Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 10. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 10. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pružinskij
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 4-2015
Ktorý lístok je ten pravý? Ako to dotyčnému dokáže?
Máte pravdu. A povím vám jedno zcela nesystémové řešení, které ovšem v Sudetech funguje už desítky let a funguje padni komu padni. Jakýkoliv průserář dostane na výběr - zaplatí nebo vypadne. Nejlíp za tmy, daleko od nejbližší zastávky. Uznávám, že to není v Tr10 a ani se to bohužel nedá aplikovat plošně. Ale zase to má výchovný efekt.
West code was broken.

Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 6-2007
To práveže nie je scifi, zvlášť nie v krajine, kde sa zakladajú stránky a skupiny na sledovanie pohybu revízorov v MHD.

Však existovala (možná ještě existuje) aplikace, kam jste nahrál kód ze svojí pražské SMS jízdenky a ten okamžitě mohli použít ostatní uživatelé té aplikace (pokud jejich telefon uměl zeditovat SMS tak, aby vypadala, že opravdu přišla na ten telefon). Pokud je uživatelů takové aplikace dostatečné množství, tak tam vždycky nějaký kód k dispozici je ...

tuhle jsem jel z Kostrzyna (Polsko) přes Berlín, Lipsko a Marktredwidz do Chebu. Za 14 euro. Tutéž VJE si může i dnes koupit jakýkoliv Helmut z chalífátu Německo

Oni Poláci prodávají takové jízdenky? Nebo to byla jízdenka od DB? Před lety měli u DB takovou nedokonalost, že jízda regionálními vlaky se nezapočítávala do pásem ani kontingentů Sparpreis. Stačilo mít na trase libovolně krátký úsek dálkovým vlakem a mohl jste si připojit libovolně dlouhou trasu regionálními vlaky a cena se nezvýšila. To už teď nejde.
Pružinskij
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 4-2015
Byla to VJE ČD. Při nákupu ze stanice Küstrzin-Kietz se na jízdenky vytiskne "via" Kostrzyn gr. a polskou jízdenku jsem již měl (analogicky to jde z Freilasingu, kdy je na VJE ČD vytištěno via Salzburg, i když je další směrování do Chebu). Původně jsem si myslel, že si tu jednu stanici doplatím, ale nebylo to nutné.
West code was broken.

Pezos
Neděle, 26. února 2017 - 12:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 4-2014
Jak funguje výdej traťové jízdenky k InNěco v pokladně? Kontroluje systém platnost slevové aplikace během výdeje nebo se může stát, že skončím s traťovkou, která přesahuje platnost aplikace?
Pajas2
Neděle, 26. února 2017 - 12:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 10-2009
Ano, není problém mít traťovku na IN25 a být bez aplikace IN25.
Nesni
Neděle, 26. února 2017 - 12:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 6-2014
Pezos:
Jestli si nejste jist platností aplikace IN, tak vám ji ukáže automat na jízdenky nebo řekne průvodčí (obojí vyzkoušeno).
Pezos
Neděle, 26. února 2017 - 13:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 4-2014
Díky za odpovědi.
Neděle, 26. února 2017 - 13:32:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5468
Registrován: 12-2011
No - mně už je to fuk, poprvé jedu do Berlína místo EC autobusem, jízdenka zakoupena.

O víkendu jsem se taky vykašlal na vlak, a koupil si lístek do Mnichova u Flixbusu. Cesta docela nepohodlná, hajzlík zamčený, ale za 297 Kč v den odjezdu jsem to bral. Nazpátek jsem už vlakem jel, Bayern ticket na hranice, z hranice vnitrostátní jízdné, to už bylo cenově přijatelné.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 26. února 2017 - 16:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 6-2007
Teď tomu nerozumím. Kombinace BayernTicketu a vnitrostátního jízdného vám přišla v pohodě cestou zpět, ale cestou tam nikoliv?
Neděle, 26. února 2017 - 17:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5473
Registrován: 12-2011
Směrem tam jsem cestoval večer před zahájením platnosti BT tak, abych od půlnoci mohl začít jezdit po Mnichově. Mohl jsem si koupit VJE na Expres s příjezdem po 23. hodině, ale nechtěl jsem ji z jistých důvodů kupovat dopředu.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 27. února 2017 - 10:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 2-2004
Dotaz ke Slovensku - mohou nabídku "Zľavy pre občanov nad 70 rokov" - 0,15Eur za každých 50 km, viz http://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/nad-70-rokov.html využít i občané ČR starší 70 let? Nikde jsem tuto informaci nenašel.
Děkuji
Priapos
Pondělí, 27. února 2017 - 16:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 10-2012
Zachy:
"Dotaz ke Slovensku - mohou nabídku "Zľavy pre občanov nad 70 rokov" - 0,15Eur za každých 50 km, viz http://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/nad-70-rokov.html využít i občané ČR starší 70 let?"


