Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 20. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 20. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. listopadu 2017 - 18:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 7-2017
Tak ke Krumlovu ještě jednou: Byl jste tam někdo někdy vlakem? Chcete mi tvrdit, že tam turisté s Interrailem nejezdí? Snad nikde jinde jsem ho neviděl tak jako tam... [crazy] A ano, 2 EUR jsou při cestování směšné peníze, ale mě jde o ten princip, že teď to jde a od prosince to nepůjde. [happy] Jakože ta Zlá dráha se do toho systému zapojit umí a Hodné GWTR nikoli...

A speciálně TH by si měl udělat v létě koupit JIKORD celokrajskou jízdenku, využívat pár dnů tamní dokonalý IDS [rofl][rofl] a povyprávět o tom, jak ty vlaky Číčenice - Kříž - Planá - ČB jezdí úplně prázdné. [vypravci] Samotný Toff tu přiznal, že neví, v čem budou v létě jezdit. RS + pošta + RS to fakt nepobere, když to nepobírala 2 patra + BDs. [ko]

Vždycky když (nejen) tam jsem, tak si vzpomenu na VOR, kde na stejnou jízdenku dojedu z Feldkirchu do Sargans. [sad]

A ještě k ceně: Píšu to tu asi podesáté, rozdíl v ceně například VJČ Plzeň - Horní Planá vs Včasná Plzeň - Strakonice/ČB - Horní Planá je prostě minimálně 50 kč, což je 40 % ceny. [ko]


(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Středa, 15. listopadu 2017 - 18:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2012
Jenže sme zase u problému ČD. Ano včasná jízdenka se vyplatí, jenže když chci popojet na lokálce z hospody 2 zastávky, tak mě ČD stáhne z kůže. Proč asi na lokálkách jezdí minimum lidí? Protože je to pomalé a drahé.
Za druhé, pokud vím,se někdo ptal, jestli u GWTR platí interrail a GWTR se vyjádřilo, že je to zajímavé na zvážení. Takže klidně za chvíli platit může.
Středa, 15. listopadu 2017 - 18:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 7-2017
Willy: Ano, s tímhle musím souhlasit - pro náhodné cestující tomu tak skutečně je.

Ale (určitě nejen) v mém případě vyjde líp se nechat stáhnout dvakrát za rok z kůže o těch pár drobných (a s IN25 to vyjde stejně jako GWTR a při ceně 490,- na 3 roky a další prodlužování za body, takže za 0, nemám moc co řešit mi cesta aspoň tady vyjde nastejno jako se slavným GWTR, s tím bonusem, že mám slevu na ty včasné jízdenky...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Středa, 15. listopadu 2017 - 20:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11400
Registrován: 5-2004
"No a tak jim nebude platit a zaplatí do Krumlova navíc asi 1,5 eura"

No a v bedekrech se objeví doplněk k "tradici" - v česku okrádaj cizince taxikáři, hospodský a navíc už i dráhy...
Středa, 15. listopadu 2017 - 20:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7485
Registrován: 4-2003
Argument od totálního mimoně co zná vlak tam maximálně v podobě eska.

Aha, takže došly argumenty.

Základním jízdným jsem myslel, že to že nemám žádnou slevu, omlouvám se za nepřesnost.

Mimochodem - o tomto víkendu se mi při cestě na Moravu vyplatilo zlomit jízdný ČD. To že panu Vlčkovi neplatí kolem Horní Planý in Gold si holt bude muset vyřešit s ČD, u nichž si tenhle produkt koupil. To nejspíš nefunguje tak triviálně, že GWTR "uzná" a bude z toho mít leda suchý z nosu a nebo mu to doplatí kraj.


