Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 16. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 16. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:09:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2009
koukám, že na Šumavu už raději [auto]...

Proč vlastně mají vlaky kolem Volar stálá zpoždění? měly to už i ČD a teď i GW?

a proč vlaky nejsou vidět na Babitronu?

(Příspěvek byl editován uživatelem outdoor.)
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2017
Nekoukej na Babitron, ale na grapp tam je vše. I filtrovat to můžeš.
Kde vidíš stálé zpoždění????
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 13:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2009
to ViJO: díky za tip, nejsem tak znalej...

no obecně zpoždění na těchto tratích jsou dost častá , ne? volary-čb apod...jsem zažil mnohokrát ai se tady o tom dost píše...
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 13:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 2-2013
Kotec:
"U ČD pamatuji čekání 70 minut, díky čemuž jsem neskončil v půlnoci v Číčenicích."
To já pamatuji teda jiné chování ČD. Např. že Os z Číčenic prostě nepočkal a jel (měli jsme do půl hodiny), nevím jestli ten nebožák co chtěl do Vodňan dostal taxíka nebo si zajistil odvoz sám.
Moje zkušenost se zpožděným rychlíkem z Prahy do ČB byla taková, že po cca 8 hod. zpoždění, když jsme někdy před čtvrtou ranní dorazili do ČB, oznámili cestujícím (2 nebo 3 kusy) do Krumlova, že jim taxíka nezaplatí, protože za hodinu (časy přesně nevím) jim jede ranní Os. O tom, že vlaková četa 8 hodin zpožděným rychlíkem rozhodně neprocházela, takže se nebylo koho zeptat, ani komu ohlásit ani nemluvě. Takže si pohádky o lidumilnosti ČD nechte na nějaký odborový posezení nebo jako pohádku pro děti.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:33:01  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72661
Registrován: 4-2003
paja.butcher:
"Moje zkušenost se zpožděným rychlíkem z Prahy do ČB byla taková, že po cca 8 hod. zpoždění, když jsme někdy před čtvrtou ranní dorazili do ČB, oznámili cestujícím (2 nebo 3 kusy) do Krumlova, že jim taxíka nezaplatí, protože za hodinu (časy přesně nevím) jim jede ranní Os."
Zcela v souladu se SPPO, byť tady výsledné zpoždění bylo docela velké.

SPPO:
:
"2. Na alternativní přepravu do místa, ve kterém leží cílová stanice (uvedená na jízdním dokladu nebo sdělená držitelem síťové jízdenky), má cestující nárok,
pokud v přestupní stanici ztratí poslední přípoj, kterým by dokončil jízdu, nebo pokud byl zrušen či odřeknut poslední vlak, kterým by dokončil jízdu, a do 120
minut včetně od doby příjezdu cestujícího do stanice, kde ztratil přípoj, neodjíždí vlak, kterým by bylo možno v jízdě pokračovat směrem co nejblíže cílové stanici, nebo pokud nelze v tomto intervalu zajistit zastavení projíždějícího vlaku."

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 16:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2013
To Martine nerozporuju, ale kdyby byly ČD lidumilný, jak se tu snaží pár jedinců tvrdit, tak by, právě kvůli tomu kolosálnímu zpoždění, udělaly gesto a nenechaly těch pár lidí čekat další hodinu + cestu.
Nemluvě o tom, že za to člověk nedostane ani odškodnění, nic [happy] Ale jinak jistě, chápu že zaměstnancům organizovaným v odborech přijdou ČD jako nejlidumilnější společnost [happy]

Mmch. já bych na tom byl stejně s přestupem v tom příkladě, ale protože vím, jak vypadají šance na přestup v ČB z rychlíku na Os na 190, tak sem radši jel do ČB autem.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 12-2007
Spíš vidím problém v tom, že je zřejmě nasmlouvaná nějaká taxislužba v ČB, takže na ujetý poslední přípoj z Ražic do Milevska (35km) vyslali jednomu chlápkovi taxíka ČB-Ražice-Milevsko-ČB (150 km). Jinak já už jsem si taky jednou v Ražicích tágo bral kvůli nepřípoji, ale za svý a jen do Písku (200 Kč).
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 7-2017
Budu obviněn z kacířství (kritika soukromníka), ale takhle to má fungovat? [angry] [crazy]
Bílý_petr
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 7-2005
Jeden poznatek z dneška - Os 8111 z Krumlova zpoždění 12 minut - nevím proč - ale v Hořicích už včas - v Krumlově na něj čekal Os 8110 takže dostal 7 minut - ale do Budějc dojel s náskokem 2 minuty. To jim to frčí [masinka][andel]

