Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 09. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 09. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
BmbČ
Úterý, 06. června 2017 - 20:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7431
Registrován: 1-2007
Tak toto adminovi nezávidím, [nene] neboť je otázkou, které příspěvky jsou lživého charakteru a které ne. [proud]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Úterý, 06. června 2017 - 20:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 578
Registrován: 10-2011
Děkuji: Takže příspěvky poškozující GWTR se mají mazat a příspěvky typu "všichni jste nevědomí, jen já vím, jak to bude, ale nic vám stejně neřeknu, protože mne to děsně baví" tady mohou zůstat?
Proč mi nemůže pan zasvěcenec Toff tedy odpovědět na mnou již před 2 týdny položenou otázku, jestli bude platit u zadání VŘ uvedený návrhový jízdní řád s proškrtanými zejména prvními a posledními spoji (např. poslední vlak z ČB do Bavorova a PT v 19.09, první vlak z PT do Vodňan nepojede na ranní směnu, ale až na půl sedmou - mimochodem autobus v téže relaci byl zrušen už letos v dubnu, takže pojede tak leda[auto]), nebo se přece jen chystá nějaká úprava?
Ale klidně ať si to pan Děkuji maže a nechá tu jen oslavné ódy.
Ola mele maso
Úterý, 06. června 2017 - 20:54:15  
Neregistrovaný host
37.48.43.199
Jízdní řád se teprve připravuje, všichni se tu držíte nějakého vzorového cancu jak hovno košile. Dočkejte času a uvidíte.. Toff do toho možná vidí, ale nic neřekne, neb nemůže.
Úterý, 06. června 2017 - 21:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3310
Registrován: 1-2010
Jak tak na ty brejlovce koukám, tak vyčlenění jedné 749 na vozbu údolského expresu by nemuselo být až tak špatným řešením.. [proud]
Úterý, 06. června 2017 - 21:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 6-2017
Kotec:
"Děkuji: Takže příspěvky poškozující GWTR se mají mazat a příspěvky typu "všichni jste nevědomí, jen já vím, jak to bude, ale nic vám stejně neřeknu, protože mne to děsně baví" tady mohou zůstat?
Proč mi nemůže pan zasvěcenec Toff tedy odpovědět na mnou již před 2 týdny položenou otázku, jestli bude platit u zadání VŘ uvedený návrhový jízdní řád s proškrtanými zejména prvními a posledními spoji (např. poslední vlak z ČB do Bavorova a PT v 19.09, první vlak z PT do Vodňan nepojede na ranní směnu, ale až na půl sedmou - mimochodem autobus v téže relaci byl zrušen už letos v dubnu, takže pojede tak leda[auto]), nebo se přece jen chystá nějaká úprava?
Ale klidně ať si to pan Děkuji maže a nechá tu jen oslavné ódy."

Já bych ty příspěvky smazal všechny, tedy krom příspěvků, které dávají smysl. Tím všechny, myslím i ty mé. Sorry jako, já nepsal že jen já vím a rozhodně nevím vše, jen prostě některé věci se neříkají. Co se týká tvorby jízdního řádu, držíte se zarputile jen nějakého konceptu, který není relevantní a do toho fakt až tolik nevidím a mám jen strohé informace, co vím, že opravdu to není pořád hotové, protože se neustále něco musí předělávat. Vím že tě ta odpověď neuspokojí, ale jinak odpovědět ani nemohu. Závěrem mě ještě napadlo, že vliv na tvorbu jízdního řádu má většinou někdo jiný než dopravce a určitě není naším zájmem vlaky proškrtávat, leč to nemůžeme až tolik ovlivnit. Jestli si někdo myslí že ano, tak se plete. Počkal bych na finální verzi. [biggrin][satan]
Úterý, 06. června 2017 - 21:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2017
BmbČ:
"Tak toto adminovi nezávidím, [nene] neboť je otázkou, které příspěvky jsou lživého charakteru a které ne. [proud]"

