Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Železnice bývalého SSSR » Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Železnice bývalého SSSR do 25. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Cogwheel
Čtvrtek, 09. března 2017 - 21:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4586
Registrován: 1-2012
Ještě jeden zajímavý archivní dokument (z doby vleklé hospodářské krize): http://www.senat.cz/informace/z_historie/tisky/3vo/tisky/T1041_01 .htm
Člověk z něj má dojem, že Československá republika tehdy o Podkarpatskou Rus pečovala přímo "mateřsky", kdežto nyní se ukrajinská vláda o tento odlehlý lesnatý region stará spíše "macešsky".
Pružinskij
Pátek, 10. března 2017 - 09:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 4-2015
.To nejsou noty z Kremlu,ale z Lidovek.Jo ty vlastně vlastní estebák.Tak teď nevím.
P. Procházková se k vlivu estébáka na obsah tisku vyjádřila naprosto jasně a dá se to dohledat na youtube. Tak nevím co vlastně nevíte.
West code was broken.

Pátek, 10. března 2017 - 11:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 7-2007
Ad Cogwheel: určitě se ČSR starala o region daleko lépe, než současná vláda, ale ani tehdy nebylo vše jen růžové. Byť jsme o tento kus země ani nestáli a byl nám v podstatě "vnucen", tak výdaje do regionu šestkrát převýšily příjmy z daní. Stinná stránka byla v obsazování klíčových pozic ČS občany a vyšší mzdy těchto občanů, což neslo nelibě Rusínské obyvatelstvo. Pokud zajedete na hrad Palanok v Mukačevu, tak jsme tam vyjmenování jako jeden z okupantů regionu
Mladějov
Pátek, 10. března 2017 - 11:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9810
Registrován: 3-2007
>Stinná stránka byla v obsazování klíčových pozic ČS občany a vyšší mzdy těchto občanů, což neslo nelibě Rusínské obyvatelstvo.

A můžete nám sdělit, jak jinak lépe byste to jako československý stát/úředník vyřešil, než dosazením do klíčových pozic lidí, kterým věřím a se kterými můžu komunikovat a kteří znají standardy ?

A skutečně se tam investovaly na první republiku velké peníze především do infrastruktury : Železnice, silnice, telefony,kanalizace.. a samozřejmě policie (četníci), ostraha hranic, učitelé, výstavba školních budov.. tedy přípravu na funkční stát, jakým byl zbytek ČSR.
Ještě dnes najsete v Užhorodě kanalizační vpusti s logy čs. prvorepublikových firem.
Pátek, 10. března 2017 - 18:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 7-2007
Ano, to nepopírám ,ale v očích Rusínů byl tento krok brán negativně. Asi by jim vyhovoval třeba poměr 2:6. Mě se neptejte, jak to měli udělat, nenarodil jsem se za První republiky. Na tomto území najdete daleko více památek po našich investicích. Doporučuji navštívit hrad Palanok a přečíst si knihu o historii Podkarpatské rusi od Ivana Popa
Mladějov
Pátek, 10. března 2017 - 18:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9815
Registrován: 3-2007
No na Palanok se podívat můžu, ale i bez toho chápu, že nacionalismus a závist, že by se Češi prostě nezavděčili, ať by udělali cokoliv. Že není vděčné být poslán někam mezi cizojazyčnoui menšinu, zcela chápu a mj. zajímavé postřehy z tohoto jsou třeba v životopise J. Marvana, neb dobrovolně jako mladý úředník šel (tuším místo vojny) na nějaký čas do Užhorodu, Košic a maďarského příhraničí, co si matně vzpomínám.

