Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » 383 a další nové lokomotivy zahraničních výrobců » Archiv diskuse 383 a další nové lokomotivy zahr... do 16. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse 383 a další nové lokomotivy zahr... do 16. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 976
Registrován: 10-2007
Sebu :

Asi bych to za SŽDC jako zástupce provozovatele dráhy neřešil a nikomu nic neposílal. Je to vliv počasí a adheze a prostě to nevyšlo.
Co jsem zde vyčetl, tak šlo o řetězovou reakci. A když to jednomu nejede, tak se to automaticky přenese na ostatní.
A lokomotivy ve spojení šikovných rukou, také bohužel nezvládnou vše. A když není šťáva, tak nikdo nezmůže nic.
Musí se pak rozjíždět postupně s časovým odstupem, pokud to samozřejmě urvou.

[vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2017
Ad Hon: Mne by jen zajimalo, jak by CD chtely s 16 funkcnima (ci teoreticky 20) 380tkama poslat 8 masin do Nemec a jeste vyjezdit vykony v CR. To proste a jednoduse nevychazi a nejake masiny by se musely poridit tak jako tak...
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7979
Registrován: 5-2002
ale jakmile jim začne trakci sát nějakej moderní žrout v průseru tak je to v řiti jak se i stalo.....

Ale Sebu. Moderní žrout žere při rychlosti více jak 60 a pokud má nějakou adhezi. Zde neměl ani jedno. Křešice 50 km/h, Polepy 49 km/h, Hošťka 29 km/h, Vítězný oblouk 22 km/h.

Ta odporovka za ním brala násobně více.

Každopádně muselo jít o kritické adhezní podmínky (viz. zpoždění lehoučkého Os i našeho 43309 (1337 tun).

TRAXX tam má průjezdový normativ 2600 tun, rozjezdový v nejhorším místě 1600 tun.
Řada 130 tam má průjezdový normativ stejný, ale nejhorší rozjezdový 1350 tun.

A není tam někde pomalá? Jeví se mi divné, že Litoměřicemi projel s plnou traťovou a před Křešicemi už měl 43 km/h. A to to pak ještě trochu roztáhl.

Podle Babitronu odjel 6415 z Křešic v 16:37 (otázkou je, jak je takový údaj zjišťován), my projeli Litoměřice okolo dopravy v 16:36:32. Pak jsme se sice hrabali, ale nikde nezastavili - Polepy u dopravy 16:47:55, Hošťtka u dopravy 16:58:19, Štětí u dopravy 17:09:13.

Pokud ČDC jelo 7´za MT, on ještě není v Polepech, před ním jede Os brutálně prodlužující jízdní doby, tak nechápu, proč tam výpravčí v Litoměřicích to Cargo pustil. Zrovna Žernoseky a Litoměřice jsou jediné stanice, kde takový vlak s takovou lokomotivou smí zastavit, aby se ještě rozjel (i Střekov musí s průjezdem).
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 10-2008
...no já nevim jak to žere a nežere, ale pokud beru V.Žernoseky kde to znam, tak vim, že pokud jezdim třeba po jedný a za os s Peršanem jede nějakej TRAXX s čimkoliv tak nic dalšího na čem je TRAXX nemůžu z Ltm rozjíždět protože to měnírna nedává a stojí všechno....když jedou staročešky tak můžou třeba i čtyři..... ale hádat se nebudu, elektrice nehovím a beru jen léta praxe.... takže ok, METRANS opět vše v poho a může za to někdo nebo něco jinýho, jak jinak.... vlastně ten kolega výpravčí....že ano.... Člověče já vás všude vychvaluju, jak jezdíte dobře, upřednostňuju , s fírama spolupráce bezva .... ale nedej bože že by šéf měl přiznat že třeba někde něco nevyšlo...tak to hned kopem kolem sebe a máme vše super.... ach jo... asi si to vychvalování začnu rozmějšlet .....
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7980
Registrován: 5-2002
ad Sebu: Člověče já vás všude vychvaluju, jak jezdíte dobře, upřednostňuju , s fírama spolupráce bezva .... ale nedej bože že by šéf měl přiznat že třeba někde něco nevyšlo...tak to hned kopem kolem sebe a máme vše super.... ach jo... asi si to vychvalování začnu rozmějšlet .....

