Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 19. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 19. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 23:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 8-2012
Někdo holt nadsázku pochopí
Z čeho usuzujete, že je Písaříkův výstup myšlen v nadsázce? (U Red Bullu to je očividné.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 09:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 11-2007
TN26: Nedáte "Koupit znovu", jen vedle tohoto tlačítka je tlačítko pro změnu/vrácení.
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Úterý, 14. listopadu 2017 - 16:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 1-2016
Tak pak je jediná možnost, že mám nějakou starou verzi aplikace nebo nevím, ale prostě to tam nevidím. Pouze to tlačítko "Koupit znovu", v tom pak zadávám rovnou datum atd. a pod ním, vedle ani nikde jinde nic jiného nevidím :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Babilon
Úterý, 14. listopadu 2017 - 17:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3669
Registrován: 12-2007
Z čeho usuzujete, že je Písaříkův výstup myšlen v nadsázce? (U Red Bullu to je očividné.)
Celá reklama je nadsázka. Očividná.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 17:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 11-2007
Storno by měla umět verze 1.11.0 z 26. září 2017.
Jakou verzi píše aplikace?
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Úterý, 14. listopadu 2017 - 18:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6189
Registrován: 8-2012
Každá reklama je nadsázka, na této hladině se doufám bavit nemusíme. Ale myšlenka, že Písařík prodává z POPky jízdenku do Budapešti, je IMHO myšlena zcela vážně...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 19:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 9-2003
A speciálně Budapešť, což je modrogumní pakárna extratřídy...
NOBLE BRICKS
Úterý, 14. listopadu 2017 - 19:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2017
S499: Už ne, MÁV už mají POPky, kteŕe etikety umějí.
JNi
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2017
Paveldacicky: Jednosměrně bych to viděl na 26 EUR (Summerau-Bratislava) za 5 hodin 30 minut s tím, že je to přes Linec, pak Railjetem na letiště ve Vídni, přestup na esko do Wolfstahlu, a pak jet 25 minut busem do Bratislavy. Zakoupeno přímo na OEBB, bus přes web dopravce.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 6-2007
Nějak to komplikujete. Z Wien Hbf jezdí každou chvíli vlak do Bratislavy bez přestupu, tak proč 2x přestupovat.

Koupil bych u ČD v eShopu VJE Horní Dvořiště - Wien za 14 EUR (367 Kč).
V automatu ve Vídni pak zpáteční Bratislava-Ticket za 16 EUR (platí 4 dny, včetně MHD Bratislava).
A zpět opět VJE za 14 EUR.
Babilon
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 12-2007
Ale myšlenka, že Písařík prodává z POPky jízdenku do Budapešti, je IMHO myšlena zcela vážně...
Písařík je tam z jediného důvodu - aby vyslovil slovo Budapešť. Žádnou jízdenku tam nevydává ani nekontroluje.
JNi
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 7-2017
Oto: 3x = Linec, letiště, Wolfstahl. Vy to máte Dvořiště, Linec, Wien Hbf.

S tím busem = ukazuje mi to pohodlnější přestupy a nevím proč případný vlak jen na Petržalku

Jak to máte s náklady Summerau-Dvořiště?
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 6-2007
Do Dvořiště se vůbec nemusí. Z Dvořiště je pouze jízdenka. Přistoupí v Summerau do stejného vlaku.
A možná to do Dvořiště nebo jiné stanice na té trati budou mít i blíž, nedozvěděli jsme se, odkud přesně jsou.

Z Vídně jezdí každou hodinu vlak na do Bratislava hl.st. a každou hodinu vlak do Petržalky. Lze si vybrat, ten Bratislava-Ticket platí na obojí.
Nesni
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:45:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 6-2014
Oto:
Koupil bych u ČD v eShopu VJE Horní Dvořiště - Wien
Při nástupu v Summerau? Nebylo by dodrženo použití vlaku přes hranice.