Ano, mohou.
Gapa
Úterý, 28. února 2017 - 05:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 8-2006
Prosím o informaci - kamarádky jedou v dubnu do Drážďan. Tam busem v pátek, zpět chtějí vlakem. Potřebují ale do Hněvic/Štětí a do Lysé n.L. Mají DB nějakou podobnou nabídkou jako my Labe/Elbe. Poradíte? Aby nemusely za drahé mezinárodní jízdné... Díky
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Úterý, 28. února 2017 - 09:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 7-2015
Gapa: Nabídka DB je stejná, název, myslím, taky, resp. slova se prohodí - Elbe/Labe. Jen je to za německé peníze. Pro jednu osobu 16,5€ a pro 5 osob 33€. Ještě se dá přes stránky DB koupit Sparpreis (něco jako naše Včasná jízdenka) Dresden-Praha za 14€.
Úterý, 28. února 2017 - 09:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 6-2007
Ještě se dá přes stránky DB koupit Sparpreis (něco jako naše Včasná jízdenka) Dresden-Praha za 14€.

Nebo v eShopu ČD od 9€ (v případě návratu posledním EC, tj. v 19:08).
Gapa
Úterý, 28. února 2017 - 17:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 8-2006
Byll + Oto Děkuji za odpovědi. Jen jsou to jízdenky až do Prahy a potřebuji pouze Hněvice a Lysá. Ale přivedli jste mě na nápad koupit vlastně jen Dresden - Děčín a potom SONE+ (teda nyní Skupinová víkendová...)
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Středa, 01. března 2017 - 16:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 6-2007
Dělením v Děčíně nic neušetříte, protože VJE Dresden-Děčin stojí stejně jako Dresden-Praha (9 EUR ~ 248 Kč).
Normálně si koupíte VJE Dresden-Lysá:

A VJE Dresden-Kralupy:

(abyste vystoupil už v Hněvicích, musíte jet z Ústí osobákama, ale to nevadí, protože povinnost dodržet vlak se vztahuje pouze na přeshraniční EC).
mirosovka
Středa, 01. března 2017 - 16:36:36  
Neregistrovaný host
46.135.22.8
Co myslíte, když někdo díky bugu nového e-shopu ušetřil tisíce Kč, je možné tyto peníze zpětně vymahat?
Středa, 01. března 2017 - 17:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 5-2010
ČD možná pod tlakem konkurence, možná díky zjednodušení legislativy, nově nabízejí od 1. března jízdenky v rámci věrnostního programu zdarma, tzn. bez nutnosti doplatit si 10 % jízdného.
V průběhu března přibudou další benefity: Celodenní jízdenka (varianta pro celou ČR) za 350 bodů, roční IN 25 1/4 pro držitelé ZTP a ZTP/P za 400 bodů nebo Voucher na 25% slevu na vstupném do nejzábavnějšího muzea voskových figurín Grévin v Praze.
Zejména ta celodenní jízdenka je podle mne dobrým nápadem a i to zrušení omezení poplatku ve výši 10 % - palec nahoru [happy]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 08:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2006
Taky přibyl půlroční (za 150) nebo roční (300 bodů) Železničář do schránky.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 10-2011
Lze tu jízdenku za nula zakoupit? Mně to na konci vyhazovalo, že minimální částka na zaplacení je 1 Kč. Nebo jde jen o bug, který šlo využít jen včera? Dost mne to překvapilo (nákup za nula jsem nakonec vyřešil přihozením zpáteční jízdenky na pondělí do práce v ceně 21 Kč).
Babilon
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3374
Registrován: 12-2007
Celodenní jízdenka (varianta pro celou ČR) za 350 bodů
Zvláštní cena, když celostátní SONE+ stojí jen 300 bodů.