A co proboha mělo nevyjít a co bych jako měl krýt?

Os 6415 prodloužil jízdní dobu z Litoměřic do Štětí o 5´.

Litoměřice dolní projel v 16:33. 3,5´za ním jede 43309 a pravděpodobně ho dojel již v Křešicích, tedy musel s rychlostí dolu a pak se hrabal.
Pokud někdo vyšťavil měnírnu, tak to nebyl 43309, protože na to neměl rychlost a ani adhezi a i kdyby to nebyla pravda, tak při poklesu napětí pod 2700 V je na TRAXXu výkon snižován, na rozdíl od lokomotiv řad 163 a 130, které byly na ostatních vlacích. A ten Os měl 130 tun a přesto mu to nejelo. Mimo jiné - k výpadku měnírny nedošlo, protože to bychom tam zastavili.

Tak mi tedy řekni, co kryji.

Petr
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 10-2008
....jo a pokud Nex jezdí do Polep 7 minut, tak že jede blbě kolem Křešic zjistim jako výpravčí tak po pěti minutách, tedy v době kdy už mi těžká jede ke vjezdu, schazovat je blbost.... ,než vytočim slavné GSMR a než se to laskavě spojí tak se vsadim že i kdyby to tam s těžkou nasypal, tak už mine odjezd a zablokuje i zhlaví......jó takhle kdyby fíra z Metransu hned zavolal že mu to nejede, tak mam tak dvě tři minuty k dobru.....

.... ale nic, to jen na obhajobu že tak jednoduché to zase není..... Asi by jsme se měli
shodnout že nejlépe to napsal Hubič....

Jo a mmch. Střekov i Sebuzín se těžká rozjede i z místa.... možná v tom co bylo ze Sebuzína ne, ale Střekov ano.... a Žernoseky jsou jasný, tam jo..... a možná i ten Liťák už by to za těch sraček nedal to rozjetí co je třeba..... :-)
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 623
Registrován: 10-2008
.... já neříkám že se něco kryje....v poho.... nic ve zlém....

Prostě blbé počasí .... a v něm jsou jak nové opěvované tak staré zatracované mašiny na hovno :-)
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:25:07  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15400
Registrován: 11-2005
[satan]

193 298_Ex 356 Západní expres_Beroun_10.12.2017
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7981
Registrován: 5-2002
jó takhle kdyby fíra z Metransu hned zavolal že mu to nejede, tak mam tak dvě tři minuty k dobru.....

Jenže ono mu to z Křešic jelo. Nejelo to tomu osobáku. Problémy 43309 začaly až za Polepama. Do té doby byl v pohodě.

Takže proč ti fíra z osobáku nezavolal, že mu to nějak nejede?

Prostě blbé počasí .... a v něm jsou jak nové opěvované tak staré zatracované mašiny na hovno :-)

V kritických adhezních podmínkách jsou na tom moderní lokomotivy hůře. Ne, že by tam byl pokles z adheze až na úroveň starých, ale mají vyšší normy.

A koukej hlavně na ten lehoučký osobák (upozorňuji - 130 tun) a tam hledej chybu. A pokud nemáte zabílená okna a zamčené dveře, tak jste to v těch DK snad mohli vidět, že to není zrovna košér a již pouštět náklad Litoměřicemi 3,5 minuty za osobákem je kravina. Nebo Ti tam svítilo sluníčko a bylo dvacet nad nulou?

Mám pocit, že místo toho, abys přiznal, že nemáš sloužit pouze jako bezmyšlenkovitý pouštěč vlaků na blok za sebou teď hledáš chybu kdekoliv jinde, než u sebe.

