Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 12. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 12. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 10. července 2017 - 09:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 1-2015
No mě by se líbila taková příměstská tramvaj, třeba v té Kamenici, to by bylo dost přínosem pro daný region. A mimochodem... mluvilo se tady také o železnici do Velkých Popovic, ale nějak to utichlo. Neví někdo něco o tom? Ale jak říkám, až se kopne, budu optimista, dřív ne.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Pondělí, 10. července 2017 - 09:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6423
Registrován: 6-2004
Pepan.1981: Ono se toho namluví... Ale jakmile se někdo do toho pustí, tak vidíš reakci Fkama [biggrin].

Každý chce lepší dopravu, ale jak mi to povede 2km od baráku, tak řvu na všechno a chci tunel,ale tím to vlastně pošlou k ledu
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 10:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2890
Registrován: 3-2011
Magistrála v Praze taky některým lidem vadí.
Vést ale železniční koridor skrz vesnici, to je docela silná káva i na mě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 10. července 2017 - 11:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13568
Registrován: 10-2004
9001: A ty se divíš? Pořád je dost míst, kde je klid a pak přijde někdo, kdo tam chce nacpat stavbu, která s protihlukovými stěnami a dalšími opatřeními s bídou vyhoví hygienickým limitům. Pro tyhle lidi, kteří v těch místech bydlí i desítky let, tohle znamená rapidní zhoršení prostředí, ve kterém žijí.
Pondělí, 10. července 2017 - 11:20:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 12-2007
Fkam: Koridor? [coze][crazy]
Řekl bych, že by to byla tak jednokolejka s výhybnami. Od příměstské tramvaje by se to opravdu moc nelišilo. Tak na co tunel. Aby ses pak nedivil, jak ta podzemní stanice v tom tunelu za milióny bude za pár let vypadat. Betonový monstrum, posprejovaný klikyhákama, zaprášená šeď, všude bordel... A budete nadávat zas. Jestli opravdu není lepší jednoduchá zastávka s přístřeškem pohodlně přístupná po povrchu.

Dnešní lidi jsou fakt divný. Bývaly doby, kdy železnice přímo v obci byla naopak považována za výhodu.

Orky: Žádný protihlukový stěny bych tam fakt nedával. Pokud by tam byl hluk, tak stačí bokovnice na kolejnicích. Když to stačí v Poděbradech, a bude to i na Negreláku, tak to bude stačit i na Želivci.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Antar.)
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Emil Švec
Pondělí, 10. července 2017 - 11:36:39  
Neregistrovaný host
84.246.166.1
Bývaly doby, kdy železnice přímo v obci byla naopak považována za výhodu.

A už v druhé půlce 19. století (někdy ke konci), byly stížnosti na čoudící páry ve Vršovicích. Nalezeno v nějaké Dráze
Emil Švec
Pondělí, 10. července 2017 - 11:38:57  
Neregistrovaný host
84.246.166.1
Orky: Jenže bohužel přibývá míst, kde se desítky let "staví a plánuje", tudíž i ti desítky let bydlící to v tom ÚP mohli vidět. Např. obchvat Prahy přes Sibřinu a Květnici. Tam to je v plánu od roku 1983. Kromě toho, že se na to vykašlali, aby se drahé obyvatelstvo podívalo při koupi, tak developer sliboval dálnici bez sjezdu. A ejhle...
Ploki
Pondělí, 10. července 2017 - 11:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 2-2012
ROPID: Sezonní posílení midibusové linky 236 ze ZOO do Bohnic
Vysvětlete mi někdo, jaký má smysl posílat prázdný bus z Visly k Zoo? Nově zavedený vložák je právě pouze jednosměrný.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze.
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 12:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 3-2011
Jednokolejka a navíc urovnove křížení se silnicí 603. Jako bonus minimálně dva domy zbořit. Děkujeme, nechceme.
Akorát se ukazuje, jak se plánuje bez znalosti místních poměrů. O hluk nejde, ale prostě tu není místo. A bez D3 a nějaké přeložky 603 to není realizovatelne (když pominu to bourání domů)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 10. července 2017 - 14:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 1-2012
Tak tu trať jsem navrhl tak, aby křížila obec v nejužším místě. A podle katastru by se to dotklo dvou lidí a jedné firmy z Brna.