Lze tu jízdenku za nula zakoupit?
Musíte si něco přikoupit.[wink] Těch bugů tam asi bude víc, viz příspěvek mirosovky.
George_couser
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4640
Registrován: 9-2006
Co myslíte, když někdo díky bugu nového e-shopu ušetřil tisíce Kč, je možné tyto peníze zpětně vymahat?

Ano. A nebylo by to poprvé. [wink]

Musíte si něco přikoupit.

Nemusí. Jen je třeba vypnout slevu jako IN 25 atd. O tomhle problému se ví a měl by být odstraněn co nejdříve. [vypravci]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 6-2007
Zvláštní cena, když celostátní SONE+ stojí jen 300 bodů.

Proč? Holt chtějí ještě více podpořit cestování o víkendu. I to, že že SONE na osobu je levnější než ČDNet, tomu nasvědčuje.
Isidor
Čtvrtek, 02. března 2017 - 15:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2004
O2 má opět 50% slevu na celodenní jízdenku (o víkendu), resp 25% na regionální verzi; platnost do 2.4.

https://www.o2extravyhody.cz/cz/detail/vyhody-ceske_drahy-x50_sle va_na_celodenni_jizdenku_cd.html
mrkvakj
Pátek, 03. března 2017 - 07:19:40  
Neregistrovaný host
78.98.60.26
Plati len pre ceske cisla O2, ci aj Slovenske?
Pátek, 03. března 2017 - 08:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 4-2010
Když už jsme u těch bodů, máte zkušenosti s pořízením roční či jiné IN 25 za ČD body? Přes eShop mi jde vždy pořídit jen IN kartu na moje jméno mého účtu. To je mi samozřejmě teď k ničemu, když platnou INkartu mám. Je možnost pořídit za body IN kartu na jiné jméno?
Babilon
Pátek, 03. března 2017 - 11:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3377
Registrován: 12-2007
Sbírání ČD-bodů už běží víc než dva roky. Dá se nějak jednoduše zjistit, kdy mi začnou body propadat?
Pajas2
Pátek, 03. března 2017 - 11:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 10-2009
To by mne taky zajímalo, ale nikde jsem nenašel možnost zjistit, kolik bodů a kdy mi propadne.
Pátek, 03. března 2017 - 11:27:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72307
Registrován: 4-2003
Taky jsem to nenašel. Na novém webu se navíc o dost hůř zjišťuje historie...
Zatím aspoň ještě starej web funguje.


Domis:
"Když už jsme u těch bodů, máte zkušenosti s pořízením roční či jiné IN 25 za ČD body? Přes eShop mi jde vždy pořídit jen IN kartu na moje jméno mého účtu. To je mi samozřejmě teď k ničemu, když platnou INkartu mám. Je možnost pořídit za body IN kartu na jiné jméno?"
Asi až někdy v létě to budu zkoušet... Nejde to minimálně obejít nakoupeníém na svou kartu a následným převodem na někoho jiného?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 03. března 2017 - 11:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 6-2007
Přes eShop mi jde vždy pořídit jen IN kartu na moje jméno mého účtu.

Jak ve starém, tak v novém eShopu můžete koupit normálně koupit kartu komukoliv.
E-Shop > In Karta > Koupit > In Kartu zatím nemám > atd.
StarMaster
Pátek, 03. března 2017 - 16:51:55  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Martin_zlivský
Díky za tip, na základě vás jsem sroloval web ČD dolu a našel taky odkaz na starý. [happy]

Jinak dost neštastně je Skupinová víkendová nově schovaná pod jízdenky pro skupiny, v tom eshopu. Případně pod časové jízdenky, což mi taky nepřijde... intuitivní. Zrovna pro tohle by to chtělo vlastní tlačítko. Něco jako síťové jízdenky nebo jízdenky pro neomezenou jízdu po celý den... něco co člověka trkne. Pod časovýma jízdenkama člověka napadne traťovka.
Garfield
Sobota, 04. března 2017 - 00:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12136
Registrován: 10-2004
ad platnost bodů:
Mám pocit, že jsem tam kdysi narazil na info, že platnost nasbíraných bodů je 2 roky.