I.Pop : Dějiny Podkarpatské Rusi v datech ?
Pátek, 10. března 2017 - 19:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 7-2007
ano, myslím tuto knihu. Můj praděda také musel po škole učit nějaký čas v Užhorodě a bral to jako křivdu státu na něm. Tím možná také pramenilo jiné chování úředníků vůči místním, obvykle méně gramotným, obyvatelům regionu.
Sobota, 11. března 2017 - 20:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 3-2005
Tento web řeší velké věci, nově lingvistiku na Polsku. Polozapomenutý a nevyřešený problém je na severním Uralu, kde v lednu 1959 byla v horské pustině záhadně a zrůdně pobita skupina 9 studentů na zimním vandru. Novináři s tím tradičně vylézají v létě když se jinak nic neděje. Stačí zadat "výprava Djatlova"...
Cogwheel
Pondělí, 13. března 2017 - 09:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 1-2012
O tomto případu nedávno vyšla obsáhlá kniha v češtině - viz ukázka: https://www.frag.cz/static/preview/31/preview?partnerId=1&content Id=23650&format=pdf&filename=23650_kdo-zavrazdil-ucastniky-djatlo vovy-expedice-_preview.pdf&forced=0
Koho to zajímá, ať si ji koupí. To nemá smysl řešit to zde.
Cogwheel
Pondělí, 13. března 2017 - 10:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 1-2012
V souvislosti s tímto záhadným případem snad stojí za zmínku jedině snímek, dokumentující stav hlavní ulice s tramvajovou trati v tehdejším Sverdlovsku (nyní Jekatěrinburg), pořízený při pohřbu obětí r. 1959:
Mladějov
Pondělí, 13. března 2017 - 10:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9824
Registrován: 3-2007
Pěkné..skoro jako Praha, Jižní Město 1980 [biggrin]
Pondělí, 13. března 2017 - 10:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 3-2005
Cogwheel děkuji, neměl jsem o knížce tušení..
Pondělí, 13. března 2017 - 15:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 12-2006


Antonivka v roce 2015.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Úterý, 14. března 2017 - 15:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 5-2010
Tento web řeší velké věci, nově lingvistiku na Polsku.
A co my s tím? Jaký web?
Středa, 15. března 2017 - 11:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 2-2004
Dotaz na znalce Azerbajdžánu. V cestopise začínajícím dílem http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1678 se autor zmiňuje o pohraničních stanicích Astara do Íránu a Belokany do Gruzie. O Astaře se ozval někdo pod článkem, ale jak je to s Belokany? Podle toho, co jsem dohledal, koleje do Gruzie nikdy nepokračovaly.
Pružinskij
Středa, 15. března 2017 - 14:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 4-2015
Podle mého názoru také ne, ale 22. 4. budu mluvit s autorem článků z Dráhy a mohu se na to přímo zeptat....
West code was broken.

Čtvrtek, 16. března 2017 - 10:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 12-2006
Ještě k Antonivce:

http://www.volodrda.gov.ua/ukrzaliznytsya-znovu-planuye-zakryty-k ukushku/
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Čtvrtek, 16. března 2017 - 12:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 9-2005
Ještě k Antonivce.

Kdybych podobné zprávy nečetl každý rok, tak bych tomu i věřil, ovšem v téhle situaci kdy je Ukrajina a její železnice ve větším srabu než obvykle, tak na tom něco býti může. Každopádně se tam budu muset výhledově opět vydat, i když osobně si myslím, že na to první dojede úsek z Hajvoronu do Holovanivsku.



(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Čtvrtek, 16. března 2017 - 13:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 12-2006
V Hajvoronu jsou ty stroje nějak v lepším stavu, než na Boržavě? Že to všechno není zlitý tím vyházeným olejem. Ve Vinohradovu si někdo chtěl uchvátit kus koleje ze šturcu. Upevnění k pražcům je ...

bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Čtvrtek, 16. března 2017 - 13:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 9-2005
V Hajvoronu jsou ty stroje nějak v lepším stavu, než na Boržavě?

V Hajvoronu jsou už od časů společnosti Jižní úzkorozchodné dráhy, kdy celá síť měřila kolem 440 kilometrů, dílny specializující se na opravy úzkorozchodných lokomotiv. Ze čtvera místních strojů (071, 179, 263 a 274) prošly rekonstrukcí všechny.
Pár obrázků ode mne...
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:03:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 2-2004
Pružinskij: Ok díky.
Majkl007
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:35:01  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Když už se tu nakousla ta Boržavská úzkokolejka, neměl by někdo link na aktuální jízdní řád? Mně se nějak nedaří něco najít... Jezdí se tam ještě? [uhoh]
Čtvrtek, 16. března 2017 - 19:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 12-2006
Jezdí dle JŘ 4 páry vlaků mezi Vinohradivem a Chmilnikem v neděli, pondělí a čtvrtek.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Majkl007
Čtvrtek, 16. března 2017 - 22:56:11  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Vodis: Jenom takhle? A do Iršavy už nic? Dá se ten JŘ někde na netu sehnat (odkaz)?
Pátek, 17. března 2017 - 09:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 12-2006
http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/

Dá se vyhledat na stránkách lvovské železnice.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pátek, 17. března 2017 - 15:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 7-2007
Divíte se? Regionální vlády neplatí UŽ ztráty z osobní dopravy, podrobný článek si najděte na webu UŽ, ale v některých případech nezaplatili ani Hřivnu.
Sobota, 18. března 2017 - 13:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3212
Registrován: 3-2006
Majkl007: Ale buďte připraven, že to v reálu může jezdit v jiné dny, než je v JŘ na netu a v JŘ v nádražní budově.