No a v bedekrech se objeví doplněk k "tradici"

A jak to řeší v CH, kde Interraily a podobný věci na řadě soukromých drah neplatí (ano - aby z toho byl větší vejvar, protože z toho žijou)?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 05:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19734
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně - výluka,pak 814 011

Os z ČB do Volar 810 375, 842 024, 842 007,842 006
Os Rybník - Lipno nad Vltavou 810 595

Ex 531 - 754 022

218 028 HD - Vyšší Brod a zpět
749 018 + 751 219 s 731 008 na postrku ČB - Nová Pec a zpět [fotic]


GWTR 654 006 + 654 002 ??? s radio-blokem Prachatice - Bečov

bez záruky ...
ICQ 191300062
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 09:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2017
Na kterých vlacích dnes prosím jede 810.375?
Předem děkuji. Tipoval bych 8101 a 8106.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 09:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8081
Registrován: 4-2003
Petr vlček:No a v bedekrech se objeví doplněk k "tradici" - v česku okrádaj cizince taxikáři, hospodský a navíc už i dráhy...


Těší mne, že jeden z vrchních kolenovrtných šotoušů k-reportu bude muset za vlak zaplatit. I když on to asi vyřeší tak, že na Šumavu buď nepojede, nebo se bude lopotit do kopců za Krumlovem na kole. Ale i ten Krumlov pro něj bude nevýhodný, pojede mu to tam akorát jednou denně [biggrin].

Vlčka ve vlaku GWTR si fakt nedokážu představit. Leda tak, že do vlaku vleze a bude se křikem dožadovat platnosti IN 100 ve vlaku GWTR za neustálého pochechtávání ostatních cestujících [biggrin].
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 10-2011
Na lokálkách v jižních Čechách jezdí lidí málo, protože to jezdí na houby (doslova), hodinový interval aspoň do Krumlova je v nedohlednu a to, že ušetří kraj, je obyčejnému cestujícímu jaksi k ničemu, když a) on bude platit více (skupina až od 15 lidí, kolo za 40, lomení jízdného při přestupu, měsíční jízdenka pro pravidelné cestující dražší...) b) za ušetřené peníze nebude mít žádné služby navíc (protože vlaků se naopak ještě ubírá).
Ono je to ale celkově i o infrastruktuře, když se konají nepřetržité kvůli výměně kolejí na 197 (loni Svinětice - Bavorov, letos u Pražáku), to je takový problém na tomhle relativně rovném úseku zvýšit i traťovou rychlost? Jinak to jede padesátkou, což s ohledem na to, že bus sice může devadesát, ale kodrcá se v zatáčkách přes vesničky a oklikami (má to z Vodňan do PT o 3 km více), je sice stejně rychlé jako bus, ale mohlo by to být i o pár minutek lepší. (Navíc výhledově - přeložení křižování do Strunkovic by umožnilo vytvořit přípoj ve Volarech na Lenoru, do které se dnes dostat veřejnou dopravou z okresního města PT je prakticky nemožné.)
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3438
Registrován: 8-2010
Bram:
"Těší mne, že jeden z vrchních kolenovrtných šotoušů k-reportu bude muset za vlak zaplatit."

A ona ta IN100 je snad zadarmo nebo co? Tady děláte jako kdyby se IN100 rozdávala na každém rohu zadarmo a ona přitom stojí 20 litrů. To mi opravdu nepřijde jako že by někdo jezdil vlakem zadarmo.

Smutné je, že jinde si dopravci ty kartičky uznávají (Německo) jen tady to nejde. A ten kdo na to upozorňuje a komu to vadí tak ještě zde schytá akorát tak urážky a posměch.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Wokodobe
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 11-2006
Bram:
"Těší mne, že jeden z vrchních kolenovrtných šotoušů k-reportu bude muset za vlak zaplatit. I když on to asi vyřeší tak, že na Šumavu buď nepojede, nebo se bude lopotit do kopců za Krumlovem na kole. Ale i ten Krumlov pro něj bude nevýhodný, pojede mu to tam akorát jednou denně [biggrin].