Málem bych v tej záplavě blbostí tady zapomněl - Trojaz - díky za upřesnění - tak jsem se trefil [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem bílý_petr.)
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 18:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6399
Registrován: 5-2002
@Tantin27: Samozřejmě, ten školák co měl pro sebe jen jednu sedačku zasluhuje hlubokou omluvu a okamžitý návrat Českých drah na scénu. [proud][proud] Regiosprintery potom projdou přestavbou interiéru do podoby q-suite ( https://www.qatarairways.com/en/onboard/qsuite.html ), aby k podobným politováníhodným incidentům již nedocházelo... Opravdu trapné , nechápu že někdo takovou šílenost dopustil.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 18:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6533
Registrován: 8-2012
když do teď měl cestující jistotu, že minimálně posledním spojem nebo náhradním způsobem zajištěným dopravcem se do cíle dostal
A to se vám fakt stalo (kolikrát?) anebo bylo daleko jednodušší zavolat si někoho z příbuzenstva, ať pro vás dojede? Ony ČD někde v prdelních Čičenicích fakt něco zajišťovaly, nebo to je akorát pěkná pohádka?

je to ten jeden ze tří vypnutých přejezdů, kvůli tomu, že se neodbaví po průjezdu vlaku
Á, použito standardní nádražnické řešení - místo opravy/úpravy se to vypne a dá se na to cedulka, že to nefunguje. Blokováním dveří počínaje a přejezdama konče...

takhle to má fungovat?
Nějak nechápu - ano, má to fungovat tak, že cestující s batohem a jednou jízdenkou má nárok na jedno místo, ne na jedno místo pro sebe a jedno pro batoh. Nebo točíte nějaký jiný film?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 12-2007
Diskuze jednooho videa na youtube, taky dobrý. [proud]

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 6-2017
Cisalpino:
"Diskuze jednooho videa na youtube, taky dobrý. [proud]
"
No trošku sračkojidní diskuze, ale to věc názoru. [biggrin][satan]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2017
Tantin27:
"Budu obviněn z kacířství (kritika soukromníka), ale takhle to má fungovat? [angry] [crazy]

"
Sice není zřejmé o jakou trať jde, ale tohle je věcí objednavatele, ne dopravce. [satan][biggrin]
Maršál
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6206
Registrován: 1-2010
Karfíku: asi neumíš číst ty. Já jsem reagoval na příspěvek PCH (Pan Chytrý), nikoliv Kotce. Tak si ty urážky nech laskavě od cesty.[angry]

A kraviny z vedlejší diskuze, že ulhané JD si sednou taky. Dnes opět modrý blázinec na 190 perlil a přijď se někdy svézt vlakem a poslechnout si lidi. Všichni akorát nasraný, nic nejezdí včas, pokud to vůbec jede.[angry]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 20:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19885
Registrován: 1-2006
Dnešní noční Mn Protivín - Nová Pec - Protivín veze 743 005 + 008 a 709 002 [happy]
ICQ 191300062
Pátek, 15. prosince 2017 - 00:03:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2017
Maršál: ČD si samy kreslí jízdní řády s nevyjezditelnými jízdními dobami i pro Pantera, který tam má být? [crazy] To asi ne úplně ne, co? Není to spíš kombinace vlivu pomalých jízd (Hluboká, třeba) spoolu s nutností křizovat a až pak v menší míře taky údržba v DKV Plzeň PJ České Budějovice? Pardon, ale takhle zubožené vozy jsem jinde nepotkal. [sad] To snad i ta Bdt v Plzni, co teď jezdí na záloze za Ex [crazy] vypadají lépe. Čím to je, to nevím, tak nikomu nadávat nebudu.
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 10-2011
Neschopnost vozidla, obrat 18001/18021 v buse. Nic nikdo nehlásil (plechová huba mlčela), na každém nádraží řidič zatroubil, otevřel dveře a zavolal "jede bus", zpoždění Číčenice příjezd +36, Prachatice na 18021 nakonec jen +12, ale v Blaničce a Sviněticích asi měli smůlu (z Blaničky jezdí 2 holky do školy do Strunkovic). Do Husince na nádraží bus naštěstí zajel (nástup 4, výstup 1), ale měl velké problémy se vytočit.

Pokud se to přičte k problémům na 190, tak jihočeský kraj vážně intenzivně pracuje na vyprázdnění i těch vlaků, které ještě jezdí.
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 12-2007
Na jihu bude bordel, ať už bude jezdit jakýkoliv dopravce kdekoliv[zadnice]

Jinak jsem ty jihočeské mrkve v interiéru neviděl, ale pokud zde nejsou police na zavazadla, tak mi to v místě, kde jezdí především turisté a školáci, přijde jako pěkná prasárna a sraní na lidi [ko]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 12-2007
Ono i na příkladu NP Šumava je vidět, že zde za nitky tahají betonoví lobbysti a mafiáni. Také se ohání pěknými hesly, jak chtějí Šumavu pro lidi, přitom se jen drží hesla: Kde teče beton, tam tečou prachy.Stav veřejné dopravy v jihočeském kraji jen podtrhuje celou situaci.[cunik]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 2-2016
Kotec, Úpa - Vaše příspěvky nejen že jsou hotovou ukázkou nepřejícnosti, ale téměř zajisté naplňují skutkovou podstatu trestného činu podvracení trhu v železniční dopravě. On Vám to zde někdo vysvětlí, že už ani nepípnete[wink]
Zhášecí komoru
odejmout, neb zasadit
na vypinači bez
napětí v poloze
zapnuto
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19886
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně - výluka

Os ČB - ČK - Volary 654 003, 654 015, 654 017,
Os Číčenice - Volary 654 012, bus , 654 009, 810 141,
Os Strakonice - Volary 654 013, 654 006, 810 536, 654 006

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 810 595, 814 114, 814 147

Ex 531 - 754 015 ???


