Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Bobo
Pondělí, 09. ledna 2017 - 11:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13391
Registrován: 5-2002
ústí nlz, přerov, o.svinov, kolín furt stejný.
lysá protistánkuje
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pondělí, 09. ledna 2017 - 16:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 11-2012
K tomu Přerovu jen doplním, že s kolegou jsme koncem roku dokončili obejití všech hospod v Přerově za účelem hodnocení kvality piva a pokrmů.
Pokud by někdo měl nějaký ten čas a chtěl by pro schůzku či jednání využít něco lepšího než pověstnou nádražku či hromadu heren naproti přes ulici, tak zde máte něco poblíž:

http://www.parnikpivovar.cz/ (cca 5-10 min cesta)
http://unovaku.cz/ (cca 10-15 min cesta)

V obou dobré pivo a hlavně vynikající jídlo. A pokud to tu čte Mouka, tak na ty Nováky jsi mohl dojet za nama, kdyby jsi jel dřívějším vlakem. Já pak zdrhal na hokej.[biggrin]

Kurňa, ještě toto, to je do pěti minut na Čechovce:
http://www.aniccindvur.cz/

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Pondělí, 09. ledna 2017 - 22:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 3-2005
V nádražce ve Veselí nad Lužnicí přijmou číšníka nebo servírku. Tak jen kdyby měl někdo zájem o zajímavou práci [happy].
Vojtěvákos
Úterý, 10. ledna 2017 - 07:38:54  
Neregistrovaný host
185.16.181.248
K tomu Přerovu - v tamní nádražce jsou zrušeny automaty, platí zákaz kouření a podnik je otevřen skoro nonstop.
Úterý, 10. ledna 2017 - 10:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 3-2005
..ale jinak to doupě na 1.nástupišti zústalo stejné??
Vojtěvákos
Úterý, 10. ledna 2017 - 11:15:05  
Neregistrovaný host
185.16.181.248
To zůstalo, zajímavé je že většina osazenstva pije lahváče než čepované...protože je levnější, ale do hospody se přece chodí na čepované.
Bobo
Úterý, 10. ledna 2017 - 15:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13392
Registrován: 5-2002
a je tam kurevská zima. člověk vyleze z netopícího Rx[sad]
pamatuju si dobře, že vzadu byla "normální hospoda"?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Úterý, 10. ledna 2017 - 16:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 11-2012
Přerovskou nádražku bych hlavně nenazýval hospodou.
Jinak k tomu placení tam mám jednu historku.
V rámci Tour de beer 2016 jsem šel zaplatit naše dvě piva a dáma za pultem si řekla o 44 Kč. Dal jsem ji padesátikorunu a řekl, že je to dobré. Ona jen vytřeštila oči a řekla: "Co? Opravdu?!"
Tak jsem jen odvětil, že všem platím stejně a šel jsem. Zřejmě jsem byl v ten den nejbohatší zákazník. [biggrin]

Na další hospodu si tam nepamatuju. Přes ulici bývala Nádražanka, ale místo ní je teď další herna.
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Úterý, 10. ledna 2017 - 17:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4756
Registrován: 5-2007
Pavel_Večeřa
Celkem slušně se dá popít i v restauraci Na Jižní ,kde též vařej "svoje".Sem tam mívají i cenově zajímavé akce..vloni v létě např.všechny piva za 15 resp 18 kaček.
Ale dobře se dá popít i zde ,ale to vše asi víš.
Mmch.-30.1.taky půjdeš v Přerově na hokej?

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
749.243-2
Úterý, 10. ledna 2017 - 21:03:02  
Neregistrovaný host
37.188.188.250
Nedávno jsem velebil nové minibary na Rx Praha-Plzeň. Ovšem aby se to nepletlo, tak Ex (mnichováky) jsou místo dumpingových cen v Rx, obsazeny minibary JLV, které i ve vlacích bez jídelního vozu mají standarní ceny JLV, což je např. káva za 45Kč.
Takže, lidě bdětě a ať vám nezhořkne v hubě [biggrin]
Středa, 11. ledna 2017 - 16:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 11-2012
Paveldacicky:
Já mám permanentku, takže poctivě chodím na všechny domácí zápasy a čas od času zajedu i na výjezd, ale to jen a pouze ve vlastní režii, protože odmítám jezdit v buse s těma ožralýma kokotama, kteří na zápase dělaj akorát bordel...

