlel. Až do momentu, kdy ta rozhodnutí začnou dělat taky. Před 10 lety bych tomu, co jsem teď napsal, nevěřil.
Pátek, 14. července 2017 - 23:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 12-2007
5735:
"FORT BOARD:
"do dnešního dne VJŘ v deskách,vyhýbání pouze Zámky"

Je ta fotografie opravdu dnešní?
Ty jízdní řády z 27.3.2017 jsou staré.
Teď jsem si ověřil, že aktuální jízdní řád má platnost od 10.7.2017."

Ach, ach... Teď jsem jsem si prohlédl aktuální sadu VJŘ pro linku 236.
V pracovní den má 236/1 platnost od 10.7.2017, ale 236/2 již od 27.3.2017. Ani u jedné není nic o vyhýbání, protože se potkávají až v zast. Sídl.Bohnice.
V sobotu a neděli má 236/1 platnost od 25.3.2017 a 236/2 s 236/3 od 15.7.2017. Ta první žádnou poznámku nemá, druhá a třetí ji mají několikrát odpoledne.
Pátek, 14. července 2017 - 23:35:52  
Neregistrovaný host
194.228.20.23
5735 + MŠ: Díky za vysvětlení.

Jen ještě pro úplné objasnění (dotaz asi na 5735) - takže u DP dělá ten samý (stejný) člověk jak JŘ (jednotlivé polohy spojů), tak i poté k tomu danému vytvořenému JŘ (na jeho základě) oběhy vozidel? Ještě jednou díky [happy]
FORT BOARD
Sobota, 15. července 2017 - 04:14:38  
Neregistrovaný host
194.228.20.235
5735:Ach, ach... Teď jsem jsem si prohlédl aktuální sadu VJŘ pro linku 236.
V pracovní den má 236/1 platnost od 10.7.2017, ale 236/2 již od 27.3.2017. Ani u jedné není nic o vyhýbání, protože se potkávají až v zast. Sídl.Bohnice.

Teoreticky při idealní situaci,prakticky při hezkém počasí či návalu,je vše jinak a k té kolizní situaci může docházet,pokud se domluví,čeká vždy řidič jedoucí dolů nahoře před serpentinami.
Sobota, 15. července 2017 - 13:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6445
Registrován: 6-2004
MŠ: Hezky rozepsané, ale bohužel to akorát potvrzuje to, že město řeklo chci tramvaj, šotouši na ROPIDu a v DP nadšeně kývaly a výsledek vidíme i když to bylo z naprosto většiny nesmyslné...

DP ušetřil cca 400 milionů...

Zbytek celkem chápu, ale to když pojedu na jedné noze a ještě ne moji v odpoledním metru bude víte kde...
Sobota, 15. července 2017 - 13:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5180
Registrován: 2-2004
9001: Šotouši nekývali. Na výboru dopravy jsme předkládali ještě před finální verzí řešení tramvají opět variantu za 0 i víceméně v dnešním LV a byla nám tvrdě zamítnuta. A takové řešení podporovali na tom výboru i zástupci DP. Varianta ale byla nepřijatelná pro některé městské části a město prostě řeklo ne. Osobně jsem si též představoval odlišnou variantu řešení tramvají s nižšími výkony. Ale i v dnešním stavu v souhrnu šlo na tramvaje nejméně, když se to porovná s metrem a autobusy (byť u busů část do celkového městem objednaného navýšení bude nabíhat teprve postupně). Pořád je představa, že na ROPIDu sedíme a říkáme si, co zase změníme. A pak že je to vždy po našem. Ale dva roky zatím sbíráme podněty od lidí a MČ a zadání od města a pak se je snažíme nějak zkompilovat do něčeho, za co bychom se nemuseli úplně stydět, přičemž i konkrétní naše představy o některých věcech mohou být absolutně odlišné od toho, co se nakonec zavede a za co samozřejmě pak plně odpovídáme. Jen je možná odlišnost, že ta řešení vymýšlíme trošku jiným pohledem na věc, než tak činili naši předchůdci. Ale jiný pohled při vymýšlení těch řešení budou mít i následovníci. A ten pohled není v tom, zda něco má jet doprava či doleva, ale v tom, jakou váhu při tom řešení mají jednotlivé podněty, průzkumy a ekonomika. A také to, jak moc či málo v daný okamžik tato věc je politickým tématem či není. A vždy z toho vypadne nakonec nějaký kompromis.
Sobota, 15. července 2017 - 13:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 2-2004
Tak si zkusme takový příklad, který se zdá úplně triviální. S integrací Kladna bude linka 306 posílena o všechny spoje linky 257 a ještě 4 další spoje v každém směru denně přibudou. Interval 306 bude ráno pravidelný 10 minut (chvílemi i 7,5 minuty), odpoledne místo 15 také 10 minut. Co se má v takovém případě stát s busem 257?