Bavíme se o prostoru mezi domy 222 a 234:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.5820702&y=49.9195464&z=18&l=0

Tam je místa na rozdávání.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 10. července 2017 - 14:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 1-2012
Ploki:

Protože v době, kdy ZOO zavírá, 236 jezdí s lidmi do Bohnic a okamžitě se nejkratší cestou a co nejrychleji vrací pro další, jeden vůz se zvládne se takto otočit co 20 minut. Spíš bych se ptal, jak zajistí, aby se jim ty busíky nepotkaly v serpentině nad ZOO.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 14:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 3-2011
Tam žádné místo není (i kdyby to měla být jenom jednokolejka plus protihlukové zdi). Díky bohu je toto pouze námět k diskuzi a nikdy se to v takovéto podobě nebude realizvat
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 10. července 2017 - 14:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 874
Registrován: 1-2012
Já myslím, že to, zda tam místo je nebo není, dokáže posoudit každý sám. A jinak tohle je diskuse pro ženy, o vaření, podklad webu je červeno-modrý a já jsem koloběžka.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 14:32:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2893
Registrován: 3-2011
Přesně tak, snít můžete dál :-)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pozorný čtenář
Pondělí, 10. července 2017 - 14:39:42  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
Já myslím, že to, zda tam místo je nebo není, dokáže posoudit každý sám. ... za mě není. A to jsem tam v životě nebyl:-))).
Pondělí, 10. července 2017 - 14:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 1-2012
Fkam: Poslyšte, dokážu pochopit, že k tomu místu máte vztah, ale aspoň si vymyslete nějaké lepší pseudoargumenty a nelžete tak otevřeně. Každý vidí, že stanice by se tam vešly třeba tři vedle sebe i za sebou.

I silniční obchvat od západu by se vešel, ale ten neřeším, dokud někdo nevyškrtne z plánů D3, která dopravu stáhne na sebe a obchvaty ztratí význam.




(V úseku mezi stanicí a Hlavní si to klidně překryjte, ale dál na východ už ne.)

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 14:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 3-2011
Spíš Vy nelžete, obzlášť když jste tam evidentně nebyl. Jinak kde máte Bus P+R, by v příštích letech mělo vzniknout menší obchodní centrum - květiny, kadeřník, doktor. Hlavně toho doktora tedy vítáme.
Smiřte se s tím, že od stolu se prostě plánovat nic nedá.
A centrum obce je trochu jinde. Jste jak komunisté, ti také věděli co je pro lidi nejlepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 10. července 2017 - 15:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 1-2015
Vyhýbání busíků je vyřešený, v Podhoří nebo ZOO se totiž vždycky hned otočí a jedou zpátky nahoru, takže v Troji nebo serpentině není vždy v jednu chvíli více než jeden autobus. Jeden jezdí vždy delší trasu, druhý kratší, pak se vystřídají.
Pondělí, 10. července 2017 - 16:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6424
Registrován: 6-2004
Orbit09 : Na serpentýny jsem zvědavý, pač hlavně v léte se tam motá mraky cyklistů, takže snad tam je dostatečná vata...
Pondělí, 10. července 2017 - 17:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 1-2012
Fkam: To už tak bývá, že když se přijde s něčím novým, odporuje to stávajícím plánům ... prostě se ty plány upraví. A kvůli jedné pitomé truhlárně rezignovat na trať pro celý region.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Pondělí, 10. července 2017 - 18:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 3-2011
Tak si to dělejte u vás, kde bydlíte. My si zase budeme žít podle našich plánů - nic v obci už nestavět krom občanské vybavenosti, opravy silnic a vysázení nového lesa. Rozhodně nemíníme zhoršit si život v obci ještě více. [wink]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 10. července 2017 - 18:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13571
Registrován: 10-2004
vizionář:
"Fkam: To už tak bývá, že když se přijde s něčím novým, odporuje to stávajícím plánům ... prostě se ty plány upraví. A kvůli jedné pitomé truhlárně rezignovat na trať pro celý region."
...která je stejně navržená tak blbě, že by minula valnou většinu zástavby, takže by se na ní muselo dojíždět. To už je lepší stávající podzemní trasa D, která v Praze nevytvoří bariéru a nezvýší hlukovou zátěž, u nového depa umožní výstavbu velkého P+R s výhledovým prodloužením do Jesenice a eventuelním prodloužením vlaků ze Strančic po vlečce do Popovic s místním terminálem.
Pondělí, 10. července 2017 - 20:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877
Registrován: 1-2012
Orky:

Už jsem to psal jednou: vždy se bude muset dojíždět, to už je podstata železnice. Stavět to uprostřed zástavby je ještě větší nonsens, než ten tunel. Navíc ta sídelní kaše na jih od Prahy žádná přirozená centra nemá, a stavět kdekoli chalupoidu je blbost. Jak bys to chtěl dostat do Kamenice, aniž bys jí polovinu zboural a zničil vše kolem, to fakt nevím. Potřebuji kapacitní koridorovou dopravu a na ni nabalenou síť vymetáků, ideálně obousměrných napaječů, nic mezi tím.

Ta železnice v Praze žádnou novou bariéru nevytvoří, když bude kopírovat trasu D, tj. od Písnice až na Novodvorskou by vedla pod zemí. Jen se změní dopravní prostředek:



Trasa D by zůstala jen na modřanské větvi. Umím si představit i to, že větev D do Písnice by se postavila tak, aby výhledově metro mohlo příslušné tunely přenechat železnici a současně tudy maipulovat z a do depa. Předpokládám, že zase uslyším milion důvodů, proč to nejde a který předpis tomu brání místo toho, aby se řešilo, jak to udělat, aby to šlo.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 10. července 2017 - 20:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 878
Registrován: 1-2012
"u nového depa umožní výstavbu velkého P+R s výhledovým prodloužením do Jesenice a eventuelním prodloužením vlaků ze Strančic po vlečce do Popovic "

Jasně, proč to dělat koncepčně, když to můžeme všelijak zflikovat.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 10. července 2017 - 20:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2012
Ale jinak dobrý, jeden si stěžuje, že to míjí zástavbu, a druhý zas, že bych kvůli tomu musel zbourat půl vesnice a vůbec se to tam nevejde ...
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 10. července 2017 - 21:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13573
Registrován: 10-2004
vizionář: A co je na tom Tvým návrhu tak koncepčního? že objedeš všecha sídla a skončíš ve Stránčicích? Do Kamenice jezdí autobus po hodině, po kolika by tam měl smysl vlak do Želivce s přestupem? Prodloužení do Jesenice pak může přijít v úvahu, kdy se s ní stane několikadesetitisícové město, což vůbec není utopie.
Pondělí, 10. července 2017 - 22:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6425
Registrován: 6-2004
Fkam. Já myslel, že už žiješ v D, v ráji[satan]

Ale díky za krásnou ukázku současného myšlení... Díky podobným se blokuje spousta rozumných staveb, které by měly přínos... Viz Praha 6 že...

Nechci auta, ale opovažte se mi stavět řešení 2 km od domu [biggrin]

Bohužel současná společnost neumí najít zlatou střední cestu... Postavit něco co má smysl, ale taky trochu umět zatočit s těmi, co si dokola vymýšlí proč to nemá být...
Pondělí, 10. července 2017 - 23:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 1-2012
Orky: A jak by sis ten vlak do Kamenice představoval?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Fkam
Úterý, 11. července 2017 - 07:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2896
Registrován: 3-2011
Tak se podívejte na dopravní stavby do Německa. Zrovna teď jsem využil služeb vlakotramvaje, která dokonce jedno větší městečko projíždí tunelem s podzemními stanicemi. Pochopitelně to má interval deset minut ve špičce, ale spojuje to jednu větší oblast. Díky bohu, že Němci nekoukaji příliš na peníze. Ale jde jim I o lidi a přírodu.

9001 : no jsem rád, že jsi konečně pro tramvaj v Bohnicích. To je taky rozumná stavba

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 11. července 2017 - 08:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 887
Registrován: 2-2006
Neudeřila okurková sezóna, že (zase) jezdíme tramvají nebo jinou mašinkou do Kamenice? [biggrin]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 11. července 2017 - 09:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 11-2012
ad Fkam: 9001 : no jsem rád, že jsi konečně pro tramvaj v Bohnicích. To je taky rozumná stavba

Až se budou bohničtí na tu novostavbu tramvaje dívat stejně, jako Vy na tu hypotetickou železnici přes Vaši obec (a to budou, neb tam tu tramvaj už odmítli), budete pro ně mít pochopení? Když tam je to "rozumná stavba"? [wink][crazy]
Pozorný čtenář
Úterý, 11. července 2017 - 09:07:43  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
To 9001 .... u té šestky je dobré vždy napsat co jsou ty nesmyslné obstrukce. Třeba to, že nová trať do Kladna/na letiště by měla vést z Dejvic na Veleslavín v tunelu považuju za zcela rozumný požadavek, a fakt bych chtěl vidět město v nějaké slušné zemi, kde by to v podobné zástavbě chtěl někdo rvát po povrchu ... a jak by dopadl.

