Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 15. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Ostatní země do 15. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pružinskij
Pondělí, 19. června 2017 - 19:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 4-2015
A nedaleko je dopravně slavný Blackpool. Zábavní pseudodrážkou v jakési zábavním centru jsme pohrdli a raději se povozili tramvají (tuším 5 liber celodenní), což i s prohlídkou nábřeží, konečných, pochodu mezi stanicemi Network Railu a večeří zabralo řadu hodin.




Napodobeninu Eifelovky nevynechat - už jen původní výtah a silně zkorodovaná konstrukce stojí za vidění (multimediální show ani ne, ale je v ceně).
West code was broken.

Pružinskij
Pondělí, 19. června 2017 - 19:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 4-2015
Poslední, čistě sportovní a turistickodopravněhistorický den v Manchesteru dám do tramvají (coby hlavního dopravního prostředku tam) a přesuneme se na husté anglické muzejnictví. Nedostatkem peněz tedy zjevně netrpí.
Clayton West - Shelley: úzkokolejka, dosažitelné vlaky, ovšem z Shelley zastávky je to drsných 25 minut pastvinami s přelézáním kamenných zídek po neznačených cestách apod. Nebo po kolejích s rizikem pokuty 2000 GBP.



West code was broken.

Pružinskij
Pondělí, 19. června 2017 - 20:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 4-2015
Keighley - Oxenhope. Parní i motorový provoz, ve vlaku točené pivo, na tamní poměry vcelku pitelné, na konečné místní masové speciality, no, přežrali a nabumbali jsme se jako slívy...:

West code was broken.

Pružinskij
Pondělí, 19. června 2017 - 20:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 4-2015
A skutečná pikoška - The Shipley Glen Tramway. Obnovená dvoukolejná lanovka s jakými novodobými vozíky bez brzd, s relativně omezeným provozem...jízdné 1,5 libry OW...:



West code was broken.

Pružinskij
Pondělí, 19. června 2017 - 20:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 4-2015
O pár stanic dál... Bolton - Embsay Abbey. Ze Skiptonu je to sice cca 6 km do kopce, ale před nádražím stojí taxíky, které jsou tam za pár minut. Parní provoz. Je vhodné přijet v den, kdy jezdí jen jedna souprava a vlaky se musí obracet v neveřejné výhybně, asi o 800 metrů dále ke Skiptonu. Pokud jezdí dvě, je druhá kolej v Boltonu volná a divadlo se nekoná.

Výhybna Bow Bridge nad Embsay. Za ní je pár set metrů dráhy vytrhaná a odpojená od nákladní trati ze Skiptonu do Rilstone - Tincon.


vyčerpán limit, pokračování příště...
West code was broken.

Pružinskij
Úterý, 20. června 2017 - 15:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 4-2015
GB, dokončení, hrabství Norfolk. Celkem 5 drážně turisticko - muzejních lokalit.
Sheringham - Holt, cca 7 km:



Wells on Sea - Walsingham; na spodním tělese zrušené lokálky z Derehamu vybudována novodobá úzkokolejka:



A největší Wymondham - Dereham:


West code was broken.

Pružinskij
Úterý, 20. června 2017 - 15:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 4-2015
a na závěr nejdelší úzká v oblasti vůbec, Wroxham - Aylsham:

Všechny jsou snadno dostupné buď vlaky nebo autobusy.
West code was broken.

Mladějov
Středa, 21. června 2017 - 10:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10482
Registrován: 3-2007
Tý jo, ten Manžestr a stará dobrá Anglie..koukám mám kam jezdit na stará kolena..hezké a taky hezké fotky, díky za prezentaci.
Pružinskij
Středa, 21. června 2017 - 11:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 4-2015
Mě taky hodně překvapilo, jak hezká a jaksi "turisticky" příjemná a relativně levná země to je. Pobyt nás vyšel o něco levněji než třeba Francie, když bereme zhruba hotely střední třídy, turistické atrakce apod. Muzejní vlaky, lanovky, to mi přišlo dokonce levnější, všude dostatek informací, nádraží vybavená supermarkety, krásná krajina, klid, v 99 % pořádek a čisto. Většinou se dá všude dojet busem nebo vlakem, občas jsme vzali taxi.
Do Manchesteru se dá lacino s Ryanem z Norimberku a tam zase na Egronet (do Pegnitz a z tama na tamní IDS).
Města se hodně liší, "lepší" a "horší" - ale i to je zajímavý. Na Manchester a širší okolí byl týden tak akorát. Zajímavá moderní architektura, třeba to Národní muzeum fotbalu s vestavěnou lanovkou je hezká stavba sama o sobě...



