Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 11. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 11. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 14:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 1-2010
Nechapu co za másla rozhoduje nebo spise nerozhoduje a ma resit ohledne takto dulezitych veci. Dle meho nazoru ta vyhybka by mela byt elektricka, i kdyby tam neprojelo za rok nic. Dalsi vec trochu z jineho soudku. Na Mendlove namesti pred pivcem krizeni t-35s 37. Do krizeni ue vlozena proudova vyhybka ve smeru smer Hlinky, ale zablokovana. Delam na Mendlaku, tkaze vim o co go. Permanentne nejakej problem bud chciple kloubak nebo jinej problem a t-25,26 museji vynechat ostruvek a projet pres vyhybku, kterou si ale nehodi a ruco preskladavacka, behem chvilky je tam takova zacpa , ze to svet nevidel. Prosim , prosim vysvetlete mi nekdo proc ta vyhybka neni zapojena, chci slyset nejakej padnej argument. A porucha tam neni pac kdyz se montovala, z duvodu oprav ostruvku, tak hned po dokonceni oprac byla zablokovana. Co tam sedi za ...aky ve vedeni svet nevidel. Samozrejme nebudu se vyjadrovat o trolejovem vedeni v Brne, kapitola sama pro sebe.
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 16:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1431
Registrován: 11-2007
...jen doplním, že i kdyby daná výhybka byla elektrická, tak to obdobnou nehodu nevyloučí. Ani u elektrické výhybky není jisté, že se skutečně přestaví. Stoupněte si chvíli k Červenýmu kostelu, nebo k Tomáškovi, kolikrát to neskočí kam má. A když si řidič neohlídá postavení jazyků tak jestli svítí doleva nebo doprava bez problémů může přehlídnout taky... Naopak, více lidí přestane dávat pozor, protože je tam přeci elektrická výhybka že...
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 21:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6741
Registrován: 6-2004
Zdenda999: Ono by bohatě stačilo SVĚTĚLNÉ návěstidlo... Ale to už asi bude spojené i s elektrikou...
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 21:33:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 10-2010
Hlavně, kdyby ta výhybka byla elektrická, tak by každý vlak od Hybešky musel čekat na svoje volno, protože by si musel tu výhybku zablokovat, což by zdržovalo provoz. Rozřazovací splítka se tam nevejde kvůli výjezdovému oblouku ze smyčky.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 07:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 1-2010
Kondra: Dobre tomu, rozumim, tak alespon zakladni postaveni by tam melo platit. Hlavne mi nekdo netvrdte, ze se to neda resit.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 09:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1433
Registrován: 11-2007
...základní postavení výhybky je sice fajn věc, ale ne tam kde nemůžeš zastavit hned za vyhybkou a musíš jít světa kraj než se k ní vrátíš. A hlavně by to někdo musel dodržovat, ne že přijedu od Pisarek do Komina, nikde nikdo a výhybka hozena do města... Ono ať tam bude co bude, stejně to zbude na řidiči, a když to nějak vyřešís, naopak řidiči polevi v pozornosti, protože to přeci je zabezpečené..
Pátek, 10. listopadu 2017 - 09:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 1-2010
No vyborne moc moznosti teda neni, takze se bude doufat, ze se nic podobnyho nestane....vitej v 21.stoleti.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 09:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 11-2007
Samozřejmě že by to něco chtělo, jen tím chci říct že to ve finále stejně je a bude na pozoenosti řidiče.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 16:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7886
Registrován: 5-2007
T2r: A čo tam chcete? Vlakový zabezpečovač s úplnou kontrolou rýchlosti? Pozrite sa koľko nehôd sa stane autám, a nikoho ani nenapadne volať po nejakom "systémovom" riešení. A keď už, tak jediné rozumné riešenie, ktoré by pre bezpečnosť niečo prinieslo, je smyčku (alebo aspoň vjazd z Hybešovej) zrušiť. Chcete to?

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pátek, 10. listopadu 2017 - 16:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 6-2004
Asdf : Světelné návěstidlo, které bude podstatné lépe vidět než jazyky?

U aut se toho řeší dost ;-). At už je to kontrola jízda v pruzích, automatické brždění, asistenty všeho možného...