Paveldacicky:
Lze cestovat i jinak,než vlakem
Při cestě tam se lze svézt ze Summerau do Linze Hbf autobusem, vždy s přestupem ve Freistadtu. Autobus jede z obce i od nádraží. Autobusem, při cestě tam i zpět, lze absolvovat úsek Vídeň-Bratislava, jízdní řád zde. Ve Vídni zastavuje autobus u hlavního vlakového nádraží. Úsek Linz-Vídeň je lepší absolvovat vlakem. Pokud nechcete s ÖBB, můžete jet s Westbahnem, ovšem musíte se přepravit MHD mezi nádražími Westbahnhof a Hauptbahnhof.
JNi
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 7-2017
Oto: Tak to pak šťastnou cestu na Slovensko :-) ...
https://www.novinky.cz/ekonomika/265405-cecha-vyvedli-na-slovensk u-z-vlaku-jizdenku-mel-ale-bez-razitka.html

Právě se trvalo na tom Summerau z mě neznámého důvodu. Jinak by to byly nečekané náklady navíc.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 21:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 6-2007
Pochybuju, že by někdo řešil, že jste těch 6 km ve vlaku nebyl. Není to jak dokázat. Navíc mám dojem že tohle zvláštní pravidlo, které ani není zcela jednoznačně definované, stejně rakouský průvodčí znát nebude - u rakouských Sparpreisů jsem nic takového neviděl.

Vámi uvedený odkaz se týká něčeho jiného. Chybějícího razítka v době, kdy bylo povinné mít jízdenku vytištěnou a orazítkovanou českým průvodčím. To už ale docela dlouho neplatí. Do Rakouska a na Slovensko jízdnenku nemusíte ani mít vytištěnou, stačí mít 3D kód v mobilní aplikaci.
JNi
Úterý, 14. listopadu 2017 - 22:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 7-2017
Oto: Já bych to nezkoušel. :-) Dokázat to lze několika způsoby. A přemlouvat rakouského průvodčího, že chtěl ušetřit na jeho zaměstnavateli nemusí projít, zvlášť když se potkají na jednom perónu. Když jsem jel do Švýcar přes Summerau, několikrát jsem byl od známých upozorněn, abych před hranicí jízdenku nechal označit a bylo to dostatečně viditelné. A to jsme měli až tam jeden doprovod.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 22:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2142
Registrován: 6-2007
To ale pořád mluvíte o té vytištěné A4 a razítku českého průvodčího. Toto je dnes povinné pouze u Polska, Slovinska, Ukrajiny a u některých nočních spojů. Určitě ne u denní VJE do Rakouska.

Na té jízdence bude uvedené pouze "Zugbindung Ex XXXX". To se podobá tomu, jak jsou definované Sparschiene v Rakousku - v daném úseku se není jízdenka platná v jiném vlaku. Není z toho patrné, že daný úsek musíte za každou cenu projet celý. Ještě jsem neslyšel, že by s tím měl někdo problém.
JNi
Úterý, 14. listopadu 2017 - 22:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2017
Oto: Pravidla pro jízdenku jsou daná. To není jen o razítku (nyní kleštích).
Neuznanou jízdenku kvůli nějakému zapadlému pravidlu jsem už zažil několikrát.
Spoléhat se na to, že průvodčí nezná triky cestujících, předpisy, pravidla pro platnost jízdenek, neví o pohybu v pohraničních stanicích je trochu naivita a moc velkej adventure.
Středa, 15. listopadu 2017 - 07:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5129
Registrován: 5-2007
OTO,JNi....děkuji pánové za cenné rady.Prubnu tu VJE a pak zpáteční Bratislava-Wien
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Středa, 15. listopadu 2017 - 14:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 9-2003
Tantin27: To nic nemění na tom, že nákup mezistátní jízdenky do Budapešti je modrogumní pakárna extratřídy.
Babilon: Drží u toho v ruce POP-ku. Ale řekněme, že mladý, čerstvě zamilovaný páreček si koupil jízdenky do Budapešti na E-Shopu ČD a Písařík v POP-ce jim jen hledá přípoj z Budapešti do Szentendre.
JNi: Ta vesnice u Bratislavy se jmenuje Wolfsthal (Vlčí Údolí), nikoli Wolfstahl (Vlčí Ocel).
JNi: Oháníte se neexistujícím pravidlem, doložte jeho existenci.
NOBLE BRICKS
Středa, 15. listopadu 2017 - 17:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2017
S499: Eshop -> Praha, Budapešť -> Vyberu spoj, zaplatím, jedu. Kde je pakárna? [coze]
Středa, 15. listopadu 2017 - 17:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 6-2007
Že eShop ČD (zatím?) neumí vystavit jízdenku z ČR do Maďarska na právě jedoucí vlak (nákup prodložení cesty na palubě jako v té reklamě).
To jde jen z ČR na Slovensko.
Středa, 15. listopadu 2017 - 18:24:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11399
Registrován: 5-2004
Na druhou stranu se jinde argumentuje marginalitou síťovek a tady se točí jedinec co se ve dvě rozhod že si veme kabát a vyrazí nach Budapešť...
JNi
Středa, 15. listopadu 2017 - 20:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
S4991023: Ano je to tak - Wolfsthal.