708 703 Horažďovice - Sušice - Strakonice

bez záruky ...
ICQ 191300062
Pátek, 15. prosince 2017 - 09:41:44  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72668
Registrován: 4-2003
T_._H_.:
"A to se vám fakt stalo (kolikrát?) anebo bylo daleko jednodušší zavolat si někoho z příbuzenstva, ať pro vás dojede? Ony ČD někde v prdelních Čičenicích fakt něco zajišťovaly, nebo to je akorát pěkná pohádka?"
Nevím, jakou zkušenost mají ostatní, ale při ujetí přípoje v ČB/Praze/Pardubicích jsem toho už využil vícekrát. Samozřejmě že bych si odvoz zajistit mohl (případně se z Budějc odvízt sám, když to s ohledem na neexistující přípoje stejně většinou jinak nejde/nešlo a na [auto] nbych to měl skoro blíž jak na taxík...), ale když dopravce takovou možnost nabízí, nevím, proč bych ji neměl využít a měl to řešit na své náklady (a na vlastní riziko).
Pokud někdo o té možnosti neví, nebo se o ni nehlásí a radši otravuje někoho dalšího, aby pro něj jel, je to čistě jeho volba (blbost).

T_._H_.:
"takhle to má fungovat?
Nějak nechápu - ano, má to fungovat tak, že cestující s batohem a jednou jízdenkou má nárok na jedno místo, ne na jedno místo pro sebe a jedno pro batoh. Nebo točíte nějaký jiný film?"
Ne, že by to nebyla pravda, ale on někdo přes noc do těch motoráků dodělal police nebo cokoliv jiného, kam by se daly aspoň velký krosny umístit? Na klín se taky všechno vejít nemusí a police byla snad jen nad jednou řadou, jinde ne.
Ale jasně, na Šumavě se jezdí až na pár vybájených výjimek jen s malým příručním zavazadlem, vždyť je to vlastně taková MHD. [proud]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 15. prosince 2017 - 11:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6541
Registrován: 8-2012
při ujetí přípoje v ČB/Praze/Pardubicích jsem toho už využil vícekrát
Ve kterém z těch tří míst už nově nemůžete?
někdo přes noc do těch motoráků dodělal police nebo cokoliv jiného, kam by se daly aspoň velký krosny umístit
Ano, police! Další podstatný důvod, proč musí být GWTR na Šumavě okamžitě ukončen a provoz neprodleně vrácen ČD! Brejlofffcem tažená vozidla budou police mít!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 15. prosince 2017 - 11:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2017
TH: Nikde, protože mám nově 2 jízdenky, což znamená dvě přepravní smlouvy, a je můj problém, když mi vlak ujede. Už to chápete? [sad]
Pátek, 15. prosince 2017 - 11:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6543
Registrován: 8-2012
Nechápu. Když ujede vlak v Českých Budějovicích (Zlivskému od Prahy do Zlivi), v Praze nebo Pardubicích, jaké dvě jízdenky máte na mysli?
Co když vám od zpožděného vlaku ujede přípojný autobus, taky budete úplně bezradnej?
Podívejte se, Šumava je zatím největší průnik do monopolu Českých drah a tyhle věci se dají a můžou řešit, pokud bude zájem a snaha.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 15. prosince 2017 - 11:52:28  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72671
Registrován: 4-2003
TH #6541:
Někde píšu, že nemůžu? Občas to problém bude, většinou se mne to naštěstí přímo netýká (ze Šumavy se holt nepůjde na poslední spojení spoléhat, než abych pak někoho hnal do Strakonic).
Stejně tak nepíšu nic o ukončování a vracení. Pouze že lze chápat stížnost někoho, že nemá v plným vozidle kam dát bagáž, protože prostě nemá.

Kdo si z toho udělá jaké závěry nebo jak si to bude vykládat, je jeho věc.


TH #6543:
Řešit se dá leccos, ale neřeší se (u autobusů za to taky může neschopnost/sabotáž ČD?). To je skutečnost.

