Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 15. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 9-2015
>> TH
A že jsem hledal a nenašel, to je moc nepochopitelná varianta, viď?

Teď mám (milý TH) další takový problém. Nevím, jak se dá dostat v noci nach Zürich (und zurick).
Na idosu najdu symbol lůžka a [R], v poznámkách: lůžkový vůz, přímý vůz. Na eshopu to prodává jen lůžka. V loňskym řazení jsou jen 2 přímá lůžka. Tady zas píšou něco o místech k sezení, byť asi s přestupem (v Linci? v Linci a Salzburgu?) - https://rail.cc/cz/nocni-vlak/viden-curych-nj-466/64 (bezva věc: vypisovat českou url v angličtině).

Tak mě poraď, kde hledají chytří chlapci, jestli se tím dá jet i jen na sezení, jaké místenky se (a kde) musí zaplatit, a kde všude se musí přelézt z vagónu do vagónu. Díky...
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6478
Registrován: 8-2012
A že jsem hledal a nenašel, to je moc nepochopitelná varianta, viď?
O takové variantě mluvíte teď poprvé, doteď to bylo o principiálním založení technické civilizace na dotazech.
Teď mám (milý TH) další takový problém
Zkuste StackOverflow, to bude 20x rychleji.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 6-2007
Mirek_Zv.:
"
Teď mám (milý TH) další takový problém. Nevím, jak se dá dostat v noci nach Zürich (und zurick).
Na idosu najdu symbol lůžka a [R], v poznámkách: lůžkový vůz, přímý vůz. Na eshopu to prodává jen lůžka. V loňskym řazení jsou jen 2 přímá lůžka. Tady zas píšou něco o místech k sezení, byť asi s přestupem (v Linci? v Linci a Salzburgu?) - https://rail.cc/cz/nocni-vlak/viden-curych-nj-466/64 (bezva věc: vypisovat českou url v angličtině).

Tak mě poraď, kde hledají chytří chlapci, jestli se tím dá jet i jen na sezení, jaké místenky se (a kde) musí zaplatit, a kde všude se musí přelézt z vagónu do vagónu. Díky..."

Loni tam jezdil v sezoně i vůz k sezení.
Letos zjevně ne, sezónní posilou je druhé lůžko: http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=CD&kategorie=Ex&cislo =1547&nazev=Ji%C5%BEn%C3%AD%20expres&rok=2018

Nevím, odkud máte informaci, že by tam letos měl jezdit nějaký vůz k sezení. Nějaký rail.cc je přece zcela nedůvěryhodný web, vždyť tam není ani uveden rok.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 9-2015
>> Oto
Díky.

>> odkud máte informaci, že by tam měl jezdit vůz k sezení?
No já ji právě že nemám. Jen se ptám. rail.cc na mě nějak vybaflo. Tenhle web taky asi (nebo zcela určitě) důvěryhodný není, že?
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vlakem-do-evropy/-27010/
(záložka Jízdenky):
Jízdenky (Včasná jízdenka Evropa) z Prahy do Curychu k sezení na přímé noční spojení koupíte za cenu od 497 Kč (18 eur).
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 9-2015
Mohl bych dělat testera webovek. Kam kouknu, tam je nějakej šit.
Ale já se ani nedivím, ani nijak neprotestuju. Je přece jen teprv druhý den platnosti změn.
Akorát bych rád zjistil, jak se věci mají.

Ale přeci jen si trochu zapokračuju v té prokrastinaci:
Nebo už jsem zralý na HavlBrod jen proto, že zjišťuju, kolik někam stojí lístek?
Dlouhodobě mě samozřejmě udivuje (i když vlastně už asi ne), že Ti co lístky prodávají (a nějaké prachy z toho snad taky mají), si nedají práci si to dát do pořádku a nějak se to snažit zjednodušit.
Inu co čekat od pokrouceného dotačního neobolševického světa. Musíme se hlavně soustředit na zaškrcení zlého Jančury, ostatní není důležité.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 9-2015
>> Oto

..jo na kraviny, to mě užije, ale to důležité jsem nenapsal..