Vlčka ve vlaku GWTR si fakt nedokážu představit. Leda tak, že do vlaku vleze a bude se křikem dožadovat platnosti IN 100 ve vlaku GWTR za neustálého pochechtávání ostatních cestujících [biggrin]."
Když na IN100 nemáš, tak aspoň nezáviď ostatním, že si ji můžou zaplatit, ubožáku. [crazy] Ale jasně - kdžy už koza chcípla, tak ať chcípne i ostatním. [cunik]
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 9-2007
Wokobode: Vy se zas dožadujte na ČD, aby vám IN 100 zlevnili o ztracenou Šumavu a smiřte se s tím, že prostě neplatí na všech tratích. Nebo volte ve volbách strany, co budou mít dobře připravený program v dopravě a budou prosazovat celostátní integraci.
IN100 není co se týče Šumavy nijak podstatná záležitost - není určená pro turistickou lokálku. Myslím, že lidí pravidelně využívajících IN 100 (= na ní dojíždějících) na 194,197,198 je minimum (spíš žádní). A dělat tyjátr díky jednomu výletu za rok nemá smysl.[kladivo]
Po pravdě mi přijde, že největší problém mají autismem postižení šotouši, kterým někdy bere jejich neměnný pořádek.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8083
Registrován: 4-2003
Wokodobe:Když na IN100 nemáš, tak aspoň nezáviď ostatním, že si ji můžou zaplatit, ubožáku.

Další člověk s bebíčkem [biggrin].

Ale jasně - kdžy už koza chcípla, tak ať chcípne i ostatním.

Koza těm, co pojedou na Šumavu jednou za rok, opravdu chcípnout nemůže [nene].


Honza7887:A ona ta IN100 je snad zadarmo nebo co? Tady děláte jako kdyby se IN100 rozdávala na každém rohu zadarmo a ona přitom stojí 20 litrů. To mi opravdu nepřijde jako že by někdo jezdil vlakem zadarmo.

Jak zde již bylo psáno, tak IN 100 je obchodní nabídka ČD. Aby jí uznávali i ostatní, musely by se ČD s jinými o tržby z ní s ostatními podělit.

Samozřejmě, již dávno mohlo Ministerstvo dopravy spolu s kraji nějakou celostátní IN100 pro všechny ministerstvem a kraji objednávané vlaky bez rozdílu dopravců vymyslet a uvést do prodeje. Stalo se něco takového? Ne.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 11:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8084
Registrován: 4-2003
LDM:Po pravdě mi přijde, že největší problém mají autismem postižení šotouši, kterým někdy bere jejich neměnný pořádek.


Tak tak, autističtí šotouši projížděči mají největší problém. Rodinám s dětmi, co dojedou na Šumavu autem, kterým si přivezou svá kola, to ale přitom bude úplně buřt [proud].
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 11:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 6-2017
Honza7887:
"Bram:
"Těší mne, že jeden z vrchních kolenovrtných šotoušů k-reportu bude muset za vlak zaplatit."
A ona ta IN100 je snad zadarmo nebo co? Tady děláte jako kdyby se IN100 rozdávala na každém rohu zadarmo a ona přitom stojí 20 litrů. To mi opravdu nepřijde jako že by někdo jezdil vlakem zadarmo.

Smutné je, že jinde si dopravci ty kartičky uznávají (Německo) jen tady to nejde. A ten kdo na to upozorňuje a komu to vadí tak ještě zde schytá akorát tak urážky a posměch."

Jak už je tu psáno, In karta je nějaká obchodní nabídka ČD a to že ji nebude uznávat soukromý dopravce, je v celku logické. Ne že by to bylo úplně nereálné ze strany soukromého dopravce, ale státní dopravce prostě nechce. Tím je řečeno vše a už i víte, kde máte hledat chybu či si postěžovat. [biggrin][satan]
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 12:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7487
Registrován: 4-2003
Když na IN100 nemáš, tak aspoň nezáviď

Může mi někdo prosím vysvětlit proč bych si měl kupovat IN100, když jí prostě k ničemu nepotřebuju??

Po pravdě mi přijde, že největší problém mají autismem postižení šotouši, kterým někdy bere jejich neměnný pořádek.