Já to vidím zřetelně jako devátou odrážku: https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-26791/

Když to ještě otočím - kde je napsáno, že mohu použít mezinárodní jízdenku čistě pro vnitrostátní účely a to účelově kvůli nižší ceně? A co dělat v případě, že mi rakouský průvodčí bude tvrdit - že daný doklad neodpovídá účelu dané cesty a měl jsem si koupit odpovídající jízdenku? Bohužel zažívám poměrně dost často, že splňuji podmínky nějaké služby, a přesto mi to není uznáno s tím, že je přeci jasné, že to je takhle a ne jinak, a že na to existuje zvláštní předpis XY na který mají právo (což je pravda). Jak bych to vysvětlil průvodčímu ve chvíli, kdy stojíme v Summerau na peróně a na jízdence mám Zugbildung přes hranici na vlak ve kterém nesedím? Každý na co má žaludek.

Co se týká předpisů - 5.2.4 GCC-CIV/PRR mluví o přerušení cesty, ale ne o tom, že si jízdu mohu libovolně zkrátit. V našich předpisech tato možnost je ale jasně popsána (SPPO; Oddíl A; Bod 21.1.), ale to se netýká mezinárodních jízdenek. ZUJ tyhle věci kolem mezinárodních jízdenek z pohraničních bodů a jejich kombinace vysloveně nedoporučuje kvůli ES 1371/2007.
Středa, 15. listopadu 2017 - 20:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2144
Registrován: 6-2007
Ovšem například německá verze podmínek je formulována volněji, o nutnosti tím vlakem jet v celé trase tam nic není:

Ein Fahrausweis mit der Ermäßigung First Minute Europa (Včasná jízdenka Evropa) mit integrierter Reservierung gilt nur für den Zug, der auf dem Fahrausweis angeführt ist. Zu einer Fahrkarte des Typs First Minute Europa (Včasná jízdenka Evropa) für Nachtverbindungen kann eine Reservierung weder vorab noch nachträglich erworben werden. Bei einem Fahrausweis mit der Ermäßigung First Minute Europa (Včasná jízdenka Evropa) ohne integrierte Reservierung muss mit dem grenzüberschreitenden Zug gereist werden, der auf dem Fahrausweis angeführt ist. Die Fahrt zum Zielbahnhof kann dann im Rahmen der Gültigkeit der Fahrkarte erfolgen. Im Fall von außerordentlichen Ereignissen im Verkehrwird eine Fahrkarte auch in einem anderen Zug als dem auf dem Fahrausweis angeführten anerkannt.
Středa, 15. listopadu 2017 - 21:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6198
Registrován: 8-2012
Když to ještě otočím - kde je napsáno, že mohu použít mezinárodní jízdenku čistě pro vnitrostátní účely a to účelově kvůli nižší ceně?
A kde je napsáno, že to udělat nesmím? Nemůžete to takhle jednoduše otáčet... no jo, §7 drážních dogmat z Pravidel modrého života: "Cestující by to zneužili" [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 15. listopadu 2017 - 21:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 8-2010
Zdá se, že nejen Babilonův problém s krátkodobými jízdenkami PID (těžko se shání tam kde není automat) bude snad brzy vyřešen.

Další novinkou bude podle Strnada mobilní aplikace k Lítačce, která má sloužit hlavně k nákupu jednorázových jízdenek a má doplňovat dnešní papírové lístky a SMS jízdenky

Mimo jiné půjde nahrát kupón PID na IN kartu nebo platební kartu. Snad to v červenci 2018 klapne [happy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
JNi
Středa, 15. listopadu 2017 - 21:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2017
Oto: koukám, že každý to má jinak a bohužel ten termín First Ticket Europe nemá jednotnou definici. Nicméně zkoušel jsem zkontrolovat i překlad do angličtiny u dopravce, u kterého jízdenku kupuji a zřejmě věděl, jak tu podmínku chce popsat.
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-28628/