V centru třeba najdeš bývalé nádraží Manchester Central, hala zachovaná, uvnitř využívaný sklady:

... o kus dál former Liverpool Station, zase udržovaná jako dopravní muzeum... u nás by přijely bagry a za týden by bylo po nádražích. Dobrý je taky Gay district - vlezeš do hospody, dáš si pivo a do minuty se na tebe nalepí chlap! [biggrin]
West code was broken.

Mladějov
Středa, 21. června 2017 - 12:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10485
Registrován: 3-2007
Říkám - hezké, pohodlná cesta, (a třeba já GB kromě Londýna a okolí, a cesty vlakem do Irska moc procouranou nemám, spíš vůbec, může to být příjemná rodinná dovolená).
A nějaký to šoto metro v Londýně a tak, to bych taky dal, plus National Railway Museum York, taky jsem o tom jen četl, jen to trošku vyvážit, aby to nebyly jen vláčky..
A i ten ostrov Man by stál za návštěvu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pružinskij
Středa, 21. června 2017 - 15:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 4-2015
Jo, přesně to mě napadlo - ideální rodinná dovolená, protože všude je takový servis a tak ochotní lidi, že bych ani s mým hyperaktivním miminem neviděl problém. Čeho se ovšem poněkud víc bojím, je řízení vlevo.
Sice se dá dočíst, že si zkušený řidič poměrně rychle zvykle, ale tohle budu muset teda ještě hodně zvážit... Nejméně jednou bych chtěl jinak než vlakem (min. Wales), ze silnice je to zase jiný svět.
West code was broken.

Středa, 21. června 2017 - 17:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11090
Registrován: 5-2004
My tam kdys měli na služebce auto z půjčovny, tedy s řízením vpravo. Já tehdy kolegu navigoval (a měl za úkol hlídat...) a shodli jsme se že si lze zvyknout hodně rychle. Jedinej moment na kterej nutno dávat pozor (v evropským autě asi tuplem) je odbočování pokud okolo nic nejede - pokračovat po správný straně... A to že dáváš přednost protijedoucím když uhýbáš doprava - byť to že jedeš "přes čáru" dost upozorní.
Středa, 21. června 2017 - 21:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 1-2004
Dtto, stejná zkušenost z Irska, zvykneš si rychle, jen při odbočování (vlevo i v vpravo) je nutno pamatovat na zařazení do správného pruhu [proud]
Ale to stačí spolujezdec "uhlídat"...
Středa, 21. června 2017 - 23:39:17  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15163
Registrován: 11-2005
Prušinskij: Zajímavé, Británie mě moc netáhne, ale na ty fotky jsem se rád podíval. [ok]

ve vlaku točené pivo, na tamní poměry vcelku pitelné,
Ale copak, pán není na svrchně kvašená piva nebo na co je to narážka?[lol]

Čeho se ovšem poněkud víc bojím, je řízení vlevo.
Za pár hodin si zvykneš, naprosto v pohodě. Jen to chce z kraje fakt velkou koncentraci a navyknutí najíždění do křižovatek, kruháčů,...Jako příležitostný řidič jsem toho možná za poslední 3 roky najezdil na dovolených víc vlevo, než doma vpravo [lol]