Jenom prostě tahle výhybka zůstala jako z dob první republiky...
Pátek, 10. listopadu 2017 - 19:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 5-2009
Ono by stačilo, kdyby nějak pípnul RIS 50m před výhybkou v případě, že by byla přestavěna do neobvyklého směru. A dal bych tam všechny tyto výhybky: smyčka Novolíšeňská (viz. 1706), oblouk KPN - Medláky, oblouk Pisárky - Žabiny, oblouk Husovice - Lesná a protisměrný oblouk na Nová Sady, smyčka Geislerova.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 21:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 797
Registrován: 10-2012
Myslím si, že kdyby ta vyhybka byla elektrická, ta nehoda by se nestala, pač by ju RIS automaticky hodil na rovně, protože linka 1.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Sobota, 11. listopadu 2017 - 00:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 6-2005
Je výhybka označena návěstí o tom, že není určena její základní poloha? Je a tečka.
Stala se lidská chyba, to je vše.
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Sobota, 11. listopadu 2017 - 08:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7367
Registrován: 2-2006
Taky nějak nechápu ty tanečky okolo.
Takových vexlí máme i v Praze pořád nepočítaně a ani tady se podobný akce nestávaj v masovym měřítku.
Prostě lidská chyba, naštěstí relativně malý následky.
Sny že by někdo zainvestoval do rádia na nepoužívaný vexli jsou už dost mimo realitu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 11. listopadu 2017 - 08:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6745
Registrován: 6-2004
Izzy: V letectví byly taky stovky nehod a z každé nehody se vzalo nějaké ponaučení, proto je dnes letecká doprava tak bezpečná.
Platí to i pro železnici, kde se po každé větší nehodě něco zlepšilo a proto jsou dnes vlaky na km nejbezpečnější dopravních prostředkem.

U tramvají to platilo taky... Třeba liberecká a nebo ostravská jednokolejka...

Tady je asi "výhoda", že od Sadů to je asi do odbočky a z Hybešovy to rovně, tak rychlost nikdy nebudou velké a tak smrták nehrozí, ale...

demon: Kde v Praze máme podobnou ruční veksly na podobném místě?
Sobota, 11. listopadu 2017 - 11:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7369
Registrován: 2-2006
Sice to nebylo podstatou mýho příspěvku ve kterym se pozastavuju nad délkou debaty a neposuzuju podobnost míst, jen píšu o vexlích bez návěstidla, ale třeba několik kousků máme v Minský, když teda nepočítam vozovny nebo smyčky. Taky jsou vždycky hozený jen jedním směrem...
Každopádně ani rádio ti nezaručí, že bude hozená tam co vždycky ve chvíli kdy na ní najíždíš a na pohled do špiček prostě zapomenout nesmíš.
Tim samozřejmě nemam nic proti zvyšování bezpečnosti, třeba tim přídavnym návěstidlem.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 17:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 9-2012
Já to místo čeknul na Google Street View a viděl jsem tam splítkovou výhybku na manuání pohon. Zajímavá past na řidiče. Já splítkové výhybky jako řidič rád ani trochu neměl. Cítil jsem se na nich dost nejistě.

Určitě jste viděli. Zajímavá otázka ovšem je, jestli ten RoadCams.net má autorská práva k tomu videu. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=VTTNebYv2ro



(Příspěvek byl editován uživatelem Martyk.)
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 19:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 4-2011
Já jsem dodneška nějak nepochopil, jestli se operativně používala smyčka NS kvůli MU na Křenové, co to tam ve směru od Hybešovy jezdilo. D-1 a d-2 ne. Jestli to byla nějaká služební jízda, tak ten na to možná myslet mohl, aby to běžnému provozu vrátil zpátky, a jestli tam točili odklony (?), tj. víc než jeden vůz, neměli tam být dispečeři?

