Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. února 2017 - 15:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 11-2012
Tak až na teho Zubra budu mít možnost zítra otestovat, aneb po dvou Esech ve strojírnách se vracíme dočasně do Hranic.
Jinak jak jsem říkal, že se potkáme v play off, tak to možná bude pravda, uvidíme teď po Prostějovu. A poslal jsem do emajlu svůj telefén...
Pevně věřím, že kdyby dnešní konstruktéři museli své výtvory montovat a udržovat, tak by procitli a ke všemu rázem bude normální přístup a pro výměnu vadné součástky nebude třeba rozebrat půlku stroje...
ČMŽO Elektronika.
Středa, 15. února 2017 - 17:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4787
Registrován: 5-2007
Email jsem četl.Zubr je pitelnej.Dneska jsem tam byl a zas po neděli budu mít tu možnost,protože mi čeká prácička v SDS. Mmch.,v uterý se pojedu s mašinou otočit do Přerova a pak zpátky do Hranic.[happy]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Středa, 15. února 2017 - 19:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7724
Registrován: 5-2002
V Přerově jedině parník.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 15:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 11-2012
Na Parníku jsem si velice pošmákl, aneb Pstruh a opékačky = spokojený strávník.

Jinak poslušně hlásím, že guláš v Hranicích stále výtečný, zítra testuju výpečky nebo něco v levém bufetu.
Pevně věřím, že kdyby dnešní konstruktéři museli své výtvory montovat a udržovat, tak by procitli a ke všemu rázem bude normální přístup a pro výměnu vadné součástky nebude třeba rozebrat půlku stroje...
ČMŽO Elektronika.
Pátek, 17. února 2017 - 17:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2016
Tak za Hranice jsem velmi rád, pojedu brzy otestovat. Nevíte někdo zda stále funguje nádražka v Rožnově pod Radhoštěm? Byla tam taková fajná putika se stolama na stokáka.
Pajzák
Neděle, 19. února 2017 - 23:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 6-2015
Já se jen zeptám. Kam mám jít na vesnici na oběd/večeři, pokud se má jednat o rodinnou akci s dětmi, a jediná naše hospoda je kuřácká? Mám jet autem 30 km do města, kde se nekuřácký podnik vyskytuje, tedy zvýšit si náklady na "akci" o cca 150 Kč, nebo si objednat pizzu domů, čímž docela snížím "slavnostnost" aktu?
A abych tady "nevydíral" dětmi. Kam si mám jít na vesnici, kam jede poslední víkendový autobus v šest večer, pokecat s dalšími podobně smýšlejícícmi lidmi? Do garáže do zimy?

Čím já jako nekuřák omezuju kuřáky? Tím, že chci dýchat čistý vzduch? A oni mě neomezují v ničem? Jinými slovy, člověk s nějakým prokazatelně škodlivým návykem pro okolí má být zvýhodněn oproti člověku bez návyku? Vždyť on si může jít zapálit ven, kdykoliv bude chtít, jako je tomu v řadě civilizovaných zemí (GB, SWE atd.)

Stavebně oddělené prostory jsou super věc, ale proč jsou vždy až za kuřáckou částí? Aby chudák kuřák nemusel vstoupit do hospody bez žvára v hubě? Jako pardon, ale tohle považuji za vrchol intolerance. Stejně jako případy, kdy si kuřák zapálí na zastávce plné lidí, ve frontě na gyros, před bankomatem apod.

Aby bylo jasno, já nemám problém jít na pivo s kuřákem, jdu tam v tu chvíli dobrovolně a počítám s tím. Ale chci mít možnost jít na to pivo i do prostoru, kde se kouřit nebude. Ale ne tak, že kvůli tomu pojedu hodinu autobusem tam a hodinu zpět (pokud řidič neshledá mou osobu podnapilou a zcela v souladu s předpisy mě nevyhodí, a já můžu jít tak akorát do [zadnice]).

Je fakt takový problém jít jednou (dvakrát?) za hodinu na 5 minut ven si zapálit, aby to neodnášeli ostatní? Je fakt, že dosavadní setkání s tolerantními kuřáky bych spočítal na prstech jedné své 37 let staré ruky...
Pondělí, 20. února 2017 - 06:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7732
Registrován: 5-2002
Pajzák: ono to není jen na vesnici. I v Praze jsou oblasti, kde nekuřácké podniky nenajdete nebo se jedná o poměrně drahé restauranty.
Pondělí, 20. února 2017 - 10:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 7-2009
Pajzák

