Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 05. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Osobní vozy do 05. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 25. listopadu 2017 - 17:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2017
Můžu se zeptat, nevíte kdy (kolik dní) před novým jízdním řádem a jak se vozí vagóny na nové řazení 2018? Např. kdy a jak přijedou vozy Amz, Bmz a Bdpee na Západní expres a odjedou vozy Aee a Bee z nich pryč?
Sobota, 25. listopadu 2017 - 18:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 9-2007
No samolepky jsou fakt nápad. Vlak bude mít dvě hodiny zpoždění a když pak slavnostně dojede a cestující budou vytočení, tak se jim ještě před nástupem do vlaku zjeví pomalu před očima nálepka o financování tohoto vlaku ze státního rozpočtu. To pak bude nadávek, proč se z rozpočtu platí ty "věčně zpožděné vlaky" a raději se ty peníze nedávají místo víček na nějaké nemocné děti. [crazy][crazy][crazy] Já už se teda s tímto názorem v jedné diskuzi setkal a to tam byla jen zmínka o dotacích.

Jinak k Bmz, nasazením Desir ML na REX Wien - St. Pölten a obecném omezování nasazení nejstarších Bmz 61 dojde ke slušnému přebytku dalších Bmz232 a Bmz225. Popravdě tedy i těchto naprosto luxusních Bmpz, ale s tím zrovna moc nepočítám. [happy]

Bmto jinak stále jezdí jako náhrady v Českých Budějovicích, nedávno jsem viděl nějaké v najbrtu na vlaku od Strakonic.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 18:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 9-2016
Vantju: To Bmpz vypadá dobře, akorát si myslím, že pokud tu budou rakouská Bmpz tak to budou tato Bmpz.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 20:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 9-2007
Lukáš Smolka: Tak beru zpět, kupodivu ta rakouská Bmpz jezdí nasazovaná více, než dostatečně. [proud] Bmpz 73 určitě v nejbližší době ne, ÖBB mají přebírat nové vozy pro vlaky do Itálie až někdy v roce 2020, což bude fakt za dlouho.

Libcha: No co vím, tak těch Bwmz jezdí hodně, stejně tak i Bpwmz. Rozdíly u Bwmz111 jsou v detailech, každopádně v Porýní jezdí na spoustě vlaků Bwmz, které jezdily u nizozemských železnic a ty, bohužel, nemají zrovna původní interiér. Bpwmz jsou naprosto vynikající vozy, má přítelkyně si je velmi oblíbila. [proud] Mají původ v druhé polovině šedesátých let, prošly akorát humanizací stejně jako třeba naše Áčka a protože dnes nezapadají do konceptu IC vlaků, jezdí "zdeklasované" na takových těch "béčkových" vlacích IC skrz celé Německo. Jo a ty Silberlingy možná posloužily jako inspirace v německých Halberstadtech, ze kterých vychází naše Bymee. [happy] Nebo to je jen prostě praktická koncepce pro příměstské vlaky a tak byla použita jak u DB koncem 50. let, tak u DR koncem 70. a u nás koncem 80. let.

Ty ABvmdz byly modernizovány v letech 2009, Avmz prošly mírnou úpravou v roce 2003 a u Alexu jsou obě řady vedeny jako provozní nezávisle na sobě, takže jde o zcela nesouvisející vozy, mající společný snad jen úplně prvního dopravce (mám za to, že některé vozy jezdily dříve u dopravce FLEX, ale všechny pochází pochopitelně od DB). [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Malý_fotograf
Sobota, 25. listopadu 2017 - 20:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6411
Registrován: 5-2002
Javy: Když ,,by se měly objevit", tak to znamená, že ČD se svou nabídkou pro ÖBB vyhrály? [happy]