Jinak k tomu argumentu "řidič se měl dívat, i když se tento směr prakticky nepojíždí"... Možná. Ale kdybyste v Olomouci u zastávky "nádraží město" přehodili výhybku doprava na rampu, dříve či později by se našel jedinec, který by se nepodíval a rozjel se doprava a odřel auto, které tam samozřejmě taky nebude brzdit a dívat se, jestli nemusí dávat přednost, přestože by podle vyhlášky mělo.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Neděle, 12. listopadu 2017 - 21:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 6-2015
Ja hlavne netusim, proc by se kvuli Krence melo neco tocit na NS. Bezne spoje lze otocit na Malinaku a Zvoncu, a nejaky odtah by se tam asi tocil i za predpokladu, ze by se na Krence nic nedelo, ne?
Honza
Neděle, 12. listopadu 2017 - 22:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2005
Například tam stál kurz pětky, co večer přejíždí na linku 10. Přijel od Mendlova náměstí režijně a zajel do smyčky NS, protože Křenka byla mimo. Jenže to bylo delší dobu před nehodou. Stála tam ale i v tu dobu, jel jsem pár minut před tím kolem.
Pajzák
Neděle, 12. listopadu 2017 - 22:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 6-2015
Jo, to by mohl byt duvod, ale z toho, co pises, s tim nema nic spolecneho. Normalne prejizdi primo na linku bez kolecka pres smycku?
Honza
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 11:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2005
Ano, normálně do smyčky nezajíždí a jede přímo na zastávku. Osobně jsem ji viděl tam ten večer zatáčet a pak vyčkávat uvolnění Křenové. Jen mi taky není jasné, proč by dělala další kolečko. Je tu možnost pouštění linky 8 od Líšně před sebe obkroužením smyčky, která se dávala do času. Jenže ta by si hodila sama zase výhybku do přímého směru. Něco se tam točilo prostě. Jinak přehazování té ruční výhybky se dělo v minulosti ve větší míře při provozu linky P6, kdy před sebe pouštěla linku 10.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 22:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 4-2006
Jak jsou na to u vás 13T ohledně těch problémů s prasklinami u táhel? Byly některý vozy (u vás by to měly bejt vozy z prvních serií) dlouhodobě "uzemněny" ve vozovně jako tomu je v Praze? Už asi tři roky...
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 23:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 800
Registrován: 10-2012
přehled: http://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vozp.php?ntyp=13T&dopravce=DPMB
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Úterý, 14. listopadu 2017 - 02:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 4-2006
No OK - a jak tedy byly řešeny problémy vozů 1901-1906, které by měly mít, co se týče podvozků, stejnou konstrukční vadu?
Úterý, 14. listopadu 2017 - 06:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 5-2009
1903 měla v roce 2009 nehodu, po které musela na opravu do Plzně. Při té opravě se hned upravily i ty podvozky. U ostatních se to snad upravuje v rámci SP.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 14:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 4-2006
Díky. No ale opět to tedy na mne působí tak, že se z toho dělala u vás v Brně menší kovbojka a vyřešilo se to tak nějak "za pochodu"...
Úterý, 14. listopadu 2017 - 20:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 10-2010
S výjimkou vozu 1903 se dělaly opravy v rámci druhých SP. Ono to jinak než za pochodu ani nešlo, protože by nebylo s čím jezdit.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 5-2009
Spíš v Praze se z toho dělal politický problém.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 22:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 4-2006
V jakym směru? K čemu by to bylo dobrý neopravovat relativně nový tramvaje, který můžou navyšovat počet NP pořadí atp...
Středa, 15. listopadu 2017 - 00:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 1-2006




Už jste jeli naší zlatou šalinou?
Středa, 15. listopadu 2017 - 13:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 4-2006
BTW: Jak moc škodí brněnskejm tratim poměrně velkej podíl tramvají s pevnými podvozky? Kolik procent pořadí zajišťují Škodovky? Tak čtvrtinu? Jsou (některé) tratě viditelně "okousanější" než byly třeba před 15 lety (tj. v době pouze otočných podvozků), pokud se někdo pamatuje?
Středa, 15. listopadu 2017 - 16:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 10-2012
fricoolinek: http://iris.bmhd.cz/ tadysi najdi kolik Skodovek jezdi a budes vedet presne.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Náhradník
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 4-2011
Jak to vypadá s provozem kloubových tramvají K3N? Jsou v provozu? Popřípadě na jakých linkách jezdí. Děkuji.
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Rem
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 11-2008
http://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vozp.php?ntyp=K3R-N&dopravce=DPM B
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Neděle, 19. listopadu 2017 - 16:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 7-2011
Rentier:
"Už jste jeli naší zlatou šalinou?"
Krása. Akorát co ty polstrovaný židle? To v Brně nemáte houmlesáky? [proud]
Neděle, 19. listopadu 2017 - 16:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 5-2007
Je pěkná a ta imitace stěn je super, informační tabulky jsou taky dobře graficky udělány, akorát trochu nesedí šedě natřený dveře.
http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production DJ´s

OZVUČENÍ VÁNOČNÍCH AKCÍ OD 1200,- ZA AKCI!
OBJEDNÁVKY A INFORMACE NA ČÍSLECH:
DJ´S:720 685 305
KAPELA:776 597 597
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6951
Registrován: 1-2007
Brněnské tramvaje ušetří za vytápění. Pomůže automatické zavírání dveří
X-Host
Středa, 22. listopadu 2017 - 08:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 7-2009
Vzhledem k vyhlídkám na přeložku tram. trati na Plotní by mne zajímalo, jaký je obecný názor a pohled na rušení smyčky Zvonařka (i nadchodů ÚAN-smyčka).