Viď, prase aby se v tom vyznalo [biggrin][biggrin]. Však co není trochu k tématu ať smaže, nějaké hloupé narážky ať z mé či druhé strany, to tu být nemusí. [wink][biggrin][satan]
PanChytrej
Úterý, 06. června 2017 - 21:57:36  
Neregistrovaný host
178.255.168.39
Jojo, všechno se připravuje, na všem se pracuje, na nic se nesmíme ptát a máme počkat jak to dopadne. A pokud možno všechny příspěvky na adresu GW smazat, nepsat, nemluvit... nechat vás v klidu bejt ať se prašuje sypou. To by se vám hodilo kašpaři. Až si to uděláte za svý jako Arriva, žlutej nebo ten černej, úplně kliďánko. Ale děláte to za naše, rozumíš Toffe? Za naše, protože my vám to celý platíme a tak nás to prostě zajímá.
Vidíš sám že tady s tebou nesouhlasí nikdo, děláš to blbě. Lidi co tam dnes vlakem cestují to zatím neřeší, protože zatím se nic neděje. Ale až jim přijede ten váš cirkusovej motorák a za sebou potáhne zetku a oni se tam nevejdou... a vzápětí se připrdlá vysloužilej MAN Jihotransu jako že posílení kapacity[biggrin][proud][satan]

Tahat rozumy prej chci [proud] Z tebe tak zrovna, to bych tahal hodně dlouho, si tajemnej jak výběrko na Šumavský lokálky [rofl]

A jinak k tý Plzni... tak oni vás z DÚ šikanovali? Chudáčkové malí, oni na vás ti chlapíci z Prahy naběhli, váš "strojvedoucí" si to jen tak nějak "zapomněl zapsat do kartičky", mohli si to ověřit, ale neudělali to a hned vám zakázali vyjet. Takovej zlej úřad, vůbec ty výhody Jihotransu nepochopil. A všichni vám věříme že to tak bylo [satan]
Nystrom
Úterý, 06. června 2017 - 21:58:29  
Neregistrovaný host
88.100.34.225
Mám za to, že měnit podmínky - rozuměj náplň JŘ oproti výběrku dost dobře nejde, neboť to by se jednalo o změnu rozsahu zakázky. Já taky nemůžu vysoutěžit něco a pak chtít něco úplně jinýho. To je cesta na ÚOHS a k velké pokutě.
PanChytrej
Úterý, 06. června 2017 - 22:04:41  
Neregistrovaný host
178.255.168.39
A teď koukám hlavně to smazat než si to starej přečte, to by byl průšvih. Jak jsem psal před chvílí, teď byste potřebovali aby se o tom nemluvilo, nepsalo, mlčelo. To by se vám hodilo. A které věci se prosímtě neříkají? Nějaký tajemství na provozu motoráků?

Náhodou podle mě většina příspěvků smysl dává a rozhodně bych je tu nechal. Jinak už si tady fakt můžeme akorát psát kdo kde viděl bardotku a kde je dobrej šotoflek. Myslím že jen o tom to tady není a Káčko žije právě díky této pestrosti.
PanChytrej
Úterý, 06. června 2017 - 22:58:12  
Neregistrovaný host
37.48.43.199
Volejte Chocholouška, Pan Chytrej se zbláznil. Většina příspěvků dává smysl [rofl]
Tak si tu dál vař z hovna, pane chytrej.
PanChytrej
Úterý, 06. června 2017 - 23:18:08  
Neregistrovaný host
178.255.168.39
Tak teď už si úplně v koncích, troubo [proud] Už si nevěděl co tak sis opsal můj nick, úplně tě vidim jak u toho zelenáš vzteky [angry][angry]
Středa, 07. června 2017 - 04:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18846
Registrován: 1-2006
708 703 Horažďovice - Kolinec - Pačejov - Strakonice

Dnešní Os Tábor - Bechyně 814 012

Na Os z ČB do Volar 754 022, 842 007 + 036

Ex 531/532 - 754 078 ???

bez záruky ...
ICQ 191300062
Středa, 07. června 2017 - 05:45:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2017
PanChytrej:
"A teď koukám hlavně to smazat než si to starej přečte, to by byl průšvih. Jak jsem psal před chvílí, teď byste potřebovali aby se o tom nemluvilo, nepsalo, mlčelo. To by se vám hodilo. A které věci se prosímtě neříkají? Nějaký tajemství na provozu motoráků?

Náhodou podle mě většina příspěvků smysl dává a rozhodně bych je tu nechal. Jinak už si tady fakt můžeme akorát psát kdo kde viděl bardotku a kde je dobrej šotoflek. Myslím že jen o tom to tady není a Káčko žije právě díky této pestrosti."