Čtvrtek, 22. června 2017 - 05:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 11-2012
V Británii, konkrétně Londýn a okolí jsem byl kolem roku 2000 a také se mi tam dosti líbilo. Fotky parádní a hlavně Anglánům závidím ta vysoká nástupiště, ačkoliv u tramvají to považuju za opruz. Takto do budoucna vyřešenou bezbariérovost bez nutnosti dělat nízkopodlažky, to asi před více než sto lety nepředpokládali, i když, člověk nikdy neví.
Co se ježdění vlevo týče, pro nás byl zase nezvyk z evropského busu vystupovat směrem do silnice.
No a jelikož mi tehdy mohlo být kolem 14 let, tak mi hrozně chutnal Ginger beer, tehdy jsem byl ještě na tlamolepy. xD
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pružinský
Čtvrtek, 22. června 2017 - 05:56:48  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
Copak nástupiště, ale oni mají například jen minimum přejezdů... Na těch nástupištích je krásně vidět, že si Brusel celý TSI může strčit do řiti (bez ohledu na Brexit) - k čemu jsou TSI INF s tunama výjimek pro GB, Irsko, Pobaltí... když i studentovi je jasné, že asi celou zemi na euronormově přijatelné hodnoty upravovat nikdy nikdo nebude.
jen to trošku vyvážit, aby to nebyly jen vláčky.
Technik by se tam zcvoknul z toho, kolik ta země nabízí - a není to jen kýč v podobě dětských úzkokolejek, což jsou dnes už většinově fakt atrakce.
Například jsme byli v důlní lomové oblasti kolem Wirksworthu - je to velmi lehká průmyslně drážně archeologická turistika nejméně na půl dne. Muzejní dráha z Duffieldu (fota ještě dodám časem), perfektně značené naučné stezky po zaniklých úzkokolejkách, tunelech, svážnicích, vlečkách... nahoře nad lomy další úzká, o pár mil vedle další, lanovka... A krajina není nezajímavá, takže to musí bavit i ženský a děti. Ale chce si to dobře připravit - ne vše je vždy otevřené, respektive země toho nabízí tolik, že je nutné dobře vybírat to nejzajímavější.
Heritage railways mají většinou malý obchůdky s šotoliteraturou z celého světa a často za pár liber (něco jako u nás postupně zanikající antikvariáty), to bys auto narvat třikrát až po střechu a nikdo to moc nekupuje.
Mladějov
Čtvrtek, 22. června 2017 - 10:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10495
Registrován: 3-2007
> Nejméně jednou bych chtěl jinak než vlakem (min. Wales), ze silnice je to zase jiný svět.

Tohle mne napadlo taky..procourat třeba někde na severu pobřežní silnice, koukat na moře..tak nějak jsem si při prohlížení tvvých fotek uvědomil, že GB je hezký (a mnou zatím dost opomíjený) cíl
a v době levných letenek..

Když to řeknu trochu s nadsázkou : Není tam vedro, perfektní služby, Angláni nejsou vlezlí, je to hezká, uklizená země s celou řadou památek technických a hezkou krajinou - co chtít víc..?


EDIT- ad antikvariráty : Zajímavé..Jinak teď jsem si koupil v antikvariátu (v Praze, teda..) za pár babek učebnici kriminalistiky (takové shrnutí, ofšem bichle)..celkem mne to zaujalo [proud]. Já třeba svůj oblíbený aq navštěvuji cca jednou měsíčně..a občas se tam mezi záplavou blbin objeví zajímavé věci (takže mám za dvě kila např. komplet ročník VTM 1959).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 22. června 2017 - 16:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 1-2006
Přijít na chuť pitoresknosti U.K. vyžaduje čas - mně třeba chytla až po padesátce [wink]
Čtvrtek, 22. června 2017 - 16:19:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 7-2014
tak toto neviem či tu bolo, ale je to fakt zaujímavé, pristav Terst a výletný turistický vlak po areáli starej časti prístavu hádam ešte z čias Rakúska Uhorska, tie budovy a celý areál je úchvatný...
https://www.youtube.com/watch?v=-4KORzz3R7o#t=432.993531
je to len rok staré...vie niekto či to tam premáva nejak pravidelne, napr. aj tento rok?
FS
Čtvrtek, 22. června 2017 - 23:20:10  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
voloda - asi poprvé a naposled :
http://ilpiccolo.gelocal.it/trieste/cronaca/2017/05/22/news/il-tr enino-pronto-a-ripartire-sulle-rotaie-di-porto-vecchio-1.15375134

Nikdy to přijde "téměř" sem tak vtrhla. Starý přístav vlak nakonec skončí na mrtvé trati. Dokonce ani Barcolana se podařilo vzkřísit ho. Chcete-li napsat definitivní nekrolog tramvajové Porto Vecchio je radní Maurizio Bucci. "Oceánské přítomností statisíce lidí na Barcolana se vlak dal do služby po celou dobu trvání události přinesla asi 20 cestujících na cestu, nechám na vás hodnocení" píše na své stránce na Facebooku dne 14. "Pojďme se bavit o vážných věcech. Vlak, který neexistuje. Vyhazování peněz» nyní přidá radní odhodlána do Terstu spíše "citysightseeing", červené turistické autobus a možná k aktivaci služby elektrobus. Tyto "Ferrovecchi", které běží na kolejích není zájem ho. "Jsou to staré lidové stroje, které spotřebovávají a znečišťovat. Mohli jít jako propagandistická činnost» usnesli na konci července oznámil zrušení vlaku, který už začal závody jen na 10. června, pak o měsíc později rehabilitován, ale pouze pro období, Barcolana a lístek z eura ke spuštění. A nyní, podzim Cup, uzavřené téma, navzdory sbírky podpisů a výdajů postavy.

