Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 28. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 28. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 25. prosince 2017 - 11:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19927
Registrován: 1-2006
Tak na Ex 531 jede 754 057 ... [happy]
ICQ 191300062
Pondělí, 25. prosince 2017 - 12:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 6-2003
Matijak: Našel jsem jen z roku 2008 : https://de.scribd.com/document/195328929/OBB-Buchfahrplan-2008-22 0
Pondělí, 25. prosince 2017 - 13:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 4-2014
Libor hh - šumavské lokálky první na ráně určitě nejsou. Na tu první ránu jsou zde jiné tratě, třeba:
trať č.178 Svojšín - Bor
momentálně SŽDC nabízí k prodeji tratě Hrušovany nad Jevišovkou - Hevlín a trať Moravské Budějovice Jemnice, a časem přibudou asi další takovéto tratě s velmi nízkým provozem a tratě kde se jezdí jen od pátku do neděle.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 13:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 6-2017
Libor_hh:
"Celkově mě přijde úsměvné, že pokud se zdejší obecenstvo strefuje do modrých je všechno v pořádku, pokud se začneme strefovat do zeleno - oranžových ,začínají tady někteří jedinci ztrácet nervy [proud]

"

Mě zase přijde směšné se strefovat do kohokoli.[biggrin] Napadlo mě jedno malé zamyšlení, aniž bych jakkoli ztrácel nervy. Nevím kdo a jak má ze zdejších diskutujících a kritiků co společné s provozem na železnici. Co vím, že nikdo z vás, nikdy nezažil a neví, co vše obnáší rozjetí takového provozu, jako jsou Šumavské lokálky. Kolik práce, úsilí a odříkání to stojí. Ono je jednoduché kritizovat, leč za sebe řeknu jedno,vážím si práce všech těch lidiček, co se podíleli více či méně na rozjetí celého tohoto projektu, kteří ze sebe vydali to nejlepší co v nich bylo, věnovali tomu mnoho hodin času a umu i nad rámec svých povinností. Jim patří dík a velká poklona ! Problémy vždy byli, jsou a budou. To vše k provozu na železnici patří a i přes všechny překážky to zvládli se ctí, tedy v mých očích určitě. Nadávejte si tu jak chcete, můžete se do mě pořád strefovat, leč pokud je vaše kritika postavena pouze na základě nějaké averze, bez znalostí na základě vašich dedukcí, stejně se vám budu opět jen vysmívat.[biggrin] Tímto se omlouvám těm, co tu píší byť kritiku, ale postavenou na reálných zkušenostech a jejich příspěvky mají hlavu a patu. [masinka][biggrin][satan]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 13:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 687
Registrován: 1-2013
Případně i ty tratě, kde není krajem objednaná vůbec žádná doprava. I když pomineme, v jakém stavu ty tratě jsou, tak pořád existují.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2017
Toff: Důležitější než dobré úmysly jsou výsledky.

Jestliže má být výsledkem jakékoli činnosti veřejná služba, tak má veřejnost, které ta služba je určena, právo tu službu a jejího poskytovatele kritizovat, a to i v případech, kdy je ta kritika postavena na averzi nebo neznalosti. Povinností poskytovatele, když dojde k posledně řečenému, pak je slušnou formou veřejnosti její omyly vysvětlovat a kritiky nenapadat. (Samozřejmě kromě některých zákonem vyjmenovaných případů. Hranice zákona však v tomto konkrétním případě kritici dle mého názoru evidentně nepřekračují.) Racionálně uvažující poskytovatel jakékoli služby by si měl neustále uvědomovat, že když bude tímto způsobem napadat své stávající i potenciální zákazníky, dříve nebo později o ně přijde. To platí i v případě, že se poskytovatel veřejné služby (resp. některý z jeho zaměstnanců) cítí politicky neprůstřelný, protože politická garnitura se může změnit a monopol na poskytování té služby padnout. Jestli opravdu máš nějaké gebíry na to, abys jménem poskytovatele veřejné služby mluvil, tak se ztotožňuji s tím, kdo ti tu napsal, že mu prokazuješ medvědí službu. Poctivé by bylo, kdybys na rovinu napsal, zda tě dotyčná soukromá firma platí - jsou země, kde se takové vyjádření ve veřejném vystupování považuje nejen za samozřejmou slušnost, ale bývá často i povinné.

Jako údajný zaměstnanec toho poskytovatele se tady stavíš do pozice jeho obhájce, ale ze tvé argumentace jako třeba v příspěvku 223 - "...Korekce názorů a formu vystupování to máte odkoukané od komančů?..."- na mě zavanul duch "nejlepších" tradic právě těch "komančů", se kterými kritika srovnáváš. Nevím, kolik života jsi prožil v bývalém režimu; já dost na to, abych to srovnat uměl. Výsledkem toho srovnání je bohužel poznání, že některé manýry jsou zřejmě nesmrtelné a vracejí se i po generacích, nehledě na to, jaká ideologie zrovna je považována za tu jedině správnou. Současný režim byl nastolen kromě jiných důvodů právě i proto, aby každý směl vyjádřit své mínění a nebyl za to nijak postihován, kromě několika málo zákonem daných případů.

Disclaimer: Nejsem obyvatelem Jihočeského kraje ani příjemcem veřejných služeb na jeho území. Na tomto sporu a jeho výsledcích nemám žádný osobní ani komerční zájem.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 15:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 6-2017
dědek_hank:
"Toff: Důležitější než dobré úmysly jsou výsledky.

