Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 04. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:26:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10280
Registrován: 12-2007
Co bychom.za to dali, kdyby z Prahy do Plzne jel v sobotu po 23 h treba spesnak, treba s obyc. Beckem, ale hlavne by jel, treba s vice zastavkami
Četl jste ten návrh? Tam je...
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 5-2002
TH - mě nějaké "helvétské poučky" (jaké třeba?) nezajímají, a je mi fuk co tu kdo považuje za tzv. hlavní téma. Já je se jen snažím dobrat odůvodnění, proč "je správně" dělat pásmo v Rokycanech místo Plzně, resp. Přelouči místo Pardubic. Tedy prosil bych popsat onu "logiku věci" namísto odvádění debaty ad personam. Děkuji.

P.S.: Já na tom navrženém konceptu taky vidím nějaké špatné věci, ale jiné. Zastavit Ex ve "dvouvrstvém úseku" poprvé až ve skutečně velkém městě s jasným lomem frekvence mi naopak přijde logické, jinak by ta nižší vrstva časem konvergovala k "pásmovému Sp" typu Praha - Hořovice a dál jako Os, což by zase odnesly relace typu Beroun - Plzeň.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 4-2004
jakkoli chápu šotopotřebu bojovat s autobusovou konkurencí za státní peníze

Pokud bere ministerstvo preferenci železniční dopravy vážně, pak je tohle ta nejméně represivní cesta. Ano, je to politické rozhodnutí, které nicméně považuju za správné. Jistě, leckde takové rozhodnutí neudělali nebo šli opačnou cestou — třeba v takové Argentině...

... jiná věc je, že tam chybějí večerní spoje a že po osmé večer by víc práce než expres udělal rychlík. A ty dva sedlové páry rychlíků už by v rámci daného nárůstu byly skoro detail.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13313
Registrován: 10-2004
Zajímavé je, že zdejším odpůrcům expresních vrstev nevadí již dávno funkční stav na Ústí nad Labem. Mimochodem, Rokycany mají 14 tisíc obyvatel, tedy žádné velkoměsto. Jinak nevím, nakolik mám tabulce v Excelu bez čísel vlaků a tom, že "fialové" vlaky pojedou denně, protože tohle mi přijde skutečně velkorysý návrh. Není autorem Suri? [happy]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4557
Registrován: 8-2012
zdejším odpůrcům expresních vrstev
No jo, dorazili kádrováci (včetně oblíbené a typické argumentace počtem obyvatel). Tak nashledanou, soudruhu majore.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jirka67
Čtvrtek, 02. března 2017 - 18:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2011
Mmm: ja vim, ze uz tam ted je. Myslel jsem na soucasny stav anebo spis obecne. Pokud v dany cas je vynechan zastavkovy R, tak radeji zastavovat Ex anebo v teto poloze Ex vynechat a ponechat R. Proste lepsi kdyz spoj jede a nekde zastavi (z pohledu Rokycan a Horovic), nez kdyz to bude projizdet a tato mesta maji smulu. Zvlast kdyz hodinove spojeni do Prahy tady existuje opravdu radu let (a nyni poprve se spojeni po tolika letech zhorsuje). Myslim, ze cestujici Plzen-Praha by to take prezili, kdyby ty 3 chybejici R jely misto Ex
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10903
Registrován: 5-2004
On je rozdil jestli spojeni zlepsuju vsem (tak to bylo na usti) nebo casti zhorsuju jak je planovano u plzne.

Ono i u toho berouna to je ponekud vachrlaty. Jak ve smeru plzen kde se dnes jezdi r po hodine bez alternativy tak na prahu kde dopoledne hodina osobaku a dvouhodina rychliku (svejky za 41 minut na smichov uz netreba mezi rychliky pocitat) taky dost bida. Asi cely mysleny jako vytizeni busu a prispevek k narustu iad.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6042
Registrován: 5-2002
a proč kdyř to "dává v pohodě" ráno přečasto pozdí ešus z Berouna?