Škoda, bylo by pěkné si to projet, i když to je jenom 1400 metrů.
Pružinskij
Pátek, 23. června 2017 - 15:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 4-2015
Přijít na chuť pitoresknosti U.K. vyžaduje čas - mně třeba chytla až po padesátce
Když jsem tam přijel poprvé před dvaceti lety, se spacákem a báglem vzor východoevropský tramp, tak jsem byl vytočenej, že mají všechno oplocený a i ve Walesu člověk musí volný místo na nocleh složitě hledat.
Letos jsme si nemohli vybrat z desítek hotelů [happy]. A celkově to bylo příjemnější.

ad antikvariáty - oni postupně krachují a mizí snad všude, krom Prahy. A i v té GB ty kvanta omšelé literatury nikdo moc nekupoval, ač to byly často témata a obsáhlé výpravné publikace, nad nimiž jsem ustříkával jen z názvů... Plán mám takovej, že si toho narvu plný auto, přivezu na chalupu a o dlouhých zimních večerech budu lámat jednu za druhou. S cabin bag only jsem toho moc nepořídil..[lol]
West code was broken.

Pátek, 23. června 2017 - 17:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3970
Registrován: 5-2009
Pružinskij:
Věř mi, že řízení vlevo je daleko jednoduší jak vpravo. Nějak mi to vždycky sedne líp. A sranda jsou kruháky :D
Pátek, 23. června 2017 - 21:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 5-2002
Bolton - Embsay Abbey

Pružinskij: A co v Boltonu? Ještě tam ve zverimexu prodávají mrtvé papoušky?
Pátek, 23. června 2017 - 23:19:06  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15167
Registrován: 11-2005
Dispecer: Kruháče jsou v pohodě, pokud nejsou obrovské za sebou a Ty se najednou neocitneš v protisměru. S místní SPZ.[rofl]
-CH-
Sobota, 24. června 2017 - 11:08:56  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
Švýcarsko, převážně síť RhB:
Chur - Arosa


Chur - Sankt Moritz





-CH-
Sobota, 24. června 2017 - 12:03:24  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
Sankt Moritz - Tirano



Filisur - Davos

Bever - Scuol-Tarasp

Chur - Andermatt - Göschenen


Pfäffikon

Sobota, 24. června 2017 - 20:51:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 8-2015
CH: Díky za fotky, divím se, že Švýcaři používají elektrickou jednotku jako trakční vozidlo i k pěkně dlouhým vlakům včetně smíšených [happy] Díky Kwasi
J. Kučera nereg.
Neděle, 25. června 2017 - 17:40:37  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Tak kdyby to bylo aspoň na "rovinatých" tratích, ale já jsem taky na to koukal jak z jara, když nás to táhlo (a velice zdárně!) z Churu nahoru do těch kopců... To si pak člověk vzpomene na naší řadu 714 a stoupání do Veleslavína, a chce se mu bl.. - brečet :-)
-CH-
Neděle, 25. června 2017 - 22:13:33  
Neregistrovaný host
37.188.158.88
Nejspíš vyhodnotili jako vhodnější koupit jednotky místo nových lokomotiv.

Copak z Churu, ale z Tirana, tam jsou jiný kopce (+- 70 promile)
Pondělí, 26. června 2017 - 00:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 3-2006
A víte, že celá trať přes Berninu je na Google Streetview?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
J.Marek
Úterý, 27. června 2017 - 09:39:00  
Neregistrovaný host
109.80.46.192
Dobrý den.Prosím o info-pokud byl někdo letos na tratích Zermatt-Gotthard bahn.Jak je to tam s platností FIPek?Na úseku Disentis-Andermatt-Brig s odbočkou do Göschenen by měla platit FIP SP.Na úseku Visp-Zermatt pak 50 procentní sleva na jízdné??Nebo je to jinak?Některé depeše k tomu vydané si trochu protiřečily.Nerad bych tam měl nějaké problémy s průvodčím.Předem děkuji za všechny postřehy k tomuto tématu.
Pružinskij
Úterý, 27. června 2017 - 10:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 4-2015
Já myslím, že podruhý už jí nedostanem [proud] (sjede se tam půlka východní Evropy).
To poslední vysvětlení je snad dostačující, nic dalšího v tom nevidím...
West code was broken.