Ale když už se řeší, kam zrovna já bych jel, tak třeba z Kolína/Chrudimi do Křemže (do Zlivi nebo aspoň ze Zlivi se vlakem už pár let jezdit nedá, až letošní JŘ to trochu zlepšil...). A ano, ztráta přípoje v Praze (nebo i Pardubicích) znamená, že nově budu v takovém případě mít v Budějcích smůlu (od dalšího R z Prahy už nic nepojede).
Dá se to brát jako realita, na kterou je nutný si zvyknout (časem se taková cesta nakouskuje všude), ale zhoršení to prostě je. Většina pojede bez přestupu a ten zbytek (ať už bude jakoliv velkej/malej) se na to buď vyflákne, nebo se přizpůsobí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19889
Registrován: 1-2006
Tak na Ex 531 nakonec jede 754 022 ... [happy]
ICQ 191300062
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 991
Registrován: 10-2007
[biggrin][biggrin][biggrin]

Toto vlákno je po odchodu ČD ze Šumavy 100 procentně nejvíce negativně příspěvkové.
Neměly by se šumavské lokálky spíš přejmenovat na Soukromníkův a fotičův jihočeský průser ? [proud]

Lidi od GWTR ani nemůžou v noci z toho spát, jak jim drnčí v uších.
A co chudáci chlapi od rajčáku, co museli přejít od ČD k soukromníkovi, aby nemuseli dojíždět takovou dálku za prací.
Těm se toto vlákno musí obzvláště libit ...

[nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hubič.)
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 12-2007
Hubič: Jihočeským průserem lze nazvat více vláken [proud]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 15. prosince 2017 - 13:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 2-2016
Jihočeským průserem lze nazvat všechno, co se týká veřejné dopravy zajišťované KNV.[sad] Sem s pozitivními příklady. Já o žádném nevím. A to jsem založením velice tolerantní člověk. Rozený optimista.
Zhášecí komoru
odejmout, neb zasadit
na vypinači bez
napětí v poloze
zapnuto
Pátek, 15. prosince 2017 - 18:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 7-2017
Žádný průser není, vy neslyšíte zdejší magneToffon, do kterého garážmistr založil pozitivně nahranou smyčku? Krabice nyní jezdí jednoduše, ale i tak musí jezdit dvě 810. V létě mají krabice jezdit dvojmo, potom bude jezdit co? Několik přejezdů s vypnutým PZZ, ale magneToffon hlásí, že problém je vyřešen.
Docela se divím, že tak slovutná firma, jako GW si nedokázala zjednat do 810 dvojitá okna. Přitom to je jedna z nejpřínosnějších rekonstrukcí, které měly přijít už dávno, protože když je lehce pod 0°C a fouká, tak se 810 s jednoduchými okny za jízdy kloudně vytopit nedá, ani když jsou kalorifery vymyté a vyfoukané. Ale takové počasí přeci na Šumavě po 15let nebude, Toff zakázal. Stejně tak jako v 810 za 15let pocení jednoduchých oken neshnijou okenní rámy. No a na to, kam si cestující v ř. 654 odloží zavazadla, už jsem se ptal, odpovědi byly leda tak výbuchy zloby, podobně, jako to umí Stínový řiditel v SOKL Podmokly. Míst bez možnosti cokoli kamkoli odložit není v ř. 654 moc, jenom asi 24 z 65. Taková Karosa Recreo na kolejích...
Pátek, 15. prosince 2017 - 18:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 6-2017
749.243-2:
"Žádný průser není, vy neslyšíte zdejší magneToffon, do kterého garážmistr založil pozitivně nahranou smyčku? Krabice nyní jezdí jednoduše, ale i tak musí jezdit dvě 810. V létě mají krabice jezdit dvojmo, potom bude jezdit co? Několik přejezdů s vypnutým PZZ, ale magneToffon hlásí, že problém je vyřešen.
Docela se divím, že tak slovutná firma, jako GW si nedokázala zjednat do 810 dvojitá okna. Přitom to je jedna z nejpřínosnějších rekonstrukcí, které měly přijít už dávno, protože když je lehce pod 0°C a fouká, tak se 810 s jednoduchými okny za jízdy kloudně vytopit nedá, ani když jsou kalorifery vymyté a vyfoukané. Ale takové počasí přeci na Šumavě po 15let nebude, Toff zakázal. Stejně tak jako v 810 za 15let pocení jednoduchých oken neshnijou okenní rámy. No a na to, kam si cestující v ř. 654 odloží zavazadla, už jsem se ptal, odpovědi byly leda tak výbuchy zloby, podobně, jako to umí Stínový řiditel v SOKL Podmokly. Míst bez možnosti cokoli kamkoli odložit není v ř. 654 moc, jenom asi 24 z 65. Taková Karosa Recreo na kolejích..."