Perfektně shrnuto ! Jako obyvatel "pohraničí" 15 km od Pardubic mám rovněž podobné možnosti.
O víkendu poslední autobus z Pardubic v 17:30, vlak o 15 minut déle, u nás všechny hospody
bez výjimky kuřácké a zajít u nás na večeři naprosto nemožné...
Sibyla Kumana
Pondělí, 20. února 2017 - 11:39:39  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
Pajzák:
Nevim co tu furt brečíte. Od 1. 6. přestane dovnitř hospod chodit většina kuřáků, do podzimu bude část z nich dřepět maximálně na předzahrádkách a poslouchat kecy od nekuřáků, že je to obtěžuje. S argumentem nižších tržeb vlivem ztráty kuřáků a EET zvýší hostinští ceny třeba i o 50%, tím přestane do hospod chodit další množina lidí i z řad nekuřáků. Hospody budou zcela nepochybně výhradně pro zbylé nekuřáky, kteří tam samozřejmě chodí každý den a pohostinství ekonomicky zcela nepochybně zachrání.
Kuřáci, bez ohledu jestli na vesnici nebo ve městě, si budou pokuřovat a popíjet výhradně u sebe doma, na svém pozemku nebo na balkoně. Změna je život.
Takže Pajzák: odpověď je jednoduchá. S dětma i bez dětí nikam. Doma sedět. Hospoda zavřela.
Pondělí, 20. února 2017 - 12:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7733
Registrován: 5-2002
SK: Jsem zvědavý kolik hospod zavře z důvodů vaší bujaré fantazie. Co když naopak některým hospodám zákaznící přibudou (ovšem pokud nedojde k radikálnímu zdražení všeho). Stejně truchlivé předpovědi měli kuřáci u vlaků a ejhle, počet přepravených dokonce mírně stoupá nezávisle na chmurných vizích.
Pondělí, 20. února 2017 - 16:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13280
Registrován: 12-2007
Kam mám jít na vesnici na oběd/večeři, pokud se má jednat o rodinnou akci s dětmi, a jediná naše hospoda je kuřácká?
- Vesnické (obvykle kuřácké) hospody = obvykle zaplivané pajzly plné opilců. Je/není to i případ vámi zmiňované hospody? Kolik druhů jídel tam mimochodem nabízejí a který druh jídla si vaše děti vyberou?
- Kam půjdete, pokud dojde (např. právě poté, co tam ubude stálých hostů po vynuceném zrušení kouření) ke zrušení té hospody?

Čím já jako nekuřák omezuju kuřáky? Tím, že chci dýchat čistý vzduch? A oni mě neomezují v ničem? (...) Je fakt takový problém jít jednou (dvakrát?) za hodinu na 5 minut ven si zapálit, aby to neodnášeli ostatní?
Odpovím protiotázkou: Proč budu muset být já coby nekuřák omezovat tím, že když budu procházet po veřejně přístupném chodníku okolo hospody, budu obtěžován kouřem z cigaret těch, kteří budou před "vynuceně nekuřáckou" hospodou kouřit?
Pondělí, 20. února 2017 - 19:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7735
Registrován: 5-2002
Vesnické (obvykle kuřácké) hospody = obvykle zaplivané pajzly plné opilců. - asi se jeden všeználek ozval.

Kam půjdete, pokud dojde - no právě na vás asi holt konečně dojde a nebudete omezovat jiné.

Proč budu muset být já coby nekuřák omezovat tím, že když budu procházet po veřejně přístupném chodníku okolo hospody, budu obtěžován kouřem z cigaret těch - protože kuřáci omezují kouřením jiné nezbyde než vám to i před hospodou zakázat. Konečně pochopte, že vaše svoboda neznamená nesvobodu jiných. Nekuřáci vás ničím neobtěžují, sorry.
Pondělí, 20. února 2017 - 19:56:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13282
Registrován: 12-2007
no právě na vás asi holt konečně dojde a nebudete omezovat jiné.
Na koho "nás" že dojde?

protože kuřáci omezují kouřením jiné nezbyde než vám to i před hospodou zakázat
Koho "nám" a co "nám" (mně???) zakázat?

Ten příspěvek neadresujete mně, nebo jak to myslíte?
Pondělí, 20. února 2017 - 20:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6484
Registrován: 1-2007
Vrané nad Vltavou: Hned vedle výpravní budovy je picérka. Na čepu je Rychtář 12 za 35. Dělají tady pizzu, ale bohužel není možné si dát nějakou malo (půlku, čtvrtku).
Pondělí, 20. února 2017 - 20:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6485
Registrován: 1-2007
Vesnické (obvykle kuřácké) hospody = obvykle zaplivané pajzly plné opilců. - asi se jeden všeználek ozval.

