Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 10. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 10. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 09. prosince 2017 - 13:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 883
Registrován: 10-2008
Bkv: Jaké šance měli ostatní u smlouvy na provoz regionálních vlaků na tratích č. 170 Plzeň – Cheb a č. 190 Plzeň – České Budějovice na částech tratí v územní působnosti Plzeňského kraje?

ČD budou s na přímo zadanými Pantery v PK jezdit jen do roku 2023, pak přesoutěžení nového dopravce, co s nima bude jezdit dále. Stačí takhle? [wink]

zdroj: odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Sobota, 09. prosince 2017 - 13:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19860
Registrován: 1-2006
749 121 pojede do ČB na Os 8112, zde by měla otočit na 8113 v noci Sv do ČB ....
ICQ 191300062
Sobota, 09. prosince 2017 - 13:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6425
Registrován: 8-2012
do roku 2023
Čili jsou ty rovné šance pro všechny, že... a na konci 2022 se "zjistí", že se to "nestíhá", a nabagruje se to znovu?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Maršál
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6187
Registrován: 1-2010
Vesničane: tak jsi měl skoro pravdu. Ale místo plakátu nebudeme jezdit pod 160 Kč za km, se na dveřích při vstupu do patra objevil canc:

Dnes 09.12.2017 jsme navždy prohráli naší Šumavu. [crazy]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2012
Zajímavé je, že nikdo z zdejších obhájců ČD nezdůrazní nabídkovou cenu 168kč/km. Sakra nad čím se tu rozčilujete? GW vyhrálo s 88kč. Pochopil bych, kdyby ČD nabídlo třeba 95kč. Tak ano, potom by se dalo diskutovat o tom, jestli by se nevyplatilo z nějakých důvodů trochu připlatit. Ale 168? Mně osobně to přijde, jako vtip. Nebo ČD provoz na Šumavě prostě nechtělo.
Maršál
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6188
Registrován: 1-2010
Jinak vlak plný režimkářů. A jeli i ti, co vlakem na Šumavu nikdy nejeli. Njn. Hold naposledy na režijku. [proud]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11124
Registrován: 4-2003
Sem pak z toho dneška nalinkujte nějaký fota at to taky vidím ...


https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 4-2014
Maršál - ano, vždyť ta režimka dnes platila na Šumavě naposled.
Od zítřka si budou muset režimkáři kupovat lístky, tak jako tak jako to dělají jiní cestující a nejenom na šumavských tratích.
Všeobecně by se ty režimky měli používat jen na cestu do zaměstnání a zpět, na soukromé výlety nikoliv.
Jiní zaměstnavatelé také přispívají pouze na dopravu do zaměstnaní a na soukromé výlety nikoliv, takže proč by u ČD, to mělo být jinak? A jsou i tací zaměstnavatelé, kteří vám na dopravu do zaměstnání nedají ani korunu.
Mělo by to být také tak, že na soukromé výlety a nákupy režimka platit nebude.A pokud od ČD odejdu do důchodu, tak by ta režimka již také neměla platit vůbec. A už vůbec by ji neměli mít rodinný příslušníci, kteří u ČD, nebo SŽDC vůbec nedělají.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11804
Registrován: 9-2007
Luboš 3.21: prosím tě může mi napsat adresu kde bydlíš? Dík. Já bych ti poslal svojí režijku, kterou za celý rok skoro vůbec nepoužiju, abys nám tady veřejně nebrečel a nezáviděl.

PS: dokonce jsem nikdy nejel vlakem z Číček do Volar a z ČB na filipův Stožec nebo kam to jezdí...No světe div se, taky žiju...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 4-2014
Od zítřka si budou muset režimkáři kupovat lístky