I kdyby bylo sucho a svítilo sluníčko:

Litoměřice - Os, 3,5 minuty NEx s rozjezdovou normou a 7´pak Pn s požadavkem na průjezd. To vám tam přece nemůže vycházet, hlavně když tomu fírovi z NEx neřeknete, že jede za osobákem, ať nikam nespěchá.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2008
....tak zrovna já si jako pouštěč nepřipadam, možná od teď u Metransu budu.......a bohužel v Ltm ani nemam seznání a ve službě jsem nebyl......ano, jsme pouštěči...

....asi jako vy jezdiči.....

Ach jo, a je to tam kde jsem NECHTĚL!!! aby to skončilo.....vzájemné osočování a poměřování kdo ho má většího.... a to sem si prosím dovolil jen napsat že by fíra Supertransu mohl zavolat.....to sem si dovolil hodně....nic, stejně sem se nedozvěděl co jsem chtěl a nemá to cenu, dobrou.....

PS: Už se těším jak Metrans zastavím na 5 min. že jede za Os a klouže to a tady se pak dozvim proč to ty ubohý pouštěči zastavujou že Supertrans má supermašiny který to v poho dají.... Jj, když je sucho a sluníčko tak to vychází.... Vychází to i za mokra když není fíra ignorant a už ze Žernosek vidí žlutou a furt se lepí na ten Os jak na med .... a stejně to odneseme my pouštěči.....díky za to, serte to do nás z vrchu i ze spodu, jezdiči jsou svatý :-)
Pondělí, 11. prosince 2017 - 02:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7982
Registrován: 5-2002
Ach jo, a je to tam kde jsem NECHTĚL!!! aby to skončilo.....vzájemné osočování a poměřování kdo ho má většího.... a to sem si prosím dovolil jen napsat že by fíra Supertransu mohl zavolat.....to sem si dovolil hodně....nic, stejně sem se nedozvěděl co jsem chtěl a nemá to cenu, dobrou.....

PS: Už se těším jak Metrans zastavím na 5 min. že jede za Os a klouže to a tady se pak dozvim proč to ty ubohý pouštěči zastavujou že Supertrans má supermašiny který to v poho dají.... Jj, když je sucho a sluníčko tak to vychází.... Vychází to i za mokra když není fíra ignorant a už ze Žernosek vidí žlutou a furt se lepí na ten Os jak na med .... a stejně to odneseme my pouštěči.....díky za to, serte to do nás z vrchu i ze spodu, jezdiči jsou svatý :-)


Nenasírej se. Je to přesně o organizování drážní dopravy. To není mačkání tlačítka, kterým se rozsvěcuje žlutá nebo zelená. Když jsem ještě měl čas jezdit, všiml jsem si jedné věci --> v naprosté většině případů (čest výjimkám) byla vysílačka pouze jednosměrné spojení od strojvedoucího k výpravčímu. Vždyť litoměřický výpravčí musel vědět, že se mu tam sjedou. Stačilo zavolat - uber, je před Tebou osobák. Nikdo z nás nemiluje ježdění na žlutou a červenou. To je moc práce. Rádi jezdíme v pohodě na zelenou a klidně i pomaleji. Stejně víme, že až do Lysé ten osobák nepředjedeme.

A rozhodně nejel od Žernosek na žlutou (Os 16:26, NEx 16:33:17) a troufnu si tvrdit, že i z Litoměřic to ještě bylo na zelenou.

Tak z toho nedělej bitvu mezi strojvedoucími a výpravčími a zkus se zamyslet nad fakty.

A hlavně --> proč sakra nemůžete vzít to sluchátko a tomu fírovi říct, co ho čeká?

Nákresňáky, Babitrony, Pragotrony a ISOŘ všech vlaků okolo si opravdu fírové naprosto většinově nenačítají, byť jsem nejméně jednoho kdysi znal [biggrin]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 03:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 10-2008
Tak mi to nedalo, trošku jsem důkladněji probral data, a beru zpět a tak trochu i omluva .... tu žlutou viděl asi až na dolnim.... a těžkou mohli kolegové trošku zpomalit, jak se běžně za takových podmínek děje ....Ale jedním dechem dodávám že by to asi nic nevyřešilo a stejně by tam zůstal, neb ten tvůj Metrans pak prodlužoval už moc (na celém úseku asi 15 minut) a i zpomalení v řádu minut jak se běžně dělá by to nevyřešilo. Těžká by musela zastavit na dolnim tak na 10 - 15 minut a to by nikdo nepředpokládal.... a obávám se že za těch podmínek by i z dolního ten rozjezd nedal jak už jsem někde psal....