Tady se neustále motají dohromady dvě věci ... že někdo prostě něco "u sebe" nechce ať se děje co se děje, a že někdo něco "u sebe" nechce způsobem, který je sice možná nejlevnější, ale z hlediska okolí taky největší prasárna.

BTW ... na šestce už pár let nebydlím a ani tehdy jsem vilu na Ořechovce neměl:-).
Pozorný čtenář
Úterý, 11. července 2017 - 09:12:24  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
To Jackub ... tak s ohledem na to, že ta tramvaj do Bohnic je čistě boj tamních, a všem ostatním bude k prdu(napojení okolo Zoo do Podbaby se já rozhodně nedožiju), tak bych to nechal na nich. Ať si udělají referendum, a co jim vyjde, to tam (ne)bude.

S tím "houbičkovým"(protože to je s-f jak od Lema) Želivcem to samé. Když někdo ty domy prodá a obyvatelé obce v referendu vyjádří souhlas, ať to tam je. Když ne, tak co jim do toho má kdo co kecat.
Úterý, 11. července 2017 - 09:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 12-2007
Vizionář: To tvoje železniční déčko je zajímavé, ale má jednu velkou chybu. Jak si představuješ špičkový interval přes Novodvorskou? Bude to mít aspoň 7,5 minuty? Nebo 10 minut? A jak to dostaneš z Vršovic na Hlavák? Provezeš to přes vinohradské tunely? Výhledově se na Benešovech počítá s intervalem 7,5 min ve špičce, do toho tam bude jistě v budoucnu zaústěn nějaký zárodek VRT aspoň do Čerčan nebo Benešova, na který bude převedena dálková a nákladní doprava, a do toho tam jezdí ještě pacifik od Vraného, takže mix rychlíků, osobáků, přetahů souprav na ONJ atd. a ty do toho ještě přivedeš celou Libuš a Novodvorskou i s příměstskou oblastí... Tuším velký průser. Má na to Hlavák a vinohradské trojtunelí vůbec kapacitu???

Není opravdu lepší to metro D (ale opravdu metro, oddělené od železniční sítě) s terminálem v Písnicích a městskou a příměstakou dopravu prostě směřovat tam?[wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Úterý, 11. července 2017 - 09:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2007
Tak jistě, koleje vést ideálně mimo obce anebo betonovat tunely, protože to je přece na rozdíl od aut děsná zrůdnost... Možná, kdyby se přestaly vlaky démonizovat, mohly by začít sloužit lidem, nejen plánovačům. Mimochodem, jaký přínos pro přírodu má těžba hornin, jejich zpracování, lití pod zem, energie na údržbu, větrání a svícení? A jaký přínos pro lidi má nutnost dlouhé docházky či dojížďky autem a přestup na vlak? Zastávky by měly být naopak co nejblíže co největšímu počtu lidí, a pod zemí jen tam, kde se jinak nevejdou. V opačném případě je to sice hezký kompromis, ale jdoucí opět na ruku autu jako základní volbě. A nejvíce mě baví požadavek nestavět v obci vůbec nic, však ona si Praha a její okolí s těmi našimi auty nějak poradí. Pozoruji tady na jedné straně úzkoprsý odpor, na druhé velikášské plány. Málokdy něco mezi tím v efektivním poměru, což bych považoval za ideál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Frantisek.)
Úterý, 11. července 2017 - 10:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6426
Registrován: 6-2004
Fkam: Ovšem já nejsem proti tramvaji do Bohnic kvůli tomu, že dělá hluk atd. Jsem proti ní, protože nemá naprosto žádnou přidanou hodnotu bez propojení na druhý břeh Vltavy. Oproti 99% fungujícím busům natahat tramvaj, která se bude motat přes půl Prahy než přijede do Bohnic? Díky nechci...

