Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 27. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 27. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
StarMaster
Neděle, 26. března 2017 - 19:35:19  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Pro blázny, co hrotí počet lidí jezdících ve vlacích na Cibulku (v účetně odepsané 810 a z peněz města, co nic nebuduje a hromadí se mu miliardy na účtech) a zároveň mají jako prioritu vozit celoročně každodenně 15 turistů z Prahy na Šumavu (v účetně neodepsaných nových vagonech a za peníze kraje, kde se každý koruna obrací 2x). [biggrin]

Spíš si pokládám otázku, jak se dá někomu mozkovna vycpat takovým množstvím slámy, aby mu tohle chtít přišlo naprosto normální. [crazy]
Neděle, 26. března 2017 - 20:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7071
Registrován: 4-2003
Bkp:Aniž bych chtěl nějak extra polemizovat o smysluplnosti-nesmysluplnosti přímého spojení Praha - Železná Ruda, tak si všímám, že vlak to jede skoro čtyři hodiny, zatímco autem cca 2:15.

Já mám obavy, že plánovač na mapy.cz v tomto případě poněkud kecá. Z exitu 80 na D5 na státní hranici do Alžbětína za 1 hodinu a 8 minut to snad ani nejde zajet. Samé obce, padesátky dlouhé jak týden, přes Přeštice a hlavně celé Klatovy se silným provozem a světelnými křižovatkami, kde se člověk plazí sotva padesát až někam za Vrhaveč. Až do Železné Rudy jsem autem nejel, protože jsem vždy v Běšinách odbočoval na Velhartice, ale pokaždé mi přišlo, že jedu výrazně pomaleji (minimálně o dvacet minut), než bych dle plánovače na mapy.cz měl jet. A to jsem se nijak neploužil, spíše naopak. Takže reálný čas Praha - Železná Ruda na pohodu, bez honění a obav z překračování rychlostních limitů jsou tak odhadem dvě a tři čtvrtě hodiny.


Jinak já nebojuji ani tak za přímé spojení Praha - Železná Ruda (mne při přestupu v Plzni nikdy neubylo a ani v budoucnu neubyde), ale za spojení Plzeň - Železná Ruda. Z Prahy přes Plzeň dále na Klatovy jezdí lidí málo, vždy se skoro celé osazenstvo vlaku v Plzni vyměnilo a přes Plzeň jelo pár lidí.


StarMaster: 1)To jsou zase hovínka, co tu Bram píše.

2)Bramíku, jelikož nevím cos mi odepsal, protože tvá hovínka nečtu

3) Tak to bude mít jeden blbeček radost

Z těchto tří po sobě jdoucích reakcí ve třech po sobě jdoucích příspěvcích je vidět, že oslí šotoušek StarMaster mé příspěvky čte pečlivě a že ho ty mé příspěvky neskutečně s.e.r.o.u.. [biggrin]
Neděle, 26. března 2017 - 20:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7072
Registrován: 4-2003
StarMaster:4) Spíš si pokládám otázku, jak se dá někomu mozkovna vycpat takovým množstvím slámy, aby mu tohle chtít přišlo naprosto normální

Je vidět, že pro oslího šotouška StarMastera přísloví do třetice všeho dobrého i špatného zjevně neplatí [biggrin].
27
Neděle, 26. března 2017 - 20:23:42  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Ad neodepsané vozy na Rudu: Co tam chtějí tahat tak nového a náchylného, že to má být účetně tak drahé? Něco ve stylu Bdtee / B(d)pee + Bee tam přece jezdí už teď. Bmz budou na Ex Pha - Mnichov, tak mi nic moc nenapadá... [sad]
Bkp
Neděle, 26. března 2017 - 20:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7803
Registrován: 8-2003
Bram:
""Já mám obavy, že plánovač na mapy.cz v tomto případě poněkud kecá. ""

Jen tak na okraj, mě tento vyhledavač dal hodnotu 2:02, proto jsem k ní raději trochu přidal.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Neděle, 26. března 2017 - 20:33:29  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
On z Prahy - odkud? Ze Zličína do Klatov dlouholetý průměr 1:20, pokud nejsou nějaké uzavírky a při respektování maximálních povolených rychlostí.
Neděle, 26. března 2017 - 20:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6091
Registrován: 5-2002
Tak hlavně ten plánovač dělá rozdíl jenom 10 minut mezi Zličínem a hlavním v Praze, což je asi blbost, pokud člověk nejede o půlnoci... Těch 2:30 může být reálných, Praha - ŽR... Vlak je superpomalý z Plzně na Rudu v klasice a s přepřahem, nějaký opravdu rychlý spoj by to asi stihl podstatně rychleji... (Typu Arrivího expresu, bez přepřahu v Plz i KT a nestavění prakticky na každé mezi na 183...)
Neděle, 26. března 2017 - 20:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7075
Registrován: 4-2003
Já jsem dal do vyhledavače na mapy.cz cestu od pražského hlavního nádraží do Alžbětína na státní hranici. To mi hází 2:08.