Dead04_Trains: To je hodně různé. Určitě budou redislokace k vidění na pravidelném Sv z Bohumína do Prahy. Většinou se taky naváží na vlacích, kde jezdí pravidelně správkové vozy (jejich soupis jde někde zjistit). Pokud jde o vozy, kterých je hodně v záloze na víkendy, budou se redislokace realizovat pravděpodobně v týdnu mezi 4. - 8. prosincem. Některé vozy se naopak přesunoou až po změně grafikonu.
Pro výměnu těch nejexponovanějších vozů se pravidelně vydává opatření k přechodu při GVD, kde jsou pokyny, které vlaky od kdy jezdí v novém řazení, ze kterých vlaků se mají odebírat vozy pro redislokace, atd. Co mám zkušenost, tak se toto opatření nedodržuje úplně 100% (zejména se nedodrží při přesunu mezi domovskými stanicemi jednoho DKV), ale většinou platí.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 08:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 4-2007
Javy: No a to už je jistota nebo teda ne? A ví se jaký počty čeho?
Malý_fotograf
Neděle, 26. listopadu 2017 - 11:56:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6413
Registrován: 5-2002
Radostná zpráva pro všechny staromilce. Béčka se dočkají další vlny humanizací.

„Jde o nové potahy sedadel, polepy stěn záchodů, kompletní vyčištění toalety, obložení oddílů, výměny osvětlení a seřízení okenních mechanismů,“ říká člen představenstva zodpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán.

Jinými slovy:
Přes koženku prsknem čalounění, přes počůrané stěny samolepky, zažraná hovna vystříkáme wapkou, dřevěnej umakart vyleštíme diavou, uděláme něco s pískajícími žářivkami a zavírání některých oken už nebude končit nápravou páteře.

[satan]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pezos
Neděle, 26. listopadu 2017 - 12:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 4-2014
Doufám, že poctivě dostanou nálepky o spolufinancování ze státního rozpočtu [lol]
Malý_fotograf
Neděle, 26. listopadu 2017 - 12:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6414
Registrován: 5-2002
Pezos: Ty už jsou na nich teď. [biggrin]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 19:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 1-2010
Náhodou mě to potěšilo, nejen ze šotohlediska.
Postupně se po celé ČR začínají i na obyč rychlíky nasazovat nějaké "lepší" vozy, buď vyřazené z vozby EC/Ex (Aee, Bee, Bpee...) nebo nově rekonstruované (Bdpee, Bbdgmee). Jenže je to co vůz to originál, u každé řady je plno věcí jinak, každá třetí věc nefunguje jak má nebo s vozy neumí čety zacházet. Klimatizované vozy přechlazené nebo nepříliš vhodně topící (moc, málo, chvíli brutálně pak zas vůbec), nefunkční vnitřní dveře, pípání venkovních, v některých vozech mizerné sedačky. Z pohledu dílny má také každá řada někde něco jinak, na složité opravy se někdy radši kašle, nové interiéry po roce špinavé. Není to s těmi Béčky (celkově Y/B) jednodušší? Všechny vozy v základu stejné, každá dílna to spraví (30< let praxe), při cestování vím přesně co mám čekat, v zimě pěkně zatopeno (snadná obsluha četou + praxe 30<), v létě sice může být horko, ale vždy jsem to vyvětral, nikdy jsem se v jedoucím Béčku nespotil tolik jako při běžné jízdě v klimatizovaném autě. Pojezd se při jízdě chová vždy skoro stejně, všichni to čekají a nikdo si nestěžuje na "občas rázy od podvozku".
Podle mě je škoda, že se na Y/B základu nepostavilo ještě pár dalších rekonstrukcí. Ano, ten základ není ve 21. století zrovna ideální, ale znáte u nás nějaké spolehlivější vozy?
Před nějakou dobou se objevil obrázek opravené chodbičky v Bee273 - udělat humanizaci těchto i Bee272 (+dosazení stahovacích oken), byly by z nich ještě pěkné vozy.