[ok][ok][ok] Mylslím že kdyby tam zrušili brejlovce, tak by byl řev úplně stejný.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 18:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11401
Registrován: 5-2004
Ja tam jel naposled nekdy 2011. Neb tam pro me nejsou cile. Dopravne dostupny jak bardejov a bud dav nebo zakaz vstupu. Je mraky lokalit hezkych, dostupnych a soucasne neproflaklych.

Jednou to bylo v lete do zbytin (uz z cicenic narvany vyletnikama vc asi deseti kol a vozejku na dite. Podruhy to bylo v zime v tejdnu kdy jsem akorat z jednani dorazil k regine na novej oudol. Nahoru jsme jeli tri. Z krize tehdy do krumlova sukafon - 1 nemecka dvojice a postupny nastupy ze to ani vsechny ctyrky neobsadilo. Srovnatelny od chyse nekam po stedrou (ve zbytku bejva lidi vic).

Idealni pro dopravce co mimo sezonu vyuzije vozidla aspon obcas jinde...
Mladějov
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 19:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11397
Registrován: 3-2007
>Dopravne dostupny jak bardejov a bud dav nebo zakaz vstupu.

Nesouhlasím. Ono je to na jednodenní výlet VLAKEM z Prahy nebo Králováku opravdu daleko, ale co ti brání se někde v hotýlku/soukromí na tu jednu/dvě noci ubytovat ? Rubáš nemá kapsy..

Jsou tam krásná místa bez lidí..to ale nesmíš jet v červenci o prodlouženým víkendu. Já to tam mám prolezlé hodně, třeba z Najtálu podél čáry západním směrem to nemá chybu, když víš, co chceš vidět. Chceš bez davů ? Tak qěten, půlka září, říjen..nepotkáš živáčka.

A třeba klasiku Třístoličník - trojmezí- Plešné - Pec jem šel už víckrát oběma směry - a když pojedeš třeba v tom říjnu..naprostá pohoda.

No ale koukám, že aplikuješ metodu kyselých hroznů - stejnětotam stojí za houby.
Hele, každý má něco, mně by třeba kleplo jezdit vytrvale třeba do Českého ráje, ale prostě v ČR se dá jezdit v pohodě do jakýchkoli hor i pro samotáře a milovníky klidu - akorát na tom záleží kdy.
Včetně třeba (SR) Vysokých Tater, kde je řada méně exponovaných lokalit a mimo sezonu tam potkáš pár lidí.
Ono je to i o tom, nechrápat do devíti a na túru nevyrazit v deset.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 23:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2011
Ano, to je další fakt, jízdné. Než se pustí nový dopravce, tak se mělo konečně dohodnout jízdné pro oba dopravce a domluvit vypořádání. Hold se ani toto nevydařilo...
Pátek, 17. listopadu 2017 - 07:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2017
Lukyss, uznávání jízdného tak jak fungovalo bylo vypovězeno ze strany ČD, dříve s tím problém nebyl, jet na skupinovou víkendovou i ve vlacích GW, nebo si zakoupit jízdenku do cílové stanice nehledě na dopravce. Pláčete na špatném hrobě.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 08:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19737
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 012

Os z ČB do Volar 842 024,842 006,842 007
Os Rybník - Lipno nad Vltavou 810 146

bez záruky ...
ICQ 191300062
Pátek, 17. listopadu 2017 - 08:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8087
Registrován: 4-2003
Knorr:Lukyss, uznávání jízdného tak jak fungovalo bylo vypovězeno ze strany ČD, dříve s tím problém nebyl, jet na skupinovou víkendovou i ve vlacích GW, nebo si zakoupit jízdenku do cílové stanice nehledě na dopravce. Pláčete na špatném hrobě.


Tohle je nutné opakovat kolenovrtným trubcům typu Petr vlček až do zblbnutí, protože oni jak kolovrátek budou tlachat stále něco jiného [crazy].
Pátek, 17. listopadu 2017 - 09:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 4-2014
Os Rybník - Lipno nad Vltavou 810 146
Pépo , poopravím , 146 je regio , tudíž 814+914 [happy]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 10:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11402
Registrován: 5-2004
Ale jisteze to tak je. A je to problem objednatele ze kasle na tarifni zalezitosti.