"A kdo vám prodal jízdenku? Vždyť to přece všichni vědí, že to v ...(ten daný den) nejezdí!"
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Majkl007
Sobota, 18. března 2017 - 14:09:11  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Mikulda: Bez obav, jsem připraven na všechno, i na to že se nakonec vůbec nesvezeme. A s těmi jízdenkami dokud neuvidíme vlak a nebudeme si jisti že "někam pojede", tak žádné kupovat nebudeme... [wink]

Jen je škoda, že se už tedy nejezdí do Iršavy, ale jen do Chmilniku, což je dle mapy nádraží uprostřed polí, kde nic - tu nic, takže osobně vůbec nechápu smysl ukončení jízdy právě zde. Jedině snad že by trať dále směr Iršava byla z nějakého důvodu nesjízdná.
Pondělí, 20. března 2017 - 18:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 7-2007
Je možné, že jinde nelze se soupravou objet, osobně mi vizuálně stav kolejí za Chmelnikem nepřišel horší než před ním
Majkl007
Pondělí, 20. března 2017 - 19:23:54  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
M62: jasně, do Chmelniku se jezdí kvůli objetí soupravy, jiný smysl to nemá. Ale mě šlo spíš o to, proč ty vlaky končí právě tam a nepokračují do Iršavy. Jako spojení Vynohradova s Iršavou by myslím měly větší smysl (i když chápu, že i tohle obstarají maršrutky daleko lépe a rychleji), takhle obsluhují jen pár vesniček za Vynohradovem a dál nic. No, ale tak jako tak je v kontextu současné reality na Ukrajině spíš zázrak, že tam ještě vůbec nějaké pravidelné vlaky jezdí...
StarMaster
Pondělí, 20. března 2017 - 20:39:08  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Právě, můžeme být zatím rádi, že se ukrajinská železnice nevydala albánskou cestou! [sad]
Kyrillos
Úterý, 21. března 2017 - 12:08:27  
Neregistrovaný host
185.50.127.72
Nevíte někdo, co se stalo s ukrajinskými e-shopy? Pamatuju se, že v roce 2013 jsem z e-kvytok.ua vyloudil prakticky vše, co jsem potřeboval. I na vlak, přes Ukrajinu pouze tranzitující, jsem koupil jízdenky, a to do stanice ležící až za hranicemi Ukrajiny (konkrétně šlo o relaci Žmerynka-Oknica). Nebylo to sice nijak levné, ale bylo to k dipozici. Teď mi to nenabídne ty tranzitující vlaky vůbec, ani pro vnitro relace. A zkoušel jsem to i na e-kvytok.ua, kde mám registraci, i na booking.uz.gov.ua. Je to trvalý stav nebo by se to třeba v sezoně mohlo vrátit do své bývalé funkčnosti?
StarMaster
Úterý, 21. března 2017 - 18:47:03  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
A mě by zase zajímalo (a určitě nejen mě), jak je ukrajinská osobka na železnici dotována. Slyšel jsem, že křížově z nákladky, ale tomu se mi nechce věřit, že by to stačilo a při ukrajinské výši jízdného asi jízdné těžko hodí nějakou slušnou sumu. Dává vláda něco?
Mladějov
Úterý, 21. března 2017 - 18:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9932
Registrován: 3-2007
>Dává vláda něco?