Tímto příspěvkem nechci zavrhnout jakoukoliv modernizaci vozového parku (i novějšími vozy se mi cestuje dobře, například Bee240/238, Bpee nebo Bbdgmee (když zrovna funguje co má) mám vcelku rád), jen upozorňuji na přednosti vozů starších.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 19:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 11-2011
1510015:
V zimě pěkně zatopeno? No tak to je dobrý fór. Mnohdy ty vozy topí tak málo, že ani hodina předtápění nestačí na dosažení normální teploty. Po rozjezdu se pak prakticky každý vůz během půl hodiny kompletně vyluftuje. Klimatizaci vs. pocení asi nemá smysl komentovat.
Při jízdě se chová skoro stejně je taky nesmysl. Béčka čerstvě po humanizaci v Janoze jezdila úplně jinak než ta, která opravou neprošla.
Achjo
Pezos
Neděle, 26. listopadu 2017 - 20:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 4-2014
Jeden starší tematický obrázek pro milovníky Bautzenů.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 20:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 7-2017
no...něco na tom bude[ok][lol]
Bugear
Neděle, 26. listopadu 2017 - 20:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 8-2005
@Bombos3: Ve srovnání s Bee272/273 to je holá pravda. Co se týče jízdních vlastností, ty jsou v případě Goerlitzů holt o údržbě.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 1-2011
Zdravím kolegové.
Nemáte někdo v archívu fotku osobního vozu Balm-d, dnes řada Bmx 050 z boku a čela? Nejlépe pohled na celý vůz, potřeboval bych to pro přesnější rozmístění obtisků na model. Dobové foto ještě z doby ČSD. Děkuji za případnou pomoc.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 11:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2017
Z dob ČSD nemám, bohužel jen takto. Bmx ve Vršovicích, Bmx 20 - 29 136-9 dom.st. Louny, DKV Plzeň
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 14:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 9-2007
Já bych si uměl představit kompletní, ale zároveň lehkou modernizaci Bautzenů. Dveře na tlačítko, jako to mají 460 (z InnoTransu mám doma poměrně podrobný leták o úpravě lámacích dveří švýcarských Bpm 21-70, takže to jde i u klasických dveří, nikoliv jen poloautomatických, jako mají 460), interiér by byl barevně řešen jako v novém pendolinu, místo sedáku pro osm by bylo v kupé šest sedadel Borcad Genio (InterPanter), toaleta by byla řešená trochu jinak (zrušila by se umývárna a samotná toaleta by se tak prodloužila),... zkrátka něco jako tohle, jen spojené s humanizací, novými dveřmi a jinými sedadly. Ideální by byla ještě úprava podvozků na typ Vk, ale samotnou mnou popisovanou "modernizaci" odhaduji tak dvakrát-třikrát dráž, než na kolik vyjde ta skutečná, takže v případě úpravy podvozků už se pohybujeme v úplně jiných číslech. Ideální by bylo ještě nové CZE a rekonstrukce obvodů a výzbroje, ale to už je asi skutečně sci-fi (byť zásuvky a wifi by byly naopak pozitivem). [proud]

Vím, že tohle se mělo provádět před dvaceti lety a neustálá a opakovaná modernizace vozového parku není moc k užitku, ale pořád mi to přijde o úroveň výše, než takové větší vyčištění, kterým ty vozy v praxi projdou. A to je škoda, když se tohle děje třeba i v Polsku a my furt nejsme schopní ten dřevěný dekor ze sedmdesátých let ničím nahradit. Nedávno jsem viděl Béčko na R17, už s polepem, ale zevnitř mělo stále zmíněný dřevěný motiv... [crazy]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 16:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2813
Registrován: 5-2006
Vantju: Však ve WLABmz, které máte jako profilový obrázek, je dřevěný motiv taky [happy] Třeba se Béčka s tímhle motivem ještě dožijí toho, že to bude (už zase) moderní [happy]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 17:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 10-2008
Vantju:
"místo sedáku pro osm by bylo v kupé šest sedadel Borcad Genio (InterPanter)"

To raději ty vagóny zapálit... Dokonce i lavice v 810 jsou pohodlnější než v hitlerpanteru...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Malý_fotograf
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 17:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6415
Registrován: 5-2002
Livingproof: Ale což o to, ona chromovaná madla a dřevěný motiv už jsou zpátky cool nějaký ten pátek. Dokonce začíná být znovu cool i ta koženka. Problémem Béček ani není ten motiv povrchu, jako spíš, že zub času a údržba stylem Babica už na tom celku očividně zapracovaly. Těžko to zamaskovat jinak než novou povrchovou úpravou.

Upřímně jsem zvědav, kdy to tapetování toalet skončí. Na tapetovaných toaletách, kde řádili čmáralové je jejich textura už teď vymydlená čistícími přípravky. Počet takto vypadajících WC bude akorát přibývat, takže ve finále možná budou mít toalety nevábnější vzezření, než když opravoval pan Patlal Štětka.