....prostě tam bylo víc okolností,v tom kopci je to opravdu nevyzpytatelné a že i Os bude stále prodlužovat to není běžné ani za marastu ...a v době kdy to polepskej na dolní říkal už stejně bylo pozdě.... což si myslím asi jen já jako výpravčí ..... fírovy to asi nevysvětlím.....ne nadarmo se tam ale dřív držel stabilně postrk.....právě z těhle důvodů....

....tim pouštěčem sem ale fakt byl nasrán....já kterej jako jeden z mála využívá obousměrný autoblok když to jde.... to mně fakt dostalo .... proto ta reakce....
Pondělí, 11. prosince 2017 - 05:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7984
Registrován: 5-2002
ad Sebu: ....tim pouštěčem sem ale fakt byl nasrán....já kterej jako jeden z mála využívá obousměrný autoblok když to jde.... to mně fakt dostalo .... proto ta reakce....

Omluva přijata. Jsem rád, že jsme si to vyříkali.

Jak jsme zjistili, chyba je vždy na obou stranách: jak na straně manželky, tak na straně tchýně [rofl]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 09:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15241
Registrován: 5-2002
PŠ: Je to přesně o organizování drážní dopravy. To není mačkání tlačítka, kterým se rozsvěcuje žlutá nebo zelená.
Přesně tak. O to větší je pak pro našince pocit marnosti, když si zadefinujeme nějaký funkce, vtělíme je do systému, odzkoušíme, ověříme, podstoupíme schvalovací tanečky ... a pak se na to někdo prostě vysere.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 09:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 6-2011
Petr_Šimral:
"Je to přesně o organizování drážní dopravy. To není mačkání tlačítka, kterým se rozsvěcuje žlutá nebo zelená."

Jo jo, nejlepší je, když mě z Dc pošlou za Desirem do Bádu, kde na něj plynule navazuje S1 do Meißen a já se za oběma plácám 60 km/h do Pirny. Z Dc je to nějakých 40 kilometrů.... [ok].
https://www.flickr.com/photos/126389688@N05/
Pondělí, 11. prosince 2017 - 10:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2013
V předpisech se moc nevyznám, ale je opravdu takový problém, ať už Os do Lysé nebo Os do Bádu, dát někde na cestě do odbočky a nechat ho předjet NExákem ? Samozřejmě myslím situaci, když je NEx opožděný, nebo je nutkání stahovat zpoždění pouze v osobce ? Dle mého pohledu to má větší efektivitu, než nechat trmácet NEx za Os nebo ne ? [happy]
Lokomotivy řady 350 [vypravci]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 11:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5239
Registrován: 9-2011
Hlásím se z EC174, tahne nás větroň 295. Z hlavního už +5 (důvod nevím, možná čekání na nějaký přípoj?).
Po rozjezdu z Holých Šotovic ujeto asi 5 metrů a tvrdé přistání na čumák (možná promluvil p. Mirel).
Pak už to celkem jde, ale ve druhém voze za mašinou neustálá cukatůra (jak kdyby co chvíli přecházel série - paralel [proud]).
Houkačka mu mutuje [lol].