Jinak jsem toho názoru, že ze Zličína do Klatov se to za 1 hodinu a dvacet minut dá zvládnout v pohodě. Ale ten průjezd skrz Klatovy mne vždy pěkně zdržel a jízda dál nějak také rychle neubíhala, proto mi vždy přišlo, že vyhledávač tak o dvacet minut kecal.....
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 20:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9974
Registrován: 3-2007
Každopádně bych si dovolil podotknout, že roztrhávat R Praha-ŽR na několik dílů vůbec ničemu nepomůže, jen namíchnete a poté ztratíte tradiční zákazníky, kteří, možná s podivem, jsou i v podobných proti silnici "pomalících", třeba Praha-Turnov-Tanvald, nebo Příbram, Strakonice, či vlacích do Trutnova.
A nejde jen o nějaké důchodce, ale třeba party lidí, jezdících na výlety, do ŽR typicky lyžaři od Rokycan, Plzně i dalších městeček po trase..
Proč jim to znepříjemňovat jedním či dvěma přestupy a hlavně riskem ujetí přípoje ?
Nechápu.
Je pravda, že provoz přímých vlaků vyžaduje jisté složitosti v provozu, ale rozsekáním na několik přestupů speciálně na jednokolejkách pohřbíte postupně dálkové cestující.
Nemůžu nevzpomenout na Švejky, kde za údobí, kdy končili v Berouně (Zdicích) a přesedalo se, přišli cca o 40% cestujících.
Neděle, 26. března 2017 - 20:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7076
Registrován: 4-2003
Jojo, vlak v podobě Arriva expresu by to dal za nějaké 3 hodiny a dvacet minut z hlavního nádraží do Alžbětína určitě, možná i ještě rychleji. Ale lidi jezdí hlavně na Špičák, kde by mohl být i za tři hodiny. Ovšem si stejně nejsem jist, že by lidi kvůli takovému spoji přesedli z aut. Lyžařská výbava na sjezdovky je pěkně těžká a neforemná, kecy přítelkyň a manželek nepříjemné a chlap by byl akorát za blbečka, kdyby jízdu vlakem prosazoval. Berte to jako moji vlastní zkušenost [wink].
Nesni
Neděle, 26. března 2017 - 20:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 6-2014
Zkuste plánovač Michelin. Ten počítá Praha hl.n.-Želená Ruda 2h 42 min.
StarMaster
Neděle, 26. března 2017 - 21:02:18  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Bram:
Jelikož existuje jen jediná účinná obrana proti tobě a to je tě nečíst, tak opět nemám tušení, cos mi odepsal.

Kdyby měl někdo zájem mi to co Bram psal, přepsat do verze bez hejtů a kopy urážek (předpokládám, že tam jsou v tom jeho textu), tj. vypíchnout jenom "argumentaci", bez osobních invektiv, budu rád. Jinak mi jeho příspěvky zůstanou tajemstvím. Ale o to víc si užiju večer... bez urážek od primitiva. [happy]
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 21:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9975
Registrován: 3-2007
Já nevím, ony ty R Praha-Ruda plní hromadu různých úkolů a plní se cestujícími s různými cíli a různými důvody cesty, od denních dojížděčů do práce a do škol do/z rokycan, Plzně, Přeštic, Klatov, Nýrska, přes turisty a výletníky po týdenní dojížděče.
Nikde nestavící expres nějakým Desirem bude mít strašlivé výkyvy v poptávce a v mimosezoně to bude vozit vzduch..a když to bude jezdit jen někdy, tak se vám na to vybodnou ti denní a týdenní a najdou si jinou dopravu, než kolejovou.

Jinak 183 je jedna z mála tratí, kde rozum zvítězil, R zůstaly přímé a jsou placeny z Klatov nahoru krajem jako osobáky.
Zřejmě měli úředníci víc rozumu, než někteří zdejší trolli.
Neděle, 26. března 2017 - 21:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2011
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, co bude od července s děčínskýma rychlíka, kam budou jezdit.
Děkuji za odpověď
Kájík
Neděle, 26. března 2017 - 21:33:25  
Neregistrovaný host
213.151.93.110
Mimoni, běž už do [zadnice], tohle je diskuse a ne neustálé vyřizování osobních účtů...
Neděle, 26. března 2017 - 21:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7078
Registrován: 4-2003
Mladějov:Já nevím, ony ty R Praha-Ruda plní hromadu různých úkolů a plní se cestujícími s různými cíli a různými důvody cesty, od denních dojížděčů do práce a do škol do/z rokycan, Plzně, Přeštic, Klatov, Nýrska, přes turisty a výletníky po týdenní dojížděče.

Já naopak vím, že současný stav, tj. přímý vlak Praha - Železná Ruda je asi tím nejlepším možným řešením, přestože primárně neslouží jako spojnice Prahy a Železné Rudy, ale naopak plní funkce různých spojení (přesně tak, jak píšeš [wink]), které by šly při roztrhání na jednotlivé části a odstraněním různých zastávek zejména mezi Plzní a Klatovami, splnit obtížně a ve výsledku by to znamenalo prázdný vlak.


Jinak 183 je jedna z mála tratí, kde rozum zvítězil, R zůstaly přímé a jsou placeny z Klatov nahoru krajem jako osobáky.
Zřejmě měli úředníci víc rozumu, než někteří zdejší trolli.


Plný souhlas, Plzeňský kraj se zachoval zcela rozumným způsobem a jsem za to rád [wink].

Místní trollové by se měli stydět za odvahu (či spíše pěknou drzost) se za státní (tj. i moje) prachy pokusit vyhnat lidi z vlaků mezi Železnou Rudou a Plzní. To se opravdu hned tak nevidí [crazy].


Jinak zdejšími trolly nenávidění soukromníci jezdící na své triko (lhostejno, zda v dopravě autobusové či vlakové, nebo maršrutkáři v MHD) mají jednu zcela pozitivní vlastnost - vždy ukážou v plné parádě slabiny systému, který je naopak pro sociálně dopravní inženýry čímsi nedotknutelným. A to jen kvůli tomu, že soukromníci jezdící na vlastní triko jsou na platících zákaznících zcela závislí, kdežto systém dotovaný státem se bez nich zcela bez problémů obejde [crazy].

Proto příchod soukromníků na železnici ve velkém v roce 2011 je jen a jen pozitivním prvkem, bez kterého by byla železniční doprava o dost velký kus pozadu oproti dnešnímu stavu [wink].
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 21:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9977
Registrován: 3-2007
No já nevím, co je přesně "sociálně dopravní inženýr", to bys musel nějak definovat, pouze tuším, jak je to myšleno.
A skutečně pozoruji u řady takovýchto osob nadřazování formalismu (poučky, "vrstvy", rozvrtávání i fungujících systémů a především ve jménu něčeho odrazení stávajících cestujících výměnou za hypotetické davy) nad funkčností.
Ono to tady už jistě padlo - řadě těch huráreformátorů by moc prospělo více pokory..a více zkušeností z provozu a z místních podmínek.
"Profíci", co jsou schopni řešit vše od Aše přes Rudu, Budějovice, Jeseníky po VRT, mne často naplňují minimálně údivem nad nekonečností jejich sebevědomí a ega.