T_._H_.: Jste můj člověk [biggrin] Nedávno jsem takhle řešil vnitrostátní přepravu po Švýcarsku mezinárodním autobusem. Měl jsem Vás vzít s sebou, minimálně byste nás pobavil. [biggrin]
Středa, 15. listopadu 2017 - 21:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6199
Registrován: 8-2012
zkoušel jsem zkontrolovat i překlad do angličtiny u dopravce, u kterého jízdenku kupuji
... přičemž právní závaznost takového textu na webu je NULOVÁ. Ale pobavil jste nás.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
JNi
Středa, 15. listopadu 2017 - 22:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2017
T_._H_.: To já rád. Zacházíme do absurdit, ale nebyl bych si Vámi tak jistý. Zřejmě jste připravený v zahraničí takové věci na místě řešit...[crazy]
Středa, 15. listopadu 2017 - 22:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6200
Registrován: 8-2012
nebyl bych si Vámi tak jistý
"Forever trusting who we are" [happy]
Zřejmě jste připravený v zahraničí takové věci na místě řešit
Jistěže. Ovšem nejvíc blbců stejně potkávám v CZ [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
JNi
Středa, 15. listopadu 2017 - 22:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2017
T_._H_.: Tomu nevěřím, spíše to bude klam způsobený potvrzením přísloví "Vrána k vráně sedá"
Nesni
Středa, 15. listopadu 2017 - 23:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 6-2014
jste připravený v zahraničí takové věci na místě řešit
Jistěže. Ovšem nejvíc blbců stejně potkávám v CZ

No já jsem zažil v Německu, že dvě Češky bez platné jízdenky průvodčího prostě ignorovaly a ten to dál neřešil. "Blbec v CZ" by možná trval na zakoupení jízdenky a pokutě. Uvidíme, jak se s neplatnou VJE Rakousko, kterou se chystá použít, vypořádá tazatel "Paveldacicky", třeba zde následně své zážitky zveřejní.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 06:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6202
Registrován: 8-2012
s neplatnou VJE Rakousko, kterou se chystá použít
Tak jestli jste už skončili s výkladem reklamních textů na webu, podíval bych se spíš do nějakých ÖBB Nutzungbestimmungen für SparSchiene, podle kterých to bude rakouský průvodčí asi posuzovat spíš...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 12-2007
Zdá se, že nejen Babilonův problém ... bude snad brzy vyřešen.
Další novinkou bude podle Strnada mobilní aplikace k Lítačce


Nemám Lítačku, takže mi to nepomůže. Ale samozřejmě každý podobný počin je vítaný.
jkl
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 14:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2017
Platí se přepravné/dovozné (jak se to vlastně oficiálně jmenuje?) za přepravu kytary v obalu?
Je pravda, že se platí za vše co je větší než rozměr 40x60? Kdysi (možná to ještě platí) to bylo tak, že všechny zavazadla co jsou nad a pod sedadlem je přepraveny bezplatně.. A dotyčný ještě zmiňuje, že hudební nástroje, resp. nástroje k výkonu povolání, mají vyjímku(?)

Jak to tedy je s přepravou kytary? Díky..
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 14:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 9-2003
To záleží na tom, zda konduktér nemá rád trempové.
NOBLE BRICKS
Babilon
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 14:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 12-2007
Cestující s platnou jízdenkou může vzít s sebou do vozu bezplatně jako ruční
zavazadlo věci snadno přenosné:
a) které lze umístit na klíně nebo nad a pod místem, které obsadil,
b) které nepřekročí ani jeden z rozměrů 900 x 600 x 400 mm,
c) malou koloběžku, obal na sportovní výbavu, snowboard, boby, sáně, pár lyží s holemi.

Nevím o tom, že by někdo za kytaru platil.
jkl
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 15:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 7-2017
Už jsem to konečně našel, evidentně záleží na rozměrech.. 900 x 600 x 400 mm, předpokládám, že to je šířka x výška x hloubka (není to nikde specifikováno).
EDIT:
Jeden takový případ se dnes stal.. Předpokládám, že byl překročen jeden rozměr.

(Příspěvek byl editován uživatelem jkl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem jkl.)
Pátek, 17. listopadu 2017 - 09:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2017
Přes Era Svět odměn je možné zakoupit Skupinovou víkendovou jízdenku na listopadové dny, příp. na leden s 50% slevou. Je však nutné být ve Světě odměn přihlášen a zažádat si přes formulář o kód.
(pokud zde tato informace už zazněla, omlouvám se za zbytečnou zprávu)
Pátek, 17. listopadu 2017 - 23:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11864
Registrován: 11-2002
Měl bych jednu prosbu pro znalce - kolega z Ostravy mě poprosil o radu, maje s pár přáteli zájem navštívit Vánoční trhy v Budapešti, jak se tam pohodlně dostat a za kolik. Ráno dojezd do Pešti, večer zpět. Spojení není co řešit, Chopin/Metropol. Spíše jde o jízdné.