Jestliže má být výsledkem jakékoli činnosti veřejná služba, tak má veřejnost, které ta služba je určena, právo tu službu a jejího poskytovatele kritizovat, a to i v případech, kdy je ta kritika postavena na averzi nebo neznalosti. Povinností poskytovatele, když dojde k posledně řečenému, pak je slušnou formou veřejnosti její omyly vysvětlovat a kritiky nenapadat. (Samozřejmě kromě některých zákonem vyjmenovaných případů. Hranice zákona však v tomto konkrétním případě kritici dle mého názoru evidentně nepřekračují.) Racionálně uvažující poskytovatel jakékoli služby by si měl neustále uvědomovat, že když bude tímto způsobem napadat své stávající i potenciální zákazníky, dříve nebo později o ně přijde. To platí i v případě, že se poskytovatel veřejné služby (resp. některý z jeho zaměstnanců) cítí politicky neprůstřelný, protože politická garnitura se může změnit a monopol na poskytování té služby padnout. Jestli opravdu máš nějaké gebíry na to, abys jménem poskytovatele veřejné služby mluvil, tak se ztotožňuji s tím, kdo ti tu napsal, že mu prokazuješ medvědí službu. Poctivé by bylo, kdybys na rovinu napsal, zda tě dotyčná soukromá firma platí - jsou země, kde se takové vyjádření ve veřejném vystupování považuje nejen za samozřejmou slušnost, ale bývá často i povinné.

Jako údajný zaměstnanec toho poskytovatele se tady stavíš do pozice jeho obhájce, ale ze tvé argumentace jako třeba v příspěvku 223 - "...Korekce názorů a formu vystupování to máte odkoukané od komančů?..."- na mě zavanul duch "nejlepších" tradic právě těch "komančů", se kterými kritika srovnáváš. Nevím, kolik života jsi prožil v bývalém režimu; já dost na to, abych to srovnat uměl. Výsledkem toho srovnání je bohužel poznání, že některé manýry jsou zřejmě nesmrtelné a vracejí se i po generacích, nehledě na to, jaká ideologie zrovna je považována za tu jedině správnou. Současný režim byl nastolen kromě jiných důvodů právě i proto, aby každý směl vyjádřit své mínění a nebyl za to nijak postihován, kromě několika málo zákonem daných případů.

Disclaimer: Nejsem obyvatelem Jihočeského kraje ani příjemcem veřejných služeb na jeho území. Na tomto sporu a jeho výsledcích nemám žádný osobní ani komerční zájem."

Ano, já souhlasím s kritikou, která má nějaký reálný základ a naopak je dobře, když se v tomto smyslu někdo vyjádří. Jednak je to nastavené zrcadlo, do kterého je třeba nahlédnout. Jenže pokud je kritikou to, že si tu různí lidé vymýšlí a lžou, to nepovažuji za korektní kritiku. To by si musel pročíst vše, co tu již proběhlo. A nepleťme si pojmy z dojmy, ona i ta svoboda projevu má své hranice a já svobodu projevu ctím, jako málo kdo. Jenže pokud někdo úmyslně lže a hází špínu, mám s tím trochu problém. Stejně tak, jako když někdo staví tuto debatu do roviny osobní a stůj co stůj tu musí někoho napadat. Což je vidět docela často a většinou je příčinou jen neschopnost jedinců adekvátně argumentovat. Pak těžko můžeš cokoliv vysvětlovat, protože si terčem urážek a napadání, především od lidí, kteří nemají žádný zájem na nějakém zlepšení, oni prostě musí jen bojovat proti soukromníkům. Na závěr, máš pravdu, že tu nějakým způsobem bráním naši firmu, ale nikdo mě za to neplatí a dělám to jen sám za sebe. Někdy trochu z hecu a pro zábavu, protože jsou tu lidé, kteří tento sport předváděli i v loni, kdy jsme rozjížděli rychlíky. Neberu to nijak ke své osobě vážně, někdy mě mrzí, když se nám něco nepovede a pak nám to dají sežrat, ale to k tomu patří. Rozhodně mé názory nikdo nemusí korigovat a cenzurovat. Good luck a díky za postřehy, možná se polepším a nebudu psát nic [wink][masinka]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 15:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 7-2009
Matijak

http://gvd.cz/
Pondělí, 25. prosince 2017 - 15:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2853
Registrován: 1-2005
Nekran:
Trochu mimo...[wink]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 16:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 1-2013
Trochu mimo... ale doopravdy jen trochu, jen kousíček vedle...[happy]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 19:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6641
Registrován: 8-2012
když bude tímto způsobem napadat své stávající i potenciální zákazníky, dříve nebo později o ně přijde
Já se obávám, že žijete v poněkud posunuté internetové šotorealitě - Grep rozhodně není platformou pro zákazníky (vždyť tu mnozí diskutující sami tvrdí, že nově pojedou autem/autobusem/jinam [crazy]).
Vždyť se na Šumavě nic zásadního nestalo - vlaky tu jezdí, vozí lidi, některým se cesta zdražila, jiným zlevnila, občas spadne na koleje strom, občas se vozidlo porouchá... já nevidím žádný armagedon, který tu podle zdejších apoštolů nastal.
Samozřejmě tu jsou podněty k zamyšlení, nápravě nebo vyzkoušení, to asi nikdo neodmítne klidně i mailem (např. by bylo vhodné vyvinout tlak cílený na prodej jízdenek JIKORD+ na více místech popř. online - co pro to zdejší komunita udělala?). Ale pak je tu hromada hejtů od frustrátů, kteří to prostě jen nejsou schopni vydejchat, že tam už neplatí režimky a nejezdí dvanáctiválce z ČKD. I ti mají samozřejmě právo na ventilování své potřeby, ale v okamžiku, kdy začnou útočit v osobní rovině, může podle mě jít veškerá slušnost stranou a na hrubý pytel patří hrubá záplata. Co tady chcete pořád vysvětlovat, když oni už od prvního dne dokonale vědí, jak dřív bylo líp, teď to všechno stojí za hovno a v létě bude stát ještě víc *)? Přitom to není žádný reprezentativní vzorek cestujících a už vůbec ne potenciální zákazníci, jen partička zneuznaných šotoultras popř. modrogumídků.

