Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 18. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pružinskij
Středa, 09. srpna 2017 - 09:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 4-2015
Apollo_17: Bez osobní vysírky by to nešlo, že? Názor na životnost polských výrobků si ponechám (výstižně to vyjádřil strojvedoucí D. a to je chytrej chlap, nicméně vás s tím nebudu obtěžovat) a ohledně věku jste se také spletl, už pár let nejsem mladý pán.
West code was broken.

Středa, 09. srpna 2017 - 10:47:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2009
Co stalo na 170 za Ošelínem, že je tam tak dlouhá pomalá? Byla vůbec trať Cheb - Plzeň od koridorizace někdy bez pomalých, vyjezditelná dle jízdního řádu, Pendolinem obzvlášť?
Středa, 09. srpna 2017 - 10:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 3-2009
ad večerní rychlíky, resp. Sp Plzeň - Cheb. Kraj mi odpověděl, že nemá na prodloužení Sp peníze, ať napíšu na MD. MD odpovědělo, že nemá peníze na rychlík, ať napíšu na kraj. Milé!
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 08:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6078
Registrován: 8-2007
Pružinskij:(výstižně to vyjádřil strojvedoucí D. a to je chytrej chlap,

Tak když to říkal D.,tak to musí být pravda.[biggrin]
A co tam bude mít tu krátkou životnost?Německé motory,německé převodovky,německé kompresory,německá klimatizace,německá brzdová výstroj Knorr,slovenský VZ,česká sedadla,polská ocelová skříň,polská skla....?

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 09:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2017
Přišla mi zajímá odpověď na moje 3 připomínky ke GVD - 1) byla k 183, 2) a 3) k Chebu.


1) Chápeme, že na trati 183 není situace zcela optimální. Rychlíky z Plzně odjíždí v 50. minutu, čímž se nestíhají některé přípoje. Proto byly ponechány do značné míry i osobní vlaky po celé hodině, které mají v Klatovech navíc těsnější návaznosti i ve směru Sušice. Na trati 183 se však jedná o přechodný stav na jeden rok, k další změně dopravní koncepce dojde po dokončení modernizace trati Rokycany – Plzeň (konkrétně tunelu u Ejpovic). Pak předpokládáme, že vlaky budou lépe proloženy. Pro jízdní řád 2017/18 se jedná o přechodný stav, se kterým ani dříve nebylo uvažováno.

2) Vlak po 19. hodině ve směru na Cheb uvažujeme jako jeden ze vstupů do společného projektu s Karlovarským krajem, kdy bychom rádi na spěšné vlaky pořídili nová vozidla. Pokud oba kraje i nadále budou mít o projekt zájem, je otázkou jednotek let, aby spěšný vlak po 19. hodině z Plzně směr Cheb byl provozován. Pro jízdní řád 2017/18 zřejmě zatím tento vlak zaveden nebude, ale připomínky jsou diskutovány s Plzeňským krajem a pokud budou nalezeny zdroje financování dříve, může tento vlak vyjet i před spuštěním projektu. To je však zatím předčasné předjímat.

3) V tomto případě lze pro Sp 1991 konstatovat to samé, co v případě 2) – o rozšíření provozu uvažujeme. Co se týče pozdějšího spojení z Mariánských Lázní, v tuto chvíli máme čerstvou informaci, že by v pracovní dny a neděli měl být veden nový expres z Chebu cca v 19:35 do Plzně, který objedná Ministerstvo dopravy. Stejně tak by měl být v ty samé dny obnoven dálkový vlak po 22. hodině večerní z Plzně do Chebu.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 09:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Bez osobní vysírky by to nešlo, že? Názor na životnost polských výrobků si ponechám (výstižně to vyjádřil strojvedoucí D. a to je chytrej chlap, nicméně vás s tím nebudu obtěžovat) a ohledně věku jste se také spletl, už pár let nejsem mladý pán.

Není potřeba, abys ze sebe dělal hloupějšího, než ve skutečnosti jsi [crazy].

Polák ušel ve vývoji v železniční technice hodně dlouhou a úspěšnou cestu. Těžko se s ním jen tak může někdo srovnávat. Pesa své jednotky dodává úspěšně i do Německa, těžko by si zejména Němci koupili mírně řečeno krám.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 10:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 3-2009
Tantin27: bod 3 je dozajista skvělá zpráva, klapne-li to!
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 16:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2017
jako jeden ze vstupů do společného projektu s Karlovarským krajem, kdy bychom rádi na spěšné vlaky pořídili nová vozidla
Ten Pepík je ale vděčnej bílej koník. Nejdřív tlačí Pantery na Horažďovice a teď nám svítá i ve směru na Karlovy Vary. Třeba jednou zadrátuje i Bezdružice a protáhne to do Teplý. Pokud tedy místo trati do Teplý sám dřív neskončí v teplákách.