Dopravní přínos 0 a hlavně projektanti a zastánci se pořád nemůžou domluvit co vlastně říkat. Před lety byl problém hrb u Katastru a ostrá zatáčka k metru, ted to najednou problém není... Takže kde je pravda?

Takže trochu řádově jiný problém než máš ty;-)
Úterý, 11. července 2017 - 10:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13575
Registrován: 10-2004
vizionář:
"Orky: A jak by sis ten vlak do Kamenice představoval?"
Nulová varianta. Nikde jsem nepsal, že bych chtěl vlak do Kamenice.
Fkam
Úterý, 11. července 2017 - 14:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2897
Registrován: 3-2011
Já nemám žádný problém s vlakem. Ba naopak. Hlavně kolem Prahy je dost nevyužitích šancí pro vlak. Bohužel není vůle s tím něco dělat a nejsou prachy, což je divné. Babiš ušetřil dost peněz a přesto nejsou ?
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 11. července 2017 - 14:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 3-2011
Antar: Předpokládám, že vizionář předpokládá realizaci Nového spojení 2 (to není jen tunel na Smíchov, ale i do Vršovic) a podzemní nástupiště na Hlaváku. Tím by se kapacitní problém snad vyřešil.
Chápu, že nikdo určitě nechce, aby mu kvůli nové trati zbourali barák, kde žije třeba od narození a patří jeho rodině po generace nebo si ho sám pracně a za své peníze postavil, ale kdyby mi na části zahrady postavili železniční trať a místo toho mi zahradu zvětšili o nějakou část obecního pole, co s ní sousedím, tak mi je to jedno.
Úterý, 11. července 2017 - 14:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13580
Registrován: 10-2004
Cituji z FB ROPIDu na dotaz, jestli se zkrátí intervaly na áčku při výluce: "Výluková opatření včetně úpravy intervalů má v tomto případě na starosti DPP. Ale vzhledem k tomu, že od Můstku na Muzeum pojedou případně stejní cestující co obvykle na Muzeum o stanici dále a ve směru zpět nastupuje nejvíce cestujích až na Muzeu, kde ti, co se vrací, zase vystoupí, z kapacitních důvodů určitě posílení intervalů nutné není". Ten z ROPIDu, co tohle psal, zřejmě nikdy neviděl výstupy z průzkumů a ani řádově netuší, jaké jsou na Muzeu přestupní vazby. Tomu, kdo tohle psal, bych doporučil, aby se svezl někdy ve špičce v úseku Můstek - Muzeum a uvědomil si, co bude znamenat nárůst. Ještě že ty větší davy budou jezdit přes Mírák, kde je vytížení o něco menší.
Áčko
Úterý, 11. července 2017 - 15:14:41  
Neregistrovaný host
194.228.223.242
ad Intervaly na A:
Ono jsou ty přeplněné soupravy pod zemí a tak je nikdo nevidí[happy].
Posílení se bude řešit až když bude každý vlak mezi Dejvicemi a Mírákém zavírat dveře v průměru 2-3x a na přestupu 4-5x. Pak se zpoždění protáhne tak, že nebudou vycházet obraty a pásmování.
Stačí jen, když si pár lidí řekne buď souprava pojede se mnou, nebo nikdo. Případně pojede skupina cizinců, která se pochopitelně nebude chtít roztrhat.
Úterý, 11. července 2017 - 16:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6427
Registrován: 6-2004
Orky: Tohle je od ROPIDu prostě hnus... My za nic nemůžeme to DPP... [uhoh]
Úterý, 11. července 2017 - 16:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 7-2011
Nemaj šanci. Však všichni stejně dávno vědí, že za všechno špatný může Ropid. Ostatně poctivě jim to vtloukáme do hlavy už od dob velký zářijový revoluce, že my (DP), ne, že to Ropid je původcem všeho zla. [biggrin][rofl][biggrin]
Úterý, 11. července 2017 - 16:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13581
Registrován: 10-2004
9001: Výluková opatření má skutečně na starosti dopravní podnik, nejsou v gesci Ropidu. Ale jeho chybou je tvrzení, že navýšení počtu cestujících v souvislosti s výlukou nezpůsobí kapacitní problémy.
Úterý, 11. července 2017 - 17:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 2-2004
9001: My se opravdu omlouváme, ale výluky a návrhy dopravních opatření při těchto výlukách opravdu v ROPIDu neřešíme. Museli bychom mít o desítky pracovníků více. Naší prací je výhradně trvalý stav. Nestanovujeme tedy parametry výlukových linek, jejich jízdní řády a počty vypravených vlaků. To vše připravuje DPP zcela sám, tj. neovlivňujeme např. ani počty autobusů, co jezdily minulý týden při výluce metra, neřešíme posily při koncertu GNR apod.