Nebude tam chybět prostor pro obracení vozů, pro posilovou k-12 (Červinkova-Zvonařka), pro konečnou a-60/61 + část a-67 nehledě i na parkovací místa? Byl by takový problém otočit tu smyčku zrcadlově a upravit ten slez z nadchodu tak, aby se pod ním ta smyčka (třeba i zrekonstruovaná celá) napojila na trať na Plotní?

A proslýchá se, že na prostor té smyčky si brousí zuby DORN, který by se tam chtěl roztáhnout s dostavbou toho komplexu. I kdyby se to místo takto "prodalo" komerci, to je takový problém nastavit to např. tak, že v úrovni 0 bude ta smyčka + terminál busů + parking a pokud chce DORN expandovat až k té čtyřproudovce, tak ať si to vyřeší až od výšky 2 či 3 N.P. s tím, že by prostoru té smyčky tím poskytl zastřešení [proud] , pokud mají tak enormní zájem, tak by jistě konstrukční řešení nebyl takový problém (jen chtít)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
VH
Středa, 22. listopadu 2017 - 17:59:51  
Neregistrovaný host
213.220.230.206
Ještě něco ke smyčce Nové sady. Nepoužívala se celkem často ta výhybka v době, kdy se tam kromě 10 otáčela i P6 a bylo např. potřeba, aby jedna šalina před sebe mohla pustit druhou, která sice přijela později, ale měla odjezd naopak dřív?
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 4-2011
že v úrovni 0 bude ta smyčka + terminál busů (...) že by prostoru té smyčky tím poskytl zastřešení

Já jsem pro. Auta ještě níž/výš a celý ten prostor nechat pro MHD. A pokud by se ještě postavil podchod do Zvonařky a z té smyčky toho jezdilo víc (teď je to fakt parkoviště, do a-60/61 tam nastupuje naprosté minimum lidí), mohl by to být takový Schottentor po Brněnsku.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
X-Host
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 15:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 7-2009
Focus1976: Níž to tam IMHO asi moc nepůjde (alespoň ne bez velkých nákladů, potenciálně záplavové území, derivační kanál a Ponávka de-facto přes ulici)...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Honza
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 17:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 6-2005
VH: Je to tak, píšu o tom výše. V té době se to objíždění smyčky dělo pravidelně. Jenže řidiči s tím tak nějak počítali, že se tyto šachy dějí nebo si to rovnou linka 10 hodila po projetí P6 opět na přímý směr, takže nic mezi nimi nestačilo projet. Nelze ale vyloučit, že i tak tam někdo neúmyslně sjel, jen v protisměru nic nejelo. Já osobně jsem tu výhybku vracel zpátky, jenže to nebyla moje povinnost tam pobíhat.
VH
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 20:18:23  
Neregistrovaný host
213.220.230.206
Honza: Jo, už to vidím [proud] Nevšiml jsem si toho ve všech těch komentářích, když jsem je procházel. Takže tady teď vypadám tak trochu jak Plha z Marečku, podejte mi pero [proud]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:26:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 11-2004
X-Host:
"Vzhledem k vyhlídkám na přeložku tram. trati na Plotní by mne zajímalo, jaký je obecný názor a pohled na rušení smyčky Zvonařka (i nadchodů ÚAN-smyčka).

Nebude tam chybět prostor pro obracení vozů, pro posilovou k-12 (Červinkova-Zvonařka), pro konečnou a-60/61 + část a-67 nehledě i na parkovací místa? Byl by takový problém otočit tu smyčku zrcadlově a upravit ten slez z nadchodu tak, aby se pod ním ta smyčka (třeba i zrekonstruovaná celá) napojila na trať na Plotní?

A proslýchá se, že na prostor té smyčky si brousí zuby DORN, který by se tam chtěl roztáhnout s dostavbou toho komplexu. I kdyby se to místo takto "prodalo" komerci, to je takový problém nastavit to např. tak, že v úrovni 0 bude ta smyčka + terminál busů + parking a pokud chce DORN expandovat až k té čtyřproudovce, tak ať si to vyřeší až od výšky 2 či 3 N.P. s tím, že by prostoru té smyčky tím poskytl zastřešení [proud] , pokud mají tak enormní zájem, tak by jistě konstrukční řešení nebyl takový problém (jen chtít)...