Vypnuté přejezdy jsou a brzy už nejspíš nebudou, ale to asi dopravce těžko ovlivní. O tom vytápění 810, je vidět že jste znalec, ale těžko budete hledat na našich 810 kalorifery a topí i v tomto počasí velice dobře. Co se týče odkládacích polic, na představky je prostě není kam dát, i přesto je tam vyhrazené místo pro zavazadla. To už tu opravdu probíhalo a kdyby jeden nechtěl jen rejt, asi by jsme se k tomu navraceli. Závěrem beru každou kritiku v klidu, leč pokud to někdo staví do osobní roviny napadání, je jen hloupý idiot. [biggrin][satan]
Pátek, 15. prosince 2017 - 19:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
Pár záběrů ze soboty [vypravci]
(včetně sběrního vlaku)

https://www.youtube.com/watch?v=J-jkU3sBHzg
Pátek, 15. prosince 2017 - 19:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6546
Registrován: 8-2012
Řešit se dá leccos, ale neřeší se
A položil jste si někdy otázku, qui bono? Čí je to zájem, aby se to neřešilo? Kdo naopak potřebuje užitečné idioty pro advokacii, že se to musí nabagrovat Jedinému Správnému Dopravci, protože pak se to řešit nemusí?
zhoršení to prostě je
Jste schopen akceptovat, že teď bude na Šumavě (a za pár let třeba i leckde jinde) jezdit jiný dopravce než České dráhy a místo negování všeho non-ČD a dožadování se jejich návratu přijmout fakt, že doba každodenně neschopných brejlovců a přínosně zrekonstruovaných 810 prostě skončila? Jinak ta diskuze o "zlepšení" nemá dál cenu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 15. prosince 2017 - 21:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
Vážení diskutéři, já se nestačím divit, sleduju to tu už dlouho, bo jsem Vimperák, ale doteď jsem nepochopil, proč je vlastně GWTR ve všem úplně špatně. Z okna z práce koukám na úsek traťi Vimperk - Vimperk zastávka, oranžové vláčky okolo jezdí o mnoho tišeji než předtím orchestriony, a zdá se, že stejně hustě. A snad ani nemají, na rozdíl od regionov problémy ve stoupání, že by to dělaly ty 2 hnací nápravy??[happy] Ještě jsem s tím nejel, pravda, ale jedinou poznámku z neděle 10.12. z raního vlaku po příjezdu do ST jsem zaslechl od vystupujícího pána, že by mohli přitopit, jinak prý žadný problém. Už se chystám na svezení taky,už proto, abych zjistil na vlastní kůži, proč je třeba soukromníka zatratit. Ale podle jízdního neřádu se zdá, že ze ST do Vimperka je o 10min. rychleji, než ČD. Ale určitě je to taky z nějakého důvodu špatně. Nebo ne?
Pátek, 15. prosince 2017 - 21:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5176
Registrován: 5-2007
Dotaz pro p.Toffa....Vy zde své některé příspěvky píšete z pověření fy.GW Train Regio a.s. nebo jen jako samozvaný mluvka?
Za obě varianty bych rád,aby jste zde psal slušně a bez hrubých urážek,neboť jak sám píšete,že když pro hlupáka každý hloupý
(viz např. váš příspěvek č.116),tak si uvědomte,že pro hloupé idioty platí to samé. Hogh.[kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pátek, 15. prosince 2017 - 22:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2017
No, ony nejsou úplně až tak špatně ty podivný barevný krabičky co tam jezdí, já teda vevnitř taky nebyl tak nevím jak je to tam s místem pro zavazadla apod. Ale zázračně to splnilo podmínky VŘ, úplně náhodou se tyhle krabičky přesně trefily do zadání, no není to pěkná náhoda? [uhoh]
Špatně je z mého pohledu finanční pozdaí celého tohohle průšvihu, z provozního je tu pak popsáno dost, tak nějak amatérsky to funguje, ale průvodčí nikde, lidem tam nikdo neporadí, což byl dotěď ve vlaku standard. Dále pak kapacita na léto, čekání na přípoje, nejdnotnost jízdého, neplatnost Interrailu... Půjčovny kol zavřený, pokladny zavřený. Jízdenku na tenhle GW Nesmysl si pořídit třeba v Praze nejde. Bylo by fajn kdyby se teda ČD třeba plácli přes kapsu a celý to od těch kašparů z JHT koupili a byl by pokoj.
Vlastně se to zařadilo někam k autobusům Jihotransu, který taky dodneška naprosto odmítají udělat jakokoliv změnu a už tak 60 let jezdí furt stejně, zaplať mincema u řidiče a nazdar. Jo teda ještě čipovku si můžeš nabít, pokrok nezastavíš. A tímhle sytlem teď dělají i vlaky.
Strom
Pátek, 15. prosince 2017 - 22:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 7-2008
"O tom vytápění 810, je vidět že jste znalec, ale těžko budete hledat na našich 810 kalorifery a topí i v tomto počasí velice dobře. "