Protože to jede rozpadlým koridorem od Chebu? Teď jsem tím jel opakovaně asi 3x ráno do Prahy a vždycky OK... Nevím co bude na expresu expresního když to natáhne o 10 minut (a pro jistotu se tam nenajím, jestli bude v klase ), to jsou zase nápady.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 4-2003
Orky: Není autorem Suri?

Není. Autorem je Ministerstvo dopravy a materiál, ze kterého návrh pochází bude projednávat vláda. Navrhuje se mj. přímé zadání ČD, a to jak u linky Ex6, tak nově i u R16, takže na druhou stranu nebude hrozit bordel podobný tomu z tratě 160.

Mě osobně se návrh líbí, jen budu zvědav, jak na to zareaguje Plzeňský kraj svou objednávkou na těchto a navazujících tratích, protože tento návrh není úplně identický s ťím, s čím počítá ve svém aktualizovaném plánu dopravní obsluhy, konkrétně o hodinu posunutá poloha klatovských rychlíků
Mladějov
Čtvrtek, 02. března 2017 - 19:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9739
Registrován: 3-2007
>On je rozdil jestli spojeni zlepsuju vsem (tak to bylo na usti) nebo casti zhorsuju jak je planovano u plzne.

Tak. Nota bene 090 je po reko a v pohodě pobírá, kdežto 171..ale to je vlakodromařům jedno. Že se neprotáhne po 171 12h ze 24 jakýkoliv delší náklad bez kosení osobky, to jim je taky jedno, jen když kvedlaj.
M250.0
Čtvrtek, 02. března 2017 - 21:44:46  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Mladějov: Co to je neprotáhne? V Dobřichovicích a Karlštejně se dá normálně předjíždět.

TU134: Pochybuji, spíš to vypadá na předjíždění expresem v Dobřichovících.
Do současného grafikonu přes Rudnou by se v těchto časech nevměstnaly a pochybuju, že s tim zase bude chtít někdo qedlat.

Můj názor na ty expresy je, že je to čuňárna, hrabat do toho před dokončením tunelu. Ale vysvětlení Vency_m má celkem hlavu a patu, i když někteří v tom radší vidí pomalu spiknutí proti Rokycanům a Jančurovi.
Z F J
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:02:01  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Budou ty nové expresy Praha-Mnichov stavět někde mezi Plzní a Domažlicemi ? Podle jízdní doby asi ne. Nebo ano ?
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 4-2003
Co se týče počtu počtu rychlíků nové linky R16, materiál nevylučuje mírnou úpravu jejich počtu v průběhu vyjednávání.

Vedení vlaků ve dvouhodinovém taktu do Mnichova je koordinováno s bavorským objednatelem Bayerische Eisenbahn-gesellschaft (BEG)
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 12-2007
Z F J: Podle jaké jízdní doby?

Snad by měly stavět v Holýšově...
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 4-2003
Jis: na zastavovací politice na trati 180 by se nic měnit nemělo, tzn. zastavení jen Domažlice. Oproti současnému stavu se ale nemá křižovat na České Kubici, ale v Domažlicích na celou sudou. Poloha R16 v Klatovech kolem liché celé, i když volněji, by pak mohla umožnit relativně použitélné přípoje na 185 mezi Domažlicemi a Klatovami po celý den na obou koncích z/na R16 i Ex6, pokud by se Plzeňský kraj rozhodl tomu přizpůsobit svou objednávku - to by bylo poměrně slušné zlepšení oproti dnešku
Z F J
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:15:47  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Jis: V Holýšově ? Ten je z těch čtyřech měst na trase Plzeň-Domažlice která by připadala pro zastavení v úvahu (Nýřany, Stod, Holýšov, Staňkov) nejmenší... Spíš bych čekal zastavení v Nýřanech, případě ve Staňkově, bude-li tam přípoj do Horšovského Týna.
Bkp
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7770
Registrován: 8-2003
Suri:
"Vedení vlaků ve dvouhodinovém taktu do Mnichova je koordinováno s bavorským objednatelem Bayerische Eisenbahn-gesellschaft (BEG)"