>> odkud máte informaci, že by tam měl jezdit vůz k sezení?

No totiž o značce [R] jsem byl asi 30 let přesvědčen, že znamená povinnou rezervaci MÍSTA K SEZENÍ. Kdežto symbol lehátka nebo lůžka znamená možnost cestovat spacím vozem. A pokud tam nic jiného není, řeší se to textovým varováním "vlak veze jen lůžkové vozy".
Takže ta moje 30letá myšlenka byla zcestná?

Jasně, přirozenější vysvětlení je, že: chyba v Idosu.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 6-2007
Mirek_Zv.:
"Tenhle web taky asi (nebo zcela určitě) důvěryhodný není, že?
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vlakem-do-evropy/-27010/"

Není. Zjevně se na to nikdo ještě nepodíval, když tam je loňský čas odjezdu (18:02 místo 18:01).

Mirek_Zv.:
"Dlouhodobě mě samozřejmě udivuje (i když vlastně už asi ne), že Ti co lístky prodávají (a nějaké prachy z toho snad taky mají), si nedají práci si to dát do pořádku a nějak se to snažit zjednodušit."

Já myslím, že se to zlepšuje. S tím, jak se stále více jízdenek dá koupit v eShopu, se tento postupně stává primárním kanálem pro informace. A tam jste jednoduchým způsobem zjistil správnou informaci - že vůz k sezení řazen není.

U letecké dopravy už to dávno nikomu nepřijde divné, že se spojení a cena zjišťuje dotazem v eShopu, místo studia tarifů, letových řádů a dostupnosti knihovacích tříd (i když tak byste se výsledku taky časem dobral).

Mirek_Zv.:
"No totiž o značce [R] jsem byl asi 30 let přesvědčen, že znamená povinnou rezervaci MÍSTA K SEZENÍ. Kdežto symbol lehátka nebo lůžka znamená možnost cestovat spacím vozem."

Já v jízdním řádu SŽDC R v rámečku nevidím:


(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
m04
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2013
Rád bych koupil včasnou jízdenku do Belgie, ale e-shop mi u ani jednoho spojení neukazuje cenu. Nevíte někdo, jestli je nabídka zrušená, nebo to ještě nenahodili po změně GVD? Díky.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2017
M04: Mně to funguje. Dejte do vyhledávače spojení „přes” Cheb.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 9-2015
>> Oto - já v jízdním řádu SŽDC R v rámečku nevidím

Jasně. Tomu bych rozuměl tak, že veze spací vozy + sedadla s možnou rezervací,
což je pro úsek Praha-Budějice bezesporu pravda,
pro úsek Budějice-Linec možná pravda (a nebo je tam přeshraniční povinná rezervace? -tenhle nový nešvar nám byl taky čert dlužen, jako by těch složitostí nebylo dost),
a pro úseky Linec-Salcburk a Salcburk-Curych irelevantní.

idos (což chápu, že je taky nedůvěryhodný zdroj) promítne
R Praha-Budějice, R Praha-Linz, R Praha-Salzburg(dřívějším vlakem z Lince), ale
[R] Praha-Salzburg vlakem 462.
Lůžko a [R] dává taky při dotazu Linz-Zürich a nalezení 462/466, čemuž bych rozuměl tak, že si "někde"(?) můžu koupit místenku a o půlnoci přelézt v Linci z vagónu do vagónu, pokud přímo jedou jen lůžka.

Jenže, přesně jak píšeš, e-shop to bez lůžka neprodá, a to bude asi do budoucna vždy směrodatné nad všechny značky.
Resp. můžu si to koupit v Rakousku za rakouské ceny.
Každopádně by bylo hezčí, kdyby eshop už v prvním kroku napsal cenu ~900,-, když nic jiného nenabízí, a ne blbnul lidi cenou 260,-.
Já jsem jen za pako, když jsem to napsal známému, jiný se třeba ztrapní tím, že si podle toho udělá rozpočet služebky.