Já se obávám David bude mít víceméně pravdu. Výjimka potvrzuje pravidlo.
Pondělí, 20. února 2017 - 20:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6486
Registrován: 1-2007
Jinými slovy, člověk s nějakým prokazatelně škodlivým návykem pro okolí má být zvýhodněn oproti člověku bez návyku?

Kuřák je zvýhodněn? Oba sedíte ve stejné hospodě a nikdo mezi vámi nerozlišuje. To, že je to pro vás nepříjemné tam sedět, je bohužel váš osobní problém. Vaše tvrzení zní, jakoby vám snad někdo zakazoval jako nekuřákovi vstup do hospody, to už by samozřejmě byla diskriminace a dle mého laického názoru i protiústavní. Ale nic takového se u nás, doufám, neděje.
Pondělí, 20. února 2017 - 22:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 11-2012
Jinak ještě se tu diskutovalo o stavebně oddělených prostorech pro nekuřáky...

Docela zajímavý důvod, proč se do nekuřáku chodí přes kuřák je ten, že stejně v té hospodě je více než 90% lidí kuřáků, a pokud se vůbec nějaký ten prostor najde, tak je to nějaký kamrlík zastrčený kdesi v rohu zřízený víceméně z povinnosti.

No a hospodský žijící ze štamgastů si velice snadno spočítá, zda chce mít NEVYUŽITÝ prostor pro xy nekuřáků a MINIMUM VYUŽITELNÉHO prostoru pro kuřáky, kteří mu tam dělají tržbu či naopak. Proto kuřák přístupný přes nekuřák je možný jen a pouze u novostaveb či rekonstrukcí spojených s totální přestavbou místností, ale ne u stávajících dříve celokuřáckých hospod.
Pevně věřím, že kdyby dnešní konstruktéři museli své výtvory montovat a udržovat, tak by procitli a ke všemu rázem bude normální přístup a pro výměnu vadné součástky nebude třeba rozebrat půlku stroje...
ČMŽO Elektronika.
Pajzák
Úterý, 21. února 2017 - 11:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 6-2015
David:
"Kam mám jít na vesnici na oběd/večeři, pokud se má jednat o rodinnou akci s dětmi, a jediná naše hospoda je kuřácká?
- Vesnické (obvykle kuřácké) hospody = obvykle zaplivané pajzly plné opilců. Je/není to i případ vámi zmiňované hospody? Kolik druhů jídel tam mimochodem nabízejí a který druh jídla si vaše děti vyberou?
- Kam půjdete, pokud dojde (např. právě poté, co tam ubude stálých hostů po vynuceném zrušení kouření) ke zrušení té hospody?

Čím já jako nekuřák omezuju kuřáky? Tím, že chci dýchat čistý vzduch? A oni mě neomezují v ničem? (...) Je fakt takový problém jít jednou (dvakrát?) za hodinu na 5 minut ven si zapálit, aby to neodnášeli ostatní?
Odpovím protiotázkou: Proč budu muset být já coby nekuřák omezovat tím, že když budu procházet po veřejně přístupném chodníku okolo hospody, budu obtěžován kouřem z cigaret těch, kteří budou před "vynuceně nekuřáckou" hospodou kouřit?"

Já jsem především svůj příspěvek bral jako příklad, ne přesný popis situace u nás v dědině, kde jsou ty hospody 3. Z toho jeden pajzl, kde se schází především mladí, jedna klasická, kam chodí chlapi po práci, a jedna, co si hraje na trochu lepší, ale nejde jí to, protože majitelé. V té posledně jmenované se nabízí asi 5-8 jídel z každého druhu masa plus bezmasé pokrmy, saláty apod. "Dětské pokrmy" tam jsou také, sýr, řízek a ještě nějaké kuřecí maso. V ostatních dvou podnicích je jen studená kuchyně. Že by došlo k jejich zrušení, se opravdu nebojím. Mohu posloužit příkladem z obce cca 20 km za Prahou, kde sídlí můj hlavní zaměstnavatel, a tudíž se tam čas od času objevím, někdy i na noc. Byla zde dlouhá léta hospoda u fotbalového hřiště, která by jistě splňovala definici zaplivaného pajzlu. Chodili do ní lidé z vesnice, ale čím dál míň. Jednou jsem tam po několikaleté přestávce přišel, a vůbec jsem se nedivil, že je tam lidí minimum. Poté ji převzal nový provozovatel, uklidil, vyčistil, vydezinfikoval (bohužel i k deratizaci muselo dojít), a ač sám silný kuřák (stejně jako chlap, co mu vypomáhá), udělal ji nekuřáckou. Byl od toho zrazován podobnými škarohlídy, jako se nacházejí i zde v diskuzi, nedal si říct a otevřel. Podnik funguje od léta 2016, od pomalého oťukávání bývalými štamgasty i zvědavci dospěl stav k tomu, že si večer není kde sednout. I ti, co tam dříve chodili, vyhulili tam za večer krabičku, tam chodí, na cigáro chodí ven, ještě jsou spokojení, že toho teď vykouří polovinu, provozovatel je s tržbami maximálně spokojen, a titíž lidé, co mu láli bláznů, ho teď klepou po rameni, jak to byl super nápad zakázat zde kouření. A jako bonus mohu přidat, že na opačném konci dědiny, kde fungoval podobně zahulený podnik (se stejnou nabídkou piva), tento skončil, a lidi se přesunuli k hřišti. Neuvěřitelné? Ale ne, znám více takových případů.