Dokonce uklízečky z nábřeží si šuškaly něco o tom, že dvouhodina do Mnichova je požadavek bavorské strany, která je v rámci svých rozpočtových možností nepřímo se finančně spoulupodílet takovým způsobem, že česká strana si s navýšením provozu nemusí dělat příliš veliké starosti.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 4-2003
ZFJ: Holýšov nejmenší? je vidět, že to tam moc neznáte a jste úplně mimo - největší Nýřany se 7 tis., ale to je typické příměsto, stavět tam by bylo jako stavět s railjetem v Poříčanech. Holýšov má 5 tis., Stod 3,5 tis. - hovořilo by pro něj to, že je zhruba v polovině mezi Plzní a Domažlicemi. Nejmenší je Staňkov se 3,3 tis. pro který by hovořil jen případný přestup na lokálku do H. Týna
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13315
Registrován: 10-2004
M250: Myslím si, že by se mělo dost zvážit to, zda švejky jakožto linku ve dvouhodině vůbec provozovat. Dálkový tranzit přes Beroun a Zdice je stejně dost slabý a je otázka, kolik lidí by ve výsledku postihlo. Jak vedení přes Rudnou, tak předjíždění v Dobřichovicích povede k tomu, že se stejně jízdí doby prodlouží i nějakých 10 minut, takže by bylo kratší udělat vazby ve Zdicích nějak změnit koncept na trati 200. Myslím si, že by se švejky i se současným počtem osobáků na Rudenku nějak porovnaly, je tam nová výhybna v Hlubočepích. Ale rozhodně by utrpěla stabilita a asi by bylo nutné opustit i současný skorotakt.

ZFJ, Jis: Podle nové verze plánu dopravy pro roky 2017 až 2021 to skutečně vypadá na to, že by ty expresy mohly stavět v Holýšově. Křižování se má přesunout do Domažlic, čímž je možnost obousměrně navázat okolní lokálky a já doufám, že to tak POVED připraví a kraj objedná. Vůbec ten nový koncept dálkovky povede k tomu, že se opět bude muset do regionální dopravy plzeňského kraje trochu víc sáhnout, zejména na tratích 180, 183, 184 a 185.

ZFJ: Holýšov je druhý největší po Nýřanech. Nýřany mají 7080, Holýšov 5023, Stod 3597 a Staňkov 3313.
Fox Mulder
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:52:42  
Neregistrovaný host
5.135.76.7
"Autorem je Ministerstvo dopravy" - spíš Janoš and his šotoboys, ne? Firma na hraní si s vláčkama 1:1.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13316
Registrován: 10-2004
Fox Mulder: Velmi pravděpodobně ano, protože tam jsou patrné stejné prvky (i chyby), jako jinde.
M250.0
Čtvrtek, 02. března 2017 - 23:12:02  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
takže by bylo kratší udělat vazby ve Zdicích nějak změnit koncept na trati 200
Souhlas. Trať 200 podle mě není na dvě vrstvy, lepší by byla jedna zastavující nějak kompromisně, ale pravidelně a bez děr. Ovšem jak? Pokud uvážíme polohy rychlíků na 170 podle návrhu, pak při zachování polohy na jihu (vazba na R 190 nebo proklad s nimi, tedy Písek nebo Čížová v X:00) vychází pro vazbu Švejka na rychlík od Plzně nutnost jeho jízdní dobu zkrátit o 15 nebo prodloužit o 45 minut. První z toho není reálné, druhé smysluplné.