Vantju: Všiml sis, že chceš s těmi vozy dělat daleko víc, než se realizovalo při vlně "Janoza" revitalizací? Je hezký snít o nových, zajímavých komponentech, ale pokud je vizí dopravce tyto vozy poslat v brzké době do vysokých pecí, pak nemůže být o takové mega akci řeč.

Osobně si dovedu představit, že Bautzeny projdou tvrdou selekcí, která bude zarhnovat stop stav v investicích do těch B co neprošly Janozou, resp. revitalizací interiéru. Dále v dosazení blokování dveří do těch vozů Bd264, se kterými se nadále počítá. A rovněž dosazení blokování dveří do vozů B251 a jejich přečalounění na druhou třídu, která nebude mít sedačky jak [cunik]. Za uvážení ještě stojí, co s vozy Bee243. U zbylých (snad jen několika) vozů bez revitalizace, u kterých by bylo počítáno s provozem v kmenových soupravách by pak stála za úvahu nějaká revitalizace ala Janoza.

Podle mě se potýkáme s daní za to, že revitalizace vozů B proběhla velmi živelně. Třeba mezi číselnou sérií revitalizovaných chebských vozů je najednou vůz s číslem 675, který revitalizací neprošel. Takových ostrůvků bude určitě víc. Opačně je tomu u Bd264, kde jsou v nerevitalizované sérii naopak ostrůvky revitalizovaných vozů. Současně se u ČD Béčka vyřazují podle číselných sérií a k revitalizaci / nerevitalizaci se zatím nepřihlíží. Dovedu ale pochopit, že stav vozové skříně a investice provedené v interiéru leckdy mohou jít proti sobě...
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 23:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 11-2005
Oni ty zásuvky a wifi byly velký hit, ale myslím, že už je trochu upozadilo používání mobilních dat a powerbank, takže přestávají být takovou "nezbytností". Avšak klimatizace je stále "svatou krávou", i když si dokážu představit, že spousta lidí by ocenila normální přirozené větrání.

Vzhledem k tomu, že stále bude dost rychlíků na <= 140 km/h, mohla by Béčka ještě odvézt kust práce. Moje představa je vakuWC a odněkud sedačky po 6 (protože ty po 8 jsou ve skutečnosti dobré tak pro 5, z nichž dva jsou pár). Nabízí se otázka, kam se poděly sedačky z Bmee a Bdhmsee...

Taky bych se inspiroval Polskem a provozoval ve velkém deklasovaná A a AB. Kolikrát se mi zdálo, že jsou dosud udržovaná v lepším stavu. Taková koupě +-20 zbrusu vozů první třídy by ji vylepšila a zatraktivnila a uvolnila škopky pro socky [happy]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 23:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 7-2017
Libcha: Jedničky to chtělo už včera. Soupravy typu A + Bbdgmee jsou ostuda.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 10:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 9-2007
Livingproof: Jasně, ale on je docela velký rozdíl mezi dřevem a dřevem. Zatímco v Béčku to s papundeklem vypadá na sedmdesátá léta, WLABmz vypadá moderně (kupodivu až tak, že se někdy cestující ptají, jestli ten vagón jezdí teprve první rok, že ho ještě neviděli [happy]). Nejvíce se mi líbí světlý buk, ten by spolu s lehce šedo-bílou barvou dodal interiéru opravdu příjemnější vzhled, ať už jde o jakýkoliv vagón, vidět to je především u Bmz od ÖBB. Na druhou stranu, možná už je tento motiv také trochu "out" a barevně nejzdařilejší mi přijde jednoznačně nové Pendolino. Motiv z Béček už moderní nebude nikdy, za to dekor dřeva, jaký je třeba právě v Pendolinu, moderní je, o tom žádná. [happy]

Mol: Mně se na nich špatně nesedělo, asi to je o preferenci... Béčky se zase tak daleko vesměs nejezdí, aby tam nutně musely být nějaké lepší sedačky, ale původní lavice jsou podle mého už opravdu za trest. Případně by to šlo vyřešit s MSV.