Souhlasím v tom, že názorová pestrost je dobrá a alespoň se něco děje, leč musí ty příspěvky dávat smysl, když tu někdo jako ty píše hovna, tak to tu být fakt nemusí. Každému co jeho jest, alespoň se ukážeš v celé své parádě a já se jen dál bavím [biggrin][biggrin][biggrin][satan]
Maršál
Středa, 07. června 2017 - 08:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5617
Registrován: 1-2010
Na 8151 jsem včera viděl pouhou 810.573. To si dělá MDNB a.s. [zadnice].[crazy]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Středa, 07. června 2017 - 14:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 10-2010
Přikládám JŘ na letecký den 24.6.2017. Tak trochu to souvisí i se šumavskou dráhou. Dále JŘ na poslední Léto s párou. Máte to tu první... Shalom.
application/pdf
2017_06_07_Letecky den jizdni rad verejne dopravy.pdf (150.3 k)

Ez
Středa, 07. června 2017 - 15:02:48  
Neregistrovaný host
90.176.88.174
Dneska kolem půl sedmé do Bechyně přijede spát 749.259 s měřícím vozem TV TÚDC.
Aktuálně odjela z Hluboké n. Vlt. směr Veselí n.L. a Tábor. [vypravci]
Středa, 07. června 2017 - 20:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18857
Registrován: 1-2006
Noční Mn Číčenice - Volary a zpět poveze 751 219 ...
ICQ 191300062
Středa, 07. června 2017 - 22:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 411
Registrován: 5-2010
Pár fotek z dnešních cest

BmbČ
Středa, 07. června 2017 - 22:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7434
Registrován: 1-2007
Prcek: Díky za zveřejnění zde. [ok]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
BmbČ
Středa, 07. června 2017 - 23:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7435
Registrován: 1-2007
Pavel_379: Zajímavé foto s tím šapitó. [ok]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Středa, 07. června 2017 - 23:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 9-2008
Pavel_379: Tak tos byl Ty. Já si říkal, kdo to asi je. [proud] Hodil bys mi prosím tu 8109 v plném na mail? Děkuji!
Čtvrtek, 08. června 2017 - 07:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18861
Registrován: 1-2006
Mn dnes ...

210 027 + bat.vůz HD - Vyšší Brod a zpět
743 004 ČB - Křemže a zpět
708 703 Strakonice - Volyně a zpět


Dnešní Os Tábor - Bechyně 814 013

Na Os z ČB do Volar 842 020 + 024, 754 022, 842 007, 754 074

Ex 531/532 - 754 039 ???


bez záruky ...
ICQ 191300062
Odbdu
Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:11:03  
Neregistrovaný host
37.48.36.82
Počteníčko obzor pro ty od správného dopravce

již dnes jedná minimálně 28 zaměstnanců ČD (převážně strojvedoucích) o přechodu ke GW train; spoléhají se mimo jiné také na odstupné, vyplývající z kolektivní smlouvy. „To však vůbec není automatické,“ zdůraznil Veselý. „Budeme činit veškeré kroky k tomu, abychom naše zaměstnance udrželi u podniku co nejdéle.

No to se nám ČD vybarvují, odstupné nedají a přechodu k jinému podniku budou bránit. Chudáci fírové..
Házet klacky pod nohy je klasická reakce drah. Fakt hnus. Malé děco se nemůže smířit s prohrou.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 12:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 1-2013
Odbdu: proč by dávaly ČD strojvedoucím jezdícím na šumavských lokálkách odstupné, vždyť místa strojvedoucích se neruší (nebo mají snad v prac. smlouvě uvedeno "strojvedoucí na tratích Č. Budějovice - Volary, ..."?). Jejich pracovištěm je obvod jízd jejich DKV, a v DKV se místa strojvedoucích neruší. Odstupné ano, jen pokud by se místo strojvedoucího rušilo - a je to tak v souladu s kolektivní smlouvou.
Nevím, o jakém házení klacků pod nohy píšete; učinili snad vedoucí zaměstnanci proti strojvedoucím nějakou levotu? Ba naopak se je snaží udržet u podniku.