Me se stale in100 vyplati a tak jezdim skoro vse vlakem. Lokality kde to neplati a kam bych pripadne tudiz jel autem jsou prozatim mimo oblast myho zajmu.

Az bude system zeleznice "rozautobusovan", tak nebude sitovka a pro kazdou cestu bude zvazovano cim jet. Dle pripoju, cestovni doby a - ceny. Spojene s tarifnim opruzem typu kolik jakejch dopravcu, jakou jizdenku, jak ji koupit, garance pripoju atd.

Jen se obavam ze cokoli mimo rozsah mistniho ids coz je pid jaksi " neprojde kriterii".

No a co se tyce jihu - necht si gw regio nebo jak se to zrovna jmenuje plati mistni. Nevim proc bych mel sponzorovat mistni kmotry.

No a je nastesti stale dostatek lokalit (ba nadbytek ze to nelze vse stihnout) kde je dostupno a zaroven hezky. Ba neni tam vaclavak ani narodni park kde "prikaz si se zakazem vtipy vypravuje". Na druhou stranu zaplatpambu za ty davy tam co nestrasej jinde.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 10:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 4-2014
Pépa: Nevíte pěkně prosím, co pojede na Astrovlaku? [proud]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 10:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2017
Garance přípojů (čekací doby) je zpracována v pomůckách GVD a nemá nic společného s tím, jaký dopravce tam jezdí.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 11:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7496
Registrován: 4-2003
Az bude system zeleznice "rozautobusovan", tak

Tak to už mezitím někdo bude řešit a nejspíš to vyřeší. Otázkou je jenom to, zda pro kolenovrta nebude ten jednotnej celostátní tarif příliš drahej. Což bude nepochybně předmětem vášnivých debat na K-reportu, tipuju tak kolem let 2023-25.[proud]

Jeden z hlavních autistových problémů neschopnost si představit změny v čase. On si prostě udělá v t snapshot a cokoliv v t+n je prostě všepatně a hroutí se svět.


Nevim proc bych mel sponzorovat mistni kmotry.

Zatímco tou IN100 člověk sponzoruje třeba kmotry z Kypru.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 17. listopadu 2017 - 11:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11403
Registrován: 5-2004
Fakt to bude fungovat tak ze vlakovy doprovod zavola aby cekal pripoj jineho dopravce?

Mimoto dnes lze bez obstrukci cestovat dalsim vlakem. Otazka je zda to umozni jizdenka i u jineho dopravce. Pokud ji tedy dotycny bude mit resp bude ji mit kde koupit pri vyjezdu.

O ujeti posledniho pripoje a kompenzaci v pripade "co dopravce to jizdenka" bude taky asi casem slyset - funguje neco takovyho vubec treba v ramci nejakyho ids? Pokud jo, kdo a jak to operativne resi kdyz ids nemaj vesmes ani dispecink a mnohdy ani prestupnej tarif bez mistni karticky?
Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 11:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6089
Registrován: 1-2010
Fakt to bude fungovat tak ze vlakovy doprovod zavola aby cekal pripoj jineho dopravce?