*) mimochodem, GWTR zvládal obdobné letní návaly cyklistů třeba ve Szklarskiej Porębě, takže to třeba nejsou úplní kreténi, co nevědí, která bije... co myslíte?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 19:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8312
Registrován: 4-2003
Toff:Good luck a díky za postřehy, možná se polepším a nebudu psát nic

Nedělej ze sebe uražené malé dítě. Piš sem dál, jen si uvědom, že tu NEJSI pouze sám za sebe, protože svým stylem psaného projevu zde reálně vystupuješ za GWTR.

Takže když u Tebe by to měla být především trochu pokora a místo pálení do lidí na opačné straně názorového spektra bys měl být trpělivý, místo agrese především vysvětlení situace, klidně i vícekrát. Jedince fungující jak kolovrátek (zejména DHaK), kteří píší nesmysly a zasévají nenávist, raději ignorovat, respektive okomentovat, že vše již bylo vysvětleno. Kdo chce, chápe a kdo ne, jede si v psaní nesmyslů i nadále [wink].
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 6-2017
Bram:
"Toff:Good luck a díky za postřehy, možná se polepším a nebudu psát nic

Nedělej ze sebe uražené malé dítě. Piš sem dál, jen si uvědom, že tu NEJSI pouze sám za sebe, protože svým stylem psaného projevu zde reálně vystupuješ za GWTR.

Takže když u Tebe by to měla být především trochu pokora a místo pálení do lidí na opačné straně názorového spektra bys měl být trpělivý, místo agrese především vysvětlení situace, klidně i vícekrát. Jedince fungující jak kolovrátek (zejména DHaK), kteří píší nesmysly a zasévají nenávist, raději ignorovat, respektive okomentovat, že vše již bylo vysvětleno. Kdo chce, chápe a kdo ne, jede si v psaní nesmyslů i nadále [wink]."

Nechci tě nějak urazit, ale zcela si nepochopil ironii, tak že to uražené dítě odvolej[lame] [biggrin][biggrin][biggrin]

Co se týká pálení do lidí, nejsem si vědom, že bych na normální komentáře reagoval nějak neadekvátně či zle a do někoho se strefoval, leč pokud se někdo strefuje do mě či lže a pomlouvá tím naši firmu, nenechávám to ležet ladem, jak jsem již psal, je to trochu hec a nějak vážně to neberu, natož aby mě mohl někdo urazit, já si totiž od některých dokáži udělat srandu i sám ze sebe. Závěrem, reaguji tu sice jako zaměstnanec GWTR, leč rozhodně odmítám, že by to mělo být jakékoli stanovisko firmy. Hlavně klid a nohy v teple. S pozdravem lepič jízdních řádů. PS : mě se jen tak nezbavíte ! [biggrin][biggrin][biggrin][satan]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8314
Registrován: 4-2003
Toff:Závěrem, reaguji tu sice jako zaměstnanec GWTR, leč rozhodně odmítám, že by to mělo být jakékoli stanovisko firmy.


To, co jsi teď napsal, si několikrát přečti a opravdu si uvědom, že tady reprezentuješ GWTR, byť Tvé názory a komentáře nejsou oficiálními stanovisky GWTR. Prostě reprezentuj!!! [wink]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 6-2017
Bram:
"Toff:Závěrem, reaguji tu sice jako zaměstnanec GWTR, leč rozhodně odmítám, že by to mělo být jakékoli stanovisko firmy.


To, co jsi teď napsal, si několikrát přečti a opravdu si uvědom, že tady reprezentuješ GWTR, byť Tvé názory a komentáře nejsou oficiálními stanovisky GWTR. Prostě reprezentuj!!! [wink]"

Já to chápu, v klidu ...... tak že neodvoláš jo ....... [biggrin][biggrin][rofl][masinka]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 20:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2017
T_._H_.:
"Grep rozhodně není platformou pro zákazníky "

Bohužel se i zdejší fórum posunulo mezi ty množiny internetových bublin, uvnitř kterých jejich účastníci hledají souhlas se svými postoji a tvrzeními (přičemž pravdivost nebo morální úroveň těch postojů a tvrzení vůbec není pro vyjadřování souhlasu rozhodující), zatímco ti, kdo pobývají v jiných bublinách, jsou akorát objekty vhodnými k tomu, aby se po nich plivalo.


T_._H_.:
"Ale pak je tu hromada hejtů od frustrátů... partička zneuznaných šotoultras popř. modrogumídků."