(edit)
https://www.cd.cz/e-shop/vernostni-program/-25787/
Body platí 24 měsíců
Platnost každého bodu je 24 měsíců po prvním dni platnosti dokladu, za který byly body přičteny. Body starší 24 měsíců jsou z účtu automaticky vymazány. Smazané body nelze následně využít.


(Příspěvek byl editován uživatelem garfield.)
Polaanek
Sobota, 04. března 2017 - 11:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 10-2004
Garfield: To ano, o platnosti se nepolemizuje. Ale jste schopný na první pohled říci, kolik bodů vám kdy propadne? To se řeší. Protože snadno nepoznáte, které body z kterého nákupu (před 2 lety) jste již utratil a které vám propadnou. prostě by tam mělo být info "toho a toho data vám propadne tolik a tolik bodů"
Sobota, 04. března 2017 - 16:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4363
Registrován: 4-2003
Vážení, potřebuji poradit... Plánuji cestu do Beneluxu, skupina 12 lidí, do Bruselu na Včasnou jízdenku ČD a dále po trase Brusel - Antverpy - Rotterdam - Amsterdam - Arnhem - Düsseldorf, samozřejmě s přestávkami v těchto městech, a z Düsseldorfu opět na Včasnou jízdenku domů. No a řeším, jak nejvýhodněji pokrýt jízdenkami tu "zastávkovou" trasu z Bruselu přes Holandsko do Düsseldorfu. Kdybych koupil skupinový lístek dle NRT, nebudou se na to opakované přerušování cesty tvářit blbě? Nebo nebude třeba si přerušení cesty někde nechávat potvrdit apod.? A jak je to s příplatkovými vlaky v Holandsku - na mezinárodní jízdenky se ty příplatky vztahují též nebo ne? Obzvláště mě zajímá ICE z Amsterdamu do Německa - je tam nějaký příplatek či povinná rezervace nebo s NRT lze prostě naskočit a jet?

A ještě doplňující dotaz - z Bruselu plánujeme hvězdicové výlety po Belgii. NRT se skupinovou slevou na ně taktéž dává zajímavé ceny - s ohledem na to, že normální skupinová sleva belgických drah je až od 15 osob a se strašlivou byrokracií okolo... Je možné si na vnitrobelgické cesty NRT též koupit nebo je to zakázané?

Díky!
mrkvakj
Sobota, 04. března 2017 - 17:32:45  
Neregistrovaný host
78.98.60.26
Ešte otázka: Daju sa u sprievodcu CD kupit lístky IDS JMK?
Sobota, 04. března 2017 - 17:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 12-2011
Nedají. Dle Kordisu to ČD odmítají.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Nesni
Sobota, 04. března 2017 - 19:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 6-2014
Jenda_z_hk:
Řešení vašeho problému sice neznám, ale dovolím si pár poznámek. Platnost NRT jízdenek byla od prosince zkrácena na 4 dny (včetně zpátečních). O víkendu je v Belgii možnost cestovat tam+zpět na zpáteční jízdenku Weekendbiljet poskytující 50% slevu.
Neděle, 05. března 2017 - 07:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4364
Registrován: 4-2003
Nesni: Díky, ta 4-denní platnost NRT je pro mě skutečně novinka... Ale i tak by se cesta dala rozdělit na dílčí úseky, které se do těch 4 dnů vejdou. A o té víkendové slevě vím a samozřejmě hodlám využít, jenže bohužel ne všechny naše cesty po Belgii budou o víkendu.
Marek T.
Neděle, 05. března 2017 - 10:12:25  
Neregistrovaný host
90.181.85.197
Celodenní jízdenka (varianta pro celou ČR) za 350 bodů
Zvláštní cena, když celostátní SONE+ stojí jen 300 bodů.