Zavolat může, ale... Mně takto ujel přípoj od RJ v Praze na R. Stejný dopravce stejný blázinec. Modrý samozřejmě.[rofl]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 12:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 7-2017
Maršál: Mně takhle ujel taky, ale není to i o SŽDC dispečerovi? [happy]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 12:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 4-2014
Dispečer SŽDC Vám nepomůže . Řídíme se manuálem Čekací doby , kde se píše , že vlaky ČD nečekají na žádné přípoje jiných dopravců [wink]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 12:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 7-2017
Vesničan: Aspoň já jsem myslel RJ railjet. [happy] Ty zkratky jsou bordel, proč to u nás není jako u ÖBB INFRA RGJ? [angry]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 13:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 4-2014
I tak prodloužení čekací doby není v moci dispečera SŽDC . Pokud Vám příslušný dispečer ČD nepošle včas příslušný symbol do provozní aplikace , že prodlužuje čekací dobu , jede se s přípojem včas .
Několikrát se mi totiž stalo , že příslušný symbol přišel do provozní aplikace 1 - 2 minuty po pravidelném odjezdu přípoje a pak se strašně divil , že je vlak v pohybu . Takže tohle je výhradně v pravomoci dispečerů ČD . Chtěli dispečeři ČD funkce , tak se hold musejí starat .[happy]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 13:12:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 7-2017
Vesničan: Díky za info [ok]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 13:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Samozřejmě že na přípoje jiných dopravců se čeká, například v Plzni, nevím ovšem jak to bude od nového GVD.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 13:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 7-2017
Knorr: V Plzni se čeká, to jsem zažil několikrát [ok]. Záleží na dohodě objednavatele a ČD - takže na jihu by se mělo čekat taky. Jestli ne, tak ať to zruší úplně... [crazy][vypravci]
Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 14:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6092
Registrován: 1-2010
Vesničane: píši stejný popravce. Tudíž RJ = Rail Jet. Jo, to je super. Hlavně tam, kde je výprava světlem. Výpravka ho v době odjezdu vlaku musí rozsvítit, tudíž je na dvou dispečerech, jestli přípoj ujede, nebo ne. Tenkrát v RJ byla moc ochotná vlakvedoucí a prošla celou soupravu, aby panu dispečerovi řekla, kolik lidí potřebuje přípoj. V Praze jsem měl na přestup hodinu. Bohužel R na Č.B. i Ústí byl odejet a milý kaštane, dostaň se domů jak chceš. A největší sranda je, že hodinu po té jede do Č.B. vlak další, ovšem spoj na Strakonice ujíždí v Č.B. o blbých deset minut. Já si příště asi vezmu 14 dní dovolené a pojedu s týdenním náskokem a týden si nechám na cestu domů. Nakopat MB n.p. do[zadnice][angry]. A vůbec všechny kretény, co tu dráhu takto rozmrdali.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 16:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 8-2009
Dotaz na místní. Jak to bude s řízením dopravy radioblokem při příchodu nového dopravce? Bude mít také upravená hnací vozidla nebo dojde k vypnutí a zrušení radiobloku?
Pátek, 17. listopadu 2017 - 16:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2017
Proč by se radioblok vypínal? Dopravce jej bude využívat.
Pátek, 17. listopadu 2017 - 16:45:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 8-2009
proto:
86. Vedoucí hnací vozidlo pro provoz na tratích RB musí být vybaveno terminálem RBV
a telekomunikačním zařízením pro hlasovou rádiovou komunikaci.
87. Na trati RB se připouští také mimořádný provoz vedoucích hnacích vozidel
nevybavených RBV. Taková vozidla musí být vždy vybavena telekomunikačním zařízením pro
základní rádiovou hlasovou komunikaci dispečera RB se strojvedoucím RB v řízené oblasti RB.
Tak znovu dotaz, hnací vozidla GW Train Regio budou vybavena terminálem radioblok?
Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6095
Registrován: 1-2010
Budou vybavena. RS1 všechny, mimo dvou kusů a ty se budou využívat na tratích mimo D4. První ostrý test s příslušníky AŽD na trati proběhl dne 15.11.2017 na stroji 654.006.[wink][kladivo]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 8-2009
Maršál: díky za info.
Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6098
Registrován: 1-2010
Není zač. Dokonce i RB skříňky GWTR za příslušnou cenu odkoupí od ČD. Ty by je už asi nikde nevyužili.[nene]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2009
já jen že zase po roce budu dělat testy ZAM1 a tak chci vědět, jestli má cenu učit se D4 [wink]
Pátek, 17. listopadu 2017 - 19:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2017
Vesničan: shodou okolností 814.146 vznikla z 810.146.
---
Dnes na 8109/8114 jela 754.022+Bmto+BDs.