Ale jak píšeš - všechno se zvolna zlepšuje...
Jsem hlavně rád, že těch VJE přibylo.
A teď to levnější storno, to bude taky bezva.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 18:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2015
Podle oebb.at veze sedadla 2.tř. po celou délku trasy.
Takže VJE v tomto případě není vázána na povinný vlak, ale na povinný vagón v povinném vlaku. Zajímavé.
m04
Pondělí, 11. prosince 2017 - 18:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 11-2013
Tantin27: Mně právě ne, i když dávám přes Cheb. Tak nevím, v čem je problém [sad]
JNi
Pondělí, 11. prosince 2017 - 20:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2017
Mirek Zv., Oto: Je to tak, dříve do Curychu jezdil i přímý vůz na sezení - viz foto ze Sargans. Bylo tam 6 sedadel v kupé, které se při poloprázdném vagónu daly rozložit do horizontální polohy, takže šlo dojet z Prahy do Zurichu za 498Kč vleže. :-) Nyní přímo do Curychu za min. cca 900Kč ale už jen s dvěma lůžkovými vagóny. http://www.zelpage.cz/razeni/18/vlaky/cd-1540


Kdo míří do Švýcar na lyže, tak už se postupně vyplácí kupovat u OEBB zlevněnou jízdenku z Rakouska až přímo do destinace ve Švýcarsku. Vyspíte se na místě a ráno jste první u vleku, ENko je ve Švýcarsku kolem sedmé hodiny, takže na lyžích budete až kolem poledne.
Středa, 13. prosince 2017 - 09:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2015
Platí pořád, že body v eshopu jsou i za nákup aplikace do Inkarty? Chci koupit kamarádovi IN100 + 1. třídu, tak bych nerad při takové transakci udělal chybu. Sice to vypadá, že ano, ale člověk nikdy neví :--). A kdy jsou body připsány, po prvním dni platnosti aplikace? díky.
Pajas2
Středa, 13. prosince 2017 - 10:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 10-2009
Byll: Ano, počet bodů k připsání se ukáže po vložení do košíku. Ano, po prvním dni platnosti. S tím, že při vrácení se vrací i body.
Nechic
Středa, 13. prosince 2017 - 10:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 4-2010
Byl jsem od ČD příjemně překvapen, že i když jsem o minutu nedoběhl vlak, tak mi šlo přes aplikaci vrátit jízdenku a za týden byla vratka vyřízena. To musím pochválit, že u soukromníka by s tímhle byl problém [ok]
JNi
Středa, 13. prosince 2017 - 11:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2017
Nevíte, proč když si kupuji jízdenku přímo ve vlaku, tak mi průvodčí uznávají slevu IN25, přestože se neprokážu InKartou?
Středa, 13. prosince 2017 - 11:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 6-2007
Není to na některé z těchto tratí?
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-26116/
JNi
Středa, 13. prosince 2017 - 12:20:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 7-2017
Oto: bohužel, v létě to bylo na trati 193, nyní na 174tce
Středa, 13. prosince 2017 - 16:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 7-2017
https://www.cd.cz/info/aktuality/-28965/
Středa, 13. prosince 2017 - 16:24:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72654
Registrován: 4-2003
:
"Použití jízdenky i 15 minut před začátkem platnosti

V případě nepravidelnosti v dopravě je možné použít i jiný spoj, který odjíždí požadovaným směrem z nástupní stanice nejvýše 15 minut před začátkem platnosti jízdenky."

Konečně...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 13. prosince 2017 - 20:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 1-2013
Sleva 25 nebo 50 % na vybraných tratích (viz odkaz kolegy Oto) - pochopil jsem dobře, že když budu mít kartu IN 25, tak dostanu ještě slevu ze slevy?
Priapos
Středa, 13. prosince 2017 - 21:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 10-2012
Jaroslav_T:
"Sleva 25 nebo 50 % na vybraných tratích (viz odkaz kolegy Oto) - pochopil jsem dobře, že když budu mít kartu IN 25, tak dostanu ještě slevu ze slevy?"