Ne nějakém Rexu od severu V-293, v Hol. +7.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 13:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 4-2003
AL - je tam Mirel 4 a po rozjezdu ať je na zobrazovači cokoliv je potřeba jej potvrdit. Cukatůra nejspíš skluzovka bojující s adhezí.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 20:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5240
Registrován: 9-2011
Mirel se předvedl ještě v Ústí, zapíchl to v půlce peronu jak vidle do hnoje [ko].
Pak Popocatepetl, teda popotahování, aby se stálo pěkně křesťansky.
V DD viděn další větroň, číslo nezjištěno.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 20:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 8-2011
ITL 193 781 a 782 projely v noci z Děčína do Trnavy. 781ka už projela Rakouskem a je v Passau, 782ka stojí v Trnavě.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 20:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 8-2010
To nevypadá na problém s lokomotivou a s Mirelem. Problém bude mezi pultem a židlí. Zajímavé je, že mě jako cestujícího Regiojetu takové problémy ve vlacích Praha-Brno nepotkaly.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 8-2010
Lukys1987:
"ITL 193 781 a 782 projely v noci z Děčína do Trnavy. 781ka už projela Rakouskem a je v Passau, 782ka stojí v Trnavě."
V sobotu to vezu z Břeclavi.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 10-2008
PŠ: Ok, mír :-) .... a to z osmi živočichů doma je šest ženských.... tchýni nepočítaje :-)

Kůčis: ...ono obyč předjetí je cca 5 - 6 minut a to to musí běhat jako na drátku..... a když kouknete do kursbuchu tak ty návazný přestupní doby nejsou nic moc....Nehledě na to že každý vlak i Nex má svou trasu a pokud jede mimo ní tak by neměl mít nárok zbytečně narušovat ty vlaky které v ní jedou....Tak 2,3 minutky Os Střekov - Lysá dožene, ale šest už nedá....Jo kdyby byla banalizace ještě Střekov - Sebuzín, s tim už by se dalo něco dělat.....
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 8-2011
Pernion:

Už pravidelná přeprava ?
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 9-2013
Když jsem se dnes dozvěděl, že i po nasazení Větroňů na ECčka se stejně v Drážďanech přepřahá, tak to mi opravdu už hlava nebere. To klidně mohli dál jezdit Bastardi. Nevím, jestli se Němci snaží Čechy za každou cenu buzerovat, nebo je chyba na naší straně. Nejdřív se nelíbily a stále nelíbí Němcům naše třistaosmdesátky, no a když se na EC nasadí Větroň, tak s tím mají zase problémy.
Jednoduše to je postavené na hlavu. [crazy]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4847
Registrován: 5-2010
Jo jo, nejlepší je, když mě z Dc pošlou za Desirem do Bádu, kde na něj plynule navazuje S1 do Meißen a já se za oběma plácám 60 km/h do Pirny. Z Dc je to nějakých 40 kilometrů....
Jo někdy to tak je,ale x-krát jsem viděl,že hned na blok za Desirem jede nákladka a protáhne se ještě před S1 než se v Bádu stačí přestoupit.A to samé směr DC,kolikrát než se v Bádu přeleze s S1 na Desiro tak třeba minutu před jeho odjezdem se tam ten náklad protáhne u MTR jsem to viděl mnohokrát a je to tak dobře o tom žádná.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7985
Registrován: 5-2002
ad Sebu: PŠ: Ok, mír :-) .... a to z osmi živočichů doma je šest ženských.... tchýni nepočítaje :-)

Plně s Tebou soucítím. Poslední muž v naší rodině byl můj bratr a už je mu 45 let. Od té doby "jenom" holky. Já mám dvě a kluka jsem si musel vyženit, brácha má dvě, ségra zvládla jednu. A vnoučata mám taky holky, už dvě.

Obávám se, že naše krásné příjmení zanikne [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 8-2010
Lukys1987:
"Pernion:

Už pravidelná přeprava ?"
Přesně tak a jezdí to každý den. Byl by to parádní kousek pro fíru z jižní Moravy nebo Záhoří. Kdybychom takového měli. Pro mě ze Šumavy (Passau) na pytel.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2010
Drak_ze_skalky:
"Jo někdy to tak je,ale x-krát jsem viděl,že hned na blok za Desirem jede nákladka a protáhne se ještě před S1 než se v Bádu stačí přestoupit.A to samé směr DC,kolikrát než se v Bádu přeleze s S1 na Desiro tak třeba minutu před jeho odjezdem se tam ten náklad protáhne u MTR jsem to viděl mnohokrát a je to tak dobře o tom žádná."
Ano, ale musíš se mu dobře lepit na zadek, v Schandau musí být volná 2. kolej, což většinou nebývá - vjezd 80, odjezd 60, a pak naplno a v Lipsku musí klikat myší někdo progresívní. Na třetí totiž v tu dobu přijíždí S1 do Schöny a do kříže přes 4. nebo 5. zapomeň. Za starých časů, kdy Desiro jezdilo k perónu na 4., bývalo líp.
Úterý, 12. prosince 2017 - 08:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2017
Rychloběžka: DB nestihli zaškolit své strojvedoucí na Větroně...
Úterý, 12. prosince 2017 - 09:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15247
Registrován: 5-2002
PŠ: Obávám se, že naše krásné příjmení zanikne
Takto prakticky v přímém přenosu zaniká rodné příjmení mé tchýně - její bratr má dvě dcery, z toho jednu už provdanou. Spolu s druhou dcerou a manželkou jsou tudíž poslední tři žijící exempláře.

Ale v Tvém případě je ještě pořád bezmála 100 Šimralů, tak to snad nebude tak hrozný...
Úterý, 12. prosince 2017 - 14:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 798
Registrován: 9-2013
Hon: Zajímavé je ale, že německý strojvedoucí na Větroněch jezdí do Prahy. Takže v tomhle problém nebude.
Úterý, 12. prosince 2017 - 15:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 4-2003
Ale nejsou zaškolený berlínský a hamburský a na ty se čeká...
Úterý, 12. prosince 2017 - 15:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 1-2007
Rychloběžka:ano ale na Vectrona mají zatím zaškolení jen ti co mají i bastardy.....Na to aby se jezdilo až do Hamburku jich je jaksi potřeba poněkud víc....
Vtipné ovšem je že tento stav setrvá až do změny v červnu jelikož němec nemůže provést mimořádnou změnu pomůcek :-)
Úterý, 12. prosince 2017 - 16:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 4-2009
Traxx, MVTV se zbytečným logem dopravce a trolejbus na jedné fotce? To je sen [lol]

Úterý, 12. prosince 2017 - 16:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 11-2005
Tykadlák (trolejbus) na Ukrajinu a ten Traxx má myslím relaci do Maďarska, super[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
363084
Úterý, 12. prosince 2017 - 16:29:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 1-2010
jestli jsem dobře viděl, 186.435 bez polepu IDS
Úterý, 12. prosince 2017 - 16:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2017
Ostradik: já to říkám pořád, že mají Němci komplikované povahy. A pak mně tady nadávají, že jsem nacionalista.
Úterý, 12. prosince 2017 - 17:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 1-2010
Nebyla by fotka trolejbusu více zblízka? Nejspíš jde o jeden ze dvou kousků z ČB.
Úterý, 12. prosince 2017 - 20:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4851
Registrován: 5-2010
V Allachu byl již k vidění další kousek pro ČD Cargo, Vectron 383 007
Středa, 13. prosince 2017 - 16:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 9-2011
Na EC175 dnes v DD rozjezd natřikrát. Nejprve jsme ujeli tak 100, 150 m, a vidle do hnoje. Pak jsme popojeli asi o 1 vůz a opět VDH, a pak kousíček a potřetí.
Poté už OK.
Středa, 13. prosince 2017 - 16:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15265
Registrován: 5-2002
Takže načtyřikrát... [wink]
Středa, 13. prosince 2017 - 17:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 8-2011
V DD je to divný, kdyby po změně systému, to sem nám stávalo taky, ale rozjezd v Německu....
Středa, 13. prosince 2017 - 17:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 3-2015
Středa, 13. prosince 2017 - 20:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 9-2013
193 295 na EC 379 Porta Bohemica. Litochovice nad Labem, 13.12.2017:

Středa, 13. prosince 2017 - 20:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 9-2003
AL, Hajnej, Lukys: A jelikož to bylo v Drážďanech, tak to ani nezavinil zlej pan Mirel. Je ovšem divné, že jiní Větroni než českodrážní plnokrevníci to nedělají.
NOBLE BRICKS
Středa, 13. prosince 2017 - 21:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 578
Registrován: 8-2011
S4991023: ITL Vectroni měly problémy při změně systému, ale úplně náhodně a pokaždé něco jiného, ale postupným náhraváním nového a nového softwaru od Siemensu to snad zmizelo.
Středa, 13. prosince 2017 - 23:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6526
Registrován: 8-2012
ale rozjezd v Německu
Němečtí ilumináti nadále sabotují "naše mašiny". Co je na tom divného [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 06:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 2-2014
Lukys; napadá mě překročení rychlosti 45 při rozjezdu a po zaúčinkování PZB snaha o co nejrychlejší odjezd bez vybavení a snížení tlaku HP.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 08:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6307
Registrován: 8-2007
A.L.:Hlásím se z EC174, tahne nás větroň 295. Z hlavního už +5 (důvod nevím, možná čekání na nějaký přípoj?).
Po rozjezdu z Holých Šotovic ujeto asi 5 metrů a tvrdé přistání na čumák (možná promluvil p. Mirel).
Na EC175 dnes v DD rozjezd natřikrát. Nejprve jsme ujeli tak 100, 150 m, a vidle do hnoje.Pak jsme popojeli asi o 1 vůz a opět VDH, a pak kousíček a potřetí.

T.H.:Němečtí ilumináti nadále sabotují "naše mašiny". Co je na tom divného

Tak nějak.[proud].Vlaky EC 174,175,258,259 vozí němečtí strojvedoucí a asi ovládání "českých mašin" jim dělá problémy.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 09:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 8-2011
Apollo_17: Tak ono "česká mašina" to není, a pro Němce naučit se s mirelem asi nejde ze dne na den, něco jako pro Čecha po kurzu umět hned s PZB/LZB...
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6308
Registrován: 8-2007
Lukys:Tak ono "česká mašina" to není
Někteří píšou,že ty závady jsou způsobeny tím,že jsou českodrážní: A jelikož to bylo v Drážďanech, tak to ani nezavinil zlej pan Mirel. Je ovšem divné, že jiní Větroni než českodrážní plnokrevníci to nedělají.

Tak to bude asi tím,že jsou" české"a strojvedoucí DB se s ní neumí rozjet ani z Drážďan.[rofl]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4854
Registrován: 5-2010
Plnokrevník ve Strandu...
Pátek, 15. prosince 2017 - 16:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 801
Registrován: 9-2013
193 294 na EC 379 Porta Bohemica. Lovosice město, 15.12.2017:

Pátek, 15. prosince 2017 - 19:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 11-2007
Jak to vypadá s realizací TRAXXů pro RJ? Vyrábí se nebo to usnulo?
Pátek, 15. prosince 2017 - 20:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 9-2012
Vyrabi [happy]
Pružinskij
Sobota, 16. prosince 2017 - 09:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 4-2015
Pravděpodobně došlo k ovlivnění jízdy vlaku 43309 vlakem 6415,
Nejelo to tomu osobáku.

Sebu a PŠ: Jak jste došli k názoru, že Os nedodržel jízdní doby?
West code was broken.

Sobota, 16. prosince 2017 - 09:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15293
Registrován: 5-2002
Pruž: Jak jste došli k názoru, že Os nedodržel jízdní doby?
Chceš naznačit, že to, co nebylo dodrženo, byl pobyt, takže to s (ne)adhezí vůbec nesouvisí a veškeré závěry těžké jízdy jsou mimo mísu...?
Pružinskij
Sobota, 16. prosince 2017 - 10:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 4-2015
Ještě jinak, ale nechci naznačovat vůbec nic.
West code was broken.

Sobota, 16. prosince 2017 - 12:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7991
Registrován: 5-2002
ad Pružinskij: Jak jste došli k názoru, že Os nedodržel jízdní doby?

Podívali jsme se na Babitron. Až do Lysé to bylo od Litoměřic 17 minut +.