Prosil bych ještě upřesnit včerejšek, abych to mohl zapsat do sledovačky.
Maršál
Sobota, 18. listopadu 2017 - 07:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6099
Registrován: 1-2010
375: 16.11.: 8140 / 8101 / 8190 - 8106 / 8153 / 8116 / 8141 a 17.11.: 8141 / 8142.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 18. listopadu 2017 - 10:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19738
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 012

Os z ČB do Volar 842 007,842 024, 842 006
Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 814 146

Ex 531 - 754 015

bez záruky ...
ICQ 191300062
Karfík
Sobota, 18. listopadu 2017 - 11:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 12-2006
Knorr:
"Garance přípojů (čekací doby) je zpracována v pomůckách GVD a nemá nic společného s tím, jaký dopravce tam jezdí."
Ale má společného - mezi dopravci obvykle čekací doby sjednány nejsou, takže se nečeká. Ale hlavně i kdyby sjednány byly (občas někde jsou), při ztrátě přípoje má cestující prostě smůlu a v případě ujetí posledního vlaku nemá nárok vůbec na nic. [ko]

Maršál:
"V Praze jsem měl na přestup hodinu. Bohužel R na Č.B. i Ústí byl odejet a milý kaštane, dostaň se domů jak chceš. A největší sranda je, že hodinu po té jede do Č.B. vlak další, ovšem spoj na Strakonice ujíždí v Č.B. o blbých deset minut. Já si příště asi vezmu 14 dní dovolené a pojedu s týdenním náskokem a týden si nechám na cestu domů. Nakopat MB n.p. do[zadnice][angry]. A vůbec všechny kretény, co tu dráhu takto rozmrdali."
Kdyby ses nechoval jak magor, do cíle by ses dostal. Buď by poslední osobák čekal nebo bys jel taxi. Ale jednodušší je nadávat, jak to stojí za hovno.
Nebo snad ještě jezdíš na režijku a dovolíš si takhle prskat? U modrogumů to bejvá typický - hovno dělat a o to víc na (vlastní) bordel nadávat. [kladivo] Je jedině dobře, že naplatících držitelů režijky se nárok na přípoje nebo zajištění posledního spojení (aspoň oficiálně) netýká. [jidlo] A laskavě mi ukaž, od kterýho Railjetu je v Praze hodina na přestup. Si aspoň vymýšlej tak, aby se obratem nedalo zjistit, jaký jsou to kecy. [zadnice]

Ale dočkáš se, protože nově ti nikdo nic zajišťovat nebude - jiný dopravce, jiná jízdenka, postarej se sám, když to ujede. Teď ta možnost existuje a je pouze tvoje blbost, když ji nevyužíváš.
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Maršál
Sobota, 18. listopadu 2017 - 12:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6104
Registrován: 1-2010
Tak modrá guma jsi jedině ty. Já na režijku nejezdím už hodně dlouho, tak laskavě zklidni hormon. Tak to možná nebyla hodina, ale půl hodina. Stejně jsme přijeli o 45 minut seknutý a všechny přípoje v prdeli. Nemohli blbých 15 minut počkat, abych se dostal domů.[angry] A nejen já.

A ještě mi vysvětli, jaká je přímá úměra mezi tím - chovat se jako magor a dostat se domů? Na takového vola jsme tady čekali. [angry][crazy]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 18. listopadu 2017 - 15:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2017
Karfík:
"Knorr:
"Garance přípojů (čekací doby) je zpracována v pomůckách GVD a nemá nic společného s tím, jaký dopravce tam jezdí."Ale má společného - mezi dopravci obvykle čekací doby sjednány nejsou, takže se nečeká. Ale hlavně i kdyby sjednány byly (občas někde jsou), při ztrátě přípoje má cestující prostě smůlu a v případě ujetí posledního vlaku nemá nárok vůbec na nic. [ko]

"