Všichni ne , SŽDC vyjednala s GWTR nějakou dohodu a zaměstnanci pracující na šumavských lokálkách budou jezdit bez kupování jízdenek i po těchto tratích .
Nezbyde nic , jen tiše kolegům závidět [lol]
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6429
Registrován: 8-2012
Netočte furt režimky, v těch problém není, i když se dnes na Šumavě na jízdném asi moc nevybralo [happy] (Ale ano, pro pár největších zoufalců, co "dnes prohráli", už zítra slunce nevyjde.)
Problémy jsou jinde: jak se ČD snaží vytvářet problémy s cílem "čím hůř, tím líp", takže v Budějovicích budou dvojí pokladny, protože ony o provizní prodej jízdenek jiných dopravců nestojí; jak přesto od zítra nějaká ta bába každému prodá jízdenku ČD do Krumlova klidně ve tři odpoledne a on to pak bude složitě reklamovat; jak Ministerstvo Českých drah není dlouhodobě schopno/ochotno (IMHO úředníci sabotují) zadefinovat nějaký základní standard, kterým tuhle spolupráci vynutí i od ČD; jak se vytváří umělý konstrukt "musíme to nechat ČD kvůli tarifní jednotnosti" atd. Tohle jsou konkrétní problémy, nějaké režimky kolenovrtných nádražníků jsou marginalita.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mirko
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3822
Registrován: 6-2006
750371: No vidiš, já tim jel jdou na výlet, když jsem tam byl na dovolený, to i stačilo. Jelo to zrovna s nějakým vykotlaným smradlavým patrem. Takže horší to určitě nebude, myslim, že spíš naopak, ČD tu konkurenci kurevsky potřebujou, kdyby nebyla jezdili bysme furt v ňákejch šrotech, takhle je to alespoň k něčemu donutí.
Sobota, 09. prosince 2017 - 16:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11805
Registrován: 9-2007
Mirko:
zde byl hlavní problém v té bandě v depu, protože loňské požáry 754 a letošní neschopnosti, téměř denně, to už byla fakt síla ! Takže vyjma kraje si za mnoho mohou i sami zaměstnanci, bohužel... Podobný problém byl před lety u Carga, kdy se snášelo mnoho posměšků na krp na jejich spanilé jízdy s hytlákem. Dnes v rámci úspor a racionalizace oběhů se vše vyjezdí s polovinou loko, byť u ř 743 zas utrpěla bulharská přeúdržba.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Sobota, 09. prosince 2017 - 16:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 4-2014
Takže vyjma kraje si za mnoho mohou i sami zaměstnanci, bohužel...

Začal bych u vedení [pozor][pozor][pozor]
Ono už je skoro tři měsíce po sezóně a stav vozového a lokomotivního parku je stále trystní .
Alespoň toho , co posílají na Lipenku [ko]
Sobota, 09. prosince 2017 - 16:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 9-2014
Bude to znít možná blbě, ale ono je pořád lepší sedět ve starém smradlavém patře než se mačkat u dveří na wc v narvané krátké zmodernizované minisoupravě nebo rovnou zůstat trčet na zastávce. Narážím tím na léto, kdy je nárůst cestujících na Šumavě značný a ČD s ním při řazení vlaků počítali. Toto mám obavu GWTR vyřešeno nemá. Ono to teď přez zimu fungovat bude, cestující si možná vlaky budou i chválit, ale jak přijde léto, může to být velký průšvih.
Sobota, 09. prosince 2017 - 16:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2017
HonzaV: Pokud někde nevykouzlí patra, tak to ani vyřešit nemohou (délka nástupišť). Kdyby ČD ty patra zmodernizovaly aspoň ve stylu Berouna... No nic. Třeba v létě budu pozitivně překvapený...
Maršál
Sobota, 09. prosince 2017 - 17:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6189
Registrován: 1-2010
MZ: tak už jsem zjistil, proč jel ten plecháč na švejkovi na přepřah do Protivína. Protože bulhar prostě neměl žádnou dieselovou lokomotivu, kterou by do Prahy poslal. Odborníci v Plzni ten vrak nemohli nahodit 754.027 a málem se nikam nejelo.[crazy]