Jen pro doplnění uvádím, že nejsem zaměstnanec Českých drah.
Odkláněč Btax
Čtvrtek, 08. června 2017 - 12:15:51  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Obdu: Ti jimž se začala zamlouvat poslední nabídka GW, tak ať si k podpisu pracovní smlouvy vezmou raději právníka. Podmínky nabídky a smlouvy se můžou diametrálně lišit, šupárna a lhaní mají nyní široce otevřeny dveře. Nevím, čím se Národní dopravce tak "vybarvuje", chovají se takto i aerolinky, každý si hlídá své nouhau. Na silnici to tak není, řidič je totiž tak jednoduchá práce, že není potřeba si "své" lidi moc hlídat. Navíc nepsaná dohoda pánů majitelů špedycí znemožnila v oboru téměř ODStupňovat mzdy. Vlastně ano, směrem dolů. Čili bacha různobarevní, na "trh" si hrající ajznboňáci, nesešoupněte se do stejné žumpy[sad] Ten "trh práce" platí jen a pouze pro vás, dole[happy]
Luboš_3.21
Čtvrtek, 08. června 2017 - 12:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 4-2014
Pokud by chtěl někdo ze strojvedoucích od ČD odejít ke konkurenci samozřejmě může, a to tak, že u ČD podá výpověď, bohužel bez nároku na odstupné, protože nebyl propuštěn z nadbytečnosti.
Jediné co ČD může udělat a trochu ten odchod strojvedoucího ke konkurenci zkomplikovat je to, že DKV (ČD) může odcházejícímu strojvedoucímu ke konkurenci napařit výpovědní lhůtu, takže tím se ten nástup strojvedoucího ke konkurenci pouze o něco prodlouží. Jinak ČD strojvedoucím nemůže v jejich odchodu bránit.
Horší by bylo kdyby si to ten strojvedoucí rozmyslel neodešel ke konkurenci a zůstal nadále u ČD, pak může očekávat, že mu jeho šéf u ČD zatopí aby dostal za vyučenou za to, že chtěl odejít ke konkurenci, ale to se může stát a také nemusí, hodně záleží na tom jakého šéfa má ten dotyčný strojvedoucí.
Maršál
Čtvrtek, 08. června 2017 - 12:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5621
Registrován: 1-2010
Jaroslav T: ano máš pravdu. To v praxi znamená, že když je strojvedoucí ve Volarech, spadá pod DKV Plzeň, která mu samozřejmě práci nabídne, třeba na vozebním rameni Plzeň - Domažlice. Nelíbí, tak táhni... [proud] Takže o nějakém odstupném si můžeš... A co na to vodbory? [lame]

A pročpak již příští rok nebude "Léto s párou na Šumavě"?[proud]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Odbdu
Čtvrtek, 08. června 2017 - 15:14:24  
Neregistrovaný host
37.48.51.233
Přesně tak, nelíbí se ti dojíždět, nebo dokonce se za prací stěhovat, tak potáhneš od podniku bez koruny, odbory to schválí, správný hospodář přece nebude podporovat nějaké přeběhlíky.