Malý fotograf: Všiml. Otázkou je, kolik Béček bude v následujících letech potřeba. Dnešní Zürich vypadá s obsazeností celkem dobře, takže by mi už nic nemělo bránit během dneška dokončit turnusovou potřebu vozů pro nový GVD, z toho půjde celkem dobře vyčíst, kolik vozů vlastně potřeba bude, kolik se jich uvolní s příchodem nových soupravy,.... mám prostě za to, že okolo 30-50 Béček bude v následujících pěti-deseti letech ještě třeba. No a dle toho by do nich také mělo být investováno, ne je udržovat v nějakém provozuschopném stavu, ale připravit je na to, že budou ČD reprezentovat ještě nějakou dobu. [happy]

No a ohledně jedniček, ČD už mají s přestavbami vozů zkušenosti. Kdyby mělo přijít 41 Bmz z Rakouska, tak dvacítka z nich by snad mohla projít přestavbou na nějaké Ampz. [happy]
Úterý, 28. listopadu 2017 - 10:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 7-2007
Vantju: Že jsi nejel z Curychu v sobotu 25.11., jsme mohli prokecat celou noc :-)

Jinak pro případné cestovatele s OeBB Nightjety: WLBmz (patrové, jak jsem se tady nedávno ptal) nemají žádnou sprchu, za to mají dvě WC [kecal] Naše WLABmz mají sprchu, ale zase jen jedno WC a navíc spojené se sprchou, což není zrovna praktické [sad]

Jinak však musím říct, že jak personál v rakouském WLBmz, tak i v našem WLABmz profesionální, perfektní přístup, prostě spokojenost.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 17:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2016
Béčka jsou stará. Ale Bdmtee, která s nástupem Regiopanterů budou přebývat, nevyužívají svůj potenciál naplno. Bdmtee, by mohla projít zásadní rekonstrukcí, při které by se snížil počet cestujících z nesmyslných 96 na 78 cestujících. Dosadilo by se vakuové WC, zásuvky na 230 V, klimatizace a sedadla Borcad Genio. Udělaly by se kompletně nové přepážky. Nové dveře by se ovládaly tlačítky. Rychlost 160 km/h by zůstala. Vylepšila by se i zvuková izolace a dosadila by se WiFi. Tím by se nemuseli nakupovat narychlo Regioapnteři a Bdmtee by mohly na osobních vlacích v oblasti České Třebové, Hradce Králové a Pardubic zůstat.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 19:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 8-2004
No, nevím jestli cesta klasických vozů pro Os vlaky má budoucnost. Ale Bdmtee budoucnost mají, o tom žádná. Nicméně kraje jdou a půjdou v osobní dopravě spíše cestou jednotek a má to i svůj smysl. Ostatně viz. Jihomoravský kraj, který plánuje nákup nových souprav. Navíc se dají v regionální dopravě očekávat VŘ a je otázka, jak úspěšné v nich ČD budou. A proto bych se spíš zaměřil na modernizaci Bdmtee na EC/IC/Ex, možná R(x) typu Brno – Šumperk, Brno – České Budějovice nebo Praha – Zlín/Slovácko, tedy R na které nemá smysl kupovat jednotky. Taková rekonstrukce by nebyla daleko od toho, co navrhuje pan Smolka, ale s lepšími sedačkami a více prostoru pro zavazadla. Kdyby se jich takto zmodernizoval dostatek, mohla by se dokonce konečně vyřadit i všechna Béčka a nemusíme řešit co s nimi [wink]
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 28. listopadu 2017 - 20:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2017
Dnes se dokončila oprava dalšího vozu Aee140 a přijel zpět do DST Cheb z původní řady Aee142 s dosazením IS a nátěrem najbrt. Takže nahrazující ho vozy A149 můžou zpět na R přes Ústí n/L, kde teď místo něj jezdí AB349. Informace jsou z Atlasu vozů, podle kterého jsou v DST Cheb ještě 3 Aee142 na opravu a 2 už jsou zmodernizována na Aee140.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 21:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 8-2017
Bdmtee by byl hlavně ideální základ pro něco na kola, co nahradí zbylá BDs.
Středa, 29. listopadu 2017 - 06:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 4-2012
Dead04_Trains: Ano ze Šumperka se vrátil vůz 005 (je to asi 14 dní) a v Šumperku je momentálně vůz 004.