Na Rudenku by se Švejci porovnaly, ale nebylo by to rychlejší než předjíždění v Dobřichovích. Tak proč to dělat.
Pátek, 03. března 2017 - 08:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 4-2009
-> Orky a M250.0
Pokud nedojedou splašené vozy linky R26 za Zdic až do Prahy, tak jaký potom má ta linka smysl. Pokud už by měla někde končit, tak alespoň v Berouně, aby dovezla ty lidi do nějakého sídla. Zdice jsou jen velké nádraží a pár domků. Když už do toho v Příbrami vlezu, tak spíš pojedu do Berouna.
Já jsem pro jízdu přes Rudnou. Nikoliv jen proto, že to bude dobré šoto [happy] Pokud by se tamtudy nakreslila trasa, tak tam ty vlaky můžou jezdit každý rok stejně bez ohledu na to, kolik bude výluk podél řeky.
V.
Pátek, 03. března 2017 - 08:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2006
Á, koukám, že expresní mánie dorazila na západ. No tak snad aby pár odpoledních rychlíků končilo v Rokycanech, ne? Kdo by jezdil v tu dobu do Plzně, poptávka je přece opačným směrem. A mohla by jedna až dvě soupravy v těch Rokycanech vyhnít přes noc a ráno to zase otočit na Prahu, kdo by přece jezdil ráno z Plzně do Rokycan...
Pátek, 03. března 2017 - 10:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10904
Registrován: 5-2004
Dnes dopoledne opět lom a jednokolejka Radotín - Břichovice = totál rozvrat dopravy.

Vivat expresní vrstva hnojištěm[rofl]

Švejky ukončit v Berouně (Zdice pomíjím jako totál úchylnost) - i to už tu bylo. Mimo víkendové špičky s tím jezdily jednotky ks a přestupy nestály za řeč. A bylo by hůř - z Berouna už nebude rychlá hodina do Prahy = při ujetí přípoje čekání x desítek minut na osobák /týká se dopoledního páru) a vzhledem ke stavu 171 a jejím většímu zatížení bude přestup od Prahy v Berouně taky loterie.
Pátek, 03. března 2017 - 10:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10905
Registrován: 5-2004
Mch u tý pomalý vrstvy má bejt příjezd do Prahy 57 a odjezd 03, u rychlý 27/33. Tedy u obojího souprava navíc. Neb sotva by se sjednotily soupravy (těžko pojedou do Mnichova B) aby točil Ex/Rx kde by to vyšlo ideálně.
Pátek, 03. března 2017 - 10:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 8-2012
na zastavovací politice na trati 180 by se nic měnit nemělo, tzn. zastavení jen Domažlice
Samozřejmě, je to přece expres, zastavení ještě dvakrát navíc (obdobně jako u Klatováků v Dobřanech, Přešticích, Švihově) by ho v dětských očích šotoušů hrajících si s vláčky degradovalo a do Německa by se přivezl již zatuchlý vzduch, který bude za Plzní hlavním přepravovaným artiklem.
A navíc by pak nebylo možné dělat šotofotogenické odklony přes Janovice nad Úhlavou, ale kvůli Nýřanům a Stodu by byla NAD... takže "to nejde".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 03. března 2017 - 10:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 4-2012
Petr_vlček: Vy už jste tak daleko že víte i obraty souprav a že budou řazený B?? Kde se dá sehnat takový dokument??
Pátek, 03. března 2017 - 12:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10907
Registrován: 5-2004
No že to při dvou soupravách stojících hodinu v Praze bude jaksi náročnější na vagony je snad zřejmý. Něco slušnýho přibude na Mnichovech, Cheby budou tak nějak na svým. Na Klatovský to ale bude asi potřeba něco přidat, zejména pokud zůstane přímo Železná Ruda (pokud ne tak další mínus). A fakt by mně zajímalo odkud se ty vozy vezmou - přičemž máme "příklad Budějovice". Ze zlepšujících se rychlíků do režimu retro + expresy.

Existuje důvod by tomu na Plzni bylo jinak? Zejména když asi bude tlak i na opětovnou civilizaci Budějic...
27
Pátek, 03. března 2017 - 13:34:55  
Neregistrovaný host
46.135.3.14
Petr_vlček: 50 vozů se postupně uvolní z Budapeští a něco by mohlo přijít i s dodávkami Bmz z Rakouska.
M250.0
Pátek, 03. března 2017 - 13:49:34  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
Železná Ruda očekávám, že přímo nezůstane, leda, že by v Klatovech nějak hodně hejbli [zadnice] a stíhali přepřah za 8 minut, což nepředpokládám. Věštím snahu o kříže v Janovicích a ostrý obrat v Alžbětíně.