Včera prý byl odřeknu vlak do Kájova někdy kolem 16:00 hodiny. Já myslím, že se MB n.p. Šumavy rád zbaví. [proud]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 09. prosince 2017 - 17:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 4-2014
Citace článku o Šumavských lokálkách z čtrnáctideníku OBZOR č.23, který vyšel 20.11.2013
Citace:
Autor textu: Martin Kubík
Dopravna D3 Kubova Huť je naší nejvýše
položenou stanicí na síti dopravce ČD, a. s.,
v nadmořské výšce 995 metrů nad mořem. Od
10. prosince bude sice stále nejvýše položenou
stanicí v Česku, ale již na síti soukromého do-
pravce GW Train Regio, žezlo tak převezme
dopravna D3 Pernink s nadmořskou výškou
902,347 metrů nad mořem.
Kubovu Huť jsem navštívil 6. listopadu, tedy
měsíc před zásadní změnou provozovatele tra-
tě. Změnu pocítí i cestující, neboť ve vlacích
jezdil dosud průvodčí, ten bude nahrazen sa-
moobslužným způsobem odbavování, takže při
zpoždění se nebude moci cestující dovolat po-
moci při zadržení přípojných vlaků. Navíc sa-
moobslužný způsob činí některým cestujícím
potíže, zvláště těm s poruchou zraku a jinak
handicapovaným. Při mé návštěvě byla na trati
Strakonice – Volary další z nekonečných výluk
na šumavských lokálkách – tentokrát v úseku
Lenora – Volary. Soukromník zahájí svou čin-
nost na zcela rekonstruovaných tratích, letité
výluky odnesl dopravce ČD, a. s.
Opět vznáším otázku na Jihočeský kraj: když
je údajně dopravce GW Train Regio tak výhod-
ný, proč kraj neobnoví osobní dopravu i na před
pár lety zastavených tratích, jako byly Dívčice –
Netolice či Číčenice – Týn nad Vltavou? Nebo
proč tyto tratě jako kompenzaci neobnoví kraj
pro dopravce ČD, a. s.? Jihočeský kraj za
sesazeného hejtmana Zimoly devastoval že-
lezniční dopravu v kraji, pak ať se ČSSD, KSČM
či ODS nediví, že občan volí jiné strany, které
zatím alespoň v krajské dopravě nic nestačily
pokazit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Sobota, 09. prosince 2017 - 18:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2017
Tak mně napadlo, jak by vypadala "diskuse", třeba jaké repliky by tu vedl Toff, kdyby dnešní změna byla v obráceném gardu. A ještě víc, kdyby si GW mělo sbalit fidlátka a pakovat se z autobusových linek. Asi napíšu Ježíškovi, zda by se to mohlo stát. Ale nejspíš se na mně vyprdne, páč jsem zlobil paní účetní suchou teorií o pivovarské spravovědě.

A ještě si rýpnu. Toff patří ke panstvu ze zámku nebo k chase z podzámčí? Bouchne špunty šampusu na oslavu této převratné změny (spíš cesty nikam, jak je v textu plzeňské kapely ZNC) či zapije žal nějakou řídkou 9% z 2L PET lahve...?
Sobota, 09. prosince 2017 - 18:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6433
Registrován: 8-2012
Soukromník zahájí svou čin-
nost na zcela rekonstruovaných tratích, letité
výluky odnesl dopravce ČD, a. s.

Teda spiknutí je daleko rozsáhlejší, Zimola to spunktoval dokonce i se Surým [happy]

P.S. v stejném Obzoru je i "dopis čtenáře" toho samého grafomana Kubíka, jak ho díky outfitu houmlesáka vyhodili na Smíchově z nádraží [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Maršál
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6191
Registrován: 1-2010
Jnd: tak nějaké to foto z konce ČD na Šumavě.[wink]