Pochopil jste špatně, další slevu už nedostanete.
Babilon
Středa, 13. prosince 2017 - 22:25:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 12-2007
V případě nepravidelnosti v dopravě je možné použít i jiný spoj, který odjíždí požadovaným směrem z nástupní stanice nejvýše 15 minut před začátkem platnosti jízdenky.
Konečně...

Sem tam to sice někomu pomůže (a chápu, že z principu víc než 15 minut nemohou dát), ale pokud potřebuji vyjet o vlak dřív na trati s intervalem delším než 15 minut, tak je mi to na houby.
A přitom existuje jednoduché řešení řešící i mnohé jiné problémy - mít možnost zadat na jeden klik čas, odkdy chci, aby mi jízdenka platila.
Babilon
Středa, 13. prosince 2017 - 23:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 12-2007
Mimochodem, co je to nepravidelnost? Když jede vše pravidelně, tak dřívější spoj použít nesmím?
JNi
Středa, 13. prosince 2017 - 23:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2017
Babilon: Já to řeším tak, že pokud se na tabuli objeví zpoždění, jdu na info pro štempl, že můžu jet čímkoliv do cíle - vyzkoušeno naposledy u ICE ve Frankfurtu na letišti a mám to domluveno i s SBB pro případ, že by vlak dojel pozdě a nemohl bych použít návaznou jízdenku...
JNi
Středa, 13. prosince 2017 - 23:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
Babilon: Nechápu otázku, na e-ticketu je přeci nově uvedeno:
"Jízenku je nutno nastoupit v 1.den platnosti, nejdříve však v HH:MM hod", čili pokud to použijete na vlak, který jede dříve, tak je jízdenka v tu dobu ještě neplatná
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 01:46:27  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72656
Registrován: 4-2003
Babilon:
"Sem tam to sice někomu pomůže (a chápu, že z principu víc než 15 minut nemohou dát), ale pokud potřebuji vyjet o vlak dřív na trati s intervalem delším než 15 minut, tak je mi to na houby."
Tohle nemá řešit situaci, že někdo neví, kdy pojede (pak ať si to zruší a koupí znovu). Tohle řeší stav, kdy v čas t má ject vlak, co ale pojede někdy pozdějš, zatímco v t-2 jede jinej (zpožděnej) vlak, který dosud nešlo (legálně) využít.


Babilon:
"A přitom existuje jednoduché řešení řešící i mnohé jiné problémy - mít možnost zadat na jeden klik čas, odkdy chci, aby mi jízdenka platila."
Tarif pamatuje na jízdenku koupenou mimo vyhledávač (tj. sice v danej den už nevratitelnou, za to ale platnou celodenně). To by, aspoň dle mého názoru, bylo univerzálnější.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Nesni
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 09:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 6-2014
Martin_zlivský:
na jízdenku koupenou mimo vyhledávač
Ale jak koupit úsekovou jízdenku mimo vyhledávač?

v t-2 jede jinej (zpožděnej) vlak
Chápu dobrý úmysl dráhy, ale stejně to může vést k nepříjemným situacím, když vlak třeba odjede v čase t-16 a průvodčí bude neoblobmný. Platí pak jízdenka alespoň z následující stanice? V podmínkách není vazba na první vlak platnosti, ale je tam jen čas, od kdy platí, takže by podle mého názoru platit měla.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 12-2007
Tohle nemá řešit situaci, že někdo neví, kdy pojede
Měl jsem na mysli to, že potřebuji vyrazit o vlak (tj. o hodinu) dřív z důvodu mimořádnosti.
Zrovna nedávno jsem jel Kladno-Ostrava, z Prahy Pendolinem. Objevila se výluka s NAD, takže bylo potřeba vyjet o autobus (o 46 minut) dřív, jinak stihnout Pendolino bylo dost na riziko.
Čili ano, set tam někomu nové pravidlo pomůže, dost často ale nijak nepomůže.
Kdyby byla možnost posunout platnost jízdenky přímo při koupi, tak to budu dělat a nemusím podobné mimořádnosti řešit. Tím mám na mysli nějaké jednoduché zaškrtavátko "ano, chci platnost celý den a bezplatné storno jen den předem" nebo "chci posunout platnost jízdenky i storna o XX hodin".
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 12-2007
Nechápu otázku, na e-ticketu je přeci nově uvedeno:
"Jízenku je nutno nastoupit v 1.den platnosti, nejdříve však v HH:MM hod"