[biggrin][biggrin][biggrin]

Hele, netvrďte, že jste studoval ekonomii.
Středa, 22. března 2017 - 14:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2007
Ztrátu z osobních vlaků by měly dotovat jednotlivé kraje ze svého rozpočtu, ale rozdíl výnosů a nákladů bych snad ani nechtěl vidět :-) Co se týče spojení Vinohradiv-Iršava, tak je autobusy obsluhováno pouze třikrát denně, což není moc.
StarMaster
Středa, 22. března 2017 - 16:07:24  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Já bych nerad, aby se z Ukrajiny stala jednou v lepším případě Argentina, v horším druhá Albánie, no. [sad]

(a tomu odpovídající rozsah vlakové dopravy)

Pojebanej Rusák tou pojebanou válkou Ukrajinu nechutně finančně vysává. [sad]
Středa, 22. března 2017 - 16:55:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4790
Registrován: 8-2012
Ovšem pokud se z Ukrajiny stane cojávím Německo, tak zbytečnou úzkou ve Vinohradovu zruší taky, maximálně ji přenechá nějaké Боржавской шотокоманде na hraní...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Majkl007
Středa, 22. března 2017 - 20:32:32  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Co se týče spojení Vinohradiv-Iršava, tak je autobusy obsluhováno pouze třikrát denně, což není moc."
A co maršrutky místních podnikavců? Ty tam nejezdí žádné?

"pokud se z Ukrajiny stane cojávím Německo, tak zbytečnou úzkou ve Vinohradovu zruší taky, maximálně ji přenechá nějaké Боржавской шотокоманде na hraní..."
No, a mohlo by z ní být něco na způsob turistických úzkokolejek fungujících např. v Sasku. [happy]
Ale Německo z Ukrajiny nikdy nebude (ani bez "pojebané války"), takže o něčem takovém můžeme jen šotosnít a Boržavská úzká v dohledné době s největší pravděpodobností skončí. Jen doufám, že letos ještě vydrží a že až tam pojedeme, trefíme se zrovna do dne, kdy aspoň něco pojede...
Čtvrtek, 23. března 2017 - 11:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 7-2007
Zde dávám odkaz na zprávu o nevyrovnání nákladů za provozování ztrátové osobní dopravy u Lvivské železnice:

http://railway.lviv.ua/info/press-center/news/article/2017/januar y/1424/
Čtvrtek, 23. března 2017 - 12:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4791
Registrován: 8-2012
mohlo by z ní být něco na způsob turistických úzkokolejek fungujících např. v Sasku
Velmi těžko. Nevede ani do nějakého zajímavého místa, ani nějakou zajímavou krajinou, ani není v zázemí nějakého velkého města. S největší pravděpodobností by i tak následovala osud např. severoněmeckých úzkokolejek spíš než saských (z řádově stovek kilometrů tratí o rozchodu 600 a 750 mm mezi Stralsundem, Neubrandenburgem a Pasewalkem zbylo 1,5 km muzejního provozu Schwichtenberg-Uhlenhorst).

odkaz na zprávu o nevyrovnání nákladů
Ono je to jako u nás, kde kraje dostaly za povinnost zvýšení platů řidičů autobusů, ale nedostaly na to peníze. Blbákov všude stejnej, akorát na té Ukrajině to holt nemají jak zalepit "ze svého".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 13:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 7-2007
Přesně tak, samotná existence úzkokolejky ještě neznamená, že musí mít úspěch jako turistická atrakce, pokud by ji někdo neudržoval v provozu na vlastní náklady. Větší šance na udržení turistického provozu by jistě měla úzkokolejka do Usť Čorné, ale ta neexistuje.
Čtvrtek, 23. března 2017 - 13:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2007
Ad Majkl007: O soukromých maršrutkách informace nemám, údaje jsem bral z jízdního řádu odjezdů busů na Ukrajině, tzn. "oficiální" dopravci
Majkl007
Čtvrtek, 23. března 2017 - 15:26:49  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Velmi těžko. Nevede ani do nějakého zajímavého místa, ani nějakou zajímavou krajinou, ani není v zázemí nějakého velkého města."
Uznávám, že trať vedoucí rovinou mezi poli a přes pár vesnic na první pohled nijak atraktivní není, ale podobně je na tom např. u nás Osoblažka a přesto tam má letní turistický provoz velký úspěch, zejména u turistů z Polska. A třeba taková Kolínská řepařka, vedoucí taktéž rovinou mezi poli, byla dokonce nově znovuvybudována a úspěch u turistů má také (i když jsem zprvu nevěřil, že to tak bude). Takže když to vezmu z tohoto pohledu, tak by Ukrajina ani nemusela být Německo, ale třeba "jen" ČR, a Boržavská úzká by naději na úspěšný turistický provoz mít mohla. Jenže Ukrajina je holt... Ukrajina [uhoh]