(Příspěvek byl editován uživatelem kutipe.)
Pátek, 01. prosince 2017 - 00:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 7-2017
Tak naštěstí jinde mají víc rozumu než někteří zdejší přispěvatelé a s Bdmtee se už opravdu nepočítá, hlavně díky jejich vstupu a la dobytí K2. Modernizace přestavbou na nízkopodlažní část ekonomicky nevyšly, s použitím jako sanitní vozy se už taky nepočítá (války už přece nikdy nebudou), takže je budoucnost jasná - další dodávky Panterů všech druhů a Byméčka se odeberou do železničního nebe [andel]
Pátek, 01. prosince 2017 - 02:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2891
Registrován: 8-2004
Takže podle vás je lepší desetkrát humanizované Béčko či Bd, než jednou pořádně zmodernizované Bdmtee, které je navíc oproti těm B a Bd výrazně mladší a má lepší jízdní vlastnosti a vyšší rychlost? Panteři také nejsou všespásní a nemohou všude. Viz. nedávná debata v panteřím topicu.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Pátek, 01. prosince 2017 - 07:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2017
Včera přijely do DST Cheb 2 vozy Bdpee (podle Atlasu vozů) na nový GVD 2018 a také na ZelPage.net přibylo řazení vlaků 2018, takže se jde zkoumat [happy]
Pátek, 01. prosince 2017 - 08:05:30  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72622
Registrován: 4-2003
Peno:
"Takže podle vás je lepší desetkrát humanizované Béčko či Bd, než jednou pořádně zmodernizované Bdmtee, které je navíc oproti těm B a Bd výrazně mladší a má lepší jízdní vlastnosti a vyšší rychlost? Panteři také nejsou všespásní a nemohou všude. Viz. nedávná debata v panteřím topicu."
Když se můžou rušit/nechat vrakovatět relativně nová (i když už v době výrobě nechutně zastaralá) Bdt s kotouči...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Ghost
Pátek, 01. prosince 2017 - 09:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 1-2011
Tak už i z grafických nákresů vozů do řazení je zřejmé, že [new] ALExácká ABbmdz na Západních expresech budou mít jedničkovou část uprostřed vozu, z obou stran obklopenou dvojkovou částí. To je myslím v oblasti klasických železničních vozů poměrně zvláštní věc.
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6025
Registrován: 8-2006
Koukal jsem na to a nepochopil jsem to.[uhoh] Zlaté ABmz, nebo ABpee, kde to je "na jedné straně A a na druhé straně B".
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 8-2017
Ghost:
"ALExácká ABbmdz na Západních expresech budou mít jedničkovou část uprostřed vozu, z obou stran obklopenou dvojkovou částí. To je myslím v oblasti klasických železničních vozů poměrně zvláštní věc."
V nějakém dokumentu sem viděl, že tohle uspořádání se používalo v dobách někdy před válkou z důvodu aby oddíly 1.třídy nebyly nad podvozkama, kde to více skáče a je větší hluk.
Chodec
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 9-2007
ALExácká ABbmdz mi teda přijde jako pěknej paskvil..

těch dvojek tam moc není a cyklisti asi pojedou jedničkou nebo si sednou na kolo [crazy]
zvlášť když dvojka je navíc pro haranty
Ghost
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 1-2011
No to je hodně šílené [crazy]
Malý_fotograf
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6422
Registrován: 5-2002
Chodec: Cyklisti naštěstí pojedou v Bdmpee... Ale co vozíčkář? To vypadá na hodně důstojné cestování v mega oddílu se sklopkama. Nebo se mýlím?

Upřímně jsem zvědav, co bude v praxi jezdit. V oběhu by mělo být devět společných souprav. Na německé obdobě K-reportu (Drehscheibe) se zatím žádná fotka bájného ABbmdz neobjevila. Jediným obrázkem tak asi zůstává stále záběr z facebookové stránky Die Länderbahn.

Navíc ani ta jednička nebude nic super. ABbmdz mělo vzniknout úpravou italského Bmz. Rozteč sedaček tedy bude dvojková, tak uvidíme, jestli se Alex alespoň předvede se sedadly.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pátek, 01. prosince 2017 - 17:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 9-2016
Bdmtee mají před sebou minimálně 20 let provozu. Modernizaci si zaslouží!
Dave362
Pátek, 01. prosince 2017 - 21:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2013
Je známá nějaká úprava vozů Amz138 s nasazením na Západní expresy? Řekl bych, že by se nabízelo například přečalounění sedadel, nebo další drobné úpravy.
Sobota, 02. prosince 2017 - 19:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 8-2010
Drobný postřeh z Wien Westbf z propagačních plakátů ÖBB. REXy do Amstettenu a St.Valentinu budou od příští neděle bezbariérové. Vedeny jednotkami CityJet (ach jo). Vozy, co tam jezdí doteď, skončí u ČD?
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 9-2016
Zkoumal jsme možnost provozu vozů Amfleet v České republice a došel k závěru, že jejich průjezdný profil splňuje náš průjezdný profil, takže provoz těchto vozů v ČR je možný. Škoda, že je ČSD neobjednal, když je vyráběly v těch 70. a 80. letech ve vagonce Budd. Místo toho máme průměrné vozy z VEB Waggonbau Bautzen, Gorlitz a podobně.
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 9-2007
Pernion: Už jsem tu o tom psal minimálně třikrát. [crazy] Nepotřebných bude všech 35 Bmz 21-90.0 / Bmz232 a velká část Bmz 21.90-5 / Bmz225. Brzo už snad dokončím přehled turnusovaných vozů a z toho půjde vyčíst celkem hodně.
Neděle, 03. prosince 2017 - 21:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2017
A kdo je vlastně kupuje? ČD nebo Jančura nebo někdo jiný?
Pondělí, 04. prosince 2017 - 12:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 12-2007
Lukáš Smolka:

Podepíšu Vám, že tyto vozy obrys nesplňují. Navíc napájení, atypické podvozky, totálně jiné normy... Tato úvaha se mi zdá zcela mimo.
Malý_fotograf
Pondělí, 04. prosince 2017 - 14:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6426
Registrován: 5-2002
Dave362: Amz138 mají projít malou modernizací spojenou např. s dosazením informačního systému. V Nymburce je už je delší čas na úpravách první vůz (č. 510), zbylé tři Amz138 přejdou do Chebu z Prahy bez úprav. Btw sedadla těžko přečalouníš, když nejsou čalouněné, ale potažené černou kůží/koženkou.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 04. prosince 2017 - 17:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 9-2016
Jendaenglisu: Moje chyba, koukal jsme na průjezdný profil pro lokomotivy. Kde je dle ČSN 280315 šířka 4000 mm. Jestli jsem to správně pochopil.



(Příspěvek byl editován uživatelem Lukáš_Smolka.)
Vasek011
Úterý, 05. prosince 2017 - 11:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 1-2012
Koukám, že dle řazení na zelpage už na rychlících Praha-Bohumín přes HB nefiguruje jako jednička Áčko. To se podařilo v Bohumíně namnožit Aee nebo ušetřit někde soupravu ? V tom případě bych od příštího týdne také mohl/měl v Áčku dostat kompenzaci za chybějící zásuvky [wink].
Malý_fotograf
Úterý, 05. prosince 2017 - 12:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6432
Registrován: 5-2002
Vasek011: I kdepak, v pomůckách GVD je normálně poznámka o variantním řazení Aee145/Aee151/A151. Navíc stále s chybným uváděním řady A151, která se tam reálně nemůže objevit, protože už u ČD neexistuje (vozy přeznačeny na B251).

Jedna souprava má stejně jako v tomto GVD jednodenní oběh a na ní je řazeno A149 a BDs449.

Řazení prezentované na ŽelPage u některých vlaků od grafikonu nebude nejspíš sedět. Z Plzně totiž dočasně zmizí řada Bee238. Část vozů plánovaně přechází do Prahy. Druhá část vozů přechází do Chebu, kde nebude dostatek Bmz235. Ostatně očekávám, že se pomůcky GVD ještě do neděle změní, nebo že vyjde nějaká depeše k přechodnému stavu.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Vasek011
Úterý, 05. prosince 2017 - 12:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 1-2012
Malý_fotograf: Díky za vysvětlení - takže vše zůstává při starém...

PS. Když jsem na této trase na Áčko náhodou narazil, tak bylo prakticky vždy ve slušném stavu a nijak neuráželo...a to, že často bylo vedle Bbdgmee kompenzuje přeci dvojnásobek bodů [happy].
Úterý, 05. prosince 2017 - 16:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 7-2017
MF: Proto to A jako dvojka? Kdy ta Bmz budou?
Jirka67
Úterý, 05. prosince 2017 - 16:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2011
Z Plzně totiž dočasně zmizí řada Bee238. Část vozů plánovaně přechází do Prahy. Druhá část vozů přechází do Chebu, kde nebude dostatek Bmz235
Tím myslíte, že v Plzni nebude dostatek Bee238 na Rx? Takže bychom kromě delší trasy z Rokycan do Prahy, více zastavování, méně spojení ještě jezdili v horších vagonech? Že by nastoupily ze zálohy Béčka? Prostě všude zlepšení, ale Rokycany a Hořovice mají smůlu, od nového GVD samá zhoršení [angry]
Úterý, 05. prosince 2017 - 16:11:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 7-2017
Jirka67: Ty 2 páry mohl doplatit STČ kraj, stejně jako to udělali PK pro úsek Plzeň - Rokycany. Jinak Bee na Rx snad budou - nebo proč najednou nejsou Bmz?
Jirka67
Úterý, 05. prosince 2017 - 16:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2011
Tantin: Tak je jasný, že zájem o Rokycany-Plzeň bude vyšší než Rokycany/Hořovice - Praha a na tu krátkou vzdálenost to PK nebude stát tolik jako kdyby STČ objednával ten zbytek.
Ale nejsou to jen 2 páry, ale 3. Možná jeden dopolední bych oželel, ale určitě ne večerní: Nejvíce chybí 20:03 z Prahy a večerní do Prahy (z Rokycan 21:36) - to ale obsazenost moc neposoudím, nevyužívám ho.
Úterý, 05. prosince 2017 - 18:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13835
Registrován: 10-2004
Malý_fotograf: Aha, tak to vysvětluje to, proč se při výběru místenek v e-shopu u Klatovských rychlíků objevuje vůz druhé třídy s 9 kupéčky, tedy zřejmě B251 (ex.A151). A teď jsem si ověřil posily na Chebech, kde jsou desetikupéčkové vozy (tedy zřejmě Bee238), Bmz235 mají 11.

Jirka67: Tak to mě baví: "Nejvíc chybí vlak 21:36 z Rokycan, ... ale nepoužívám ho." Tak chybí, nebo ne? Upřímně, obsazenost vlaků jedoucích do Prahy v takto pozdních hodiná bývá, kromě neděle, dost mizerná.
Úterý, 05. prosince 2017 - 19:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 6-2004
Lukáš Smolka: on je rozdíl mezi obrysem pro vozidla (vozy i lokomotivy) o základní šířce 3150 mm a průjezdným průřezem (šířka 4000 mm), který vymezuje minimální vzdálenost pevných předmětů od koleje, tedy s určitou bezpečnostní rezervou.
Úterý, 05. prosince 2017 - 19:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 9-2007
Kdo ty Bmz vlastně opravuje? [biggrin] To asi bude vysvětlovat důvod, proč jsem Bmz229 s IS viděl už někdy v létě, ale dodnes nejsou v pravidelném provozu.

Ono obecně, proč ty vozy, které by měly projít tím samým, co Bmz230, budou i nadále označeny jako Bmz229 a Bmz235? To je zase zbytečný bordel... [crazy]
George_couser
Úterý, 05. prosince 2017 - 20:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 9-2006
Vantju - tak ony stejné nebudou. U 229 to je snad každému jasné na první pohled. A 235 taky nebudou identické.
Malý_fotograf
Úterý, 05. prosince 2017 - 21:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6433
Registrován: 5-2002
George_couser: Dokonce jsem někde slyšel, že z několika Bmz235 mají vzniknout ještě další KinderKino Bmz229. Můžeš toto info potvrtit / vyvrátit?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.