Úplně čerstvě je nové pravidlo, že v případě nepravidelností je možno nastoupit už v HH:MM-15.
Viz https://www.cd.cz/info/aktuality/-28965/
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 12-2007
V sekci Moje ČD Body se nově objevila záložka "Expirace bodů", kterou mám nyní prázdnou. Budou mě tam varovat, že se blíží expirace nebo se dovím jenom o propadlých bodech?
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2017
Úplně čerstvě je nové pravidlo, že v případě nepravidelností je možno nastoupit už v HH:MM-15.
Viz https://www.cd.cz/info/aktuality/-28965/


Vím a Vy se k tomu ptáte otázkou:

Mimochodem, co je to nepravidelnost? Když jede vše pravidelně, tak dřívější spoj použít nesmím?

A já Vám odpovídám, že pokud máte na jízdence čas od kdy je platná, tak nelze použít dřívější spoj, pokud vše jede, jak má.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:55:32  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72658
Registrován: 4-2003
Nesni:
"Ale jak koupit úsekovou jízdenku mimo vyhledávač?"
Zatím bohužel nijak. Snad časm zaškrtávátko „chci jízdenku na celej den” přibude.


Nesni:
"Chápu dobrý úmysl dráhy, ale stejně to může vést k nepříjemným situacím, když vlak třeba odjede v čase t-16 a průvodčí bude neoblobmný. Platí pak jízdenka alespoň z následující stanice? V podmínkách není vazba na první vlak platnosti, ale je tam jen čas, od kdy platí, takže by podle mého názoru platit měla."
Dřív jak čtvrhodinu dřív jde na vlak málokdo. A pokud jo, tak už zbude čas na zrušení jízdenky a pořízení nové.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2017
Babilon: tady jsou pravidla programu ČD Body: https://www.cd.cz/e-shop/vernostni-program/-25787/
O upozornění tam není nic uvedeno, jen že se body po 24 měsících automaticky mažou. Asi bych na upozornění nespoléhal ;-) Já ho zakládal někdy v průběhu roku 2016, takže minimálně pár měsíců to ještě body vydrží.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 11-2007
No já když jsem se na to kdysi přímo ptal, tak body se budou odečítat až o zfunkčnění tohoto přehledu. Takže bych předpokládal, že dvouroční lhůta se bude počítat až odteď.
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Jezovec
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2004
Propadající body: dnes přišel email

Vážení zákazníci,

od 1. února 2018 postupně končí platnost bodů, které jsou
na kontě déle než 24 měsíců. Kolika vašich bodů se to týká,
najdete přímo na svém účtu ČD Body. Neváhejte je vyměnit
za odměny nejpozději do 31. ledna.

V nové záložce "Expirace bodů" také nic nemám, takže předpokládám že do února jsou všechny čerstvé.
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Honzabalak: To asi těžko, v podmínkách stojí:
"Platnost každého bodu je 24 měsíců po prvním dni platnosti dokladu, za který byly body přičteny."

Důvod zprovoznění té záložky je ten, že dva roky už ten program funguje.
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2017
Ke změně platnosti jízdenky - nelze to udělat tak, že si nastavíte třeba delší čas na přestup + upřednostníte nejrychlejší spojení, čímž budete potřebovat dřívější vlak z výchozí stanice (tudíž delší platnost té jízdenky)? Já to používám, když mám s sebou těžší zavazadlo a ten vlak je obvykle zpožděný.