Díky za vzorek těch plivanců. [crazy] Ještě jsi zapomněl podotknout, že všichni obhájci soukromníků tady kážou jedině pravdivé a posvátné Slovo Boží. [andel]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 21:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6643
Registrován: 8-2012
jsi zapomněl podotknout, že všichni obhájci soukromníků tady kážou jedině pravdivé a posvátné Slovo Boží
No a nakonec ty osobní útoky přejdou k podsouvání a vkládání do úst jakýchsi "zapomenutých podotknutí", která (by) dotyčný nikdy nenapsal, protože je potřeba s ním rychle a jednoduše zúčtovat.
Díky za vzorek toho hejtování, jakmile se nezpívá podle správných notiček...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 21:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8315
Registrován: 4-2003
Toff:tak že neodvoláš jo .......

Snad jsi se neurazil?!? [coze]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 22:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 6-2017
Bram:
"Toff:tak že neodvoláš jo .......

Snad jsi se neurazil?!? [coze]"

Tak to nehrozí [biggrin][biggrin][wink][masinka]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 22:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 7-2009
Tkan

Sem se trošku sekl, nějak jsem ten Linz přehlédl [wink] ještě jsem měl v hlavě trauma z tý Ježíškovo sebevraždy (zas nic nepřinesl) [biggrin][biggrin]
Úterý, 26. prosince 2017 - 05:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19928
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 131

Os ČB - ČK - Volary 654 003 + 015, 654 017, 654 013
Os Číčenice - Volary 654 006, 654 009, 654 016
Os Strakonice - Volary 654 002, 654 011, 654 014

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 814 146

Ex 531 - 754 022

bez záruky ...
ICQ 191300062
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19929
Registrován: 1-2006
654 015 + 003 dnes na Os 8103 ...


ICQ 191300062
Úterý, 26. prosince 2017 - 11:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 2-2005
T__H__.
Ale pak je tu hromada hejtů od frustrátů, kteří to prostě jen nejsou schopni vydejchat, že tam už neplatí režimky a nejezdí dvanáctiválce z ČKD. I ti mají samozřejmě právo na ventilování své potřeby, ale v okamžiku, kdy začnou útočit v osobní rovině, může podle mě jít veškerá slušnost stranou a na hrubý pytel patří hrubá záplata.

máš pravdu, pane bývalý výprafčí, ty jsi takové - k čemu bych tě přirovnal? takové malé uražené zapšklé psí lejno.nemohu jinak nazvat toho, co diskutujícím nadáva do frustrátů, režimek (závidí, že už ji nemá ) ještě chybí výrazy o modrých gumách a jiné urážky. a jak píšeš-na hrubý pytel......
Úterý, 26. prosince 2017 - 11:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 2-2005
ad Toff:
Vy jste tady teda parta.Ty píšeš, jak těžké je rozjíždět nějaký nový provoz? Podle mne jen kecy v kleci.
Co vím, že nikdo z vás, nikdy nezažil a neví, co vše obnáší rozjetí takového provozu, jako jsou Šumavské lokálky. Kolik práce, úsilí a odříkání to stojí. Ono je jednoduché kritizovat, leč za sebe řeknu jedno,vážím si práce všech těch lidiček, co se podíleli více či méně na rozjetí celého tohoto projektu, kteří ze sebe vydali to nejlepší co v nich bylo, věnovali tomu mnoho hodin času a umu i nad rámec svých povinností
Co jiného než kromě vozidel se změnilo? Asi nic, fírové cestu znají moc dobře, dyť jste skoro všechny převzali od ČD, zázemí v depu taky máte i s lidmi, tak co je těžkého na rozjetí ??? Na druhou stranu už několik dlouhých let jezdíte KV-ML, přes rok krychlíky do Mostu, to jste nasbírali málo zkušeností???

a budu citovat výprafčího (bývalého) T__H__o pár řádků výše:
*) mimochodem, GWTR zvládal obdobné letní návaly cyklistů třeba ve Szklarskiej Porębě, takže to třeba nejsou úplní kreténi, co nevědí, která bije... co myslíte?

Tak co je tak těžkého na rozjezdu provozu, který jste získali na základě smlouvy s Jihočeským krajem? To vylepování jízdních řádů? [proud]
Úterý, 26. prosince 2017 - 12:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 6-2017
Libor_hh:
"ad Toff:
Vy jste tady teda parta.Ty píšeš, jak těžké je rozjíždět nějaký nový provoz? Podle mne jen kecy v kleci.
Co vím, že nikdo z vás, nikdy nezažil a neví, co vše obnáší rozjetí takového provozu, jako jsou Šumavské lokálky. Kolik práce, úsilí a odříkání to stojí. Ono je jednoduché kritizovat, leč za sebe řeknu jedno,vážím si práce všech těch lidiček, co se podíleli více či méně na rozjetí celého tohoto projektu, kteří ze sebe vydali to nejlepší co v nich bylo, věnovali tomu mnoho hodin času a umu i nad rámec svých povinností
Co jiného než kromě vozidel se změnilo? Asi nic, fírové cestu znají moc dobře, dyť jste skoro všechny převzali od ČD, zázemí v depu taky máte i s lidmi, tak co je těžkého na rozjetí ??? Na druhou stranu už několik dlouhých let jezdíte KV-ML, přes rok krychlíky do Mostu, to jste nasbírali málo zkušeností???

a budu citovat výprafčího (bývalého) T__H__o pár řádků výše:
*) mimochodem, GWTR zvládal obdobné letní návaly cyklistů třeba ve Szklarskiej Porębě, takže to třeba nejsou úplní kreténi, co nevědí, která bije... co myslíte?