T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5973
Registrován: 12-2011
To už raději číst Blesk než Obzor, tam je alespoň dívka Blesku [biggrin] Já tam dnes zajel také, ale probíhalo to docela v míru. Žádné řeči a nadávky, že soukromníci jsou blbci, jsem neslyšel. Potěšilo mě, že v Novém Údolí nebylo přešotoušeno.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 4-2014
Hezký a úsměvný je ten nápis - Navždy jsme prohráli Šumavu.
ČD ji nemuselo prohrát, stačilo Jihočeskému kraji nabídnout zajímavější cenu, než nabídl soukromník a také se na té prohře určitě také projevila velmi častá neschopnost hnacích vozidel, která se na trati z Budějic do Volar stala každodenním evrgrínem.
Jenže na ČD někdo rozhodl, že tam budou jezdit brejle na místo osvědčené zamračené, takže ČD za tu prohru můžou tím pádem poděkovat také i tomu svému zaměstnanci, který rozhodl, že řada 749 již patří do šrotu.
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2013
Dnešní jízdy 749 121 na Šumavě:
https://www.youtube.com/watch?v=ftFx6hFswMU
https://www.youtube.com/watch?v=D82LiR_Zv2Q
https://www.youtube.com/watch?v=LwCEJtF-kSo
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 1-2013
toho samého grafomana Kubíka, jak ho díky outfitu houmelesáka vyhodili na Smíchově z nádraží

Jmenovaného znám osobně několik desetiletí, proto mohu zcela odpovědně prohlásit, že NIKDY jako houmelesák nevypadal.
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 4-2014
Hezký a úsměvný je ten nápis - Navždy jsme prohráli Šumavu.

Si autor plakátku asi spletl datum ? Tu Šumavu snad ztratili dřív . Dneska byl pouze funus ....[sad]
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2011
Mně (a podle diskuse v dnešním Os 18017 a na nádraží v PT nejen mně) je úplně jedno, kolik ušetří (dopravně impotentní) kraj, když nám tady stejně víc vlaků za ušetřené peníze nezaplatí (dokonce naopak). Naopak mi není jedno, že mi doprava podstatně podraží a navíc při jakémkoliv zpoždění budu trnout, aby mi v Číčenicích neujeli. Kapišto?
Pepa_kox
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4465
Registrován: 9-2005
TH: Ale prd Zimola se Surým. Lokomotivy původní řady T478.4 z ČKD Praha za to mohly, teď ti to Luboš 3.21 vysvětlil! Díky Luboši, ještě že tě máme!
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 10-2007
Pár mých všeobecných postřehů k Šumavě :

Politika je svinstvo !
Jihočeský kraj vede svoji dopravní obslužnost po železnici asi blbě !

K ČD :
Je pravda, že neschopností 754 bylo letos až moc.
ČD opravdu zřejmě potřebuje konkurenci, aby se zlepšil vozový a lokomotivní park.
ČD asi opravdu není schopna kvůli výběrovým řízením konkurovat soukromníkům na dodej vozidel podle požadavků jednotlivých krajů.

K SŽDC :

SŽDC dá se říci skoro kompletně rekonstruovala veškeré stanice, přejezdy a zabezpečovací zařízení. A to se může soukromníkovi nadmíru hodit !

K soukromému dopravci :
Podnikatelský záměr dobrý, ale ...
Nově pořízené ojeté motorové vozy z Německa budou pro cestující asi na svezení příjemné a na období jara a podzimu dostačující. Motorové vozy pravděpodobně budou v lepším stavu a nebude docházet k tolika neschopnostem, jako měly letos 754. Náhradou budou ale zaskakovat vděčné, přežilé, ale ne nízkopodlažní vozy 810, které spousty lidem ve vedení krajů vadily.

Co to ale dále přinese cestujícímu ?
Plusy :
Zvýšený komfort - asi ano.
Jízdné - u obyčejného jízdného bude soukromník o trochu levnější.

Mínusy:
Dvě jízdenky a tím i dražší jízdenka, pokud cestující použije i dalšího dopravce ve své jízdě.
Uzavřené pokladny ČD, které soukromník kvůli nákladům asi nikdy neotevře.
Zlikvidované půjčovny kol ČD, které nejen jejich zákazníci ocenili.
Údržba budov bude zřejmě více pokulhávat a tím utrpí kultura cestování i u soukromého dopravce.
V sezoně léto a zima při předpokládané vozbě motorovými vozy nedostatečná kapacita míst pro cestující. Větší letní problém s přepravní kapacitou kol ve vlaku než byl u ČD. To povede k tomu, že návštěvníci raději k přesunům použijí auto než vlak. Nakonec to skončí tak, že nový soukromý dopravce bude nerušeně fungovat dle jízdního řádu, bude čerpat dotace, tak jak má a hlavně přes sezonu se bude Národní park Šumava plnit návštěvníky v autech, které budou ucpávat silnice a znečišťovat horské ovzduší. To už bude ale pozdě !

K fotografům :
Kdybychom věděli, že soukromník si na sezonu pronajme od kohokoliv kapacitně dostačující soupravy, do které se vejdou všichni cestující a jejich kola a v čele bude bublat motor z bývalé ČKD, to bychom byli asi v klidu. [biggrin] Měli bychom co fotit. Takto budeme na soukromníka nadávat, plivat a těšit se z jeho neúspěchu. Nejsem pro podporu soukromého sektoru na železnici, ale to je asi tak vše, co s tím mohu udělat. Je to vývoj, je to život !

Je mi docela líto milované Šumavy, jak díky výběrovému řízení kraje dopadla, ale třeba se někdy po hořkých zkušenostech dočkáme i velkých souprav v šumavských hvozdech.

[vypravci]

P.S.: Nevyfotili by jste si někdy na Šumavě berty IDS, Hanzalíka, brejle od KDS, turnovskou 750.308 či opravenou 750.037 ????

Jdu si dát panáka na zdraví Šumavy pod křídly ČD, ať už bylo jakékoliv !

[proud] Hubič od SŽDC
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 8-2012
Všimněte si té cedulky - Jsme navždy prohráli naši Šumavu...
Šumava je prostě jen jejich, nějaké elitní kasty modrejch.
No, slunce zapadlo a už nevyjde [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 1-2010
Taky jsem se dneska projel, video dodám později, teď jen pár postřehů:
-Os 8105 v řazení 842+2*054+842, už z ČB (na to, jaké je datum) slušně zaplněn, hlavně úsekovka Vrábče, Holubov atd.
-V zadním 054 porucha obou WC, naštěstí ale někde cestou odstraněna. Ve Zlaté Koruně se na zadní 842 zablokovaly dveře, takže jsme byli (asi 6 lidí) požádáni o přestup do vozů vpředu (místo bylo).
-V Krumlově solidní nástup šotoušů, kteří byli až na konec v převaze oproti normálním cestujícím.
-V Kříži křižování s 749+klasika jen do Volar (dál do Číč 814), 100% cestujících byli šotouši/režjkáři/výlet na poslední jízdu (i rodinky). Okolo trati velmi vysoká účast fotografů.
-Ve Volarech spatřeno několik Sprinterů a jeden žlutý Btax.
-18113 veden 814+810, regína pak pokračovala do Blatné, 810 se vracela do Volar. Šotouši/režijkáři a běžní cestující tak 50:50. Pěkný pohled byl při křižování v Lenoře, když z protijedoucí 810 vyskočilo několik fotografů, rychle všechno vyvařit a hned honem dovnitř aby to neujelo [proud] .
-Ve vlaku byl nejvíce slyšet hovor o změně dopravce, pak až byla tradiční témata a děti.
-Vlaková četa měla stále co na práci a u mnoha cestujících (hlavně staří) si neumím představit, jak si koupí jízdenku v kase..
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 10-2007
VESNIČAN :
Od zítřka si budou muset režimkáři kupovat lístky. Všichni ne , SŽDC vyjednala s GWTR nějakou dohodu a zaměstnanci pracující na šumavských lokálkách budou jezdit bez kupování jízdenek i po těchto tratích . Nezbyde nic , jen tiše kolegům závidět [lol]

Platnost režijky na Šumavě od zítřka mě pálí asi tak ze všeho nejmíň ... a závidět není komu.
Vždyť kolik lidí od ČD odešlo změnou dopravce. Byli z toho odvázaní ? Neřekl bych. Dělají práci pro peníze, živí rodiny, tak se musely podřídit. Ani toto nikomu nezávidím.
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 5-2007
Od zítřka si budou muset režimkáři kupovat lístky

Že by se režijní jízdní výhody přejmenovaly na režimní?[wink]
Poslední benefit co zaměstnancům ČD ještě zůstal asi mnoha lidem leží v žaludku.[proud]

Jinak soukromníkovi přeji mnoho spokojených i nespokojených cestujících. Až čas vše ukáže ...[vypravci]
749 018-8 749 051-9 749 107-9 749 121-0 749 243-2 751 050-6 751 053-0 751 103-3 751 106-6 751 142-1 ... stroje z LD Jihlava
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2007
Všimněte si té cedulky - Jsme navždy prohráli naši Šumavu...
Šumava je prostě jen jejich, nějaké elitní kasty modrejch.
No, slunce zapadlo a už nevyjde [crazy]


Určitě nejsou první a nejspíš ani ne poslední, jednou z mála jistot je, že to slunce opět jednou vyjde.
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2016
Tak, přidávám dnešní 749.121 na Šumavě + 810.152 při jednom z posledních výkonů na Šumavě [wink][fotic]




(Příspěvek byl editován uživatelem Čenič.)
Jsem hrdý šotouš a za svůj koníček se nestydím! [happy][fotic]
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19863
Registrován: 1-2006
Do Volar přes Strakonice dnes přepraveny GWTR 650 002 + 654 015 + 654 017 [happy]
ICQ 191300062
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2017
Který MV dnes veze 8141 (zpět pojede jist+ jako Lv)?
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19864
Registrován: 1-2006
Tak jeden z posledních vlaků jede z Volar přes ČB do Protivína ve složení 810 152, 810 510, 810 177 , 814 131, 814 114, 842 034. Předpokládám,že z Kájova do ČB + 810 595 od Os 8141 ...
ICQ 191300062
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2017
Dík za info o 8141

Pak by během noci měl jet ještě jeden Sv, v čele s 749.121

Do Českého Krumlova by měl být strojově dopraven jeden RegioSprinter , aby bylo ráno čím vézt 8100.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bdmteeo294.)
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:51:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 970
Registrován: 10-2007
Bdmteeo294 :

Jo jo, 749.121 valí jako 11102 z Volar a ve 23.49 projela Novou Pecí.
Poslední burácení šestiválce dneška.

[vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Neděle, 10. prosince 2017 - 00:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 10-2007
Pépa_rákos :

Úplně poslední se vrací strojně jako Sv 76219 z Vimperka do Strakonic. A je to 810.329.
749.121 bude už za chvilku v Černé v Pošumaví. [happy]

... a poslední od ČD zhasíná ...

[vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Neděle, 10. prosince 2017 - 00:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 10-2010
Nářky nad zavedením samoobslužného odbavování cestujících jsou úsměvné a hraničí s vymýšlením negativ za každou cenu. V MHD funguje samoobslužné odbavení desítky let a nikdo s tím nemá problém.
Neděle, 10. prosince 2017 - 03:53:41  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72632
Registrován: 4-2003
U prodejny je již i otevírací doba:

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 10. prosince 2017 - 06:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2017
T(I)h - tebe bych nechtěl a ani nechci poznat, hová.ko fak k pohledání [satan]
Neděle, 10. prosince 2017 - 06:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 4-2014
V Rybníku opět porucha na regíně 146 . Z ČB spěchá na 18852 regína 114 . [crazy]
Na motoru 573 se k nefunkčnímu automatu přidala porucha info systému .
Neděle, 10. prosince 2017 - 08:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11807
Registrován: 9-2007
Je vidět, že bulharští rákoszovci o nový GVD rozjíždějí po jihočesku [biggrin][biggrin]
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 10. prosince 2017 - 08:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 4-2014
Tak regína 114 sice do Rybníka dorazila , ale bohužel nemá funkční info systém ani instalovaný automat na jízdenky . Úspěšný vstup ČD do nové sezóny [kladivo]
Neděle, 10. prosince 2017 - 09:57:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6440
Registrován: 8-2012
nemá funkční info systém ani instalovaný automat na jízdenky
ČD tam přece všude mají průvodčí kvůli starým lidem, tak jaképak automaty [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 10. prosince 2017 - 10:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19865
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 012

Os ČB - Volary 654 015 + 017, 654 003, 654 013
Os Číčenice - Volary 654 006, 654 009, 654 016
Os Strakonice - Volary 654 002, 654 011, 810 536

Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 814 114

Ex 531 - 754 015

bez záruky ...
ICQ 191300062
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2017
Neměl by tady někdo alespoň dokumentační foto toho vlaku s 810, 814 a 842 do Protivína? Musel vypadat vážně zajímavě [jidlo][fotic]
Neděle, 10. prosince 2017 - 12:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7608
Registrován: 4-2003
Že by se režijní jízdní výhody přejmenovaly na režimní?

Režimku má ten, kdo má "díky" nim režim (jinak by doma měl režim "dřepět na zadku", protože je tak draho).
Režijku má ten zbytek.

Jinak ty smuteční věnce a "naše Šumava", to je fakt vůči obyčejným lidem trapnost, fakt mám pocit že někdo zastydl v době před 50 lety.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 10. prosince 2017 - 12:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 7-2017
To jsem na to léto opravdu zvědav. Dle textu článku v létě budou opravdu soupravy v řazení RS + Pošta + RS. [crazy][angry][vypravci]
Neděle, 10. prosince 2017 - 13:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11808
Registrován: 9-2007
Jak si mám z článku vysvětlit následující:
"jízdní řád prořídl, ale za dva roky se zahustí"

To je jak, když vaří Babica! Takže teď se na Šumavu cestovat 2 roky nemá nebo to bude jen pro VIP?

"z Krumlova" jela souprava prázdná..." no co by tam dál taky kdo pohledával. Mimo sezonu se tam vždy vozil vzduch, a to je víkend, nemluvě o X dnech!
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Neděle, 10. prosince 2017 - 14:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 6-2016
LinhyCZ: Taky bych se rád podíval... Kolega to v rámci služební cesty fotil na mobil a to se moc nepovidlo. Prý bylo ve Volarech hafo šotoušů!
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2017
Tak se bude jezdit jen v sezoně a je to, kdo by tam co pohledáva teď.
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2017
Za dva roky se jízdní řády zahustí [lol]
Možná se zahustí akorát tak stolice pana Toffa a pana T_ h [lol]
Nu což, chtěli jste to, máte to [lol]
Jen by mě zajímalo , proč si GW potupně pronajalo depo ve Volarech, proč si nepostavili vlastní moderní zázemí, když jsou nej,nej, nejlepší [lol]
Neděle, 10. prosince 2017 - 17:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4671
Registrován: 12-2004
Emanuel: Ta výstavba depa ve Volarech a dodání zařízení, to byla kdysi akce "Z" zaměstnancú tehdejších ČSD ??
Neděle, 10. prosince 2017 - 17:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 7-2011
Ono na tu sezónu by pár patráků z Německa s brejlovcem od GWTR vůbec neuškodilo. [crazy] Navíc v Rakousku brzo začnou silně přebejvat Bmpz-l.
Neděle, 10. prosince 2017 - 18:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 7-2017
Kéž by se zahustila zejm. stolice Stínového řiditele celé Dráhy (byť jen mléčné) z Podmokel, nebo zasáhli jeho Opatrovníci...nejen tady, ale i v galiiri na netu, Stínový vzteky dva dny tluče o zem tzv. režimkou a vypadá to, že nejen zdejší téma oblaží jeho tzv. duševní průjem, vč. nových slov, jejichž význam zná jen on.
Kurzívou jsou původní slovíčka, tak jak přišla z Podmokel.
Neděle, 10. prosince 2017 - 19:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6457
Registrován: 8-2012
"z Krumlova" jela souprava prázdná..."
Samozřejmě musela, přece podle jediného správného výkladu tam už teď nikdo nebude jezdit, když slunce zapadlo, "naši" Šumavu jsme prohráli a je tam fujfuj soukromník bez "tarifní integrace" (= neuznává režimky)... tak proč řešíte nějaké vagóny na kola v létě? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.