SP fip
Úterý, 27. června 2017 - 11:27:56  
Neregistrovaný host
107.167.108.182
Je to jednoduché: na tratích MGB platí fip. Na GGB jen 50 procent sleva. Oprava opravy co vyšla uvádí, že zlom mezi dopravci je ve Vispu! To je dle mého chyba a je to v Zermatu. Nebo se vážně pletu.?? Paní na GŘ, co tuto informaci pustila v ČR do éteru ví prd a na můj dotaz nebyla schopna odpovědět. Asi ani neví kde je Visp či Zermatt....
J.Marek
Úterý, 27. června 2017 - 12:30:11  
Neregistrovaný host
109.80.46.192
No právě.Dle logiky by to mělo být až do Zermattu na FIP-SP,ale na GŘ tvrdí,že přišlo několik depeší,kde jedna popírá druhou a že tedy vlastně oficiálně je to nejasné.A dle lidí co už tam byli právě Visp-Zermatt jen 50% sleva.Proto se ptám zda někdo nemá aktuální zkušenost,jak to tedy je doopravdy...
SP fip
Úterý, 27. června 2017 - 12:42:15  
Neregistrovaný host
107.167.108.182
Známej tam jel a Visp- Zermatt platila fip. Je to asi měsíc.
Pružinskij
Úterý, 27. června 2017 - 12:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 4-2015
No, tak jak to píše předpisatel a poslední opravný mejl - Brig/Visp - Zermatt za 50 % a s tím, že tedy stačí jen průkazka (nemusí být jízdenka).
Jen pozor, že Riffelalptram jezdí jen do půlky září.
West code was broken.

-CH-
Úterý, 27. června 2017 - 22:59:12  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
Jak platí FIP ale bohužel nevěděli ani na MGB, neboť i od nich přišly různé informace (cca 3 týdny zpátky). MGB přislíbilo proškolit své zaměstnance, tak se to snad srovná. Jízdenka FIP platí Disentis - Visp a Andermatt - Göschenen, Visp - Zermatt 50% (pro jistotu i ověřené přímo u průvodčích minulý týden).
SP fip
Středa, 28. června 2017 - 04:30:09  
Neregistrovaný host
107.167.108.170
No vidíte a já mám zjištěné u mgb, že platí až do Zermattu. Ověřeno a taky projeto. Tak komu teď věřit?
-CH-
Středa, 28. června 2017 - 09:33:41  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
SP fip: Holt musíte mít štěstí na vlakvedoucího [happy] To je jak s příplatkem 10E k FIPce v Rakousku
malý bobeš
Středa, 28. června 2017 - 20:11:26  
Neregistrovaný host
81.200.57.135
Petr Barchánek:
alespoň někdo si vzpomněl [wink] ; ale máš to naopak. Zverimex Bolton papoušky neprodává, tam ti Polly (teda možná )vymění za živého.
Ale pozor: občas se stane, že nasedneš do vlaku směr Bolton a dojedeš do Ipswich [biggrin] (ale Britské dráhy za to nemohou...)
Ghost
Sobota, 01. července 2017 - 10:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 1-2011
Bologna 23.6.2017, Pesaro 25.6.2017.

Miroslav_ Zikmund
Pondělí, 03. července 2017 - 17:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 2-2016
SP fip : já jsem na vzájemně se odporující text "upřesnění" platnosti FIP na MGB upozornil pana ředitele personálního odboru více než před měsícem. Samozřejmě dosud bez odpovědi.