"Větší šance na udržení turistického provozu by jistě měla úzkokolejka do Usť Čorné, ale ta neexistuje."
Jj, úzké v Usť Čorné je věčná škoda, ale ještě stále existuje a funguje lesní úzká ve Vyhodě, ze které by při troše snahy mohla vzniknout podobná turistická atrakce jako např. z lesní dráhy v rumunském Viseu de Sus. Taky hezký šotosen, že? [wink]
Čtvrtek, 23. března 2017 - 20:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 8-2012
třeba taková Kolínská řepařka, vedoucí taktéž rovinou mezi poli, byla dokonce nově znovuvybudována a úspěch u turistů má také
Znovuvybudování kolínské řepařky byl nějaký finanční odpustek TPCA, jako že je "dobrej soused". To je fakt unikátní a neopakovatelná záležitost (ekonomicky je to tak na udržení provozu, nikoli na "znovuobnovení") a nelze to uznat jako příklad nikde, natož na ukrajinsko-maďarském pomezí, kde je úplný howno.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Majkl007
Čtvrtek, 23. března 2017 - 21:04:59  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Znovuvybudování kolínské řepařky byl nějaký finanční odpustek TPCA, jako že je "dobrej soused"."
Jak to bylo s financováním výstavby Kolínské řepařky nevím, TPCA jistě něco přispěla, ale nemyslím si, že by se celý tento projekt podařilo zrealizovat JEN díky tomu.

"na ukrajinsko-maďarském pomezí, kde je úplný howno."
Ale to je mi jasné, však se taky bavíme čistě hypoteticky "co by bylo kdyby Ukrajina byla..." tudíž je tato diskuse vlastně naprosto irelevantní.

Ovšem třeba ta Osoblažka funguje (myslím pouze turistický provoz v režii spolku SZD, nikoliv naprosto zbytečný provoz pravidelných vlaků ČD) na česko-polském pomezí, kde by se dalo říci, že je taky "úplný howno".
Čtvrtek, 23. března 2017 - 21:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 8-2012
Až na Osoblažce přestanou jezdit "zbytečné" pravidelné vlaky, tak to s ní půjde rychle z kopce.
"co by bylo kdyby Ukrajina byla..."
O to nejde; ale vždyť tam není ani město velikosti toho Kolína...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Majkl007
Čtvrtek, 23. března 2017 - 23:12:23  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"O to nejde; ale vždyť tam není ani město velikosti toho Kolína..."
Kolín má 31tis. obyvatel, a dle údajů na Wikipedii mají města Chust, Berehovo a (světe div se, to jsem sám nečekal) i samotné Vynohradovo mezi 20 - 25tis. obyvatel, což zase není takový rozdíl. To ta Osoblažka je na tom hůře, tam jsou poblíž podobně velké jen u nás Krnov a v Polsku Prudnik.
Ale jinak chápu, že na provozování turistické dopravy je tento kraj poněkud "blbý" a proto se na Boržavské úzké nějaký rozvoj v tomto ohledu očekávat asi nedá. Takže nejsme vepři [cunik][cunik]
Pátek, 24. března 2017 - 07:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 9-2005
Jj, úzké v Usť Čorné je věčná škoda, ale ještě stále existuje a funguje lesní úzká ve Vyhodě, ze které by při troše snahy mohla vzniknout podobná turistická atrakce jako např. z lesní dráhy v rumunském Viseu de Sus. Taky hezký šotosen, že?

Na Vyhodě v porovnání s Boržavskou dráhou alespoň nějaké viditelné snahy existují, ovšem je to celé takové, jak to říct... ...ukrajinské. Prostě si to k tomu „zmuzejnění” musí dojít jako třeba na Viseu, byť tam je to se zahraničním kapitálem a okouřenýma plechama trošku o něčem jiném, jestli to ovšem dříve nespláchne voda, nebo se přestane těžit, dojde nafta, či tak něco...
Pár obrázků ode mne...
Pátek, 24. března 2017 - 19:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 7-2007
Ale kam, po projeti Vyhody , pujdete na vylet, pripadne jaka je dostupnost teto uzkokolejky? To take hraje roli a s Viseu se to neda srovnat
Pondělí, 27. března 2017 - 20:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2017
Nějak hledám informace o Ukrajinských úzkokolejkách a zjišťuji, že Antonovka je uzavřena. Ví někdo víc? Jinak podle ověřeného zdroje se jezdí ještě z Vynohradu do Chmelniku odjezdy jsou v 8:05 a 13:15. Je tu nějaký úchyl, který by vyrazil na prodloužený víkend?