Co mně se u e-shopů nelíbí je, že mi vždy nabídnou ke spojení určitý balík nějakých vlaků. Raději bych si pro každý úsek vybral vlak, který mi vyhovuje (klidně s poznámkou, že k danému vlaku bych musel doplatit určitou částku). Ale co občas vidím je, že mám 4 minuty na přestup a vlaky stojí přes 4 nástupiště.
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 12-2007
Ke změně platnosti jízdenky - nelze to udělat tak, že...
Pokud chci jet plánovaně jinak, než nabízí eshop, tak si s tím holt pohraju. Ale abych si s tím hrál pokaždé pro případ, co kdyby nastala nějaká mimořádnost (výluka, přejetý, apod.), tak to fakt po mně nikdo chtít nemůže.
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2017
Babilon: bohužel takhle jezdím už několik let [happy] - jestli je tam akvizice, kam až mám lítačku, kde je místenka zdarma, jestli je dost času na přestup, jestli je to přípoj, jaké má zpoždění za poslední dobu, jestli to není poslední spojení toho dne, atd. atd.
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 12-2007
Mmch, na FB je slogan "Nemůžete se dočkat? Jeďte dřívějším vlakem!" a ani v podrobnějším popisu není slovo o nepravidelnostech. Takže kdo ví, jak to ČD vlastně myslí.

Dotaz: "pokud jdou pravidelně dva vlaky po 15 minutách, můžu nastoupit do toho prvního, pokud mám jízdenku až na ten druhý?"
Odpověď ČD: "Ano, můžete. Průvodčímu nemusíte nic dokazovat."

Takže je jasné, jak to myslí. Ale argumentace průvodčímu, že před půl rokem to psali na FB, bude dost na vodě.

(Příspěvek byl editován uživatelem babilon.)
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11483
Registrován: 5-2004
"Mimochodem, co je to nepravidelnost?"

Když na 171 v ranní či odpolední špičce dojedou všechny vlaky do svých konečných stanic dle jízdního řádu...
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 7-2015
To Pajas2: díky za info, příští tejden vyzkoušíme.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:28:23  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72660
Registrován: 4-2003
Babilon:
A co se podívat do SPPO? [happy]

:
"21.2.2.
U jízdenky zakoupené v e-shop ČD přes vyhledávač spojení je možno nastoupit jízdu „TAM“ nejdříve v čase uvedeném na jízdence jako počátek její platnosti nebo kdykoliv později v první den platnosti jízdenky, jízdu „ZPĚT“ lze nastoupit kdykoli v době platnosti jízdenky.
V případě nepravidelnosti v dopravě je možné použít i jiný spoj ČD, který odjíždí požadovaným směrem z nástupní stanice cestujícího nejvýše 15 minut před začátkem platnosti jízdenky."

Nepravidelnost tam definována není, nicméně systém je nastaven tak, že tolerance bude prováděna automaticky. [wink]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 12-2007
A co se podívat do SPPO?
Ty jsem bohužel na stránkách ČD nenašel. Když jsem zadal SPPO do vyhledávacího políčka, nabídlo mi to leccos, na prvním místě "Jízdenky Děčín-Dolní Poustevna", ale samotné SPPO nikoliv. Na stránce Pravidla pro nákup v eshopu (https://www.cd.cz/e-shop/pravidla-e-shopu/-25762/) je odkaz na SPPO, ale vede na prázdnou stránku. Tak jsem to vzdal. Hledání čehokoliv na nových stránkách je příšernost.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:48:04  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72662
Registrován: 4-2003
Taky mi docela dlouho trvalo, než jsem je našel - kupodivu jsou méně schované než v předchozí verzi (i když nadále nový web proklínám při každém druhém použití...), odkaz visí na hlavní stránce v dolním pásu vpravo:
Čím se řídíme

Edit:
Odkaz z pravidel e-shopu již funguje
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 11-2007
SPPO jsou na hlavní stránce pod odkazem "Čím se řídíme"
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 14:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 6-2007
Tohle je zrovna pořád skoro stejné.