Tak co je tak těžkého na rozjezdu provozu, který jste získali na základě smlouvy s Jihočeským krajem? To vylepování jízdních řádů? [proud]"

Tak to lepení je věc opravdu těžká, něco o tom vím, jako vrchní lepič jízdních řádů. [biggrin]

To ostatní nemá cenu nějak dlouze rozvádět, je to jako v tom pořekadle "bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku " . [biggrin][biggrin][satan][masinka]
Horstfuchs
Úterý, 26. prosince 2017 - 12:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 11-2013
Hade, ty jsi fakt tragéd [biggrin]
Jak se daří druhému konci tvého hadího ocásku, Emanuele? Už tady dlouho neplkala [proud][proud][proud]
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Úterý, 26. prosince 2017 - 18:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 2-2005
Horstfuchs:
á, pan Skala alias Mykl a pan Kudrej zase věští z křišťálové koule. Copak, ježíšek nedonesl požadované vláčky pod stromeček? A Emanuelu si můžete pustit na videu a dobře se koukejte [lol] [lol] [lol]
Úterý, 26. prosince 2017 - 19:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6650
Registrován: 8-2012
Koukám, že máte za sebou další zbytečný den argumentačního nedostatku... a lepší to hned tak nebude. Ještěže máte T.H. [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2017
Pánové znalí i jen částečně, včera, tedy 25.12. jsem zahlédl na větší vzdálenost na trati z Vimperka do Strakonic něco, co vypadalo jako regionova původně železnice Desná. Je to možné, nebo to bylo jen něco podobného. A pokud to byla ona, komu patří?
Díky
Úterý, 26. prosince 2017 - 20:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 7-2017
Doblo:
"Pánové znalí i jen částečně, včera, tedy 25.12. jsem zahlédl na větší vzdálenost na trati z Vimperka do Strakonic něco, co vypadalo jako regionova původně železnice Desná. Je to možné, nebo to bylo jen něco podobného. A pokud to byla ona, komu patří?
Díky"

Odpověď je tady:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3844193
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2017
díky, tak jsem se nespletl, ale zatím je bez slibované mrkve, jinak by mě na tu dálku ani nezaujala
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2017
Horstfuchs: [lol]
Středa, 27. prosince 2017 - 10:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19931
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 113 003, 814 011

Os ČB - ČK - Volary 654 015, 654 017, 654 002, 654 011, 654 002, 654 013
Os Číčenice - Volary 654 006, 654 009, 654 016, 814 501
Os Strakonice - Volary 654 011, 654 003, 810 492, 654 014

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 810 573, 814 146, 814 147

Ex 531 - 754 022

bez záruky ...
ICQ 191300062
Středa, 27. prosince 2017 - 17:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3480
Registrován: 8-2010

ČD se vrací i když jen na jeden den [proud][vypravci]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 27. prosince 2017 - 23:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6005
Registrován: 12-2011

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 08:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19934
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 113 003, 814 011

Os ČB - ČK - Volary 654 013, 654 017, 654 011, 654 014, 654 011, 654 002
Os Číčenice - Volary 654 009, 654 016, 654 006, 814 501
Os Strakonice - Volary 654 014, 654 015, 810 492, 654 003

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 810 573, 814 146, 814 147

Ex 531 - 754 022 ???

bez záruky ...
ICQ 191300062
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 10:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 6-2017
Pépa_rákos:
"Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 113 003, 814 011

Os ČB - ČK - Volary 654 013, 654 017, 654 011, 654 014, 654 011, 654 002
Os Číčenice - Volary 654 009, 654 016, 654 006, 814 501
Os Strakonice - Volary 654 014, 654 015, 810 492, 654 003

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 810 573, 814 146, 814 147

Ex 531 - 754 022 ???

bez záruky ..."

Pepo, nechybí tam někde 629? [wink][masinka]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 11:06:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 8-2017
Jen informativně:

- v sešitových jízdních řádech na všech třech tratích je u všech vlaků psána řada 654, nikoliv reginova ani 810. Jsou to tedy všechno náhrady. Nad turnusovou potřebou se tu už někdo zamýšlel.

- mezi ČB a Boršovem se nachází - takřka bez vlivu na jízdní dobu - krátký úsek na 100 km/h, jinak stovka není nikde. Ač je všude shodně psána ř. 654, některé vlaky v tomto úseku mají v SJŘ stanovenou rychlost 100 km/h a některé 80 km/h. Mám z toho pocit, že u některých vlaků se stanovila rychlost 100 km/h proto, aby to nevypadalo, že podmínka této rychlosti v zadání zakázky byla jen účelová a bezdůvodná, u jiných vlaků s 80 km/h pak se počítá s náhradami a nikdo nemůže říci, že tyto nevyhovují rychlostí. Je to jen můj názor, možná se dočkáme vysvětlení. Stejně tak některé vlaky s 654 mají stanovený normativ hmotnosti M 50 t a některé normativ nemají vůbec, přičemž výskyt tohoto jevu se nekryje s výskytem rychlostí 80 nebo 100 km/h.