A k těm, co budou kouřit venku. Myslíš, že je stejné, když někdo hulí venku, kudy ty navíc jen projdeš, a když ti smrdí pod nosem? A nejlépe tak, že když jsou u stolu tři, tak se v tom kouření střídají, zatímco tady jdou ven společně?
Úterý, 21. února 2017 - 12:02:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10864
Registrován: 5-2004
"Docela zajímavý důvod, proč se do nekuřáku chodí přes kuřák je ten, že stejně v té hospodě je více než 90% lidí kuřáků"

No pokud nakouknu dveřma do hospody a vyvalí se mrak tak jako nekuřák už ten nekuřáckej prostor nehledám a odcházím. Tak možná i proto tam nekuřáci nejsou.
Úterý, 21. února 2017 - 12:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4425
Registrován: 8-2012
udělal ji nekuřáckou
A musel mu to někdo nařídit zákonem? To je, oč tu běží.
Myslíš, že je stejné, když někdo hulí venku, kudy ty navíc jen projdeš, a když ti smrdí pod nosem?
Není to stejné. Venku chodit musím, do kuřácké hospody chodit nemusím.
(Ale děti na rodinném výletě na vesnici umřou hlady, protože se v zaplivaným pajzlu, kde mají maximálně utopence z Kauflandu, kouří...)

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
M_g
Úterý, 21. února 2017 - 12:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 6-2006
Byl od toho zrazován podobnými škarohlídy, jako se nacházejí i zde v diskuzi, nedal si říct a otevřel.
Leda hovno drahý pane.
Ti škarohlídi tady říkají, že je věcí majitele, jakou hospodu bude mít. Jestli kuřáckou, nekuřáckou nebo podobojí. Jediné, co mě v zajímá, aby kuřáckost/nekuřáckost byla nejpozději u vstupu jasně deklarována.

A pro ty, co nechtějí procházet kuřáckým sálem do nekuřáckého, když není možno stavební úpravou udělat dva samostatné vstupy jen poznamenám, že je mi milejší projít kuřáckým sálem a sedět v čistém nekuřáckém, než sedět hned na první žďuch v nekuřáckém, kterým mi budou procházet kouřící kuřáci. A že se to bude dít nijak neovlivním, jen se můžu rozčilovat.

Konečné a absolutní vítězství militantních nekuřáků právě teď je nutno dosáhnout proto, že za pár let by nebylo nad čím slavně zvítězit, neb samovolně přibývá restaurací i hospod, které jsou uvnitř nekuřácké. Pravidelní zákazníci to dokáží ošéfovat líp, než vypatlaný regulátor.
Pajzák
Úterý, 21. února 2017 - 12:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 6-2015
Mozna sis, mily T. H., nevsiml, ale v prvnim svem prispevku jsem deti zminil je okrajove, coz jsem tam pro mene chapave i zduraznil. Zjevne marne.
Úterý, 21. února 2017 - 12:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 8-2012
Ale to víte, že jsem si všiml, že argument "hladovějících dětí" je v militantním boji zmrdů proti kuřáckým pajzlům s utopenci jedním z nejčastěji používaných. Dělá to emoce, když ty nevinné chudinky chytnou raka plic, to je jasný. Proto je správná odpověď na otázku "kam mám jít s dětma na oběd" - do putyky s utopenci, kde se zákonem zakáže kouření...