Orky: Vždyť jsi vlastně napsal totéž, co je v té citaci. Třeba já jezdím Můstek - Muzeum denně a neshledávám na té větě nic pobuřujícího. Pokud je nějaký objem cestujících od Můstku na Muzeum, tak tito dnes skutečně pojedou jen o stanici dále. Pak se vrátí v jednostaničním úseku, který není tak vytížen a před tím davem, co na Muzeu čeká směr Můstek, zase vystoupí. Tento pohyb nyní provádějí ty silně zatížené přestupní směry na Muzeu, ve směru Háje či Letňany. Ve směru Háje je to cca 22 000 lidí denně, ve směru Letňany cca 13 000 lidí denně (v mimoprázdninovém období). Tj. těmito lidmi přitěžuji tam, kde kapacita k dispozici je. Navíc nyní jsou prázdniny, takže v ranní špičce 20 - 30 % pokles. Pokud si porovnáš vytížení úseků Náměstí Míru - Muzeum a Muzeum - Můstek, vychází ve směru Nemocnice Motol běžné nižší vytížení prvního úseku oproti druhému o 21 000 lidí denně, v opačném směru jede před Mírákem dokonce o 27 000 lidí denně méně. Tj. tento úsek by měl mít dostatečnou kapacitu na absorbování těch zpětných cest.

Cesty, které přitěžují úseku Muzeum - Můstek pak vyplývají z velmi slabých přestupních směrů. Ve směru IPP - Náměstí Míru přestoupí denně jen necelých 5 000 lidí, z nichž navíc při tomto stavu určitě přejde na tramvajové linky na Pavláku. Tj. zbývá poslední přestupový směr, který je také 2 až 3x slabší než ty nejsilnější Háje - Dejvice. Není to 22 000 denně, ale cca 7 000 lidí denně. Tj. to je zátěž, která nyní objektivně může přitížit úseku Můstek - Muzeum. Tyto počty i v prázdninových parametrech metro musí zvládnout, zvláště, když je předpoklad, že nejméně 20 % cestujících si najde jinou variantu trasy. Např. pojede s B až na Můstek na A a ne přes Florenc apod.