Jinak město jsme poctivě prošli opravdu celé. Nyní je v Přerově 105 +- hospod. (Něco zařvalo po EET, něco zase přibylo.)
Ještě perlička s železniční tématikou:
V Irské hospodě maj sedadla z nějakého osobního vozu, zřejmě původní řada Bmee
https://www.facebook.com/StPatrickPrerov/photos/a.108178936861583 1.1073741829.1015550441906391/1081790648615703/?type=3
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Středa, 11. ledna 2017 - 20:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4763
Registrován: 5-2007
Což o to,já mám zas permici do Budějc.Takže 30.1. se můžem potkat.A možná,že do Přerova pojedem s partičkou o den dřív.Tak si ty památky projdem.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Čtvrtek, 12. ledna 2017 - 05:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 11-2012
Tak to abych bral v pondělí a úterý dovolenou. [biggrin]
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Neděle, 15. ledna 2017 - 10:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6464
Registrován: 1-2007
Hlásím, že nádražka ve Studénce prochází nějakou rekonstrukcí, takže je dočasně zavřená.
Neděle, 15. ledna 2017 - 12:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 10-2007
Mouka:nádražka ve Studénce bude ubytovna.[ko]
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Neděle, 15. ledna 2017 - 15:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6465
Registrován: 1-2007
Jerry66: Jako pro zaměstnance ČD, nebo pro sociálně slabé? Tušitě něco bližšího?
Neděle, 15. ledna 2017 - 19:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 10-2007
Mouka:pro letiště ,ale nic bližšího moje zdroje neříkají.Docela mně to s..e ,do budvarky sem rád zašel.Trochu zahuleno ,dvanáctka jako křen a jídlo taky ušlo.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
přerov
Neděle, 15. ledna 2017 - 21:48:12  
Neregistrovaný host
85.92.42.253
a je tam kurevská zima. člověk vyleze z netopícího Rx[sad]
pamatuju si dobře, že vzadu byla "normální hospoda"?


V létě zas parádní chládek. Vzadu bývala velká jídelna, ze dveří doleva, vzít tác a bagr, první na řadě výčep /Přerov 10 za 2,50/, pak polévka, saláty kompoty, zatočit do pravého vinglu, nafasovat gábl a všechno došoupat ke kase.
Úterý, 17. ledna 2017 - 15:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6466
Registrován: 1-2007
Znalci pražských nádražek, jak to vypadá v Hostivaři a v Radotíně? Je tam otevřeno i přes zimu? Čepuje se něco kromě Staráče?
Úterý, 17. ledna 2017 - 18:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 6-2016
Ta Hostivař by mě také zajímala. Mám na ni krásné vzpomínky.
Středa, 18. ledna 2017 - 18:09:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 3-2004
Radotín funkční. Na čepu Staráč a Bráník 11, min. přes poledne se vaří. Posledně jsem si dával prasečí výpečky a mlaskal jsem si. Hostík by snad fungovat měl.
Cogwheel
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 10:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4447
Registrován: 1-2012
Historická budova Hlavního nádraží v Praze se má začít opravovat (bez Italů): https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/oprava-fantovy-budovy-bude-st at-730-milionu-skonci-v-roce-2022-12209
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 20:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 1-2009
Tak,v nádr.hospodách Praha Braník,Praha Radotín,Olomouc hl.n.,Č.Třebová,Praha Smíchov a v stovkách ďalších už nebudú otravovať smradom z cigariet fajčiari.Dnes je veľký deň pre nás,nefajčiarov[ok][ok][ok]Nechápem ľudí,ktorí dajú aj 100 kč za krabičku toho svinstva,škodia hlavne sebe.Takže za niekoľko týždňov už si vychutnáme obed aj večeru[jidlo]bez smradu z tabaku.Ďakujem senátu ČR
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 21:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 5-2007
Seznam letošních i plánovaných oprav, i v přehledných tabulkách..[wink]
http://ekonomika.idnes.cz/szdc-zverejnila-seznam-nadrazi-na-oprav y-v-roce-2017-fsn-/eko-doprava.aspx?c=A170119_122201_eko-doprava_ suj