- k náhradám se smlouva staví velmi benevolentně (už jsem to tu psal a Mladějov to nepochopitelně napadl). Pět procent výkonů nevyhovujícími vozidly je tolerováno, za každé další procento je účtována relativně směšná pokuta 50 000 Kč za rok, tedy např. při 10% náhrad zaplatí dopravce 250 000 Kč ročně. Autobus NAD smlouva výslovně považuje za vyhovující vozidlo bez dalších podmínek. Nemám nic proti GWTR, ale jeho majitel to s krajskými papaláši a šibaly skoulel pro sebe moc šikovně. Proti náhradám či autobusům mohou protestovat obce či občané, ale nelze to napadnout jako nedodržování smlouvy, ta s tím prostě za směšnou pokutu výslovně počítá. (Srovnání s několikamilionovou pokutou v Libereckém kraji za jednu náhradní soupravu bez informačního systému se nabízí, byť bez jakéhokoliv vztahu k tomuto případu.) Rovněž to nezpochybňuje soutěž, protože i ČD mohly svou nabídkovou cenu počítat pro nevyhovující vozidla + pokutu. Ale ČD neumí pracovat s riziky tohoto druhu.
Mladějov
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 11:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11771
Registrován: 3-2007
>Mladějov to nepochopitelně napadl

????????

Jinak, nezlobte se, mi připadá, že se prostě snažíte za každou cenu najít, jací jsou to podvodníci. Co je v SJŘ je fakt věcí dopravce, cestující zajímá, jestli to pojede včas, bude to topit a některé i má-li to služby popisované v hlavičce vlaku - tedy třeba nízkopodlažnost (inv. vozík).
Pokud nejsou služby slíbené v hlavičce splněny, pak jde o náhradu.

Jinak zopakuji už asi popáté - netřeba na tom všem hledat kdoví co.
Objednatel nechtěl ČD, chtěl(svůj) GWTR proto stanovil ty podmínky, jak stanovil, (aby nevyhověla ř. 840 ani 814).
ČD zase ví, že na drsné Šumavě není provoz nejlevnější a varianty "léto" na 194 jsou taky drahý špás, tak je předání těch tří tratí možná pro ČD ekonomicky ne tak velká bolest.

PRAKTICKY je většina vlaků vedena lepšími vozidly, než za ČD - což je asi plus, ne..? Co je v SJŘ je lidem buřt, přidat tam k 1. změně řádek "motorový vůz 810 (814)" je maličkost, když se na tom tak točíte.

Já vidím praktický problém pro cestujícího ve dvou věcech - nepřestupném tarifu na/z ČD a doladit čekání na přípoje.

A možný (nikoli jistý) problém třetí- a to pokrytí letní přepravy.
Jako praktik přidám obavu z problémovosti RS1 na horských pomalých lokálkách v tvrdých zimních podmínkách.

Opravdu bych nechal hodnocení a odsudky až na podzim 2018 a vy byste to měl(i) udělat též.
Jinak je to, promiňte, jen šotoušské krákorání a hledání chyb.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 12:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2017
Mladějov:

- podvodníci určitě nejsou řadoví zaměstnanci GWTR, jen se mezi nimi vyskytují jedici slabšího ducha i komunikační úrovně - jistě jen výjimky, ale jsou hodně slyšet. Podvodníci jsou vyšší level.

- vaše rezignace na mafiánský způsob výběru dopravce má svou logiku, dnes už s tím stejně nikdo nic nenadělá, karty jsou prostě rozdány a máte svým způsobem recht. Šibaly tolerujeme na všech úrovních politiky, ti jihočeští jsou mnohým dokonce vysloveně sympatičtí.

- ani jeden z dopravců není úplně špatný ani úplně dobrý, některá zlepšení s GWTR jsou evidentní, ostatní se uvidí. Vámi navrhovaný odsun šotoušského krákorání na podzim 2018 vítám. Já budu nadále občas přispívat dle svých velmi omezených časových možností a Vaši zpětnou vazbu tedy do podzimu oželím.

- co je v SJŘ považuji za zajímavé, proto jsem to sem dal

- Vaše úvaha, že pro ČD to nemusí být ekonomicky nijak velká ztráta, je zajímavá a může být pravdivá. Naopak nová smlouva je velký ekomonický průser pro GWTR, pokud se nenajde způsob dofinancování. Ale najde se, nemám obavy, takže vše bude fungovat jak má, jen na tu relativně nepatrnou medializovanou úsporu za 15 let se nějak zapomene. Ale život jde dál [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem neregistrovat_je_normální.)


(Příspěvek byl editován uživatelem neregistrovat_je_normální.)
Mladějov
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 12:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11775
Registrován: 3-2007
Tak velmi pravděpodobně se tam během příštího roku podívám, minimálně do Vimperku a Volar, a pár známých z oboru z okolí (např. Strakonice) se zeptám, abych měl jiný zdroj, než K-rep.
Ono přidat pár postřehů je něco jiného, než dělat závěry.
Vaše poslední dvě věty vypadají dohromady velmi divně [wink].

A poněkud mi podsouváte některé postoje, diskusní kolego.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 12:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 6-2017
Mladějov:
">Mladějov to nepochopitelně napadl

????????

Jinak, nezlobte se, mi připadá, že se prostě snažíte za každou cenu najít, jací jsou to podvodníci. Co je v SJŘ je fakt věcí dopravce, cestující zajímá, jestli to pojede včas, bude to topit a některé i má-li to služby popisované v hlavičce vlaku - tedy třeba nízkopodlažnost (inv. vozík).
Pokud nejsou služby slíbené v hlavičce splněny, pak jde o náhradu.