"
Myslím, že o dost jednodušší řešení pro otáčení autobusů MHD by byla domluva s Tourbusem a využívání přímo plochy autobusového nádraží. Místa je tam na to dost a určitě by nebyl problém (kromě financí, ale to je věc dohody...) jednu "uličku" vyhradit pro 60,61,67.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2017
Smyčka Zvonařka? Ten labyrint na autobusák je opravdu exkluzivní. Druho takovou věc nenajdete ani na svoboďáku, hodiny se dají obejít.
Řešení? Nepřetahovat zbytečně šalinu křížem přes auta, takže šalina na Plotní ano. Jestli je ta smyčka potřeba je otázkou, přebytečné dvanáctky můžou točit na Maliňáku nebo "blokově" přes Moravák na Českou. To proto, že na Zvoanřku toho fakt moc nejezdí. A jak píše 1560 nade mnou, busy se můžou otočit na Zvonařce, místa je v ní dost. Chtělo by to obnovit tento nájezd pro odbočení busu vpravo.
Nicméně problém se jmenuje "kudy z Černovické na Jihlavskou". Vyřešením této části VMO by výrazně klesla doprava, takže ulice Zvonařka by byla lépe průchodná úrovňově.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 17:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 5-2009
A co tu Zvonařku zachovat jako blokovou smyčku?
V místě, kde se ulice rozdvojuje na Dornych a Plotní, dát rozjezdovou výhybku a napojit pravou kolej staré tratě. Současnou výhybku do smyčky Zvonařka zrušit a pokračovat přímo. Poté se trať stočí vpravo do stopy současné výjezdové koleje ze smyčky (protisměrně). Tato kolej se poté pravým obloukem napojí ta trať v Plotní ulici na kolej směr centrum.
Pezos
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 18:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 4-2014
Do tří vteřin po signálu se ale začnou zavírat, pokud tam ale někdo strčí nohu, tak se znovu otevřou.
...
Podobný systém je běžný už například ve vagonech na železnici.


To není dobrý příklad, protože podobný systém NENÍ běžný ve vagonech na železnici (alespoň ne v ČR). Tam se nejdřív minutu-dvě čeká, aby se interiér stihl kvalitně vyvětrat [biggrin] Jen v nejnovějších elefantech jsem potkal jiný systém časování, kdy se dveře zavírají asi po 10 sekundách, ale ten musí zřejmě ručně zapnout fíra (protože je v provozu jen v mrazech a ještě ne vždy).
Úterý, 28. listopadu 2017 - 15:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 12-2007
Především je celá ta přeložka a napojení výpadovky podél řeky blbost. To se mělo udělat před 30 lety, dnes to ničemu nepomůže.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 23:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 4-2011
To automatické zavírání dveří je u starých tramvají ve Vídni už jak dlouho. Nečetl jsem nikdy hrůzné Nachrichten o zmatkujících nebo přivřených důchodcích nebo lidech, kteří by do nich mlátili v rozčilení z toho, že jim řidič ujíždí před nosem.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 29. listopadu 2017 - 06:48:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007
Focus1976: Nejen ve Vídni, ale i v celém (dříve jen západním) Německu, Francii, dokonce i v Polsku. Ale u nás musí být se vším problém, vše nové je tu automacitky ignorováno, bohužel [ko]
Pátek, 01. prosince 2017 - 23:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9215
Registrován: 9-2004
Zvláštní jízda dnes na Svoboďáku v podobě Varia 1626:

Středa, 06. prosince 2017 - 14:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 1-2005
Zdravím! [happy] Prosím, jak je to s jízdném v té vánoční tramvaji? Děkuji![happy]
Středa, 06. prosince 2017 - 17:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 10-2012
Naprosto běžný tarif.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 06. prosince 2017 - 22:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 1-2005
M2359: Mockrát děkuji za info![happy]
Náhradník
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 18:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 4-2011
@UdalostiBrno
Na České zdechla nějaká K2 a byla nakuplována s d-12 1217. Video na twittru @UdalostiBrno...
Foto z videa:

Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Kotas
Pátek, 08. prosince 2017 - 15:03:15  
Neregistrovaný host
165.225.72.126


Dotaz: může průjezd těžších vozidel (menší popelářský vůz) technicky poškodit kolejový svršek v podjezdu železniční tratě u židovského hřbitova? Viděl jsem tam už i bagr.
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6825
Registrován: 6-2004
Kotas Fotka má docela blbý úhel, ale hlavní bobky bude mít asi řidič tramvaje v protisměru, protože se mi moc nezdá, že by popeláři jeli u kraje...
Honza
Sobota, 09. prosince 2017 - 01:48:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 6-2005
Nemluvě o tom, že to popelářské auto tam nemá vůbec co dělat. Tohle bych řešil přímo napomenutím dopravce, tedy FCC, ať poučí své řidiče o pravidlech silničního provozu.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 12:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 3-2013
Jeden malý předvánoční kvíz. Co to je a k čemu to bude?