Můžu mít tedy dotaz na magneToffon?
A čím tedy topí Vaše 810, když na nich kalorifery budu těžko hledat?
Máte snad v prostoru pro cestující topné panely, radiátory, akumulačky, přímotopy nebo kamna na pravé šumavské dřevo i s kůrovcem?
Nebo topíte klimaagregátem?
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Sobota, 16. prosince 2017 - 00:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 10-2017
Pavel Dačický / pan Chytrej/ Strom: [ok] [ok] [rofl] [ok] [ok]
Sobota, 16. prosince 2017 - 00:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2017
MagneToffon není idiot [proud]
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2017
Paveldacicky:
"Dotaz pro p.Toffa....Vy zde své některé příspěvky píšete z pověření fy.GW Train Regio a.s. nebo jen jako samozvaný mluvka?
Za obě varianty bych rád,aby jste zde psal slušně a bez hrubých urážek,neboť jak sám píšete,že když pro hlupáka každý hloupý
(viz např. váš příspěvek č.116),tak si uvědomte,že pro hloupé idioty platí to samé. Hogh.[kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)"

Ne, já žádné pověření nemám to za prvé a za druhé, nevšiml jsem si, že by někdo psal o vás, tak se do toho nemíchejte a když už chcete být ten spravedlivý, že nenapomínáte ty, co tu nadávají třeba mě či některým jiným zde píšícím lidem. Pokud by diskuze probíhá normálně, nevšiml jsem si, že bych někomu nadával, ale pokud to někdo staví do osobní roviny napadání, určitě si nebudu brát servítky. Je pravdou, že to asi správné není, leč já se jen bavím nad genialitou některých pisálků a mluvků. [biggrin][satan]
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2017
Pan_Chytrej:
"No, ony nejsou úplně až tak špatně ty podivný barevný krabičky co tam jezdí, já teda vevnitř taky nebyl tak nevím jak je to tam s místem pro zavazadla apod. Ale zázračně to splnilo podmínky VŘ, úplně náhodou se tyhle krabičky přesně trefily do zadání, no není to pěkná náhoda? [uhoh]
Špatně je z mého pohledu finanční pozdaí celého tohohle průšvihu, z provozního je tu pak popsáno dost, tak nějak amatérsky to funguje, ale průvodčí nikde, lidem tam nikdo neporadí, což byl dotěď ve vlaku standard. Dále pak kapacita na léto, čekání na přípoje, nejdnotnost jízdého, neplatnost Interrailu... Půjčovny kol zavřený, pokladny zavřený. Jízdenku na tenhle GW Nesmysl si pořídit třeba v Praze nejde. Bylo by fajn kdyby se teda ČD třeba plácli přes kapsu a celý to od těch kašparů z JHT koupili a byl by pokoj.
Vlastně se to zařadilo někam k autobusům Jihotransu, který taky dodneška naprosto odmítají udělat jakokoliv změnu a už tak 60 let jezdí furt stejně, zaplať mincema u řidiče a nazdar. Jo teda ještě čipovku si můžeš nabít, pokrok nezastavíš. A tímhle sytlem teď dělají i vlaky."

Poukazovat na něco, o čem nevím vůbec nic, je vcelku hodno mistra. Cucáte si ty své pravdy z prstu a lžete. Nemá smyslu to více rozepisovat. [biggrin][biggrin][satan]
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2017
Kdyby byl pan chytrej opravdu chytrej, tak by věděl, že zaplatit v krabičkách jde i platební kartou.
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2017
Strom:
""O tom vytápění 810, je vidět že jste znalec, ale těžko budete hledat na našich 810 kalorifery a topí i v tomto počasí velice dobře. "

Můžu mít tedy dotaz na magneToffon?
A čím tedy topí Vaše 810, když na nich kalorifery budu těžko hledat?
Máte snad v prostoru pro cestující topné panely, radiátory, akumulačky, přímotopy nebo kamna na pravé šumavské dřevo i s kůrovcem?
Nebo topíte klimaagregátem?"

Topíme kamny jak za krále klacka, pěkně nastoupí cestující, hodí lopatku dvě uhlí, dostane slevu za námahu a je teploučko, všichni spokojení. [biggrin][biggrin][satan]
Sobota, 16. prosince 2017 - 05:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19894
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 131, 814 011

Os ČB - ČK - Volary 654 017, 654 015, 654 013,
Os Číčenice - Volary 654 012, 654 003, 654 009,
Os Strakonice - Volary 654 002, 654 006, 810 536,

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 814 114, 814 147

Ex 531 - 754 015

bez záruky ...
ICQ 191300062
Sobota, 16. prosince 2017 - 07:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 5-2007
Toffovi!
Vyprošuju si,aby jste mi zrovna vy určoval,na co a na koho já budu reagovat.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Sobota, 16. prosince 2017 - 07:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6549
Registrován: 8-2012
úplně náhodou se tyhle krabičky přesně trefily do zadání
Jakýpak bylo to zadání - rychlost, počet cestujících, nízkopodlažnost a možná měrný výkon, do čehož by se "pěkně náhodou" trefilo půl Německa?
A kdyby se do zadání netrefily, tak by tu jezdily? [crazy]
Špatně je z mého pohledu finanční pozdaí
Z pohledu veřejných financí je úspora v řádech desítek miliónů ročně velmi dobře, ale zřejmě jste žil z jejich dojení.
Jízdenku na tenhle GW Nesmysl si pořídit třeba v Praze nejde
Adresujte Českým drahám, které nejen GWTR vypověděly provizní prodej.
Jasně, speciálně v Prazééé Pupku Světa přece musí mít každý extra pokladnu [happy]
(Pozn. ČD samozřejmě nemusí dělat provizní prodej na jiné dopravce; jejich "advokáti" pak ale sotva můžou vysírat, že se v Praze nedá koupit jízdenka pro Šumavu stejně jako jízdenka do Nasavrk.)