Těžko se s ním jen tak může někdo srovnávat. Pesa své jednotky dodává úspěšně i do Německa, těžko by si zejména Němci koupili mírně řečeno krám.
Že jo, takový Regentalbahn by mohl vyprávět. Což mi připomíná, jak že jsou s tím spokojení cestující u DB? Za těch pět let od představení v Berlíně to musí mít jako úspěšný dodavatel kurňa vychytané.
Pružinskij
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 16:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 4-2015
Polák ušel ve vývoji v železniční technice hodně dlouhou a úspěšnou cestu
Tak to určitě, protože Kolzam v pravidelném provozu ještě kolem roku 2000 bylo v Evropě nějako jako UFO [biggrin](a dnes už jsou snad všechy sešrotovaný) a do Środy jezdila na pravidlech...pára. Z mála se roste rychle. Přesto si svůj názor ponechám.
A co tam bude mít tu krátkou životnost?}i Já o krátké životnosti nic nepsal.
West code was broken.

Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 18:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7453
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Tak to určitě, protože Kolzam v pravidelném provozu ještě kolem roku 2000 bylo v Evropě nějako jako UFO (a dnes už jsou snad všechy sešrotovaný) a do Środy jezdila na pravidlech...pára. Z mála se roste rychle. Přesto si svůj názor ponechám.

Jenže polské vlaky se úspěšně dostaly do pravidelného provozu v Německu a o to o několik dříve, než se to předpokládá u výrobků Škody Plzeň, přičemž Škoda nebyla firma, která rostla z nuly nebo z mála. To jen pro srovnání.

Nejde tedy o to, jak se z mála roste rychle, ale až kam se doroste. Polské firmě Pesa se podařilo vyrůst hodně vysoko. Vysoko natolik, že její vlaky jsou skutečnou konkurencí vlakům německých výrobců. To je prostě fakt, který se těžko okecává zejména nějakými výroky o páře a zastaralých výrobcích v roce 2000.
Pružinskij
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 19:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 4-2015
Ale já nepsal nic o tom, že by se PESE nepodařilo vyrůst a ani jsem nic nesrovnával s českou produkcí. A mmch., jestli se někde skutečně prosadily polský vozidla, tak v Itálii, tam zaujímají významné místo.
West code was broken.

Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 19:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6080
Registrován: 8-2007
Mladý pán Pružinskij:- Já o krátké životnosti nic nepsal.
- Navíc s čímkoliv z Polska bych byl opatrný - odepisujete 30 let, ale skutečná fyzická životnost může být velmi různá...
- Názor na životnost polských výrobků si ponechám (výstižně to vyjádřil strojvedoucí D. a to je chytrej chlap, nicméně vás s tím nebudu obtěžovat)


Tak Mladý pán psal o vysoké životnosti?Nebo jen blábolí a neví o čem?
Pružinskij
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 19:57:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 4-2015
Já jsem psal o různé životnosti - ne o vysoké nebo nízké. Máte zjevně problém s pochopením psaného textu. Starý pane. "Krátkou" nebo "vysokou" životnost se mi tady snažíte opakovaně podsunout, což je běžný diskuzní faul na úrovni čtvrtý cenový - tak si to užijte.




(Příspěvek byl editován uživatelem Pružinskij.)
West code was broken.

Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 20:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6081
Registrován: 8-2007
Já jsem psal o různé životnosti - ne o vysoké nebo nízké.

Tak nám Mladý pane řekni na rovinu,jak je to s tou životností polských vlaků.[biggrin]


(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 20:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7454
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Ale já nepsal nic o tom, že by se PESE nepodařilo vyrůst a ani jsem nic nesrovnával s českou produkcí.

Ale to je úplně jedno - Pesa vyrostla tak vysoko, že své motoráky dodává i do Německa. A to je podstatné - prosadit se na tak náročném trhu není jednoduché, přičemž těžko někdy dojde k tomu, že Pesa německý trh ovládne - své místo tam mají i jiní schopní výrobci a Pesa by to hlavně ani kapacitně nezvládla, když s kapacitou výroby má problémy už dnes.

A mmch., jestli se někde skutečně prosadily polský vozidla, tak v Itálii, tam zaujímají významné místo.

Tohle je celkem známé, ale s vozidly, která Pesa dlouhodobě dodávala do Itálie, by si v Německu ani neškrtla. Musela přijít do výroby jiná, kvalitativně a užitnými vlastnostmi zcela nesrovnatelná vozidla.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 23:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18116
Registrován: 5-2002
Ad 1): Ono se pořád mluvilo, že ten nový koncept s vlaky z Prahy do Plzně dvakrát do hodiny se spustí až po dokončení tunelu u Ejpovic. A bum, najednou na ministerstvu rozhodli, že už teď.

Ad 2): Vzpomněl jsem si na jedno jednání Plzeňský versus Karlovarský kraj, týkalo se to autobusů mezi Plzní a KV krajem. Přišli tři inženýři a hodinu tam vykládali, že "Copak vy, ale my jsme chudý kraj a my nemáme peníze", čekal jsem, že na závěr poporosí o drobáček na autobus, aby nemuseli domů pěšky [crazy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 11. srpna 2017 - 08:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6212
Registrován: 5-2002
Jojo, je to tak chudý kraj, že držej na trati do Potůčků tři žraloky o víkendu, věčně někde jeden hodinu dvě stojí a podobně... [happy] Takhle vypadá chudoba, když mám na postávání drahých vlaků v lesích. [happy]
Pátek, 11. srpna 2017 - 11:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 11-2009
H_k > ale to je preci logicky, ze kdyz to nejede a misto toho nekde postava, ze to nic nestoji [coze]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 11. srpna 2017 - 20:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 3-2015
Zítra se opět podívám po roce do Domažlic na Chodské slavnosti, využiju dopolední přímý Ec Franz Kafka, snad budou dostatečně posíleny soupravy po zkušenostech z lonska kdy se celou cestu z Plzně do Domažlic stálo v mnichováku.
Pátek, 11. srpna 2017 - 22:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
Martin_j: Ono tu jsou taky určité dohody s Bavorskem, kdy nový koncept na jejich straně je od GVD 2017/2018 a u nás už měl tunel taky být v provozu...
Sobota, 12. srpna 2017 - 10:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2017
Zdravím, mám dotaz na jakých vlacích dnes a zítra bude jezdit posílená klasika v rámci Chodských slavností na tratích 180 a 185 ? Případně jaké loko? Předem děkuji za informace. Fanda.
Sobota, 12. srpna 2017 - 11:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 7-2008
Na t180 jsou to zatím 754 066 a 754 029. Loni jezdily např. na 7406, 7410, 7414, 7419 nebo 7423.
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!
Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
Sobota, 12. srpna 2017 - 13:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 4-2012
Na trati 185 jezdit nebude, jen kvatro
Pružinskij
Sobota, 12. srpna 2017 - 15:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 4-2015
Tak nám Mladý pane řekni na rovinu,jak je to s tou životností polských vlaků
Diskuzí ve stylu třikrát faul, otázky na desetiletí dopředu a k tomu dávku smajlíků, musíte oslovit někoho jinýho, starý pane.
Pro normální lidi je LINK II morálně zastaralý už dnes, neb na kapacitu 6 kol (vymyšlenou a ničím nedoloženou dopravcem), která se nedají pevně zavěsit a za jízdy nebezpečně vrážejí do lidí, není nikdo zvědavý. Případným masochistům lze jen popřát příjemnou nadregionální jízdu ve Sp mezi Plzeňským a Karlovarským krajem...[biggrin] (také si dopřeji jeden smajlík, i když to k smíchu opravdu není).
West code was broken.

Sobota, 12. srpna 2017 - 16:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Pružinskij: Vymyšlenou a nedoloženou dopravcem - co jsem tak Sharkem jel, je tam 6 háků. Není to možná proto? A ty kola se tam vedle sebe vejdou. Nebo to chápu špatně? Jinak nadregionální jízdu v Sharku jsem Plzeň - Mariánky/Cheb absolvoval několikrát a pokud člověk je na vyvýšením místě, ne v NP části, tak mi to přišlo v létě docela pohodlné oproti B(d) bez klimatizace... [happy]
Pružinskij
Sobota, 12. srpna 2017 - 17:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 4-2015
Možná ano. Ale oficiálně jsem nic nikde nečetl a neviděl. A taky se jich tam vejde i 10 a více (v létě několikrát zažito) - a je to správně nebo ne? Samozřejmě, že se tam 6 kol na 6 háků vejde - akorát je drobnej problém, že ty kola, co jsou nejblíže WC, tak za jízdy mlátí do lidí, co chtějí projít kolem - nevšiml jsem si, že by šly napevno (např. pásy) upevnit tak, aby se nekývaly v podélné ose, podle zrychlení či zpomalení vozidla.
West code was broken.