Přílepy:
Nějak tomu nevěřím, dopadne to jako vždy u nás: kouřit se bude stejně téměř všude, úplně stejně jak si zákon nezákon doteď bez problémů kupujou cigaretky např. i všichni do 18let...U flašky občas prodavač "občanku" vidět chce, ale u cigaret jsem to nikdy neviděl[sad][sad]
Pátek, 20. ledna 2017 - 00:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 8-2012
Nechápem ľudí,ktorí dajú aj 100 kč za krabičku toho svinstva
To nechápu ani já, 100% celoživotní nekuřák.
Na druhé straně nechápu lidi, co do těch hospod masochisticky lezou a dožadují se sociálního inženýrství stran kouření - lezete snad do bordelu s požadavkem, aby se tam nekouřilo (mám na mysli felaci) taky?
V současnosti se tu nastavil oboustranně přijatelný status quo, kdy spousta podniků přešla na nekuřácké (a je na to hrdá a používá to v konkurenčním boji jako výhodu), jiné mají k tomu účelu oddělené prostory a jiné to prostě berou jako součást toho hospodského habitatu. Já si třeba nedovedu představit "Vystřelené oko" na Žižkově jinak než jako zahulené doupě (stejně se po zavedení nového zákona budete muset procpat hroznem kuřáků před vchodem - anebo narazíte na "Klub u Voka", vstup jen pro členy).
Jenže extrémní zmrdy z různých organizací "páchajících dobro" to sere, zmrd nejde na kompromis, zmrd musí zvítězit na celé čáře a protivníka zadupat do země, protože z toho zmrd žije.
Zrovna nádražky byly vždy zaplivanými pajzly, prvotřídní restaurace patřily k železnici naposled za první republiky. A že tam výborně vaří a přitom se tam kouří? V životě jsem teda nebyl ani v jedné ze seznamu, ale už jsem viděl spoustu nádražek zavřených... máte jistotu, že po půlce roku spíš bude hospoda bez kuřáků, anebo nebude vůbec?
Ale jo, třeba se nekuřáci budou houfně domáhat jejich otevření, když už mohou dát plně průchod své vášni pro nekouření, hipsteři otevřou v Braníku a na Smíchově čajovny s výhodným menu chia semínek a artyčoků, kuřáci zahodí své hřebíky do rakve a země má bude zase krásnější. Jenže něco mi říká, že to tak zase nebude, že neustále další a další zákazy a nařízení neomylně zase skončí průserem podobným tomu, co zde byl do roku 1989.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 20. ledna 2017 - 06:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7636
Registrován: 5-2002
T.H. Stručně řečeno - do hospod nechodím, proto je nenávidím, a proto ať se tam u oběda kouří.
Pátek, 20. ledna 2017 - 07:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10726
Registrován: 3-2005
ad.T.H.: S tvým příspěvkem bych se mohl zcela ztotožnit.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Pátek, 20. ledna 2017 - 09:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 8-2012
do hospod nechodím, proto je nenávidím, a proto ať se tam u oběda kouří
Vy máte svéráznou logiku... nebo to má být jako podsunuto mně? Další, co mě zná líp než manželka [happy].
Do hospod chodím (včera zatím naposled), nemám k nim vůbec žádný emotivní vztah a na oběd chodím tam, kde mají "stavebně oddělené prostory" popř. jsou nekuřáčtí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 20. ledna 2017 - 09:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12824
Registrován: 5-2002
TH: kde se to (#4207) podepisuje...?
dvx
Pátek, 20. ledna 2017 - 10:00:11  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Velmi vyjímečně musím T.H. také souhlasit.
Pátek, 20. ledna 2017 - 10:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13211
Registrován: 12-2007
Také souhlasím s T. H. a dodávám:

Tak,v nádr.hospodách Praha Braník,Praha Radotín,Olomouc hl.n.,Č.Třebová,Praha Smíchov a v stovkách ďalších už nebudú otravovať smradom z cigariet fajčiari.
Tím hůř, protože zatímco dosud kouřili v místech, kam jsem nechodil (mj. právě s vědomím, že jde o kuřácké prostory), tak nyní budou chodit kouřit ven (pokud se na tu hospodu nevykašlou úplně - viz předřečníci), tzn. do prostor, kterým se nevyhnu ani coby běžný chodec, resp. "nádražku nenavštěvující" cestující.

Dnes je veľký deň pre nás,nefajčiarov
Rozhodně to pro mě, celoživotního nekuřáka, žádný "velký den" není; spíše naopak - viz mj. výše.
Pátek, 20. ledna 2017 - 18:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 11-2012
Jako nekuřák se některým lidem také divím. Zákaz kouření chápu možná tak v restauracích a jídelnách, (Ať už v čase oběda nebo nafurt.) ale proč to zakazovat lidem v hospodách často několikáté cenové skupiny? Když se to nekuřákům nelíbí, tak ať tam kurva nechodí a jdou do zmiňovaných restaurací, kde si 100% vzduchu mohou užívat do aleluja. On je tam snad někdo nutí chodit? Já osobně to řeším tak, že mám dvoje hadry. Jedny do civilu a jedny do hospody. Pouze jednou za nějakých 16 let se mi blbě dýchalo, tak jsem to řekl ostatním, že zdrhám, a valil jsem pryč. To vše bez keců a nadávání na kouření...

PS: Nejlepší hláška z hospody od kuřáka: "A nepříjde ti jako blbé, že mi tady do toho kouření žereš?" [biggrin]
Tak a teď už budu zase hodný...
ČMŽO Elektronika.
Pátek, 20. ledna 2017 - 19:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 10-2007
Místo kouření nebo nekouření v knajpě by se mněly řešit podstatné věci.Nejlepší že k tomu zákonu napatlali další věci které s tím nesouvisí svině.A já kouřím jen v hospodě a obtěžuju lidi jen co tam chodí dobrovolně.Někdy zahulená nádražka mněla taky něco do sebe.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Sobota, 21. ledna 2017 - 08:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7639
Registrován: 5-2002
Zákaz kouření chápu možná tak v restauracích a jídelnách - jenomže tak to nepochopili poslanci a odnesly to tak začouzené bary, kam si opravdu většina jde jen zapálit. Nádražky s jídlem, byť mnohdy nenáročné kvality, by to ale být neměly. Oddělení prostor se bohužel neosvědčilo, protože nekuřákům bývá vyhrazena často malá místnost bez oken, do které se jde skrz zahulený lokál a ještě tam obvykle nechodí obsluha. Možná jen mám, tam kde chodím na jídlo, zrovna takové. Pro mne je tedy tento výsledek lepší variant a než současný stav. Nekuřáckou hospodou ze silně kuřácké se staly dobrovolně v uplynulém roce, kam občas zavítám, dvě.
Bobo
Sobota, 21. ledna 2017 - 09:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13415
Registrován: 5-2002
mělo se dělat stavební odělení k/n. gde neni, tak celonekuř.
ve varech je nekuřácká hospoda celá 1 a dělená asi tak 0.
já chodim dohospy gdyž mam chutě na točený nebo na jídlo. ařešim to tak, že chodim odpoledne, to tam skoro nikdo neni......
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mladějov
Sobota, 21. ledna 2017 - 12:48:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9443
Registrován: 3-2007
A to se týká i kouření na zahrádkách hospod ?
Neděle, 22. ledna 2017 - 19:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6468
Registrován: 1-2007
Podle mě si má majitel sám určit, jestli se u něj bude kouřit, či nikoliv.
Teď budou stát kuřáci před hospodou, zabírat místo na chodníku, rušit noční klid, dělat bordel. Do toho budou třeba v mrazech na tajňačku kouřit na záchodě, pak to budou házet do mísy a ucpe se to.
Děti se taky budou ptát rodičů, proč jsou na každým rohu zástupy s cigaretou.
Pak se ještě bojím toho, že zákaz přitáhne nové zákazníky v podobně rodičů s dětmi. Raději budu v hospodě s kuřákem než s uřvaným děckem. Děcko ruší víc.

Mladějov: Myslím, že zahrádky a vodní dýmky nejsou zahrnuty do zákazu.
Neděle, 22. ledna 2017 - 21:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7643
Registrován: 5-2002
Mouka - úplně mimo. Dojděte se podívat před čistě nekuřácké podniky a nezveličujte.
Neděle, 22. ledna 2017 - 23:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4252
Registrován: 8-2012
Mě by spíš zajímalo, co přijde na řadu po kouření v hospodách. Protože u tohohle zákazu se pachatelé dobra nezastaví, to je jasné.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 23. ledna 2017 - 05:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6469
Registrován: 1-2007
Borovička: Já bych řekl, že dneska zas moc kuřáků do nekuřáckých podniků nechodí. Ale když budou všechny najednou nekuřácké, tak to bude mnohem horší. Třeba se moje obavy nenaplní, budu jenom rád.
Pezos
Pondělí, 23. ledna 2017 - 16:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 4-2014
T_._H_.:
"Mě by spíš zajímalo, co přijde na řadu po kouření v hospodách. Protože u tohohle zákazu se pachatelé dobra nezastaví, to je jasné."
Co třeba auta? Šotokomouši, kteří by rádi nakazovali kdy a kam se mají lidi dopravovat, by skákali blahem.
Pondělí, 23. ledna 2017 - 22:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2803
Registrován: 8-2004
Zase nepřehánějte, pánové. Zákaz kouření platí v mnoha zemích světa a všude se osvědčil. Někde si dokonce majitelé lokálů pochvalují, že mají víc platících hostů, protože k nim už nejdou jen na jeden drink a deset cigaret. Nevím, proč by zrovna Česko mělo být výjimkou z tohoto celosvětového trendu. Mě spíš mrzí, že se z toho zákona nakonec vyjmulo kouření v autě, pokud je v něm dítě. To je velká škoda pro ochranu zdraví dětí. I když, kdyby bylo na mě, já bych úplně zakázal kuřákům mít děti. Ale to je zatím v naší společnosti neprůchodné. Snad za pár let i tímto směrem dospějeme.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 24. ledna 2017 - 01:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4261
Registrován: 8-2012
Co třeba auta?
To bude fungovat jen v uzavřených ekologistických, hipsterských a šotoušských komunitách, ve skutečném světě má auto přece jen spoustu praktických vlastností. Nějaké ty lidumilné zákazíčky kam nejezdit, to snese jen pár umrtvených center měst, přitvrzování silniční buzerace jde taky jen do doby, než společnost spustí autoimunitní reakci a nakope jim prdele.
Ale obrovským nepřítelem neobolševiků jsou třeba velké obchodní domy... dotažení zákazů prodeje minimálně v neděli (ale třeba i sobotu odpoledne a bez nonstop provozu) za srdceryvných scén, jak chudáci prodavačky, matky od dětí, nemohou být s nimi na výletě v přírodě, čímž trpí jejich vývoj, to bych viděl jako vcelku hotovou věc. Mají to přece v zemi XY, čímž je to automaticky dobré.
Mimochodem, všimli jste si teď v reportech ze sjezdu Melounů (navrch Zelení, vevnitř rudí), jaké zásadní pičoviny tam řešili (pardon, řešili/y)? Čeština pro to má idiom "nevědět roupama co by".

já bych úplně zakázal kuřákům mít děti. Ale to je zatím v naší společnosti neprůchodné
Další originální český šotodiktátorek... Takový Hitler akorát odebíral méněcenným děti na převýchovu, ale tenhle by je rovnou zakázal, zřejmě nějakou povinnou sterilizací. No, na sociální inženýry to dnes ještě asi bude moc drsné, ale ono od "neprůchodné" po "společenská objednávka" stačí pár let (Barnevernet náš vzor).
Bane, těmto lidem bude prostě vadit všechno a ochrana zdraví nekuřáků je jen zástěrka - když nebude důvodem kouření, tak to bude něco jiného. Zmrdi nikdy nejsou spokojeni, nemají schopnost kompromisu a poženou vše do extrému... Držte se, jedeme z kopce: zatím zakazují kouření v prostorách, kde se nekuřák nemusí vyskytovat - ale za chvíli budou zakazovat děti! :-Q
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 03:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2804
Registrován: 8-2004
Sice jsem do této debaty moc nechtěl jít, ale když si o to T.H. řekl, tak s chutí do toho. Je obecně prokázáno, že děti rodičů, kteří kouří, jsou mnohem častěji nemocné s problémy, souvisejícími s kouřením. I rakovina plic už byla u takovýchto dětí zaznamenána. O tom, že je prokazatelně mnohem větší pravděpodobnost, že takové děti sami začnou kouřit, ani nemluvím. Proto právě ochrana dětí před kouřením, včetně kouření ze strany rodičů, by měla být pro stát priorita. Mimochodem, slyšel jsem, že na Slovensku už prý soud matce kuřačce dítě odebral, takže pro podobný případ nemusíme chodit hned do Norska [wink]
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 24. ledna 2017 - 08:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 8-2012
O co jsem si řekl? Že nám nějaký šotoHitler bude kázat o svých nejnižších pudech, jak bude stát (v jeho představách rovná se on) zakazovat a přikazovat, odebírat a nakonec i zabíjet? No tak si poslužte, já s takovými narušenci rozhodně polemizovat nebudu.
P.S. O severním Balkánu nemám žádné iluze, tam se "odebírají" děti mezi kamarády v prvňáčkovské třídě nebo ve školce.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 12:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 8-2004
Ono spíš moc nemá smysl se bavit s Vámi, militantním odpůrcem jakýchkoliv regulací. Že Vy budete voličem Svobodných? Jenže takto svět fungovat nemůže a už vůbec ne v tom našem zaostalém Česku, kde stále přežívají tendence z minulého režimu, jak stát co nejvíce ochcat.
P.S.: Než mi opět začnete nadávat do bolševiků, vězte, že jem dlouhodobým voličem TOP09.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
M_g
Úterý, 24. ledna 2017 - 13:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 683
Registrován: 6-2006
Tak mi nezbývá, než vám popřát, aby se co nejdříve objevil Peno2, který zjistí, že Peno nesplňuje nějakou "veledůležitou" pro něj podmínku (nebojte, že se nějaká nenajde, například vaše úplná zaostalost), pro kterou bude občanská povinnost každého správného občana Peno alespoň vykastrovat, případě úplně ukončit jeho zásahy do chodu světa.