Zbytek standardní flašinet "všechno špatně".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. prosince 2017 - 08:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 7-2011
Náhoda, aby to klaplo na tyto vozidla. Bohužel, co zde čtu, tak komentující vlakem ještě nejeli, tedy v něm asi ani nebyli... Ale hlavně, že se jim líbí :-D :-D
Sobota, 16. prosince 2017 - 08:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6550
Registrován: 8-2012
Je tu někdo schopen sepsat ty podmínky, které "pěkně náhodou" splňuje pouze RegioSprinter a nic jiného? Já jsem si všiml akorát požadavku na "minimální" maximální rychlost 100 km/h, měrný výkon 6,5 kW/t, klimatizaci, centrálně uzavírané dveře a pak už jen takové bižuterie, jako zásuvky a wifi. Nikde jsem nenašel, že přípustnou řadou vozidla je pouze BR654, že musí být v zelenooranžovém nátěru... Že se do toho netrefil dosavadní (ne)pojízdný šrot, že v podmínkách nejsou kulatá okénka na lokomotivě nebo povinná dejchavičnost při jízdě do stoupání, to je přece úplně jiná věc.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2017
T_.H_.; dávej pozor , aby tě nerupla cévka, jistě jsou motory 810 dle zadání- max 100 km/ h, wi-fi, a další [lol] co provozuje GW [lol] a nasazuje na šumavských lokálkách [lol] , kdyby byl kraj rozumný, tak dá do podmínek NOVÁ vozidla a ne návod na dovoz šrotů z NSR🙈
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2017
T_._H_.:
"úplně náhodou se tyhle krabičky přesně trefily do zadání
Jakýpak bylo to zadání - rychlost, počet cestujících, nízkopodlažnost a možná měrný výkon, do čehož by se "pěkně náhodou" trefilo půl Německa?
A kdyby se do zadání netrefily, tak by tu jezdily? [crazy]
Špatně je z mého pohledu finanční pozdaí
Z pohledu veřejných financí je úspora v řádech desítek miliónů ročně velmi dobře, ale zřejmě jste žil z jejich dojení.
Jízdenku na tenhle GW Nesmysl si pořídit třeba v Praze nejde
Adresujte Českým drahám, které nejen GWTR vypověděly provizní prodej.
Jasně, speciálně v Prazééé Pupku Světa přece musí mít každý extra pokladnu [happy]
(Pozn. ČD samozřejmě nemusí dělat provizní prodej na jiné dopravce; jejich "advokáti" pak ale sotva můžou vysírat, že se v Praze nedá koupit jízdenka pro Šumavu stejně jako jízdenka do Nasavrk.)

Zbytek standardní flašinet "všechno špatně"."

No nedá mnoho námahy, když někdo v Praze si vzpomene, že chce jet na Šumavu, sednou k PC a koupit si jízdenku přes internet, leč chápu že je vše špatně [wink][biggrin][biggrin][satan]
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2017
Paveldacicky:
"Toffovi!
Vyprošuju si,aby jste mi zrovna vy určoval,na co a na koho já budu reagovat."

Když to vidíte takto, v tom případě si vyprošuji, aby jste si mě bral vůbec do huby. [biggrin][biggrin][satan]
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 6-2017
Emanuela:
"T_.H_.; dávej pozor , aby tě nerupla cévka, jistě jsou motory 810 dle zadání- max 100 km/ h, wi-fi, a další [lol] co provozuje GW [lol] a nasazuje na šumavských lokálkách [lol] , kdyby byl kraj rozumný, tak dá do podmínek NOVÁ vozidla a ne návod na dovoz šrotů z NSR🙈"

To ano, ale tuto podmínku by nezvládli ani ČD, protože nová vozidla stojí mnoho peněz a jsou i daleko více finančně náročná na provoz, tudíž se to pak velice výrazně promítá do ceny za kilometr. Jak vidno, tohle nikdo s těch věčných kritiků nepochopí. Něco jiného by asi bylo, kdyby třeba kraj koupil nová vozidla a vysoutěžil dopravce, který je bude provozovat. Jenže tak daleko jsme se ještě nedostali. Neklesejte na mysli, třeba jednou se dočkáte. [biggrin][biggrin][satan][masinka]
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6554
Registrován: 8-2012
jistě jsou motory 810 dle zadání- max 100 km/ h, wi-fi, a další
Motory 810 nejsou podle zadání, ale taky jich místo šesti nevyhovujících u ČD jezdí jeden (předpokládám přechodně) + pět Regiosprinterů. Plus to musí být ošetřené smluvně, zatímco za předchozí šrot se málem mělo děkovat.
kdyby byl kraj rozumný, tak dá do podmínek NOVÁ vozidla
IMHO kraj rozumný byl, protože na lokálky před zavřením jsou fungl nová vozidla přehnaný luxus. Navíc to není argument proti ubližování chudáku Dráze - ona si modernizované ojetiny mohla pořídit taky, místo toho ale zvolila cestu konfrontace "musí to nabagrovat nám jako vždycky" a usnesení OV KSČD.