Souhlasím, je to nepoměr. Spíše bych ale srovnával se zpáteční jízdenkou do 2. třídy, která je rovněž za 300 bodů a navíc s možností posunutí návratu na další den. (Že si mnozí zdejší diskutující vystačí i s jednosměrnou jízdenkou za 200 bodů ani nemluvě). Pro běžný výlet je zpáteční ideální, zvlášť, když není nutné pro obě cesty využít stejnou trasu. A 95% cestujících nepotřebuje cestovat stylem "projíždění". Tak hlavně aby tato nabídka z programu ČD body nezmizela.

Plati len pre ceske cisla O2, ci aj Slovenske?
Vypadá to, že na slovenský program https://www.extravyhody.o2.sk/ se to nevztahuje. Myslím si ale, že v případě zájmu o slevový kód se v tomto DF určitě najde někdo, kdo jej poskytne.

Ještě zajímavost. Zkrácená adresa pro SVJ (kdysi SONE+) cd.cz/sone ještě pořád funguje, ale ČD net (dnes CJ) cd.cz/cdnet už ne.
Neděle, 05. března 2017 - 18:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 12-2011
Nový e-shop ČD docela dobře laškuje. Abych si mohl uložit k účtu číslo in-karty, tak musím dojít k pokladně pro jakési heslo. Co to je za nesmysl?

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 05. března 2017 - 19:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 6-2007
To tam bylo už předtím.

I starý web měl sekce "eShop" (nákup jízdenek) a "In Karta" (prohlížení transakcí na elektronické peněžence, zablokování karty, změna údajů). Ke vstupu do té druhé sekce bylo a je logicky potřeba heslo, které jste si zvolil při zakládání In-karty.

K tomu, abyste pouze nakoupil jízdenku nebo aplikaci pro In-kartu, žádné heslo nepotřebujete. Založíte si oblíbeného cestujícího (ať už sebe nebo někoho jiného) a jako průkaz mu vyplníte In kartu, chce to jen datum narození, i toto chování je stejně na starém webu.

Kromě zavedení ČD Kreditu není na novém webu žádná koncepční změna.
Neděle, 05. března 2017 - 19:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 2-2007
ano starý web si pamatoval číslo inkarty a datum narození a nemuselo se dokola to tam stále psát
Mladějov
Neděle, 05. března 2017 - 19:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9748
Registrován: 3-2007
Hm. Já si vyzvedl heslo..a i po týdnu neplatné [crazy]
Neděle, 05. března 2017 - 19:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 6-2007
ano starý web si pamatoval číslo inkarty a datum narození a nemuselo se dokola to tam stále psát

A nový web toto nahradil editovatelným seznamem cestujících, tedy zapamatuje si jich X.

Já si vyzvedl heslo..a i po týdnu neplatné

Jestli nebude chyba mezi židlí a klávesnici ...
Pondělí, 06. března 2017 - 00:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5487
Registrován: 12-2011
Už to mám, díky za radu. Šlo jen o to zapamatování karty.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 06. března 2017 - 12:16:15  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72310
Registrován: 4-2003
Mladějov:
"Hm. Já si vyzvedl heslo..a i po týdnu neplatné [crazy]"
Ještě lepší je, když na třech pokladnách (Budějce, Kolín, Pardubice) vůbec netušili, co po nich chci. [crazy] I když v Kolíně aspoň byla snaha to najít (jenže jsem naivně nepočítal s tím, že to zabere víc jak minutu).
Naopak s dobitím kreditu si zatím všude poradili na první pokus. [ok]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 12:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9758
Registrován: 3-2007
Takže co..když dojdu k pokladně, tak mi vytisknou to samé..stížnost ?