Odkláněč Btax: Řidič je tak jednoduchá práce? A strojvedoucí neni řidič? Ona je to vcelku taky docela jednoduchá práce, zase z toho nedělejte bůh ví co, to jen dráha si to dělá zbytečně složité. Mimochodem, tím "nouhau" je myšleno co? Ty vraky, které nový dopravce ani neprovozuje (810 nepočítám, tu zná kde kdo). Barvičky na návěstidlech totiž svítí všude stejné [lol] Neberu vás vážně, jen útočíte a nic nevíte.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 15:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18866
Registrován: 1-2006
Noční Mn Tábor - Bechyně poveze 731 014 ...
ICQ 191300062
PanChytrej
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:05:51  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Proč by měli ČD něco vyplácet strojvedoucím co odejdou ke konkurenci? Jste normální? Ve většině DKV je fírů spíše nedostatek takže nepochybuji o tom, že se fírové ČD na Šumavě uchytí na jiných tratích co jezdí ČD. A že někteří budou muset dojíždět? Však to tak dělá spousta lidí v tomto státě kteří dojíždějí denně třeba i více než 50 km a nikdo je nelituje. Pokud se někdo rozhodne odejít k GWTR tak je to jen jeho volba a ve smlouvě fírů není určitě nic o tom na jakých kontrétních tratích budou jezdit. Tak zase z toho nedělejte kovbojku [proud] Fakt člověku zůstává rozum stát co je to tady za názory [crazy]
Btax kapsářem
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:17:04  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Obdu: Přečtěte si pozorněji a znovu PR článek (šikovně psaný - pro ovce), zřejmě zaplacený pro soukromníka krajem (ve smlouvě je uvedeno, že kraj bude dělat soukromému dopravci PR - grátis) - http://www.k-report.net/discus/obrazky/51/91/1195191.jpg kde stojí, že 810 bude provozovat coby "provozní zálohu". (Vzhledem k vývoji nákupu regionov de luxe - "made by BRD" je téměř jisté, že škrtneme slovo "zálohu"). Chcete tím snad naznačovat, že nás pan Krigar bude vozit "vraky"? Dějství začíná mít další, nečekaný, zádrhelík, smlouva není definitivní a to z mnoha ohledů (brzo se je dozvíme), proto tolik mlžení.
Co se týká strojvedoucích - dle vyhl. musí mít úspěšně dokončenu alespoň průmku. Řidič z povolání NEMUSÍ mít dokončené ani elementární vzdělání - stačí spec. škola. Taktéž dle vyhl.
Btax lehkoživka
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:25:43  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
PanChytrej: Nebuďte přílišným optimistou. Zimola hodlal propachtovat postupně celou JČ osobku Krigarovi (resp. torzo, jež z ní zbylo po důkladných Borovkových likvidačních hrátkách). Jelikož se penězosměnná tlupa téměř rozpadla, není jisté, jak a co bude vůbec dál - po Šumavě. Zaslechl jsem cosi o kostlivci, zatím ve skříni, jež kraj velice straší, nebude li postupováno striktně dle smluv o smlouvách budoucích. Aby se namísto peněz na veřejnou dopravu nakonec neřešilo ODStupné pro Krigarovu bandu...
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5175
Registrován: 8-2012
Co se týká strojvedoucích - dle vyhl. musí mít úspěšně dokončenu alespoň průmku
Já vám nechci nějak rušit spravedlivé hejtování, ale asi jste četl špatnou vyhlášku: "Minimální stupeň dosaženého vzdělání žadatele o vydání licence strojvedoucího je ukončené střední vzdělání s výučním listem strojního, elektrotechnického, stavebního nebo dopravního zaměření." Čili dle vyhl. 16/2012 Sb. mu stačí učňák (třeba automobilní nebo na zedníka, ať vás to rozčílí ještě víc [happy] ).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Odbdu
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:33:39  
Neregistrovaný host
37.48.51.233
Btax kapsářem: No a v čem je tedy to "nouhau"? Nic?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2017
//již dnes jedná minimálně 28 zaměstnanců ČD (převážně strojvedoucích) o přechodu ke GW train; spoléhají se mimo jiné také na odstupné, vyplývající z kolektivní smlouvy. „To však vůbec není automatické,“ zdůraznil Veselý. „Budeme činit veškeré kroky k tomu, abychom naše zaměstnance udrželi u podniku co nejdéle.

No to se nám ČD vybarvují, odstupné nedají a přechodu k jinému podniku budou bránit. Chudáci fírové..
Házet klacky pod nohy je klasická reakce drah. Fakt hnus. Malé děco se nemůže smířit s prohrou.//