Je teda někdo schopen říct, v čem je ten RegioSprinter natolik "pěkně náhodný" (přičemž si je ČD mohly pořídit taky, ta kauzalita byla obráceně než tvrdíte), že to jiné vozidlo nemohlo splnit, nebo to byl jen klasický nenávistný výblitek?

P.S. dávej pozor , aby tě nerupla cévka - obávám se, že s tím má problém někdo úplně jiný, ale chápu potřebu personifikace [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. prosince 2017 - 10:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4685
Registrován: 12-2004
Soudruh z OSŽ František Vopátek v březnu 2015:

„Společnost GW Train Regio nebude brát ohled na to, že České dráhy mají jízdenky, které platí po celých Čechách, po celé České republice, GW Train Regio bude fungovat jen na tomto omezeném úseku," řekl doslova. Podle něj se rovněž sníží přeprava jízdních kol. „A co je nejhorší, bude to mít i velký dopad do nezaměstnanosti, protože se jedná o ohrožení cca 112 pracovních míst. Tím pádem v tomto regionu bude vyšší nezaměstnanost a sníží se kupní síla."
František Vopátek touto cestou požádal premiéra Sobotku o podporu. „Když pan hejtman Zimola potřeboval, abych před hejtmanství přivedl dvě stě lidí a přišlo tam 200 ajznboňáků, tak to bylo dobré. Teď se pan Zimola k nádražákům nehlásí a dělá, že České dráhy nezná?" dodal s tím, že navíc existuje podezření, že výběrové řízení bylo vypsáno pro jednoho předem určeného vítěze,"

Nějak jim to s tou nezaměstnaností "nevyšlo", když ve finále se o lidi "přetahovalo"..
A na kola si počkám, už se těším...
Sobota, 16. prosince 2017 - 10:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 6-2017
T_._H_.:
"

Je teda někdo schopen říct, v čem je ten RegioSprinter natolik "pěkně náhodný" (přičemž si je ČD mohly pořídit taky, ta kauzalita byla obráceně než tvrdíte), že to jiné vozidlo nemohlo splnit, nebo to byl jen klasický nenávistný výblitek?

"
To Ti asi nikdo neřekne, nechci být nějak zaujatý, ale v tomto případě "B" je správně. Dráhy mohli přijít s nabídkou lepších vozidel, které již provozují jinde, například RS1. Je to vcelku dobrý stroj, na vyšší úrovni. Jen má neduhy a proto musí příliž často do dílen. Od motoru po elektroniku, samá závada a přitom jsou to zánovní německé stroje. Lepší jsou už jen Desira, ale v obou případech finanční náročnost těchto strojů na provoz je tak velká, že se je nevyplatí provozovat na tratích jako jsou Šumavské lokálky a to ani takovému velkému podniku, jako jsou České dráhy. Stejně na tom budou jiné zánovní stroje. [wink][biggrin][satan][masinka]
Maršál
Sobota, 16. prosince 2017 - 10:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6208
Registrován: 1-2010
Již brzy se vrátí RegioNoha na tratě v Šumavských hvozdech. Do flotily vozidel GWTR přibyde 814.501.[fotic][jidlo]

Mně by jen zajímalo, kdyby MB n.p. nasadily [new] neexistující hnací vozidla na Šumavu, jestli by uměla jezdit pod 160 Kč na Km?[lol]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Rybák
Sobota, 16. prosince 2017 - 11:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 5-2008
Motory 810 nejsou podle zadání, ale taky jich místo šesti nevyhovujících u ČD jezdí jeden (předpokládám přechodně) + pět Regiosprinterů. Plus to musí být ošetřené smluvně

Teď je ale otázka kolika procentní je ta smluvní benevolence vypravených souprav nesplňující zadání. To číslo může být 5%, ale taky 50% nebo 1% se sankcí 1Kč, jen otázka co zákazník chce a následně věc obchodní dohody. Předpokládám, že půjde o velmi přístě tajený bod smlouvy.
Sobota, 16. prosince 2017 - 11:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
Zdarec diskuzní skupino. Celý týden je v běhu nový grafikon, tohle vlákno je žhavé jak drát a jediná kloudná fotka? Nevěřím tedy, že vlaky Good Way Train Regio vyrazily [nene]. A copak pan Hádek, přešel z Jizerek a Krkonoš na Šumavu? "Jediný správný dopravce" jak sám rád píše, mu na severu před lety sebral hračku,tak zde teď vysírá![crazy]