Navíc je v tom upozornění nesmysl, protože GGB se tam uvádí už z Vispu, což není pravda. Kromě jiného "upřesnění" hovoří o nějaké společnosti SP ... to dokazuje, jaká je odborná úroveň zpracovatelky toho materiálu, resp. gestorky předpisu Ok12 ... základní problém je asi v tom, že gestora předpisu dělá někdo, kdo vlastně ani necestuje nebo vrcholem využití FIPky je cesta do Vídně nebo Budapešti ... Měl by to dělat někdo, kdo má s cestováním vlastní rozsáhlé zkušenosti. Ale tohle chtít po "nábřeží" je mimo mísu ... Pokud jde o MGB, tak se asi před dvěma lety dost na "nábřeží" divili, že BVZ, s níž byla citovaná smlouva, už několik let neexistuje a místo ní je MGB ...

50 % sleva z Vispu do Zermattu se přiznávala na základě smlouvy s bývalou společností BVZ, platila jen pro aktivní zaměstnance a to na základě zvláštní žádanky, tuším za 100 Kč.

Takže bych se přikláněl k názoru, že MGB převzala v rámci fúze bývalou smlouvu od BVZ a místo žádanky (nutná administrace) prostě zavedla 50 % slevu na všechny FIPkaře.
Na ostatních tratích MGB se pak akceptuje "bezplatná" jízda.

Ono záleží na tom, jak je položena otázka ze strany GŘ ČD, resp. jak je správně proveden překlad odpovědi a jak je ten překlad pochopen.

Já při dotazech na platnost jízdenky INTERRAIL používám metodu "jednoduché" věty - platí jízdenka Interrail na trati ... Nic složitého. Odpověď je taky srozumitelná ANO / NE (s omluvou) ...

Někdy je komunikace složitá, úřednictvo nechápe problém. Např. v Belgii je na vývěsném jízdním řádu u některých ICE vlaků z / do Německa uvedeno, že je třeba příplatek. Pročež jsem se poptal, jaký příplatek je třeba ke "kuponové jízdence FIP" a jaký k jízdence Interrail.
Pročež mi bylo odpovězeno, že poloviční jízdenka FIP (na to jsem se neptal) stojí tolik a tolik a k IR je třeba rezervace.
V Německu se o žádné povinné rezervaci nepíše, ta je třeba na THALYS co jede do Francie. Pročež jsem nastoupil v Aachen Hbf do vlaku jedoucí do Bruselu a německý personál se neobtěžoval provést "přistoupili" ... při zpáteční cestě jsem nastupoval v Liege a kontrola se provedla až za Aachen Hbf ...

Pro dokreslení - na INTERRAIL je přeprava "bezplatná" ...
Milan T.
Středa, 05. července 2017 - 14:17:25  
Neregistrovaný host
37.188.191.67
Nevíte prosím jestli platí Fipky na železnici Dachstein?
Středa, 05. července 2017 - 16:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 8-2012
Co myslíte "železnicí Dachstein"? Lanovku na Dachstein?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 10. července 2017 - 13:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4390
Registrován: 12-2004
Nemá někdo čistě náhodou přehled o nějakých materiálech tykýjících se historie želez. dopravy v Tunisku, pokud možno v angličtině?
Přišlo mi, že tam fungijí pro osobku už jen tratě z Tunisu. Dokonce i trať do Tabarky už je docela dlouho zavřená, i když rozkradená jen částečně. Některé nádraží slouží jako pastviny a celkově je to skládka odpadu. Za to třeba u Sfaxu nebo Bizerte jsou vidět nedávné opravy podloží, popř. stanic, kde je dokonce i uklizeno.
Swiss
Úterý, 11. července 2017 - 20:13:00  
Neregistrovaný host
91.187.38.202
Zdravím, máte prosím někdo nějaký tip, které železnice ve Švýcarsku navštívit? Uvítám jak horské tratě, tak i koridory.
Pružinskij
Úterý, 11. července 2017 - 20:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 4-2015
Zzz: Historie byla popsána v nejméně dvou článcích ve starších číslech časopisu Dráha.

Swiss: Dotaz je příliš obecný.
West code was broken.