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza_Macoun.)
dzamel
Úterý, 28. března 2017 - 14:09:28  
Neregistrovaný host
85.70.248.234
Honza_macoun , Antonivka by měla jezdit každý den krom čtvrtku v 6:40, pokud se něco nezměnilo, stránky Lvivske dráhy a railwayz.info píšou tento odjezd a v sekci změn žádná zmínka o zastavení... Dostupné z Lvivu rychlíkem Haličina... A Vynohradiv - Chmelnik 4x za den 8:20 , 13:05 ,16:20 a 20:15 , vše v po, ct, ne... Zase výše zmiňované weby neříkají nic jiného , ale šlo by si to ověřit i telefonicky, z pevné je UA za 3 Kč/min...
Středa, 29. března 2017 - 08:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 12-2006
Teda předevčírem Antonivka ještě jezdila. [proud][ok]

https://trainpix.org/photo/191307/
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Z F J
Čtvrtek, 30. března 2017 - 15:09:49  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Kdybyste se někdo chystali do střední Asie...

Talgo w relacji Ałmaty – Taszkent już kursuje
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/talgo-w-relacji-almaty--t aszkent-juz-kursuje--81021.html
Pátek, 31. března 2017 - 07:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 9-2005
Talgo w relacji Ałmaty – Taszkent już kursuje

No že bych tam musel jet zrovna Talgem?! Nic víc nevhodnějšího než Talgo už si KTZ pořídit opravdu nemohly. Ale chápu, je třeba ukázat k letošnímu expu úspěchy a světlé zítřky železnice [wink]
Pár obrázků ode mne...
BmbČ
Sobota, 22. dubna 2017 - 10:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7388
Registrován: 1-2007
RDŽ představily "Innovacionnyj projekt gazoturbovoza novovo pokolenija" (stroj s plynovou turbinou). Podařilo se vyřešit regulaci, zkoušky prý vykázaly dobré výsledky.

Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 23. dubna 2017 - 18:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 12-2006
V dohledu je přímý vlak Kovel - Jahodyn - Chelm.

http://www.volynpost.com/news/88096-povidomyly-skilky-koshtuvatym e-rejkovyj-avtobus-iz-kovelia-do-helma
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Neděle, 23. dubna 2017 - 20:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4862
Registrován: 8-2012
RDŽ představily "Innovacionnyj projekt gazoturbovoza novovo pokolenija" (stroj s plynovou turbinou) ... někdy před deseti lety, na Innotransu 2008 (první, na kterém jsem byl).
zkoušky prý vykázaly dobré výsledky ... mašina (dvoudílná, 12 náprav) má 300 tun = 25 t/nápr ("sériová" verze má mít 360 tun a 16 náprav ve čtyřnápravových! podvozcích z TEM7) a dělá kravál jako startující stíhačka. No prostě zase bolšoj sovětskoj apparat padesát let za realitou vyspělého světa, co nakonec skončí někde odstavený v kopřivách.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 20:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 12-2006
Boržavská úzkokolejka obrazem. Dokonce i s hytláčkem. [ok]

http://trainphoto.org.ua/view/64469/
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Cogwheel
Úterý, 25. dubna 2017 - 11:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4683
Registrován: 1-2012
ad T.H. "nakonec skončí někde odstavený v kopřivách" - třeba jako toto vozidlo: http://englishrussia.com/2014/05/26/abandoned-and-rusty-soviet-tu rbo-jet-train/
Úterý, 25. dubna 2017 - 13:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 9-2004
K těm GT1h je článeček v aktuálním Mišmaši - po Bmbčem zobrazeném stroji z roku 2007 byla vyroben druhý prototyp (2013) a ten teď nastupuje do rutinního provozu za Uralem. Letos má být vyroben stroj 003 a jak dál se ještě neví. Osobně mi taky uniká smysl mít ve strojovém parku pár kusů něčeho, co přináší jen komplikace a zbytečné náklady, když ten samý efekt můžu docílit pomocí rutinně provozovaných motorových lokomotiv.