Měli by jet v sestavě: 4 dospělí (asi bez jakékoli slevy) + 1 student(21 let, má IC kartu) + 1 student (14 let – má IC kartu). Možná ještě další 15-letý. Minimálně tam navíc chtějí lehátkem.

Když jsem to nahrubo proletěl, dostal jsem se k ceně za zpáteční jízdné cca 10000,- pro 6 lidí a to bez lehátek. Ale zejména v mezinárodním jízdném těžce plavu, takže jsem chtěl poprosit o radu. Než ho pošlu do mezinárodní pokladny... [happy]

Termín jízdy 16.12.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 16:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 10-2011
Jena: Při rozdělení jízdenky v Břeclavi mi eshop ukazuje cenu 1823 za vnitrostátní úsek Ostrava - Břeclav zpáteční (5 osob skupina + 1x poloviční dětská) a VJE Břeclav - Budapest 5x tam + 5x zpět za 3875 celkem pro dospělé + 733 pro dítě 14 let (musel jsem to ale zadat zvlášť, najednou pro 6 lidí to neumělo). To je celkem 6431 Kč. Ale až dorazí ti opravdoví tarifoví kouzelníci, ti jistě stlačí cenu ještě víc. (Určitě by se dalo dosáhnout slevy tím, že se jízdenky koupí registrovaně a za 200 vydělaných bodů se pak dítěti koupí jeden směr zdarma, to by mělo dát ještě nějakých 120 Kč dolů.)
Sobota, 18. listopadu 2017 - 16:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 7-2017
Kotec: Jestli by se používala skupina, tak od 10.12 (platnost nového GVD) se zvyšuje skupinová sleva, takže bych počkal s nákupem skupin do začátku nového tarifu, jde-li to [happy]
Nesni
Sobota, 18. listopadu 2017 - 17:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 6-2014
Při rozdělení jízdenky v Břeclavi
Při využití lehátka, jakože ten požadavek byl uveden, nelze při použití VJE Maďarsko jízdenku rozdělit v Břeclavi (ani nikde jinde), jelikož by bylo nutné si dokoupit lehátkový příplatek z Ostravy do místa rozdělení jízdenky. Když dělit, tak bez jízdenky VJE. Lze například zpáteční jízdenky CityStar Ostrava-Štúrovo a Mnohostranná dohoda Štúrovo-Budapest a k tomu lehátkový příplatek Ostrava-Budapest.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 17:43:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5939
Registrován: 12-2011
Mnohostranná dohoda Štúrovo-Budapest

To někdo vyběhne v Bratislavě z vlaku do pokladny, aby to koupil?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Nesni
Sobota, 18. listopadu 2017 - 17:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 6-2014
intelpetr:
někdo vyběhne v Bratislavě z vlaku do pokladny
Kupuje se u ČD.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5942
Registrován: 12-2011
Máte to vyzkoušeno? Já se o to kdysi v české kase pokoušel, ale bez úspěchu (pokud se jedná o tu zpáteční za 6,50 EUR).

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Nesni
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1601
Registrován: 6-2014
intelpetr:
Máte to vyzkoušeno?
Mám, ale je to už nějaký čas. Teď mi VJE Maďarsko vždy vyjde levněji než tohle dělení jízdenek. Ale nejedná se o jízdenku za 6,50 EUR, nýbrž za 17 EUR.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5943
Registrován: 12-2011
Takže se nejedná o toto? http://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-zahranicie/madarsko-vyhodn e/madarsko-spiatocna-relacna-zlava.html
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11866
Registrován: 11-2002
Díky moc za tipy a rady. Rozhodně nešpekulujte nad nějakými složitými kombinacemi, kolega určitě nebude řešit nějaké vybíhání cestou do kasy a podobné cestovatelské "adrenalinovky". Když se z toho ještě něco vytříbí, bylo by to fajn, ale předběžně to vidím, že i s lehátkami (cca 10€ za jedno a jedním směrem) se pořád budou pohybovat na ceně cca 10.000,- Kč. Předkládám, že až mu to řeknu, sedne si na [zadnice] a půjde si někde půjčit dodávku, kam těch 6-7 lidí v pohodě naskládá... [proud] Pohodlí lehátkového vozu to pravda nebude, ale vyjde ho to asi 4x levnějí...