Švejky přes Rudnou prosím ne. Pokud by se tamtudy nakreslila trasa, tak by vyšlo jejich vzájemné křižování do Rudné. V takovém případě nelze křižovat osobáky Řeporyje - Nučice, ale jedině Hlubočepy - Rudná. K tomu aktuálně chybí asi minuta v každém směru a to neřeším nutnost vykřižovat s tím Švejkem v Řeporyjích.
Pátek, 03. března 2017 - 13:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7004
Registrován: 4-2003
M250.0:Železná Ruda očekávám, že přímo nezůstane, leda, že by v Klatovech nějak hodně hejbli a stíhali přepřah za 8 minut, což nepředpokládám.

Koncert hlouposti po Zárubovsku: My už ty lidi z vlaků (samozřejmě za Vaše peníze) nějak dostaneme [biggrin].
Pátek, 03. března 2017 - 14:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 5-2002
Bram: Jděte už normálně do prdele. Já s tou R16/Ex6 nemám nic společného, naopak snahu končit v KT roky kritizuju (akorát že holt ne tady). Nechte si své výblitky na moji osobu laskavě od cesty aspoň v těch případech, kdy víte totální kulové - a jak vidno mi následkem toho podsouváte zcela opačné postoje, než skutečně mám.
Děkuji za pochopení.
Pátek, 03. března 2017 - 14:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 2-2007
M250.0 no u vlaku 7501 a 7503 je na přrepřah 7 minut a stíhá se to, pokud to přijede z Rudy včas.
Z F J
Pátek, 03. března 2017 - 15:12:10  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Počkejme na první návrh JŘ. Pak uvidíme co jak bude (Železná Ruda, Holýšov, Švejci po hrbaté,...).
StarMaster
Pátek, 03. března 2017 - 15:41:11  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Tomáš_záruba:
Bram tu celkem solidně napadá lidi, co mu nevoní... uráží je do blbečků, volů, oslů (zatím jsem z toho vyšel ještě slušně), podsouvá falešná obvinění (na vás), tyká.

Nechápu jak ten člověk může být neřešen. Asi protekce.
Pátek, 03. března 2017 - 16:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7007
Registrován: 4-2003
Tomáš Záruba:Jděte už normálně do prdele.

Ale nač ta silná slova? Protřelý diskutér Tomáš Záruba by už mohl také něco málo snést [wink].

Já s tou R16/Ex6 nemám nic společného, naopak snahu končit v KT roky kritizuju (akorát že holt ne tady).

Pokud kritizuješ snahu končit s vlaky od Prahy v Klatovech, je na místě z mé strany omluva [wink].

Bohužel to, jakým způsobem (nejen tady) prosazuješ evidentně nesmyslné (převedeno do řeči čísel ekonomicky těžko obhajitelné) projekty, vede k tomu, že se občas hodí dvě podobné věci do jednoho pytle.





StarMaster:Bram tu celkem solidně napadá lidi, co mu nevoní... uráží je do blbečků, volů, oslů (zatím jsem z toho vyšel ještě slušně), podsouvá falešná obvinění (na vás), tyká.

Jojo, když je potřeba oponenta zničit, je mu nejprve něco potřeba podsunout, nejlépe to, co nikdy neřekl [biggrin].


Nechápu jak ten člověk může být neřešen. Asi protekce.

Chyťte zloděje volají nejčastěji sami zloději [biggrin].
Pátek, 03. března 2017 - 17:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 5-2002
Ale nač ta silná slova? Protřelý diskutér Tomáš Záruba by už mohl také něco málo snést
Někdy se to holt nakupí, zvlášť když je to pořád od jednoho a neustále zcela osobní, nota bene bez nějakého alespoň lidsky pochopitelného impulsu. Tady mě hlavně naštvala naprostá zbytečnost vtahování mého jména do věci, jen tak po linii "něco je podle mě blbost => může za to určitě X.Y." To je tak strašlivě nedospělé, že na to dost dobře nic jiného než "šrapnel" přijít nemůže.

to, jakým způsobem (nejen tady) prosazuješ evidentně nesmyslné (převedeno do řeči čísel ekonomicky těžko obhajitelné) projekty, vede k tomu, že se občas hodí dvě podobné věci do jednoho pytle
Pokud jste můj minulý (či jiný) příspěvek pochopil jako nabídku k tykání, došlo bohužel k omylu. Jinak mám k tomu dvě věci:
a) Spíš bych čekal že "R na Rudu" bude v relaci s "ekonomicky těžko obhajitelné", než naopak, a toto "vysvětlení" mi tedy nedává moc smysl (což nic nemění na tom, že to podporuji).
b) Tady vidíte a doufám že se poučíte, že je lepší diskutovat věcně. Tedy o tom, co kdo napsal, resp. kde se ve svém odůvodnění podle vás mýlí. Nikoli zuřivě napadat nebo zesměšňovat "celou názorovou linii", kterou dle vás daný diskutér (pravděpodobně) zastává...
Neříkám že se mi to podaří na 100% vždycky, ale obvykle se snažím to tak dělat. Zkusme to, ušetří se čas, kilobyty i nervy.
Pátek, 03. března 2017 - 17:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13318
Registrován: 10-2004
Ad švejci: Oni nejsou žádná sláva ani teď a je nasnadě, zda těmi několika cestujícími brát infrastrukturu.
Ad Klatovy: Myslím si, že prodloužení do Rudy bude záviset na rozhodnutí Plzeňského kraje, který ty vlaky platí v plném rozsahu i dnes.

Tomáš Záruba: A nejste náhodou (spolu)zodpovědný za návrh VDV Vysočina? Tady by mě Váš názor docela zajímal.
Martinmarilynmanson
Pátek, 03. března 2017 - 17:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10282
Registrován: 12-2007
ale kvůli Nýřanům a Stodu by byla NAD... takže "to nejde".
Fakt nečekám, že Ex budou zastavovat ve Stodě, natož v Nýřanech kousek za Plzní... to by mohly i v Blížejově a místo Ex to bude Sp...
Be clever - use public transport!
Pátek, 03. března 2017 - 21:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 5-2002
A nejste náhodou (spolu)zodpovědný za návrh VDV Vysočina? Tady by mě Váš názor docela zajímal.
Vinen.[happy] Jenže s tím se v dnešním světě bohužel pojí povinná (smluvní) mlčenlivost, takže k tomu bohužel nic psát nemohu.
Pátek, 03. března 2017 - 21:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 4-2003
Koukám znova do toho návrhu, kde jsem původně přehlédl, že se opravdu počítá se zastavováním mnichovských Ex v Holýšově, takže přece jen tu vznikne přidaná hodnota. Pokud by v Holýšově byla dál přestupní vazba na Os směr Staňkov a Horšovský Týn, tak ta přidaná hodnota nové podoby mnichovských Ex bude celkem velká. Stejně tak pokud by se kraj odhodlal pro změnu konceptu na trati 185, lze udělat použitelnou vazbu na obou koncích. Je ostatně načase, aby kraj konečně začal naplňovat svůj plán dopravní obslužnosti, na který dosud zvysoka kašlal.

O materiálu bude 8.3. jednat vláda, takže po příští středě by mělo být definitivně jasno.
M250.0
Pátek, 03. března 2017 - 22:37:09  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
na trati 185, lze udělat použitelnou vazbu na obou koncích

To sice jo, ale bohužel ne uprostřed.
Pátek, 03. března 2017 - 22:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 4-2003
M250.0: To sice jo, ale bohužel ne uprostřed