P.S. my si tykáme?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sibyla Kumana
Úterý, 21. února 2017 - 12:36:25  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
ad Borovička 7733:
ad Pajzák 602:
Je veselé, jak v době konkurence, kdy jsou všechny restaurace kuřácké (tedy není v nich zákonem zakázáno kouření)argumentují nekuřáci, jak je jedna nekuřácká občerstvovna našlapaná k prasknutí. No vždyť je to pro tu jednu hospodu ve stávající situaci výborný konkurenční tah. Dej aby Vám ten idealismus zůstal. Stejně tak když mezi dvěma hospodami na vesnici jedna zavře, kam se asi přesunou hosté?
Ale na hodnocení je brzo, to můžeme až třeba 1.6.2018.
A pak přijde na řadu cukr, maso. Oni už ti bábišovo sociální inženýři vymyslej, jak nám tu svobodu sešroubovat. Hlavně na to nezapomínat u volební urny.
Pajzák
Úterý, 21. února 2017 - 12:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 6-2015
Ja jsem nekde psal, ze v te obci byly jen dve hospody, a ze "ta spatna" zavrela, a lidi se presunuli? Demagogie ti jde krasne.

T. H. Ano.
Úterý, 21. února 2017 - 13:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 8-2012
A kde jsme si potykali? Nějak si to nevybavuju.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. února 2017 - 13:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7738
Registrován: 5-2002
SibylaK: Asi některé mé údajné tvrzení jste si vynyslel - to o prosperující nekřácké hospodě.
Úterý, 21. února 2017 - 21:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 4-2003
Kvůli zcela hypotetické rodinné akci s dětmi chce ve všech podnicích, i těch, kam by v životě nevstoupil, zakazovat kouření, a to všem, i těm, kteří o to nestojí a všem majitelům/provozovatelům nařizovat, jaké prostředí mají nabízet a na jakou klientelu mají cílit. A takový tu bude cosi vykládat o toleranci...
Pajzák:
"Vždyť on si může jít zapálit ven, kdykoliv bude chtít"
Nebo ty můžeš jít jinam, kde se nekouří. Jsi přeci tolerantní a nevnucoval bys druhým své přesvědčení, ne?
Pajzák:
"Ale chci mít možnost jít na to pivo i do prostoru, kde se kouřit nebude."
Zaprvé - brání ti někdo jít na pivo do prostoru, kde se nekouří? A zadruhé - existuje nějaký nárok na jít na pivo do prostoru, kde se nekouří? Nemyslíš si, že je čistě věcí majitele/provozovatele toho kterého podniku, na jakou klientelu se zaměří a dle toho jaké prostředí bude nabízet? Nabídka - poptávka.
Pajzák:
"Stejně jako případy, kdy si kuřák zapálí na zastávce plné lidí, ve frontě na gyros, před bankomatem apod. "
Což jsou ovšem naprosto odlišné situace než kouření v hospodě. To měl být naprosto průhledný argumentační faul nebo ti ten rozdíl nedochází?

Borovička:
"Konečně pochopte, že vaše svoboda neznamená nesvobodu jiných."
Borovičku zase někdo unesl a násilím držel v kuřácké hospodě? Já stále nevím, jakým mechanismem kuřáci zavření v hospodách způsobují moji nesvobodu.

Jiří T. tu psal, že argumentace od kuřáků jsou vesměs naprosto hloupý. Pomíjím teď, že zde nikdo nedeklaroval, že je kuřák a budu konstatovat, že jsme zde svědky ne příliš bystrých příspěvků naopak ze strany "zakazovačů". Padlo opět mnoho logických argumentů (T.H., M_g, Sibyla Kumana), s nimiž se plně ztotožňuji, no "zakazovači" je mlčky přehlíží a namísto toho se kroutí a jedou svorně v osočování druhých z demagogie. Jak typické.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 22. února 2017 - 06:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7739
Registrován: 5-2002
Doktor: a do nekuřáckého vlaku vás náhodu neunesli? Asi stejná logika. Hospoda není zařízení určené výhradně pro kuřáky. Hospoda není privátní prostor, kde si majitel může dělat cokoliv se mu zlíbí - nikdy tomu nebylo jinak.
Středa, 22. února 2017 - 07:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 4-2003
Borovička:
"a do nekuřáckého vlaku vás náhodu neunesli? Asi stejná logika."
No, logika kulhající na obě nohy.
Borovička:
"Hospoda není zařízení určené výhradně pro kuřáky."
To skutečně není. O tom jsme se ovšem již bavili. Přístup do hospody musí být umožněn všem bez rozdílu rasy, vyznání, sexuální orientace, politického názoru či vztahu ke kouření. Stejně tak musí být každý obsloužen. Pokud by tomu tak nebylo a někdo by nebyl z uvedených důvodů do hospody vpuštěn či nebyl obsloužen, jednalo by se o diskriminaci, která je postihována.
Borovička:
"Hospoda není privátní prostor, kde si majitel může dělat cokoliv se mu zlíbí - nikdy tomu nebylo jinak."
To bezpochyby. Majitel může činit pouze to, co bude v mantinelech vymezených legislativou. Což mimochodem platí i v privátních prostorech. Tobě ovšem očividně stále nedochází podstata věci - proč by právě kouření mělo být regulováno zákonem a proč tak striktně, rozuměj plošný a absolutní zákaz.