No, kdyby šlo jen o vás, tak bych vám skutečně Peno2 popřál co nejdříve, ale že jde v takovém případě i o všechny okolo, tak se snad ze snah vládnutí nad ostatními vyeliminujete dřív, něž ovlivníte vy nekvalitu života jiných.
Úterý, 24. ledna 2017 - 14:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 8-2004
Hmm, takže když docházejí racionální argumenty, tak přejdeme do osobních útoků. I to o něčem svědčí. Jen mi dovolte podotknout, že všechny drogy jsou regulovány, většina z nich je dokonce nezákonných, tak nevím, proč by zrovna tabák, nejzhoubnější droga lidstva, neměl být regulován. Zejména, když jeho škodlivost byla již dávno prokázána. Tečka.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
M_g
Úterý, 24. ledna 2017 - 14:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 6-2006
Osobní útok? Nene. To je jen zrcadélko...
Úterý, 24. ledna 2017 - 14:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 8-2012
Že Vy budete voličem Svobodných?
Těší mě, že máte pěkný jednoduchý svět rozškatulkovaný podle voličských preferencí, ale nějak vám do něj nepasuju a zároveň je mi úplně ukradené, koho jste volil, to je nulový argument. Mluvme k věci: chcete kuřákům zakazovat děti a sere vás, že je to "neprůchodné". Tím jste teda předběhl další "pachatele dobra" na míle daleko, ale nebojte se: když za to vezmete správně propagandisticky, tak od "neprůchodné" po "společenská objednávka" je zhruba 10 let. V roce 1932 by taky nikoho nenapadlo, že se budou neárijským podlidem odebírat děti na převýchovu a průmyslovým způsobem "konečně řešit" Židi.

P.S. Racionální argumenty s vámi vůbec nepřišly, nemohly tedy ani dojít. A v tomto případě neplatí ani ochrana "práva na názor", pokud tím hlásáte nějakou eugeniku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 5-2002
T.H. - trvale jste na tomto fóru svými ultranázory off topic. Toto není diskuzní fórum o politice, fašismu a totalitě.
749.243-2
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:07:56  
Neregistrovaný host
82.145.219.84
Copak by asi řekli kuřáci, kdybych si v jejich kuřácké hospodě, před sebou zapálil v pixličce odřezky izolace a celý večer rozháněl kouř okolo sebe a tvrdil, že bez téhle kratochvíle mi pivo nechutná? Kouř jako kouř, přeci :-]
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 8-2004
T.H.: Eugeniku? Tak na to už fakt není co říct. Podle názoru Vás a Vám podobným, které mimochodem přesně kontrastují právě s názory Svobodných, by se tedy měl legalizovat pervitin, heroin či kokain a nechat na každém, ať si zkazí život, a ještě byste takovým lidem nechali děti, protože rodina, byť zkažená drogami, je lepší, než když se o děti takových „rodičů“ postará stát, v mnohem zdravějším prostředí. Jak chcete, zařiďte si takový svět, ale nevnucujte mi ho, protože já v něm žít opravdu nechci. Já chci svět, který nebude zfetovaný jakoukoliv drogou, včetně tabáku.

(Příspěvek byl editován uživatelem peno.)
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
M_g
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:40:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 6-2006
Borovička T.H. - trvale jste na tomto fóru svými ultranázory off topic. Toto není diskuzní fórum o politice, fašismu a totalitě.
Obracíte se na nesprávného. To musíte adresovat šílenci s nickem Peno!
M_g
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 6-2006
749.243-2:
nejprve se musíte ptát, co by na to řekl majitel. A vo tom to je.

Stejně je pěkné, jak se nás tady snažíte přesvědčit, že jsou hospodské komunity, které se baví celé večery kouřícími odřezky z izolací.
Úterý, 24. ledna 2017 - 16:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4267
Registrován: 8-2012
by se tedy měl legalizovat pervitin, heroin či kokain
Diskuzní faul argumentací ad absurdum. Nic takového jsem JÁ nenapsal, jen se mi to VY pokoušíte podsunout a horečně s tím polemizovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 17:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 8-2004
To Vy tu argumentujete absurditami typu eugenika, tak se pak nedivte, že Vám oplácím stejnou mincí, protože na absurdní a iracionální „argumenty“ se jinak odpovědět ani nedá [uhoh]

Edit: Nicméně by mne skutečně zajímala Vaše odpověď, zda byste v takovém světě úplně bez pravidel chtěl žít, když tak prosazujete co nejméně pravidel.

(Příspěvek byl editován uživatelem peno.)
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Úterý, 24. ledna 2017 - 17:46:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4268
Registrován: 8-2012
O eugenice mluvím, protože váš návrh "bych úplně zakázal kuřákům mít děti" eugenikou je. Doufám, že jste si význam toho slova vygooglil: děti by směli mít jen ti "lepší" - blonďatí, modroocí, nekuřáci... podle preferencí toho kterého diktátora.
v takovém světě úplně bez pravidel
Opět argumentace ad absurdum, o "světě úplně bez pravidel" tu zase polemizujete jen VY.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. ledna 2017 - 17:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 4-2003
Peno, proč by měl stát určovat, zda se v hospodách může či nemůže kouřit? Návštěva zařízení restauračního typu či hospody je akt ryze dobrovolný, návštěva není ničím a nikým nařízená, vstup a pobyt není nezbytnou potřebou. Je na osobním rozhodnutí každého jedince, zda takové zařízení chce či nechce navštívit, stejně tak jako volba konkrétního podniku, včetně výběru kuřácký/nekuřácký. Nabídka je pestrá v obou kategoriích. Provozovatel nabízí určitou službu a záleží jen a pouze na zákazníkovi, zda tuto službu bude konzumovat. Tak mi vysvětli, proč by měl do vztahu poskytovatel-zákazník vstupovat stát

Proč bys zakázal kuřákům mít děti? Respektive, proč jen kuřákům? Proč jsi ze spektra potenciálně škodlivých faktorů vypíchnul jen kouření? Nezdravá jsou i tučná jídla. Nebo sladké jídla a nápoje. O alkoholu nemluvě. Proč bys nereguloval i konzumaci těchto potravin? A proč bys nezakázal mít děti i jejich konzumentům? V čem je rozdíl, že kouření zakazovat a kuřáky postihovat, zatímco ostatní prohřešky proti zdraví ne? Mimochodem, existuje i řada predispozic, které se mohou odrazit na zdraví potomků. Zakázal bys mít děti i takovým lidem?
Peno:
"Jen mi dovolte podotknout, že všechny drogy jsou regulovány,"
Tak to ani náhodou. Existuje množství drog, které nejsou nijak regulovány. A jejichž regulace by byla přinejmenším absurdní. Byť věřím, že rozliční sociální inženýři by se nezalekli ani toho.
Peno:
"To Vy tu argumentujete absurditami typu eugenika"
Nikoliv. To ty jsi vytáhnul eugeniku a chtěl bys ji aplikovat v praxi. To ty chceš nařizovat, kdo je a kdo není hoden zplodit potomky.
Peno:
"Mimochodem, slyšel jsem, že na Slovensku už prý soud matce kuřačce dítě odebral, takže pro podobný případ nemusíme chodit hned do Norska"
Bližší informace, souvislosti, odkaz? Nebo je to pouze v rovině "někdo někde říkal, že se prý stalo"?


--- ---

Mladějov:
" A to se týká i kouření na zahrádkách hospod ?"
Zákaz kouření se v případě stravovacích zařízení týká vnitřních prostor. Tedy otevřených, venkovních zahrádek se zákaz netýká. Stejně tak se stravovacích zařízení netýká zákaz vodních dýmek.

Absurdní v zákoně je, že elektronické cigarety jsou stavěny na roveň klasickým cigaretám a kde je kouření zakázáno, tam je zakázáno i používání elektronických cigaret. Až na dvě výjimky - stravovací zařízení a… A zoologické zahrady. Proč právě v ZOO se elektronická cigareta používat může, zatímco např. na sportovištích nikoliv, to mi hlava fakt nebere.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 24. ledna 2017 - 18:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 8-2004
Asi jsme se nepochopili, nechci zakázat kuřákům mít děti, ale vychovávat je. Děti by neměly vyrůstat v zakouřeném prostředí. Pokud takoví kuřáci budou kouřit tak, aby to děti nemuseli čichat a vidět, pak ať si pro mě za mě děti mají. Jenže to většina kuřáků neumí a takovým bych děti opravdu bral, protože to je týrání dětí, úplně stejné, jako když se rodič ožere a dítě zmlátí. To není eugenika, to je jen ochrana dětí. A děti jsou budoucnost nás všech, ne jen svých rodičů!
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]