Tak není úplně pravda, že se nečeká. Zrovna u nás a je to i zapracováno, se čeká. Obvykle je to do deseti minut a u posledního vlaku 20 minu a protože i výpravčí nejsou idioti, plus minus čekáme i více, hlavně u posledního spoje. Na druhou stranu ČD na nás většinou nečeká, páč soukromník je fuj, přeci o lidi tu vůbec nejde, leč leckterý výpravčí dokáže zázrak a počká se, když se v čas zavolá, že lidi na přestup máme. Přeci jim to kvůli pěti minutám nenechá ujet. Rozhodně my musíme dodržet minimální čekací dobu, která je na každý vlak přesně daná. [biggrin][satan]
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2017
Maršál: dík za doplnění vlaků, na kterých jela ve čtvrtek 810.375. Takže se vyplnil můj předpoklad, že byla na 8101 a 8106.
Neděle, 19. listopadu 2017 - 08:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19739
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 012

Os z ČB do Volar 842 006,754 022, 814 310
Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 814 146

Ex 531 - 754 015

bez záruky ...
ICQ 191300062
Neděle, 19. listopadu 2017 - 08:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6213
Registrován: 8-2012
Ale má společného - mezi dopravci obvykle čekací doby sjednány nejsou, takže se nečeká
V dobách Railtransu na trati 089 tento na zpožděné ČD při hlášeném přestupu čekával, zatímco ČD na něj ne (přece nebudou čekat na nějakého blbého soukromníka). A ty přehledy čekacích dob RT pro Liberec a Varnsdorf jsem sestavoval osobně, takže to je akorát o chtění - hlavně toho (nej)většího.
Ale Maršál píše o nečekání stejného dopravce, akorát už vyplouvá na povrch, jak to bylo doopravdy - že by se na něj muselo čekat přes čtvrt hodiny. Hlavně že "dráhu" rozmrdali tak, že do Budějovic jede vlak každou hodinu [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 19. listopadu 2017 - 10:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19741
Registrován: 1-2006
Os 8105 - 754 022 + BDs + B [happy]
ICQ 191300062
Neděle, 19. listopadu 2017 - 22:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2017
Já myslím, že člověk kterej ví kdo je Maršál, už se nemůže divit vůbec ničemu.. všechno rozmrdaný, podnik celej zasranej, ale přesto jdeš a honíš si brko nad mašinkama, stejně jdeš a běháš kolem trati.. a to nejlepší, stejně jdeš a tím vlakem jedeš. Tak proč se na to nevysereš a nekoupíš si auto ty chudáku?
Maršál
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 09:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6117
Registrován: 1-2010
Něco vysvětlovat mentálovi nebudu, protože to nemá cenu. Proč, protoč.[rofl]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Maršál
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 09:05:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6118
Registrován: 1-2010
T.H.: Ale Maršál píše o nečekání stejného dopravce, akorát už vyplouvá na povrch, jak to bylo doopravdy - že by se na něj muselo čekat přes čtvrt hodiny. Hlavně že "dráhu" rozmrdali tak, že do Budějovic jede vlak každou hodinu.

Jo, jenže já pokračoval z Č.B. dál na jih posledním spojem, který jsem nestihl. Takže další vlaky mi byly k hovnu. Ale hlavní je, že již několik let je jízdní doba eR z Prahy na Č.B. tak natažená, že nějakých 15 minut na odjezdu by nikoho nevytrhlo a v bulharsku by byl s náskokem.[happy][crazy]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 09:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19743
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně 814 012

Os z ČB do Volar 842 036,842 007, 842 006
Os Rybník - Lipno nad Vltavou - 810 595

Ex 531 - 754 015 ???

Z Českého Krumlova přes ČB do Vimperka jede 708 007 s Legiovlakem [fotic]

bez záruky ...
ICQ 191300062
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 09:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
Na 8100 byla podle všeho 754.022 - návrat včerejšího 8111.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 09:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19746
Registrován: 1-2006
Ano, je to tak [happy]

708 701 Horažďovice předm. - Horažďovice - Strakonice
ICQ 191300062