Jak tedy kuřáci zavření v hospodách způsobují moji nesvobodu?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 22. února 2017 - 08:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 11-2012
Včera jsem se bavil se známou servírkou o osudu domovské celokuřácké hospody a říkala, že zákaz kouření bude platit jen u podniků s TEPLOU kuchyní.
Změnilo se teda něco za poslední dny? To by totiž znamenalo, že většina pajzlů zůstane kuřácká...
Pevně věřím, že kdyby dnešní konstruktéři museli své výtvory montovat a udržovat, tak by procitli a ke všemu rázem bude normální přístup a pro výměnu vadné součástky nebude třeba rozebrat půlku stroje...
ČMŽO Elektronika.
Pajzák
Středa, 22. února 2017 - 10:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 6-2015
Doktore, tohle nemá smysl. Já jsem si dřív myslel, že se snažíš své soupeře ubít argumenty, ale ty se je jen snažíš znechutit. Ty mi jako odpovědi, co mám dělat, napíšeš to, co jsem psal já, že nejde, resp. prosím o radu, jak to udělat.
Středa, 22. února 2017 - 10:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7741
Registrován: 5-2002
Jak tedy kuřáci zavření v hospodách způsobují moji nesvobodu? - asi máte poněkud socialistické výklady svobody (prý poznaná nutnost). Svoboda není svobodou omezovat druhé.
M_g
Středa, 22. února 2017 - 13:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 6-2006
Svoboda není svobodou omezovat druhé.

Přesně tak. A proč tedy požadujete, aby v hospodě, do které jste se náhodně rozhodnul vstoupit, všichni přestali dělat to, co je v danou chvíli uspokojovalo? (kouření) Proč je chcete omezovat?

Nebo jinak, tím, že vstoupíte do nějaké hospody má daný hostinský povinnost připravit/objednat jídlo, podle vašeho vlastního uvážení i když nevaří? Tím, že nevaří vás také omezuje. (je to přece hospoda a v hospodách se dá požadovat jídlo)
Středa, 22. února 2017 - 15:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7742
Registrován: 5-2002
Protože tím omezují druhé, já je kouřením neomezuji. Co je na tom nepochopitelné?
M_g
Středa, 22. února 2017 - 16:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 6-2006
Omezujete!
Pokud nemáte povinnost do dané hospody vstoupit, tak nemáte právo v dané hospodě omezovat kuřáky v jejich kratochvíli. Vy tam prostě jít nemusíte, když se vám tam nelíbí.
Já to tak praktikuji zcela normálně. Su totiž nekuřák.
Středa, 22. února 2017 - 19:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 4-2003
Pajzáku, a cos čekal za reakci? Když člověk něco chce, jde logicky tam, kde to dostane. Pokud chce jít na pivo bez kouře, půjde do nekuřácké hospody nebo do hospody pod obojím, kde je opravdová nekuřácká část. Pokud chce rodinnou oslavu s dětmi, půjde do restaurace, kde jsou na rodinné akce zařízení. Mocí mermo se někam vnucovat, navíc ještě hypoteticky, a vyžadovat tam vlastní pořádky, to je právě ukázkový případ intolerance. A že u vás na vsi žádný takový podnik není? A? Pověz, co bys říkal, kdyby u vás na vsi nebyla vůbec žádná hospoda. Spílal bys stejně a stejně argumentoval náklady na cestu a špatným dopravním spojením? Pokud ano, pak pověz vůči komu bys to směřoval.

Mělo by být na rozhodnutí majitele podniku, na jakou klientelu se zaměří a jaké prostředí dle toho bude nabízet? Pokud odpovíš, že ne, pak pověz, kdo by to měl rozhodovat a proč.

--- --- ---
Borovička:
"Svoboda není svobodou omezovat druhé."
To je samozřejmě pravda. Jen stále nevím, jak mě kuřáci zavření uvnitř hospod omezují.

Omezují mě opilci v noci řvoucí pod okny. Omezuje mě hlasitá hudební produkce z klubu. Omezuje mě čmoudící shluk blokující chodník před hospodou. Ale kuřáci sedící v hospodě? Jak a čím mě omezují?