Jinak zopakuji už asi popáté - netřeba na tom všem hledat kdoví co.
Objednatel nechtěl ČD, chtěl(svůj) GWTR proto stanovil ty podmínky, jak stanovil, (aby nevyhověla ř. 840 ani 814).
ČD zase ví, že na drsné Šumavě není provoz nejlevnější a varianty "léto" na 194 jsou taky drahý špás, tak je předání těch tří tratí možná pro ČD ekonomicky ne tak velká bolest.

PRAKTICKY je většina vlaků vedena lepšími vozidly, než za ČD - což je asi plus, ne..? Co je v SJŘ je lidem buřt, přidat tam k 1. změně řádek "motorový vůz 810 (814)" je maličkost, když se na tom tak točíte.

Já vidím praktický problém pro cestujícího ve dvou věcech - nepřestupném tarifu na/z ČD a doladit čekání na přípoje.

A možný (nikoli jistý) problém třetí- a to pokrytí letní přepravy.
Jako praktik přidám obavu z problémovosti RS1 na horských pomalých lokálkách v tvrdých zimních podmínkách.

Opravdu bych nechal hodnocení a odsudky až na podzim 2018 a vy byste to měl(i) udělat též.
Jinak je to, promiňte, jen šotoušské krákorání a hledání chyb."

Nechci se míchat do vaší debaty, i když v mnohém s tebou souhlasím, jen mě trklo to označení RS1, myslel si tím RegioSprinter? [masinka]
Mladějov
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 12:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11779
Registrován: 3-2007
Myslel jsem 654, ne 840,841. Ono v těch názvech to není moc ujednoceno, takže pro puntičkáře radši čísly.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 13:24:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 6-2017
Mladějov:
"Myslel jsem 654, ne 840,841. Ono v těch názvech to není moc ujednoceno, takže pro puntičkáře radši čísly."
Jo jasně, je to sice taková blbůstka, ale RegioSprinter tedy BR654 se neoznačuje RS1 pouze RS. Označení RS1 patří k Rego-Shuttle číslem BR650 u nás 840,841. Nechtěl jsem rýpat, jen upřesňuji. [wink][masinka]
Mladějov
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 13:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11784
Registrován: 3-2007
No já pamatuji doby (okolo roku 2000), kdy se říkalo tomu, co jezdí u vás RS1 a Desiru RS2 a BR 650 v ČR ani blízkém okolí nejezdilo.
RS jezdilo z Plauen do Hofu a RS2 třeba do Mariánek.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 13:36:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 6-2017
Mladějov:
"No já pamatuji doby (okolo roku 2000), kdy se říkalo tomu, co jezdí u vás RS1 a Desiru RS2 a BR 650 v ČR ani blízkém okolí nejezdilo.
RS jezdilo z Plauen do Hofu a RS2 třeba do Mariánek."

Mám to převzaté od Němců, obě tyto vozidla jsme provozovali a vlastnili, BR650 už nemáme, i když na ních naší fírové pořád jezdí na Sokolovsku, leč ty už vlastní pouze Němci. [masinka]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 13:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 8-2007
k náhradám se smlouva staví velmi benevolentně (už jsem to tu psal a Mladějov to nepochopitelně napadl). Pět procent výkonů nevyhovujícími vozidly je tolerováno, za každé další procento je účtována relativně směšná pokuta 50 000 Kč za rok, tedy např. při 10% náhrad zaplatí dopravce 250 000 Kč ročně.
Divím se, že stejně hlasitě nebrojíš proti smlouvě na dopravní obslužnost na trati 190, kde je tolerováno 15% náhrad bez sankce. Že by to bylo z důvodu, že dopravcem v tomto případě není soukromník?
Bílý_petr
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 7-2005
Toff - kde je tedy ta 628 283-4 + 629 283-2? Nebo to byl zase jenom nějakej informační šum?
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 6-2017
Bílý_petr:
"Toff - kde je tedy ta 628 283-4 + 629 283-2? Nebo to byl zase jenom nějakej informační šum?

"
Jezdí, ale na kterém oběhu přesně nevím, informační šum to určitě nebyl. Měla jet ráno z Budějovic. Proti ve dvojčeti RS, z důvodu kapacity, byl zaznamenán nárůst počtu cestujících [masinka]

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2014
629-283-2 jede právě z ČB do Nového Údolí na 8109
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 6-2010
Os 8108 si veze zpoždění 40 min. (zpoždění nabraly v úseku Černý Kříž - Nová Pec)
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:55:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6660
Registrován: 8-2012
podmínka této rychlosti v zadání zakázky byla jen účelová a bezdůvodná
1) podmínka této rychlosti v zadání byla stejná pro všechny;
2) dopravce se vybíral na 15 let, během kterých je možné vylepšení infrastruktury, nikoli na aktuální stav;
3) vozidlo s Vmax=100 má i pro dosažení 80 nebo 90 km/h rychlosti lepší vlastnosti než ta, pro níž je 80 (90) km/h limitem.

k náhradám se smlouva staví velmi benevolentně
1) podmínky pro náhrady byly opět pro všechny stejné (a nejsou nijak benevolentní, v "memorandových" smlouvách ČD jsou řádově vyšší tolerance, jinak by se třeba na R19 nedoplatily);
2) představte si zdejší reakci, kdyby ty podmínky byly "ne-benevolentní" a vyhrály to ČD (pravděpodobně by se šotoultras mohli naprosto stejně podefekovat do výšky, jen v úplně opačném gardu).