Situaci ale kolegové z DP pečlivě sledují a případně na ní budou nějakým způsobem reagovat. Dělají si ověřovací průzkumy vždy po začátcích výluk a parametry spojů případně pak upravují.
Úterý, 11. července 2017 - 18:00:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13582
Registrován: 10-2004
MŠ: Ale o prázdninách je zase omezen interval o cca 25%, takže se úbytek cestujících kompenzuje. No uvidíme, jak to bude fungovat. Já jakožto pravidelný uživatel mám z cca 15% nárůstu obavy, neboť některé spoje jsou hraniční i bez výluky a tomu, co jsem si přečetl na FB moc nevěřím.
Úterý, 11. července 2017 - 18:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5173
Registrován: 2-2004
Orky: Já jen chtěl ukázat, že to někdo počítal. Úbytek cestujících i intervalu je o prázdninách podobný, přesto je pořád ve stejném poměru rezerva v tom úseku nad Muzeem. Navíc třeba směr Můstek - Letňany se skutečně vyplatí jezdit přes linku B, dokonce o víkendu při intervalu 7,5 minuty je to pak bez zdržení, takže celkově tu zpětnou jízdu pojede ještě méně cestujících. Další zvolí třeba delší jízdy tramvají a na C přestoupí na Vltavské, Hlaváku či na Pavláku. Hraniční spoje byly v tom úseku cca od 8:45 do 9:40 a tam se po změně 29. 4. přidávaly vlaky, aby konec špičky na C nepřetěžoval A nepoměrem vlaků, kdy chodily na jeden vlak na A často dva vlaky z C. To se v mimoprázdniny teď výrazně vylepšilo a vlaků, co vykazovaly přetížení na A, ubylo.
watslaw
Úterý, 11. července 2017 - 18:36:35  
Neregistrovaný host
193.29.81.233
MŠ:
a) Mě přijde nejproblematičtejší Holešovice/Hlavák->Strašnice, hlavně sedlo, odpo a večer, kdy je úsek Můstek-Muzeum značně vytížený. Tam mě nenapadá moc alternativních možností, které by lidi masivně využívali. Jak to tam vychází?
b) Nemá DPP nějakou povinnost při výlukových opatřeních dodržet nějaké parametry té objednávky pro trvalý stav?
watslaw
Úterý, 11. července 2017 - 18:39:10  
Neregistrovaný host
193.29.81.233
Orbit09:
" takže v Troji nebo serpentině není vždy v jednu chvíli více než jeden autobus"
Já tam vidím třeba v 15:48 protisměrné busy v zastávce Botanická zahrada Troja.
Úterý, 11. července 2017 - 20:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 2-2004
watslav: To je ten poslední uváděný směr. Mimo prázdniny tudy jede cca 7 000 lidí denně. Když nadhodnotíme špičkovou hodinu více (byť na A je špička naopak plošší než na B a C - zdroj Ročenka dopravy 2013) na 15 % celodne, tak je to nějakých 1 050 lidí za hodinu a cca 50 lidí na vlak při intervalu 3 minuty. Reálně by se o prázdninách tento směr měl projevit přitížením mezi Můstkem a Muzeem o cca 35-40 lidí na vlak v maximální špičce.

236 je udělána tak, aby se potkávala u Botanické v těch nových zálivech.
Úterý, 11. července 2017 - 20:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6429
Registrován: 6-2004
Martin_Šubrt: Klasické rozhodnutí od stolu... Byl někdo z ROPIDu aspon někdy v serpentýnách?

V posledních letech tam provoz narůstá... Po uzavření Trojské ještě trochu narostl, do toho se tam motají cyklisté...
Úterý, 11. července 2017 - 21:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5175
Registrován: 2-2004
9001: Nepohybujeme v ideálním světě. Pořád musíme přijímat rozhodnutí, která nejsou dokonalá. V posledních měsících jsme začali dostávat od cestujících poněkud hodně podnětů na 236 a MČ nás požádala o nějaké řešení i s rizikem, že to z hlediska potkávání nebude úplně dokonalé. S DP jsme pak projednali možnosti nasazení a oběhů vozů a našlo se nějaké řešení, které přetíženým spojům v určitém období může pomoci a nákladově se drží cca v současných mezích. Určitě to ale není úplně perfektní hnus od stolu, zkusíme se příště polepšit.
Úterý, 11. července 2017 - 21:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 1-2015
Martin_Šubrt: To jsem tedy zvědav, jak to vyhýbání bude v praxi vypadat. Jestli na sebe budou pokaždé čekat atd.

vizionář: Chválím vás za konečně povedený návrh. Déčko do sídlišť a železnice do Písnice není úplně blbej nápad. To už vypadá hodně rozumně a dá se to i prodloužit do Jesenice, ev. Kamenice.

A dám vám další téma k diskuzi, případně vizionářovi k tvorbě map: inženýři z DIPRO právě dělají analýzu a studii, zda by se dala postavit tramvajová trať z Opatova přes Průhonice do Čestlic.
Úterý, 11. července 2017 - 22:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6430
Registrován: 6-2004
Martin Šubrt: To určitě ne. :-) Souhlasím. Ovšem zahuštovat provoz už na tak "blbé" ulici není úplně odpovědné... Zvlášt k době, kdy tam je ještě zvýšený pohyb cyklistů...

Ale už jsem si zvyknul. Na papíře to funguje, MČ je spokojená, Vy se poklepete po ramenou... Viníka nehody, policie určí, škody zaplatí pojištovna...
Úterý, 11. července 2017 - 22:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 1-2012
Tramvajová trať do Čestlic je v plánech už asi 20 let, přesně se ví kde. Nedělal bych ji (a vůbec tzv. "vlakotramvaj" či regionální tramvaj) ze dvou důvodů:

- údajně se do do těch Čestlic nevyplatí
- buď by to byly napaječe na metro (přidaná hodnota = 0), nebyo by to přetížilo tratě v centru. Málo se doceňuje, že nárůst radiál znamená zahustit tratě v centru

Obecně pro vlakotramvaj stačí, že nechci nový systém - a pokud by to mělo být jen na jesenicku, pak by se to rovnalo provozu pro turisty.