A na mnou výše zmiňované argumenty od spoluřečníků žádné reakce? Jen stále dokola ta stejná písnička?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 22. února 2017 - 19:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 5-2002
ondra.pavelku:
"Nevíte někdo zda stále funguje nádražka v Rožnově pod Radhoštěm? Byla tam taková fajná putika se stolama na stokáka."
Jestli myslíte ten strašnej pajzl, tak ten funguje. Ale neměl jsem odvahu si v něm něco objednat...
Středa, 22. února 2017 - 19:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7744
Registrován: 5-2002
M_g: ano a stejně mě omezují kuřáci na ulici, na zastávce tramvaje. Pardon, proč tam vlastně vstupuji a chci omezovat něčí svobodu?

A jinak se bavím tím, že se v půlce roku vyprázdní hospody. Ministr zdravotnictví zřejmě dostane za své úsilí metál. Pch zákaz alkoholu, naopak zákaz kouření (!) skoncuje prý s konzumací alkoholu v Česku. A že to nikoho 200 let dozadu nenapadlo. A místo utrácení začnou ti kuřáci "celoživotně" spořit. Aha.
M_g
Středa, 22. února 2017 - 19:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 6-2006
No tak se bavte. Prohráváte tou regulací totiž i vy.
A vězte, že další regulační dobro může být třeba zákaz volného vstupu do lesa.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 08:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7745
Registrován: 5-2002
A vězte, že další regulační dobro může být třeba zákaz volného vstupu do lesa. - ale ten pro kuřáky už dávno platí, ti o nic nepřijdou.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 08:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6487
Registrován: 1-2007
stejně mě omezují kuřáci na ulici, na zastávce tramvaje.

Jenže hospoda není veřejné prostranství, nýbrž soukromý, komerční podnik.
Sibyla Kumana
Čtvrtek, 23. února 2017 - 09:42:54  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
ad borovička:
No samozřejmě že se interiéry hospod vyprázdní. Štamgasti se přesunou na předzahrádky jako každý rok bez ohledu na rasu, vyznání či názoru na kouření. A jak to už udělal jeden hostinskej i před platností zákona - ten vyvěsil na předzahrádce ceduli " Nekuřáci táhněte do lokálu, když jste si to vybojovali". A to zas budou nekuřáci remcat. No ukázaná to bude v letošní letní sezóně spíš u lokálů, které předzahrádky nemají. A zákaz kouření rozhodně neodnaučí kuřáka a alkoholika kouřit a pít. Akorát se se svým zlozvykem přesune z hospody domů (v zimě) , případně na balkon či svůj pozemek (v létě). Ale to se opakuju sry.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 10:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7746
Registrován: 5-2002
Jenže hospoda není veřejné prostranství, nýbrž soukromý, komerční podnik. - jehož činnost byla a je regulovaná zákony.
M_g
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 6-2006
Borovička: ale ten pro kuřáky už dávno platí, ti o nic nepřijdou

Jenže pro vás/všechny! Takže kuřáci skutečně o nic nepřijdou. A ti hloupější z nich takový zákaz podpoří, stejně jako vy podporujete zákaz proti nim.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 13:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7747
Registrován: 5-2002
M_g: A ti hloupější z nich takový zákaz podpoří, - nechápu co máte na mysli. Račíte snad být myslivec?
Čtvrtek, 23. února 2017 - 15:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 4-2003
Borovička:
"jehož činnost byla a je regulovaná zákony."
A to má být co za argument? Tedy, co tím chtěl básník říct? Zákony je regulován i soukromý život každého jednotlivce. A pak je otázkou, jaká má být míra regulací a svazování a které restrikce jsou už tzv. přes čáru. Což je mimochodem gró debaty, přičemž to některým stále nedochází.

A už se ví, jak mě, či kohokoliv jiného, omezují kuřáci zavření uvnitř hospody?

A proč "antikuřáci" nejsou s to relevantní argumentace a zcela ignorují protiargumenty a vznesené dotazy?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 23. února 2017 - 15:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7748
Registrován: 5-2002
Uvnitř hospody - tedy veřejnosti přístupný prostor, neboť je tam provozovaná živnost. Tedy regulace tam je a je v zájmu všech, co tam mohou vstoupit. Nevím proč tam kuřáci chtějí někomu zakazovat vstup?
M_g
Čtvrtek, 23. února 2017 - 16:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 722
Registrován: 6-2006
A jak kuřáci někomu zakazují vstup? Dávají cedule "nekuřáci táhněte"?

To, že někteří svůj odpor (jedno zda racionální nebo iracionální) někam vstoupit vydávají za zákaz někoho jiného je největší debilita vaší "konstrukce".