Na každé stránce dole je odkaz "Čím se řídíme", který vede na všechny tyto dokumenty.
Podobně u Deutsche Bahn je dole odkaz "AGB".
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 5-2010
Důvod zprovoznění té záložky je ten, že dva roky už ten program funguje.
No ale on ten program byl zaveden už v roce 2014, takže funguje už tři roky a část bodů už tedy mohla dříve expirovat.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2017
Miropro: Já tam mám první zápis Únor 2016 a měl jsem za to, že jsem jej zřídil od počátku nabídky
Babilon
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 17:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3713
Registrován: 12-2007
Já mám první příděl bodů 17.12.2014.
JNi
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 18:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2017
Tak to pak vypadá, že mám (měl jsem) někde ještě jedno konto :-)

A víte někdo, jak to bude probíhat? Když tedy spořím bodíky 2 roky a nyní si část vyberu, předpokládám pak, že čerpám automaticky ty nejstarší body, je to tak? Nebo lze někde stanovit ze kdy ty body čerpám?
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6535
Registrován: 8-2012
Čerpání bodů (alespoň u leteckých společností) funguje systémem FIFO, tak snad Dráha nemá další extrabuřt.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 11-2007
I já mám první bod 17.12.2014. Opravdu by se body měly odečítat od těch nejstarších.
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Nesni
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 6-2014
Martin_zlivský:
Dřív jak čtvrhodinu dřív jde na vlak málokdo.
To máte samozřejmě pravdu. Ale může se to snadno stát při přestupu, pokud má cestující rozdělené jízdenky a nechává si na něj víc času. Typicky dojížděč do velkého města, přes které pak jede ve volném dni na výlet.
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:56:59  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72665
Registrován: 4-2003
Tak holt si koupí rovnou dřívější a případnou místenku si v případě nestíhání odsune na podzější. To holt si musí rozmyslet, co vlastně chce.
Nebo si jde taky koupit více jízdenek a postupně je pak rušit, když to někoho baví. [proud]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 15. prosince 2017 - 16:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6998
Registrován: 1-2007
Vážení přátelé,
můžete mi, prosím, poradit jakou si koupit (pokud možno nejlevnější) jízdenku na trasu Bratislava-Petržalka - Rajka - Hegyeshalom - Gyor - Budapest?
Já bych si třeba koupil mezinárodku Petržalka - Rajka a dále maďarskou vnitro, jenže to bych zas musel vystupovat v Maďarsku a čekat na další vlak. Vytisknout z eshopu MÁV se mi jízdenku nikdy nepodařilo, vždycky mi oznámil, že si to mám vyzvednout v automatu.
Dodám, že mám IN 100 s Railplus.

Díky
Pátek, 15. prosince 2017 - 16:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 2-2010
ad Mouka: Jízdenku Rajka-Hegyeshalom bez problému koupena v říjnu přes eshop Máv českou kartou a zobrazilo se mi pdf, které jsem mohl bez problémů vytisknout, takže mě udivuje, že to nejde (jediný rozdíl, že jsem to dělal po registraci a v maďarštině)
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: http://traveltrainprod.blogspot.cz/
Pátek, 15. prosince 2017 - 18:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6545
Registrován: 8-2012
Vytisknout z eshopu MÁV se mi jízdenku nikdy nepodařilo
V e-shopu na Elvíře nejde koupit "E-vonatjegy" na všechny vlaky, jen některé. Poznáte to podle toho, že vpravo pod přihlašovacími údaji je u "E-vonatjegy" zelená fajfka (když to nejde, je tam červený křížek). Pak se vám dole nabídne tento dialog:

Máte na výběr "jegykiadó automata" (jízdenkový automat) nebo "E-vonatjegy", což je přesně to, co chcete zaškrtnout. Pak už je to standard - buď elektronicky na telefonu či tabletu, nebo vytištěné na papíře.
Dodám, že mám IN 100 s Railplus
No a? Ta vám v maďarském eshopu k ničemu není.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.