Infolinka se zdá k ničemu.
Pondělí, 06. března 2017 - 15:37:56  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72311
Registrován: 4-2003
Infolinka je bohužel obvykle užitečná podobně jako internetové stránky - pro standardní záležitosti stačí (=trochu znalej cestující si obvykle poradí sám a líp).
Zkusil bych to nechat vytisknout ještě jednou a pokad to nepůjde, tak dotaz/stížnost, protože problém bude asi jinde než v pokladní (která když už to najde, tak na tom snad nic moc pokazit nemůže - prostě dá vygenerování hesla a jeho tisk...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 18:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9766
Registrován: 3-2007
Ale tak mně je jasné, že pokladní za to nemůže, ale asi někde udělal nějaký soudruh z IT chybu.
Akorát, že mne sejří, kolik nápravou něčí nekompetentnosti zabiju času.
Pondělí, 06. března 2017 - 21:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 8-2003
Jak funguje nyní možnost storna jízdenky nakoupené v eshopu? Koupil jsem jízdenku na zítra a až teď zjistil, že tam je zavřeno. Chci koupit jízdenku jinam a doplatit. Lze to nějak nově? Moc díky.
George_couser
Pondělí, 06. března 2017 - 21:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4642
Registrován: 9-2006
E-shop -> Moje nákupy, najít jízdenku a dát Storno/Reklamace. Pak vybrat vrácení na ČD Kredit (beze srážky) a pak koupit novou jízdenku. Připsání peněz na Kredit ale není v současnosti okamžité, chvíli to trvá.
Pondělí, 06. března 2017 - 21:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 11-2007
Jen doplním G_C, dle Facebooku ČD by měl být rychlejší návratek při stornu po zrušení starého webu. Ten by měl fungovat jen 2 měsíce, tj. asi do konce dubna.
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Pondělí, 06. března 2017 - 22:14:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 8-2003
Díky.
Jelikož jsem to nechtěl více komplikovat, předně jsem koupil novou jízdenku a pak do reklamace/výměna dokladu napsal kód transakce té staré. To možná šlo i dřív. Nyní, když je ten ČD Kredit - tak se dá beze srážky stornovat na konto i bez ihned koupě jiného a prachy na kontu využít až někdy?
George_couser
Pondělí, 06. března 2017 - 22:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 9-2006
Ano. Podmínky jsou ale stejné jako předtím - celá částka se vrací pokud se to vrátí do půlnoci před začátkem platnosti. (Bacha na VJE, kde je storno vždy min 10 €).

Ten by měl fungovat jen 2 měsíce, tj. asi do konce dubna.

Bude to o pár dní později. Změn ale bude víc. Mimo jiné odpadne nutnost tisknout jízdenky do HU.
Úterý, 07. března 2017 - 10:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2015
ad heslo k In-kartě: Podle mne, když jste si to heslo potom změnili, tak to nebude fungovat, i kdyby jste šli na 50 pokladen, protože tam vám vždy vyjedou to heslo původní. Já jsem se taky nejdřív lek, protože žádný heslo už nemám, ale zadal jsem jedno z hesel, co používám a fungovalo to.
Úterý, 07. března 2017 - 14:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7436
Registrován: 5-2007
Byll: To je blbosť. Potom by to postrádalo akýkoľvek zmysel. Ja som si heslo určite zmenil, po rokoch ho zabudol, teraz som si ho nechal nové vytlačiť a fungovalo.
dotaz
Pátek, 10. března 2017 - 12:55:42  
Neregistrovaný host
141.0.14.230
potrebuji poradit. Jak docilim toho, aby se mi povedlo na eshopu vyuzit body na jednosmernou jizdenku (200 b) na trasu jicin-nymburk pres brno i s mistenkami na me vybrane vlaky. vzdy to nazpatek nabidne na nejblizsi spoj. dekuji
Babilon
Pátek, 10. března 2017 - 13:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3394
Registrován: 12-2007
dotaz> Obávám se, že toho chcete po jednosměrné jízdence příliš mnoho.
Pátek, 10. března 2017 - 13:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 6-2007
v eShopu DB se pauza v konrétní stanici zadat dá, v eShopu ČD ne

ale i tam, pokud zadáte tu pauzu extrémně dlouhou, třeba 20 hodin, tak to může způsobit, že to Spapreis už nenabídne