FS
Úterý, 11. července 2017 - 21:35:04  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Bývaly doby, že nový j.řád se na webu objevil 4 týdny po začátku jeho platnosti. Nyní už je tu - a to 2 dny předem. Už to holt není ta stará, pohodová Italia, jak jsme ji znali kdysi, kde na všechno bylo dost času.
Takže ten "balkánský bordel" se přestěhoval o 1000 km na sever, že pane T_._H_ ?
Swiss
Úterý, 11. července 2017 - 21:47:13  
Neregistrovaný host
91.187.38.202
Pružinskij - hledám něco v okolí Bernu, Bielu, Lausanne a Ženevy.
Z F J
Úterý, 11. července 2017 - 22:26:53  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Swiss: krásné jsou úzkokolejky vycházející z Montreux - Montreux-Caux (nádherný výhled na Ženevské jezero) i Montreux-Chateau d'Oex-Gstaad-Zweisimmen. Po obou jsem jel a fakt stojí za to.
Pružinskij
Středa, 12. července 2017 - 16:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 4-2015
Pokud chcete klasické převážně turistické horské dráhy, tak od Ženevského jezera proti proudu Rhony je jich poměrně dost a důkladný průzkum zabere několik dní.
Z těch méně profláknutých je hezká úzkorozchodná síť TPF, v Montbovonu je naproti nádraží lacinější hotel.
Nejméně turisticky dotčené jsou dráhy a lanovky na francouzském břehu jezera.
V zimě např. z Nyonu do La Cure na běžky.
West code was broken.

FS
Středa, 12. července 2017 - 20:37:30  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Ono tam je všude pěkně, když je dobré počasí, a vlaky jedou včas. Já chytil z Montbovonu NAD do Montreux, a bus byl nějaký pomalý, tak už jsem to nestihl zubajdou na kopec vyfotit si tam sviště. Pozdějším vlakem už bych zas nestíhal zítřejší Köln atd.

Cogwheel
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4855
Registrován: 1-2012
Zajímavý článek o historii pionýrské železnice v Lublani: http://www.zeleznica.net/pionirska-proga
J.Marek
Čtvrtek, 13. července 2017 - 21:56:55  
Neregistrovaný host
109.80.46.192
Okolo Ženevského jezera krásné zubačky Bex-Villars-Bretaye,Montreux-Rochers de Naye,Aigle-Leysin a Champéry.Jinak čerstvá zkušenost z Zermattu:Brig-Zermatt Fip uznána bez problémů, na trati Zermatt-Gornergrat sleva 50%.
FS
Pátek, 14. července 2017 - 22:26:49  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Před časem tu zdejší odborníci tvrdili, že Autovlaky jsou minulost.
Holt, hloupí Němci si nedali poradit od chytřejších sousedů - a tak znovu jezdí :
Pátek, 14. července 2017 - 23:34:50  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15200
Registrován: 11-2005
FS: Máš nějakou zkušenost s železnicí na Sardinii?
Pružinskij
Sobota, 15. července 2017 - 08:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 4-2015
FS: Těch autovlaků bude jezdit víc, před měsícem jsem ráno vylezl v Bolzanu z hotelu a na první nástupiště v čase cca 8:20 přijížděl nějaký "privát" snad z Hamburku (pronajatá ELV + nějaký jetý ubytovací vozy s registrací z NL).
Docela mě štve, že žádný nejede dostatečně blízko ČR, aby byl využitelný i pro nás. Nakonec i to Livorno je dost na severu...

Šari: Jakou konkrétně máte na mysli?
West code was broken.

FS
Sobota, 15. července 2017 - 09:56:06  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
Šari: byla v plánu, ještě když lodě patřily FS. Ale kolegům bylo líto dva dny z dovolené dát na tu cestu lodí. Takže se jelo jinam.

Pružinskij - ale ono i dřív, když vlak jel do Pescary, tak auta odpojovali už v Rimini.
Sobota, 15. července 2017 - 09:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5348
Registrován: 8-2012
Před časem tu zdejší odborníci tvrdili, že Autovlaky jsou minulost
Kteří?
hloupí Němci si nedali poradit od chytřejších sousedů - a tak znovu jezdí
Jenže to není DB Autozug (o čemž tu nejspíš byla řeč), tj. nikoli "znovu jezdí" - to je přece fujfuj ošklivá, "rozinky" vyzobávací soukromá společnost EuroExpress, která do toho Livorna a Verony jezdí od roku 2015 (a od roku 2005 v zimě do rakouských středisek).

byla v plánu, ještě když lodě patřily FS... a teď už to prostě nejde, protože by se za to muselo platit [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pružinskij
Sobota, 15. července 2017 - 10:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 4-2015
Ale kolegům bylo líto dva dny z dovolené dát na tu cestu lodí.
Vždyť to jezdívalo a IMHO to furt jezdí i přes noc.
West code was broken.