Sobota, 12. srpna 2017 - 19:48:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6213
Registrován: 5-2002
Koukám 7423 dneska docela smolnej, ještě že jsem se vracel o 2 hod dřív... [happy]

Rychlík v 11 neposílený, ale stálo se jen tak přiměřeně, do 15 lidí na vagón...
Sobota, 12. srpna 2017 - 22:23:10  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72532
Registrován: 4-2003
kutipe:
"Na trati 185 jezdit nebude, jen kvatro"
Asi už to bude pár let, kdy i od Klatov na jednom páru jezdila klasika (Bh) a když na něčom jela jen 831+3×021+831 (nebo jen dva Bixy?), byla kapacita nedostatečná.
To jezdí opravdu o tolik méně lidí nebo je ta 842 (samotná?) jen tak narvaná? [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 13. srpna 2017 - 00:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 3-2015
Ještě loni jezdila v rámci Chodských slavností klasika i na trati 185 a protože mě to tehdy zaujalo tak jsem se s tím i projel a skončil v Klatovech a z toho pochází přibližně rok stará fotka. Do Domažlic jsem nakonec nejel začal jsem být ospalý po práci.
Přitom v Klatovech jsou opět 4 lokomotivy 754 takže jednu na to mohli klidně uvolnit i letos.
Neděle, 13. srpna 2017 - 20:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 4-2012
V Klatovech jsou opět 4 brejle, ale o víkendu jsou všechny potřeba na Rudu. Na Domažlice tedy kvatro a vůz. Jak to bylo narvané netuším
Pondělí, 14. srpna 2017 - 00:13:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6082
Registrován: 8-2007
Pružinskij:otázky na desetiletí dopředu a k tomu dávku smajlíků, musíte oslovit někoho jinýho

Tak Pane,Vy jste začal o odpisování na 30 let a další moudra...

Pro normální lidi je LINK II morálně zastaralý už dnes, neb na kapacitu 6 kol (vymyšlenou a ničím nedoloženou dopravcem), která se nedají pevně zavěsit a za jízdy nebezpečně vrážejí do lidí, není nikdo zvědavý.

Pane Pružinskij,pro normální lidi(kteří mají Oktávku,lemtaj Gambrinus a chodí na vlak 5 minut před odjezdem), je to moderní vozidlo.Podobně,jako Panter(třívozový má kapacitu 5 kol,dvouvozový asi 3,nebo 4).Množství kol,které jde přepravit v dopravním prostředku je odvislé od přání dopravce.Protože každý hák,kde se dá kolo "pevně zavěsit" ubírá pohodlná sedadla pro cestující.A mnohdy nebezpečně vrážejí do cestujících.
Morálně zastaralé vozidlo je takové,které využívá dávno překonané technické řešení.Počet kol,která se tam vlezou kriteriem nejsou.Třeba takový vlek 015 je morálně zastaralý,ale vejde se tam hodně kol.

Vaše hlášky jsou na úrovni konsatatování že"vlaky mají zpoždění proto,že se to o nich říká",které jste pronesl před několika lety.Pokračuje to hláškou,že 40 metrový vlak je morálně zastaralý,protože má jen 6 háku na kola.[proud]
Pondělí, 14. srpna 2017 - 07:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7466
Registrován: 4-2003
Pružinskij:Pro normální lidi je LINK II morálně zastaralý už dnes, neb na kapacitu 6 kol (vymyšlenou a ničím nedoloženou dopravcem), která se nedají pevně zavěsit a za jízdy nebezpečně vrážejí do lidí, není nikdo zvědavý. Případným masochistům lze jen popřát příjemnou nadregionální jízdu ve Sp mezi Plzeňským a Karlovarským krajem...


Většina lidí, co cestuje vlakem, jezdí v pracovní dny do práce - to jsou ti normální lidé, kteří proti žralokovi neřeknou ani ň. O víkendech jezdí zejména pěší turisté, přičemž jen někteří další (cykloturisté) si do vlaku berou kolo a tato skupina cestujících už jsou určitou specialitou. Reálně se kol do Žraloka vejde více, nežli šest, ale je potřeba si kola držet.

Kvůli nějakému ješitnému výpravčímu odkudsi z ašského výběžku, co si není schopen a ochoten pár stanic kolo držet a stát si u něj, se nemusí ČD podělávat až za ušima. To ČD nemají zapotřebí a pokud někde jezdí o víkendu enormní množství cyklistů, je snad lepší objednat speciální cyklovlak. Ovšem to je záležitost objednatele a nikoliv ČD. A kurvit uspořádáním interiéru vlak kvůli menšinovému cestujícímu (vyjma tělesně postižených) pro většinového cestujícího je nesmysl [wink].



Nakonec i v elefantech v okolí Prahy jsou cyklisté zvyklí po zaplnění prostor pro kola být s koly být v nástupních prostorech u dveří. Je to tam pak sice sado maso, ale nějak to vždy všichni přežijí, protože jde o vesměs o jednodenní akce a jízda s kolem se prostě takto jednou za čas přežije. Není možné očekávat, že se většinový cestující bude podřizovat cestujícímu menšinovému, navíc jezdící výrazně méně často, než ten většinový.
Mladějov
Pondělí, 14. srpna 2017 - 08:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10691
Registrován: 3-2007
Pružinskij: žralok morálně zastaralý, nevydrží 30 let..

Hele, z čeho vycházíš v předpokladu šmejdovitosti tohoto ? Mně se na tomhle vozidle nějaké věci technicky nelíbí, ale z pohledu cestujícího je to moderní vozidlo. Vy jste tam na tom Varsku a Ústecku nějak zmlsaní, nám ve StČ jezděj akorát Regíny, na 212 je Regina dokonce putovní výstavka mezi šukafonií, 854 reko a to je všechno.
714 s Baafx denně tam nemáte, co ?

Opakuju, z čeho vycházíš s tou šmejdovitostí - já že jsem pár hodin přednášek o tomhle vozidle odseděl (protože mne to zajímalo) a s člověkem, co to vykládal a má na starosti tyhle vozidla, jsme o tom kecali i mimopracovně, byl to erudovaný odborník a samozřejmě porodní problémy byly, ale nepotvrzuje tvoje teze (a obavy o sráčovitost, protože Polsko, jsem vyslovil taky).

Pro mne osobně zůstává elegantním motorákem Desiro, ač už má 20 let. Holt Poláci řadu věcí řešej dost těžkopádně a taky TSI a móda, takže masivní čumák, ale to je spíš věc sympatií.

A u vás je to místo špinavé klasy ze sedmdesátek/osmdesátek s plecháčem dost krok vpřed.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 08:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5306
Registrován: 9-2005
Dnešní náhradní souprava za rychlík Rx 753 v úseku Beroun - Praha. Foto: M. Melicharová


Pondělí, 14. srpna 2017 - 08:55:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 4-2003
Martin_zlivský: o chodských na 185 pendlovaly soupravy 842+Bdtn a 842+010
Pondělí, 14. srpna 2017 - 09:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11216
Registrován: 5-2004
Šrekem jsem jel vícekrát a to i s kolem a problém jsem nezaznamenal. Ani to že by kolo nějak "plandalo" - on tam je totiž krom háku i jakýsi bazmek držící zadní kolo v šikmé poloze. Tragický jsou háky v regině kde kolo u okna do něj mlátí řidítkama...

Spíš bych řek že to šrečí uložení kol "našikmo" je dobrá vychytávka šetřící prostor při zachování pohodové průchodnosti.

V takovým ešusu je pak lepší když je kol víc je nevěšet ale opřít o sebe neb místo dvou se vejdou hnedle tři na totéž místo...
Pondělí, 14. srpna 2017 - 10:16:43  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72539
Registrován: 4-2003
Problém s kolem je u nových vozidel zejména v Panterech, kam se na háky dá narvat obvykle jen silnička, vyndavání pak umí potrápit i u těch. Teda pokud se to nezměnilo (pochybuju).


Suri:
"Martin_zlivský: o chodských na 185 pendlovaly soupravy 842+Bdtn a 842+010"
Díky. To asi mohlo bohužel stačit.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 14. srpna 2017 - 10:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11219
Registrován: 5-2004
V ústeckým i hradeckým panteru jsem měl kolo na háku víckrát a kros se tam - na rozdíl od ešusu - dal v pohodě. Já mám nějak dojem že ty háky jsou ohnutý každej trošku jinak. Jestli šmejd už z výroby odkud to leze "jaxetovohlo" nebo je to měkký a přivohejbá se to rvaním kol netuším. Někdy tam kolo krásně zapadne a jindy je pakárna ho dostat tam a hlavně zpátky ven.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 10:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 4-2003
M_z: bohatě stačilo, na t185 vlaky byly viditelně prázdnější než v předchozích letech. Ono taky kdo by tím vlakem měl jako na chodský jet, když poslední vlak z Domažlic jede v 19:47, na Plzeň dokonce v 19:31, když se nepočítá EC ve 20:12. To je tak zoufale brzo, protože jak v pátek tak i sobotu je město narvaný a jede to tam minimálně do půlnoci. K čemu je vlak, když se tam sice nějak dostanu, ale zpátky ne - takže jedině gumokol. Je zajímavý, že na Poběžovice po t184 to může jet v sobotu o chodských i ve 22:32.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pondělí, 14. srpna 2017 - 11:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 4-2003
...a když není zajištěná smysluplná obsluha veřejnou dopravou, pak to dopadá tak, jak se o tom zmiňuje místní plátek, totiž že "Největším problémem uplynulého ročníku Chodských slavností byly tisíce aut, které musely pojmout Domažlice. Více návštěvníků do chodské metropole dorazilo v sobotu.....už po desáté hodině zhoustl provoz, auta se i na hlavním průtahu městem pohybovala krokem. Řidiči parkovali, kde se dalo.....i když odtahová služba pracovala naplno, na všechny hříšníky se nedostalo."
Pondělí, 14. srpna 2017 - 13:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 7-2007
Jinak k té kapacitě jednotlivých řad vozů/jednotek pro jízdní kola - to bych teda čekal, že Pružinskej bude vědět, že máme nějaké tabulky technických parametrů, kde je mimo jiné uvedený i maximální počet jízdních kol. Např. dvouvozový RP má kapacitu šest kol, třívozový RP pro deset kol, Pesy mají ofic. pět kol. A dopravce si to opravdu nestanovuje svévolně, jak si pan P. myslí.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 17:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5307
Registrován: 9-2005
S jízdními koly jsou problémy všude, i na cyklobusech. Jsou totiž neustále větší - širší řídítka, větší (širší) kola a rámy. Posledně jsem pomáhal kolegovi naložit cyklopřívěs na Brdy a některé háky jsme prostě nebyli schopni obsadit, protože tam přečnívaly řídítka, příp. šlapky.

Další kategorií problémů jsou elektrokola - jsou opět těžká, rozměrná a sakra náchylná na drahé poškození.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 19:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 12-2003
Včerejší 7414 a zátiší v plzeňském depu po vyzbrojení.
Úterý, 15. srpna 2017 - 09:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 2-2012
Bram: Většina lidí, co cestuje vlakem, jezdí v pracovní dny do práce - to jsou ti normální lidé, kteří proti žralokovi neřeknou ani ň.
No nějaké to ň přece jen říkají - neustále hučící klimatizace (průvodčím z toho musí j.bat), která zná jen horko/zima, vzduch většinou moc kyslíku nemá, občas vniká smrad z výfuku dovnitř, sem tam něco divně tluče, o nešťastných výsuvných schůdcích apod. nemluvě. Zdánlivé maličkosti, které však celkový dojem dost kazí.
Korupce je nejodpornější formou parazitování na společnosti.
Úterý, 15. srpna 2017 - 10:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7475
Registrován: 4-2003
Wilii Brkos:No nějaké to ň přece jen říkají - neustále hučící klimatizace (průvodčím z toho musí j.bat), která zná jen horko/zima, vzduch většinou moc kyslíku nemá, občas vniká smrad z výfuku dovnitř, sem tam něco divně tluče, o nešťastných výsuvných schůdcích apod. nemluvě. Zdánlivé maličkosti, které však celkový dojem dost kazí.

Já si zas hukotu klimatizace užívám v elefantech. Tedy ne že bych tím obhajoval nějaké nešvary žraloka, ale co jsem se s ním několikrát svezl, tak mi tedy nepřišlo, že bych se kvůli klimatizaci v něm cítil nějak nepohodlně. Nakonec i za elefanty jsem rád a může mne vždy jebnout, když vlezu do náhradní soupravy se žabotlamem. Elefanti, zejména ti starší jsou navíc z hlediska interiéru neskutečně opotřebovaní, potřebovali by přečalounit sedačky, mnohde je to už i na výměnu interiéru.

Možná pod dojmem z elefanta jsem u žraloka některé věci asi přehlížel, kdo ví....
Úterý, 15. srpna 2017 - 10:29:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11227
Registrován: 5-2004
" Elefanti, zejména ti starší jsou navíc z hlediska interiéru neskutečně opotřebovaní, potřebovali by přečalounit sedačky"

Což se asi i děje neb tuhle jsem jel přenajbrtěnou tuším 007 a nějaký nižší čísla (004?) jsem už taky viděl.

Ta první série zas má nejpohodlnější sedačky... Tak bych to radši neměnil nebo tam daj něco "dyzajnovýho"[rofl]
Úterý, 15. srpna 2017 - 12:10:39  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72550
Registrován: 4-2003
471 potřebujou hlavně nějak vylepšit (výrazně!) hajzly, protože jejich stav je obvykle dost strašnej, a i když občas nejsou zahumusený a omlácený, málokdy tam funguje vše, co by fungovat mělo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mladějov
Úterý, 15. srpna 2017 - 12:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10698
Registrován: 3-2007
Holt do vlaku, který denně přepraví 20 000 lidí, se musí dávat víc, než do toho, ve kterém se vymění 500 lidí, totéž tratě.
Tohle je na zkostnatělé železnici pořád problém pochopit a něco s tím udělat.
Úterý, 15. srpna 2017 - 12:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7482
Registrován: 4-2003
Mladějov:Holt do vlaku, který denně přepraví 20 000 lidí, se musí dávat víc, než do toho, ve kterém se vymění 500 lidí, totéž tratě. Tohle je na zkostnatělé železnici pořád problém pochopit a něco s tím udělat.

Přesně tak. A ještě se najde tupec odkudsi z okolí Děčína, který tvrdí, že pražáci vlaky prostě likvidují [crazy].
Úterý, 15. srpna 2017 - 20:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
Bram: tedy, Brame, tohle je na dlouhodobý BAN, prostředek druhé věty! Svěřenec bude LOMCovat a Opatrovníci se budou zlobit. Přiznejme si, že velký podíl na zhuntovanosti interiéru 471 má vandalismus. Samozřejmě že vandal neošoupe potah sedadel, ale počmáře stěny těžko smytelnými nápisy (zvlášť na WC, kde ho nikdo nevidí), podrápe okna, utrhne kohoutek na WC, odnese si prkýnko. Nutnosti intenzivnějšího čištění vozidla pro 20 000 lidí denně, oproti 844 pro 500 nezpochybňuju, naopak...černou špínu pod sedadla vandal nenanosí.

451 to už skoro mají za sebou, ale velký podíl na tom, jak vypadaly za běžného provozu žáby uvnitř, mělo úmyslné ničení. To samé platilo i platí pro 460 na Ostravsku. Zvenku zas vzhled vozidel kazí graffiti a jeho mytí, protože i ten sebekvalitnější lak mytím rozpouštědly na graffiti trpí. Mýdlem nástřiky spreji bohužel umýt nejdou.

M_k: ad žabotlam vyšší kvality na rychlíku: holt příště s tím správným dopravcem, no. Ale ještě vás mohl dispečer poctít skákáním za Os, nebo zastavením Rx místo Os, protože Ropidu v JŘ vylhanén na teoretickou (po 90% roku nereálnou) propustnost t171, jaksi naprosto mimořádně, při 3min obratech, nestihla dojet 471, kterou koláčovými grafy na křídovém papíře nasliboval svým milovaným přípražákům...
T478.4019
Středa, 16. srpna 2017 - 09:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2016
Rokycanský manipulák dnes z Plzně přes 600 metrů a 41 vozů. Dvojče 420+034
Středa, 16. srpna 2017 - 20:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2017
Dnes po delší době (nikým nezván, nikým nevolán) Diesel Tour vyšší kvality, 754.058 se trápil na 763/754. Výsledek neradostný. Zpožděný obrat a v Plz přes +30', aneb patálie ve Stašově s PJ30, je pro brýlovce téměř smrťoucí :'-(
Středa, 16. srpna 2017 - 21:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2016
Ta Stašovská PJ30 je chuťovka i pro náklady.Bezpečnostní pomalá kolem pracovního místa je samozřejmá věc ,ale zrovna tady by stačila 50ka.Je to na přehledném místě.
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 16:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2017
Marduk11: obávám se, že vzhledem k tomu, že Stašov je akce "nepřišly gumičky, všechno vylejt, aneb trochu se to nePoveDlo-požadován reset", je v místě PJ30 ani ne tak kvůli bezpečnosti, ale kvůli co možná největšímu omezení vlivu jízdy vlaků a hlavně odstředivé síly v oblouku na to, co časem zbyde ze zemního tělesa. V místě je kvůli tomu zrušeno i převýšení v oblouku.
Nojo, ono 30 je hluboko pod kritickou rychlostí esa [ko] a až začne být na podzim hnusně, to aby si Cargo upravilo normu Zdice-Hořovice na půlku, nebo obnovilo výkon postrk Zdice. [vypravci]. Neveselé, zvlášť když na nedávno zkoridorované trase Beroun-Cheb, jde o třetí takovýhle průšvih a to nepočítám PJ50 u tunelu před Pavlovicemi od Ošelína, která tam je snad od té doby, co byla trať rekonstruována.
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 20:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2016
749.243-2 : Jo jo,na podzim se všichni těšíme.
Ta Pavlovická 50ka teď skoro plynule přechází do kilometr dlouhý denní 30ky do kopce do Pavlovic.Taky dobrý.
Pružinskij
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 20:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 4-2015
Tak Pane,Vy jste začal o odpisování na 30 let a další moudra...
A to je špatně (mmch. jsem nekonkretizoval jaký odpisy myslím, doslovnost zatím není povinná)?

Pane Pružinskij,pro normální lidi(kteří mají Oktávku,lemtaj Gambrinus a chodí na vlak 5 minut před odjezdem), je to moderní vozidlo.Podobně,jako Panter(třívozový má kapacitu 5 kol,dvouvozový asi 3,nebo 4).Množství kol,které jde přepravit v dopravním prostředku je odvislé od přání dopravce.Protože každý hák,kde se dá kolo "pevně zavěsit" ubírá pohodlná sedadla pro cestující.A mnohdy nebezpečně vrážejí do cestujících.
Ano, s tím souhlasím. S technickým řešením ne (volný závěs na háku).
Třeba takový vlek 015 je morálně zastaralý,ale vejde se tam hodně kol.
Jistě, ale pokud si dobře vzpomínám na 015, tak kola nebyly zavěšený, ale opřená o sebe (část možná visela, nemusím si pamatovat vše), zatímco pasažéři se odebrali do jiných vozů.

Vaše hlášky jsou na úrovni konsatatování že"vlaky mají zpoždění proto,že se to o nich říká",které jste pronesl před několika lety.
Vy jste mě slyšel osobně? Nevzpomínám si, že bych něco podobného psal, můžete mi připomenout kdy a kde?

Pokračuje to hláškou,že 40 metrový vlak je morálně zastaralý,protože má jen 6 háku na kola.[proud]
Tak zatím ještě nevíme, zda jen 6 nebo jich může vzít víc, dopravce zatím nic oficiálně nepřiznal. Pokud ano, prosím o oficiální zdroj.
Jinak zastaralost není JEN v přepravě kol, ale i jiných věcech - ovšem rozumím argumentům výše, že běžnýmu joudovi je to fuk.

Kvůli nějakému ješitnému výpravčímu odkudsi z ašského výběžku, co si není schopen a ochoten pár stanic kolo držet a stát si u něj, se nemusí ČD podělávat až za ušima. To ČD nemají zapotřebí a pokud někde jezdí o víkendu enormní množství cyklistů, je snad lepší objednat speciální cyklovlak.
1, špatně jste mě v hospodě profízloval
2, Cyklovlak jezdí, funguje a vozí docela dost lidí. Proti němu zatím ani slovo (krom drobností, kterými zde nebudu zdržovat a překračují rámec diskuze).
3, O enormním množství zamítnutých přeprav jsem psal již někdy začátkem letošních veder.

Hele, z čeho vycházíš v předpokladu šmejdovitosti tohoto
Nepsal jsem nic o šmejdovitosti, podsuv jako od Jůzy :-)

Ani to že by kolo nějak "plandalo" - on tam je totiž krom háku i jakýsi bazmek držící zadní kolo v šikmé poloze.
U nás plandají a moje chyba to fakt není.
West code was broken.

Pružinskij
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 20:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 4-2015
- to bych teda čekal, že Pružinskej bude vědět, že máme nějaké tabulky technických parametrů, kde je mimo jiné uvedený i maximální počet jízdních kol. Např. dvouvozový RP má kapacitu šest kol, třívozový RP pro deset kol, Pesy mají ofic. pět kol. A dopravce si to opravdu nestanovuje svévolně, jak si pan P. myslí.

Tak jistě, že v dnešní přebyrokratizovaný společnosti si domyslím, že na všechno jsou tabulky.
Ale já jsem jen obyčejný cestující a zajímají mě oficiálně veřejně dostupné informace.
West code was broken.

T478.4019
Pátek, 18. srpna 2017 - 10:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2016
Bouřka: Pěkné poježdění se čtverkama. Ty jediný mi chybí [happy]

Ze života dvojčat.
242.205-3
Pátek, 18. srpna 2017 - 10:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 443
Registrován: 5-2012
Tak jo, já se přidám taky s jedním dvojčetem, když už v Plzni nic lepšího není...

242.205-3

Jihozápadní dráha, LD Plzeň [satan]
Pátek, 18. srpna 2017 - 11:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11238
Registrován: 5-2004
Tak u stasova zrusili prevyseni. Ja si tuhle rikal ze asi drepnul pesunk i pod tou provozovanou koleji...

Zajimavejsi bude az to odtezej a bude tam par mesicu az let desitka jak v kozolupech.

A jelikoz se zatim ani nesahlo na zastavku kraluv dvur predpokladam ze ta se rozkope az pristi rok aby si expresni vrstva uzila krom obden pruseru na 171 i kus jednikolojky...