Když se mi bude eklovat vlízt na smrdící veřejný hajzlíky, tak mám pravo s transparentem "Hajzlbába Vomáčková mi zakazuje vstup na záchodky" jít na soud a domáhat se úředního zásahu?
Čtvrtek, 23. února 2017 - 16:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 4-2003
Borovička:
"Nevím proč tam kuřáci chtějí někomu zakazovat vstup?"
Ale kuřáci nikomu nikam vstup nezakazují. Že je někde provozována živnost ještě neznamená, že prostředí dané provozovny musí vyhovovat každému. Což není ani reálně proveditelné. Prostředí odpovídá cílové skupině, které vyhovuje, je s ním spokojená, a proto jej vyhledává. Znovu se zeptám - je rozhodnutí, na jakou klientelu se zaměřit a jaké prostředí dle toho nabízet, věcí majitele podniku, nebo by to měl určovat někdo jiný? A pak kdo a proč?

Mně třeba vadí příliš hlasitá hudba. Když jdu s přáteli na pivo, chci si s nimi popovídat, chceme se navzájem slyšet a nepřekřikovat hudební produkci. Hlasitá hudba rovněž škodí zdraví. Mám se cpát na diskotéky a do hudebních klubů a pak si stěžovat, jak jsem omezován hlukem, požadovat zákaz hudebních produkcí, protože tyto podniky jsou veřejně přístupné a já mám nárok na posezení bez hluku, který mi vadí? Nebo prostě zvolím podnik bez hudební produkce?

Ty zde prezentuješ prvně jmenovaný přístup. Něco ti vadí, cítíš se něčím omezován, co jiným nijak nevadí a neomezuje je to a tvým řešením je, všem to zakázat a nařídit to, co ty dle sebe považuješ za správné. Těžko říct, co tě k tomu vede, tento způsob uvažování jde totiž absolutně mimo mé chápání. Jedno je však jisté - tvé argumenty postrádají ratio.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:25:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7749
Registrován: 5-2002
největší debilita vaší "konstrukce". - debilní konstrukci si dáváte vy. Zákon je jinde.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7750
Registrován: 5-2002
že prostředí dané provozovny musí vyhovovat každému. - ale musí vyhovovat hygienickým normám, jako každá stravovací provozovna.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3897
Registrován: 4-2003
Borovička:
"ale musí vyhovovat hygienickým normám, jako každá stravovací provozovna."
Samozřejmě, že musí. To ovšem s diskutovaným nemá žádnou souvislost.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
M_g
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 723
Registrován: 6-2006
Borovička:největší debilita vaší "konstrukce". - debilní konstrukci si dáváte vy. Zákon je jinde.

Ech, který zákon říká, že pokud někam nechci vstoupit, protože tam jsou kouřící, tlustí, tencí, šikmoocí, tak je tím, že mi to kouřící, tlustí tencí, šikmoocí zakazují?
Pátek, 24. února 2017 - 06:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7751
Registrován: 5-2002
M_g: Zákon říká, že se tam kouřit nebude (pro nechápajícího).
Pátek, 24. února 2017 - 06:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7752
Registrován: 5-2002
Doktor: právě ty zakouřené čtyřky nemají dostatečné odvětrávání a asi by je nebylo těžké zavřít už dnes.
Pátek, 24. února 2017 - 07:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6488
Registrován: 1-2007
Ech, který zákon říká, že pokud někam nechci vstoupit, protože tam jsou kouřící, tlustí, tencí, šikmoocí, tak je tím, že mi to kouřící, tlustí tencí, šikmoocí zakazují?

Právěže zákon tohle neříká, ale někteří diskutující takto argumentují.
Pátek, 24. února 2017 - 08:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6489
Registrován: 1-2007
Praha-Masarykovo nádraží: Obnoveno bistro vlevo od vchodu. Na čepu Kozel 10, Hubertus 11 (za 29), Radegast 12. Mají různé polévky, řízky, saláty. Na to, že se jedná o centrum Prahy, tak jsou ceny docela v klidu. Včera jsem si dával naprosto vynikající boršč.
M_g
Pátek, 24. února 2017 - 09:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 725
Registrován: 6-2006
Borovička:
Aha, hmm, no tak se mějte, pane majore...
22michal
Pátek, 24. února 2017 - 09:50:28  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Brno- Slatina- poblíž nádraží je Restaurace Na celnici. Přesně tady. Otevřeno (nebo znovuotevřeno?) asi nedávno, ale vaří výborně, většinou polévka a šest meníček za 75Kč, k tomu ještě bývá další minutka. Pivo jen Starobrno 10. Nekouří se.