Jo a s lidma, co se chtěj jen hádat, nekomunikuj, ušetříš nervy sobě i nám, co to pak musíme číst [wink].
Neděle, 26. března 2017 - 22:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 12-2007
Osobně se domnívám, že Českým drahám se asi nechce měnit lokomotivy v Klatovech, a proto chce ukončit rychlíky už v Klatovech. Jistě o zimní nebo letní sezóně asi přímé rychlíky Praha - Železná Ruda jsou plné, zatímco mimo sezónu ve všední dny kromě pátku je to asi s cestujícími dost slabé. Ale myslím, že podobné je to asi i u rychlíků Praha - Český Krumlov nebo Brno - Jeseník.
StarMaster
Neděle, 26. března 2017 - 22:09:19  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Já bych k tématu Železné Rudy doplnil, že jsem tam jezdil tím přímým vlakem z Prahy asi 8 let. Pak mě to přestalo bavit, protože jsem začal jezdit do Kovářova (pro šotoušky pozor: "nejsou tam koleje" [biggrin]), kde je moc fajn penzion a nemyslím, že bych to ještě někdy otočil. Takže jestli tam zanikne přímej rychlík mě zcela netrápí.

A vřele doporučuji www.pensionkovarov.cz i dalším.

Na ŽR plnou bordelů, trpaslíků a kasin si už ani nevzpomente. I když ta jídelna, co tam v Rudě otevřeli, není špatná, ale tam si můžete z Kovářova zajet skrz Šumavu autem... udělat si pěkný roadtrip po ní.

Za mě tedy zkrácení do Klatov [ok].
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 22:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9979
Registrován: 3-2007
Já nevím, co se chce nebo nechce ČD, ale koncepci a objednávka R jde z ministerstva.

Ono stačí, když si tam nějaký soukromník namaluje vlak a pak uvidíte, jak všechno najednou půjde, i to, co se "nechce" nebo "je škoda".

Viz ta 194, kde se taky "nechtělo" a najednou to jde (dokonce i mimo termín zimní změny JŘ [biggrin]).

Konkurence je holt věc.
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 22:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9980
Registrován: 3-2007
SM : No jako argumentovat "já tam nejezdim, tak ať to zrušej" je teda přístup [crazy].
StarMaster
Neděle, 26. března 2017 - 22:43:05  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Mladějov:
A to mám být krutý a napsat, kolik lidí tím jezdívalo? [happy]

Jelikož já tam jezdil v září, ne v hlavní sezóně. A ta čísla by hezká fakt nebyla.
Neděle, 26. března 2017 - 22:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 4-2003
Podívejme se, co se nabízí dnes a porovnejme to s tím, co se navrhuje. Jestli to dobře chápu, tak většina z považuje stávající jízdní řád za ideální pro spojení Prahy a Plzně se Železnorudskem. Co se tedy nabízí dnes? Z Plzně tedy máme jako první přímý Sp v 7:02, ovšem pouze o víkendu, v pracovní dny přestup. Z Plzně časová poloha ideální pro jednodenní výlet na Šumavu. Z Prahy je to tedy ale s přestupem s odjezdem už v 5:12. Pak tu máme Rx Špičák z Prahy v 7:12 (Plzeň 9:02), který je na Železné Rudě v 11:12 - s tím se ještě jednodenní výlet udělat dá. Zpátky můžu použít Sp jen do Plzně ve 14:45 - to je hodně brzo, a pak Rx v 16:45 jako poslední přímý do Prahy - na léto je to taky dost brzo. Oproti tomu navržený koncept, i kdyby se přestupovalo v Klatovech a v Klatovech by byl zajištěn těsný přestup, tak dává mnohem lepší časové polohy, jak pro dosažení dojetí tam, tak i pro návrat zpět - pokud bude zajištěn přípoj, tak bych se dostal ze Šumavy ještě cca krátce po 18 a před desátou budu v Praze. Výhodou přestupu v Klatovech je možnost ušetřit čas - přestup se dá zvládnout za výrazně kratší čas než 10 minut, který je u přímých vlaků skrz Klatovy na přepřah. Spolu s minimalizací pobytu v Plzni u plánovaných rychlíků (v návrhu je pobyt 2 minuty) už by to na trase Praha - kamkoliv za Klatovy mohlo dělat oproti dnešku nějakých 15 minut k dobru. Nechám se překvapit, s čím přijde Plzeňský kraj jako svou objednávkou regionální dopravy na celé trati 183, ale mě přestup v Klatovech neuráží, stejně jako obecně s přestupováním problém nemám jinde.
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 22:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9983
Registrován: 3-2007
>Jestli to dobře chápu, tak většina z považuje stávající jízdní řád za ideální

Ne, to chápete špatně.

>Výhodou přestupu v Klatovech je možnost ušetřit čas - přestup se dá zvládnout za výrazně kratší čas než 10 minut, který je u přímých vlaků skrz Klatovy na přepřah.