P.S. V Libereckém kraji ČD nakonec nikdy žádnou pokutu neplatily - "skoulely pro sebe moc šikovně" s krajem, že ty peníze adresně navážou na "zlepšení podmínek pro cestující", čili někde vymalovaly čekárnu apod., což by stejně udělat měly (musely).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2017
Bkv: "Divím se, že stejně hlasitě nebrojíš proti smlouvě na dopravní obslužnost na trati 190"
Není to proto, že jsme ve vláknu o Šumavě? A - když už jste se sem s tím našrouboval - jaká smlouva o 190? S nějakým Lineárním Nadkrajem? Na 190 je toho špatně mnohem víc, rád si o tom od Vás nějaký fundovaný rozbor přečtu v příslušných rubrikách.
Celkem jasně jsem napsal, že ani jeden z dopravců na Šumavě není dokonalý a že s GWTR se projevila viditelná zlepšení. To jste přehlédl, soudruhu Uljanove?
Jsem soukromník a Vaše parodie na obranu soukromníků metodou třídního boje vzbuzuje ve mně dojem, že Vás platí ČD, aby byla názorně vidět argumentační úroveň jejich protivníků.[happy]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 15:13:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 6-2017
neregistrovat_je_normální:
"Bkv: "Divím se, že stejně hlasitě nebrojíš proti smlouvě na dopravní obslužnost na trati 190"
Není to proto, že jsme ve vláknu o Šumavě? A - když už jste se sem s tím našrouboval - jaká smlouva o 190? S nějakým Lineárním Nadkrajem? Na 190 je toho špatně mnohem víc, rád si o tom od Vás nějaký fundovaný rozbor přečtu v příslušných rubrikách.
Celkem jasně jsem napsal, že ani jeden z dopravců na Šumavě není dokonalý a že s GWTR se projevila viditelná zlepšení. To jste přehlédl, soudruhu Uljanove?
Jsem soukromník a Vaše parodie na obranu soukromníků metodou třídního boje vzbuzuje ve mně dojem, že Vás platí ČD, aby byla názorně vidět argumentační úroveň jejich protivníků.[happy]"

Nerozčiluj se, někdy to ne z cela každý chápe, co druhý chce zdělit. Každopádně i ty máš kus pravdy, uznávám. [ok][masinka]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 15:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 6-2017
Sukafon534:
"Os 8108 si veze zpoždění 40 min. (zpoždění nabraly v úseku Černý Kříž - Nová Pec)"

Ano, technická závada na vozidle, ale už jede .... [masinka][satan]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 15:38:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
Prej zítra přijede další Mrkev !?
Bílý_petr
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 17:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 7-2005
Toff + VESNIČAN - díky za potvrzení [happy]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 19:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2017
T. H.:
"1) podmínka této rychlosti v zadání byla stejná pro všechny;
2) dopravce se vybíral na 15 let, během kterých je možné vylepšení infrastruktury, nikoli na aktuální stav;
3) vozidlo s Vmax=100 má i pro dosažení 80 nebo 90 km/h rychlosti lepší vlastnosti než ta, pro níž je 80 (90) km/h limitem. "


S tím vším naprosto souhlasím, jakož i s dalšími částmi Vašeho příspěvku 6660 (téměř ďábelské číslo).
Drtivě jste tedy vyvrátil všechna tvrzení, která nikdo neřekl.

K bodu 3: Ano, ano, to je ten správný argument, proč uvšechvšudy nedali jízdní vlastnosti do smlouvy? Váš argument platí dvojnásob i obráceně: vozidla na 80 km/m mají při 100 km/h (např. ujetí vozidel z Kubovky) chodové vlastnosti horší. [happy]
K bodu 2: Jako jihočech se těším, jak nám budou úseky na 100 km/h vesele přibývat, a beru na vědomí, že 654 byly vybrány fixně na 15 let, protože kraj si potřebné změny asi neumí ošetřit jinak.


Abych shrnul minulý příspěvek + Vaši reakci:
Napsal jsem, že nevím, proč mají jinak stejné vlaky s 654 v SJŘ někdy 80 a někdy 100 km/h.
Vy jste mi odpověděl, že to nevíte taky.
Maršál
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 19:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6251
Registrován: 1-2010
- co je v SJŘ považuji za zajímavé, proto jsem to sem dal

To je spíše vidět, že sešiťák dělal někdo od stolu a trať v životě neviděl. A nebylo to jen zde. Taky jsem na to upozorňoval již v roce 2013, že vyšel nový SJŘ pro nákladní dopravu na trati Veselí - Jihlava a někde jsem měl s nákladem určených 80 Km/h a k tomu neadekvátní brzdící %. Myslím, že tam nikde není osmdesátka dodnes ani na horních rychlostnících N?[proud] Já bych řekl, že toto je čistě bordel SŽDC a GWTR jezdí jen podle toho, co jim SŽDC přidělí. A mimochodem, když tudy náhodou pojede ČD a dostane do Volar toto stovkové číslo, pojede 100 Km/h?[proud]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Maršál
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 19:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6252
Registrován: 1-2010
Mně osobně by zajímalo, jestli je ten SJŘ doveden k dokonalosti a JD je spočítána na tu stovku?[proud]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]