myšleno mezi Klatovy a Domažlicemi - z Klatov odjezd kolem liché celé, do Domažlic příjezd těsně před sudou celou; z Domažlic odjezd těsně po sudé celé, do Klatov příjezd na lichou celou, při dvouhodinovém taktu odpadá křižování, jízdní doba DO-KT 53-55 minut.
M250.0
Pátek, 03. března 2017 - 23:26:03  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
20 minut je na můj vkus trochu moc na použitelnou vazbu. Ale mohlo to dopadnout i hůř.
Směrem na Sušici ovšem nejspíš nebude vazba žádná (asi čtvrthodinový nepřípoj).
Sobota, 04. března 2017 - 07:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4569
Registrován: 8-2012
Fakt nečekám, že Ex budou zastavovat ve Stodě, natož v Nýřanech
Tak jasně, jsou to přece Ex a pospíchají se zásilkou vzduchu do Německa, tak se nebudou zdržovat zastavováním v místech, kde jsou aspoň nějaké zdroje frekvence.
P.S. Údajně teda zastaví v Holýšově, což je asi to nejslabší místo ze tří možných a žádná další návaznost tam samozřejmě nebude, ale aspoň něco (měl byste začít odboj).
místo Ex to bude Sp
Ono šotoušci si hlavně musí hrát na kategorie nadvlaků a podvlaků bez ohledu na logiku a smysl těch spojů, přitom na vedlejší trati zastavuje "rychlík" na padesáti kilometrech pětkrát (a od Klatov do Rudy všude, ale to už je krajský osobák).

Pokud by v Holýšově byla dál přestupní vazba na Os směr Staňkov a Horšovský Týn
Jako že Ex bude v Holýšově předjíždět osobák? A k čemu by to (krom absurdní myšlenky o vazbě na Horšovský Týn - tou lokálkou ještě někdo jezdí?) bylo dobré?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 04. března 2017 - 08:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13320
Registrován: 10-2004
Lokálku do Horšovského týna zabila především nekonkurenceschopná jízdní doba vůči autobusu. Osobák+osobák to jede hodinu a čtvrt a přímý autobus to zvládne za hodinu. Při existenci rychlého spojení Plzeň - Staňkov a zachování provozu na lokálce je potenciál dostat se na jízdní dobu 50 minut.

TZ: Že jsem si to myslel, váš "rukopis" je tam patrný. [happy] To, že slovo "veřejná" ve spojení "veřejná doprava" znamená to, že je skoro vše kolem tajné, už jsem si v dnešní době zvykl. Pak to podle toho vypadá.

Suri: A to ještě o rok později se zřejmě přesune křižování do Dobřan a bude to v Klatovech zase vypadat jinak. A cílový stav je křižování v Chlumčanech. Jak pak má kraj řešit svojí regionálku, když se ta každou chvíli bude měnit?
Já jsem vůbec zvědav na to, jak si s tím POVED poradí. Zajímavé budou třeba osobáky na 180, když v jejich poloze z Plzně má jet ten expres.
DFJP Pardubice
Sobota, 04. března 2017 - 08:56:11  
Neregistrovaný host
188.175.89.222
add Tomas Zaruba: vzhledem k tomu, jak jste dokonale dokazal rozmrdat koncepci dopravy v Olomouckem a Zlinskem kraji od GVD 2017, samolepka trotla a blba pujde smazat dost tezko. Bohuzel pane kolego ... :-(
Sobota, 04. března 2017 - 09:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13307
Registrován: 12-2007
Jak pak má kraj řešit svojí regionálku, když se ta každou chvíli bude měnit?
Ve verzi "R na Valše v L:00 h" nic měnit nemusí.
Os-183 budou moci zůstat v nezměněné poloze (křiž. samy se sebou ve Švihově v L:00 h, křiž. s rychlíky v Přešticích).
Ovšem, v "cílovém stavu" - tzn až budou rychlíky v Chlumčanech (ať už to bude L:00 h či S:00 h) - už se bude muset Os-183 překopat.

Fakt nečekám, že Ex budou zastavovat ve Stodě, natož v Nýřanech
Tak jasně, jsou to přece Ex a pospíchají se zásilkou vzduchu do Německa,

Logicky předpokládám, že limitující je mj. soulad časových poloh "Domažlice S:00 h + Plzeň v mírnhě přetažených L:00 h".
Martinmarilynmanson
Sobota, 04. března 2017 - 09:02:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10284
Registrován: 12-2007
TH: viz Orkyho příspěvek: "Holýšov je druhý největší po Nýřanech. Nýřany mají 7080, Holýšov 5023, Stod 3597 a Staňkov 3313."
Aha.