To jo-když to nevyjde, tak můžete jet místo vašeho jednodenního výletu rovnou zpátky domu [crazy]
To jsou právě ti "racionálizátoři", co ěnco namalujou a na papíře to vypadá bezva, ale proč tím proboha lidi nejezděj ?
Nesni
Neděle, 26. března 2017 - 22:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1333
Registrován: 6-2014
obecně s přestupováním problém nemám jinde
Přestupování je právě velký problém. Jednak je to nepohodlné, ale hlavně hrozí ujetí přípoje, protože přípoje obecně nejsou garantované. A když třeba hůř chodíte nebo máte zavazadlo (např. lyže), škoda mluvit, auto je jistota...

na trase Praha - kamkoliv za Klatovy mohlo dělat oproti dnešku nějakých 15 minut k dobru
Na trase trvající 4 hodiny + cca 30 minut předtím MHD po Praze + alespoň 10 minut rezerva na nádraží, to už nějakých 15 minut nevytrhne. Oproti autu za 2 3/4 hodiny už vůbec ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Neděle, 26. března 2017 - 23:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7082
Registrován: 4-2003
Suri, chci li jet do Železné Rudy sám na celodenní výlet, vyjedu klidně už v 5:20 ze Smíchova. Dojedu na něj už denním autobusem, se vstáváním problém nemám. Pokud bych toto navrhnul nějaké osobě opačného pohlaví, tak mne pošle do [zadnice].

Cvičně vyzkoušeno [biggrin].

Vlak v 7:20 ze Smíchova je již použitelný na cestu pro vícedenní pobyt (bez zbytečně silných akustických projevů osoby opačného pohlaví [biggrin]), jede to bez přestupu (nemusíme s batohy vylejzat nikde z vlaku), sice celkem pomalu, ale to je u vícedenní dovolené celkem buřt. Jede to ale hlavně přímo, což je podstatná záležitost. To přímo je ale podstatné zejména pro obyvatele Plzně, kteří vlakem jezdí do Železné Rudy vlakem podstatně častěji, než lidé z Prahy.

Nápady na nějaký ostrý pětiminutový přestup v Klatovech je co? Zejména pro starší lidi s batohem je to pěkná [cunik], kterou vymyslel pražský šotouš dychtící si urychlit o pár minut cestu na Šumavu [crazy].
Neděle, 26. března 2017 - 23:03:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 4-2003
Myslím si, že přestup v Klatovech by byl určitě komfortnější, než přestup v Plzni - příkladný je přestup mezi ranním Čapkem a Sp s odjezdem z Plzně v 7:02, který tady nečeká na žádné přípoje - to je rozhodně větší riziko ztroskotání výletu než když je v Klatovech přestup a kde se zpravidla čeká i delší dobu. V Klatovech to pak většinou bývá v rámci jednoho nástupiště vlaky stojí naproti sobě a jen se přejde od jedněch dveří ke druhým a je tady i větší prostor poladit příznivěji čekací doby než v Plzni.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 23:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9984
Registrován: 3-2007
Suri : No pokud píšete, že 10 minut je moc a preferujete "výrazně kratší čas", tedy 5´ ? 3´ ? No to riskovat je hloupost vždy, tohle se dá používat jen v jediném případě, a to že vlak končí ve stanici se začínající hustou příměstskou po 30-20 minutách (Beroun, Kolín).

7:02 bezpřípojový je třeba přesně to blbě.

B 7082 : Podepisuju celé, včetně už jen pohledů příslušnice slabšího pohlaví, když řekneš, že jezdíš z Prahy vlakem [biggrin]..no a eště v 5..já snad na normálního chlapa nenarazim [biggrin]
Neděle, 26. března 2017 - 23:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 4-2003
Nápady na nějaký ostrý pětiminutový přestup v Klatovech je co?

Ale vždyť ty už tam fungují roky a celkem bez problémů, pokud zrovna někde nenastal nějakej totální průser - občas mnou používané poslední spojení z Prahy znamená Přestup z EC v Plzni na Os a v Klatovech 7 minutový přestup na další Os - v Klatovech je ten přestup fakt rychlej a bezproblémovej hrana-hrana, to v Plzni je někdy potřeba při tomhle přestupu nachodit stovky metrů. Nebo přestup mezi 7518 a 17550/7546 - tam je na přestup v pracovní dny 3 minuty a navíc se přestupuje do vlaku který se v Janovicích dělí na Domažlice a Železnou Rudu - vždycky jsem měl zkušenost, že tam stojí vlakvedoucí a usměrňuje a informuje přestupující kam vlézt, že by se někomu ujelo si nebvybavuju.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Mladějov
Neděle, 26. března 2017 - 23:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9985
Registrován: 3-2007
S : Nezlobte se, ale pořád nerozlišujete to, že je obrovský rozdíl, když tam pojedete třeba vy, zdravý mladý člověk, co to jede po x-té, co je šotouš, takže zná soupravy, kde to stojí, je rychlý, ví, že může požádat průvodčího o telefonát dispečerovi atd. a někdo, kdo do té Rudy jede jednou za uherák třeba s partou nebo rodinou na rekreaci.
Proto jsou ty přímé vlaky když nechceme říci oblíbené, tak prostě bezproblémové pro většinu laické veřejnosti.
A i proto se na 183 i přes odpor ČSD a ČD ke klasickým soupravám vedeným motorovou lokomotivou dodnes udržely..a to je co říct.
No on to někdo zkurví..
Neděle, 26. března 2017 - 23:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 4-2003
Nezlobte se, ale pořád nerozlišujete to, že je obrovský rozdíl, když tam pojedete třeba vy, zdravý mladý člověk, co to jede po x-té, co je šotouš, takže zná soupravy, kde to stojí, je rychlý, ví, že může požádat průvodčího o telefonát dispečerovi atd. a někdo, kdo do té Rudy jede jednou za uherák třeba s partou nebo rodinou na rekreaci.

Tak přesně pro tyhle kategorie cestujících (občasní víkendový cestující, důchodci, kteří nekoukají na čas a je jim jedno v kolik pojedou, party, rodinky) přece můžou a mají být zavedeny ty dva páry přímých Sp Plzeň - Železná Ruda, když se tady většina shodla a ani já to nerozporuju, že problémem by byla neexistence přímého spojení z Plzně - klidně model mimo sezónu jen o víkendech, v zimní a letní sezónně denně v časových polohách optimalizovaných jinak pro zimu a pro léto. Tenhle model turistických Sp dlouhodobě ve svých koncepcích přece sleduje i Plzeňský kraj. I některé Os mohou být vedené jako přímé až na Rudu. A vedle toho ať je pravidelná celodenní dvouhodinová nabídka Praha - Klatovy s nějak optimalizovanými přípoji.
Mladějov
Pondělí, 27. března 2017 - 00:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9986
Registrován: 3-2007
To se cyklíte..koukněte na začátek diskuse.
Jinak všechno už tady bylo..třeba to optimalizování pro zimu a pro léto (jiné polohy R), "sněhuláci" Plzeň-Ruda jinak silně projíždějící všechno s poznámkou "Jede jen za příznivých sněhových podmínek" atd.

Víte, já nechci sklouznout do praxe, kde se budou lidi v Klatovech v sezoně mačkat vestoje v jedné regíně, nebo se jim bude ujíždět (nebo obojí).
Podobné pokusy "fujfuj klasa" udělaly třeba z cestování (Praha)-Doksy-ČL-Svor-Rumburk loterii, kde se velmi často stojí, protože nedostatečná kapacita vlaku a díky přípojům "na krev" ujíždění a zpoždění.

Na té 183 ještě dost lidí zatím jezdí vlakem..

Ta moje (a Bramova) reakce je odpověď na model dopravy po "zexpresovatění" 170, nic víc, i když mluvíte vcelku rozumně.
Pondělí, 27. března 2017 - 05:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2479
Registrován: 5-2002
Bram+Mladějov: Vida pánové, souhlasím zcela, že R na Rudu je vhodné zachovat. Jen mi teď ještě řekněte, proč by neměla naprosto stejná argumentace platit třeba pro jihočeskou Šumavu, Harrachov, Svobodu nad Úpou, Máchovo jezero/Lužické hory, no jistě bychom našli i další podobné příklady?
Pondělí, 27. března 2017 - 07:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 11-2007
TZ: No s tou jihočeskou Šumavou opatrně. Mají tam jezdit hned dva rychlíky, jeden dotovaný a druhý na komerční riziko. Pokud jde o Harrachov, tak 30 km/h u sunutého rychlíku v celé trati z Tanvaldu taky nebude žádný zázrak. A o Mácháči se mluvilo. A co ještě zbývá? Snad obnovení rychlíku z Karlových Varů do Vídně přes Bečov?
Pondělí, 27. března 2017 - 08:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7083
Registrován: 4-2003
Tomáš Záruba:Bram+Mladějov: Vida pánové, souhlasím zcela, že R na Rudu je vhodné zachovat. Jen mi teď ještě řekněte, proč by neměla naprosto stejná argumentace platit třeba pro jihočeskou Šumavu, Harrachov, Svobodu nad Úpou, Máchovo jezero/Lužické hory, no jistě bychom našli i další podobné příklady?

Tak zrovna spojení Praha - Železná Ruda je slepenec více vlaků, které by stejně musely jet a naštěstí neprošel z hlediska frekvence cestujících naprosto nežádoucí nápad to roztrhat v Klatovech. Přímé spojení Praha - Železná Ruda je tam jen jakýmsi vedlejším produktem.

V případě spojení Praha - Nová Pec se postarala na své triko Arriva, když toto oblíbené a využívané spojení vlakem ČD bylo v provozu naposledy v roce 2009 a pak z nějakých ne zcela jasných důvodů (nesystémovost a pod.) na straně Ministerstva dopravy bylo zrušeno. Kdyby nebylo zrušeno, bylo by oblíbené a využívané dodnes. Arriva tedy neobjevila nic nového pod sluncem, jen si všimla možnosti, která se zde nabízela a díky motorové jednotce je to mimo jiné bez problémů s nějakými přepřahy.

Zrovna Harrachov není moc dobrý případ - nádraží daleko od Harrachova samotného (velký rozdíl od Špičáku, Železné Rudy, rekreačních objektů u nádraží v Černé v Pošumaví, Horní Plané a v Nové Peci), nutný přestup do autobusu, či docela dlouhá procházka. Jsou tu také určité (sice řešitelné technické problémy) na straně vozidel, ale bude nutné zavést nový vlak (jde sice jen o pár kilometrů z Tanvaldu na kopec), který bude nutné někde odstavit a v Harrachově to nejde. Navíc uvažovaný Brejlovec by vytlačil (pokud by tam jeho provoz byl povolen) do Harrachova na kopec bez problémů celoročně maximálně tři vozy a čtyři by asi nikdo nepovolil kvůli oteplení trakčních motorů. Hydra tam vyveze sama bez problémů jen sebe, s řídícím vozem 954 by se tam vyškrábala jen tehdy, když nebudou zhoršené adhezní podmínky, což je již vyzkoušeno dlouhodobějším provozem v minulých letech.

Svoboda nad Úpou zase vyžaduje investici do modernizace stanice, čili nejlépe instalaci dálkoviny plus výstavba (nejlépe) ostrovního nástupiště a potřeba alespoň tří dopravních kolejí, což by se snad mohlo udělat, když se bude odstraňovat klíčový mechanismus v žst. Trutnov hlavní nádraží, ale neznám plány SŽDC, takže nevím. Ale výše uvedené považuji za nutné minimum pro prodloužení rychlíků z od Prahy z Trutnova do Svobody nad Úpou.

Máchovo jezero/Lužické Hory? Tak to vyžaduje ale už zcela nový vlak v celé trase. Tady je to fakt jen o tom, kdo ho bude mít zájem zaplatit [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 27. března 2017 - 08:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 4-2003
ještě bych přidal realci Praha - Jeseníky, kdy taky v minulosti existovalo přímé spojení, jeden čas dokonce Plzeň-Jeseník, takže i ty specifické skupiny cestujících s omezenou hybností si mohly udělat výlet nebo jet na lyže vlakem (Ramzová), dnes mají bohužel smůlu a do Jeseníků se nedostanou [proud]
Nechic
Pondělí, 27. března 2017 - 09:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 4-2010
Bram: V případě spojení Praha - Nová Pec se postarala na své triko Arriva - myslíte ten jeden motorák, když se poštěstí zdvojený? Já těmi vlaky taky jezdil a 6 vagonů občas bylo málo (pokud jich teda jelo aspoň 6)

TZ: Třeba Meziměstí? :D
Ale pokud bych chtěl přidat nějaké relace, tak ne zrovna přímé, ale kdyby vybrané Ex1 zastavovaly v Chocni v době, kdy odtamtud odjíždí Sp na Trutnov/Meziměstí, tak by to dost lidem ulehčilo cestování. Já to občas jedu a se mnou přeskakuje v Třebové a Chocni celkem nezanedbatelné množství lidí. A dogma, že Express nestaví v prdelicích už narušili v Července a Lipníku.

Další je ta dokonalá nenávaznost čehokoliv ze severní Moravy na R-080. Tam by pomohlo zastavování Regiojetu v Kolíně...Vždycky když v Kolíně čekám 50 minut s dalšími 10 lidmi tak si vzpomenu na ty řeči, že to prý jezdí jako metro [crazy]
Z F J
Pondělí, 27. března 2017 - 09:01:24  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Suri: no tak pozor, rychlík Praha-Pardubice-Letohrad-Hanušovice-Jesenhík by byl rychlejší bež autobus. Ovšem pokud vzýváte rychlík "Klidná Síla" (alias "Černá Prdel" - tak se mu říkalo, neboť ten název si zařídila jistá nejmenovaná strana) jedoucí přes Hradec Králové, tak to už je rychlejší jet stopem [biggrin]
Pondělí, 27. března 2017 - 09:26:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 4-2003
ZFJ: samozřejmě, že by byla blbost zavádět spoj do Jeseníků přes Nymburk a Hradec Králové jako kdysi, i když tady taky rezonuje názor, že u těch důchodců a partiček zas na rychlosti tolik nezáleží a pokud jedou např. důchodci na pobyt do lázní Jeseník, tak jim nějaká ta hodina cesty navíc odměnou za to, že nemusí jednou přestupovat, nevadí. Ale kdyby se zavedlo něco s odjezdem kolem 7 hodiny z Prahy, tak přes Pardubice se zastávkami jako Ex a s přepřahem v Zábřehu by se dalo dojet na Ramzovou za 3:10, což je dokonce o dost kratší doba než těmi přímými vlaky z Prahy do Železné Rudy. Zpět by to mohlo jezdit po 18 hodině z Jeseníku, aby to bylo cca na 22 v Praze. Na jednodenní výlety by to bylo ideální.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pajas2
Pondělí, 27. března 2017 - 09:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 10-2009
Suri: Tak zrovna na Ramzovou se (z Prahy) dá za 3:17 dojet co dvě hodiny už dnes. A je tam jen jeden přestup v Zábřehu. Takže není problém.
Pondělí, 27. března 2017 - 09:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 4-2003
Pajas2: problém je právě v tom přestupu, protože podle většinově prezentovaných názorů je přestup to, co právě odradí lyžaře, kolaře, rodiny s dětmi, party od toho, aby vůbec uvažovali o použití vlaku - jaký je tedy rozdíl mezi přestupem v Zábřehu (ten je podle vás OK) od přestupu v Klatovech, který by pro většinu představoval něco jako morovou ránu, která z vlaku vyžene posledního člověka. Nevím jak v Zábřehu, ale v Klatovech navíc ty přestupy bývají hrana-hrana
Pajas2
Pondělí, 27. března 2017 - 10:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 736
Registrován: 10-2009
Suri: Tak samozřejmě je spojení bez přestupu atraktivní, ale objektivně ho nelze mít úplně do všech (i jen těch významných) cílů po republice. Třeba pro mne je jeden přestup ještě akceptovatelný, dva už si rozmyslím. V Zábřehu by to ve směru z Prahy hrana-hrana nebylo, protože se odjíždí v opačném směru z jiného nástupiště. Ve směru do Prahy je šance o něco větší.
Pondělí, 27. března 2017 - 10:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 12-2007
Přestup jistě odrazuje ty, kteří si vezou kola nebo jiná sportovní náčiní, jako lyže nebo snowboardy, ale třeba i pádla a další potřeby pro vodáky. Také se asi nelíbí rodinám s malými dětmi, kdy se vezou kočárky. Pokud se týká spojení Praha - Jeseník přes Letohrad, myslím, že si budeme muset počkat na modernizaci železnice Libice nad Cidlinou - Hradec Králové - Týniště nad Orlicí, protože se moc rychlíků na hlavní trati Praha - Česká Třebová už nevejde. A pak se musí říci, zda to má smysl anebo ne zajišťovat provoz rychlíku v úseku Dolní Lipka - Hanušovice. A asi by to mohl být pouze jeden pár rychlíků jako dříve třeba s tím, že v Častolovicích, kde by mohlo dojít k přepřahu lokomotivy, by se mohlo připojit pár vozů z Rychnova nad Kněžnou, pokud Škoda Auto prosadí elektrizaci úseku Týniště nad Orlicí - Častolovice - Solnice.
Nechic
Pondělí, 27. března 2017 - 10:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 4-2010
Pak ještě pátečně-nedělní vlaky pro studenty a dojíždějící by v určitém ohledu pomohly u specifické frekvence, která ve velkém přestupuje tou dobou. Třeba Liberec - Kolín, Trutnov - Martinice - Chlumec - Praha, Jihlava - Hradec Králové a ani nemusí zajíždět na hl.n.
Pondělí, 27. března 2017 - 10:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7084
Registrován: 4-2003
Suri:jaký je tedy rozdíl mezi přestupem v Zábřehu (ten je podle vás OK) od přestupu v Klatovech, který by pro většinu představoval něco jako morovou ránu, která z vlaku vyžene posledního člověka.


Tohle je doopravdy jak u blbejch na dvorku [crazy].

Vlak Praha - Železná Ruda je slepenec několika vlaků, tvoří to především překrývající se frekvence Praha - Plzeň, Plzeň - Železná Ruda, Praha - Klatovy, přičemž Praha - Železná Ruda je už takový bonus. Je to tak těžké k pochopení?

Přímý vlak Praha - Jeseník by si určitě své zákazníky našel, ale nějak to naráží na kapacitu trati Praha - Zábřeh na Moravě. Tak samozřejmě, pokud si to u objednavatelů vylobbujete, tak si nechte vést přímé vozy na Ex vlacích Praha - Žilina a nechte si je odpojovat v Zábřehu a dál ať to pokračuje jako Sp. V tomhle směru by to problém být nemusel, času v Zábřehu je dost a odpojení vozů je záležitost na chvíli a Ex vlaky to moc nezdrží. Ovšem zpáteční směr by byl složitější, ale nereálné by to nebylo. Uspořádání kolejiště v Zábřehu to umožňuje - nejdříve by musel přijet Sp od Jeseníku, nejlépe, aby skrz kolej č. 6 dojel na kolej č.4 a tam počkal, než skrz koleje 6b a 6c na kolej 6 a 6d přijede Ex od Žiliny a motorová lokomotiva soupravu od Sp z Jeseníku na Ex nasune. Počítejte, že je ale potřeba odvěsit motorovou lokomotivu, svěsit vozy Sp s vlakem Ex a provést zkoušku brzdy. Minimálně to od příjezdu Ex zabere deset minut, s tím počítejte.

Sami vidíte, že se dají najít způsoby, jak jdou věci zařídit. Ale spojování Ex s vozy od Sp je trošku problém při zpožděních a pak to také vyžaduje rychlou, ale pečlivou práci při zkoušce brzdy a samozřejmě i při svěšování a odvěšování.

A jak jsem již psal, vzhledem ke kapacitě trati Praha - Zábřeh nikdo zcela jistě nezavede přímý samostatný vlak Praha - Jeseník, s tím nepočítejte. Navíc by to lezlo celkem slušně do peněz - v úseku Praha - Zábřeh by šlo o nadbytečný vlak, který by zase někdo musel zaplatit. Kdežto přímé vlaky Praha - Železná Ruda jsou jen logickým spojením dříve samostatných vlaků, kde samotné spojení přímé Praha - Železná Ruda je jen takovým vedlejším produktem.
Pondělí, 27. března 2017 - 10:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5643
Registrován: 6-2005
Kdežto přímé vlaky Praha - Železná Ruda jsou jen logickým spojením dříve samostatných vlaků, kde samotné spojení přímé Praha - Železná Ruda je jen takovým vedlejším produktem.

A nedá se něco takového prohlásit i o relaci Praha - ČB - Linz, do níž se tu Bram před nedávnem ostře opíral? [happy]
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pondělí, 27. března 2017 - 11:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 8-2010
Mibl: [biggrin] Ano, to stejné jsem tu o relaci Praha-Budějovice-Linz prohlašoval já, ale Bram byl opět proti [proud]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pondělí, 27. března 2017 - 11:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5644
Registrován: 6-2005
Jestli von ten pan Bram není principiální oponentista vůči vrchnosti ... [proud]
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pondělí, 27. března 2017 - 11:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7085
Registrován: 4-2003
Mibl:Jestli von ten pan Bram není principiální oponentista vůči vrchnosti ...

Honza7887:Ano, to stejné jsem tu o relaci Praha-Budějovice-Linz prohlašoval já, ale Bram byl opět proti

Ale jděte, vy jedni breptové [proud].

Speciálně u vlaků Praha - Linec jsem psal, že mne nevadí jejich provoz, pouze jsem namítl, že dvouhodinový takt vlaků České Budějovice - Linec je tak trochu moc. Moc na to, jak málo lidí tam jezdí a že nečekám, že to bude lepší. Linec prostě není město, které by bylo zejména pro Prahu nějaký zajímavý cíl (například oproti Vídni) a že neočekávám ty davy lidí, které tam předpokládá třeba Tomáš Záruba a také jsem vám napsal proč [wink].
Pondělí, 27. března 2017 - 11:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 5-2014
Já bych prosil přímý vlak Meziměstí - Krnov :'o)
Pondělí, 27. března 2017 - 12:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 4-2003
Asi už nemá cenu dál rozebírat, jestli na Rudu přestupovat nebo ne, ale kouknout se co bude - Ministerstvo dopravy má svůj záměr jasný (viz navržený model - 8 párů v dvouhodinovém taktu s výjimkou posledního spoje z Prahy, před kterým bude díra 3 hodiny), Plzeňský kraj má taky jasno - chce 3 přímá spojení denně Praha - Železná Ruda, takže si bude muset zaplatit protažení 3 párů rychlíků z Klatov dál. Jenže které by to měly být, aby to dávalo pro turistickou frekvenci smysl? Mě se jako logické jeví vést směrem nahoru ty, co mají jet z Prahy v 6 a 8 a pak jeden odpolední, asi v 16, aby se s tím případně dalo odjet po práci. Z Rudy na Prahu pak jeden ranní, asi ten, co je psaný v 7:17 z Klatov (z Rudy by to vycházelo cca v 6) a pak dva odpolední - v zimě ten v 15:17 (tj. cca v 14 z Rudy) a 17:17 (v 16 z Rudy), v létě pak dvojice v 17:17 a 19:17 (v 18 z Rudy). Na ostatní udělat přípoje. Nic jinýho mi z logiky věci - provézt napřímo maximum turistické frekvence - nedává smysl.
Pondělí, 27. března 2017 - 13:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7087
Registrován: 4-2003
Suri:v zimě ten v 15:17 (tj. cca v 14 z Rudy) a 17:17 (v 16 z Rudy),

Když už tedy chceš, aby tím vlakem odpoledne jel někdo i do stanic mezi Klatovami a Prahou, tak prozradím jednu velmi podstatnou věc: Vleky a lanoffky na špičáku a v Železné Rudě jezdí do čtyř hodin, tak ta pátá hodina je ideální i v zimě, kdežto čtvrtá je příliš brzy!

Vyzkoušeno, naposledy jsem vyjel nahoru lanoffkou na Špičáku ve čtyři, ve čtvrt na pět jsem na konci sjezdovky sundaval lyže a postupně jsem jako Fantozzi dupal ve sjezdových botách k železniční stanici Špičák. O půl jsem tam byl, dal v nádražní restauraci polévku a čaj a v 16:59 jsem vyrážel ku Praze [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Pondělí, 27. března 2017 - 13:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9989
Registrován: 3-2007
Pane účetní, vidíte, moc hezká ilustrace, když to maluje někdo od stolu [wink].

Jinak ke 183 a turistice - obecně je na jednodenní výlety (pěšky, běžky,[fotic]) ideální kompromis příjezd nahoru před 10. hodinou, a zpátky nejdříve v 16h, ideálně 17, nějaké vlaky ve 14h z Rudy jsou turistům, ale i rekreantům dost gh.
Pondělí, 27. března 2017 - 13:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 4-2003
Bram: jenže v 17 nic přímého z Rudy ku Praze jet nebude moci, buď tedy v 16 a v 18 z Rudy i v zimě - pokud tedy nechcete rozbourat i ten plánovaný dvouhodinový takt Klatovy - Praha. Těch 14 hodin mě napadlo proto, že řadě lidí, což jsem odpozoroval i ve svém okolí, půldenní lyžování stačí a na sjezdovce jsou radši jen dopoledne, kdy je sníh kvalitnější. Ale OK, asi by mi to bylo jedno, jestli odpoledne to bude jezdit celoročně z Rudy na Prahu v 16 a v 18. Otázka je, kolik to bude stát a jak se podaří udělat oběhy souprav - asi by se ty soupravy R musely různě míchat i s regionálkou, která by tak ale mohla jako vedlejší efekt upgradovat na něco lepšího než stávající koženky.
Pondělí, 27. března 2017 - 14:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10944
Registrován: 5-2004
V 17 to jezdi ted.

Komu vlastne ta expresvrstva pomuze? S vyjimkou primych cest praha-plzen-cheb- domazlice? U cehokoli v okoli dojde ke zhorseni v podobe pridani prestupu, prodlouzeni cesty nebo rovnou zruseni moznosti pouzit vlak (rokycany,horovice,beroun-brno)
Mladějov
Pondělí, 27. března 2017 - 14:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9998
Registrován: 3-2007
>Komu vlastne ta expresvrstva pomuze?

Když se naučíš vystupovat v Berouně parakotoulem, tak i tobě [biggrin].
Martinmarilynmanson
Pondělí, 27. března 2017 - 14:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10302
Registrován: 12-2007
Petr vlček: Třeba těm, kteří jezdí z Plzně a městech za ní [happy] a těch je docela dost.
Be clever - use public transport!
Pondělí, 27. března 2017 - 15:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 5-2002
nějaké vlaky ve 14h z Rudy jsou turistům, ale i rekreantům dost gh.

Zapomínáte na týdenní pobyty s "vyexpedováním" v pozdním dopoledni. Teda ne že by to mělo co dělat se 14. hodinou (to spíš naopak zase příjezdy, konají-li se ovšem v So a ne již v Pá večer), to já jen tak ilustrativně, že úloha typu "podchytit správně turistiku se třemi páry" nemusí být vůbec triviální. Nota bene když nějaké vlaky "vyplácáte" technologicky.

zpátky nejdříve v 16h, ideálně 17
Tak a teď se ozvou jednak ti, co jedou sice ráno jak píšete, ale nevydrží/nechtějí to hnát až do večera "na vyježdění permanentky". A pak ti, co sice do poslední minuty jezdí, ale dopoledne si chtějí přispat. ;-) A kterých je víc, no to nevím kdo suď. Schválně, jakpak to vypadá na parkovištích lyžařských areálů? Přijedou skoro všichni v 8:50 a začíná se odjíždět až tak v 16:15? A jsou to ta samá auta? Asi ne...
Já jen, že takový ten přístup "aby to všichni stihli / mohli být co nejdýl" může vést i k tomu, že to většinu odradí. A komu teď vyhovět, ha?

No a pak zbývá se už jen zeptat, jaké jsou reálné vícenáklady na vedení většiny těch rychlíků přímo, nad rámec toho že náležitosti jsou k dispozici a v daný den dokonce i "nastartované". :-/
Nechic
Pondělí, 27. března 2017 - 15:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 4-2010
Tady se kloním k tomu, rychlík pozdě a kdo chce dřív, může s přestupem. Přímý vlak motivuje hlavně k cestě TAM. A při cestě tam se plánuje hlavně jestli tam je dost času, aby se všechno stihlo. Pokud už v jednu odpoledne někdo říká "Mrkni do idosu, už mě to tu nebaví", tak mu idos nějakou cestu zpátky najde. U turistiky to problém není.
Mladějov
Pondělí, 27. března 2017 - 15:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10000
Registrován: 3-2007
Nechic : Přesně. A pro tu největší frekvenci vlak přímý (tedy cca 10h tam, 17h zpět).
Nakonec autobusáci tohle vědí už desítky let i bez dopravních průzkumů [lol]

TZ : Úloha jistě není triviální..ale "řešení" ala ČD Český Krumlov s odjezdem ve 14h je úplně k ničemu.
Ono není moc tratí, kde je zastávka pod sjezdovkou, kde dojedu až do centra horského střediska.

Jinak si to stejně na MD namalujou, jak budou chtít, a nějací turisi..to se dá zrelativizovat.
Já si pořád myslím, že vlaky by měly být především pro lidi, a ne pro hraní šotoušů 1:1, , minuty, oběhy, nátěry a systémovou čistotu.
Holt zpátečník.