Ano, samozřejmě předpokládám Nové spojení 2, městský železniční tunel ... to, co si zde čas od času testuji (tentokrát vyšel test na jedničku díky Fkamovi), je jen příprava na aktualizaci toho plánu, který jsem spáchal kdysi před 15 lety (pro rok 2030), a na který, když se dnes podívám, tak tam vidím takové debility, že to ůnovelu" prostě nutně potřebuje. Tramvajoví síť je hotová, ale bez toho, že bych neměl jasno o příměstské železnici, nemá smysl kreslit tam tramvajové linky. To na vysvětlenou, co to tady čas od času páši.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Středa, 12. července 2017 - 00:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 6-2003
Martin Šubrt (příspěvek 5172) [ok] Super popsáno a vysvětleno. Já osobně dnes při cestě Nádr.Veleslavín-Hl.nádraží jsem prostě vystoupil z Áčka už na Můstku a došel na hl.n. pěšky, takže jsem z těch 20% co si našli jinou cestu [happy]
9002
Středa, 12. července 2017 - 08:10:50  
Neregistrovaný host
46.135.93.3
Pane Poláčku alias 9001,

navrhuji vám domácí úkol. Nepřispět na toto fórum do doby než bude mít jeden jediný kladný příspěvek na adresu ROPIDu. Proč? Protože neustále kritizuje cokoliv, co je z jeho dílny. Proč nepřicházíte s jinými návrhy řešení, když byste jednotlivá opatření dokázal dělat evidentně lépe?

Většina vašich příspěvků se rovná mletí prázdné slámy. Opravdu si myslíte, že jste vašimi příspěvky přínosem pro toto vlákno?

Ad 236: 4 autobusy v obou směrech dohromady nejsou zvýšeným nebezpečím na té "problémové" komunikaci.
Středa, 12. července 2017 - 09:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6431
Registrován: 6-2004
9002: Dokud ROPID bude dělat blbosti, tak si nechávám právo je kritizovat.[wink].

Jiná řešení tu navrhuji pravidelně, ale ty jsou nereálná, protože na rozdíl od jiných měst jedou městské organizace tvrdě na vlastním písečku...

Jediná záchrana současného ROPIDu je v tom, že má celkem bezednou kasu a politici sypou... Jinak by slušná část opatření, které udělal vůbec nevznikly... Ale taky nemá moc koule řešit něco co bolí = metro... Ale to skončíme u toho, že oni jsou jenom poskoky zřizovatele a ten nechce dát na metro atd. a jedeme další kolečko.

K 236. Dokud budete jezdit prstem po mapě, místo reálné jízdy po té komunikaci, tak moc nepochopíte... Ono tak nějak dopadla i 194? co se máte Novým Městem... Viník se vždycky našel...

Ještě dovětek. Na Jáju a Páju se tu nadávalo pravidelně [biggrin], ale chápu, to nebyli kamarádští šotouši z fora[biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Středa, 12. července 2017 - 10:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 7-2010
9001-ad6426-naopak Bohnice jsou jedno z mála pražských sidlišť které k obsluze TT jsou předurčeny.Nákladné fantasmagorie typu TT v tunelu nebo na druhou stranu Starý řeky ji zbytečně prodražují.
9002
Středa, 12. července 2017 - 10:38:07  
Neregistrovaný host
46.135.93.3
9001: Kritizujte ale tam, kde to má smysl. Zdejší fórum je špatné místo. Akorát snižujete celkovou kvalitu zdejších příspěvků.

Tramvaje byly dražší o 100 mega na základě zadání magistrátu, metro s autobusy stály stejně.

236 jezdím několikrát ročně a při nasazení minibusu jsem se nikdy nesetkal s kolizním místem nebo situací. To že mi tam projede průměrně 1 bus za 15 minut navíc opravdu není problém.

J&P byli kritizování za netransparentnost realizovaných opatření. Nyní víme, že za blbosti v trvalém stavu nemůže jen ROPID, ale i ostatní segmenty.