I když, třeba překvapí... [happy]

Ještě jednou, díky moc.. [happy][wink]
Nesni
Sobota, 18. listopadu 2017 - 18:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 6-2014
intelpetr:
Takže se nejedná o toto?
Ne, to rozhodně nejedná, jde o jinou slevu. Vámi uváděnou slevu lze koupit jen v Maďarsku nebo na Slovensku, což samozřejmě cestující z Ostravy může udělat předem, v rámci výletu do Čadce apod.

Jena:
se pořád budou pohybovat na ceně cca 10.000,- Kč
Ano, to budou. Jízdenky v kombinaci, kterou navrhuji, vycházejí na 7 561 Kč bez lehátek. Ale řídit jednu noc tam a druhou zpátky, takže být vzhůru 24 hodin - to nepovažuji za dobrý nápad.[sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Sobota, 18. listopadu 2017 - 20:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5944
Registrován: 12-2011
No to se vyplatí[proud]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 18. listopadu 2017 - 20:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2298
Registrován: 9-2003
Nesni: Že by z těch pěti plnoletých uměl řídit jen jeden?
NOBLE BRICKS
JNi
Sobota, 18. listopadu 2017 - 20:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2017
Jena: Když cestujete takhle ve velké skupině, já na Vašem místě:

- bych to rozdělil do dvou dnů
- cestoval bych nejlevnější nabídkou během dne
- na noc bych si zarezervoval velký pokoj v hostelu
- zauvažoval bych, jestli to skutečně musí být toho 16.12. kdy jsou CB-víkendy na vrcholu cen a přeplněné ulice

Hostel jsem našel za 1200Kč pro 7 lidí (postel co nedrncá) + zpáteční doprava pro 6 lidí od 5000Kč.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 21:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11869
Registrován: 11-2002
Nesni: jsou tam 4 dospělí, řídit by určitě nemusel jen jeden. Faktem je, že vlakem je podobný výlet drahý špás. Za mě, jet na trhy někam do Pl (Wroclaw, Krakow), udělají lépe, cenově je to jiná liga a efekt bude podobný. A domluví se tam... [proud]

JNi: uvažujete logicky, nápad dobrý, budu prezentovat. [wink] Podle mě hlavně dotyčný vůbec netuší, že tohle nebude jako výlet do Prahy (byť vzdálenost se zase taky výrazně neliší) a že možná i letecky by to vyšlo levněji. [crazy]
Trolleybus
Sobota, 18. listopadu 2017 - 22:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 5-2002
Jena:
"Za mě, jet na trhy někam do Pl (Wroclaw, Krakow), udělají lépe, cenově je to jiná liga a efekt bude podobný. A domluví se tam... [proud] "

Silně pochybuji, že Poláci mají na vánočních trzích taky tak dobrý guláš, klobásy nebo papriky se zelím. O štrůdlu nemluvě. A jestli to bude stát o pár stovek víc, na vánoční trhy jede člověk koukat a užívat, ne škudlit. [happy]
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Sobota, 18. listopadu 2017 - 22:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11871
Registrován: 11-2002
Trolleybus: A jestli to bude stát o pár stovek víc - dát u jednodenního výletu jen za dopravu pro pár lidí 10.000,-, tohle podle mě není o škudlení. Pravda, pro někoho je 10 litrů jako pro jiného kilo, ale kdyby na tom ten kolega tak byl, asi by se nepídil po nejlepší ceně, ale přišel by na nádr, práskl šrajtoflí u kasy a pořídil bez ptaní se vše z fleku. [wink]
Trolleybus
Sobota, 18. listopadu 2017 - 23:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 5-2002
Jena: O kus výš píše JNi, že našel zpáteční dopravu už od 5000 Kč + hostel za 1200 Kč. Do Wroclawi to v šesti lidech taky nebude zadarmo, kolik bude rozdíl v ceně? Pár tisíc, v přepočtu na jednu osobu pár stokorun. Nic proti Wroclawi, je to hezké město, ale Budapešť je zcela jiný zážitek, IMHO to za ten rozdíl stojí.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Neděle, 19. listopadu 2017 - 00:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5945
Registrován: 12-2011
Z Ostravy do Wrocławi se dojede tam a zpět za tři stovky s Celodenní jízdenkou Moravskoslezký kraj + Polsko.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz