Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 22. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 22. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 20. března 2017 - 09:19:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 9-2016
Ad kolo: Vzhledem ke stavu cyklostezek v Praze je nutno zejména při jízdě s kolem s dětmi využít MHD. Nejčastěji Metro. Já jsem se ani s kolem ani jako cestující bez kola nesetkal s výrazným problémem. Naopak jsem se setkal s tím, že když jsem jel s kočárkem, dítěti v "golfáčích" z očí do očí koukal cizí velký pes bez košíku (ačkoliv na dveřích byl piktogram přeškrtnutého psa). Po krátké komunikaci s řidičem jsem raději vystoupil já. Řidič mi do komunikátoru 15T toto víceméně naznačil. Protože jsem neměl ani kameru, ani jiné záznamové zařízení ani (tři) svědky, raději jsem to víc neřešil. Naopak jsem se setkal s tím, když řidič busu nechal vystoupit mladou slečnu s psem velikosti jokšíra, který neměl košík.
Každou chvíli potkám v tramvaji "smraďochy". A ti mi vadí určitě víc než kolo.
Velcí psi bez náhubku s "divnými páníčky" a "smraďoši" jsou přesně ti, co neřeší ani řidič, ani revizoři. A nevadí to ani zřizovateli MHD. Vadí to pouze ostatním cestujícím.
Pondělí, 20. března 2017 - 09:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 2-2006
Taková 350, co se doplazí až na Kladno, kterého se ovšem lekne a tak to zapíchne při první možné příležitosti, působí taky zvláštně.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 20. března 2017 - 09:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 5-2003
Bobek:
"Taková 350, co se doplazí až na Kladno, kterého se ovšem lekne a tak to zapíchne při první možné příležitosti, působí taky zvláštně."
Rozdejchá to vůbec P6, že na kulaťák bude zase jezdit autobus z Kladna?[biggrin]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 20. března 2017 - 10:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 497
Registrován: 1-2007
Důvodem pro spojení Libčic s Holubicemi je hlavně ulevit lince 316 a nabídnout tak spojení cestujícím z Holubic jinou alternativu při cestě do Prahy. Tahle linka by klidně mohla vzniknout nezávisle na integraci Kladenska již nyní.
Pondělí, 20. března 2017 - 10:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 12-2007
On ten nákres dopravy týkající se integrace Kladenska je dost nedotažený. Např. linka č. 456, nepojede vůbec po své současné trase z Holubic do Kralup? A také to vypadá, že některé spoje linky č. 350 budou asi končit v Úholičkách, ale spojení mezi Úholičkami a Velkými Přílepy nebude. Ledaže by se zavedl minibus Úholičky nádraží - Úholičky - Velké Přílepy. Snad by ten kopec od nádraží do obce vyjel.
Pondělí, 20. března 2017 - 10:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6113
Registrován: 6-2004
Makus: Jeden problém ovšem neomlouvá druhý... Já bohužel s cyklisty hlavně v metru mám spíš opačnou zkušenost. Narvání předního kola do dveří a domáhání se vstupu...

Pokud vyrazit s dětmi na kolo, tak jednoznačně bych volil auto... Představa, že pojedu např. s dvěma dětma s koly a svým kolem a řidič bude muset z jakéhokoli důvodu prudce brzdit... Nevím no...

Jinak souhlas... Hlavně smradoši jsou podporováni i z magistrátu že... Viz že se mají v klidu v tramvaji ohřát a nebo návrh na jejich přespávání v podchodech metra...
Z pohledu řidiče je tohle trochu nekonečný kruh. Když už se odhodlá houmlesa vyhodit, tak se ozva vždy nějaké sluníčko co ho bude bránit, že chudák venku zmrzne...
Pondělí, 20. března 2017 - 11:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 9-2016
Ad 9001 - kolo s dětmi: Pokud to jde, tak vezu kola na autě. Ale někdy se stane, že někdo vymyslí trasu, která nemá stejný start a cíl. Ke startu a od cíle se jede vlakem. Ale od vlaku domů je potřeba metro.
watslaw
Pondělí, 20. března 2017 - 11:12:52  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
9001:
"watslav + vizionář: 609 má jeden spoj [biggrin] Toho si nikdo ani nevšimne."
609 (nově 959) má právě zůstat na Strašnické, jedná se o 906 (dnes 506) a 901. Takže tam bude 30 minut interval, ale v době toho 1 spoje 959 tam asi bude díra.
watslaw
Pondělí, 20. března 2017 - 11:26:43  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Ad kola:
V přeplněných dopravních prostředcích bez míst na kola problém jsou, ale v liduprázdné tramvaji v Radlicích v tom nevidím problém.

9001 (6113): když to tak čtu, tak je vůbec nějaká situace, kdybys to auto nevolil? Kdo nemá auto nemá jezdit na kole dál od domova? A kdo má, musí jezdit jen okružní jízdy?

Jakkoli v tramvajích to je problematičtější, tak do vlaků a metra (tam mimo špičku) patří. Využití je dvojí
a) rekreační - příklad - chcete jet na kole třeba v údolí Sázavy a jste z Řep. Takže máte jet až do Čerčan na kole, nebo musíte mít auto a vracet se na místo, kde jste zaparkovali?
b) Dojíždění - bydlíte 2-5 km od vlaku/metra a autobus vám jede jednou za uherský rok. Pak už je možnost jenom auto, a s tím víme, jak to vypadá (a navíc MHD má umožnit, tím autoem nejet).

A ještě jsem s kolem využil MHD, když jsem měl defekt, který jsem neuměl na místě opravit.
Pondělí, 20. března 2017 - 12:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7071
Registrován: 2-2006
"Ale od vlaku domů je potřeba metro."
A zkusil jsi od vlaku domů použít kolo ? Nebo ono to umí jezdit jenom mimo Prahu a po rovině ?
Když budu někde na motorce a začne pršet, nebo se nedej bože nacamram, mám taky "právo" se svézt MHD ?

"Velcí psi bez náhubku s "divnými páníčky" a "smraďoši" jsou přesně ti, co neřeší ani řidič, ani revizoři. A nevadí to ani zřizovateli MHD. Vadí to pouze ostatním cestujícím."
Vadí to úplně stejně jako ty kola, jen prostě kde není žalobce, není ani soudce.
Tak jako od pohledu nepoznám smraďocha, tak stejně v zrcátku nemusim poznat, jestli ten pes má nebo nemá náhubek, obzvlášť když se nejčastěji používaj látkový. Divný páníčky nemam právo filtrovat už vůbec.
Cyklista má holt tu "smůlu", že ho poznam i v davu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 20. března 2017 - 13:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6114
Registrován: 6-2004
watslaw: Dvě děti s kolama a já s kolem bych opravdu jinak neřešil... Spoustu věcí bych autem neřešil;-). To je jenom Váš dojem...

Rekreační Jak píše Demon... Tak si na ten hlavák klidně dojedte na kole a nebo jede "S" ze Zličína[wink] (Což možná bude i rychlejší než tramvaj).

Dojíždění. Možná by se pak poohlížel po jiné nemovitosti[wink]
Pondělí, 20. března 2017 - 14:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13369
Registrován: 10-2004
9001: Jen taková technická: Jak se rozumně prakticky odkudkoliv na ten hlavák dostat? Lidí, který se bojí motat se na kole v pražském provozu je dost. Každopádně vození kol v metru a některých tramvajích umožňuje přepravní řád. Ddaleko větším zlem jsou věci, které přepravní řád zakazuje, přesto se porušují. Psa můžeš v MHD převážet jen s košíkem a na vodítku, což respektuje naprosté minimum cestujících. Stejně tak to je s jídlem v MHD. Podobně nemáš co lézt na MHD ve špinavých hadrech, ale ukrajince ve špinavých montérkách potkávám v MHD velmi často a ani se nerozpakují si v těch hadrech sednout na sedačky. Co se týká špíny, tak mám zážitek ze včerejška. Na hlavním nádraží v té největší nedělní špičce už v 7,5 minutovém intrevalu nastoupila paní s klukem, kluk byl v holinách, celej od bahna, dokonce částečně ne úplně zaschlého, procpal se davem a sedl si na volnou sedačku.
A nemusí jít jenom o dopravní prostředky. Na krytých zastávkách je zakázáno kouření a přesto si kuřáci vesele vykuřují pod cedulí "Kouření zakázáno".
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 14:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9909
Registrován: 3-2007
daleko větším zlem jsou věci, které přepravní řád zakazuje, přesto se porušují.

S tím naprosto souhlasím, ale pokud se k těmto jevům přidá další. jako masivní rvaní cyklistů s koly do tramvají a metra, tak je to zase krok špatným směrem.
Nějaké lokální složité 15x měněné (jak je pražská tradice) podmínky a linky stejně nikdo nebude dodržovat, natož nemít kolo od bahna.
A sorry, pokud někdo jezdí denně, tak ať teda jezdí. Na kole.
Maximálně přepravu v metru za určitých podmínek (poslední vůz třeba). Ale ostatní MHD ne. Fakt nevím, proč má většina trpět kvůli někomu, kdo se baví třeba sjížděním kopce a nechá se vozit furt nahoru (osobně zažito).

Já jsem dřív po Praze na kole jezdil a fakt by mne nenapadlo se cpát do tramvaje. A neukázněných řvounů "mám nárok" je plná MHD, tak naco ještě další a ustupovat cyklolobby.
Ať jezdí, ať se třeba, kde to lze, upraví cyklopruhy, ale ať se neserou do tramvaje. Ono chceme také přepravovat kočárky, vozíčkáře (zcela OK) a ještě zdravé cyklisty ? Fakt na to nádraží nedošlapou ? No tak ať kolo vedou, když nemůžou/ bojí se.

Já nevím, ale prostě ať si každý jezdí, ale neomezuje druhé (třeba tím špinavým kolem v MHD). Ono holt jsou jedinci, co by chtěli žít ve velkém městě jako na venkově..a ono to jaksi prakticky zas tak moc nejde dohromady. I proto, že v tom městě nejsou sami a tudíž by měli brát ohledy i na ty ostatní.

A pravda je, že cyklisté jsou v Praze skupinou, která většinou zcela programově kašle na dopravní předpisy, neb je vědoma si své praktické nepostižitelnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
watslaw
Pondělí, 20. března 2017 - 14:49:24  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
9001: Já ti (Vám) to neberu, jen bych z toho nevyvozoval, že se tak musí chovat všichni. Někdo auto nemá, někomu se tam kolo nevejde.

"S" ze Zličína - zrovna v té 810 je na to kolo ještě méně místa, než v té tramvaji. Jinak jsem se zastával spíš metra, kde by toho místa o víkendu mělo být (bohužel ne vždy je - viz diskuse) dost. Těch tramvají opravdu jen tam, kde je toho místa nadbytek.

Dojíždění - no to by se dalo říct o každém dojíždění. Mmch. i já (dojíždění v rámci Prahy, 20m na metrobus) bych čistě časově, kdybych jel do práce kolo+vlak+kolo místo bus+metro+metro, tak bych ušetřil cca 10 minut (ale kolo ani auto nemám v práci kde zaparkovat, a navíc jsem líný).
Ale jiná věc je, že pokud chceme to vožení kola umožnit, měla by tomu být vozidla uzpůsobena, aby to ostatní neobtěžovalo (tj. měl by být dostatek plošin, jiné pro kočárky a jiné pro kola). Ostatně dnes není v MHD mimo metro pomalu ani kam položit kufr a nepřekážet.
Pondělí, 20. března 2017 - 14:58:04  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Lidí, který se bojí motat se na kole v pražském provozu je dost.
No, já se třeba bojím motat na magistrále, tak si dojdu k nejbližšímu přechodu nebo podchodu. Podle vaší logiky může jezdit začínající motocyklista/ka na skůtru po chodníku, protože se bojí motat v pražském provozu a je stejně zranitelný (více, pohybuje se vyšší rychlostí) jako cyklista.
Buď se budeme držet premisy, že kolo je vozidlo nebo není. Nakonec - zcela správně jsme vyhnali z chodníků segwaye a zavíráme oči nad cyklisty, potažmo v organizovaných skupinách?

pokud chceme to vožení kola umožnit, měla by tomu být vozidla uzpůsobena,
Nu, zejména by tomu pak měly být uzpůsobeny intervaly, protože cyklista s kolem zabere místo pro 3 - 4 lidi, podle stupně zablácenosti kola a svojí "asertivity".
M.
Pondělí, 20. března 2017 - 15:09:14  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Wagon: To s těmi Úholičkami jste vyčetl odkud? Nic nenaznačuje, že by v Úholičkách mělo něco končit, naopak to vypadá přesně na zachování současného stavu, tj. závlek do Úholiček cestou z Roztok do Přílep. A z Holubic do Kralup bude jezdit místo dvou linek jedna ve dvou větvích, což je dosti logické (i vzhledem k tomu, že dopravce Vlastimil Slezák v PIDu končí a vše už bude zajišťovat jen ČSAD MHD Kladno, by bylo rozdělení na dvě linky s přestupem zbytečné - jiná možnost by byla převlékání v Holubicích, ale to by zas bylo celkem zmatečné, když to jede obojí do Kralup).

218: Ano, navázat něco do Libčic nemusí být špatný nápad, ale působí to dost nedotaženě. Původně integrovaná a nově integrovaná oblast zůstávají v podstatě nepropojené (kromě už předchozí prodloužení 316 do Kralup). Proč se třeba 456 neprodlouží do Otvovic nebo Zákolan (šlo by třeba spojit s 623, byť by to mohlo mít i nevýhody... nevím jako moc na té trase mohou pravidelně vznikat zpoždění)
Moje řeč; opravdu jsem nečekal, že i po integraci bude končit nějaký cancour od Zákolan v Trněném Újezdu (kde mimochodem není ani pořádné obratiště) a nebude nijak propojen s linkami od Velkých Přílep nebo od vlaku... Tady se plánovači ROPIDu moc nepřevedl - na druhou stranu některé obce jsou velmi konzevrativní a o žádné změny nestojí, ba dokonce se jich děsí (takovéto "Tak my Vám ten PID podepíšeme, ale bude to jezdit stejně jako už deset let a řídit bude Franta"), tak třeba nějaké zlepšení navrženo bylo, ale nesehnala se pro něj podpora samospráv a/nebo financování.
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 15:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9910
Registrován: 3-2007
>cyklista s kolem zabere místo pro 3 - 4 lidi, podle stupně zablácenosti kola a svojí "asertivity".

Genau. Nejlepším regulátorem je cena. Takže ať se za 80.-Kč sveze.
"Najednou" to půjde, šlapat.
Pondělí, 20. března 2017 - 15:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 9-2016
Tramvají jsem s kolem nikam nejel. Nejsou na to vhodné. Ale metrem ano. A na Spořilov z hlaváku s dětmi se jinak než metrem přes Roztyly v podstatě nedá dojet. Abychom čekali někdy víc než hodinu na hlaváku, až pojede vlak do Krče a pak jeli po cyklostezce na Spořilov, tak to není to pravé. A kolo nemáme rozhodně víc špinavější, než pes nebo někdo, co prošel podobnou trasu. A nesmrdí (kolo) jako někteří cestující!!!
I kdyby kolo stálo 50,- za cestu, tak to klidně za kola někdy dáme. Ale podle stejné logiky by měl tlustý platit víc než hubený. Ten taky zabere víc místa. A za velkého psa platit víc než za malého.
Narodil jsem se na periferii Prahy. Dnes ze stejného místa to mám na ni daleko. Takže podle některých mám trpět za to, že někdo za námi postavil baráky?
Koneckonců málo kdo musí MHD. Chodníky jsou skoro všude, takže všude se dá dojít pěšky. No tak MHD zrušíme. Alespoň se nebudeme dohadovat, zda je MHD přeplněná.
Petr_k
Pondělí, 20. března 2017 - 15:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11870
Registrován: 4-2003
Paes #497 - ano, ta linka mohla vzniknout dávno. Ale to by se o to nesměl starat ten <censored>, co se o to tzv. stará (přitom v Holubicích, resp. ve šmoulově na Kozinci bydlí).

Wagon #1511 - o prázdninách jeden pár spojů v Úholičkách končí (spoje 53+66), jako na potvoru uprostřed zuřící odpolední špičky. A už dlouho se ví, že to dělá problémy... Hlavně že máme supr přestupní terminál Lichoceves, kde se dva autobusy vyhnou jen za cenu porušování všech možných předpisů.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Mladějov
Pondělí, 20. března 2017 - 15:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9911
Registrován: 3-2007
>Takže podle některých mám trpět za to, že někdo za námi postavil baráky?

Jasně, to je přesně to, co píšu : JÁ JÁ JÁ mám nárok, proč mám trpět ? Jo ti ostatní, co se jim narvete se třemi koly do dopravního prostředku, co je vám do nich ???
To je přesně wono.

>Koneckonců málo kdo musí MHD. Chodníky jsou skoro všude, takže všude se dá dojít pěšky. No tak MHD zrušíme. Alespoň se nebudeme dohadovat, zda je MHD přeplněná.

Argumentace ad absurdum.

Mně to jako sonda do myšlení JáJáJá naprosto stačí, děkuji.
Pondělí, 20. března 2017 - 15:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6115
Registrován: 6-2004
watslaw: Sorry myslel jsem že mi vykáš ;-).

To nepopírám, ale pak je podle toho třeba volit aktivity. Taky si nebudu plánovat výlet na hrad MHD, když vím, že tam jede hodně špatně...

Uzpůsobení vozidel. Pořád zůstává základem přeprava lidí s malými zavazadly. Uzpůsobení vozidel si ani nedokážu v pražském provozu moc představit.

M.: Odstatování vozidel je v PIDu no problém [biggrin]. Třeba končící 224 u OC Černý most stojí v zastávce a nebo u Ikey směrem nahoru zabere natvrdo jeden pruh... Dnes jsem tam viděl i bus DP na invalidní lince odstavený[satan]
Pondělí, 20. března 2017 - 15:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 9-2016
Mladějov, to není já já já. To je fakt. Jak jsem psal, s kolem do tramvaje nejdu, není na to dělaná. Souprava metra má kapacitu tuším kolem tisíce lidí. Takže když i s koly jednou nebo dvakrát do roka zaberu s dětmi 12 míst (podle výpočtu někoho výše), tak to není snad tak sobecké. Nebo ano? Navíc nejezdíme ve špičce pracovních dnů, ale SoNe odpoledne.

A musíme snad do MHD? Co je na tom absurdní. Dne zakážeme kola, zítra psy, pozítří... Vždyť to zabírá zbytečná místa. No a za rok půjdeme všichni pěšky.

">Takže podle některých mám trpět za to, že někdo za námi postavil baráky?: Jasně, to je přesně to, co píšu : JÁ JÁ JÁ mám nárok, proč mám trpět ? Jo ti ostatní, co se jim narvete se třemi koly do dopravního prostředku, co je vám do nich ??? " Jistě. Vy snad když jedete v MHD a chce tam nastoupit větší skupina lidí, než je kapacita, tak vystoupíte, abyste jim udělal místo, nebo "sobecky" jedete dál?
Pondělí, 20. března 2017 - 16:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6116
Registrován: 6-2004
Makus: To už se tu probíralo x krát [biggrin]Mnohdy tyhle časy jsou narvanější než PD.

Proč v tom cítím aktivistické myšlení? Takové hrocení kvůli svému cíli...
Pondělí, 20. března 2017 - 16:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 12-2007
M. Vycházím z mapy, kterou poslal Ivoo. Uznávám, že závlek linky č. 350 do Úholiček mne hned nenapadl. Ale pokud se týká linky č. 456 a spojení mezi Holubicemi a Kralupami, tak nelze z mapy zjistit, že některé spoje linky č. 316 pojedou do Kralup po současné trase linky č. 456 a jiné pojedou do Kralup jako dosud. Doufám, že to nevyvolá zmatek mezi cestujícími.
Pondělí, 20. března 2017 - 16:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 3-2017
Ať jezdí, ať se třeba, kde to lze, upraví cyklopruhy, ale ať se neserou do tramvaje. Ono chceme také přepravovat kočárky, vozíčkáře (zcela OK) a ještě zdravé cyklisty ? Fakt na to nádraží nedošlapou ? No tak ať kolo vedou, když nemůžou/ bojí se.

A pravda je, že cyklisté jsou v Praze skupinou, která většinou zcela programově kašle na dopravní předpisy, neb je vědoma si své praktické nepostižitelnosti.


Jistěže by bylo lepší mít možnost dojet v Praze souvisle a bezpečně z bodu A do bodu B. Jenže cyklistická infrastruktura je v Praze na dosti tragické úrovni. Když se někde proznačí cyklopruhy, tak řidiči nadávají, že se zase zbytečně investuje do pumpičkářů, a cyklopruhy zejí prázdnotou, v místě, kde bývaly dva pruhy pro auta je jeden pro auta a jeden pro kola. Cyklisté tudy nejezdí, protože pražskou salámovou metodou začíná pruh za křižovatkou a končí před další křižovatkou, a než se nebezpečně řadit do provozu, radši pojedu po chodníku nebo jinudy, mám-li tu možnost. Dokud se současné plánování cyklistické infrastruktury nezmění, tak nikdy nebude možné říct "máš bezpečnou alternativu na povrchu, tak se necpi do tramvaje/metra".

S tím kašláním na předpisy je to spíš trochu jinak. Když třeba jedu z Jižního Města na P5, tak několikrát za cestu musím porušit předpisy, ať už jde o 100 metrů jízdy po chodníku, jízda protisměrkou nebo, a to je nejkomičtější, značka "Průjezd zakázán" a na stejném sloupu pod ní tabulka s číslem cyklotrasy. Přitom by stačilo zlegalizovat zpustlé chodníky, ulice vedoucí ve využívaných cyklotrasách zobousměrnit pro cyklodopravu a odstranit další nesmysly. Pak by poklesly i tendence porušovat závažnější předpisy. Cyklisté jsou z Prahy zvyklí, že občas nějaké to pravidlo porušit musí, tak si s tím v běžném provozu příliš hlavu nelámou. Tím neomlouvám jízdu na červenou, ohrožení chodců apod., ale je nutné si uvědomit, že každá mince má dvě strany.

Myslím, že tramvaje jsou zvláště po posílení v říjnu 2016 v takovém stavu, že lze umožnit přepravu kol na některých dalších úsecích, zobousměrnit ji a zrušit zákaz ve špičkách. Ono to v porovnání s víkendem není zas takový rozdíl...samozřejmě že když je tramvaj plná, tak se tam cpát nebudu a počkám na další. Zrovna úsek v Radlické ulici by měl přijít na řadu hned jako první. Nechápu, proč to tam není povoleno už teď.
Pondělí, 20. března 2017 - 17:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 1-2015
...samozřejmě že když je tramvaj plná, tak se tam cpát nebudu a počkám na další...

A to je ten problém, velká část cyklistů takhle uvažovat nedokáže. Vážně, buď tahám kolo a ujedu na něm celou trasu nebo jedu normálně mhd. Ale zabírat jednak místo na silnici na kole (a mnohdy přitom zdržovat tramvaj/autobus) a pak ještě s kolem v mhd, to už je moc...
Pondělí, 20. března 2017 - 18:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10935
Registrován: 5-2004
" Ale zabírat jednak místo na silnici na kole (a mnohdy přitom zdržovat tramvaj/autobus)"

Inu když tzo tou tramvají/autobusem s kolem nejde tak prostě nějaké to zdržení nastane. Zejména když jsou cyklisti spolu s auty cpáni na tramvajové koleje...

Jinak vesměs "místo dvou pruhů jeden a cyklopruh" není pravda. Viz třeba Vršovice kde už dávno dva pruhy nejsou neb v tom jednom parkujou všude auta.

A že jsou průjezdy přes křižovatky kde cyklopruhy "nejsou potřeba" jen pro otrlý a vedou k jízdě po přechodech/chodnících (viz třeba Otakarova na "páteřní cyklotrase" je taky celkem jasný.

O tom, že by nebyl nejmenší problém vozit kola od časnýho rána do nejmíň poobědí na Barrandov, do Dřep, Kobylis etc. kde tramvaje vozej vesměs vzduch proti špičce asi taky netřeba pochybovat.
Pondělí, 20. března 2017 - 18:36:49  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Vy snad když jedete v MHD a chce tam nastoupit větší skupina lidí, než je kapacita, tak vystoupíte, abyste jim udělal místo, nebo "sobecky" jedete dál?

Zbytečně to posouváte jinam. Bavíme se o cyklistovi s kolem v MHD.
Dnešní zkušenost z cesty z práce - mlamodyjka ve sportovním, zjevně nelaciném oblečení, se s kolem prostě narve do prvních dveří metra, které se jí líbí. Označení neoznačení. Plošina, kam může vcelku prázdná, ale proč by se necpala mezi lidi. Na velmi slušné upozornění, že by měla být o kousek vedle následoval příval vulgarit...
Nu, jak říkám, na každou akci následuje reakce a na hrubý pytel přijde hrubá záplata.
M.
Pondělí, 20. března 2017 - 19:09:22  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Wagon: Uznávám, že závlek linky č. 350 do Úholiček mne hned nenapadl.
Vždyť takhle závlekem se Úholičky obsluhují už řadu let (tuším cca od r. 2010?). Přímá silnice z Úholiček do Přílep je už dlouhá léta pro veškerou dopravu uzavřena a zřejmě to tak bude i nadále...
Právě proto, že mapa jenom zachycuje současný stav, jsem nerozuměl tomu, co je na tom nejasného.
Pondělí, 20. března 2017 - 20:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 12-2007
M.: Svou chybu se závlekem do Úholiček jsem uznal, ale z mapy nebylo zřejmé rozštěpení linky č. 316 od Holubic do Kralup.
Úterý, 21. března 2017 - 06:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 7-2011
Petr_vlček:
""Ale zabírat jednak místo na silnici na kole (a mnohdy přitom zdržovat tramvaj/autobus)"

Inu když tzo tou tramvají/autobusem s kolem nejde tak prostě nějaké to zdržení nastane. Zejména když jsou cyklisti spolu s auty cpáni na tramvajové koleje..."
Ano, taky mi to nedělá problém, klidně se za cyklistou budu s tou tramvají plížit, zvlášť, když je na ty koleje přímo poslán. A pokud mi někdo v tramvaji "kvete" z toho, že se plížíme za pumpičkářem, klidně mu vysvětlím, že on je stejně tak vozidlo jako my, že je na těch kolejích legálně, ba že na ně byl přímo poslán a tedy má plné právo po nich jet. A pokud se mu to nelíbí, ať nenadává na kolistu, ale stěžuje si na Magistrátu.
Odpovědi jsou nepublikovatelné, ale vždy jsem překvapen, kolik nadávek ještě neznám...[biggrin]
Úterý, 21. března 2017 - 10:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 7-2010
Tak, pojďme to tady rozproudit :D

Dnešní vydání Pražského deníku se věnuje stavbě tzn. Tramvajového okruhu, který by odlehčil centru města. Než se však tramvajový okruh postaví, navrhuji autobusový okruh. Ten lze spustit celkem rychle. Stačí k tomu tři autobusové linky. Jedna už trasu má a další dvě linky stačí prodloužit. Uvádím linky 118+136+180.
A zajímaly by mě místní "káčkové" názory, jaké linky pro Městský okruh MHD byste zvolili. Díky.

Komentář pro Pražský deník: „Než se postaví tramvaje, zaveďme autobusový okruh“
http://mhd86.cz/2017/03/21/komentar-pro-prazsky-denik-nez-se-post avi-tramvaje-zavedme-autobusovy-okruh/
}


www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Úterý, 21. března 2017 - 10:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7802
Registrován: 5-2002
Ten lze spustit celkem rychle. - a kde se na navýšení autobusové dopravy na autobusový okruh vemou peníze? To se jako omezí ekologické tramvaje nebo metro?
Úterý, 21. března 2017 - 10:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6119
Registrován: 6-2004
Borovička: Tak u tramvají je válí dost peněz, které by šli přesunout[satan], ale to je politicky neprůchodné
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 11:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9920
Registrován: 3-2007
>Odpovědi jsou nepublikovatelné, ale vždy jsem překvapen, kolik nadávek ještě neznám...[biggrin]}

Jo jo, vyznání lásky jsou stovky let nudně stejná, zato nadávky, to je kreativita [ok]
Akorát je blbý, že já když někdo zuřivě chrlí nadávky, tak se začnu smát a ty lidi to většinou hrozně špatně snášejí [proud]
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 11:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9921
Registrován: 3-2007
>O tom, že by nebyl nejmenší problém vozit kola od časnýho rána do nejmíň poobědí na Barrandov, do Dřep, Kobylis etc. kde tramvaje vozej vesměs vzduch proti špičce asi taky netřeba pochybovat.

Když problém není v tom, vozit kola někam proti špičce, ale v tom, že většina lidí na kole má nějaká omezení totálně v [zadnice] a dodržovat je nebude.
Faktická možnost postihu nulová, a začínat den kahotama od bahna díky kolu, co si bezohledný debil musel nacpat do tramvaje..tohle není dobrá cesta.
V malých městech, kde je "dost času", přepravu povoloval řidič.
Už vidím, jak se v Praze někoho někdo bude ptát.
Sry, ale cyklisté v tramvajích je sockizace MHD jako [cunik]. Že jezděj po chodníku, musej ještě do MHD ? Proč nemůžou do té MHD bez kola ?
Já mám pořád za to, že jedním z úkolů pražské MHD je, aby lidi odlákala od IAD, a to i ty váhající. Takže ty, co na to ježdění autem v pohodě mají, jen tak z různých důvodů (zvyk, nebaví je se tlačit v hustém provozu, nemusí se start kde zaparkovat a chodit si pro auto) nečiní.
A když někdo chce jet na kole, opravdu neujede ty tři, pět km a musí se cpát do tramvaje a omezovat ostatní ?
No a proč nebrat do tramvaje taky motocyklistu, když zrovna prší nebo je ucpaná silnice ? Nebo aspoň se skútrem ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 21. března 2017 - 12:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13370
Registrován: 10-2004
9001:
"Borovička: Tak u tramvají je válí dost peněz, které by šli přesunout[satan], ale to je politicky neprůchodné"
Ano, ale tam, kde to má smysl. A to rozhodně nejsou v prvé řadě šotovýmysly šéfredaktora "Dopravního Blesku"...
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 12:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9922
Registrován: 3-2007
A to rozhodně nejsou v prvé řadě šotovýmysly šéfredaktora "Dopravního Blesku"..

[biggrin]
[ok]
Fkam
Úterý, 21. března 2017 - 14:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2767
Registrován: 3-2011
Tramvajový okruh je dobrá idea, jenže to je v současných podmínkách celkem utopické. Jak dlouho asi tak potrvá dostavba úseku 511 nebo Blanky 2. To jsou taky dost podstatné dopravní stavby.
A nové tramvajové tratě - tipuji, do roku 2025 nic nebude.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 21. března 2017 - 15:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 835
Registrován: 1-2015
Ale bude, Slivenec a Libuš. Nicméně obojí způsobí spíš problémy, Slivenec kvůli zrušení smyčky a nutnosti zbytečně tahat všechno až na venkov a Libuš kvůli úvrati...
Fkam
Úterý, 21. března 2017 - 15:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 3-2011
Já tedy slyšel, že Smyčka na Barrandově se rušit nebude. Navíc jsem zjistil, že omezená rychlost ve smyčce je kvůli dlažbě, aby se moc neopotřebila [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Mil
Úterý, 21. března 2017 - 15:38:35  
Neregistrovaný host
86.49.103.233
„Než se postaví tramvaje, zaveďme autobusový okruh“
Než se postaví metro, postavme tramvaje. Než se postaví tramvaje, zaveďme autobus. Než se zavede autobus, jezděte autem. [biggrin]
Úterý, 21. března 2017 - 16:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 9-2005
Smyčka na Barrandově zůstane, akorát možná přijde o jednu kolej, ale tím si nejsem jistej...
Úterý, 21. března 2017 - 16:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 836
Registrován: 1-2015
Jen jestli, územní studie už tam počítá se zástavbou a developer si na ty pozemky brousí zuby. Ale snad se povede uchovat aspoň do doby, než vznikne dostatek zástavby směrem k Holyni, aby to ty tramvaje naplnilo...
Úterý, 21. března 2017 - 17:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13372
Registrován: 10-2004
MettP: Což nebude nikdy. Myslím si, že do Holyně by měly jezdit jen některé, nebo spíš některá linka.
Úterý, 21. března 2017 - 22:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 12-2007
Myslím si, že se stavbou tramvajové trati je vhodné začít dříve než se dokončí výstavba a než se zaktivizují všelijací NIMBYsté. Ale zároveň si myslím, že nikdy do Slivence nebo Holyně nepojedou všechny 3 tramvajové linky, zda tam bude jedna nebo dvě, to se uvidí. Pokud se týká Libuše, myslím, že někde bylo řečeno, že se jedná o přechodný stav, a že po dokončení metra D bude tramvajová trať prodloužena do Písnice, možná až do Jesenice. Ale také si myslím, že pokud Středočeši budou chtít protáhnout tramvajovou trať do Písnice, tak by měli také poskytnout pozemek pro stavbu tramvajové vozovny, protože táhnout tramvaje z Pankráce až do Jesenice je dost neúnosné. Zvláště ráno, při zahájení ranního provozu by to pro řidiče tramvají bylo velmi nepříjemné, i kdyby se použily všechny tramvaje z nočního provozu.
Středa, 22. března 2017 - 06:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 7-2011
Jiří_T:
"Smyčka na Barrandově zůstane, akorát možná přijde o jednu kolej, ale tím si nejsem jistej..."
Co jsem pochytil z rozhovoru s "nejvyšším panem železničářem" [proud], tak minimálně o jednu kolej by přijít měla (bo by stejně překážela koleji ZC). Ostatně zeptej se ho na to sám, natrefíš na něj častěji a je to snad tvůj nadřízenej, ne? [biggrin]
LvP
Středa, 22. března 2017 - 11:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 10-2012
Wagon: Myslím si, že se stavbou tramvajové trati je vhodné začít dříve než se dokončí výstavba a než se zaktivizují všelijací NIMBYsté.
Jenže mezi Slivencem a Holyní výstavba ještě pořádně ani nezačala. Kromě toho, pokud v těch polích nevyroste aspoň malé sídliště, nemá význam tam tramvaj tahat. Byly by to vyhozené peníze.
Úvrať na Libuši je další úlet. Libušská trať by se měla stavět společně s metrem D tak, aby se obě stavby otevřely zároveň.
Momentálně nám chybějí tratě v centru. Tam je potřeba začít. Až se zlepší propustnost a kapacita centra, můžeme stavět na perifériích.

Pokud se týká Libuše, myslím, že někde bylo řečeno, že se jedná o přechodný stav, a že po dokončení metra D bude tramvajová trať prodloužena do Písnice, možná až do Jesenice. Ale také si myslím, že pokud Středočeši budou chtít protáhnout tramvajovou trať do Písnice, tak by měli také poskytnout pozemek pro stavbu tramvajové vozovny, protože táhnout tramvaje z Pankráce až do Jesenice je dost neúnosné.
Trať má končit u stanice metra Libuš (dnes zastávka autobusu Pavlíkova). Větvení ve směru Písnice a Jesenice je nesmysl. Není to pořádně kudy vést a přínos by byl malý. Nová vozovna se plánuje někde u libušské observatoře.

Nechápu trasování 362 od 1. dubna. Ve směru do Prahy pojede 5 spojů, z toho dva budou začínat v Jílovém, tři přejedou z 332 z Neveklova. Ve směru z Prahy pojede taky 5 spojů, ale na 332 budou přejíždět všechny.

Konečně někoho napadlo přejmenovat zastávku U Studánky ve Vídeňské. Nově se bude jmenovat Pramenná. IDOS tak snad přestane nabízet nemožný přestup ze 197 na třístovky.
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Středa, 22. března 2017 - 12:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 12-2007
LvP: Někde jsem četl, že ukončení na Libuši s úvratí je opravdu provizorní. Trvalá úvraťová konečná je do značné míry nesmysl, i když se teď objeví u linky č. 23[crazy]. Jestliže bude vozovna u libušské observatoře, tak tomu budu jedině rád. Pokud se týká tramvajových tratě do Slivence a Holyně,je dobré to zkoordinovat s developerem. Pokud se ale taková tramvajová trať má postavit až po osídlení jednotlivých domů, tak se okamžitě najde skupina NIMBYstů, kteří se pokusí takovou tramvajovou trať zablokovat.
Středa, 22. března 2017 - 12:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6123
Registrován: 6-2004
Wagon: Přece jenom v ČR je číslovka pro provizorium/dočasnost 20 let +.

Laurová, Rámusák atd[satan].

Na úvrati resp. trojúhelníku nic špatného nevidím. Spíš mi uniká dopravní smysl prodloužení bez metra, které tam pusou stojí od roku 1990...
Středa, 22. března 2017 - 12:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 12-2007
9001: Podle mne je couvání tramvají pro jejich řidiče asi dost nepohodlné. Nevím, zda mají moderní dlouhé tramvaje v zadní části vozu takový malý ovládací pultíček, jaký jsem viděl u tramvají T 3. Ale byl bych rád, kdyby zdejší řidiči tramvají se vyjádřili k tomu, jak oni vnímají úvraťové konečné tramvají.
Středa, 22. března 2017 - 12:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6124
Registrován: 6-2004
Wagon: Určitě ho mít musí[wink] Jak by jinak zatahovaly do vozoven
Středa, 22. března 2017 - 12:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 3-2004
Wagon: Samozřejmě že i 14/15T mají zadní pomocné stanoviště, které se používá denně například při zátazích do vozoven. Jediné, co je na tom nepohodlné, je klečet v 15T na dřevěných sedačkách, jinak v tom ale žádný problém nevidím, naopak - mně to přijde jako zpestření, např. na Zvonařku jezdím rád, je-li teda průjezdná. [happy]

Samozřejmě že se najdou řidiči, kteří z toho nebudou tak nadšení, ale s koncem na vratném trojúhelníku počítá v časech i VJŘ, fakt v tom nevidím problém. Jen se tam halt tramvaje v případě potřeby "neobjedou".
Slovan!
Středa, 22. března 2017 - 13:00:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13373
Registrován: 10-2004
Tak trať do Libuš před otevřením metra je zbytečná. Dneska tam až nad hlavu stačí linka 165, myslíte si, že jí po prodloužení trati zruší? Dost o tom pochybuji. Ve výsledku bude vedle sebe jezdit prázdná 165 a prázdná tramvaj. Ani po otevření metra moc nevěřím tomu, že se trať významně chytně, rozhodně to nebude na víc než jednu linku ve standardních intervalech, zřejmě stačí i sólo.
Středa, 22. března 2017 - 13:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6125
Registrován: 6-2004
Ústečák: Při výluce ve Vršovicích byly na Laurové dokonce naplánované BP[satan]. Ale uznávám to už je trochu extrém
Středa, 22. března 2017 - 13:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 12-2007
Orky: Podle mého názoru má výstavba tramvajové tratě smysl buď tehdy, pokud tam s určitým optimálním počtem cestujících vedou alespoň dvě linky s dlouhými tramvajemi a se standardním intervalem, anebo pokud dojde k určitému zvýšení efektivnosti některých úseků současných tramvajových tratí. Jako příklad uvádím tramvajový úsek mezi Nádražím Veleslavín a Divokou Šárkou, kde se po prodloužení na sídliště Dědina a popř. až na letiště zvýší jeho efektivita. Prodlužování tramvajových tratí, kde by stačila jedna linka a ještě v sólo intervalu je vyhazování peněz. Ale asi se počítá s tím, že někteří obyvatelé Modřany přestoupí v Libuši z metra D na tramvaj. Nicméně ani já sám nejsem přesvědčen o efektivitě této výstavby, přestože jsem tramvajovým fandou.
Fkam
Středa, 22. března 2017 - 13:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 3-2011
Úvrať je mi pořád milejší než Kaliforňan a přehazování stanoviště na KT. Ale i tu úvrať bych vnímal jako dočasné řešení (na max 1-2 roky). Ani Zvonařka se mi nelíbí. Každopádně tramvaj na Libuš měla být už tenkrát a ne neustále na něco čekat. Rozhodně to bude větší přínos než věčně zpožděná 165
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 22. března 2017 - 13:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6126
Registrován: 6-2004
Fkam: Sorry jako, ale řešení zpožděného busu opravdu není tam postavit naprosto zbytečnou TT[crazy]
Středa, 22. března 2017 - 13:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 5-2003
Tak hlavně pro lidi, co teď cestují 165, bude to prodloužení stejně většinou k ničemu, vyjma pár cest ze Sídl. Libuš do Modřan...
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Fkam
Středa, 22. března 2017 - 14:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 3-2011
Na rozdíl od jiných plánovaných tratí, tato trať zbytečná není. Navíc kdyby se prodloužila k zamýšlenému terminálu na Písnici, tak velmi použitelné i pro nás dojíždějící. Pro místní cíle samozřejmě k užitku taky.
165 by se měla roztrhnout na dvě linky. Ještě si pamatuji doby linky 117, která jezdila od Novodvorské k poliklinice a rozhodně prázdná nejezdila (ráno spíš přeplněná). Tedy než jí začali úmyslně likvidovat (prodlužovat intervaly).
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.