Jak to tu čtu, nevím kde pánové berou tu jistotu, když neví co ti kluci mají ve smlouvě. PP Volary sice patří pod DKV Plzeň, leč pokud mají přímo ve smlouvě napsáno místo působnosti PP Volary, bude těžké jim to odstupné nedat. Každé umístění jinde znamená změnu smlouvy, kterou může zaměstnanec odmítnout a stejně bude mít nárok na odstupné. Proto asi tolik humbuku kolem toho a jak to řeší odbory s vedením, je jasné, že je to vážné. Já nevím jak to tam je, to by museli říct kluci co tam opravdu jezdí. Ještě mě tak napadlo, pokud by ti kluci měli působnost v DKV Plzeň, tak by jim asi těžko mohl vzniknout nárok na odstupné, to je fakt, leč jak to je tedy s nárokem stravné a cesťák, když mají nástupy ve Volarech a přitom mají působnost v DKV Plzeň ? Neměli by dle kolektivní smlouvy nárok na cestovné ? To by se to pak docela prodražilo ne ? [biggrin][biggrin][satan] PS : v tom článku se píše o ne fér jednání GWTR, ale co konkrétně je tak nefér, už raději nikdo neřekl. [biggrin][satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)
Btax chce víc €!
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:50:41  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
TH:Dobře, tak od roku 2012 je to poněkud změkčené, budiž. Podstatu vztahu profese řidič/fíra to nemění.
Obdu: Teď jsem to napsal. Dojemné je, jak jejich HR oblézá fíry a slibuje, slibuje. Kdyby měli nouhou, tak šáhnou mezi řidiče nechají vyškolit a mají ihned loukást fírů tři [zadnice]. Za branama stojí desítky lidí, kteří se třesou na tu práci... Kde jsem to jen slyšel?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2017
Btax : kde bereš ty všechny informace, třeba jak GWTR slibuje lidem co pak nesplní a podobné relevantní informace ? Kámoš má bráchu a jeho kámoš povídal, že to slyšel v hospodě ? A tou průmkou si to zazdil úplně, je vidět že víš opravdu hodně ...... [biggrin][biggrin][biggrin][satan]
Btax táhnou €€
Čtvrtek, 08. června 2017 - 17:03:53  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
K PP Volary: Zajímavá taktika. Popíši několik slibotechnických stadií:
1) Rané stadium - HR GW: "buďte rádi, že Vás vůbec převezmeme". Tady je veliká chudoba a s penězi, které byly u Národního nemůžete počítat.
2) Stadium euforické - HR GW: "my Vám strčíme navíc celýho bůra". Takovou nabídku jinde nedostanete.
3) Stadium realistické 1 - HR GW: "my Vám strčíme něco navíc". Ale smlouvu Vám dopředu neukážeme.
4) Stadium realistické 2 - HR GW: "my Vám strčíme možná něco navíc". Smlouvu Vám dopředu neukážeme, ale budete muset jezdit makat do horoucích pekel, protože zlá dráha nám NEDÁ depo.
Férové jednání?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 17:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2017
Btax táhnou €€:
"K PP Volary: Zajímavá taktika. Popíši několik slibotechnických stadií:
1) Rané stadium - HR GW: "buďte rádi, že Vás vůbec převezmeme". Tady je veliká chudoba a s penězi, které byly u Národního nemůžete počítat.
2) Stadium euforické - HR GW: "my Vám strčíme navíc celýho bůra". Takovou nabídku jinde nedostanete.
3) Stadium realistické 1 - HR GW: "my Vám strčíme něco navíc". Ale smlouvu Vám dopředu neukážeme.
4) Stadium realistické 2 - HR GW: "my Vám strčíme možná něco navíc". Smlouvu Vám dopředu neukážeme, ale budete muset jezdit makat do horoucích pekel, protože zlá dráha nám NEDÁ depo.
Férové jednání?"

Tohle není odpověď na mou otázku, ptal jsem se kde si k takovým informacím přišel ? Jednak se mi to jeví jako blábol a za druhé dost pochybuji o tvém zdroji informací. [biggrin][biggrin][satan]
Alex_74
Čtvrtek, 08. června 2017 - 17:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 5-2009
Vobtáhlej Btax: U GW Trainu (potažmo Viamont, Viamont Regio) jsem jezdil bezmála třináct let. Vždy zaměstnavatel zaplatil co slíbil a v čas, na rozdíl od státního! Co se domluvilo to platilo!
Nevím kde berete ty informace.
Blahobytný Btax
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:28:46  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
A_74: Jezdil? A proč už ne? Je dobré, že platili co slíbili a výši mezd uváděli vždy pravdivě. Alespoň v něčem se přibližovali férovému zaměstnavateli. Na Šumavě sú (zatial) len hmly a mokriny.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 8-2012
TH:Dobře, tak od roku 2012 je to poněkud změkčené, budiž. Podstatu vztahu profese řidič/fíra to nemění
No ono je to právě změkčené dost, protože i ti řidiči jsou z 95% aspoň vyučení (kdo má v téhle zemi jen základku už musí být pořádný retard).
Ale jinak hejtujte dál, i když GWTRaiňáci jsou na modrogumní teze "nevím jak to bude, ale bude to určitě na hovno" už zvyklí, nerozjíždějí přece první provoz.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Btax=dlouhý peníz
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:34:58  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Apropo, kdo myslíte, že platil důvody mnohých přejmenování té firmy? Majitelé, šéfi, šéfíčci, podržtaškové ne[happy]
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2017
T_._H_.:
"TH:Dobře, tak od roku 2012 je to poněkud změkčené, budiž. Podstatu vztahu profese řidič/fíra to nemění
No ono je to právě změkčené dost, protože i ti řidiči jsou z 95% aspoň vyučení (kdo má v téhle zemi jen základku už musí být pořádný retard).
Ale jinak hejtujte dál, i když GWTRaiňáci jsou na modrogumní teze "nevím jak to bude, ale bude to určitě na hovno" už zvyklí, nerozjíždějí přece první provoz."

Nebuď na ně zlý a nedá se to paušalizovat, ne všichni modro kabátníci jsou tak zarputilí odpůrci čehokoliv co není od nich. Je faktem, že vedení a odbory je očkují kde mohou, zaplať bůh, že normální lidi si udělají vlastní úsudek. Tady je pár lidí, co si rádi kopnou a vymýšlí různé teze a lži, co už naděláme. Jen se tím tak nějak občas bavím. [wink][biggrin][satan]
Btax = leháro
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:55:54  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
T.H - víte že srovnáváte nesrovnatelné. První provozy rozjížděli za ouplně jiných podmínek, důvody, proč tomu tak bylo byly zcela jiné, nežli nyní. Napsalo se o tom dost. Tehdy nebylo zbytí, Šíp a jiní výtečníci ideologicky dráhu likvidovali. Troubům nešlo zpočátku snad ani o prašule, ale vyhovět egu a rozmarům Velkého Privatizačníka, ukázat, předvést, jak "s těmi blbými ajznboňáky zatočí". Jen ňouma se domnívá, že "výběrko Šumava" a rozvolněná smlouva (kolik vlaků vlastně bude - i to tají) má skutečný důvod jiný, nežli následné bohémské nakládání s "uspořenými" penězi. Tím méně ten reklamou neustále pODSouvaný. Zrušili postupně přes 100 vlaků, dvě tratě, osobáky mezi kraji, jen aby pak s velikou reklamou, za státní PR k tomu ukázali, že za stejné peníze "lacinější soukromník" dokáže vyjezdit max. desítky spojů. V tom je skutečně kus logiky. Cestující je nezajímají - ale to už kraj ukázal myslím sdostatečně, oč především jde.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 6-2017
Btax=dlouhý peníz:
"Apropo, kdo myslíte, že platil důvody mnohých přejmenování té firmy? Majitelé, šéfi, šéfíčci, podržtaškové ne[happy]"

Co je mnohých přejmenování ? Víš kolik jich bylo ? Určitě méně, než ty si schopen si tu dát za dvě hodiny různých nicků. Dochází argumenty tak zase vytahuješ další nesmysli ? [biggrin][biggrin][biggrin][satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)
kpt.Hejl
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:37:47  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
Tak to vypadá,že DHaK těžce vydýchá první kontakt s reálným kapitalismem.Že mu to ale trvalo skoro třicet let,klukovi jednomu kudrnatému.
Triebwagen BR628.4
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:39:06  
Neregistrovaný host
37.48.51.233
Toffe, ty jsi fíra, nebo zastáváš jinou funkci u GW?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 8-2012
T.H - víte že srovnáváte nesrovnatelné
Nevím. Já vůbec nevím, jak to bude na Šumavě příští rok vypadat. To víte akorát vy, že to bude stát za hovno, zato to víte naprosto přesně [happy]
Napsalo se o tom dost
Když já tyhle správně orientované tiskoviny moc nečtu. Jasně, v Obzoru už mají taky jasno, dokonce linkují hejtovací web Bevela z Čelákovic...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 21:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2017
Triebwagen BR628.4:
"Toffe, ty jsi fíra, nebo zastáváš jinou funkci u GW?"

Není to jedno co zastávám za funkci ? Tohle není v naší zdejší debatě až tolik důležité. Promiň že ti na to nechci odpovídat. [wink][biggrin][satan]
Alex_74
Čtvrtek, 08. června 2017 - 21:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 725
Registrován: 5-2009
Btax:Proč jsem odešel? ☺ Stereotyp po těch létech. Dostal jsem zajímavou nabídku a příležitost si udělat německej Führerschein.
Asi tak.
Mrkvička
Čtvrtek, 08. června 2017 - 22:46:18  
Neregistrovaný host
212.24.147.202
Toff. Už jsou připravené ty Gbsky na kola?
Michal Petříček
Pátek, 09. června 2017 - 00:13:15  
Neregistrovaný host
62.209.197.2
Mrkvička: Toff. Už jsou připravené ty Gbsky na kola?

Vy se chystáte v prosinci, kdy mají zahájit provoz na kola? Tak to se dobře oblečte, aby jste nezmrzl. Jistě vás rádi odvezou.

Nechcete jim do zahájení kolo sezóny (skoro rok) dát čas? A pak soudit?
Pátek, 09. června 2017 - 05:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18868
Registrován: 1-2006
Mn dnes ...

708 703 Horažďovice - Kolinec - Pačejov - Strakonice

Dnešní Os Tábor - Bechyně 814 013

Na Os z ČB do Volar 754 022, 842 012 + 024, 754 074 , 842 034 + 036

Ex 531/532 - 754 039 ???

bez záruky ...
ICQ 191300062
Pátek, 09. června 2017 - 08:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 4-2007
Jedno vím určitě, už roky se vyhýbám Jihočeskému kraji kvůli veřejné dopravě. To co v dopravě tento kraj předvádí, nedokázal ani soudruh Šulc na ústecku.
Maršál
Pátek, 09. června 2017 - 10:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5622
Registrován: 1-2010
Toff: Jak to tu čtu, nevím kde pánové berou tu jistotu, když neví co ti kluci mají ve smlouvě. PP Volary sice patří pod DKV Plzeň, leč pokud mají přímo ve smlouvě napsáno místo působnosti PP Volary, bude těžké jim to odstupné nedat.

To jsem si myslel taky. Jenomže skoro celá dráha (nebo alespoň tehdy DKV České Budějovice) i kluci na dílně jsme podepsali papír, [někdy rok 2001] že zaměstnavatel tě může v nezbytně nutném případě vyslat na pracovní cestu. Tudíž pojedeš na týden do Plzně, zde můžeš hoblovat Domažlice a budeš spát v nějaké plesnivé špeluňce v depu. Líbí, si jezdi z Volar. Nelíbí, tak táhni. A nějaké vodstupné...[crazy] A žádnou smlouvu měnit nemusíš. [biggrin] Ať žijou vodpory. [ko]

A co se týče nových smluv si myslím, že se dnes již uvádí jen DKV Plzeň?
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 09. června 2017 - 10:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 4-2014
K vaší debatě doporučuji prostudovat zákoník práce, neboť místo výkonu práce a pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad jsou dva zcela odlišné termíny a mají každý své hranice. Navíc vyšel před několika lety výnos GŘ ČD, který upravuje, jak mají tyto parametry u všech nově uzavíraných smluv včetně dohod o změnách již uzavřených smluv vypadat, aby byly tyto parametry celosíťově sjednoceny.
Maršál
Pátek, 09. června 2017 - 10:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5623
Registrován: 1-2010
A ty si myslíš, že já jsem s tím tenkrát nebojoval. Ano a dokonce podle ZP. A co to jako mění? Pojedeš na pracovní cestu, cesťák si vypíšeš z Volar a práci budeš vykonávat v DKV Plzeň. Byl si vyslán na pracovní cestu.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 09. června 2017 - 12:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 4-2014
A ty si myslíš, že já jsem s tím tenkrát nebojoval
Nemyslím si nic, u některých jedinců to ani není možné si o nich něco myslet.
Jen jsem narážel na jiné příspěvky výše, podle kterých mi připadá, že někteří jedinci neznají jistá ustanovení ZP. Proč zase vše vztahuješ na sebe?
Pátek, 09. června 2017 - 13:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2017
Maršál:
"Toff: Jak to tu čtu, nevím kde pánové berou tu jistotu, když neví co ti kluci mají ve smlouvě. PP Volary sice patří pod DKV Plzeň, leč pokud mají přímo ve smlouvě napsáno místo působnosti PP Volary, bude těžké jim to odstupné nedat.

To jsem si myslel taky. Jenomže skoro celá dráha (nebo alespoň tehdy DKV České Budějovice) i kluci na dílně jsme podepsali papír, [někdy rok 2001] že zaměstnavatel tě může v nezbytně nutném případě vyslat na pracovní cestu. Tudíž pojedeš na týden do Plzně, zde můžeš hoblovat Domažlice a budeš spát v nějaké plesnivé špeluňce v depu. Líbí, si jezdi z Volar. Nelíbí, tak táhni. A nějaké vodstupné...[crazy] A žádnou smlouvu měnit nemusíš. [biggrin] Ať žijou vodpory. [ko]

A co se týče nových smluv si myslím, že se dnes již uvádí jen DKV Plzeň?"

Jak jsem psal, nevím co mají ve smlouvách, ale nebudu opakovat co tu již bylo psáno. Není to tak jednoznačné jak by se zdálo a chápu zaměstnavatele, že se mu to nelíbí, leč zákoník práce a kolektivní smlouva můžou být svazující. Uvidíme co bude dál, určitě se časem dozvíme, jak to dopadlo. [biggrin][satan]