Be clever - use public transport!
Sobota, 04. března 2017 - 10:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 5-2002
DFJP: Taky úplně vedle. :-)
Sobota, 04. března 2017 - 11:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6044
Registrován: 5-2002
To, že slovo "veřejná" ve spojení "veřejná doprava" znamená to, že je skoro vše kolem tajné, už jsem si v dnešní době zvykl. Pak to podle toho vypadá.

[ok][ok]
Nesni
Sobota, 04. března 2017 - 11:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 6-2014
Tomáš_záruba:
I když mi pravděpodobně nemůžete odpovědět, tak bych vám rád sdělil, že se mi u VDV Vysočina hodně líbí předpokládaná možnost platit v autobusech běžnou platební kartou a také existence papírových jízdenek pro jen příležitostné cestující.
M250.0
Sobota, 04. března 2017 - 11:34:57  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
David: Ve verzi "R na Valše v L:00 h" nic měnit nemusí.
Jenže navržený koncept je S:00 na Valše.
Navíc nic je v tomto případě omezeno pouze na severní část 183. Jižní 183 (a patrně i západní 185) se budou muset měnit dosti významně.
Sobota, 04. března 2017 - 12:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10910
Registrován: 5-2004
Tak jsem mrknul do jr 2003/4 jaky ze je prinos dokonceneho koridoru popovice - ejpovice a on prakticky nulovej. Tehdejsi ic zastavujici jak navrzeny ex plzen - hl za 1:29, zastavkovy dnesni rx 1:38-1:42...
Sobota, 04. března 2017 - 13:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13322
Registrován: 10-2004
PV: Jestli to nebude tím, že ten koridor ani příští rok nebude dokončen a stále tam jsou jisté nemalé vaty na korekci zpoždění vzniklých v úsecích, kde hotovo nebude.
Sobota, 04. března 2017 - 17:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6045
Registrován: 5-2002
Jj, přičemž počkat s expresním šílenstvím rok "nejde", takže se vlakodrom pustí na trať kde bude rozkopaný Beroun, jednokolejné výluky u Ejpovického tunelu a rozkopaný průjezd Plzní - současně. Přičemž odklonit přes Klatovy rychlíky do říše ve 2-hodině už úplně sranda nebude, zvlášť když budou jezdit náhodně zpožděné vlivem předchozích staveb... Ale bude to "express" [lol]
Sobota, 04. března 2017 - 18:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13324
Registrován: 10-2004
H_k: Teoreticky ještě rok počkat jde, přesto mě napadla jedna věc, ale problematická být může. Tunel měl být původně otevřen do prosince 2017 a na základě toho mohla být vedena jednání o budoucí podobě nabídky spojení, a to včetně dvouhodiny přes Domažlice do Německa. O tom, že má být přes Domažlice dvouhodina se mluví už několik let, určitě ohledně toho byly podepsány nějaké smlouvy, v Německu na základě toho mohla již být zahájena technologická opatření (změny poloh vlaků apod.). Jak by asi vypadalo přijít k partnerům na druhé straně hranice a říct: "Víte, my jsme nestihli u nás otevřít důležitou dopravní stavbu, posuňme to o rok?" A tak se to spustí, jak se plánovalo, holt na naší straně to bude znamenat odjezd o čtvrt hodiny dřív z Prahy a pomalá vrtsva pokračující na 183 se odkřižuje o stanici dřív.
27
Sobota, 04. března 2017 - 19:05:38  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Orky: V Německu se dělalo výběrové řízení na výběr dopravce právě od 12/2017, protože původně už měl být tunel v provozu a nemohli už čekat (vysoutěženo). Jinak by se vlaky z DE asi obrátily v Kubici a vrátily se zas do Říše... [happy]
Sobota, 04. března 2017 - 19:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10911
Registrován: 5-2004
A to by bylo neresitelny to v ty dvouhodine spojit s klatovama v sedle a vest jako ex ve spicce? Stejne ty ex vlivem permanentnich pruseru (staci 171, dalsi stavby jsou jen tresinka na dortu) budou mit 3-4x v tejdnu jizdni dobu dnesniho rx...